Keresés

Részletes keresés

torkrisz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 317
:))
Előzmény: mzsperx (316)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 316
a kedv már megvan, néhány hónap múlva indul a projekt :)
Előzmény: torkrisz (314)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 315
törölköző helyett remek az alfél törlésére a konyhai papírtörlő, így biztos nem lesz a törölköző foltos :)
Előzmény: Törölt nick (298)
torkrisz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 314
he-he, azután kedvet kapsz :))
Előzmény: mzsperx (313)
mzsperx Creative Commons License 2008.01.28 0 0 313
nem baj, ha nosztalgiázom kicsit? :) vannak itt ismerős mamák, így olvasgatok...

dm-es babacuccok általában jók. pelus, sampon, törlőkendő, majdan meg az itató, ilyesmi. tisztítószerek is, igaz, az nem babakelengye. én mosni a dm-essel is mosok, két ekcémás gyerekre, nincs bajuk tőle... és olcsó!
Előzmény: Törölt nick (292)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 311
Virágnak minden szépet és jót, CMnek gyors felépülést, mindkettőjüknek sok tejet ;)

Kb. annyi betét simán kell, amit a 9 hónap alatt elhasználtál volna ;)
(Én egyébként tamponoztam szülés előtt, nos, ez utána nem ment -gyerekágy alatt eleve tilos-, megváltozott a geometriám odabent ;) De azt a kb. 11 alkalmat a köv. terhességig kibírtam :))))
Előzmény: Törölt nick (306)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 310

Sziasztok!

 

 

Gyorsan visszaolvasok egy kicsit, mert hétvégén babaszobát alakítottunk, és nem nagyon követtem a topikot. (viszont egészen jól alakul a szoba, már csak apróságok hiányoznak :))

 

De addig is Celtic Moonnak és Virágnak nagy gratuláció! :o))

bobka2006 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 309
Nahát :)) Gratulálok Celticnak és a kis Virágnak :)
Előzmény: Carie* (302)
babyteve2 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 307
Gratula! :o)
Előzmény: Carie* (302)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.01.28 0 0 305
Isten hozta a kicsilányt! :-)
Előzmény: Carie* (302)
torkrisz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 304
Gratulálok:))
Előzmény: Carie* (302)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 303
hűű, gratula nekik :)
Előzmény: Carie* (302)
Carie* Creative Commons License 2008.01.28 0 0 302

Kedves Kismamák!

 

Örömmel értesítelek Benneteket, hogy Celtic Moon kislánya Virág, ma reggel 5 óra 47 perckor megszületett.

Anyuka és kislánya jól vannak, Virág súlya 2,80 kg.

 

üdv

Carie

torkrisz Creative Commons License 2008.01.28 0 0 301

dunda, milna, csenge, zé,: gyönyörű babák:))

Bevallom őszintén, milnáéban percekig gyönyörködtem

 

És persze gratula stuncnak, szép nagy baba:)

 

Mi a hétvégén már sétáltunk, itt nagyon szép idő volt, alig fújt a szél.

Végre kimozdultunk, két hete itthon volt Gergő is influenzával:) szerencsére nem kaptuk el, de ugye mindez egy egyhetes babával, igen pihentető volt.  ma már szerencsére ment oviba.

 

Kórházi cucc: két papucs, sötét törölköző mindenképp fontos. Mondjuk hozzám minden nap jött a férjem, hozott törölközőt, tiszta hálóinget, meg a telefonon leadott egyéb rendeléseket.  Felesleges 3-4 napra való cuccal bevonulni. Nekem egy közepes méretű utazótáskám volt.

 

Amit én még megemlítenék, nekem mindkét szülésemnél jó szolgálatot tett, a tetrán hintőpor. És betét minden mennyiségben. Én nem vettem tenát, utáltam az elsőnél is. Inkább az always éjjeli extra nagy betétet használtam az első héten, fordítva kel betenni. És minden pisiléskor cserélni, gátat lemosni, behintőporozni, szárazon tartani, sokkal hamarabb gyógyul. Én kis vattapamacsra raktam a tetránt és azzal maszatoltam. Ugye én lassan 4 hete szültem, elhasználtam két duplazacsi(14 db-os) éjjelit, és most tartok a 5. duplazacsi eggyel kisebb always--nál( 16db-os) 

Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 300
Emma: a dokid szerintem kicsikét hülyécske, épp azért fizetem a dokit, hogy akárhol is van, ha szülök jöjjön. Nem kivánságműsor, neki kellene a legjobban tudnia.

A szülésről inkább nem mondok semmit, anno valószínűleg engem sem volt kellemes hallgatni, de nem érdekli ez akkor a vajúdót. Mondjuk én a gyereket nem szídtam, nem ő tehetett róla, hogy nem tágulok. :)
Előzmény: Emma08 (293)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 299
A sötét törülköző nekem így a második gyerekkel sem lett volna egyértelmű, bár belegondolva, nem rossz ötlet :)
Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.28 0 0 296
Nem veszem kötekedésnek :) nekem is teljesen természetes a két papucs ... csak nem gondoltam, hogy ki kell hangsúlyozni.
Előzmény: Kiállhatatlan maca (269)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 295
Én szeretem a DMet, mivel nem nagyon járkálok sok helyre, így ott veszek vagy vetetek majd' mindent...
Előzmény: Törölt nick (292)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 294
Hmm, érdekes a dokid... Kit érdekel, h ő holnap nem lesz???Akkor most szorítsd a lábad, mert más dolga akadt?! És mi az, h csak úgy, NST közben kapsz oxitocint??? Most tényleg nagyon csodálkozom... Nincs nőgyógyász ismerősöd, nekem gőzöm sincs, mikor és meddig hat az oxitocin, nekem rögtön hatott...

Hülye nők pedig vajúdók között is vannak, miért pont a hülyék ne szülnének ;) Igyál meg egy finom teát és ülj be a kádba, nyugi, minden ok, dokidnak pedig csökkents a szánt hálapénzét;)
Előzmény: Emma08 (293)
Emma08 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 293

Újabb gyönyörű babafotók!!!!!!

 

Na, most teljesen kivagyok: voltam Nst-n, és ahogy rákapcsoltak a gépre, szedte is elő a szülésznő az infulziót: állítólag a dokim (akivel másfél hete nem sikerült összefutni) rendelte el: oxitocin. Nem értettem, miért, komolyan azt hittem vki más helyett kapom, mert hiszen annyira azért nem sürgős, még csak mára voltam kiírva ,de-gondoltam-, tudják mit csinálnak. Mikor már 40 perce feküdtem, jött a doki, megvizsgált, fél ujjnyira tágultam, fájás kevesebb, mint tegnap, jöhettem haza, de előtte még közölte, hogy ne nagyon virgonckodjak, mert ő holnap nem lesz... akkor miért akart szülést elindítani? Egyáltalán, tudja vki közületek, meddig hat az oxitocin??? Ugyanis mindezek a kérdések bennem maradtak, mert most jön a hab a tortán: 40 percen keresztül hallgattam egy nagyon brutális vajúdást.De tényleg!!! Az a nő már a születendő gyerekét is szidta, nem is akárhogy... Eddig nem félltem annyira, de ez most teljesen kikészített. Azt hiszem, a 9 hónap alatt most bőgtem először- persze már itthon- minden összezavarodott...

 

szóval: Most meg azon kell szurkolnom, hogy az oxitocin ellenére a kis Emma várja meg a szerdát. KÉSZ....

 

Tudtok vmi vígasztalót írni????

 

 

kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 291
Én nem használtam külön mosóport, vagyis mosóport amúgy sem, folyékony van. Eleinte senzitiv öblítő a legjobb, vagy semmi öblítő...
Előzmény: Törölt nick (289)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 290
DM:
-intim törlőkendő (gátmezszés után életet ment ;))
-jónéhány csomag betét, mikor már sok a tena betét
-eldobható WC ülőke vagy fertőtlenítő kendő
-piperék (fogkrém, fogkefe stb.), WC papír
-papírzsepi
-most már ott is lehet venni glicerines kúpot
-szőlőcukor
-Newborn pellus
Előzmény: Törölt nick (288)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 287
hűűű, még egy fontos kérdésem lenne
A fiam cuccait megnézve azt veszem észre, hogy egyik-másik ruha tök fakó. Szerintetek ha befestem a ruhákat, az zavarná a kicsi bőrét? Érdemes tökölni vele?
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 286
ha sokáig túl nagy csend van, na, akkor tényleg a körmére kell nézni :)
Előzmény: kismica (285)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 285
Ó, én imádom; viszont ha csend van, akkor rohanok, mert tuti valami nagyon-nagyon tilosat csinál ;)
Előzmény: Kiállhatatlan maca (284)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 284
kisrádió? :)
találó

miért van az, hogy ül valami logikai játék mellett, látszik, hogy gondolkodik, de a szája... na az folyamatosan jár, mormolgat, dúdolgat, magyaráz, közben pedig jár az esze :)
Előzmény: kismica (283)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 283
Krisina, láttam kisautókat keresel: én rávasalható izékben láttam jó dolgokat.... Enyém gyerek is bölcsiben: mostam, voltam vérvételen, vásárolni, furcsa, h csend van itthon, úgí megszoktam, h kisrádió folyton nyüzsög...
Előzmény: krisina (275)
kismica Creative Commons License 2008.01.28 0 0 282
Igen, Füles is nagyon jó, tisztára a férjem mentalitása :))) Pont ezért vicces egy füleses tipegő, pláne rózsaszínben ;)
Előzmény: Kiállhatatlan maca (281)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.28 0 0 281
ha már muszáj, akkor Füles

előszedtem a fiam régi cuccait, tele vannak Micimackóékkal, valahogy most kicsit idegenkedem, de majd elmúlik :)
kockasfulunyul Creative Commons License 2008.01.28 0 0 280

Én sem szeretem, nekem olyan édes-bájosan-gügyögős-sziruposv az egész rajz, miközben a történet egészen másról szól.

 

Én most is és hat éve is Beatrix Potter rajongó vagyok babacuccokban, Péter nyuszi és társai. :-)

Előzmény: kismica (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!