Keresés

Részletes keresés

BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 291
a számlákat még nem dobdtam ki, szóval igen, de csak holnap, jó:)) (tudod foci:)))
Előzmény: kirgizke (290)
kirgizke Creative Commons License 2009.10.20 0 0 290
Laci,

az éttermi ill. bolti árakról tudnál írni? Kíváncsi vagyok mennyivel drágább mint Törökország...

Köszi.
Előzmény: BonLaci (285)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 289

szerintem a kinti összejövetel szóba sem került, bár én kérdeztem, hogy vigyek e valamit itthonról, szóval nem, talán legközelebb ami jövőre lesz május után valamikor, de nagyon sokat köszönhetek Nekik (persze Neked is) a rengeteg hasznos információért.

hát én irodán nem gondolkoztam, de villa vásárláson most már igen:)

videót nem sokat csináltam, de összehozhatunk valami érdekeset, igaz még vissza sem néztem, és azasszony csinálta nagyrészét, munkamegosztás tudod:)

különben nagyon jól éreztük kint magunkat, rengeteg bárány husit ettünk, gondolom a képeken is látszott, hoztam is haza 1,5 kg-ot:), a fagyit is megkostóltuk a kikötőben, tényleg finom, ilyet rodoszon ettünk utoljára.

üdv.laci

Előzmény: csaba08 (288)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 288

Szia Laci,

Sikerült kint összefutnotok Angélával vagy Cselloval?

Én 1999 óta ismerem az északi részt és sajnos azóta még nem sikerült visszamennem...

Angélával már évek óta tervezzük, hogy össze kéne hozni valami közös képviseleti irodát itthon, mert kis hazánkban oly kevesen ismerik az északi részt. Jobb híján csak én szoktam reklámozni.

Tényleg, lenne kedved csinálni egy rövid kis utifilmet észekról?

Gondolom videóztál is, nem csak fotóztál. :)))

Nekem van sajátom, anno egy utazási iroda számára készítettem, sőt van egy hivatalos filmem is az északi részről.

Ha gondolod segítek!

Csabi

Előzmény: BonLaci (287)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 287

szia csabi!

jövőre, mert idén már több szabim nincs:)

a déli részt is nagyon szeretem, nem véletlenül járunk ki majdnem minden évben, de ez amit itt láttam északon....

megmondom őszintén sok minden megfordult a fejemben:)

üdv. laci

Előzmény: csaba08 (286)
csaba08 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 286

Szia Laci,

Csodásak a képek!

Jó volt nosztalgiázni, még végignéztem....

Mikor szeretnétek ismét Észak-Ciprusra menni? :)))

Csabi

Előzmény: BonLaci (281)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 285
is, is:) vagy étteremben ettünk vagy a közeli marketben vettünk husit és akkor én csináltam meg, de kizárólag bárányt, nagyon finom volt, hoztam is haza 1,5 kilónyit:)
Előzmény: Napfény1 (284)
Napfény1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 284
Igen, látom, nagyon hangulatos!!:) Jól láttam, hogy volt, hogy magatok főztétek/sütöttétek a kaját??
Előzmény: BonLaci (283)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.20 0 0 283
igen ebben a villában laktunk, 320 GBP-be került egy hétre (6 fős, 3 hálószobás), a hoteleket csak végig jártuk, mert ezek között vaciláltunk, hogy melyikbe menjünk, de így utólag kijelenthetem jól döntöttünk a villa mellett:)
Előzmény: Napfény1 (282)
Napfény1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 282
Végignéztem a képeket, én már nosztalgiából:), mert ezek közül több helyen jártam és nagyon hasonló képeket csináltam néhányhoz. És hangulatosak is a képeid, mind felírattal, gratula, jó volt nézni őket!! Ti akkor ezek szerint ebben a Villában laktatok? Vagy hotelben is? A kaják is guszták voltak:)
Előzmény: BonLaci (281)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.19 0 0 281

hát sajnos itthon:(

maradtam volna még egy kicsit, nagy élmény volt a tizen valahány déli kint tartózkodás után, elősször északon lenni (nem utoljára). köszönöm mindenkinek a sok segítséget, nagyon hasznosak voltak!!!

pár képet itt megnézhettek, és ha valaki még nem járt az északi részen, hátha itt kedvet kap:)

http://picasaweb.google.hu/BonLaci/NorthCyprus2009101017?authkey=Gv1sRgCIzJ-cyGrNanjwE#slideshow/5394352101248573554

mufurcina Creative Commons License 2009.10.16 0 0 280
jaj! és megint jaj! Hol van ez a Buffavento? csak nehogy odamenjünk véletlenül...
Előzmény: BonLaci (278)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.13 0 0 279
majd valamit összetákolunk:)
Előzmény: csello9 (277)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.13 0 0 278

hát ma nem mentünk fel a Buffavento-hoz, majdnem a célnál vissza kellett fordulnunk, mert a párom már sírt annyira félt, azért tényleg volt olyan rész ahol csak egy autó fért el és oldalt se korlát se semmi csak a szakadék:)

ma különben Famagusta volt a program, odafelé kicsit elvitt az erdőbe a GPS, utánna már csak a térképre hagyatkoztam:)

Előzmény: meleka (276)
csello9 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 277

Grat ! :)

Kivancsian varom az elmenybeszamolot !

Előzmény: BonLaci (273)
meleka Creative Commons License 2009.10.12 0 0 276

Annyira azert nem magas a Besparmak nevezetu hegyseg, hogy szerpentinek lennenk rajta.

Nagyon - nagyon lajtos emelkedos, neha van kanyar is, de koze nincs ahhoz a szerpentinhez, ami pl a deli oldalon talalhat Trodos hegysegbe visz fel. Na az, tenyleg huzosabb.

A Saint Hilarion var pl tenyleg magasan van, es kb 4 kanyar is van az uton. Ha a magassagot nem birod, akkor semmikepp se te vezess, es leginkabb ne nezz le!! :))

Előzmény: mufurcina (270)
meleka Creative Commons License 2009.10.12 0 0 275

Kiralysag!!!!

;))))

Előzmény: BonLaci (274)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.11 0 0 274

punnyadás:)))

Előzmény: BonLaci (273)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.10 0 0 273

megérkeztünk, minden ok! az idő tökéletes, ma belaktuk a villát, most jöttünk meg a vacsiból, holnap punnyadás, hétfön reggel hozzák ide a bérelt autót és aztán hajrá:)

Előzmény: mufurcina (272)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.10 0 0 272
nagyon köszönöm és várom a híreket! Jó utat és szép időt nektek!!
Előzmény: BonLaci (271)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.08 0 0 271
mi ugyan erre az útra megyünk (Larnaca-Girne), szombaton indulunk (még 38 óra!!!!) és 17-én érkezünk meg, ha lesz kérdés szívesen leírom friss tapasztalataimat. mi is transzferrel megyünk át, és ott bérelünk autót:)
Előzmény: mufurcina (268)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.08 0 0 270

Köszönöm!

Annyi mindent láttam de valami még izgat. A "hegyi" utak milyensége. Tudom, hogy magas a közlekedési balesetek száma, jobb oldli a közlekedés, mennyi a seb. határ, stb. de nem olvasok az utakról.

Az érdekelne, hogy pl. a Girne környéki várak megtekintése mennyire vállalható a számomra. Én ui. elég rosszul viselem a szerpentineket, még akkor is, ha azok tökéletes minőségűek.

csello9 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 269

Hello,

udv az Eszak Ciprus forumon.

Erezzetek nagyon jol magatokat !

Az ido kivalo : estenkent 24-26, napkozben 30 folott.

A latnivalokat mar itt sokan felsoroltak elottem, a tengerben furodjetek.

Ha eszedbe jut konkret kerdes, szivesen valaszolunk.

Előzmény: mufurcina (268)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.07 0 0 268

Kedves Mindenki!

Új vagyok a fórumon, köszöntelek benneteket!

21-én utazunk Ciprusra, Larnakába érkezünk. Egy hónapja próbál a párom autót bérelni, amivel átmegyünk északra (Girnében foglaltunk szállást), de 1etlen kölcsönző sem vállalta. Most végül északi külcsönzőnél bérelt, aki vállalta hogy transzfert biztosít Nicosiáig.

Érdeklődésel olvasom a fórumot, és tele vagyok izgatott várakozással az utazás előtt!!

csello9 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 267

En is nagyon sajnalom oket. :(

Belecsoppentek rendesen (az egyebkent turistakat altalaban elkerulo) gorog-torok konfliktusba.

Most mar nem is merem tobbet ajanlani, hogy nyugodtan at lehet menni Eszakra a delen kolcsonzott autokkal. Pedig a Ciprus csak nyaralas forumon, mas is irta, hogy siman jottek-mentek Eszak Ciprus es a Ciprusi Koztarsasag kozott.

Az is lehet, hogy egy kicsit szemellenzos autokolcsonzos kollegat fogtak ki, dehogy mindket helyen ? Akit az sem zavar, hogy beveteltol esik el a ceg...

Ismerek olyan 70 eves oreg gorog ciprusi bacsit aki Ciprus egyesiteset varja, szeretne a beket, pedig atelte mi volt 74-ben. Es sok hozzaszolast lehet olvasni a neten, olyanoktol, fiatal ciprusi gorog emberkektol, hogy soha !  

Előzmény: meleka (265)
csello9 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 266
Koszi, makot szoktunk kerni az otthoniaktol, (nincs jobb mint egy finom makos teszta, gyerekek kedvence) de nemreg otthon voltunk, augusztusban, es meg tart a keszlet. :)
Előzmény: BonLaci (264)
meleka Creative Commons License 2009.10.05 0 0 265

Csak ugy egyutt ereztem veluk, hogy a hajnali negyed 4-es erkezes utan meg reggel 8-kor is a repteren voltak.. meg hogy igy indul az udules.

Amugy az ido napkozben meg strandido, este meg reggel kellemesen huvos. Tokeletes idoszak Ciprus felfedezesere! ;)

Udv

Meleka :)

Előzmény: csello9 (263)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.04 0 0 264

szia!

nem kell itthonról semmi? pirosparika, stb. nagyon szívesen kiviszem!

Előzmény: csello9 (263)
csello9 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 263

Sajnálom, nekem soha semmilyen problémám nem volt.

Mi Larnakában béreltük a kocsit, a Mackenzie Beach mellett a tengerparti sétányon, aztán simán átjöttünk vele Északra, a határnál vettünk rá biztosítást.

Hertz és a Europe Car csinálja a fesztivált. Ezt sose lehet előre kiszámítani. Szerintem még 10 év múlva se lesz egységes Ciprus :(

Előzmény: meleka (261)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.03 0 0 262

szerintem ezt kölcsönzöje válogatja, nekem most szintén októberre volt ajánlatom, és nem volt probléma az északi átmenetel, csak a határon kellett volna a biztosítást fizetni pluszban (ha jól emlékszem 20 Euró 3 napra stb.).

sőt északi kölcsönzők megoldják úgy, hogy 7 napra foglalsz autót és ebben benne foglaltatik a Larnacai transzfer is.

üdv. Laci

Előzmény: meleka (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!