Keresés

Részletes keresés

katafa Creative Commons License 2007.02.07 0 0 54
Ne csigázz!! Szurkolok::
Előzmény: violini (53)
violini Creative Commons License 2007.02.07 0 0 53
Lányok,szurkoljatok,lehet hogy lesz megfelelő helyiség a festős összeröffihez,jövő héten kiderül!
katafa Creative Commons License 2007.02.07 0 0 52

Bécsben sajnos nem. Legközelebb Münchenben...

 

Én hétfőn Brüsszelbe utazom. Már próbáltam feltárni a brüsszeli lehetőségeket, de nemhogy Prociont, de még PW-boltot se találtam a Belga Céh honlapján.

Előzmény: Zsuzsuci (50)
36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 51
Úgy rémlik, Katafa mondta, hogy nem.
Előzmény: Zsuzsuci (50)
Zsuzsuci Creative Commons License 2007.02.07 0 0 50

 

Sziasztok!

 

Estleg tudja valaki hogy a bécsi patchworkos boltban lehet-e kapni Prociont.Tartok tőle hogy nem, de hátha.

 

Ma az iszonyú hosszú értekezleten lapozgattam kínomban a jegyzetfüzetemben és rátaláltam a festős talin készült feljegyzéseimre. Azonnal jobban éreztem magam, jól át is ismételtem, rendszereztem a tanultakat nagy titokban. 

 

borcsamama Creative Commons License 2007.02.06 0 0 49
Köszönöm a gyors választ, figyelni fogok tábor vagy találkozó ügyben. Válaszod nagy segítség, annak ellenére hogy egyenlőre még festékem sincs, de igyekszem minél több infót begyűjteni, azután jöhet a kísérletezés.
Előzmény: katafa (48)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 48

Kedves Borcsamama (meg a többiek ez ügyben)!

 

1. Szerintem "készletet" érdemes venni - ebből többféle összeállítás van. Én magam 10x56 grammot vettem tavaly júniusban. De tulajdonképpen 7-tel is meg lehet oldani a dolgot: citromsárga, napsárga, fukszia vagy magenta, türkisz, királykék és fekete.

 

2. A felhasználandó festék függ az anyag minőségétől (milyen sűrűn szövött) és a felvitel módjától, de nagyjából úgy kell számolni, hogy fél kg anyaghoz kell 2-3 csapott teáskanálnyi. Végeredményben az 56 gramm (2 uncia) kb. 10 négyzetméternyi (átlagos) anyaghoz elég.

 

3. Festős találkozóra (szerintem) bárki jöhet.. Csak légy résen a jelentkezésnél.

 

Üdv. Katafa

Előzmény: borcsamama (47)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.06 0 0 47

Sziasztok, üdvözlet Mindenkinek!

 

Nagyon régóta olvasom már a foltvarrós topikot, ezt is indulása óta, de sose volt ezidáig bátorságom hozzászólni. Szívesen festenék én is procionnal, de úgy gondolom némi tapasztalat, vagy előtanulmány szükséges lenne hozzá. Alapvető kérdésekkel se vagyok tisztában, pl. melyek azok a színek amiket első körben leginkább érdemes beszerezni, és mi az a mennyiség, amivel érdemes elkezdeni.

Pl.  50 gramm festék milyen mennyiségű anyag festéséhez elég.

 

Katafa, ha szerveztek festős találkozót lenne arra mód hogy azon résztvegyek akkor is ha uj topikos vagyok? 

 

Gyönyörűek az anyagok amiket festettetek, tiszta, szépséges színek, ilyet semmi más festékkel nem lehet megvalósítani, legalábbis amiket én kipróbáltam azokkal nem.

 

 

 

Előzmény: katafa (35)
martam Creative Commons License 2007.02.06 0 0 46
Köszönöm, Katafa! Megkeresem a kis kószálót, remélem a fukszia az- és kipróbálom! Lesz, ami lesz!
Előzmény: katafa (45)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 45

Martam!

 

A bordóshoz a fukszia/magentát (nagyon hasonlít) keverd egy gondolatnyi feketével és a padlizsánhoz meg ehhez tegyél középkéket. Azt vedd figyelembe, hogy a pirosak nagyon "erős" szinek, sokkal jobban fognak, mint a fekete vagy a kék.

 

Egy darab papírtörölközőn ecsettel tesztelheted az árnyalatot - nagyjából olyan lesz az anyag is mosás után.

Előzmény: martam (44)
martam Creative Commons License 2007.02.06 0 0 44

Katafa!

 

 Köszönöm szépen, most elszántam magam, Simon úrtól rendeltem vékony molinót, és felavatom a Procion-készletet. Szeretnék bordós-padlizsános színeket, csak nem tudom, mi lenne az az alapkészlet a  festékekből, amelyekből elő tudnám állítani. Van citromsárga, narancs, türkíz, fekete, középkék és valahol nagyon elbújt, mert nem találom a hatodikat, ami vagy piros vagy fukszia??  Hát próbálkozom. Ha elérkezik a termékeny pillanat, beszámolok az eredményről.

Nagyon köszönöm, hogy segítesz.

Előzmény: katafa (36)
Icó mam Creative Commons License 2007.02.06 0 0 43

  

 

    katafa

 

   A festéknél nem probléma a vegyi kategória, ha zárt csomagolású árúról van szó, és a tevékenységi körhöz tartozik.

Feltételezem, hogy a szállítási ktg. magasabb mint az ár.

Kereskedő nem tud olyan árrést kialakítani, hogy megérje forgalmazni.

A másik ok, hogy valószinű nem tud akkora mennyiséget eladni, hogy neki megérje.

Talán célszerű lenne magánforgalomban hozni valakinek, v.kiknek, ugy mint a márkás ruhákat, gyerekeknek, , valaki begyüjti az igényt és utánna az összes költség osztódik.gyorsabb is és olcsóbb is. Ez az én verzióm, lehet hogy valakinekk jobb ötlete van,ki kell próbálni.

Előzmény: katafa (37)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 42

Bocs, elrontottam a linket. http://fabricdyeing101.blogspot.com

 

A linkek nagy részét ismerem, de van nekem új is.

 

Írd, meg mi érdekel.

Előzmény: procion (39)
procion Creative Commons License 2007.02.06 0 0 41
procion Creative Commons License 2007.02.06 0 0 40

Találtam pár oldalt énis ,beteszem ide.

Sajnos csak angolul.

Cserébe szívesen olvasnék vmi okosítást.

 

procion Creative Commons License 2007.02.06 0 0 39

Olvasnám az oldalt,csak nem jön be a link.:O(

Azért én szívesen vennék "szakmai leírásokat" is.

Előzmény: katafa (35)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.06 0 0 38

Szerintem lehet ilyeneket festeni, csak ki kell  találni, hogy hogy. Katafa szerinted azon a legalsó képen hogy működik, hogy annak a virágféleségnek a sziromféleségének a szélefélesége sötétebb? Szerintem mosószódával locsolgatják, de nagyon kiadagolva, és oda már nem jut.

A Caryl Bryer képek... nem is tudom. BE miskolci kiállításán láttam, hogy feketével beborítva egy gyönyörűen festett, szinte világító anyag,  feketével borítva, kivágva rajta a kavicsszerű lyukak, nagyon szép volt. Itt ezeken a munkákon mintha kioltaná egymást a festés szépsége, és a rátett minta erős hatása.

 

 

Előzmény: procion (34)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 37

Icó mam!

 

Hobbiboltot (kreativhobbi, hobbiművész, kreatipp stb.) jobb lenne megkörnyékezni, mert állítólag a B+ZS-nek és hasonló boltoknak az a gondjuk, hogy a festék vegyszer és akkor a boltra másféle biztonsági vagy mittudoménmilyen szabályok vonatkoznak.

Előzmény: Icó mam (7)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 36

Martam!

 

Most látom, hogy nem válaszoltam neked.

 

Szerintem elrontani elég nehéz.

1. A festék nagyon jól fog, de csak melegben (22 fok szobahőmérséklet felett) és csak természetes szálat (pamut, len, rayon viszkóz és selyem). Műszálból egy az egyben kijön, a kevert szálas pedig fakó lesz.

2. Ki kell várni az időt: ez 1 órától akár 24-ig is terjedhet.

3. Az ecsettel (egyébbel) való közvetlen felvitelnél ne kerüljenek egymás mellé komplementer színek, mert a találkozásnál beszürkül/feketedik...

 

Szóval, vágjatok bele. Ha még kell valami infó, írj.

Előzmény: martam (6)
katafa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 35

Arra nem gondoltam, hogy itt online kurzus lenne, de persze ez a hozzászólókon múlik. Meg persze én is írok majd új recepteket.

 

Ha tudsz angolul, nagyon részletes leírás található a http://fabricdyeing.blogspot.com oldalon tizenegynehány részben, képekkel illusztrálva.

Előzmény: procion (34)
procion Creative Commons License 2007.02.06 0 0 34

Magam is festenék ilyen csodás anyagokat-ha tudnám hogy kell,de az itthon kapható Ibériánál nemjutottam messzebb,annak pedig igen halványak a szinei,olyan tompák.

Én sajnos nem tudok olyan szépeket varrni,mint amiket ti csináltok a másik fórumon,de engem ruha anyagnak nagyon érdekelne.

Azért is kérdeztem,hogy lehet használható leírásokat is olvasni is majd,amiből tanulhat a halandó vagy csak személyes tanfolyamokon tanulható meg és itt csak a kész munkákat mutogatjátok meg?

Teszek be képeket(nem az enyémek)amik nagyon tetszenek.Ilyeneket is lehet előidézni ezzel a Porcionnal?

katafa Creative Commons License 2007.02.05 0 0 33

Kedves Procion!

 

Jó, hogy megérkeztél Magyarországra!! Te magad is festesz vagy "csak" nézelődnél?

 

 

Előzmény: procion (32)
procion Creative Commons License 2007.02.05 0 0 32

Sziasztok

Gyönyörű szineket látok itt.

Arról is fogtok írni majd,hogy hogyan lehet ezt véghez vinni?

Mondjuk melyik színből mivel keverve kaptátok az adott színt,mennyit kell bekevereni,milyen technkikák vannak,azoknak mi a menetük,milyen kellékek kellenek,mik a buktatók?

És persze további szép anyagokat,hogy minél többet láthassunk itt is.

sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.05 0 0 31

Szia Katafa

 

csak szeretném kiegészíteni a listát:

http://www.ateliertisch.de/

innen is lehet vásárolni festéket, sőt szuper festenivaló anyagot is és a hölgy igen készséges mindenben. ( a neve Gabi Tisch )

 

Sue

Amúgy sok sikert a topikhoz!!!

Előzmény: katafa (22)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.04 0 0 30
katafa!
ez gyönyörű, akkor már csak festenem kell egy ilyet:))))
katafa Creative Commons License 2007.02.04 0 0 29
Ilyesmire gondoltál? Ez is festésű anyag, tulajdonosa Caryl Bryer.
Márta néni Creative Commons License 2007.02.04 0 0 28
Ha annyira nincs szived belevágni a festett anyagba, nagyon szép, ha betakarod egy fekete anyaggal, majd ezen valami szisztéma szerint lyukakat vágsz, és körbevarrod. Minél több lyukat, annál több látszik a gyönyörű festésből. Vagy nagyon ábrándozok róla, hogy egyszer majd ha megtanulok rendesen varrni, csinálok egy katedrált, ahol a közepső négyzetek egy sugarasan festett anyagból lennének szétvágva. Akkor a festés lényege is megmarad.  
Előzmény: Némakertész:) (23)
katafa Creative Commons License 2007.02.04 0 0 27
Elég nagyocska, vannak asztalok, kövezett és van korlátlan mennyiségű (nem kis villanybojler) hideg-meleg folyóvíz.
Előzmény: violini (25)
lean Creative Commons License 2007.02.03 0 0 26

Én is részt szeretnék venni egy festésen-már az előbbire is mentem volna, de közbejött valami, remélem most összejön!

 

Örülök ennek a topiknak!

violini Creative Commons License 2007.02.03 0 0 25

Milyen egy erre alkalmas helyiség? Hátha...

Mert persze engem is érdekel :-))) Nézegettem már az említett honlapot,hát gyönyörűek a színek. Az én kártyám nem alkalmas a rendelésre, meg csak jobb lenne előbb egy kis okításon részt venni.Ha ráérek majd éppen,még Karcagra is képes leszek elutazni,azt hiszem.

Előzmény: katafa (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!