Sajnos a karácsonyi NACP teszt a Magentis és a Santefe esetében nem hozott ajándékot:
A töréstesztről az NACP vezetője így nyilatkozott: Claes Tingvall, a szervezet elnöke nem rejtette véka alá csalódottságát. "A koreai gyártók eredményei elkeserítőek. Sok időt fektettünk abba, hogy a gyártók odafigyeljenek erre a területre, és az eredmények nem is maradnak el, itt van mindjárt az új Auris, mely frissiben csatlakozott a háromcsillagosok eddig nem túl népes táborához. A Santa Fe eredménye azt mutatja, hogy a Hyundai semmiféle erőfeszítést nem tett a gyalogosok érdekében, ami igen aggasztó. Az olyan gyártók, mint a Kia és a Hyundai jól lemaradtak az éllovasok mögött, és most már ideje lenne, hogy rájöjjenek, ezek a gyenge eredmények elfogadhatatlanok."
Például négy csillagnál eltörik a krmányrúd és a kormánykerék négyfelé töri a combcsontjaidat és örök életedre nyomorék leszel.Ha pedig ugyanennél az autónál nem törik el a kormányoszlop akkor mondjuk épp bőrrel szállsz ki a kocsiból.
65. dia: "Ültesse be a résztvevőkbe a marketingmunka fontosságát arra vonatkozóan, hogy a Kia milyen garanciát kínál majd a vásárlóknak. “Azért, hogy valóban hazavigyék, hogy jó ár-érték arányú autót gyártunk, amiben valóban hiszünk, és aminek kimagasló a minősége és a tartóssága, felkínáljuk a mi piacunkon egyeduralkodó 7 éves KIA garanciát. Egy olyan garanciát, amit semmilyen más európai közösségen belüli gyártó még csak meg sem közelít.” Hangsúlyozza erősen, hogy ez fontos és egyedülálló értékesítési szempont, amit használjanak a vásárlókért folytatott küzdelemben."
Egy fejreállt Grande Puntót én is láttam, miután bevitték a szervizbe. Az utastérnek belül szinte semmi baja nem lett, a tető a hátsó sor fölött nyomódott be összesen kb. 1-1,5 cm-el.
Ha a gariszervíz nem eszméletlenül drága, és sokan nem több 10ezret ( hanem közel 1 szervíz/év, kb 10-15000 km-t mennek, évente kb 1* úgyis elviszik) mennek, akkor hadd legyen "marketingfogás", még mindíg jobb, mint francia autóra lehet +1 év garit venni (3 ismerősöm cserélt, Peu C3, C3: japán és németre, 1 se hosszabbított). Akit zavar, tetszés szerint 2-3 év után otthagyja a márkaszervízt.
Meg példa, ismerősöm voccvagen 3 cilinderes mocija épp gari végén 1 henger 0. nagy a tanácstalanság, felújítás-bontás állítólag nincs gar technológiában, moci több mint 1 milla, autó viszonylag új(most nem tudom neki 2-3 év és hány km, de nem annyira sok-na így vegyünk új autót, még baleset sem volt (feltételezett garis gyertyacsere-beesett valami).
(Amúgy egy topict megérne: mikor lesznek független kereskedők és szervizek-garis természetesen.-mert eljön az ideje nemsokára).
Nos magam részéről a 7 év gari vitát ezzel lezárom. (lehet utána csinálni más márkáknak is.)
Világos, 2-3 csillagos töréstesztű autót nem veszek, ha van közel annyiért sokkal jobb. Valóban, ha csak 3-4 *, akkot a 7 év gari hiába...
Azért ha valaki megnézte a GPuntot, utastét érintetlen, mellette Aveot-széttört A oszlop-tető, van különbség. kollégám totál kapott Ladát Corsával (asszem C, újítás előtt), kis sérülés, hónapokig táppénz, gyógytorna stb. Nos 1 ős gépben meghalt volna, mai 5* tán sértetlenül száll ki. Gép totál-iszonyat. Bekötött öv! Anélkül...
No igen...az egész egy napos kiruccanásnak indult...erre lett belőle két napos, vasútállomáson éjszakázással. Ki a fene gondolt akkor mindenféle biztosításra?.:-)Ja...az akkor 1,1MFt-os corsában a javítás végére 620 eFt lett a kár. A másik autó (Ford sierra) totálkáros lett, fel is borult, vezetője kórházba került. Addig nem is adták vissza az útleveleket és nem engedtek el estig a rendőrségről, amíg nem közölték a kórházból a rendőrrel, hogy a faszi nem hal meg, ill. nem lesz maradandó károsodása.
Elismerem, sarkos példa volt. Csak azért hoztam fel, mert ha az ember nem úrvezető, ezekkel a kocsikkal ritkán esik meg, hogy az assistance szolgáltatás időtartama alatt ott álsz tanácstalanul az út mellett. Max egy ilyen baleset.
Konkrétan ezek az esetek voltak az assistance-könyvben leírva, hogy ha kifogy a benzin, ha elhagyod a kulcsod, ha a legközelebbi szervízbe vontatni kell, alapáras szállás, mert az sem lehet akármilyen, csak asszem 15€/éj vagy mi, kölcsönautó költségéből 80%, stb. És pontosan ezt hajtogatta a hölgy is a telefonban, amikor onnan ausztriából felhívtuk. Nem keverem a garanciával, mert ez nem az! Meg nem is kell nagy bátorság ahhoz, hogy egy max 3 éves kocsiért ilyen mértékű felelősséget vállaljon a forgalmazó.
Lehet, hogy el voltam tévedve, de akkor itt egy kis hézag volt, ugyanis a legkedvezőbb (10%, 20000 önrész) cascoval is rendelkeztem. Mégis az autó maradt igazságügyi szakértőnek vizsgálatban, útlevelünket estig elvették, mi gyorsított eljárás után este vasutállomás, majd haza vonattal. Volt vagy 50 tanum, hogy vétlen voltam, a másik jött át a vizsgálat szerint is100-110 km/h-val a piroson, mégis minket hurcoltak meg, nekünk kellett magunk kérni tolmácsot, hazajönni a saját költségünkön, stb. Biztosító semmit nem segített!!!! Ha nem magyar lett volna a tolmács, ránk vertek volna mindent..ezt utólag tudtam meg, ugyanis hiába beszélek középfokon, majdnem átvert a zsaru, csakhogy a "magyar" legyen a vétkes! Meghamisította a helyszínelés papírjait, azt írta a jegyzőkönyvbe többek között, hogy telezöldnél kanyarodtam az irányított helyett, stb.
Autó két hét múlva haza, cascora megcsináltatva minden cserére, majd hónapok múlva tette az első lépést a biztosító, amikor fizetett részben a javító cégnek meg nekem. Két év múlva sikerült a biztosítónak elérni, hogy lezárja az ügyet és kifizesse a hátralévő pénzemet. Akkor mi is van ilyen helyzetben? Se assistance, se biztosító. Na így közlekedjen az ember úja autóval és higyje azt, hogy nagy baj nem érheti, biztosítva van!:-))))
nem mondtam az ellenkezőjét...sőt. Tényleg úgy tűnik, hogy minőségi az autó. Nem tudod, az 1.4-es benzines nyomatékgörbéje milyen mondjuk 3000 és 5000 fordulaton? Ha az LX Base-ben lenne klíma, tuti én is vennék egy ilyen járgányt. Persze 3M-ért szigorúan. :-))))
Ha szemétkednek, az "helyi specialitás" - jogi kérdés. (Van, hogy csak egy szerviz teszt keresztbe, néha a forgalmazó, a Központ.)
A garancia attól még érvényes (a főelemekre!! a futómű nem szokott az lenni, csak a váltó/motor/mivanmég?), ha tényleg vitted 15ezrenként/évente. Kutyakötelesek cserélni.
Ha 4 év 10 hónaposan nem cserélik, akkor ügyvéd v. fogyasztóvédelem. Sajnos ez van. :(
Szerintem ha a garancia a főalkatrészekre, illetve a meghatározott alkatrészekre vonatkozik, és az az idő 7 év, akkor ezen belül kutyakötelességük ingyen kicserélni. Amiért viszont fizetned kell, az az éves vagy x km után lefutott szervíz, amit viszont tuti hogy előírnak, hogy vidd, máskülönben ugrik a gari. Nekem pl. tönkrement egy alkatrész a legtávolabbi-keleti autómban (pontosabban tönkretettem, de ez mellékes), és simán szó nélkül ingyen kicserélték. Szerintem az összes autóra ez vonatkozik, legyen az Dacia, VW...akármi. Csak a Kia azt hiszi, hogy most végre sikerült egy jó autót összeraknia, amiben bízik, és azt szeretné, hogy a vásárlók is bízzanak.
"...mire eléri a 7 éves kort, rá lehet költeni egy Ceed árát..."
Teszem azt bemegyek a szervízbe a 6 éves Cee'd-emmel és azt mondom,hogy szétment az első futóművem mert szétrázódott.Szerinted ingyen kifogják nekem cserélni a futómű alkatrészeit????
10.000%,hogy nem.
Na erre mondtam,hogy ez néphülyítés és nem befolyásol egy szálat sem az,hogy 7év garancia rá.Tőlem 6 hónap is lehet,de így vagy úgy mindenképpen kifizettetik velem a szerelés és az alkatrész árát.
És amint az imént említette valaki nekem sokkal nagyobb problémáim vannak.Például kell-e állandóan szervízbe vinnem a kocsit és a biztonságot is fontosabbnak tartom mint a garanciát.
> > De az 5-7 éves gariba nem kell belekötni!" > De igenis bele kell mert néphülyítés.
Miért is vagy ennyire szigorú? Oké-oké, vegyük le azt, hogy MIND hazudik. :) Ez tény. ;)
Maradjon csak az, hogy más 2-3 évet ad, a KIA 5-öt.
A legutóbbi OFF autómnál a gari lejárta után egy éven belül 400ezret költöttem a kocsira úgy, hogy ezek nem márkaszerviz-árak, mert talátam egy bontós szerelőt, aki töredékáron dolgozik. (Amúgy 1-1,2 M lett volna: kormánymű, lambda-szonda, szervo, fojtószelepház stb.)
Talán a német autók alkatrész-ellátása is szerencsés még (legyen akár Győr miatt, vagy a kis távolság okán), de egy "tengerentúli" márkánál, ahol nincsen sok hasonló modell (lásd a VAG-konszernt), a gari lejárta sokkal nagyobb pénz LEHET. Ezt még nem tudjuk, de az esélye megvan - pl. a futómű/kormánymű a pesti utakon csak idő kérdése, mikor hal meg.
Ha valaki megteheti, hogy 5-7 év után lecseréli a vasat, annak mégiscsak "pénzügyileg tervezhetőbb" a kocsi, mint mondjuk egy új Passat, ami 2 év után bizony "megpörgetheti a számlálót" a szerviz kasszáján, és mire eléri a 7 éves kort, rá lehet költeni egy Ceed árát még pluszban. :s
> Az assistance-ról meg csak annyit, hogy egyszer lett volna rá nagy szükségem a 11
> hónapos opelommal, amikor ausztriában karamboloztunk és járóképtelen lett a kocsi. > Tudod mit mondtak?
Bocs, de kicsit el voltál/vagy tévedve.
Erre az esetre (=baleset) csak a Casco hasonló szolgáltatásai / egyéb utasbiztosítások vonatkoznak, a garancia MIÉRT fedné le???
Ezt SENKI nem vállalja - egyik gyártó se. De ne már őket hibáztasd ezért, soha nem volt ez gyakorlat, miért kéred ezt számon? Ha viszont az út közepén leáll a kocsi, az egy egész más ügy. Haverom Megane-ja beadta a kulcsot 1 éven belül külföldi autópályán, mire az Assistance szállás+visszautat fizetett minden utasnak repülőn + a sofőrnek még egyszer, mikor elment a kész kocsiért + 100.000 Ft bánatpénzt adott!!
De nem azért, mert összetörte a verdát. :) Arra a biztosítás való.
-
Abban viszont egyetértek, hogy hiába van garid, az időkiesés a bosszantó. El kell vinni a kocsit szervizbe meg elhozni (2× fél nap), és addig sincs kocsid, mert macera a cserekocsi is - ha adnak -, de amúgy is, a legtöbb javítás fél nap alatt megvan, arra nem adnak semmit. Viszont voltam már évi 20 alkalommal szervizben OFF kocsival úgy, hogy elvileg 0 Ft-ba került, de akkor is 20× fél nap, ez elég kemény kiesés tud lenni.
Bocs az előbbi hozzászólás egy kimásolt rész volt az említett másik topicból csak lehagytam az idézőjeleket! Nekem sajnos nem lesz még egy ideig Ceed mert a rio még nincs egy éves.