Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6951

Visszalapoztam, harom adatsorrol van szo:

6893, 6905 es 6947.

 

Előzmény: Törölt nick (6950)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6950

Bocsanat, nem ertek hozza, csak az szurt szemet, hogy a tabalzatodban, amit kepkent tettel fel, sok azonos tetel van, csak maskent gepelve, neha csak egy beyu vagy szokoz az elteres, maskor csak fogalmazas kerdese, pl. nincs adat vagy nem ismert adat, stb.

 

A friss tablazatodat (amit nemreg szurtal be a cukorbetegseg miatt) nezve pedig azt nem ertem, miert azt hangsulyozzak, hogy harmada a cukorbeteg, amikor egyeb adatok szerint ugy tunik, hogy ketharmadnal tobb az sziv es errendszeri problemas (en ezeket mind osszevonnam, magas vernyomas, vagy stroke vagy sziv, stb. gond szerintem hasonlo, igy lenyegesen egyszerubb lenne az elemzes.)

Illetve akkor mar az lenne a kerdes, hogy mekkora aranyuak azok, akiknek nincs se cukorbetegseg, se sziv-errendszeri betegseg miatt gondjuk, gondolom, nagysagrendileg kevesebben vannak, es akkor kiszurhetoek azok, akiknek a ket nagy csoport mellett vannak egyeb betegsegeik.

 

Ismetlen, laikus vagyok, en statisztikai elemzes szempontjabol gondolom, hogy igy talan egyszerubb lenne a "sok egyeb" kategoriat attekinteni.

Előzmény: Törölt nick (6949)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6949

Két fő: a 3197-es számú, 60 éves férfi

és a 2214-es számú, 65 éves férfi.

Előzmény: Törölt nick (6928)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6948

Ja, hogy cukorbeteg. Az nagyjából minden harmadik.

Ezt jól bekevertem. :(

Előzmény: Törölt nick (6939)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6947

Több lesz az, mint minden harmadik.

Persze az nem egyértelmű, ha valakinek csak ideiglenesen magas a vérnyomása, vagy pedig krónikus hipertóniában szenved.

Előzmény: Törölt nick (6939)
Hehe164 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6946

Nem a Zindex az oka, hanem az ubuntu.

Előzmény: Törölt nick (6941)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.07 -2 1 6945

Ide is tartozik:

 

Gondolataim Csányi Vilmos írása alapján:

 

"Kialakultak a vakcinakészítés, felhasználás tudományosan ellenőrzött szabályai és ezeket minden országban, Kínában és Oroszországban is szigorúan ellenőrzik, mert bármilyen tévedés iszonyú kárt okozhat. Száz év alatt még nem történt ilyen. Mellékhatások rendkívül alacsony számban jelentkezhetnek, de a vakcinák veszélyessége elhanyagolható az oltatlan populációban terjedő kórokozó hatásához képest. Mindezt még az Internet előtti időkből elég biztosan tudjuk. Jöhet a vakcina, de az Internet közössége, sok milliárd ember előbb szeretné megvitatni, hogy hasznos-e. Nem azok, akik foglalkoznak vele, értenek hozzá, hanem mindenki. Mindenkinek van róla véleménye, és ennek hatására az országnak kevesebb mint a fele óhajtja magát beoltatni. Elképesztő."

 

 

Az emberek viselkedését nem csak a biológiai génjei, hanem az idegrendszeri/neurológia/pszichológiai mémjei -agyi vírusai- is meghatározzák. Azok meg a járványokhoz hasonlóan is terjednek és fertőznek.

 

MemetikaTan Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 6944

Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6943

14" méretű monitoron is jó, de ott a balra jobbra nyilak már a képen vannak.

Telefon?

Táblagép?

Előzmény: Törölt nick (6941)
Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.07 0 1 6942

Ezt kellene látnod:

 

http://keptarhely.eu/images/2020/12/07/v00/20201207v00uortr1.jpeg

 

Ide nem teszem be még egyszer, mert nálad úgyis rossz lesz.

Milyen eszközön és milyen programmal nézed?

Nálam ősrégi (10+ éves) PC 27" képátlójú monitor és Firefox böngésző van.

Előzmény: Törölt nick (6941)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6941

Itt van a teljes kepernyokep, ennyit latok belole a felesleges savok miatt.:-(((

 

Előzmény: Törölt nick (6940)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 -1 0 6940

1. Kinagyítódik, ha ráklikkelsz, más kicsinek látszó képnél is hasznos lehet ez az információ.

Valamikor ugy volt, most mar nem, az index idiotasaga miatt kicsi marad, jobb oldalra, illetve alulra es felulre is berak egy teljesen felesleges, ures savot.:-(

 

2. A 2020-12-06-os adatok értelemszerűen a tegnapiak (reggel 9-kor nálunk se a mai adatokat közlik, mivel még nem ismertek, mégis a mai dátum alatt szerepelnek).

 

Nincsen "ertelemszeruen", mivel a webes adakozlesnel nincsen hatarido, hiszen kulonbozo idozonak vannak, ezert pl. a worldometer kozli, hogy milyen idoszamitas szerint zarja az adatokat.

 

3. Ha a tartalma nem tetszik, azt kritizáld, de azt se nálam érdemes, nem miattam alakult így.

 

Te jelenitetted igy meg, odairhattad volna magyarazatban, hogy mire vonatkozik, ahogy az tudomanyos eletben a korrektseg, elelnorizhetoseg, megbizhatosag, stb. alapja.

Illetve a forras kozlese is jo lenne, illetve az idosav, mert "14 napos osszesito" statisztikaval meg nem talalkoztam, plane kerdeses a szamitasi metodus is.

 

 

Előzmény: Ilahlekile (6936)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.07 0 0 6939

Ez nemreg jelent meg a weben is lathato videohoz irva:

 

„Minden harmadik koronavírusos beteg cukorbeteg. Amikor azt halljuk, hogy az elhunytak között krónikus betegségben szenvedő betegek nagy számban vannak, akkor ez is jelentős számban cukorbeteget jelent" - kezdte Dr. Kemlper Péter a Magyar Diabetes Társaság elnöke.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6909)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6938

Természetesen, a vírus fennmaradásának feltétele, hogy ne nyerje túl magát.

De ez nem egy tudatos tevékenység a részéről. A természet kipróbál egyet s mást.

A vadabb mutációk túl gyorsan végeznek a gazdatesttel, aztán idővel eltűnnek. A szelídebb változatok pedig itt lesznek velünk. Csak addig nagyon sok ember meghalhat.

Előzmény: ErkölcsTan (6937)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.12.06 0 1 6937

Elolvastam a témában jó pár tanulmányt ....

de nem ez volt a fő felvetés.

 

Amúgy nem nem is nagyon írsz igazat szerintem, mert pont annyi vagy még nagyobb a kockázata olvasmányaimból annak is, hogy szelídülhet. 

 

Sőt nagyon sok országban a szelídülésről cikkeznek már a szakemberek.

Előzmény: Törölt nick (6935)
Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.06 -1 3 6936

Mi ez a marhasag? Kozzeteszed a mai ??? adatokat delben, amikor meg le se jelentettek??? Raadasul ugy lekicsinyitve, hogy veletlenul se lehessen elolvasni semmit.

 

1. Kinagyítódik, ha ráklikkelsz, más kicsinek látszó képnél is hasznos lehet ez az információ.

2. A 2020-12-06-os adatok értelemszerűen a tegnapiak (reggel 9-kor nálunk se a mai adatokat közlik, mivel még nem ismertek, mégis a mai dátum alatt szerepelnek).

3. Ha a tartalma nem tetszik, azt kritizáld, de azt se nálam érdemes, nem miattam alakult így.

 

Előzmény: Törölt nick (6934)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 -2 0 6935

Azt kellene megérteni (a zembereknek és a döntéshozóknak is):

minél tovább tart a járvány és minél több a fertőzött,

annál nagyobb a kockázata egy veszélyesebb mutáció kialakulásának.

(A medve nem játék.)

 

A vírusok többnyire meghatározott fehérjékhez tudnak kapcsolódni,

és a különböző szerveink eltérő fehérjékből vannak.

Viszont lehetnek olyan mutációk is, amelyek több fajta fehérjére is hatnak,

még ha nem is mindegyik képes másolatokat készíteni belőlük.

 

Mind az organikus, mind pedig a számítógépes vírusok evolúciója már túljutitt azon a ponton, hogy egy sikeres populáció ne pusztítsa el azonnal a gazdatestet.

Előzmény: ErkölcsTan (6932)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 6934

Mi ez a marhasag?

 

Kozzeteszed a mai ??? adatokat delben, amikor meg le se jelentettek???

 

Raadasul ugy lekicsinyitve, hogy veletlenul se lehessen elolvasni semmit.

Előzmény: Ilahlekile (6926)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 6933

Ebbol csak az also piros sor a biztos, tudjuk, hogy 619 utan meg ket hetig nagyjabol azonos a szam, 700 alatt marad, utana 800 alatt, es dec elso heteben 1200 alatt.

 

Nekem az volt a furcsa, amit a 7 napos mozgoatlag mutat, hogy nov 6 es nov 27 kozott szinte vizszintes volt a gorbe, majd utana visszaalt a korabbi novekedesi gorbere:

 

 

Ha majd a ksh eljut a dec elso heti adat kozzetetelehez, akkor lehet latni, hogy mennyi a kulonbseg a novekmeny es a covid miatti halalozasi szamok kozott, es lehet keresni az okokat.

Előzmény: Ilahlekile (6923)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 6932

A másik is téves ha vitattam volna, de azért felesleges, mert hibás adatokkal is cáfolja önmagát a valósabbakkal meg még inkább.

 

Igazából helyesen érvelni te sem tudtál.

Érvelési hibákban viszont jó vagy.

Előzmény: sszinténzenész (6927)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6931

Ezek alig olvashatoak, es nincs felirat.

Miert van harom azonos / kulonbozo?

Előzmény: Törölt nick (6905)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6930

Az ókorban az átlag élettartam 25 év lehetett, a középkorban pedig talán 40 év.

 

Előzmény: Törölt nick (6925)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6929

6878 megvolt?

Előzmény: jogértelmező (6910)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6928

A nulla számú betegség megállapítása bizonytalan.

 

Pedig ott van a tablazatodban:

"nem volt alapbetegsege"

Előzmény: Törölt nick (6893)
sszinténzenész Creative Commons License 2020.12.06 -2 0 6927

Nem vitatom az adataidat, 

 

 

Pedig kellene. Az influenza mortalitását 0.1% alattira számolják. ("jóval alattira")

 

 

Tehát ezt másként kell ki és megmagyarázni, mert eddig még nem lett cáfolva a felvetés, hogy itt miként lehet megkülönbözteti vakcina nélkül is ugyanolyan állapotba lévőket a vakcinát kapottaktól?

 

 

Nem az lenne a cél, hogy egyformán védettek legyenek? Ennél a betegségnél, abból, amint Hehe írta is, hogy az oltatlanok 50%-a "szövődményes beteg lesz.

 

Vagy mit kérdezel egyáltalán? A hatásosságát említetted. Hát nyilvántudják, kit oltottak be, ha ez az okos kérdés van.

 

-  Mi van a H1N1 600-700 ezer halottjával, ha azt is viszonyítjuk? Az sem influenza???

-  Mi van a spanyol náthával, ami a kutatások szerint amit olvastam egy H1N1 variáns volt?

-  Miért kell külön kezelni a Covid-19-et a H1N1 és a spanyol náthától? Holott nagyon is hasonlóak.

 

Te írtad be ezt a gödény-szerű felvetést a múlt hétvégén is? Részletesen válaszoltam.

 

Nem kell. Nyugodtan kezeld egybe, csak másnak hagyjál vele békét.

Előzmény: ErkölcsTan (6919)
Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 6926

                                           17 ország 10 alatt - 27 20 alatt - 4 20 fölött

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 1 6925

Az ókorban az átlag élettartam 25 év lehetett, a középkorban pedig talán 40 év.

 

Az orvostudomány fejlődése és a technikai civilizáció következtében bekövetkezett életkörülmények javulása miatt sok beteg ember él hosszú ideig, akik évszázadokkal ezelőtt már jóval hamarabb meghaltak volna. Persze nem illik ilyeneket mondani. Viszont a bezárkózás miatt a gazdaság visszaesése romlásba döntheti a szociális ellátórendszereket. És akkor arról kell dönteni, hogy azok haljanak éhen, akik a javakat megtermelik, vagy pedig mindenki.

Szerencsére ezt a döntést nem nekem kell majd meghoznom.

Előzmény: Hehe164 (6921)
Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 6924

                                    elhunytak az utolsó 3 7 14 30 60 90 napon

Előzmény: Hehe164 (6921)
Ilahlekile Creative Commons License 2020.12.06 -1 1 6923

                                          2020 46. 47. 48. 49. hét becsült adatokkal

újendi Creative Commons License 2020.12.06 0 0 6922

ez előrevetítheti hogy évtizedek múlva a régi betegségek sokkal erősebbek lesznek...

Előzmény: Törölt nick (6920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!