Keresés

Részletes keresés

Lucica75 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 548

Frensisko, tegnap nem voltam net közelben, bocs! De olvasom, hogy nektek is tetszett a Veres Pálné! :-)

Előzmény: Törölt nick (538)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 547

Mi is pozitív élményekkel gazdagodtunk a VPG-ben. :-) Bemutatkozás, beszélgetés volt főleg, és egy szöveg felolvasása és visszamondása, valamint válaszolni a feltett kérdésekre. Megnézegették a "portfóliót", amit összeszedtünk (oklevelek, verseny eredmények, érmek), és ezekről kérdezgettek. Az igazgatóhelyettes és a töri tanár volt bent, mindketten nagyon kedvesek. Semmi matek :-D Réka nagyon bizakodik, én azért próbálom felkészíteni, hogy 57 gyereket hívtak be 14 helyre, szóval egyáltalán nem biztos, hogy meglesz. Persze a remény hal meg utoljára, a szóbelire bekerüléskor is ez volt :-)

Többiek, hajrá!!!

Előzmény: Rékaanya (539)
Gögö Creative Commons License 2015.02.26 0 0 546

Grillusca,

Akkor valószínűleg most is van matematika, csak nem verik nagydobra. Csodálkoznék is, ha nem lenne.

Köszi, hogy írtál! :)

 

Előzmény: Grillusca (545)
Grillusca Creative Commons License 2015.02.26 0 0 545

Sajnos én csak a három évvel ezelőttit tudom, tavaly a középső fiam átlépte a limitet...

Akkor volt matek is, három kisebb feladat. Magyarból meg egy vers (amiben nem volt rím és arról beszélgettek, miért vers mégis...)

Úgy emlékszem 1/4 óránként voltak beosztva. Egyszerre hárman voltak benn, egy felelt, kettő készült. A következő akkor ment be, amikor vki kijött.

Azóta sokminden változhatott, mintafeladat még tavaly sem volt a honlapon...

 

Mindenképpen nézzetek körül előtte/utána. A nagyfiam a szóbelin járt először a suliban és akkor került az első helyre.

Bár lehet, hogy az is motiválta, hogy ide átszállás nélkül eljut...

 

Grill

Előzmény: Gögö (541)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 544

Lucica, milyen volt? Hogy éreztétek magatokat?

Előzmény: Lucica75 (536)
pipas801 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 543

A Verespálné gimi a lányomnak is nagyon kellemes élmény volt, nálunk is ott van a lista elején. Mi is holnap megyünk a Városmajoriba,én úgy tudom, hogy magyar és matek lesz szóbelin.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 542

Veres Pálné pozitív élmény volt, feljött a második helyre!  ;)

Gögö Creative Commons License 2015.02.25 0 0 541

Volt valaki ma a Városmajoriban szóbelizni? Tényleg csak magyarból van felvételi? A honlapjukra csak magyar feladatokat tettek ki. Milyen szövegek és feladatok voltak? Miket kérdeztek? Volt felkészülési idő? Hány percenként vannak a gyerekek beosztva? Semmi nem derül ki a weboldalukról.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 540

Fazekason túl vagyunk.

Míg az Apáczaiban a fiatalok domináltak, addig itt a majdnem nyugdíjas korosztály.

Matek példák nehezek voltak, egyiket megoldotta, a másikat rávezetéssel. Magyar tanár vmi szépirodalmat várt olvasmányélményként, s mivel nem azt kapta, volt is félreérthetetlen mimika... 

Egyébként itt is 9.-esek vártak minket, ők aranyosak voltak.

Hát, nem ez lesz a favoritunk... :)

Rékaanya Creative Commons License 2015.02.25 0 0 539

Lucica, Frensisko, nagy kalappal a mai napra! :) Várjuk a beszámolókat! 

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 538

Lucica!

Mikorra mentek? Mi majd 3 után, ha van addig tapasztalat, oszd már meg, légyszi'!

Addig nekünk még egy kis Fazekas is lesz ma.... :)

Előzmény: Lucica75 (536)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 537

Hanna, ez igen! :-)

Előzmény: hanna02 (534)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 536

Hú, ez tényleg ijesztően hangzik! Mi is gondolkodtunk a Könyvesen, de túl messze van. Ma megyünk a VPG-be, szegény lányom alig aludt, végig azt álmodta, csak őt nem veszik fel :-D Elvileg csak beszélgetés lesz, bemutatkozás (oklevelek, eredmények) és szövegértés. Nagyon izgulunk!!!

Előzmény: kishatos (535)
kishatos Creative Commons License 2015.02.24 0 0 535

Mi lemaradtunk az elit sulikról, csak a Könyvesbe hívtak be.

A szóbeli olyan volt mint egy kollokvium, hárman bent, kettő felkészül, egy beszél.

Kizárólag a tételről. Semmi személyes beszélgetés, semmi füzetnézés, oklevél, stb.

Kicsit ijesztő, de a jelenlegi suli is....

Most hogy elolvastam, hogy milyen az Eövösös felvételi, hát elszorult a torkom. Mit is akarunk?

hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 534

Jól emlékszel, oda is. :)

Még gondolkodunk.

Előzmény: Rékaanya (533)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.24 0 0 533

Akkor rosszul emlékeztem. Azt hittem, ez a Trefort volt. Nektek akkor most melyik a befutó?

Előzmény: hanna02 (532)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 532

Köszönöm. A Toldyba megajánlották szóbeli nélkül.

Rékaanya Creative Commons License 2015.02.24 0 0 531

Szuper! Örülök, hogy ilyen jó élmény volt ez a szóbeli (is). :) A Toldyba mikor mentek? 

Előzmény: hanna02 (527)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 530

Mi nem találkoztunk az osztályfőnökökkel, de azt mondta a mi felsősünk, hogy 2 angoltanár lesz az of., olyan 30-40 közöttiek, egy nő meg egy férfi. De többet erről nem tudok.

Előzmény: gilmore73 (528)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 529

És még Eötvös....amitől az Eötvös egyedi. A folyosón, ahonnan a felvételiző termek nyíltak, ahol a felvételizők várakoztak nem feszült csend uralkodott, hanem vidám csevegés, csacsogás, nevetgélés, már-már zaj. Felsőbbéves diákok várták az újoncokat és a szülőket és "menthetetlenül" beszélgettek mindenkivel. Kérdeztek, meséltek, bátorítottak, válaszoltak ésérezhető volt, ahogy az iskola már kezdte beszippantani a gyerekeket.

Előzmény: hanna02 (527)
gilmore73 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 528

Köszi az infót! Osztályfőnökök voltak?

Előzmény: hanna02 (527)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 527

Szóval Eötvös...nagyon jó volt! Nagyon kedvesek voltak a tanárok, sokat kérdeztek, de mindennek nagyon örültek, amit tudott. Először választott egy lapot, amin sok kép volt, és az volt a feladat, hogy mondja el, amit fontosnak gondol erről. Erre volt felkészülési idő. Nagyjából hatodikos anyagot kérdezgettek, tápláléklánc, zárvatermők, gombák, mohák....1-1 kérdés, nem nehezek. Ha olyat kérdeztek amit nem tanultak, akkor szólt és elfogadták. Szövegértésnek az elefántokról volt egy szöveg.

A füzeteket megnézték, de szóltak vele kapcsolatban semmit. A fényképet nem kérték el.

A beszélgetés a szokásos, semmi extra.

Előzmény: gilmore73 (525)
Grillusca Creative Commons License 2015.02.24 0 0 526

Hajrá anyukák/apukák/gyerekek!

Már a finishben vagytok!

 

A VMG honlapján végre fenn vannak a ponthatárok.

Hivatalos VMG-s számítás szerint a 81+két 4-es, az 80,8pont, a 68+kitűnő pedig 73,6.

Ez utóbbival a németre be kellett volna hívni....vagy oda nem jelentkezett?

 

Ez a 7 pont nagy különbség ám, sok az azonos pontszámú gyerek ebben a pontsávban. 

 

Lehet, hogy van valami más elv is, pl. egyik írásbeli sem lehet adott pont alatt, vagy ilyesmi, bár erről hallgatnak. 

Szomszédom fia 70-et írt + kitűnő, ami VMG-ben 76 pontot jelent, éppen behívási határ az angolon, de nem hívták be...

 

Nem tagadom, hogy van egyéb "behívási elv" is, de hát hol nincs?

 

Grill

 

 

Előzmény: hanna02 (510)
gilmore73 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 525

Várjuk!!! :-)

Előzmény: hanna02 (523)
gilmore73 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 524

Nagyon köszi!

Előzmény: grumpy56 (522)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 523

Mi most megyünk az Eötvösbe, délután megírom mi volt.

grumpy56 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 522

Péter Dávid nagyon jó angoltanár (+történelem), a fiam az ő csoportjába jár. Tavaly végzett 4 évfolyamos angol-humán osztálya, osztályfőnökként is szerették. Imre Szilviáról sajnos nem tudok semmit, ő viszonylag új tanár. Ők lesznek osztályfőnökök?

Előzmény: gilmore73 (498)
adamemma Creative Commons License 2015.02.23 0 0 521

A Toldy szóbeli meghallgatásáról van valakinek infója? Vajon hogy mérik a gyerekek általános tájékozottságát, gondolkodáskészségét, műveltségét, ötletességét?

gilmore73 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 520

Ki volt ma az Eötvösben szóbelin? Milyen volt?

Lucica75 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 519

Köszönjük mindenkinek a gratulációt! :-) Tudja esetleg valaki, hogy bele szoktak-e kérdezni a matekba a VPG-ben, ezért kell bevinni a matekfüzetet, vagy csak megnézik, hogy van a füzet vezetve? (Elég hülyén hangzik a kérdés, de nekünk a matek a mumus...) És utánaolvastam a nyílt napos jegyzeteimben, ott is csak a beszélgetést és a szövegértést említik, meg a "szociális kompetencia"-t.

Háááát, biztos mindenhol vannak olyanok, akik egyenlőbbek a többieknél, de én a gyermekem érdekében biztos nem boncolgatnám... A honlapon történő javítás más, de félnék, hogy elássuk a gyerkőcöt az intézményben. Tudom, hogy ez gyáva hozzáállás, de más esetekben én is anyatigris vagyok. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!