Keresés

Részletes keresés

qwer1234 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 45
A Sigma 12-24 full frame objektív a 10-20 pedig nem. De különösebb képpen nem érdekel, hogy ez APS-C méretű, mert igen szépen rajzol és úgy sem lesz full frame-s gépem a közeljövőben.
Előzmény: leitnor (43)
m61petyus Creative Commons License 2008.01.09 0 0 44

kollégám 5D szerkezetén a Metz 42-AF vaku nem akar vaku kompenzációra lépni semmit. végig tóltuk négy fényértéknyit lépésenként az expo azonos lett. A kis picuri beépített vakuja változtatja intenzitását. A 7D-men az 54-AF nagyobb testvér tökéletesen működik és működött pont az említett 5D-én is. A gépkönyvek szerint csak a kulcsszám az eltérés (meg az ár). Még a kivitele is hímestojásként azonos.

ötleteket, véleményeket, tapasztalatokat várunk! én kifogytam az ötletekből (érintkező pucolás, totál manuál stb.)

köszönöm

leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 43
Képkovácsnak a Kala által említett fix 14es Sigmája van. Aminek - állítása szerint - minimálisra van szorítva a torzítása. Nagylátó objektívoknál a torzítás nem igazán küszöbölhető ki, csak esetleg optimalizálható.

Amúgy blzoly azért szemez ezzel a nagylátóval, mert ellentétben a 12-24-es Sigmával ez nem csak APS-C méretű szenzorhoz használható, hanem adott esetben akár filmes gépen is.
Előzmény: Tejminátor (42)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 42
Nem tudom ezért kérdeztem. Képkovácsnak valamilyen Sigmája, amit többször szorongattam, csak nem tudom melyik volt.
Előzmény: kalasnikov (41)
kalasnikov Creative Commons License 2008.01.09 0 0 41
Nem akarok belekotyogni, de úgy gondolom, hogy zoomnál nem tudsz teljesen torzításmentes obit csinálni. Te nem a Sigma 14mm-s fix obijára gondolsz?
Előzmény: Tejminátor (40)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 40
Csak érdeklődnék: ez az a nagylátó, amelyiknek nincs torzítása, mivel kompenzált??
Előzmény: qwer1234 (39)
qwer1234 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 39

blzoly : Én használok Sigma 10-20-at és jók a tapasztalataim !

nikolausz Creative Commons License 2008.01.09 0 0 38

Szerintem volt tobb a700-as topik is. Sajnos az a700 megjelenesekor 2 hetig nem voltam internet kozelben, ugyhogy nem tudtam javasolni, hogy maradjon mindenki a sony alpha topikban, ami sajnos, mint a100 topik mukodik es lassan meghal. Pedig lehetett volna a teljes alpha vonal topikja.

Amugy ez a kombinalt minolta/sony dolog nem rossz, de szerintem nem akadalyozza meg a topikok szaporodasat.

Bar en szemely szerint jobban orulnek egy, max 2 topik latogatasanak. Igy is tul sok idot cseszek el vele.

Előzmény: tánczika (36)
m61petyus Creative Commons License 2008.01.09 0 0 37
közben szavazásra bocsátottam a 7D-én, de látom szavaztok nélkül is ez kezd az itteni tűzhely lenni. akkor erre orientálódom és köszönöm a megszólítást. igen párunknak nem csak DSLR szó van a márkával kapcsolatban érzés keltve.
Előzmény: leitnor (34)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 36

Szia Marcell,

 

elvileg már feltalálták a spanyol vigaszt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9143086&la=60164623

Az a baú, hogy az újdonságokkal együtt nyílik egy topik, megtárgyalják az újdonságokat, nyílik a következő, vonulunk tovább, egyre több helyre kell visszanézni, azt sem tudod hol vagy,

 

Lassan már a kiadott firmware-k után is nyílik topik. (télleg: miért nincs már több A700-as topik:D)

Előzmény: nikolausz (35)
nikolausz Creative Commons License 2008.01.09 0 0 35

Most akkor nyissak en is egy megnagyobb Sony/Minolta/Konica/Zeiss topikot??

Szerintem legyen egy nagy topik az alpha foglalatra.

Legyen ez.

A tobbit meg torolni kene, ha lehet.

Előzmény: taminol (30)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 34
Arról nem is beszélve, hogy ez a topik Fecske Úrnak és m61petyusnak is szól, akik nem mellesleg Mnagy MD/MC barátok. :)
Előzmény: leitnor (33)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 33
Szerintem is:)
Előzmény: tánczika (32)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 32

Mivel ebben van eddig a legtöbb bejegyzés, maradjon ez a bázis.

Szerintem:)

Előzmény: leitnor (31)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 31
Akkor most ugyanott vagyunk ahol egy napja, csak más néven :)
Előzmény: taminol (30)
taminol Creative Commons License 2008.01.09 0 0 30
Bisztos ami bisztos nyitottam en is egy uj topicot (talan a tizedik?) hogy egyszerubb legyen, ugyhogy hajra! GYertek ide is!

A nagy Sony/Minolta/(Konica) DSLR topic:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173465&la=74977943
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 29
Néked meg köszönjük az összerántó-topicalkotást!:)
Előzmény: leitnor (25)
blzoly Creative Commons License 2008.01.09 0 0 28

Ok,ez jól hangzik.

 

Megbeszélem otthon mi a programm 20.-ára és írom hogy megyek e vagy sem.

Előzmény: tánczika (27)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 27

Sziasztok,

 

ha nem lesz elég autó és megfelel nektek, akkor lejöttk Velencéig vonattal, onnan beültök a kék pattanásomba és hozlak viszlek benneteket Velence-Vértes-Velence útvonalon

3 főnek van hely.

Előzmény: blzoly (26)
blzoly Creative Commons License 2008.01.09 0 0 26

Nem hiszem hogy érdekelné a dolog,de megbeszélem vele.

 

Viszont nekem se jogsim,se autóm:-)

Előzmény: leitnor (25)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 25
Január 20. ha van kedve jönni, hozhatod a feleséged is. Nekem is (valószínű) jön a menyasszonyom :)
Előzmény: blzoly (24)
blzoly Creative Commons License 2008.01.09 0 0 24

Ok,szívesen elmegyek én is.

 

A kérdés hogy mikor lenne a túra.

Előzmény: leitnor (23)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 23
Elviszem a Dynax 7esem is és megnézheted:)
Előzmény: leitnor (21)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 22
+M61petyus!!
Előzmény: tánczika (20)
leitnor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 21
Zoli!

Ha van kedved/időd gyere el a Vértesbe! Már rég hallottam rólad és kíváncsi vagyok mit csinálsz mostanság.
Előzmény: blzoly (8)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 20

Óceánmély tiszteletem!

 

Nevezzük akkor sétának, szerintem annyi sem lesz (összefüggően biztosan nem).

Lehet, hogy kozmán és környékén elleszünk.

 

Szóval akkor  Apca, Dekoterv, K_Feca, Pharsan, pacorro, Tejminátor, Gambi, Leitnor, Zozzz.

Eddig.

Előzmény: Tejminátor (17)
tánczika Creative Commons License 2008.01.09 0 0 19

Szia,

 

én szeretnék, a Vértesbe hozza K_Feca a sajátját.

Eddig csak újra kaptam ajánlatot, szóval nem sűrű dolog:(

Előzmény: blzoly (8)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 18
Nálam Apcának bérelt helye van, ha még valaki úgy gondolja, akkor van két szabad hely.
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 17

Azért Tánczika hozzászólását is átráncigálnám ide!

.

Jóreggelit,

 

Laci, max eddig a jelentkezéseket igazolták vissza levélben.

Tájékoztatásul: tényleg kötetlen séta-találkozó lesz semmi fix programmal (annak indult) Amit meg szeretnék mutatni az Vérteskozma, Várgesztes esetleg, Gánt, erdei séta, Majki tó. Nem mind persze, mert nem fér bele egy téli napba, hanem csak amire van igény, idő. Étkezés ahogy akarjátok: lehet túrázós-szendvicses, kereshetünk egy vendéglőt is, van lehetőség egy vendégházi "csaknekünkfőznek"-re is (erre várok visszajelzést, hogy működik-e, mibe kerül, mik a lehetőségek, meg részünkről tudni kell hány fő. De ez is egyfajta kötöttség szerintem -időre, helyre)

Szóval koordinálni megpróbálom én. Ha tudjuk ki jön, akkor egyeztetünk, hogy mikor-hol találkozunk, mindenkinek jó legyen.

Kilómétert nem tudom, sajnos az időjárást sem.

Szóval ez amolyan "engeddelmagadvalamitcsinálunkcsakegyüttlegyünk" vasárnap lesz.

Én pl minden 7D tulajt nyaggatok, kérdezek!:)

 

Eddig: Apca, dekoterv, K_Feca, pharsan, pacorro, Tejminátor, Gambi, Leitnor.

Remélem nem hagytam ki senkit, illetve azt is, hogy akinek kedve van, annak ideje is lesz hozzánk!

 

 

.

Azért tura hossza mérvadó. Ha időközben meg meg állunk kattogtatni, akkor szerintem, ne legy hosszabb mint 7-8km, mivel akkor csak rohanás lesz és olyan lesz, mint a buszos túrák. Egy nap alatt mindent meg akarnak mutatni és végén semmit se látunk, mivel rohanni kell a következő helyre.

Tejminátor Creative Commons License 2008.01.09 0 0 16
Nem vagy egyedül!
Előzmény: fecskea (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!