Keresés

Részletes keresés

csandra4 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 642

Sziasztok!

Nos! Én egy most már egyedülálló ugymond idősebb hölgy vagyok, akiről tudni, hogy én vagyok a legpesszimistább ember a világon. Mindent feketének látok, számomra mindenki egy emberbőrbe bujtatott ördög, de ennek vége. Tudom, hogy az SRIII még ráér, és gondolom, hogy mi vár még ránk, de muszáj egy kicsit hinni az emberi jóságban, törődésben, odafigyelésben, mert ha ez is maghal, akkor vége a világnak. Ugye nem ezt akarjuk? Ha a gyermekeink ezt látják, hogy minden csak a gonoszságról, bűnről szól, mi lesz velük???? Én imádom a fiatalabb generációt, és mostantól ezért fogok és is "küzdeni", hogy elgalább ŐK lássák másképp a világot. Én nem sumákolok, és senkit nem hazudtolok meg, én csak remélni és bízni szeretnék, ahogy Ti is ebben az egészben, mert igenis egyszer minden megváltozik, m inden jóra fordul mert jön a JUPITER éve.

csibe74 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 641

csandra4 nem hiszem, hogy sr-es komi...

Nekem is elsőre ez ugrott be,

 

De ne feljtsük az a gyanús, aki nem gyanús!!!!!  :)

Előzmény: lalana (638)
csibe74 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 640

lalana,

 

Szoktad nézni a leveleidet? Írtam Neked.

Válaszolj ha tudsz... bisztro, bisztro

Előzmény: lalana (638)


happnuda Creative Commons License 2007.12.04 0 0 639
Mit mondjak, nekem is volt ilyen érzésem, de a korábbi hozzászólásokat elolvasva talán nem erről van szó.

Mondjuk ezt a 'szép ez a reggel, biztos minden jó lesz, bízzunk a csodákban' hozzáállást én is szeretném a magamévá tenni, csak sajnos ebben a világban ez nagyon kevés...

Aztán az is nagy baj lenne, ha a SR kommunikátorának összesen ennyi érve lenne. Bár, most, hogy visszaemlékeszem, már hallottam tőlük ilyesmit!
Előzmény: lalana (638)
lalana Creative Commons License 2007.12.04 0 0 638

sziasztok,

 

erősen gyanítom h csandra4 az általatok oly hőn áhított sasadresort (bujtatott) kommunikátora

csak a szépet látja...

Előzmény: flore (637)
flore Creative Commons License 2007.12.04 0 0 637

Sziasztok!

 

Csandra! Jó, hogy ilyen optimistán állsz a dolgokhoz:), de az azért látszik, hogy SRIII-as leszel és még minden nagyon szépnek látszik, hisz még nem kezdődtek el a nehézségek, még nem voltatok műszaki egyeztetésen. Ne haragudj, de ami ott folyt, az igenis több volt, mint vicces. Felháborító volt!!! Még akkor is, ha mindenki azt mondja, hogy ez mindenhol így zajlik és ne is várjunk tökéletes munkát. baromság!!! Igenis elvárom a tökéletes munkát, hisz a pénzemet elveszik az utolsó forintig és ne várjam el érte, hogy 100%-on teljesítsenek? Nem vagyok naív, de ne is nézzenek minket vevőket hülyének. Nem is akarom magam ismételni, hisz ezt már eléggé kiveséztük. Viszont mi sem adjuk fel, mert mi ide akarunk költözni, de igenis azokkal a felétételekkel, amire szerződtünk. Az viszont eléggé felemészti az ember energiáját, hogy harcolni kell olyan dolgokért, aminek természetesnek kéne lennie.

 

Előzmény: csandra4 (635)
ki24 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 636

Mi "emberi módon" kötöttünk szerződést. Elhittük a másik félnek, hogy a sok biztosíték, szerződéses kikötés ellenére a céljuk nem az, hogy a vevő hátrányos helyzetbe kerüljön. (Bízunk benne, hogy továbbra is ezen a véleményen vannak.) És tényleg bíztunk abban, hogy rendben fognak menni a dolgok, ellenkező esetben nem adtunk volna előleget egy olyan lakásért, aminek a helyén még fák zöldelltek.

Abban igazad van, hogy semmi nem lehet tökéletes. De azért az ember azt elvárná, hogy legalább törekedjenek a szerződésben rögzítetteknek megfelelő kivitelezésre. Az eddigi tájékoztatók szerint ez nem szempont. Sajnos.

Természetesen azért mi sem adjuk fel, bízunk abban, hogy az eladóval lehet tárgyalni a továbbiakban, és nem passzolja le a vitás kérdéseket a kivitelezőre.

Előzmény: csandra4 (635)
csandra4 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 635
Siasztok! Azért a ma reggel már sokkal szebb, így talán még bizakodóbbak lettünk. Én úgy ítélem meg az egészet, hogy nem kell ide a köpködés, a rossz hangulatkeltés, inkább próbálkozzunk az "emberi" módot, az sokkal többet ér. Arról ne is ábrándozzunk, hogy tökéletes munkát kapunk ill. lakást, mert olyan nincs, és soha nem is volt, problémák még a több száz milliós értékü épitkezéseknél is előfordul. De. Én nagyon remélem, hogy ezt  kis közösséget elfogadja és segíti abban a beruházó ill. építtető, hogy boldog családok költözzenek ebbe a lakóparkba, és széltében-hosszában hírül adják, hogy ez igen, ez remekül sikerült, és érdemes reklámozni a továbbiakban.
ki24 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 634

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

 

Én abban látom a legnagyobb problémát, hogy kötöttünk egy elég részletes előszerződést, és most úgy tűnik, az eladó ennek több, egyértelmű pontját nem kívánja betartani. 

 

Ezek után mi a garancia, hogy bármilyen megállapodáshoz tartani fogja magát a jövőben???

 

Nem tudom, a Ti szerződésetek mit tartalmaz, de a miénk alapján most úgy tűnik, mintha egy alapvetően más lakást kívánnának megvalósítani. Márpedig nem erre szerződtünk. Mondanom sem kell, hogy a változtatási szándékuk nem számunkra kedvező.

Előzmény: Harley rules (633)
Harley rules Creative Commons License 2007.12.03 0 0 633
Szia

Szeritnem a forumozók tőbbsége igy indult neki, különben nem fektetett volna pénzt és időt ebbe a projektbe. Csak sajna a sok csalódás megtörte egy részük, ami érthető.

De én is bizom benne, hogy nincsenek megoldhatatlan dolgok.
Valamint biztos vagyok abban is, hogy ennyi igényt kielégiteni, hogy mindenkinek minden jó legyen az lehetetlen.
De ami jár az jár azért szeretnénk ott lakni olyan minőségben, olyan áron ahol.

u.i. sr2
Előzmény: csandra4 (632)
csandra4 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 632
No sziasztok ezen a "szép" reggelen. A hétvégén átgondoltam a dolgokat, újra elolvastam a fórumot, és úgy döntöttem, hogy én hiszek a beruházónak, és hiszem azt, hogy csodálatos lesz ez a lakópart. Gondolom referencia anyagnak ez tökéletes lenne. Én az SRIIIban vagyok, és tényleg hiszek a csodákban!!!! Szeretném a többieket is arra rávenni, hogy bizakodjanak, azért nem olyan sötét ez a világ!!!
Harley rules Creative Commons License 2007.12.01 0 0 631
jó akkor várjunk vele
Harley rules Creative Commons License 2007.12.01 0 0 630
jó akkor várok vele
Jovanni Creative Commons License 2007.12.01 0 0 629

A belmagasság miatt kábé így éreznénk magunkat egy fórumtalin :-)

 

 

 

Jó 7végét mindenkinek!

Előzmény: csibe74 (628)
csibe74 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 628

Sziasztok!

 

Fórumtali lehetne valamikor.

Biztos ritka az olyan időpont ami sokaknak jó.

 

Üdv.Csibe

Előzmény: Harley rules (627)
Harley rules Creative Commons License 2007.12.01 0 0 627
Hy

Ritkán írok, és az elmult hetekben megsokszorozódtunk a létszám ami jó.
Remélem sokunk valódi "lakó", és azt is remélem, hogy azok is olvassák a site ot akik majdan mostanában vágnak bele .

Sajnálattal olvasom Csibe döntését, de biztos nyomó oka van.
Én szoktam kijárni rendszeresen és beszélgetek a melósokkal is, bár balkán kanadaiul nem beszélek, se szerbül.

u.i. sr2

???????????????????????????Mikor lessz fórumtali ??????????????????
ki24 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 626
Köszi. Szépen megkérik a garázsok árát. Nekünk anno azt ígérték, hogy korlátozott számban lesznek felszíni parkolóhelyek. Arról volt szó, hogy a szervízútra csak a tulajdonosok hajthatnak majd be a garázsokhoz, de kívül lesznek még parkolóhelyek. Ez ugyebár a leendő vendégek szempontjából sem elhanyagolható kérdés. Nektek ilyeneket nem ígértek?
Előzmény: martindoc (609)
waces Creative Commons License 2007.12.01 0 0 625
Szia,
Olvastam, du megy a valasz (pda-n mail irni nem feher embernek valo :) )
Előzmény: csibe74 (623)
martindoc Creative Commons License 2007.12.01 0 0 624
Szia Csibe!
Ird meg lsz. privatban hogy hogy alltok / hogy allnak hozzatok!
Előzmény: csibe74 (623)
csibe74 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 623

Waces, Waces jelentkezz. Dobtam mailt.

Kapcs.ford.

suptiti Creative Commons License 2007.11.30 0 0 622
A hatarozat egyertelmü: "Lakók számára szabad területen parkoló nem épül". Ha jol tudom, majd minden epületben a szabad parkolok elkeltek, tehat mar venni sem lehet. Jo hir, hogy lesz illetve van bicikliut!
Előzmény: Jovanni (615)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.30 0 0 621
Nem nagyon szokott ár-differencia lenni, a fényképekről köszi talán majd még karácsony előtt, de mivel sok látnivaló nincs és jelenleg óbudán vagyok annyira nem kívánom a fagyos sétákat. Majd inkább tavasszal csinálok olyanokat, hogy bepisiltek, ugyan torony-daruk mellett nehéz hangulatképet:)
Előzmény: Jovanni (618)
martindoc Creative Commons License 2007.11.30 0 0 620
Csak úgy repkednek a mutyipénzek a 15%-ainkból:-)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.30 0 0 619
mutyi? Biztos ő all mögötte? :-D ;-)
Előzmény: Jovanni (615)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.30 0 0 618

Szia ebo1a!

 

A upc-vel csak az lesz talán a gond, hogy nem lesz más, azaz nem lesz választási lehetőség, így gyakorlatilag bármilyen árat kérhetnek.

Mikor mész újra fotózni? A multkoriak gyönyörűek lettek! 

Előzmény: ebo1a (614)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.30 0 0 617
A szó-ismétlésekért, fogalmazásert elnézést, telefonról írom az utcán:( nem túl kényelmes:)
Előzmény: ebo1a (616)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.30 0 0 616
Szia, természetesen megértem a problémáid, de te is engedd meg, hogy azok akik jelenleg a műszakival szívnak, azoknak az legyen az elsődleges problémájuk és ne az SRII/III építési engedélye... Természetesen zavar az is mindenkit csak jelenleg mas a sorrend, és hidd el nekem ha eljön neked is ez az idő, nem a második ütemen fogsz gondolkozni, hanem azon, miért lett salak, a szalag-parketta helyett:) remélem nem veszed ezt kötekedésnek, a magassággal tényleg nem tudunk mit kezdeni, de attól meg zavarhat, gondolom én... ( Mondjuk engem nem zavar konkrétan:) )
Előzmény: nagyjopofa (604)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.30 0 0 615

Sziasztok Szomszédok!

 

Nekem csak most tűnt fel valami elég érdekes...

Ebben:

http://kdvktvf.zoldhatosag.hu/?menu=index&page=hirek&id=436

 

az áll, hogy a 10,5 m-es épületmagasság  36!!! épületre vonatkozik, tehát a 2. ütemre is, ami eleve 4 emeletes házakból fog állni. Na, azt,  hogy magyarázzák ki!?

Nem kis mutyi lehet a háttérben...

 

ebo1a Creative Commons License 2007.11.30 0 0 614
A UPC már azért is valószínű, mert Budaörs is az, Gazdagrét is és Őrmező is. Így körbe kerítettem a Sasad-ot, márpedig egy gerincet kiépíteni nem két fillér, így 99% az említett szolgáltató. ( Egyébként a 11 ker. 80%-a UPC ) Én konkrétan örülök neki nagyon, de persze nem kevesen utalják... ( Többek között akik meg nem tapasztaltak meg hogy mas szolgáltató is ugyanolyan büdöset szarik:) )
Előzmény: suptiti (608)
martindoc Creative Commons License 2007.11.30 0 0 613
Úgy tünik vannak még érdekes beruházások Pesten:

Idézet Terra Zebra Parkváros (Rákosborzasztó) fórumból:

"Eddig abban a hiszemben voltam, hogy a múszaki menedzser, akivel a falak ügyében beszéltem koordinálja majd a dolgokat... ő azonban felvilágosított, hogy nem, nekem kell direktben az alvállakozókkal külön-külön egyeztetnem...át is küldte a listát...
Ez nekem már eleve furcsa volt, hogy én keresgessem, hívogassam az alvállakozókat, hiszen nem velük vagyok szerződésben... de ha így, akkor legyen így..."

Komoly, még jó hogy az építkezést nem a vevönek kell irányítania.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!