Keresés

Részletes keresés

Ulna2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9368

80m2 társasházi sorlakás középsők egyikéről van szó. Még nem laktunk benne, mert friss szerzemény.

Előzmény: KömKel (9367)
KömKel Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9367

Ez az épület éves fogyasztásától függ.

1500 m3 gáz ára 240e Ft, ugyanez pelletből mondjuk 150-180e Ft. Szerintem itt nem annyira számottevő a különbség, főleg ha a melegvizet is beletesszük a képbe.

 

3000 m3-nél már azért a gáz 460e Ft, pelletből 280-300e, tehát markánsabb a különbség. Ha nincs lehetőség hőszigetelésre, akkor itt már érdemes gondolkodni benne.

Előzmény: Ulna2 (9366)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9366

Bármit számolgatok és persze a bekerülési költséget is számolni kell akkor mindíg odakanyarodok vissza, hogy a normális kazán (Ariston genius premium System 18 M) a programozhatóságát is figyelembe véve hosszútávú üzemeltetést feltételezve nem sokkal drágább, de sokkal kényelmesebb.

Előzmény: KömKel (9364)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9365

A fenébe le kénne pihiznem mert összevissza beszélek, Pelletet akartam kérdezni.

KömKel Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9364

A pelletes kazán hatásfoka 75%, a kondenzációsé 95-100%, viszont összességében a pellettel olcsóbban jössz ki fűtésben, mint gázzal, mert olcsóbb (kb 35-40% az eltérés árban 1 kWh energiára vetitve).

A melegvizet egy indirekt tároló rákötéssel tudod megoldani, ehhez viszont kell egy elektromos fűtőszál is, mert nem hiszem hogy nyáron begyújtasz a kazánba emiatt. Ha viszont nincs ékszakai áramod (vagy esetleg napkollektor) akkor a kondenzációs kazánhoz képest a melegviz előállitása drágább lesz.

 

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a pelletkazán majdnem drágább, mint a kondenzációs kazán+kémény+engedélyek, és állitólag jó minőségű pelletet szabad csak venni, mert az olcsó vacak eltömiti a berendezést, és állandóan takaritani kell.

Előzmény: Ulna2 (9361)
C200UF Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9363

A perlit az kő. Rosszul ég, nagyon rosszul.

Előzmény: Ulna2 (9361)
monyesz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9362

Szólj ha perlitből lehet meleget csiholni: http://hu.wikipedia.org/wiki/Perlit_(k%C5%91zet)

Előzmény: Ulna2 (9361)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9361

Uraim felmerült a perlites kazán a fűtésre mint alternatíva. Ez a kazán tudja a használati melegvizet is, vagy csak a fűtést? Egy kondenzációs kazánnal szemben állítva jobb vagy jobban megéri? Koszönöm előre is a válaszokat.

KömKel Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9360

Nagyon durva ritkitást fognak véghezvinni ezek az ellenőrzések.

Én alapból a pártján állok, bár vannak eszeveszett hülye előirások.

 

De bakker: csinálják tavasztól nyár végéig! Miért kell az embereket fűtési szezonban ellehetetleniteni?

Én elhiszem hogy életveszély elháritás meg stb, de ha eddig szartak bele, akkor tavaszig már kibirhatná. Lehetne inditani egy kampányt, ami felhivná a figyelmet, hogy tavasztól átfogó ellenőrzés lesz, és mindenki számithatna rá.

Előzmény: Meister (9359)
Meister Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9359

Házunkban komplett gázcsőcsere volt, most volt a gázmeo. Nálam ugye 2010-ben átadva a kazán, most megkérdezte, elő tudom-e bányászni a terveket... Szerencsére kéznél volt, ránézett, elfogadta, elment...

Gázóra vissza, minden OK.

 

A 42 lakásból több olyan is van, ahol nem tették vissza a gázórát. Egyik helyen pár hónapja fejezték be a felújítást, de gyakorlatilag semmit nem tettek meg, hogy apuci (aki a kivitelező volt) kicsi lánya ne fulladjon meg. Mikor kezdte az ablakok cseréjét, kérdeztem, hogy levegő honnan lesz? Mondta, hogy vesz CO-mérőt, s az fog egy befúvó ventillátort indítani... Na, még ez sem került beépítésre, de ha igen, szerintem ez akkor sem lett volna megoldás, hiszen mi van, ha nincs áram?

 

Szóval neki most főhet a feje, de legalább élni fog tavasszal is.

 

Másik helyen ugyancsak légtömör nyílászáró, ott a páraelszívó volt a baj, de az ember megértette, meg én is ott voltam, s mondtam, hogy mikor csinálták, akkor csináltak légbeömlőt, az van, csak álmennyezet felett, de azon meg vannak lukak, szóval az OK...

Annyi, hogy ember most szereli le a páraelszívót, azt mondta, hogy azt ő nem is használta még, nem szokott főzni... Szóval nagyon nem kell neki... Így visszakötötték a gázórát...

 

Én azt hiszem, az az 5 évenkénti ellenőrzés jó lesz...

 

Ja, itt jelzem, hogy mindegyik átalakítás óta voltak kéményseprők a házban, akik ezek miatt nem szóltak. A kiscsajnál, ahol nem lesz most fűtés, ott ha jól tudom, volt szakvélemény is a kéményre, meg talán át is vették...

monyesz Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9358

10-20ezer között van amit én hallottam, sok helyen a fűtési idény előtt akciós.

Előzmény: vargar1 (9356)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9357

Nekem azt hiszem, 17.000 volt a "beüzemelés" (bekötötte a termosztát és a tápkábelt, meg pár dolgot, mint max. teljesítmény, füstcsőhossz, stb.. beállította a kazán menüjében). Éves tisztogatás is kb. ennyi, de most volt akcióban az SD-nél 8000-ért. Most, hogy lejárt a garancia, viszont úgy döntöttem, elég lesz 2 évente is karbantartani, igazából alig volt benne kosz, szinte enni lehetett volna a hőcserélőről :)

 

 

Előzmény: vargar1 (9356)
vargar1 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 9356

SZisztok

 

Van arról tapasztalat, hogy mekkora költséget jelent egy kazán beüzemelése (teljesen felszerelt, bekötött) és az 1 év után "kötelező" karbantartás. Nagyságrendileg.

Köszönettel 

bksv Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9355

"Mikor van értelme az Immergas Victrix 24kW kazánomhoz külső hőmérséklet érzékelőt vásárolni?" Mindenképpen még üzembe helyezés előtt. :)

 

Padlófűtéshez is ajánlott, de radiátoroshoz szinte kötelező.

Előzmény: Faeper (9352)
Fati65 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9354

Szia!

Mellékelem az én Biasi kazánom idevágó müveleti leírását:

 

7.3 A begyulladás szabályozása az
égofejnél.
1 Kösse ki a kazánt az elektromos
hálózatból.
2 A 7.3 ábra szerint fordítsa el a
választókapcsolót (5).
7.3 ábra
3 Gyozodjön meg arról, hogy a
szobatermosztát a „futés” állásba van
kapcsolva.
4 Nyissa ki a 43-es nyomásméro csatlakozót
(7.2 ábra) és csatlakoztassa a manométert
5 Lazítsa ki a csavarokat és vegye le a
szorítókapocs tábla fedelét. (7.4 ábra)
7.4 ábra
5 Helyezze áram alá a készüléket.
6 Ellenorizze, hogy az égofej begyulladása
egyenletesen történjen. Szükség esetén
állítson a begyulladáson. Ehhez a 7.5 ábra
„3” mikrokapcsolóját fordítsa OFF állásba
és egy vékony csavarhúzóval fordítson a
potenciométeren (ACC). A helyes
begyulladási érték beállításához tekintse
meg a 7.3 táblázatot. A muvelet elvégzése
után fordítsa ON állásba a „3”
mikrokapcsolót.
7.5 ábra
8 Szerelje vissza a vezérloszervek fedolapját.
9 Zárja gondosan a nyomásméro
csatlakozókat majd szerelje vissza a
készülék elolapját.

Szóval vsz nincs manométered sem hozzáértésed ezért kell a szerelő.

Jelezd felé,hogy ezzel a hibával javították már de újra jelentkezet.

Ha még garis a készülék akkor természetesen ingyen kell javítani és vedd rá derítse ki mi okozza a hibaismétlődését!

Előfordulhat extrém esetben,hogy a gázhálózat nyomása a lakóhelyeden ingadozik vagy esetleg a nyomáscsökkentőtök vacakol.

Ez esetben nem a kazán a hibás és a szolgáltatónál kell jelezni a hibát de ezt a szerelőnek kéne feltárnia.

Természetesen ezt laikusként tanácsolom nem vagyok szakember csak egyszerű felhasználó.

Előzmény: Adam212 (9351)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9353

Kicsit homályos a kérdés...

Ha radiátoros fűtésed van, akkor mindenképp.

Előzmény: Faeper (9352)
Faeper Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9352

Sziasztok!

Tanácsra volna szükségem!

Mikor van értelme az Immergas Victrix 24kW kazánomhoz külső hőmérséklet érzékelőt vásárolni?

Adam212 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9351

Szia,

 

köszi a választ. És ez a beszabályozás mekkora meló? Mondhatom neki azt, hogy mivel ők is tapasztalták a karbantartáskor (akkor el is tűnt, de azután 1-2 nappal megint előjött), tegyék meg kvázi garanciában?

Sajna nem értek hozzá és ezért nem akarok "szerelőellenesnek" tűnni :) Vagy lehet, hogy nem értenek hozzá annyira és inkább keressek másik szerelőt? :-?

Előzmény: Fati65 (9336)
Adam212 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9350

Köszi, kíváncsi leszek mondd-e rá valamit. Persze nem halok bele, ha elfelejtetted :)

Előzmény: joevagyok68 (9335)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9349

Erre a kontár megnevezés illik akkor.

Az ilyet megcsípni, csak akkor lehetne - ha mint az említett esetben is -, a lakó nem 'fedezné' a kókány szerelőt, nem méltányosságot emlegetne, panaszkodna a szolgáltató eljárása miatt.

Előzmény: bksv (9348)
bksv Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9348

"Az ilyentől kapásból elvenném az engedélyét!"

 

Biztos, hogy van engedélye? Abban egyetértettem Veled a múltkor, hogy "A mestervizsga nem minden, van elég hóhányó ebben a szakmában is!" De legalább akinek van jogosítványa, az félti egy kicsit, már azért is pontosabban dolgozik (dolgozhatna). Sokszor találkozunk teljesen képzetlen, engedély nélküli "szakemberekkel", nincs engedélye, nincs jogosultsága = nincs vesztenivalója. Ezek a legveszélyesebbek. És amikor próbáljuk kideríteni, hogy ki volt az "elkövető", a megrendelő még a nevét sem tudja...

Előzmény: monyesz (9345)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9347

Persze, ilyenekből precedenst kellene csinálni, a másik oldalon meg hülye szabályokat nem kéne hozni (ld oldalfali kivezetés ellehetetlenítése).

 

A gázos területen az egyes árak akkor kezdtek elszállni, amikor az engedélyeseket szétválasztották. Onnantól a hálózat nem részesedett a kereskedel hasznából (megszűnt a keresztfinanszírozás). Így most annyiba kerül minden, amennyibe van, de nem biztos hogy ez jó így!

Előzmény: KömKel (9346)
KömKel Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9346

"Azt én sem értem, hogy egy gázszerelő, aki tudja, hogy a csővéget le kell dugózni, az miért hagyja úgy? Az ilyentől kapásból elvenném az engedélyét!"

 

Mert az ilyen szerelő csinálja meg feketén-szürkén a falon oldalkivezetéses kazánt, meg a FÉG-kondenzációs cserét mindenféle papir nélkül, nulla garanciával és felelősséggel.

Félreértés ne essék, rohadtul túlzónak találom a sarcokat amik ezzel járnak, de tudomásul kell venni, hogy az erősebb kutya szaporodik. Ha kilobbizták maguknak a szolgáltatók ezt, és joguk van levenni a gázórát, akkor baszhatjuk...

Megoldás lehet persze átállni villanyra, de azért az sem olcsó mulatság, és nem mindenki szereti a klímás fűtést. (mert mással villannyal fűteni drága mulatság)

 

Van egy ügyfelem, megvett egy 1. emeleti lakást egy régesrégi bérházban. Gázégős cserépkályhás fűtés van benne, ráadásul nem is mindegyik szobában. És most csodálkozik, hogy a fűtése minden engedéllyel, kéménnyel, kazánnal, radiátorokkal 2 milla körül lesz, és a kémény miatt 2-3 hónap mire minden papir meglesz.

Hát ő csak úgy gondolta, hogy berak konvektorokat minden szobába, és kész... és igy már persze a lakás sem olyan olcsó, mint kinézett először.

De a vásárláshoz nem hivott volna valakit, aki ezeket elmagyarázza, hanem tetszik-nem tetszik.

 

A lényeg, hogy van egy ilyen szerelő ismerőse, aki megcsinálná neki konvektorosra az egészet bazzeg... Úgy, hogy az összes fűtendő helyisége utcafrontra néz, egy 100 éves régi VÉDETT épületen. (sehol nincs konvektoros kivezetés)

Amikor felhivtam a faszit, és kérdem tőle hogy ezt hogy a pitsába gondolta, akkor csak annyit mondott, hogy neki az a dolga, hogy legyen fűtés, a többi nem érdekli... nesze b+.

Előzmény: monyesz (9345)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9345

"Egyébként meg fel kéne fogni, hogy a villany és a gáz veszélyes üzem."

Ezt nálunk a szolgáltatók nagyon jól tudják. Máshol ahol ezt nem vették komolyan, a gáznak rossz híre ment, félni kezdtek az emberek, merthogy nem biztonságos!

 

Azt én sem értem, hogy egy gázszerelő, aki tudja, hogy a csővéget le kell dugózni, az miért hagyja úgy? Az ilyentől kapásból elvenném az engedélyét!

Előzmény: KömKel (9344)
KömKel Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9344

Irta utána az illető, hogy nincs számlája, mert ismerős volt a gázszerelő.

Én egy békés ember vagyok, de ezek után a szart is kiveretném belőle, ha nem állja az összes költséget...

 

Egyébként meg fel kéne fogni, hogy a villany és a gáz veszélyes üzem. Bármit javitani kell, MINDIG kell róla valami minimális számla, mert utólag aztán lehet károgni, ha baj történik.

Nálam nemrég kint volt egy szerelő kitisztitani a kazánt. Nézett hülyén, amikor mondtam neki, hogy számlát és valami adatlapot kérek. Majdnem meg volt sértődve...

Előzmény: monyesz (9342)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9343

Egy golyóscsapot pillanat műve megnyitni, egy gyerek is megteszi könnyedén.

A ledugózás mellett a csapfordítót is le szokták szerelni épp ezért.

Előzmény: C200UF (9341)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9342

Más világban élsz! A mérőcserés ember táskájában nem hord dugót és kócot azért, hogy nekiálljon más sarát helyretenni. Van 50címe, ahol mérőt kell cserélni, ezt kérik rajta számon, nem a dugózást.

 

A szabályok persze lehetnek rosszak, de a baj 2 perccel azután is megtörténhet, hogy a szolgáltató embere elmegy. Akkor senki nem jön a méltányossággal, hanem a felelősséget emlegetik. A bányakapitányság és az energiafelügyelet nagy úr!

Egyébként nem a fogyasztó felelőtlen, hiszen nem ő kontárkodott, hanem a munkavégzés volt szakszerűtlen, ezért ott lehet követelni a büntetés megtérítését.

Előzmény: Émile (9340)
C200UF Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9341

Mondjuk ha golyóscsapággyal volt elzárva akkor jogos a szolgáltató eljárása. Ha csak a dugó/kupak hiányzott akkor meg rohadjanak meg.

Előzmény: Émile (9337)
Émile Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9340

 A szabályok is lehetnek rosszak, meg amúgy van méltányosság is a világon. Egy hiányzó dugó miatt ilyen költségekbe verni egy fogyasztót, had ne mondjam, hogy mi.

 Egyébként hiányzik a dugó ?

 Elő a szerszámosládából egy  ilyen darabot ( dugó, vagy kupak, ami kell egy kis kóc - mán a műanyag mert a kenderkóc ide nem jó ), rácsavar meghúz tömörségre ellenőríz  - kioktatja a fogyasztót, hogy milyen felelőtlen, számla 10 eft ról és a viszontlátásra !!

 A bürokrata persze nem így csinálja !

 

 A hálás fogyasztó meg ad neki 5 eft borravalót - amit természetesen a szolgáltató embere nem vall be.

Előzmény: monyesz (9339)
monyesz Creative Commons License 2012.10.08 0 0 9339

1. Ezt a helyzetet a gázszerelő okozta, hanyag munkavégzéssel. Tessék perelni a károkozásért!

2. Mi van leírva ilyen esetre? Kell ez az egész hercehurca a tervezéstől kezdve vagy nem ? Ha a szabály ezt írja elő, akkor az nem a szolgáltató sara  és nem rosszindulat.

Előzmény: Émile (9337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!