Keresés

Részletes keresés

Klevi75 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 275
Persze, folyamatosan;)
Előzmény: Besenyő Pista (274)
Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.31 0 0 274
Milyen szomorúszemű a drága. Biztos mindig bántjátok :))))
Előzmény: Klevi75 (273)
Klevi75 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 273

Sziasztok!

 

Bemutatkozunk mi is, fellelkesülve az itt látottakon. Bendegúz vagyok, szálkás szürű tacsi, 13 hónapos jelenleg. Ezeken a képeken még kicsit fiatalabb.;)

 

Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.30 0 0 272

az én tacsim 3,5 hónapos. a kutyákat megugatja. az embereket szereti. mindenkihez fut és antennázik (csóválja a farkát). nem tudom, h ez elmúlik e majd. én nem bánom, h barátságos. könnyebb így, mint mindig pórázon sétáltatni (most póráz nélkül megy). nem szeretném, ha sosem engedhetném el nyugodt szívvel, mert agresszív lenne. de tényleg nem tudom, h a kölyökkort átlépve is ilyen marad e. egyébként egy méregzsák. morgolódik, a border-tesóval nyűvik egymást naphosszat. a séta közben szereti megugatni a kerítésen belül ugató kutyákat. erről kéne leszoktatni, mert zajos az utca tőle.

egy nálam sokkal okosabb és tapasztaltabb kutyabolond ismerősöm mondta, h a kutyák azért ugatnak és agresszívek, mert félnek. nekem azt javasolta, h ha odafut ugatni a kerítéshez egyrészt próbáljam elvonni a figyelmét valamivel (labda, vagy induljak el és róla ne vegyek tudomást, vagy teljesen unott hangon szóljak rá, ne izgatottan és erélyesen). másrészt ha félni látom, akkor ültessem le közel ahhoz a dologhoz, amitől fél (kutya pl.) simogassam és maradjak vele ott, h lássa, nem kell félni tőle.

ezt a sok mindent azért írtam le, hátha a te kutyusod is félelemből agresszív az emberekkel szemben. és akkor többször kéne emberek közé vinni talán, h szokja. és lássa, h nem kell félnie.

de lehet, h más másként gondolja. szívesen veszem én is, ha más is elmondja erről a tapasztalatait.

Előzmény: Lau81 (269)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.30 0 0 271
Gyönyörűek! Gratulálok. És örülök h picike ilyen szép lehet majd 3 évesen, ha picinek hasonlítottak!
Előzmény: Besenyő Pista (270)
Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.30 0 0 270
Én meg - aki nem kócos - 94-es évjárat vagyok, de még egész jól működök.
Előzmény: Lau81 (269)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 269

Ok,megkaptam a választ félig...
Előzmény: Besenyő Pista (266)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 268
Mennyi idősek a kutyáid?
Előzmény: Besenyő Pista (264)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 267

Még egy hátulütője(?) van annak,h Tonti nem kiskölyökként került hozzám .Az én kis drágám agresszív,mondhatni harapós kutty,persze velem,meg a közvetlen ismerőseimmel nem,de pl nem szerti a gyerekeket és volt már,h harapott is(felnőttet)..Azelőtt úgy gondoltam,h kizárólag az öreg nénik depressziós-dagi tacsijaik ilyenek,mert azokkal nem játszanak,stb.

Én és a bnőim folyamatosan szeretgetjük Tontit,járunk vele kirándulni,otthon mindennap labdázunk,stb.Bennünket imád is,de jajj az idegeneknek!!

Mindenesetre nem vagyok biztos benne,h ez rossz,nekem elég,ha csak engem szeret,de azért félek,h mi lesz,ha gyerekem születik,majd félnem kell,h megharapja a kutyám és akkor majd túl kell adni rajta,v mi?Hát erre mondjatok vmit....

Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.30 0 0 266

Bár digifotós bizonyítékaim nincsenek, ugyanúgy néztem ki gyerekkoromban, mint ő (a picike). És most - 3 évesen - ilyen vagyok:

 

Előzmény: Maxi-baby (256)
Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.30 0 0 265
Én meg már épp elég idős vagyok hogy bejöhessek (ha meleg van azért, ha hideg van azért, meg azért is,mert mi nem vagyunk elkényeztetve)
Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.30 0 0 264
De szokok fürödni is
Besenyő Pista Creative Commons License 2005.08.30 0 0 263

Én meg igy vekengem szét az agyam a fehér szőnyegen...

minek vettek fehéret a hülyék nem?

Előzmény: Maxi-baby (261)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.30 0 0 262

A tacskók alapvetően rettenetesen önfejű kutyák és sértődékenyek!Tonti is eleinte csak jutalomfalatért volt hajlandó mindenre.Arra ügyeltem,h a jutalomfalat adása minden esetben dicsérettel("okos kutya",simogatás,puszilgatás) járt együtt,aztán ez utóbbit egyszercsak elhagytam és csak úgy odadobtam neki a kaját,rá sem pillantottam..nem fogjátok elhinni,addig nem nyúlt hozzá,amíg az ölembe nem ugorhatott és jól meg nem dögönyöztem!Az ő kis értékrendjükben sztem mindig a gazdi hozzáállása szerepel az első helyen.Ígyhát szépen lassan elmaradtak a falatok...Az egyik ismerősöm mesélte,h a kutyáját úgy szoktatta le a jutalomfalatról(miután persze annak segítségével már mindenfélére megtanította),h olyan falatokat kezdett neki adni,amit a kutyája nem annyira,v egyáltalán nem szeretett...hát nem tudom..

Sztem egyébként a két legfontosabb vezényszó,amit ismerniük kell,a "helyedre" és a "gyere ide",na jó,a "marad"is fontos...Bevallom,Tonti nem is tud nagyon mást,de eddig még ezeken kívül nem éreztem szükségét semminek..Persze jó lenne a tudásával villogni az ismerősök előtt,de pl ülni képtelen voltam megtanítani.Azelőtt egy collie keverék büszke gazdija voltam,dehát az ugye jól megtermett kutyi volt,jól le lehetett nyomni a fenekét,ígyaztán 1-2 nap alatt megtanítottam vezényszóra leülni,mitöbb mikor kimondtam,h "ül",a mutatóujjamat felemeltem...később már az ül"szócska nélkül pusztán a kéz jelre is engedelmeskedett.Ugyanez volt egyébként a "feküdj"nél is,csak ott vízszintesen tartottam a mutatóujjam..Szóval a lényeg,h Tonti 2,8kg,és képtelen vagyok lenyomni a fenekét,mert ha ő ellenáll én meg nyomom,akkor attól félek,h eltörik az egész eb:)))

Nekem nagyon nehéz dolgom volt,mert Tonti már vagy 7hónapos volt,mikor vettem...7hónapig a tenyészetben élt,20db másik tacsival,emberrel nem igazán került kapcsolatba.Sokáig tartott a szobatisztaságra nevelés,sajnos,ha megsértődik(mert mondjuk a helyére küldöm,mert pl főzök és félek,h ráfröccsen az olaj,stb),a mai napig rávizel a szőnyegre,mielőtt bemenne a helyére:((De tényleg,csak ha megsértődik...mert ő tacsi:))

Előzmény: Maxi-baby (261)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.30 0 0 261

kérdés: a ti tacsitok mennyire makacs? mennyire szófogadó? mennyire tanítható?

szotyi elég akaratos, bár még gyerekből van. most próbálom engedelmességre nevelni, legalább a behívás tekintetében. az "ül" már megy neki, de csak ha jutalomfalatot lát! én még ilyen bélpoklos kutyát nem láttam!

csopi94 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 260

Sziasztok!

szeretnék én is küldeni képet a kutyusomról, de sajnos nem jön össze, még megpróbálom,

vivi.g Creative Commons License 2005.08.29 0 0 259

Csak nem Miskolci-Dacos a drága?:)

Mindent megtennék,hogy nekem is legyen egy tacsim,de az én drága pulim igen féltékeny típus.Akkor jöhetne szóba egy új kutya ha az öreg kuvasz keverékünk......De ezt nem szeretném.

Egyenlőre gyűjtök:)

Előzmény: Maxi-baby (258)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.28 0 0 258

Nekem két kutyus vágyam volt: egy szálkás tacsi és egy border collie. Most kertes házba költöztem, így azonnal beszereztem mind a kettőt. Méghozzá úgy, hogy egyidősek legyenek (szotyi 12 nappal idősebb a bordernél), és így tudjanak egymással játszani, elfoglalni egymást, amíg én távol vagyok (dolgozok pl.).

Én is sokat utaztam a tacsiért Tatabánya-Miskolc-Tatabánya.... úgy tűnik ilyen a szenvedély!!!

Várom a képeiteket!

Előzmény: Lau81 (257)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.28 0 0 257

Tonti "igazi"neve Dél-somogyi Gyöngy...Sosem felejtem el azt a napot,mikor elmentem érte:600km-t autóztunk,Pest-Nagyatád-Pest:)Leszámítva a távolságot,amit megtettünk, életem egyik lgszebb napja volt:))

Hamarosan csinálok új képeket és már rakom is fel őket:)

Eredetileg is szálkást akartál,v 1szerűen így jött ki?

Előzmény: Maxi-baby (256)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.28 0 0 256

Szotyi becsületes neve Bolhafészek Apacs (szülők: Töpszli Dakszli Dárió és Császártöltés Őrjegi Amazon). Dárió gazdijától van Szotyi, mert a fedeztetésért őt kapta.

Még képek? Szívesen!

az első áldozat

Tőletek is várom a képeket!

Előzmény: Lau81 (254)
vivi.g Creative Commons License 2005.08.27 0 0 255

Nagyon cukik a kutyusaid!!:))

Annyira aranyos a kis szálkás!:))Imádnivaló!:))

Előzmény: Maxi-baby (250)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.27 0 0 254

Igazából Tonti kaninchen(nyúlász)tacsi,azaz a törpe típusnál is kisebb,ez azt jelenti,h "nem haladhatja meg a 3kg-ot"a "nagykönyv"szerint...:)

Szotyi honnan van?Tenyészetből?Még képeket!!!

Előzmény: Maxi-baby (253)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.27 0 0 253
visszaolvastam a fórumot, és választ is kaptam a kérdésemre. előbb is megtehettem volna... szóval neked Tonti a szemed fénye. a tacsimat szotyinak hívják, most múlt 3 hónapos. de ő már 5,6 kg. a tiéd törpe?
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.27 0 0 252

Szia.

a tacsi és a border collie az enyémek. a német juhász a szüleimé, de ott voltunk náluk egy hetet, mikor elhoztam a kölyköket.

szintén tacsi-rajongó vagy?

Előzmény: Lau81 (251)
Lau81 Creative Commons License 2005.08.27 0 0 251
Jujj!Ez...ez...ez mind a tied?!Nagyon édibogarak,a kis szálkást meg tudnám zabálni:))) 
Előzmény: Maxi-baby (250)
Maxi-baby Creative Commons License 2005.08.26 0 0 250

Sziasztok.

Hát itt nincs valami nagy élet :-(

Hátha fel tudom dobni kicsit...

szotyi vagyokno commentpótpapával"tesóval"
tapmancs !! Creative Commons License 2005.08.01 0 0 249

Igen, tegnap már átvizsgáltam mindent.

Ilyen jó tacsis oldlat nem láttam még! De komolyan!

Kösz a javítást!

További jó frissítgetést! ;)

 

vivi.g Creative Commons License 2005.07.31 0 0 248

Semmi baj!:)

 

Köszönöm,hogy kijavítottál,azonnal átjavítom!:)

 

Mit szólsz a frissítésekhez?

Majd csinálok olvasni valót is,de arra már nem volt időm tegnap!:)

A Menüben van olyan rész,hogy Minden ami tacsis!,ott vannak új képek,tacsis tárgyak!:)

Előzmény: tapmancs !! (247)
tapmancs !! Creative Commons License 2005.07.31 0 0 247

Vivi!

 

EZER Bocs hogy kijavítlak, de most néztem meg az oldaladat.

Morzsi
Gazdája Tappancs !!  ,,helyett" Tapmancs: Görgey Éva

:)

bocsi hogy kijavítlak!!!

Kérlek neharagudj!

 

tapmancs !! Creative Commons License 2005.07.31 0 0 246

Vivi!!!

Amennyit akarsz :))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!