Keresés

Részletes keresés

Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 124

...béna vagyok?... :)

http://www.elemeskerites.hu/

Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 123
remélem így látható lesz...
Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 122
...miért nem sikerült feltöltenem a képeket?... Pedig elég kicsik voltak... (Nem értem, már nem először fordul elő, hogy nem tölti fel a képet, amit szerettem volna...)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 121

Elemes betonkerítésre gondoltam, bocsi a rossz megfogalmazásért, bár nem tudom, hogy ez a fajta zsaluköves-e...

Pl. ilyesmire gondoltam...

Előzmény: NeomatiK (120)
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.10 0 0 120
Akkor én nem csinálnám csupa betonból. Mert az elég sok munka feltételezve, hogy zsalukőből lenne. Azt bevasalni, kibetonozni, majd a valami vakolatszerűséget felvinni mindkét oldalt. Igaz egyszer kell megcsinálni jól. Mindez csak pénz kérdés! :)
Előzmény: Zeszter79 (119)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 119
...hogy ne lássanak át rajta... :)
Előzmény: NeomatiK (118)
NeomatiK Creative Commons License 2008.03.10 0 0 118
Mi a cél? Azt akarod, hogy ne lássanak át rajta, vagy hogy beton legyen?
Előzmény: Zeszter79 (117)
Zeszter79 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 117
Tudja valaki ajánlani a betonkerítést? Van valakinek pozitív vagy esetleg negatív véleménye róla? Valami teljesen fedett, átláthatatlan kerítést szeretnénk, és erre gondoltunk. Mennyire lenne drága? Valaki tud ajánlani ezzel foglalkozó céget?
_lala_ Creative Commons License 2008.02.01 0 0 116
Lehet. Ha az önkormányzat nem írta bele a helyi rendezési tervbe, hogy náluk erre engedélyt kell kérni, akkor jan. 1-től a kerítés, akár utcafronti, akár nem, engedély nélkül építhető.

1. melléklet, III-as rész, 3. pont:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700037.OTM
Előzmény: Emi2 (115)
Emi2 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 115

"Ha jól tudom a kerítés építése ez évtől már nem engedélyköteles. Csak bejelentésköteles."

 

Erről tudna valaki nekem infót. Utcafronti betonkerítésre lehetséges, hogy nem kell engedély?

viktor a takarító Creative Commons License 2008.01.24 0 0 114

Szia!

 

A tuti megoldásod akkor működik, ha az oszlopra ható erő felülről jön, függőleges hatású.

mondjuk éppen ott keletkezik egy tornádó...

 

A műgyantás injektálós megoldás viszont kiforrott technológia, tegnap nézegettem a murexin/mape/etc anyagok leírását, és éppen ilyesmire ajánlanak javító habarcsokat.

 

Üdv,

 

vat

Előzmény: naki7 (113)
naki7 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 113

Megvan a tuti megoldás.

45 fokos szögben fúrom a furatot. Vasat belecsúsztatom, majd függőleges poziba hajlítom. Betont ráengedem sose jön ki...

naki7 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 112

Köszi.

Mégegy technológia a problémára. Ez vajon erősebb kapcsolatot eredményez a dűbelezésnél?

 

Előzmény: kentaura (111)
kentaura Creative Commons License 2008.01.22 0 0 111
Belefúrsz 15-20 cm mélyen, 18-as fúróval, majd kiöntöd műgyantás habarccsal és beleraksz 16-os bordás felületú betonvasat.
Előzmény: naki7 (109)
viktor a takarító Creative Commons License 2008.01.22 0 0 110

nekem ez volt az alapszituáció, a dübelezés hatásosságát kétlem.

szvsz ehhez olyan valaki kell, aki ért is hozzá, mert én lelkes laikuskánt csak a saját helyzetemből tudok kiindulni...

Előzmény: naki7 (109)
naki7 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 109

Köszi!

 

Még egy kérdés.

Ha az alapom kész (régi kerítés lesz elbontva), de az oszlopoknál nincsen kiálló vas, akkor dübelezésen kívül szoba jöhet még valamilyen rögzítési módszer? Szálvasakat valahogy belerögzíteném az alapba.

Előzmény: viktor a takarító (108)
viktor a takarító Creative Commons License 2008.01.21 0 0 108

vízszigetelés kell alá, de fölötte is jól le kell vezetni a vízet, vízorral. az egyik kritikus csomópont a fedkő és oszlop oldalának találkozása, ahol rendszeresen rámegy a víz az oszlop oldalára, az pedig jól beszívja. a másiuk, hogy milyen ragasztóval rakják fel a burkolatot. nem csak az ázás/fagyás, hanem a hideg-meleg is bejátszhat, amely miatt valami flex, függőleges felületre ajánlott ragasztó lehet a jó megoldás (a misung nem tudom, mennyire viseli a hőingadozást, mondjuk egy napos felületen??).

 

nálunk 25 cm széles az alap, amire azt találtam ki, hogy az alsó sor (én bontott téglából rakom az egészet...) rövidebb klinkerből lesz, alatta bitumenes szigetelő lemezzel, ezen pedig túlnyúlik majd a következő sor nagyméretű tömör tégla. a klinker jobban ellenáll a víznek, fagynak, méretpontos, és a visszaugratás miatt nem lesz feltűnő, hogy kicsit más a színe.

 

A lábazatot és az oszlopokat úgy kell megépíteni, hogy a kerítés stabil legyen, és a szélnyomás se boríthassa fel. ehhez pl. az oszlopokat be kell kötni az alapba betonvasakkal. az oszlop is tégklából lesz, a közepén vasalt betonmaggal, ahol a vasak az alap vasalásához vannak kötve.

 

A kitöltő lábaza mehet futósorosan, ha nem magasabb 80-100cm-nél nagyméretű tégla esetén, de az oszlophoz be kell kötni (csorbázatos kötéssel, leginkább, vagy akár kétsoronként vas-pálcákkal az oszlop betonmagjába). az oszlopnak viszont illik vatsagabbnak lennie, hogy bítja a terhelést, és szélnyomást, miegymás, és a kerítés tábláit is ide kell rögzíteni, tehát az oszlop veszi fel a terhelés jelentős részét.

Előzmény: naki7 (106)
FaEnd Creative Commons License 2008.01.21 0 0 107
Ha jól tudom a kerítés építése ez évtől már nem engedélyköteles. Csak bejelentésköteles.
naki7 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 106

Sziasztok!

 

Nagy valószínűséggel idén elkészül a kerítésünk is. Egy részét mesterrel rakatnám (téglafal), egy részét magam csinálnám. Amit én készítenék az egy klasszikus "nyitott" kerítés. 2-3 sornyi építőelemből lábazat, oszlopoknál erre menne még 4-5 elem. Oszlopok között kovácsoltvasból készített kerítéselem lenne rögzítve.

Az kerítésalap megvan, szélessége ~28cm.

Lenne néhány kérdésem:

- Legfontosabb kérdésem, hogy ahogy én látom a legtöbb helyen zsalukőből készítik, majd betonnal kiöntik. Nem lenne egyszerűbb falazóelemből megépíteni? Vagy esetleg érdemes kombinálni? Oszlopokat (teherhordó elemet) zsalukő+betonból, a többi rész falazóblokkból. Vélemény?

- Szerintetek erre az alapra 20 v. 25 cm-es elemből érdemes a "falat" építeni. Valamilyen burkolókövet fogok rárakni. Ugye ez oldalanként kb. +3cm-t jelent. Elképzelésem szerint az oszlop a lábazattal egy síkban lenne, az oszlopoknak nem kell "vastagabbnak" lennie, mint a kerítés többi része. Szóval 28-as alapra melyik a jobb választás?

- Egyik kollégám szerint a zsalukőből épített kerítések néhány év után ledobják a burkolókövet. Az utcájában több emberke is emiatt szív. Azt, hogy raktak e vízszigetelést az aljára nem tudta megmondani. Én mindenképpen teszek. Valamelyikőtök hallott ilyen jelenségről?

 

Köszi!

zollle Creative Commons License 2008.01.10 0 0 105
www.rusztikdekor.hu
kerteske Creative Commons License 2007.11.16 0 0 104
Akkor pláne maradunk a nem hivatalos formánál. Köszi az infót!
Előzmény: _lala_ (103)
_lala_ Creative Commons License 2007.11.15 0 0 103
Az engedély nem kerül sokba, ellenben hiteles tulajdoni lap másolatot és térképmásolat kell hozzá mellékelni, és építész tervezővel kell terveket készítetteni, szerintem ez benne a legdrágább tétel.
Előzmény: kerteske (102)
kerteske Creative Commons License 2007.11.15 0 0 102
Köszi a segítséget!!! Remélem jól ismerem a szomszédaimat, és senki nem akar ártani nekünk. Majd rézletekben cseréljük le. Valószínűleg a trapézlemez mellett maradunk (tetszik, nem tetszik alapon...), mivel azt elbírja az alap, és az előző kerítés is fémből volt.
Amúgy az engedély az mennyibe kerül??? Vagy ez csak egy formaság, és papírokat kell kitölteni?
Jó hogy mindennap ránéztek a fórumra. További jó napot kívánok!
Előzmény: _lala_ (101)
_lala_ Creative Commons License 2007.11.14 0 0 101
Persze, ezt mindenki így veszi, azonban tisztán jogilag az van, hogy a tartószerkezetet érintő felújítás (és hát a kerítésoszlop, az konkrétan tartószerkezet) egyébként is engedélyköteles.
Nem mintha egy teljesen engedély nélküli utcafronti kerítésépítéssel egy kicsit is nem köcsög szomszédságban le lehetne bukni... senki nem szokta nézni. Persze ha van jóakaró, akkor nem nyert.
Előzmény: viktor a takarító (100)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.11.14 0 0 100

igen, engedélyeztetni kell, de ha a korábbi engedélyen szerepelt (akár a helyszínrajzon) egy kerítésszerű vonal, akkor az már engedély. itt a 2 év lehet a fontos, mert ha az engedély 2 évnél régebbi, akkor már nem lehet építeni.

azonban:

most olyan kerítésről van szó, ami korábban már létezett, tehát egy meglévő kerítés felújítása, ha jól emlékszem. ekkor a kérdés az, hogy mennyiben tér el a kerítés a korábbi, meglévő változattól, mert ha az engedély csak félig áttört kerítésre volt, akkor kell új, ha nem szerepelt ilyen kitétel sehol, és az új előírásokban sincs hasonló, akkor lehet átépíteni (nem elbontani, és újat építeni, hanem pl. felújítani, azaz egyik oldalon elkezded, a régiből meghagysz mutatóba pár téglát, és az újat mellérakod, majd amikor odaérsz a maradványhoz, azt is cseréled...). ez jogszerű megoldás, tehát ez ellen a fenti feltételekkel együtt, kifogás nem lehet, max fejcsóválás...

Előzmény: Bugi bacsi (99)
Bugi bacsi Creative Commons License 2007.11.14 0 0 99
Kell bizony
Előzmény: kerteske (98)
kerteske Creative Commons License 2007.11.14 0 0 98
Az alap 50cm mély, és 40cm magas. A környéken rengeteg háznak van tégla, vagy egyéb zárt kerítése, tehát biztos hogy lehet, csak engedélyeztetni kell?.?
Előzmény: kerteske (97)
kerteske Creative Commons License 2007.11.14 0 0 97
Az elemes betonkerítés is jó lenne, de az nem ugyanolyan nehéz, mint a tégla? Nem értek hozzá. Nekünk csak 50 cm mély alapunk van. Remélem a kerítés nem engedélyköteles, mert nem terveztük bejelenteni.
Köszi hogy válaszoltatok! kerteske
Előzmény: Teaway (85)
viktor a takarító Creative Commons License 2007.11.13 0 0 96

a pillér lehet 4 téglás, 6 téglás, ezek a tipikusak, mindkettő jó. másik lehetőség, hogy betonpilléred lesz (bevasalva az alapba), és azt burkolod vékonyra vágott téglával. Kis odafigyelés a fúgáknál, és olyan, mintha az egész téglából lenne.

A lényeg az alapnál, hogy ha nem is végig, de legalább pillérek alatt legyen olyan mély az alap, ami lemegy fagyhatár alá, és aztán ezek a pont-alapok legyenek összekötve, bevasalva talpgerendával (helyben öntött vasalt 30*30cm-es betongerenda), mert akkor egy durva fagy sem tudja majd emelgetni, mozgatni a kerítés alapján. A 80cm mély sávalap egy kerítés alá a bombabiztos megoldás, de ha nem lesz nálunk tajgai időjárás, akkor gyakorlati haszna. azt nem szabad elfelejtened, hogy a tömör kerítésnél a szélnyomás sokkal nagyobb, tehát az alapodnak és a ráépülő tágla/beton/fa felépítménynek nagyon együtt kell lennie, szóval a pilléreket és az alapot szvsz mindenképpen vasald egybe, és az alap nem fordulhat ki a földből, ugye, a legnagyobb viharban sem, különben a borul a kerítésed...

Előzmény: Bocoka (95)
Bocoka Creative Commons License 2007.11.13 0 0 95
oké, hogy viccelődtök, de akkor sem értem, most kell az egész kerítés alá fagyhatárig alapozni (téglakerítés az alső 50 cm és utána 120 cm-es léc) vagy csak a pillérek alá kell lemenni a fagyhatárig ( a pillér mekkora legyen? 40 * 40 cm vagy elég csak 2 db tégla (25*25 cm-es)?
Előzmény: Teaway (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!