Keresés

Részletes keresés

Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.10 0 0 179
Én is bocsánatot kérek, rosszul emlékeztem, nem én küldtem, hanem a dolgok és az üzlet állása szerint téged kértelek fel annak küldésére, hogy mocskos anyagiakat ne itt tárgyaljunk. 63-as hsz.
Előzmény: Who111 (176)
Who111 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 178

A hőcserélő versus nem hőcserélő dologban kíváncsi voltam milyen indokok

vezettek az alkalmazására. Semmi sértőt nem állt szándékomban írni.

A választ megkaptam, de ebben a formában nem valami lelkesítő.

Mindegy biztosan tettem valamit ami miatt ezt érdemlem, majd rájövök egyszer.

Üdv.

Előzmény: Holicska Endre (173)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.10 0 0 177
Ezzel a kő-légkollektorral még mindíg nem vagytok túl messze a kipuffgáz kőhőtől. Elméletek ugyanazok, csak a technologia kérdéses és különböző. Nameg a kipuffnál több száz fokos levegő áll rendelkezésre forrásként. Kínosabb viszont fél tonna szálítása.
Who111 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 176

Bocsánat, de nem kaptam levelet.

Most ellenőriztem le.

Mikor küldted pontosan?

Előzmény: Holicska Endre (173)
Bediiii Creative Commons License 2008.12.10 0 0 175
A kavicsolásnak nagy méretekben van értelme, így nincs szükség szerkezetre.
Többezer m3-es tárolókat építenek így. Az építés egyszerűsége (lást 168) mellett, előnye még a jobb rétegződés, kisebb hőtágulás.
Előzmény: enginer (170)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.10 0 0 174

"Írtam válaszlevelet, a két levél átjött, de a képek nem."

Én is, és ha mégis kellenek a képek, szólj, akkor eröltetni fogom...

Előzmény: vadmotoros (169)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.10 0 0 173

1. Háááát, nincs jogom a tévedésemre tett korrigálásod korrigálására!

2. ezt Who-nak is válaszul:

Hátrány, a hőcserélő használatakor mindenképp elvész egy kevés hő, a működéshez szükséges hőlépcsö igény miatt.

Hátrány, minden külön viztérhez független tágulási kell. (persze méretarányosan...)

Aztán az előnyök:

A kazán "szmötyis" vize nem jut fel a  radiátor körökbe, s így az esetleg közvetlenbe kötendő gázkazán vízterébe. ( nekem olajos, de amúgy vegytiszta vizem van a rendszerben.)

HA több hőfejlesztő eszköz is van, könnyen függetleníthetők. (előttem szólott házi atomerőműnek lesz betáppontja :) )

Nyomáskülömbségek.

Vegyes topicban (2427)  Kardos keveredés okozta egyidejű felfűtési és lakás irányú táplálás gondjai nem fordulhatnak elő.

És mától tudom, hőcserélőnél egyszerűbb de inkább forintálisan könnyebb a kazánkeringető szivattyú vezérlése független vízrendszernél. (bár ez a leggyengébb érv)

 

A Berettám 1,3 Bar-nál szerviz üzemmódba áll, 1 bar-nál végleg letilt. 2,5 nél már rég lefúj. Próbálhatom azt a nagy vizmenniséget tágulásával együtt beszorítani e "kis"

tartományba, még menne is, de minek, ha tömeggyártásban vannak a (akár több)hőcserélős tartályok.

Hát ennek kell bele a hőcserélő!

 

Azért megkérdezlek benneteket, akkor hol voltatok ezekkel a véleményeitekkel, amikor a 31 -es hszben kimondottan erről a sok okosságról kérdeztem magam is (tartálybekötések STB)???

 Vagy hogy van az Who-nál, hogy teszi az ajánlatát nekem, aztán küldhetek mail neki válaszul, kérhetem válaszra itt nyiltan, meg sem ismer?(109) Le lennék szarva? Mifelénk meg szokták nyíltan mondani, boccs, mégse...!

UFF

 

 

Előzmény: Axióma (158)
Who111 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 172

Én beton zsalutéglán gondolkoztam.

De abban túl sok az üres hely.

A B30-as jobb lehet...

Előzmény: vadmotoros (169)
enginer Creative Commons License 2008.12.10 0 0 171
*vizes pufferba
Előzmény: enginer (170)
enginer Creative Commons License 2008.12.10 0 1 170
Ennek a kavics témának szerintem, akkor lehet jelentősége, ha a víz forráspontjánál magasabb hőmérsékletet kívánunk tárolni.
Ezeknek a pufferba dugdosott kavicsoknak nincs sok értelme szerintem.
vadmotoros Creative Commons License 2008.12.10 0 0 169
Üdv!
Írtam válaszlevelet, a két levél átjött, de a képek nem.

Agymenés ON
Igaz a kavicsos témát már kibeszéltétek, de ha élére állított bontott B30-as téglából csinálnánk egy levegős puffert? légkollektorral lehetne felfűteni és este meg kivenni belőle a hőt. :-)
Agymenés OFF
Előzmény: Holicska Endre (156)
Bediiii Creative Commons License 2008.12.10 0 0 168
Tudnál linket adni ezekre az adatokra (mármint a kavicsra). Én ennél csak sokkal alacsonyabb értékeket találtam.

Pl. itt van egy cikk, kimondottan kavics-víz hőtárolókról http://www.solarmarstal.dk/filarkiv/billeder/2512005112050.pdf
Az eredő hőkapacitás is csak kb 75%-a a vízének.

Egyébként így is megéri. Nem kell tartály, jön a markoló, fólia, XPS, fólia és mehet bele a kavics, cső, rá a víz. Fólia, XPS, és lehet a gyeptéglákat visszatenni, járni lehet rajta.
Előzmény: spucc (165)
vaddiszno77 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 167
A mutatványosok meg egyfolytában zaklatnának,hogy hagy legyenek a közelben hátha kinő még egy kezük,vagy fejük!!!;))))És a villany körték is maguktól izzanának igy én lennék a környék elmüje!!;))És néha napján amikor kevés a felhasználás ,betudnék segíteni paksnak!!;)))))))))))))))
Előzmény: Who111 (166)
Who111 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 166

Elképzelem, ahogy az éjszaka közepén megszólaló sziréna hangjára a szomszédok

elkezdenek kelletlenül szedelőzködni:

-A Béláéknál megint megszaladt a reaktor... Egyszer már megcsinálhatnák normálisan...

-Gyerekek! Indulunk a nagymamához vidékre!

:-)

Előzmény: vaddiszno77 (164)
spucc Creative Commons License 2008.12.10 0 0 165




A fajhő, amit általában súlyra adnak meg, kavics esetében valóban alacsonyabb :1650 J/(kgKfok ) ,a vízéhez képest, ami 4186 J/(kgKfok). De a kavics sűrűsége 2800 kg/m3.

A beton viszont térfogatra vetítve is alacsonyabb hőkapacitású: 0,5224 kwh/(Kfokm3). Hogy ennyivel alacsonyabb, a kavics térfogatra vetített hőkapacitásához, ami :1,28 kwh/(Kfokm3), kicsit fura.

Abban biztos vagyok, hogy nem mindegy milyen kavics. Ami szétporlad, az nem jó. Továbbá a mészkő, a bazalt sem kavics. Az Osztrákoknál, Switzerlandban szép nagyszemű, és többnyire szürke díszkavicsokat láttam. De csíkok voltak benne, ami arra utal, hogy üledékes eredetű, tehát nem gránit.

Egyébként a dolognak ott van jelentőssége, hogy ha valaki a régi tágulási tartályához egyszer csak betesz egy 2 m3- es puffert. Ha belemegy a kő, akkor nagyobb tágulási sem kő!

De lehetnek más gondok is : ha a 2 tonnás vízzel teli puffert még épp elbírná az aljzatbeton, akkor a kaviccsal teli puffer simán lehet 5 tonna.
Meg hogy rakod bele azt a sok kavicsot? Meg mi van, ha a tartályt meg lell mozdítani? A vizet leereszted, és a kavicsok?






Előzmény: Bediiii (160)
vaddiszno77 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 164
Atomerő művet akarok a kertbe és kész!!;))
Who111 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 163

Kisebb a fajhője, mint a vízé.

Ha nagyon felmelegíted, nagyon megnőnek a veszteségeid is.

Mit kezdesz egy 300 fokon véletlenül levegőt kapó olajjal? :-)

Előzmény: vaddiszno77 (162)
vaddiszno77 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 162
Na kérem forráspontja 240-400 fokig!!Mekkorát tágul vajon?? Mármint nem vajon hanem tüzön??Milyen a hőátadó képessége ,mennyivel tartja jobban a hőt mint a víz???????????????????
vaddiszno77 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 161
Akkor off a kavics téma!!De hallottam még olyat,hogy trafó olaj!!Na ehhez mit szóltok??
Bediiii Creative Commons License 2008.12.10 0 0 160
Segítsetek, eltévedtem a kavicsok között.

Akárhol nézem a neten, én olyan alacsony fajhő és sűrűség-adatokat találok, hogy azok alapján kő, kavics, beton nyomába sem jön a víznek, azonos térfogatra számított hőkapacitásban.
Előzmény: r0li (159)
r0li Creative Commons License 2008.12.10 0 0 159

A kavicsos téma kivesézve! És a betonkocka, Oda meg túl nagy felületű hőcserélők kellenének?

üdv r

Előzmény: r0li (145)
Axióma Creative Commons License 2008.12.09 0 0 158
1. En tovabbra is csak egy programozo vagyok, aki mindenbe beledumal... azsiom az nincs, nagyon max. hitelezes matematikai elmeleteben. [2005 eleje ota vagyok itt, akkor teljesen konkretan semmit nem tudtam az epitkezesrol, es mindent itt szedtem fel, esetleg belinkelt honlapokon, max. kozvetitem az elottem levok tudasat...]
2. Nem azt mondtam, hogy nem lehet puffert csinalni hocserelovel, csak azt, hogy minek bele (kiveve a fagyallos napkollektor, illetve ha a ketto kozul az egyik zart, a masik nyilt, de ez utobbi uj tervezeskor altalaban mar egyseges, inkabb ahol idobeliseg miatt alakult ki tobb rendszer egyesitese ott vegyes). Vagy nem igy van? Nalad miert hocserelos, a nyomaskulonbsegen a nyilt+zart miatti elterest erted?
[Erre azert nem gondoltam, mert uj rendszer tervezeserol beszelunk, vagy legalabbis en ugy ertettem.]
Előzmény: Holicska Endre (155)
Who111 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 157

Logikailag számomra semmi nem indokolja, hogy elválaszd a kazánvizet a

radiátorkörtől. Erre egy esetben lenne szükség, ahogy te is írod, ha más nyomáson

üzemelne a két kör. Ennek viszont nem látom okát.

Persze lehetnek olyan szempontok, amiket nem vettem figyelembe, de egyenlőre

nem tudok ilyenekről.

 

Ha esetleg gázkazánt és vegyest is használsz...

Bár a legtöbb gázkazán megy nyitott körben is, ha van legalább minimális

hidrosztatikai nyomás a rendszerben.

Az én Aristonom pl. tényleg csak nulla nyomásnál áll le.

Ha már van egy kicsi kis nyomás, akkor megy.

Előzmény: Holicska Endre (155)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.09 0 0 156
Tegnap küldtem neked 2 mailt, de mára a majler démon válaszolt, hogy nem tudja kézbesíteni valamiért. Holnap úra próbálom küldeni, de ha nem megy, te jössz kitalálni valamit. :)
Előzmény: vadmotoros (139)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.09 0 0 155

"Mar miert lenne csupa vizes pufferben hocserelo? A futesi viz van benne is, es az megy el a rendszerbe is, fgtl attol, hogy kaviccsal bolonditod-e vagy sem. En legalabbis nem HMV-rol beszeltem.
"

Már hogy kérdezhetsz ilyet? Pont, aki ennél lényegesen informáltabb, nagyobb tudás birtokosának hírében álsz  itt a neten, akinek szakmai ázsiója van már?

Az én pufferemben 2 is van... és nem egy a fűtési víz a kazánvízzel...nem is feltétlen azonos nyomáson...sőt, nem is egy kazán vize nem azonos a fűtésivízzel! (Bár ez utóbbinál lesznek még kísérleteim,s így változások is a jövőben, de ezt hagyjuk.) 

Előzmény: Axióma (153)
vaddiszno77 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 154
Szerintem is az lehet ,hogy ugyan kevesebb vizet tudsz ki venni de mivel a kövek tovább maradnak melegek ezért kevesebb energy kell a köv felfűtésnél!!A házi atom reaktort kellene már bevezetni, azt no problem, melegvíz és áram ameddig a szem ellát!!;))
Axióma Creative Commons License 2008.12.09 0 0 153
Mar miert lenne csupa vizes pufferben hocserelo? A futesi viz van benne is, es az megy el a rendszerbe is, fgtl attol, hogy kaviccsal bolonditod-e vagy sem. En legalabbis nem HMV-rol beszeltem.
[Mondjuk igy javithatom az elobbi hibamat: a kovek kozul ki lehet venni levegoatfujassal IS a meleget, de a vizes tartalybol nem. Talan ez pl. lehet kulonbseg, bar abba hot belerakni lesz macerasabb, kiveve ha siman a nap meg tudja sutni -- lattam ilyen kepet, uvegpadlo, alatta kavicsok, jo nagy ablakok deli iranyban -- bar ott azt hiszem nem levegoatfujassal, hanem sima sugarzasos holeadassal "szedtek ki" este.]
Előzmény: Holicska Endre (151)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.09 0 0 152
Ja, és közben tényleg nem is kell akkora tág tartály :)
Előzmény: Holicska Endre (151)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.09 0 0 151

Egyik, hogy pont a nagyobb hőátadó felület meitt az a "visszamelegszik" sokkal dominnánsabb, mint víz-víz konfigurációban csőspirálos, lemezes, más cserélőkkel.

Másik, nem tudjuk, az osztrákok nem e jellemzően csak a alacsony előremenőjü rendszereknél használják, aminél a kevésbé kérdés ugye a  "visszamelegszik" mértéke. Viszont muszály relatíve sokáig folyamatosan pumpálni azt a kisebb hőt...

 

Mi van a másodiknál? Puffer a pufferben? Nem mennyiségre, időbeli eloszlásra?

Előzmény: Axióma (150)
Axióma Creative Commons License 2008.12.09 0 0 150
Cserebe viszont ahogy a kovek kozotti vizet meginditod, mondjuk 50-50% a viz meg a ko, akkor az eredetileg mondjuk kobos tartalybol eddig ki tudtal venni a tartaly felso felenek hofokan 500l melegvizet _azonnal_, most viszont majd csak a felet fogod tudni, utana az also, hidegebb jon (igaz, hogy valamennyit javit rajta hogy a tetejen athaladva a ko kicsit visszamelegiti). Ettol meg nem rossz, csak mashogy kell szamolni vele, foleg ahol csak bizonyos hofok feletti vizzel lehet hatekonyan melegiteni.
A tag.tartaly szempont is jo!
Előzmény: spucc (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!