Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.19 0 0 1490
"Nem értem, miért kapcsol 1. fokozatot, nekem csak akkor teszi, ha padlógázzal indulok."

A javítási könyv (bár dieselhez van) szerint amikor az autó áll, az automata 2. fokozatba kapcsol, hogy kisebb legyen a kúszónyomaték. Ahogy megérintjük a gázpedált, akkor kapcsol 1. fokozatba, feltételezve, hogy indulni szeretnénk. Nekem eddig elég laza volt a kickdown bowden, és feltételezem, hogy ezért indult 2. fokozatban (megjegyzem, sokkal jobb volt úgy). Ezt az 1-esbe kapcsolást csak most csinálja, hogy elhoztam a szerelőtől.

Előzmény: Stern (1489)
Stern Creative Commons License 2002.01.19 0 0 1489
Helló!

Az automata szivató a fordulatszámot emeli leginkább. Elméletben rá is dúsít, de ezt egy megkerülő-levegő csavarral csinálja, tudod, az, ami 45 fokban van a tetején. De, mivel szegényre állítjuk az üzemi keveréket, ezért, ha ezt maximálisan betkerjük, akkor sem lesz még megfelelő. Mivel külön alapjárati mennyiségcsavar nincs, az egyetlen lehetséges megoldás, ha rádúsítasz az alsó 22-es csavarral. Persze ekkor minden körülmények között dúsabb lesz a keverék. Műszakilag nagyon jó a Stromberg karbi, de fogyasztás szempontjából nem annyira.

Váltóba Aral ATF 22 kell, asszem kerek 6 liter, és oda kell figyelni, hogy a kupplungturbinából is leeresszék az olajat. Szűrőt váltószám alapján kell rendelni, ez nem drága. Szerintem a Te autódon is 722.121 váltó van.

Nem értem, miért kapcsol 1. fokozatot, nekem csak akkor teszi, ha padlógázzal indulok.

Asszem le kell cserélnem egy 280(C)E-re, mert ki fogom tolni a szemét ennek a szegény M102-es motornak! Nem nekem való, túl gyenge!

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1488)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.19 0 0 1488
Szia Stern!

"...igazán alapjárati dúsítás nincs, csak az egész rendszer dúsításával lehet az indítási gondokat orvosolni..."

Akkor mire való az automata szívató? Ugyanis melegen nincs baj az alapjárattal és az indítással csak hidegen.

"Az, hogy nem halad hidegen az autó, az szintén fenti okok miatt van..."

Az enyém nem a motor miatt nem halad, hanem mert 1-es fokozatban hidegen csúszik a váltó.

Egyébként milyen gyártmányú ATF olajat érdemes a váltóba tölteni?

Előzmény: Stern (1487)
Stern Creative Commons License 2002.01.19 0 0 1487
Hi!

Akkor jól tippeltem a szelephézagra. Én a sajátomat is éhezőművészre alakítottam; mivel igazán alapjárati dúsítás nincs, csak az egész rendszer dúsításával lehet az indítási gondokat orvosolni, azt meg nem akarom. Nekem csak akkor vacakol, amikor elsőre indítom egy nap, utána 6-10 óra állás után is jó, és amikor rossz, akkor is 2-3 percig tart.

Az, hogy nem halad hidegen az autó, az szintén fenti okok miatt van, az automata váltó nem fullasztja le, hanem folyamatosan kupplungol ilyenkor. Detto ugyanez nálam, amíg nagyon hideg, és kihagy, 1m/5mp a sebessége. De ez csak 15-20 m-ig tart, utána beindul mind a 4 henger. Ha dúsabbra állítanám, pöccre indulna, de nem fogom.

Váltó olajat, szűrőt, diffi olajat, szervó DTF-et, szervószűrőt, motorolajat+szűrőt cseréld le, ha nem tudod, az előző tulaj mikor tette ezt.

Cseréld le rotort, kábeleket, osztófejet, ez is segít. De ez sem olcsó, ahogy a folyadékok sem.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1486)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.19 0 0 1486
Sziasztok!

A héten elhoztam a 200-ast a szerelőtől, kapott új zöldkártyát és át is nézték.
A szelephézagot be kellett állítani mert nagyon nagyok voltak (valszeg ezért volt sz@r az alapjárat), és beállították a karbit meg a gyújtást is és gyertyát is cseréltek. Az eredmény az, hogy melegen úgy megy mint egy villanymotor, csak gázadáskor röhög egy kicsit, úgy látszik sikerült éhezőművészt csinálni belőle :). Hidegen azonban katasztrófa: elég nehezen indul (gázt kell adni), és amíg be nem melegszik, többször is leáll (megy egy darabig szépen, aztán szép lassan "elfogy" az alapjárat). Véleményem szerint az automata szívató nem, vagy nem jól működik (ötlet?), úgy gondolom az kimaradhatott az áttekintésből.(???)
Egyébként az egész 32kHUF-ba került, ebben benne volt még egy futómű javítás is (gömbfej csere + beállítás), akkusaru cserék és testkábel csere.
A szerelő szerint még le kellene cserélni az olajat és a szűrőt az automata váltóban mert csúszik. Valóban most egyes fokozatban hidegen alig bír elindulni. Eddig ezt nem tapasztaltam, szerintem korában induláskor 2-esben maradt a váltó, mert nem volt beállítva a kickdown bowden, viszont akkor nem is volt probléma az elindulással.
Le kell még cserélnem a hátsó féktárcsákat, mert annak ellenére, hogy újak a betétek, csak kb. az 1/4-e fexik fel a tárcsákra.
Máskülönben állítólag elég szépen egyben van az autó, korrózió az alján sincs.
Diffibúgásra azt mondta szerelő, hogy szerinte csapágy, de hát csak a gázpedállal lehet "megbúgatni" (pl. gázadáskor, vagy motorféknél változik a búgás intenzitása), ha csapágy lenne, akkor, ha üresben gurítom akkor is kellene vmilyen hangot adnia, nem?

prudent bear Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1485
Metál almazöld :o)
Az volt az Audi Coupé-ban is.
Az enyém metál téglaszínű volt, egyesek szerint 'száraz metál bordó'.
Előzmény: Stern (1484)
Stern Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1484
Majd utánanézek ennek a színnek.

Tök poénos a színek gyári elnevezése:
Az enyém dakarsárga asszem (dakargelb), a BMW-nél van Hennarot, a szürke Trabant meg "delfinkék".

Ennél csak az a viccesebb, ami a forgalmiban van: grafitmetál W201-esnek "mélybarna", nekem "élénksárga"

Nekem az egyik kedvenc autószínem az "opalgrün", ez cápa és E30 BMW szín is, de W126-on is előfordul, de nem tudom, mi a Mercis neve. Tkp. egy nagyon világos zöldmetál, pisztáciának is hívják. Ugyanez világoskék-metálban is bejön, lásd találkozó-képek :)

Előzmény: prudent bear (1483)
prudent bear Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1483
Értem,
igen, lehet, hogy korrodált volt. A gép a képen amolyan bilikék volt, hasonló, mint a topic cégérben csak világosabb :o)
Bocs, ezt nem lehetett kihagyni :O)
Amúgy klassz, a topic, naponta rámegyek.

üdv. pb

vajaki2 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1482
Prudent bear,

ha az M3-as az amirol en tudok (Nyiregyhaza), akkor kulonosebb jelentosege nincs, hogy egybemaradt. A sracot darabokban szedtek ki (a helyszinen, de nagyon mar nem kellett sietni vele...) a motor meg vagy 30 metert repult...

vajaki2

Előzmény: prudent bear (1480)
Stern Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1481
Helló!

Egy 30 éves autó, ha nincs felújítva, szét tud rohadni annyira, hogy nem lesz igazán masszív.

Nem egy metálkék, felújított darab volt?

Előzmény: prudent bear (1480)
prudent bear Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1480
Sziasztok,
ma reggel láttam az m1-en egy világoskék állólámpás mercit, ami nagy sebességgel keresztbe(!) oszlopnak ütközött. Teljesen kettészakadt, csak az orrész maradt felismerhető. A padlólemez megszűnt létezni. Az ülések is eltűntek vhova, a műszerfal is, és a farrész sem volt felismerhető. Elég szomorú látvány volt, és arra enged következtetni, hogy annyira azért a nem voltak erősek a korai darabok.( Hasonlításképp: egy sárga M3-as ugyanígy ment oszlopnak 100 körüli tempóban a Tiszántúlon vhol, és teljesen egybemaradt. Itt annyira összetört, hogy az iszonyatos.)

pb

Stern Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1479
Gery,

pedig a képen annyira jól nézett ki! :-(

Nem baj, akkor is lesz a egy W126 coupe-m, csak tényleg nincs belőle normális! Meg tulajdonoskból se nagyon, mint a történeted bizonyítja. Aki meg normális, és az autója is az (a kettő összefügg), az úgsem adja el, mert nem azért vette, vagyis ő tényleg vette, nem úgy, mint a lent említett "urak".

Stern

Előzmény: GeryV8 (1478)
GeryV8 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1478
Stern

Beletrafáltál a közepébe...:))))))

Ezt a gépet én láttam élőben is sőt vezettem is...:)))

Elég régóta hirdették már a srácok, gondoltam egyet és elmentem megnézni.
Leírhatnám a véleményemet/tapasztalatomat, de félek reggelre fölrobbantják a kocsimat...:))
Már akkor aggódtam mikor az udvaron még két 140coupe állt és 4-5 bizalomgerjesztő srác próbálta elhitetni velem, hogy milyen jó a kocsi. :)
Kívülről kb 5 m-es távolságról úgy néz ki, hogy azonnal letenném a kp-t érte. Sajna itt vége is a dalnak. Közelebbről már látszott hogy nem az igazi.
Aztán a kedvem rögtön elment amikor megláttam, hogy a fa, valamint némely bőr ajtóborítás facsavarral van felerősítve, menetteljesítménye, pedig annak ellenére hogy "elméletileg" 560as nemhogy az én 500asométől de még egy 280asétól is elmaradt. Sorolhatnám még, de felesleges.

Két dologra jó példa ez a gép:
1. Milyen iszonyú szép a 26 coupe!
2. Magyarországon nincs normális állapotú 26 coupe!

Gery

GeryV8 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1477
Sőt ez is visszatartana! :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

GeryV8 Creative Commons License 2002.01.18 0 0 1476
vajaki2

Pl. ez számomra elég nagy visszatartó erő lenne a 24 CE-vel szemben! :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Piri Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1475
AF es W123 mast érdemest nagyon olcsón venni mert kintről tudsz hozni vámmentesen egy autót csak a rendszámot meg a két AF es motor ill alvázszám alutáblát kell kivinni :-))))))))
Előzmény: Stern (1474)
Stern Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1474
Ha nem lenne AF-es, nem ennyibe kerülne. Gondolom el lehetne hozni kevesebbért...
Előzmény: Piri (1473)
Piri Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1473
Szeretnél egy AF es autót?????? :-))))))))
Előzmény: Stern (1472)
Stern Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1472
Borzasztó dolog belegondolni, hogy úgy kelek fel minden reggel, hogy nincs ilyen autóm

De jó érzés arra gondolni, hogy majd egyszer lesz!

Ezt mindenki nézze meg, de főleg Gery!

bcsocsan Creative Commons License 2002.01.17 0 0 1471
Tombthumb, Stern!

A viszkozitás mint jellemző, általában hidegoldali és melegoldali jellemzőként merül fel az olajoknál. 15W40 esetén a hidegoldalira a 15, a melegoldalira pedig a 40 a jellemző.

Persze, hogy az 1976-ban bemutatott W123-ba nem kötelező triszintetikus motorolajat tenni. De nem is károsítja az autó motorját egy teljes felújítás után. (Kopott motorba pedig annál rosszabb, mennél újabb a technológia. Képzeld el, hogy a modern olajok motortisztító adaléka tökéletesen kipucolja a 20 éve lerakódott, mostmár tömítésként funkcionáló olajsárt a motorodról. Akkor iszonytatóan meg fog nőni az olajfogyasztásod a szarabb minőségű olajjal szemben, s már visszaállítani sem tudod majd a dolgot.)

Én akkor is legalább mobil Super S 15W40-et használnék a MOL olaj helyett. Az ára is max. 100 Ft-al különbözik literenként, de ennek majd utána nézek.

Viszont az új CL600-as Mercedesbe takarékossági szempontból MOL olajat tenni, megint csak badarság lenne, mert a 0W40 olaj drága. (a V12 olajcsere olajszükséglete kb. 45.000,- HUF). És itt már szerintem igenis számít az, hogy az olaj ásványi vagy teljesen szintetikus tulajdonságokkal rendelkezik-e. Legalábbis nekem.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Tomthumb (1470)
Tomthumb Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1470
Lóf@sz a seggembe, nem ilyen egyszerű ez. Bocs a hülyeségért.
Előzmény: Tomthumb (1467)
Stern Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1469
Stern Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1468
Én Botonddal próbáloztam, persze nem a Mercibe. Hidegen túl sűrű, melegen túl híg.

Olvassatok

Az mindig is nagyon tetszett, hogy a Mercedesnél a luxusosztályban bevált újításokat idővel áttették az alacsonyabb kategóriákba is. Szerintem a 123-ason is érezni a 116-os hatásait.

Előzmény: Tomthumb (1467)
Tomthumb Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1467
Öööööö - ha olyan, mint a víz, akkor éppen hogy viszkózus, nem? Akkor nem viszkózus, ha egybe jön ki.
Előzmény: Piri (1466)
Piri Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1466
Én Dieselbe BP Visco Diesel 15w40 olajat ajánlok

MOLT KÖNYÖRGÖm NEEEEEEEEEEEEEEE

eccer kilukadt a karterja a 240D nek és 100 km re beleöntöttem MOL Turbo Dieselt addig amíg befoltozták a kartert (meghegesztették).
Szóval 100 km után leengedtem olyan volt mint a VÍZ magyarul semmi viszkozitása nincs. Mercedes Dieselbe TILOS MOL olajat használni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOL OLAJ suxxxxxxxxxxxxxx :-((((((((((((((((

Előzmény: Stern (1465)
Stern Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1465
A témánál maradva:
1. az 1976-ban tervezett W123 motorok nem igényelnek fullszintetikus olajat.
2. Jenő öntsön a motorba olajcserekor bármit, csak ne Molt- és ne Tesco-s olajat (2000Ft/5l)

Stern

Előzmény: bcsocsan (1464)
bcsocsan Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1464
warning!

Miért, még melyik országban van Aral-os MB - képviselet? Sorold már fel légyszíves, mert borzasztó kiváncsi vagyok. A Mobil1 pedig az összes Mercedes autó kézikönyvében és az összes hivatalos MB szervízben is az ajánlott kenőanyag pont azóta, mióta a szerződést aláírták. Az Aral csak ezelőtti időszakban volt a MB ajánlott kenőanyaga. Az évszámra most fejből nem emlékszem, de ha lesz időm, rá fogok keresni.

Egyébként én nem akartam és nem is akarom fikázni egyik olajmárkát sem. Egy dolog viszont elgondolkodtató: nagyon kevés az olyan olajgyártók száma, akiknél a szintetikus olajok közt kereskedelmi forgalomba hoznak 100%-osan szintetikus olajat is. (Ez a jelenleg legfejlettebb technológia!) Van akik szintetikusnak írják fel nagybetűvel a dobozra, de ha az apró betűt elolvasod, megkapod, hogy biza van ásványi olaj tartalom is benne. Eddig ez még nem baj, csak megfogalmazódik az emberben, hogy miért írnak rá valamit, ami nem is teljesen úgy van. Nagyobb kérdőjel viszont, hogy ezek a cégek ezt az olajat ugyanolyan áron árulják, mint egy-két versenytársuk a triszintetikus, 100%-osan szintetikus olajat. Nem írom ide, hogy most épp kire célzok, az szerintem úgyis kiderül az eddigiekből.

Szóval minden olaj jó, csak nem ugyanarra.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: warning (1461)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1463
GeryV8,

jogos. Utananezve (mobile.de stb.) egyebkent meglepoen nagy szorast mutat az aruk.

Hat mi tartani vissza, hogy 300CE-t vegyel?:)))

vajaki2

Előzmény: GeryV8 (1462)
GeryV8 Creative Commons License 2002.01.16 0 0 1462
vajaki2

Ennyi erővel minden autó macerás mert Mo-on mindent ellopnak...
Persze, ha fekete A4-A6 Audim, vagy Golf4/Passatom lenne akkor azért jobban félnék.
Sajna ilyen szempontból a 124coupe-t is "szeretik". Erre szokták mondani: valamit valamiért...:)

Engem persze ez tartana vissza legkevésbé, hogy coupe Mercedest vegyek...:))

Gery

warning Creative Commons License 2002.01.15 0 0 1461
Sziasztok!

Nem csak a Kárpát utca ARAL-os...
Azért mert az F1-ben a nagy pénzek MOBIL1 matricákat aggattak az autóra,attól még a Mercedes és az ARAL név összetartozik...

Sziasztok

vajaki2 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 1460
GeryV8,

most mar okaval nezem az utcan. tegnap 3-at (!) is lattam (Svedorszag). A palmat egy 24V viszi, gyakorlatilag ugy nezett ki, mintha uj lett volna. Nezve a mobile.de-n, igencsak megkerik meg mindig az arat. Igazi gengszterauto. Itt nem lopjak a kocsikat, de ha az ember vesz ugy 2-3M-ert egy autot, Mercit otthon bebiztositani gyakorlatilag lehetetlen. Szoval elegge maceras, nem?

vajaki2

Előzmény: GeryV8 (1459)
GeryV8 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1459
Szép is a 124 CE! :)
De élőben még jobban bele fogsz szeretni!
Persze az állapotától függően.

Keress rá biztos találsz sokat.

Pl. itt is van néhány hely.
http://www.mercedes124.de/
http://www.w124.net/bilder/
http://www.dhc.net/~pmhack/mercedes/MODELS.HTM

Ja az utolsó linket a topicnak is ajánlom, ha valaki nem ismeri. Sok 23-as is van rajta.

Gery

Stern Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1458
Jó, akkor Mobil...

De akkor sem MOL :)

Előzmény: bcsocsan (1457)
bcsocsan Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1457
Szió,

A Mercedes Benz jelenleg MOBIL olajat ajánl a világon mindenhol.(lásd a hatalmas Mobil1 feliratokat is a McLaren-Mercedes F1-es autókon!) Ez alól természetesen csak a Kárpát utca kivétel, ahol mindenki döntse el maga, hogy miért, de éppen az ARAL-t ajánlják.

Én például Mobil1 5W50-es olajjal járok a Merciben. Van akinek ez drága, de szerintem az olaj minőségét főleg egy felújítás után lévő motornál lehet és kell is kihasználni(cél a kopáscsökkentés). Jó hidegindítási tulajdonságokkal rendelkező olaj = ugyanolyan körülmények között hosszabb élettartam, mint a gyengébb minőségű ("teljesítményű") olaj esetén.

Kedvezőbb árú olaj keresése esetén az én javaslatom MOBIL Super S 10W40. Ennek az ára vetekszik a MOL-éval, s tavaly még olcsóbb is volt a többi márkás uilyen paraméterű olajnál. A Mobil olajat viszont nem itthon keverik. Ez is mellette szól. Ja meg, hogy a világ talán második legnagyobb cége, de ha nem akkor az ExxonMobil az első 5-ben van az biztos.(keverés = kavarás, tudod ez itt Magyarország)

Motorfelújításom paraméterei (1998-as adatok):

Szervíz: VIA Autószervíz 1184 budapest, Széchenyi utca 92.
Tulaj/ Vezető: Varga István autószerelő mester
tel: 290-5002

Munkadíjak voltak:

motor ki-be szerelés: 11.440 ,-
motor t szét-össze gyűrűzés: 35.200,-
hengerfej szét-össze: 4.400,-
motor beszabályzás: 4.400,-
olaj csere: 704,-
kipufogó javítás: 4.800,-
hengerfej megmunkálás: 21.120,-

Munkadíj összesen: 82.064,-

Anyagköltség:

6 db Mahle dugattyú: 180.000,-
tömítés-garnitúra: 48.000,-
karter tömítő paszta: 1.400,-
kuplung tárcsa: 22.000,-
kuplung kinyomó csapágy: 9.350,-
láncfeszítő: 740,-
vízcső: 1.870,-
kuplung munkahenger: 11.380,-
fékolaj 0,4: 1.000,-
Mobil S Super 6.5 l olaj: 9.490,-
fagyálló hűtőfolyadék: 1.920,-
6 db bilincs: 540,-
szelep szár szimmering: 6.000,-
6 db W7 DTC gyertya: 4.860,-
olajszűrő: 1.275,-
6 db szelep szár vezető(1100505324): 11.142,-
6 db szelep szár vezető(1100505824): 12.750,-

Anyagköltség összesen: 323.717,-

Motorfelújítás összesen: 405.781,- (1998-ban!)

Azóta mentem kb. 20.000 km-t vele. Perfekt munka volt, azóta semmi probléma a motorral. Teljesen gyári újként viselkedik. Ebbe a szervízbe járok továbbra is a 10.000-es ill. éves szervizekre is. Ajánlom is a műhelyt azzal a megjegyzéssel, hogy javítás előtt kérni kell az írásos kalkulációt, ha véletlenül elfelejtenék(elvileg mindíg szoktak adni, de van amikor sokat dumálunk, azt elfelejtődik), mert az mindíg jól jön a számla kifizetésekor. De hát ez mindenhol érvényes, nem csak itt. Mindenképp a Varga Úrral érdemes beszélni, mert ő tudja megmondani, hogy mit vállalnak el. (főként VW, Audi, Honda, Opel, Suzuki a profil, de azért jópár Mercit is újítottak már fel.)

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Stern (1456)
Stern Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1456
MOL az a legalja az olajaknak. Sok más cégnek is ők keverik. Ami biztos jó, az az Aral, a Castrol, és a Valvoline.
Gyárilag az Aral ajánlott, MB Blatt szerint, vannak külön dízel olajaik, ehhez már én nem értek.

A Takács Urat nem véleltenül ajánlom, amikor az előző autómon nem lehetett állítani a futóművet, mert össze volt rohadva, megmondta nekem ezt, és nem kért semmit. Elvittem máshová is, ahol szintén nem állítottak rajta semmit, de beszedték a pénzt, és adtak papírt, hogy jó. (XI. Neszmélyi út)

Tehát futóművessel is vigyázni kell. Ha mész hozzá, és Te is elégesett leszel vele, írd fel a telefonszámát és rakd ki a topicba.

Stern

Előzmény: eger.jeno (1454)
vajaki2 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1455
Sziasztok,

lattam egy hirdetesben 300 CE (124)-et. Gyonyoru volt, rogton beleszerettem. Szeretnek minel tobbet megtudni rola (eloben nem lattam meg sosem), ha tudnatok valamit irni, es/vagy internet cime(ke)t, nagyon orulnek.

Koszi,

vajaki2

eger.jeno Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1454
Köszi !!!! Ez igazán gyors volt, ráadásul a lakáshoz is közel van !!!

Jenő

ui: miért nem jó a MOL ???

Előzmény: Stern (1453)
Stern Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1453
Futómű:

Takács Péter, IV. Megyeri út 100. A telefonszámát sajnos elhagytam, pedig be kell jelentkezni nála.

Az olajat meg cseréld le ARAL-ra, vagy ha nem is arra, bármire, ami nem MOL.

Stern

Előzmény: eger.jeno (1452)
eger.jeno Creative Commons License 2002.01.14 0 0 1452
Sziasztok !

Motor felújítással kapcsolatban:

Azért még nem nagyon kiabálnám el, csak 1100 km-t mentem vele (de azért tényleg jól működik)

Más:

Motorfelújítás :
A szokásos dolgok:

csapágyak, dugók, hengerfejen csak csiszolás.
Sajnos egy ilyen felújítás még inkébb bizalmi kérdés lenne, de mivel nem sokszor csinálod, mész bele a vakvilágba...

Én - mivel két éve jöttem fel pestre - véletlen szerűen bementem egy autó szerelőhöz, és ő ajánlotta ezt a műhelyt. A műhellyel nem is vagy kapcsolatban, a szerelő intézett mindent.

(A szerelő választása: elindultam a környéken és a Chinoinban van egy műhely, ide mentem be. Az volt az ideám, hogy biztos értenek a dízelhez, mert targoncákat szerelnek. Nem egy nagy műhely, de van benne egy szerelő, akinek van gey mestervizsgája, és ahogy beszélgettem vele érdekli is a szakmája.)

Amit mondtak - mert ellenőrizni nem lehet Mahle dugók vannak benne (ez cca. +100 eFt költség).

Összeszereléskor - természetesen - minden tömítés cserélve. Plusz a kuplung kinyomócsapágy, és az a csapágy is ami a nyelestengelyt a lendkerékben tartja.

Az anyagiakat már pontosabban tudom:

Gépmunka alaktrészekkel: 250 eFt. (ebben van egy bontott főtengely is, mert az elején lévő lendkerék rögzítésénél van egy "pöcök" ami le volt törve, és meg volt buherálva.)

Szerelési díj alkatrészekkel: 80 eFt. Ebben benne van a tömítés garnitúra, a kinyomócsapágy, a szűrők, és az olajak is. Érdekesség: vagy 1-1,5 liter olaj kellett a váltóba is (azóta könyebben lehet váltani, és nem zúg)

MOL turbó dizel olajat rakattam a motorba. Most kell vinnem olajcserére.

A héten felnyitottam a motorház tetőt:

Az akksi egyik "dugója" hiányzik, és az egyik bizcsőnél "gyöngyözik. Ha nem lesz ennél sokkal rosszabb akkor én meg leszek elégedve a munkával.

Más: mivel a kocsival kaptam téli gumit felrakattam. Negyon meg vagyok elégedve vele, meglehetősen stabil az autó havas úton is. Bosszant viszont, hogy a gumi mérete: 175/65. Kléber téli gumi. Megnéztem a neten, vagy 20 eFt darabja. Nagyon jó állapotban vannak. Arra gondoltam el kellene cserélni vagy valami hasonló.

A tavaszra szeretnék alu felnieket - azt a bizonyos merci felniket - meg aztán új gumik is kellenek, mert ahogy leszerelték láttam, hogy nem sokat érnek, ott is hagytam a szerelőnél.

Kérdés : hol lehet az első futómű beállítást megnézetni?

Sziasztok : Jenő

Előzmény: Stern (1447)
Stern Creative Commons License 2002.01.13 0 0 1451
Valóban elszámoltam magam

Eredeti kerék kerülete:
(175*0,8*2+14*25,4)*3,14=1996.8 mm

Te kereked kerülete:
(185*0,65*2+14*25,4)*3,14=1872.7mm

A km óra valóban a váltóba van kötve, és azt feltételezi, hogy egy fordulatnál 1996.8mm-t mozdult az autó, ehelyett azonban 12 centivel kevesebbet gurultál előre. Ez tényleg nem 16%, hanem csak 7%

A megtett távodat, vagy a fogyasztást is beszorozhatod 1.07-el, mindenesetre így is jó vagy, ha eredetileg pontos az órád.

A km-óra gumimérettől függetlenül csalhat, én véletlenül tudom, hogy az enyém pontos, egy Bécs oda-vissza bizonyította ezt, meg egy drága rendőrségi felvétel :-(((

Nem mondom tehát, hogy nem mehettél 167-el, de a gyári végsebesség 160. A felső tartományban meg könnyen csal... Ha legközelebb hosszú útra mész, nézd a táblát, nyomd meg a nullázót, és tudni fogod, mennyit téves.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1450)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.13 0 0 1450
Szia Stern!

"...tehát 16% csalás van a Te adataidban."

Ezt nem teljesen értem. Ha jól tudom pl. a 175/80 azt jelenti, hogy a gumiabroncs magassága 80%-a a szélességének. Ez a gyári abroncsnál 140 (azt hiszem) mm. Az én kocsim esetében: 185/65 azaz 120,25 mm abroncsmagasságot jelent. Tehát azonos méretű (14-es) felnivel számolva a jelenlegi kerékátmérőm 39,5 mm-rel kevesebb mint a gyári tehát az autó sebessége ugyanazon főtengely-fordulat mellett valóban kevesebb, mint amennyit a km-óra mutat. Ez eddig rendben is lenne, de a km-órának semmi köze a kerékátmérőhöz, mert a váltóból kapja a meghajtást, tehát ugyanolyan főtengely fordulatszám mellett a karosszériának még gyorsabban kell mennie gyári gumikkal. Ennyit csalhatna egy km-óra?

A kormányholtjátékot állító csvart ütközésig kihajtottam, de nem lett egy kicsit sem kisebb a holtjáték, gyakorlatilag ugyanakkkora maradt. Ez normális jelenség? Az előző 123-asaimban sem lehetett ezzel a csavarral állítani. Valaki azt mondta annak idején, hogy ezzel a csavarral az irányítókar holtjátékát lehet állítani, nem a kormányrúdét, azt csak felújítással lehet megszüntetni.

A fékeket állítólag tavaly újították fel (tárcsák, betétek), de majd megnézem, köszi az infot.

A hátsó ajtók nekem sem működtetik a belső világítást, szintén riasztó okból kifolyólag, de az enyémben nincs hátsó beltéri világítás.

Én már csak tavsszal szerelek, ha jobb idő lesz, úgy látom egyébként vezeték túltengés van ebben a kocsimban is (ÚÚÚÚÚÚÚtálom a szaxerűtlen munkát!!!!!!!!).

Előzmény: Stern (1449)
Stern Creative Commons License 2002.01.13 0 0 1449
Helló!

A gyári gumiméret 175*80R14, tehát 16% csalás van a Te adataidban. Jó lesz az a 180 155-nek is! :-))) Az enyémnek is ekörül van a vége, enyhe lejtő után 160.

Szerintem kicsit feltekerted az alapjáratot, ha ekkora az olajnyomás, az auatomata pedig az alacsonyabbat szereti.

A korrigált sebességadatok alapján is jó a fogyasztás - bár én sose mértem országútit benzinnel, mert mindig gázon megyek, nekem 11.7l gáz a rekordom, M7-esen 110-120 (valós) adatokkal. Sajna ritkán megyek ilyen finoman, ha meg tolod neki, iszik rendesen! (M1-es 140-150el 15l gáz)

Diffi búgás - minden hátsókerekesen megesik, nézesd meg, van-e elég olaj a diffiben, nem folyt-e el. Mikor kellene cserélni?

Kormányholtjáték nekem is nagy volt, de nekem még lehetett állítani! Igaz, utoljára :(

Jobbra-balra húzásra nincs tippem, DE

valamint elfelejtettem múltkor mondani:
első féktárcsákra rá kell nézned! Gyorsan kopnak a statikus fékerőszabályozás miatt, vagyis kis fékezésnél csak az első fékek dolgoznak, valamint az automata miatt is! Én amikor megvettem az autót, 5-6mm volt a tárcsa (asszem 11-nél cserés), és így nyomultam vele a pályán 160-nal. Erre oda kell figyelni - a tárcsak kopását nem érzed a fékhatásból, egyszer csak eltörik... :(

Az enyémnek most semmi baja nincs (kopp-kopp), asszem megcsinálom, hogy a hátsó ajtó nyitásakor a hátsó traktus világítása gyulladjon ki, és ne az első. Ezt a riasztósok barmolták el, én meg megcsinálom, mert unatkozom, és rég nem szereltem :-))) Hát igen, Mercedes... :))))

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1448)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.13 0 0 1448
Sziasztok!

Most jöttem meg vidékről (Mátészalka), megosztom Veletek a tapasztalataimat. Kicsit félve indultam neki a 200-assal, mert még nem ismerem eléggé és az alapjárat körül sem volt minden rendben, de a Merci azért hozta a formáját: nem hagyott cserben! :)
Az olajnyomásmérő mutatója végig nekifeküdt a 3 bar-nál lévő kitámasztónak, alapjáraton 2,5 bar, sebességbe téve (automata) 1,5 bar volt az olajnyomás, a vízhőfok 79 és 82 fok között változott.

Kipróbáltam mennyit megy: 180-nál vettem le a lábam a gázról, úgy hogy még ment volna (direkt figyeltem, hogy ne lejtsen az út). Persze ez a saját órája szerinti mérés, a gumik 185/65x14-esek. Nem tudom mennyit csalhat az óra (ha egyáltalán csal) és, hogy gyári méretűek-e a gumik.
A pályán végig olyan 130-150 között mentem, országúton 100-120 között. Nyíregyházán tankoltam vissza felé, 475 km-re 47,89 litert fogyasztott. Hihetetlenül kevés, pedig még csak otthon állítgattam úgymond fülre, holnap megy szerelőhöz szelephézag/gyújtás/karburátor állításra.

Ami hibákat tapasztaltam, de úgy gondolom ezeket nyugodtan lehet a 123-asok típushibáinak nevezni, mivel a korábbi ilyen autóimon (3db) is előjöttek:
1. 60-100 km/h tartományban búg a difi.
2. Nagy a kormány holtjátéka (sajnos ez a kopás nem állítható a kormánygépen lévő csavarral) nagyon sokat kellett korrigálni, főleg, ha nyomvályús volt az út.
3. Gázadáskor az autó eleje elindul balra, gázelvételkor jobbra. Szerintem ez a hátsó futómű felfüggesztési pontjain lévő szilentek hibája.

Ismeritek-e és tudtok-e valami megoldást ezekre a hibákra?

Stern Creative Commons License 2002.01.12 0 0 1447
Jenő!

Nem mesélsz egy kicsit a felújításról? Miket cseréltek a motorban, és mik maradtak? Milyen alkatrészek kerültek bele, mennyi volt a gépmunka, stb... asszem ez soskakat érdekelne, mivel elégedett vagy a motorral, és kevés a megbízható műhely, ezekszerint Te találtál egyet! :-)

Stern

Előzmény: eger.jeno (1446)
eger.jeno Creative Commons License 2002.01.11 0 0 1446
Tényleg részletesen leirtatok mindent a dieselről, csak egy megjegyzés az olajnyomásról:

Az olajnyomás - ahogy érzékelni lehetett a válaszokból - nagyon sok mindentől függ. A kézikönyv is olyan tág határokközött adja meg az értékét, hogy én eléggé meg is lepődtem (most nem emlékszem az értékre). DE ! Az enyémben a generál előtt is megvolt a 2, és melegen sem ment 1.9 alá. Mégis 0 fok körül már nem indult el, és tényleg gyenge volt a motor, ezt a felújítás után nagyon jól lehet érezni.

Jenő

Előzmény: Stern (1445)
Stern Creative Commons License 2002.01.10 0 0 1445
Elég alapos dízel útmutatót olvahattál lejjebb :)

Annyit jegyeznék meg halkan, hogy az olajnyomás mutató állása függ az alapjárati fordulatszámtól, és az olaj viszkozitásától is, tehát ha túl magas alapjárat mellett van meg a 1.5 bar, akkor az nem jelent semmit.

Amúgy meg az én autómból is minden elképzelhető helyen folyik az olaj - nem egy nagy tragédia, de azért most az összes szimmering cserélve lesz.

Stern

Előzmény: CSF-085 (1444)
CSF-085 Creative Commons License 2002.01.10 0 0 1444
Hali!
Örülök, hogy nem én vagyok a ritka kivétel, aki ennyi pénzzel indul(t) neki autót venni. Én 330eFt-ot adtam az enyémért, azóta már ráköltöttem vagy 250eFt-ot... De most már (a papíroktól eltekintve) jó a kocsi, bár kasznimunka még lesz rajta.

Amit tanácsolok: mint általában a kocsiknál, itt is inkább a kaszni állapotát nézd meg! Ha jó kaszni mellé jó a motor is, akkor kezdhetsz gyanakodni (ennyi pénzért).
Saját káromból: kösd ki, hogy az eredetvizsgát még az adásvétel előtt ejtsétek meg, és te választod ki, hogy hol.

A motor minősítéséhez: olajnyomást figyelni (MELEGEN!), ha nem megy kb. 1,3 bar alá, akkor nem lehet nagyon rossz (legalábbis a főtengelycsapágyak). A hengerveszteséget (hozzávetőlegesen) ugye kartervizsgálattal célszerű ellenőrizni, ha nem akarsz pénzt adni a kompressziómérésre. Vizet figyelni, nem főzi-e , nem buborékos-e a hűtőfolyadék (hengerfejrepedés). Olajcsepegéseket figyelni. Melegen mennyire egyenletesen jár a motor. Kormozást megnézni (esetleg kék füstölés).

Ami még érdekes lehet: ebben az árkategóriában érdemes a gumikat megnézni, mert egy garnitúra gumi is 50eFt, ami itt a kocsi árának ugye csaknem 1/6-oda. Pótkerék legyen.

Ja, 200D tényleg nagyon gyenge, én kipróbáltam egyet, a gyorsulása kb. egy IFÁé (nem vicc, nagyon nyomni kell neki, hogy menjen!), és felejts el az előzést (legfeljebb a veled egyirányba tolató kispolszkit). 240D-hez még nem volt szerencsém, de a 300D az már használható teljesítményt ad (no nem egy modern autóét, de ezzel már nem tartod fel a forgalmat). És a kötelezője is tényleg annyi, mint a 240esé.
Egyelőre ennyi jutott eszembe.
Pesta

Előzmény: Szeptember12 (1440)
Mendoza Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1443
Sziasztok!

OFF

Ha esetleg valaki upgrade-elni akar W124-re,akkor:
230E, telioldalas,kék,'90-es.224.000 Km.Nyárigumi kf.felnivel,plusz téligumi lemezfelnivel,ohne dísztárcsa.
Felszereltséget nem tudok pontosan,de ha valakit érdekel,akkor utánanézek mindennek.
Irányár 1,9 Mill

Balo Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1442
Hali!

Stern sokmindent elmondott. Mi a 300D-t 325 e HUF-ért vettük, motorgenerál és lakatolás nélkül. Ez sajna előbb vagy útobb utolér. Felújítottak átlag 5-600e HUF-ról... és ide negyon sokminden elférne, hogy MMM.

A motor: a Diesel legjobb tesztje, hogy hogyan indul hidegben. Mondjuk -5 fokban (nézd meg az olajat, hogy hí vagy sűrű). Ezt nehéz egzaktul elmondani... próbáld azt nézni, hogy izzítás után hány fordulat után "ugrik be" a HIDEG motor s, hogy mennyire nehézkesen (az alapjárathoz gázt is kell adni, nagy hidegben nem is keveset, de ha kiparafinosodott a gázolaj, az félre is vezethet). A legjobb, ha kompressziót méretsz (Pl.: Best Autószervíz XV. ker. - bár nem a legolcsóbb), ill meleg motornál mennyire "kopog". S végül rakottan (4 fő) emelkedőn "mennyire" akar menni ill mennyire kormoz. Egy parkolóban körözgetve a leglejártabb motor is megfelelőnek tűnik.

A karosszériánál hajtsd fel a szönyegeket ill nézd meg a lemezillesztéseket. Az alsó küszöbökön vannak gumidugók (oldalanként 2 db), amik ha eltömődnek a küszöbben áll a víz, ezt is érdemes megnézni.

Ha autómata váltó az külön történet...

Így hirtelenjében ennyi jutott eszembe...

Előzmény: Szeptember12 (1440)
Stern Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1441
Helló!

Mindenre oda kell figyelni. A 200D az nagyon gyenge motor ehhez a nagy kasztnihoz, a 240D nagyon jól eltalált motor, a 300D ugyanez, csak ötheneresben. Én 300D-t vennék, ha dízelt vennék, van benne nyomaték, ha vontatni kell, elhúzol vele bármit gond nélkül. De a 240 sem rossz, kötlező meg ugyanakkora mind2re.
Karosszériát kell megnézni, küszöbök, csomagtartó két oldalán a "bili", egyéb szokásos korróziós pontok.
Mondjuk az én autóm is rohad, pedi nem 350E Ft. Szóval azt akarom mondani, ennyi pénzért túlzottan nem válogathatsz, műszaki, zöldkártya jár, de alapfelszereltségű (kék belső!) darab rendezett papírokkal már jár érte.

Kereskedésekben van sok ilyen, nem túl szépek, és hónapok óta állnak. A fehér úton van egy fekete 300D, amit még nyáron nézegettem, ha jól tudom, még mindig ott van... tehát nyugodtan alkudozz, ha kereskedésben vagy.

A többi tudnivalót elmondják a dízeles kollégák.

Stern

Előzmény: Szeptember12 (1440)
Szeptember12 Creative Commons License 2002.01.09 0 0 1440
Üdvözlet!
Szeretnék venni egy 123 diesel "bárkát",kb 350e FT-om van rá.Egy-két általános tanácsot kérnék,mire kell figyelni,milyet érdemes venni,stb.Előre is köszi.
www.streetfighter.hu Creative Commons License 2002.01.08 0 0 1439
nem ez a leggusztustalanabb, csak a 2., a legocsmányabb a coupe c merci a citroen xsara koppintással :-))

tényleg ocsmány az a classe, de ez abból még a legszebb :-))

Előzmény: Stern (1438)
Stern Creative Commons License 2002.01.07 0 0 1438
És belinkeli a leggusztustalanabb Mercit, amit valaha is gyártottak... ráadásul /20-as gumikkal.
Nem baj, legalább Mercit linkelt be, ez is fejlődés.

Majd úgy intézem, hogy arra járjak, és megnézem az állólámpást.

Stern

Előzmény: www.streetfighter.hu (1437)
www.streetfighter.hu Creative Commons License 2002.01.07 0 0 1437

ez nem a kétszázas :-))

na a 200-as állólámpás egy barátomé, nem tudok róla semmit (a barátomról igen :-)

06-30-9-743-001 a telefonszáma, és a petőfi híd budai oldalon lévő mol kúton dolgozik, ott szokott állni a kocsi is...

Előzmény: Stern (1436)
Stern Creative Commons License 2002.01.07 0 0 1436
Olyan hiányérzetem volt, és nem tudtam, mi vagy ki hiányzik, biztos Ti is ismeritek ezt az érzést!

De végre rájöttem ki hiányzott!!!! Szeva Streetfighter!!!

A 200-as benzines? Mesélj róla egy kicsit többet!

Stern

Előzmény: www.streetfighter.hu (1435)
www.streetfighter.hu Creative Commons License 2002.01.07 0 0 1435
hali!

Eledó egy álló lámpás 200-as (200eft)
és egy 88-as 124 230e fehér (1,3 mft)

bye!

CSF-085 Creative Commons License 2002.01.07 0 0 1434
Helló DT 20-61!

Bocs, hogy beleugatok (én dízeles vagyok), de van nekem motorom, (értsd: motorkerékpárom), és annak a topic-jában kísértetiesen hasonló hibajalenséget láttam leírni, mint amilyet a te kocsid művel. Egyébként semmi kifogásom(unk?) ellene, hogy a benzines márkatársak is itt beszéljék meg a megbeszélni valót! Erre való ez a topic!
Előre "szólok", hogy ne kérdezd, mi az összefüggés a hibajelenség és az orvoslása között, én nem (sem?) értem.

A pali azt vette észre, hogy kéthengeres motorján a jobb oldali henger nem megy, csak ha odacsavar (gázt) neki. Lehúzva a gyertyapipát, kb. 1 cm-nyiről áthúzatva az ívet a pipa és a gyertya között, minden jól működik (hülyén hangzik, de ezt írták).
A lényeg: neki hetekbe telt megtalálni a hibát, pedig öreg rókának mondja magát. Szóval: a hengerfejtömítés volt hibás, beszivárgott a víz a hengerbe, és ott "megbolondította" az alapjáratot. Mégegyszer: ne kérdezzétek, miért!

Üdv.
Pesta

Előzmény: DT 20-61 (1431)
Stern Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1433
Helló!

Látom hasznosan telt a hétvégéd. Amikor megvettem az autót, nekem is gondok voltak az alapjárattal, ugyanezeket végigszenvedtem, nekem sem volt, csak 21-es gyertyakulcsom, vettem a Tescoban, és nekem is kettétört. A piacon vettem egy megabrutál kivitelt tiszta fémből, az nem tud eltörni. Nekem is rossz volt a 3. henger kábele, cseréltem. Kisérteties a hasonlóság, lehet, hogy a kék és a sárga ikertestvérek? Bár a Tiéd az újabb.
Mostanában marha kevés időm van, de februárban mindenképpen megnézem a kéket, mert kiváncsi vagyok. Azt is észrevehetted, hogy egyből tudtam, melyik autótól van szó... mi itt a topicban számontartjuk az eladó autókat, meg a nem eladókat is. Egyébként Bp-i vagyok, XIV.

Esetleg gyorsulhatunk is :-))

Egyébként a gyertyák maguktól szorulnak meg, én finoman tettem be őket, és ma már megint nehéz lenne kivenni.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1431)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1432
Szia Gery!
Előzmény: GeryV8 (1430)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1431
Hello!

Ma egy kicsit előrébb jutottam alapjárat ügyben:
délelőtt beindítottam, mondom beállítom a hidegjárati fordulatot. Szokásos rázkódás, elkezdem lehúzkodni a gyetyákról a kábeleket, hát a 3. henger nem megy. Ahogy közelitek a gyetyához a kábellel, hallom, hogy csetteg (áthúz az érintkezőre) és lám beindul a henger, alapjárat kisimul, bár elég magas is. Ahogy rádugom a kábelt a gyetyára ismét leáll a henger. Ahogy lehúzom, de közel tartom, hogy áthúzzon, megint beindul. Egy darabig játszottam így, majd egyre jobban beindult és már a végén akkor is ment, ha rádugtam. Amint azonban bemelegedett a motor és lejjebb tekertem, megint bizonytalanná vált az alapjárat, bár mostmár ment mind a 4 henger, direkt megnéztem. Annyi változott, hogyha az állítócsavarral feltekerem az alapjáratot mostmár kisimul (eddig csak a gázpedál lenyomásakor simult ki). Ki akartam cserélni a gyertyákat, de nem volt 16-os gyertyakulcsom, ezért leugrottam az egyik bevásárlóközpontba és vettem egy olcsóbb kivitelt (Made in China), na annak a "T" szárát sikerült puszta kézzel letörnöm, pedig nem vagyok egy Schwartzinegger (remélem jól írtam). Miután visszahegesztettem sem bírtam megbírkózni a gyertyákkal nagyon beleszorították. Azt hiszem beszerzek egy crowához valót, csak hát az több kHUF nem akartam azzal indítani, ha az olcsóbb is megteszi. De nem tette. :(
Addig úgysem nyugszom, míg helyre nem pofozom azt a százkettest! :)

A végsebességét még nem próbáltam ki (kb. 3-400 km-t mentem csak vele eddig), jövő hét végén megyünk vidékre, majd megnyomom neki egy kicsit, és lemérem a fogyasztását is.
Szerintem is olyan 130-140 az ideális ennek a motornak autópályán. Azt szokták mondani, hogy a max. fordulat kétharmadán, illetve a max. nyomaték körnékén érdemes tartani a fordulatot.
Ez a motor hol adja le a max. nyomatékát ill. teljesítményét?

Mail-ben megbeszélhetünk egy találkozót. Te is budapesti vagy?

DT

Előzmény: Stern (1429)
GeryV8 Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1430
Felpörgött ám a topic!!! :)

Ezt már szeretem!

Üdv a topicban DT 20-61

Gery

Stern Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1429
A gyári értékektől úgy kell eltérni, próbálgatni kell. Ha 13 litert fogyaszt, és megy, akkor nem lehet annyira elállítva! Mennyi a végsebessége? Én 160-at mentem enyhe lejtőn, amúgy 140 az utazó, 150 az előző sebesség. Bár ilyenkor már elég rendesen zabál!

Azért egyszer megnézném a kéket, hogy összehasonlítsam a sajátommal! Az enyém 1980-as, de 195E km van benne.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1428)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1428
"Mindkettővel! A hézagolóval méred a hézagot"
Már úgyértettem az állítást, hogy hézagolókoronggal.

"ne a gyári értékekre állíttasd. A gyári értékek 0km-es motorra vonatkoznak"
OK, de akkor milyenre? Van valami szabály, vagy hogyan lehet egyáltalán kitalálni, hogy mennyire térjek el a gyári értéktől?

"A követség miatt van ilyen frankó DT-s nicked?"
Igen, ez volt a régi rendszáma. :)

"Mi az első autód?"
Egy FIAT Uno 1.1ie. Tulajdonképpen a nejemé, de városba jobban megéri a fogyasztás/parkolás miatt bejárni vele, na meg most télen az elsőkerék-hajtás miatt.

Előzmény: Stern (1427)
Stern Creative Commons License 2002.01.06 0 0 1427
Helló!

Mindkettővel! A hézagolóval méred a hézagot, a csavarral meg állítod. Hideg motornál 0,15 a szívószelep, 0,3 a kipuff, meleg motornál 0,2/0,35
Hézagolási sorrend 1-3-4-2 DE én nem csinálnám otthon

Nem azt mondtam, hogy odavan a motorod, de ha 250E km van benne, akkor ne a gyári értékekre állíttasd. A gyári értékek 0km-es motorra vonatkoznak.

A követség miatt van ilyen frankó DT-s nicked?
Mi az első autód? Én most egy BMW E21 323i-t akarok másodiknak, az lenne a városi autó, ha meg országút vagy sok utas, akkor a sárga.

Piri!

Ha történik bármi, értesíts! 200E rulez!

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1426)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1426
A "még rosszabb"-ra azért nem gondolok, mert ha már gurul tök simán jár a motor és az erejével sincs gond. Karter-gáza meg gyakorlatilag nincs se alul, se felül.

Az órában 240ekm van, ami reálisnak tűnhet, mert követségi autó volt, folyamatosan szervizelt és 200ekm-nél selejtezték ki. 1 éve lett kivásárolva. (Megvannak az eredeti papírjainak a másolatai.)

Én nem akarom átalakítani (második kocsinak használom) csak szeretném, ha normálisan be lenne állítva a gyári értékekre és ebből következően a fogyasztása is a gyári közelében lenne.

A szelephézagállítás csavarral, vagy hézagolóval történik? Mik a beállítási értékek?

DT

Előzmény: Stern (1424)
Piri Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1425
Helló!

Én épp most töröm a fejemet hasonló megoldáson

Az alkatrészek megvannak de nincs idöm összerakni
122 paci az már szakit rendesen és keveset zabál

Előzmény: Stern (1424)
Stern Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1424
Ha biztosan ugyanaz a henger hagy ki, akkor az semmi jót nem jelent. Gyertya, vagy gyújtáskábel, esetleg szelephézag, vagy még rosszabb...

Tudtad, hogy a benzines motorok olyan 300..330E km-t mennek generálig? A dízelek meg 450..500E-t?

Én befecskendezőt akarok! Bosch K-Jetronic a királyság! Elvileg ez az M102 készült ilyennel, a W201-es kasztniban, úgy hívták 190E. Nem lehetne átalakítani? Vagy egy 230E befecskendezőt tenni rá?
Kellene egy elektromos AC, szívőcsövek, befecskendezőszelep, maga a vezérlő...

Senki nem csinált ilyet, vagy hallott róla?

W123/200E-t akarok!

Előzmény: DT 20-61 (1423)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1423
Én is arra gondoltam, hogy gázelemzővel beállítani a gyári értékre a dúsítást, meg az előgyújtást is a megfelelő fokra, mert jelenleg nem lehet megállapítani, hogy mi mennyire van eltekergetve, és onnan lehetne finomítgatni.

Azt a 45 fokos kis csavart is próbáltam állítani (eredetileg hat fordulatot volt kicsavarva), de amikor tövig becsavartam sem változott semmi.

Az alapjárattal pontosan az van, hogy rázkódik a motor, de úgy, mintha egy henger egyáltalán nem vagy eltérően járna a többitől. Annyira billeg, hogy rázza a kasztnit. Ahogy gázt adok a pedállal, kisimul a járása (és menet közben nincs is baj, elég jól is húz), de ha az alapjárati csavarral emelem a fordulatot, akkor minél jobban feltekerem, annál jobban billeg a motor. Ha az alapjárati fordulatszám alcsonyabb, lejjebb tekerem, vagy az előgyújtást visszaveszem, akkor kevésbé billeg, de hát akkor meg ha sebességbe teszem a leállás határán van.

Előzmény: Stern (1422)
Stern Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1422
Helló!

Műszerrel beállítani csak a gyújtást lehet, a karburátort max. gázelemző segítségével lehet állítgatni, de sok haszna nincs. Ugyanis a kettő összefügg, ez egy hatalmas türelemjáték. Nem tudok olyan szervízt, ahol normálisan megcsinálnák. Meg ez nem is műszeres dolog.
A kopott motor dúsabb keveréket igényel, ahhoz meg kisebb előgyújtás tartozik. A vezérműlánc nyúlhat, a vezérműtengely kopik... nem sokat ér a műszer.

Igazad van, összecseréltem a 2 hernyócsavart, a szélső a Leerlauf és a belső a Warmlauf. Ettől sem lett jobb az alapjárat?

Ha a hidegindítód nem működne, taxival járnál! Komolyra fordítva a szót, ha ebben a hidegben beindul, akkor valamennyire működik. Van külön egy dúsítócsavar a karbi tetején, 45 fokos szögben, ez a melegítőjárás alatti dúsítás, célszerű csutkára betekerni.

Pontosan mi a gond az alapjárattal? Hidegen hagy ki, vagy melegen? Ha nagyon kihagy, próbáld meg lehúzni egyesével a gyertyapipákat, lehet, hogy ugyanaz hagy ki, és akkor gyújtás.

Hidrotőkék? Az M102-es motoron nincs hidraulikus szelephézag-állítás, vagy a szelepek kopogtak, vagy rosszabbik esetben valamelyik csapágy. Ha túl kicsi a szelephézag, akkor kopognak a szelepek, ez összefügg az alapjárati egyenletlenséggel.

Nekem 1 évig volt Ladám, tehát bármilyen motorból kihallom a szelep- és lánchangot :-)))

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1421)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1421
Stern:
Ma állítgattam a gyújtáson és a karbin, de túl nagy eredményt nem értem el, szerintem a dúsítást és a gyújtást műszerrel kellene beállítani a gyári értékekre. (Az a baj, hogy fülre semelyik beállításnál sem volt olyan pont, ahol optimálisnak tűnt volna a beállítás. A rázkódás mindig jelen volt.) Szerinted hová lenne érdemes bevinni egy beállításra? A hidrotőkék közül is "ketyeg" 1-2db alapjáraton, azokat is meg kellene nézetnem.

A két hernyócsavar közül nekem csak a szélsőre reagált. Szerintem a belső a hideg-fordulatszám állító, de arra nem reagált. Lehet, hogy a hidegindítóm sem (jól) működik. Azt hogyan lehet ellenőrizni?

A benzinvisszavezetést szabályozó vákuumcsövet én is kicseréltem, mert egy elég tág résolajcsővel volt összekötve.

DT

Stern Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1420
Én ugyanekkora szélben a pirosnál álltam és hintázott az autó. Lágy felfüggesztés rulez!
Előzmény: DT 20-61 (1418)
Dobcsi Creative Commons License 2002.01.05 0 0 1419
ajjaj lassan vizsgázik a szekér

kell 5 kiló gitt :))

DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1418
Köszi a segítséget, ezeket megpróbálom hétvégén átnézegetni.

A múlt hét végén olyan szél volt, hogy csak az ablakból bámultam az autót, és szurkoltam nehogy felborítsa a vihar. :)

Előzmény: Stern (1417)
Stern Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1417
Helló!

A 230E Bosch K-Jetronic-os, a 200 Stromberg karbis. Ugyanilyen autóm van (pár hozzászólással lejjebb látható is egy kép róla, amint éppen Dobcsi készül vezetni), 10 litert nem fog fogyasztani, csak ha 90-el mész országúton. A motor sűrítése 9.5 vagy 10:1 nem emlékszem. A gépkönyvem M115-ös motorú autóhoz van, nem a miénkhez, csak sok más dolog egyezik.

A karbi egy változó légtorkú karbi, egy tű van benne, az határozza meg a torokátmérőt, ha ez a tű kopik, dúsabb lesz magától a keverék. Persze a felújítókészletben nincs ilyen tű, de állítani lehet rajta.

Amikor megvettem az autót, szó szerint ugyanezt mondtam a vákkumcsövekre, talán még is van a topicban.

Vegyél rotort (Bosch 1234 33 2309) osztófejet (1235 522 327), meg 5 db gyújtáskábelt. Ez nem olcsó móka, szóval először megnézhetnéd, milyen állapotúak, a rotorban és az elosztófedélben benne vana gyártási évszáma, ha 97 előtti, akkor csere.

Alapjárati egyenletlenséget szelephézag is okozhat. Állíttasd be, úgyszintén előgyújtást.

Lehet, hogy túl szegény a keverék - a karbin nincs külön alapjárati minőségcsavar, tehát mindenki szegényre állítja, hogy ne fogyasszon sokat, mert ha rádúsítasz, menet közben is dús lesz. A karbin van egy kar, azon 2 hernyócsavar egymás mellett. A szélső a melegüzemi fordulatszám, vagyis mennyire bőgesse a motort a szivató, a másik a rendes alapjárti mennyiségcsavar, ezt tekerd beljebb, de ne túlzottan.

Vegyél hidegindító spray-t! Ezzel kipróbálhatod, szív-e falsot a motor. Karburátor-talp, karbi illesztései, vákuumcsövek, szívócső.
Van a légszűrőházon egy termosztátos csonk, ami télen szabályozza a motorba jutó levegő hőmérsékletét, nálam ez ki volt belezve, ez is sokat számít a fogyasztásban.
A hidegindító spray arra is jó, hogy ha alapjáraton a meleg motorba fújkálsz, és lefullad, túl dús a keveréked. Ha felpörög, akkor jó, vagy túl szegény.
A karbi alján levő mágnesszelepes izé tekergetésével lehet dúsítani-szegényíteni a keveréket. Befelé tekerve szegényedik.
Valahol a karbi alján van egy 10 centis vákuumcső, ami a benzin-visszavezetést vezérli, nálam ez falsot szívott.

Gyertyacserét asszem felesleges részleteznem, nem egy nagy ügy.

Ezeket én mind végigcsináltam, és benzinből olyan kicsivel 13 alatt fogyaszt.

SOHA nem fog 10 litert fogyasztani, soha! Talán ha nyáron üres kocsival német benzinnel folyamatos lejtőn mész 70-el országúton hátszéllel egy kamion szélárnyékában!

Amúgy áttérhetnénk e-mailre is, bár nem offtopic a Stromberg karburátor, de a dízelesek idegeit ne borzoljuk vele.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1415)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1416
Szia Balo!

Szerintem egy kicsit sok az a 14 liter egy D-től. Én a 230E-mhez viszonyítottam a fogyasztást, igaz, hogy az hengerenkénti injektoros és kézi 4 fokozatú váltós volt, de az is igaz, hogy 2300-as, és azzal 10 lityis átlaggal jártam.

Előzmény: Balo (1414)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1415
Szia Stern!

Jól sejted (bár én nem ezt a hírdetést láttam), az árát sikerült lealkudni 480kHUF-ra.

Én 95-öst tankolok (Jó ez az oktánszám, vagy inkább 98-ast tegyek bele? Tényleg mennyi ennek a motornak a sűrítése?), akkor veszek ólompótlót az a biztos.

Az alapjárat nemcsak alacsony, hanem egyenetlen is (olyan mintha egy-egy henger kihagyna, de gázadásra kisimul a járása), én gyertyára, gyújtásra, illetve fals levegő szívásra gyanaxom. Ennyi vákuumcsövet már rég láttam egy motortérben. :)

A vegyes használat nálam kb. 50-50%-ot jelent város ill.vidék viszonylatban, én hidegben olyan 10-12 liter között tartanám reálisnak ismerve a jobb lábamat. :)
Mellesleg normális az, hogy a gázpedál rugója olyan erős, hogy alig lehet "vékony" gázt adni? Annak idején a 230E-n is probléma volt, hogy megnyomásakor könnyen "megszaladt" a pedál.
Ha megvan a gépkönyved szívesen lemásolnám, vagy beszkennelném, abban sok hasznos információ szokott lenni a napi használattal kapcsolatban.

A fogyasztást úgy mértem, hogy teletankoltam, mentem 200 km-t és megint teletankoltam.

A karbi felújítókészlet mit tartalmaz? Úgy értem, mi kophat el gyakran benne, ami esetleg komolyan befolyásolhatja a működést és érdemes kicserélni.

Az alját még nem láttam, a küszöbök az emelő furatoknál korrodálnak, de nem vészes, szerintem elél ez a gép még egy darabig. :)

A szervíz-CD-t meg a megtekintést megbeszélhetjük mail-ben.

DT

Előzmény: Stern (1413)
Balo Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1414
Üdv a topiccban!

A mienk egy 1980-as 300D és a felújított motorral télen városban a 14 liter sajnos előfordul. De országúton 4 fővel 7,8 litert evett s kentem neki (a 100 km/h átlag megvolt). A tesztút Bp-Szabadka(+60 km). S ebben sok előzés is benne volt, ahol az automatának padlót kellet nyomni, hogy 80 km/h felett is gyorsuljon. Ezért szerintem se sok a 14 l télen egy benzines 200-as 123-tól.

Üdv, Balo

Előzmény: DT 20-61 (1412)
Stern Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1413
Helló!

Először is üdvözöllek a csapatban! Márcsak azért is, mert az én autóm hasonlít a leginkább a Tiédre (200/karbi/automata/M102). Ha jól sejtem, ezt vetted meg.

1. Ólompótlót a 95-öshöz szokás tenni, a 98-asban általában van. Én az Aral ólompótlót tartom a legjobbnak, de ritkán használom, mert 98-ast tankolok (szintén Aral). Én a gázüzem miatt teszek bele, de sima benzinüzemben is hasznos.

2. A karburátorhoz nem ért senki. Stromberg 175CDS - én egy jóbarátommal borítottam szét, amikor 18 litert fogyasztott. Az alacsony alapjáratot fel lehet tekerni, de ez lehet előgyújtás-probléma is. (Túl kicsi?) Karbit és gyújtást mindig egyszerre kell állítani.
13 liter - ez nem hiba, városi használatban automata váltóval 12.7-et ír a gépkönyv is.
Személyes tapasztalatok: ebben a b*szott hidegben 14 litert iszik az enyém gázból, csak városban, rövid utakon, tehát sokat dolgozik a szivató. Ugyanebben az időben már meleg motorral vidékről hazafelé jövet 10.4 jött ki benzinből, 1/4-e volt csak város és nagyon finoman mentem. A tesztet úgy végeztem, hogy tankoltam, és kifogyásig mentem, ha van kannád, kipróbálhatod Te is.
Stromberg karbi itt Hát nem édes??!!
Felújítókészlet Hegyalja autósboltban van csak az egész országban.

3. SzervízCD ügyben BCsocsan az illetékes, de a többiek engedélyével 2 db lemezért cserébe másolhatok egyet.

Ha nem vagyok indiszkrét, mennyibe hoztad el a kéket? És hogy néz ki az alja? Majd szeretném egyszer megnézni.

Stern

Előzmény: DT 20-61 (1412)
DT 20-61 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1412
Sziasztok!

Január 1-én vettem egy 123-as 200-ast.
Paraméterei:
1985-ös,
sötétkék, vajszínű szövetkárpittal,
102-es motor (karbis),
automata.
Extrák:
szervo,
központi zár (motoros),
fabetét (felül).

Lenne néhány kérdésem:
1. Kell-e ennél a motornál ólompótlót adalékolni az üzemanyaghoz?

2. Tudtok-e egy profi szerelőt, aki ért ehhez a motorhoz/karburátorhoz, mert elég alacsony és egyenetlen az alapjárat, ráférne egy alapos diagnosztika és beállítás. A fogyasztása jelenleg 13 liter körül van 100 km-re, ami "vegyes" használatban szerintem egy kicsit sok.

3. Elolvastam az eddigi összes hozzászólásotokat és láttam, hogy sikerült javítási szakirodalmat beszereznetek CD-n (sajna pont a 200-as nincs benne) de azért érdekelne, hogyan ill. kitől tudnék megvásárolni egy pld.-t?

Nekem eddig 3 db 123-asom volt (kb. 6-8 éve): 2 db 200D (1976-os és 1980-as) és egy 230E (1984-es).
Megvan még a D-khez a magyar nyelvű javítási kézikönyvem is.
Ha van kérdésetek én is szívesen segítek Nektek, ha tudok.

Üdv. DT

CSF-085 Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1411
Szevasz Malyki!
BÚÉK!
Tudomásom szerint a kocsi alatt végig fémből készült gázolajcső van, így nemigen látok más megoldást, mint kicserélni...

Az egyik javítási könyv (igaz, hogy fékcsövek esetében, de szerintem ide is érthető a dolog), kifejezetten duplafalú acélcsöveket ajánl, szemben az egyébként jóval könnyebben megmunkálható, de idővel elfáradó rézcsövekkel. Ide mondjuk nem kell, hogy duplafalú legyen (hiszen nincs nyomás benne).

Üdv.
Pesta

Előzmény: malyki (1409)
norby Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1410
Sziasztok !

Szerintem ti biztos tudtok valaszt. Ultem egy taxiban, szerintem 126-os volt, de diszno nagy gep. Amin viszont meglepodtem, hogy dupla klima volt benne. Szep tekeros gombok, de hatarozottan ketto. Mikortol van ilyen, lehet ezt tudni ? A gep nagyon szep, de szemlatomast nem mai darab.

norby

malyki Creative Commons License 2002.01.04 0 0 1409
szervuzstok!

boldog újévet mindenkinek!
segítséget kérnék. azzal a meglepetéssel állt elő az én drága kis autóm, hogy elkezdte magából leereszteni a gázolajat középen.
mi a teendő?

szervusztok: mályki

pete_sampras Creative Commons License 2002.01.02 0 0 1408
Prac,
Koszi az infot. A 16"-t abbol gondoltam, hogy a lemezfelnik 15"-osak es nem az extrem nagy meret a lenyeg, hanem a szebb kinezet. Nem tudom az eredeti alufelni meretet. Valamikor majd veszek egy Kepes Expresszt.
Jo autozast mindenkinek!
Udv.
pete
Hpg Creative Commons License 2002.01.02 0 0 1407
Stern:

Köszi a tanácsokat. A ventillátor tökéletesen működik, de én eddig 10 000 km alatt kétszer hallottam bekapcsolni: Egyszer nyáron 45 perc alapjárat és túráéztatás után (Ez volt a teszt), egyszer meg kb. egy óra dugóban való emelkedős araszolás után kb. 45 fok melegben. Majd késöbb bővebben.

Hpg

Stern Creative Commons License 2002.01.01 0 0 1406
Gery

Tényleg olcsó, és mégsem vitte el senki, ez brenkó!

Jenő!

A 123-asban is kupplung van, de elektromechanikus! Csattan egyet, amikor behúz, és összekapcsol. A viszkós meg Takony (R)-nyal működik, vagyis asszem az nem csak összekapolt meg szétkapcsolt állapotot ismer, hanem átmenetet, mint az igazi kupplungal kupplungolsz.
Gratulálok még mindig a felújításról, kicsit részletesebben is írhatnál, mi mindent tettél bele, milyet, és mennyiért, ha nem titok. Milyen olajjal járatod be?

Stern

Előzmény: GeryV8 (1405)
GeryV8 Creative Commons License 2002.01.01 0 0 1405
Tudom, hogy a 23-ról beszéltél, csak én eddig úgy tudtam, hogy abban is viszkós van.
Most már legalább ezt is tudom...:))

Hát igen...ez egy elég mutatós 26os...:)
Két hete láttam a körúton is.
Egyetlen baja, hogy túl sok helyen láttam már mint eladó autót, az meg ugye nem sok jót jelent. Meg aztán nem láttam még közelebbről...:)

eger.jeno Creative Commons License 2001.12.31 0 0 1404
Sziasztok !

Köszi a hozzászólásokat a vizhőfok ügyében.

Én is erősen gyanakszom arra, hogy a termosztát rossz. Ki fogom próbálni a hűtő letakarását, igazad van, ha jó a termosztát, akkor nem szabad változnia a hőfoknak.

Szerintem a 300d -ben szintén viszkó kuplungos a ventillátor, mert álló helyzetben simán lehet forgatni, és nem látni rajta a villanymotort ami forgatná.

Idén már többet nem nézek be:

Mindenkinek boldog új évet.

Jenő

Egyébként mentem vele már 1000 km-t és még mindíg rendben van minden...

Stern Creative Commons License 2001.12.31 0 0 1403
Én a W123ról beszéltem, sajna 126-om még nem volt, bár nagyon szívesen megvenném mondjuk ezt.

Gondoltam is rá, hogy adakozást fogok szervezni, de aki látta a Sárga Szörnyet, az úgysem sajnálna meg. :-)))))))

Aki meg nem látta, annak:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: GeryV8 (1402)
GeryV8 Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1402
Hmm...

Nekem pedig viszkós van.

Legalábbis nagyon úgy fest...:)
U.a. mint a BMW-ben, azzal a különbséggel, hogy abba már kellett cserélni, pedig majd 10 évvel fiatalabb...:)

Meg nekem pluszba bekapcsol a klima ventillátor is ha nagyon melege van, akkor is ha nem használom a klímát. Ez asszem a motortér hőfokára kapcsol be.

Gery

Prac Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1401
Egyébként érdekes, mert például a w124-ben már túlmelegedés esetén kapcsolja be (így elvileg kevesebbet fogyaszt gondolom). Tavaly nyáron egy ismerős gépében ez elszállt és küzdöttünk, mire megoldottuk, hogy állandóan forgassa, mint a 123-asban... :-)
Előzmény: Dobcsi (1397)
Stern Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1400
Egy elektromágnes kapcsolja össze asszem.
A BMW-ben van viszkokupplung benne takonnyal, szidják is rendesen, mert folyton tönkremegy és drága.
Előzmény: Dobcsi (1399)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1399
valami kuplung van benne?
Előzmény: Stern (1398)
Stern Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1398
A ventillátor sosem áll, mert mindig forog, de nem mindegy, mennyire. Ha melege van, úgy forog, mint a főtengely, ha meg nem, akkor csak úgy lazán forog magától.
Előzmény: Dobcsi (1397)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1397
az enyém folyamatosan forgatja a ventilátort
Stern Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1396
Lehet otthon cserélni, vezeték lehúz, jeladó kiteker, jaj-kifolyt-a-víz, új jeladó beteker, vezeték visszatesz.

Stern

Előzmény: Prac (1395)
Prac Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1395
köszönöm, akkor ha lessz időm megnézem a ventillátort.
a jeladócsere ezek szerint passz :-)

köszi

Előzmény: Stern (1394)
Stern Creative Commons License 2001.12.30 0 0 1394
Helló!

Ez már OFF,
de a Corsa (ha nem túl régi) Ecotec motorral van szerelve, ezeknek már alacsonyabb az üzemi hőfokuk, mint a régi autóknak, pontos hőfokot a gépkönyv mondhat. Ha túlmelegszik dugóban, akkor a ventillátor nem működik. A hűtő mögött ugyanis minden autón van egy ventillátor, arra az esetre, ha nem lenne elég menetszél (=dugó), és elkezd melegedni a motor, akkor egy hőjeladó beindítja ezt a ventit. Ezt ellenőrizheted úgy, hogy a meleg motort alapjáraton még tovább melegíted, és valamikor el kell indulnia a ventillátornak, akkor sokkal gyorsabban fogor, és csinálja a szelet rendesen. Ha ez nem történik meg, felforr a víz és csörög a motor.
Van, ahol a motorvezérlő elektronika kapcsolgatja (újabb romok), van, ahol viszkós (BMW), vagyis egy takony van benne, és kupplungként szabályozza a ventillátor fordulatszámát.
Ha nem kapcsol be, akkor a biztosítékot kell cserélni, vagy meg kell nézni, hogy ha direktbe kap 12 Voltot, beindul-e. Ha össze van kötve a motorvezérlő elektronikával, akkor húzd le a ventit is és a jeladót is, és úgy adj neki feszt.

A másik gondra, hogy nem melegszik fel, szintén a termosztátos tesztet javaslom, de szerintem a Corsa motorja nem 90 fokon üzemel.

Túl sokat nem tudok segíteni, mert nem szereltem még Corsát! Nézz utána az üzemi hőfoknak! Próbálkozz az Opel topicban, ők 1000x jobban értenek ehhez, mint én.

ON:

Hőjeladó: Mercibe olyan 2000-7000 között van (utángyártott/gyári), én 2000 körül vettem a ventillátor jeladóját, amikor meghalt. És még 3 másik van mellette!!! (M102) Egy kell a műszernek is, de ez még mindig csak kettő! Látjátok, ezért olcsóbb a Dévú: egy jeladót kell legyártani, rákötni egy koreai kompjútert, és olcsóbban megvan, mint a németeknek 4 jeladó + relék!!! :)))))))))))))

Stern

Előzmény: Prac (1392)
Prac Creative Commons License 2001.12.29 0 0 1393
Üdv Pete!

A 16" a 124-es eredeti mérete? Mindegy,Én a helyedben a Képes Autó végében nézném. A Lényeg, hogy 5 lyukú legyen. Saccra a gumi nélkül a szebb darab pl. eredetiek 20e körül lehetnek/db, de ez csak tipp...
Mellesleg: Én az eredetit javasolnám mert az a legizlésesebb a 124-eshez...

Na most sok használhatót nem mondtam... :-)

üdv,
Prac

Előzmény: pete_sampras (1389)
Prac Creative Commons License 2001.12.29 0 0 1392
Hali!

Köszönöm, ez kimerítő volt. Tényleg pöpec...
Most jutott eszembe, hogy nyáron mindig tényleg tartja a stabil 80-at (nem a vonalnál van), de most télen jottányit sem megy vonal felé (sőt addig se nagyon).

És erre nem tudod mi a megoldás?
Corsa, Se nyáron se télen nem éri el még az üzemi hőmérséklet közelét se (90C), de amint egy kicsit dugóba kerülök pl. Pesten máris forrásközelben van. Pedig ellenőriztem és elég hűtővíz van benne...
???

Mibe kerül egy hőjeladó? Lehet otthon cserélni?

köszi,
Prac

Előzmény: Stern (1388)
Stern Creative Commons License 2001.12.29 0 0 1391
Mai történet (elég gáz, de nem az autó hibája):

3 napja nem használtam az autót. Lemegyek, nyitva az ajtó, mármint a retesz. Kinyitom, riasztó nagyon halkan elkezdett vernyákolni. Tényállás a következő: nekem a riasztó zárja a központi zárat, oly módon, hogy egy db motor rángatja a vezetőoldali ajtóban a reteszt, a többit meg az eredeti vákuumos rendszer teszi.
Gagyi központizár vezérlő-motor elakadt, és 3 napig próbálta lehúzni a gombot. Nem sikerült neki. Akku lemerült. Akku kölcsönkérés, indulás. Megérkezés rokonokhoz. Autó nem záródik. Lövölde tér, itt nyitva nem maradhat. Nagy nehezen bezár.
A legnagyobb poén: mivel a zárak le vannak dugózva, az autót úgy nyitottam ki, hogy a csomagtartót kinyitottam, és a vákuumcsövet leszedve fújkáltam bele erősen. Nem néztek hülyének, de kinyílt az ajtó.

Ja, és ez nem Mercedes-hiba, hanem a sz*r motoré, amit valami dzsunkában raktak össze a ferdeszeműek. Na és gondoljatok bele, ezek autót is gyártanak... no comment.

Stern, aki most akkut tölt :-)

Balo Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1390
Sziasztok

A hűtővízfokhoz: télen sztandard 80 fok, városban is és országúton is ( 0 és -15 fok esetén is), alapjáraton viszont nem tud úgy bemelegedni, hogy kinyisson a termosztát.

Stern és a többiek!

A csomagtartó ázása, (ahogy a kerékdobokra csöpög) pontosan nálunk is megvan, pedig tisztán tartom a gumit és a vájatot. Szerintem vagy a gumit kell cserélni vagy a hátsó oszlop kopoltyújából kirohadt "valami" hiánya lehet a jelenség oka..?

pete_sampras Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1389
Sziasztok Mercisek,
Az unokatesom vett egy 1994-es W124 -est, 2500-as dieselt es szeretne ra (majd tavasszal)alufelniket tenni. Meg tudjatok mondani 16"-os felnibol milyen kell egy ilyen gepre es hasznaltan kb. mennyibol jonne ki? Ha tudtok esetleg a fenti autora valo alufelnit, kerem irjatok meg. Koszi!
Udv.
pete
Stern Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1388
Ha megáll a víz, akkor ki kell fúrni, és a lyukat le kell kezelni alvázvédővel, 990Ft Tesco-ban. (Mondom én, aki csak belevágtam a csavarhúzót, amikor megláttam a halastavat az autó hátuljában)

Motorhőmérséklet: a motornak van egy üzemi hőmérséklete, ez dízelnél nem tudom mennyi, elvileg a termosztát nyitási hőmérséklete körül van, az meg nem nagyon lehet 60 C, inkább több.
Tegyetek nagy kartonlapot a hűtő elé ideiglenes jelleggel (A Mercedesen a legkönnyebb ezt kivitelezni, lévén a hűtő szabadon marad, ha kinyitod a gépháztetőt), és ha hamarabb melegszik fel, és melegebb lesz, mint papír nélkül, akkor termosztát hiba.
Ha a termosztát jól zár, akkor a kartonpapír nem számít, mintha ott sem lenne, hiszen úgyis le van zárva a hűtő.
Másik módszer, hogy beindítod a hideg motort, és a 40-50 fokos motornál a hűtőnek és a termosztát utáni vízcsöveknek is jéghidegnek kell lenniük. Kivétel az utastér fűtőradiátora, meg a karburátorhoz menő vízcső, mert ezek nem a termosztátra vannak kötve.

Ha letakart hűtővel jobban melegszik a motor, vagy az 50 fokos motor mellett langyos a hűtő is, termosztát csere. (Birner Hungária 2000Ft MotorRad)

Nekem a Ladámon volt ilyen, nyáron elérte az üzemi hőfokot (igaz lassan), de télen egyáltalán nem.

Ha a termosztát jó, meg kell mérni a hűtővíz hőmérsékletét. Ha leállítod a 60 fokos motort, és a hűtősapkát kinyitva gőz és forró víz dől ki, és leszőrteleníti a kezed, akkor az nem 60 fok volt - hőjeladó-csere.

Előzmény: Prac (1387)
Prac Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1387
:-)
Kösz Dobcsi, lamer vagyok... :-)

Egyébként mi a tanács: Én is kifúrjam a csomagtartó alját?

Sziasztok!

Előzmény: Dobcsi (1382)
Prac Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1386
hőmérséklet-dolog:
Tegnap kipróbáltam, és bármennyit is mentem (max 20km... :-)), alig ment valamennyire a 40 és a vonal közé, a 80 közelébe még véletlenül sem. De még nyáron is beáll a 80 és 40 közötti vonalra (max egy picit főlé). Ez normális? Mit tehetek?
blacas Creative Commons License 2001.12.28 0 0 1385
Sziasztok !

Nekem is beázik néha a csomagtartó, mégpedig a gumi szigetelés és a lemez között szivárog át, valószinűleg fényezés után, amikor a gumit ragasztóztam be kihagytam egy pici részt. Nekem is pont oda csöpög oldalra. Megvan a tavaszi programom !

A víz nekem mindig tartja a 80 °C-ot, ebben télen esetleg extrém fűtési igényeim korlátozhatják egy kicsit.

Stern Creative Commons License 2001.12.27 0 0 1384
Azt én is értem, hogy 2 oldalt a 2 bili alján lyuknak kell lennie, hogy lemenjen a víz.
Azt nem értem csak, hogy norális jelenség-e, hogy a víz 2 oldalt a két kerékdob műanyag burkolatára szépen szimmetrikusan csorog, vagypedig a szélvédőgumi hibája.
Elvileg lehet ilyen vízelvezetés, hogy befolyik és lefolyik, de az is lehet, hogy el van tömődve a szélvédőgumi vízelvezető furata, ha hátul van ilyen (elöl biztos van).

Ezzel kapcsolatban nincs valakinek tapasztalata?

Jenő!

A 60 fok szerintem kevés. Hosszabb úton, városban nagy dugóban sem megy följebb? Lehet, hogy a termosztátod nem zár tökéletesen, és ugye rohadt hideg van! Ha nem tökéletes a termosztát, és viszonylag tempósan mész kis fordulaton, akkor mindig van annyi (jeges) menetszél, hogy sosem melegszik fel a motor, ami káros.
Hűtőfolyadék van benne elég?

Stern

Előzmény: Prac (1381)
CSF-085 Creative Commons License 2001.12.27 0 0 1383
Sziasztok!

Jenő:
Örülök, hogy kész az autód! Remélem még sokáig örömöd leled benne!
A 60C körüli vízről annyit, hogy passz. Az én kocsim télen is csaknem 100C-ig felmegy, de az az igazság, hogy a hűtőventillátorja nem gyári (hanem kisebb), és így könnyű meleget csinálni...
Egyébként legcélszerűbb az előző (felújítás előtti) állapottal összevetni a dolgot. Nem hiszem, hogy csökkennie kellene a vízhőfoknak a nagyobb kompressziójú motorral). Az is lehet, hogy valami a vízhőmérővel történt a felújításkor.

A sebességmérővel nem látom értelmét foglalkozni, nem hiszem, hogy bármit is lehet vele tenni. Nekem a kocsimba előzőleg valami idióta talán benzines difit tett, és kb. 10-et +10%-ot csalt, azóta már kicseréltettem (apropó, nem kell valakinek a benzines difi?). Egyébként valahol azt olvastam, hogy a Mercik egyébként is csalnak, mégpedig nem is keveset.
Én jobban szeretem a teljes méretű gumikat, elbírja a 3000köbcenti... És nem is akad fel olyan könnyen. No persze így nem olyan "sportos", de nekem nem is kell, hogy az legyen (az enyém még a régi, "tükördísztárcsás", nem pedig a könnyűfémes, hülyén nézne ki rajta a lapos gumi).

Stern:
Ott is lennie kell vízelvezető furatnak! Az enyémen nem volt (ki tudja, hányan cserélték már azt a lemezt a kocsin), de ha nincs, ki kell fúrni! Tudom, hogy barbár megoldásnak tűnik, de legrosszabb esetben a lyuk környéke rohad majd (ha esetleg nem sikerül jól lekezelni a fémet). Mindig jobb, mint ha szétfolyna az összegyűlt víz, és minden hozzáférhetetlen zugban rozsdát okozna. Az tényleg ciki. Egyébként azt hiszem, az enyém is beázik, de legalább nem áll meg benne a víz...

Az új dízelekről (meg általában az új autókról),illetve a fűtésükről annyit, hogy ezek az új masinák azért jóval gazdaságosabbak, és egyszerűen nem bírnak elég rövid idő alatt kellő meleget kicsiholni magukból. No persze 15km bemelegedési időnek már kicsit tényleg sok, főleg, ha városi forgalom is van benne. Jó lenne egyszer látni, hogy az utóbbi időben hogyan alakult az újabb konstrukciók motorhatásfoka... Szerintem pár % fejlődés csak volt! vagy nem?!

Hpg!
Megírom őszintén, a vízleválasztó számomra is homály, de a motoromon tudom, hogy van ilyen. Azt, hogy a dízeleken hol van, majd megkérdem az öcsémtől, lehet hogy maga a szűrő van úgy kialakítva. Sajnos csak január másodikán leszek megint itt, addig kis türelmet kérnék. A petrós próba eredménye érdekel!

Szerbusztok, és mindenkinek kellemes ünnepeket!
Pesta

Dobcsi Creative Commons License 2001.12.27 0 0 1382
fűtőcsap = fűtéstekergető gomb. (amivel fűtést állítasz)

A termosztáttól sok függ, mert elég sokféle létezik. (nekem is 90 fok)

Szerintem minden 123as csomagtartója beázik :)

Előzmény: Prac (1380)
Prac Creative Commons License 2001.12.26 0 0 1381
Szia Stern!

Pont ezt akartam már valamikor én is kérdezni, ez nálam is rendszeresen előfordul, főleg amikor mosatni viszem az autót. Mit lehet tenni ellene?
Nem lehet, hogy a csomagtartónál hiányzik vmilyen szigetelés?

Előzmény: Stern (1379)
Prac Creative Commons License 2001.12.26 0 0 1380
???
Ezt a fűtőcsap dolgot nem igazán értem. Lehet állítani? Nekem soha nem megy a 60-as (80?) fölé.
Előzmény: Balo (1378)
Stern Creative Commons License 2001.12.26 0 0 1379
Üdvözlet!

Először is Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Jenő, gratulálok az új motorhoz, ha még 20E km múlva is elégedett leszel vele, akkor közkinccsé kell tenned a gépműhely címét!
Az órát elvileg be lehet állíttatni, a gumiknak gyárilag 175/80R14-nek kellene lennie, ha a 185/65-öt is 14"-os felnire értetted, akkor 16,42% a csalás - az adataid is pont ezt mutatják. Ha hosszútávon maradnak a gumik, érdemes kalibrálni.

Nekem is van kérdésem: Hátul befolyik a víz 2 oldalt a csomagtérbe, a szélvédőgumi miatt. A víz megáll 2 oldalt a bilikben, elvileg van levezető lyuk, azt ki fogom tisztítani.
DE: szerintem nem létezik, hogy a víznek oda be kell folynia! Vagy ez ilyen kialakítású? Vagy a hátsóablak gumija nem jó? Abban is van vízelvezeő-furat, ki kellene szedni és tisztítani? Vagy csere?

Stern

Előzmény: eger.jeno (1377)
Balo Creative Commons License 2001.12.26 0 0 1378
Sziasztok!

Nálunk a hütővíz nyáron 90 fok télen 80 fok illetve dugóban és emelkedőn is felkúszik 90-re.

Ez a különbség szerintem a fűtocsapok miatt van, így nyáron is lehet segíteni az autón, ha melege van...

Előzmény: eger.jeno (1377)
eger.jeno Creative Commons License 2001.12.26 0 0 1377
Sziasztok !

Örömmel közlöm a kedves topik társaknak, hogy elkészült a gépem, vagyis megtörtént a mtor felújítás:

- fantasztikus érzés a -13 fokban első izzításra és pöccintésre indítani e gépet.
- mentem vele cca. 600 kilómétert, és minden megy mint az óramű.
- sokkal erősebb lett a motor, sokkal jobban harap- vagyis nem csak duma volt, hogy kell a felújítás.
- persze egyenlőre csak "lassan" járok
- probléma azért van, de ez is vele jár - mármint ezekkel a kicsit korosodó autókkal:

- kicseréltem a gumikat télire, és azok amiket kaptam hozzá, kicsit peresebbek mint kellene - 185/65 - és mint vártam is csal az óra. DE HOGY ENNYIVEL ! Ha 100 mutat a műszer akkor megyek 85-öt, ha 120-at akkor megyek 100-at. Valószinű már a nyári gumival is csalt, de akkor nem figyeltem fel rá. Mit lehet ezzel csinálni ???

- nektek milyen értékre áll be a vizhőfok ? nálam egy hajszálnyival van a 60-as fölött. Jó ez ??

Bocs hogy hosszú voltam, de ez kikivánkozott.

Sziasztok !

Balo Creative Commons License 2001.12.25 0 0 1376
Mindenkinek kellemes ünnepeket s boldog új évet kívánok, Balo
Prac Creative Commons License 2001.12.25 0 0 1375
Úgyszintén Boldog Karácsonyt!
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.25 0 0 1374
Kellemes ünnepeket! :)
blacas Creative Commons License 2001.12.24 0 0 1373
Szintén kívánok mindenkinek Boldog Karácsonyt és B.Ú.É.K. !
GeryV8 Creative Commons License 2001.12.24 0 0 1372

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet a Tisztelt Topic Társaknak!!!

Gery

Hpg Creative Commons License 2001.12.23 0 0 1371
Hali!

Kicsit lemaradtam, de igyekszem pótolni.

Parc:
Az opelok fűtése legendásan szar, a víz is nagyon nehezen melegszik. Én hidegkútról a Gellért térig (15km) elmegyek úgy, hogy nem melegszik meg a víz. Fűtés már úgy 2 km után van, de a motornak nem túl jó, hogy nem melegszik. És a termosztát jó. A w124-esnél a meleg 500m után jött, és 2 km után már üzemmeleg volt a motor. Gondolom a 123-masokkal hasonló a helyzet.
Pár éve télen volt nálunk egy Peugeot Boxer. Az első -10 foknál melegebb levegőt a Kolossy térnél (A Kapy-emelkedő után!!) fújta be, az is kb. -8 fokos lehetett. Bármi baja is volt, nem volt idősebb 2 évnél, és alig használták, tehát szar.

CSF:

Köszi a tippeket. Az biztos, hogy a benzint vizezik, az is, hogy a gázolajat, a petrót meg valószinű kevésbé. Mindenesetre kipróbálom, pont most tankoltam. A vízleválasztóról nem tudok, még nem is hallottam róla, hogy létezik ilyen. Hol szokott ez lenni, csak nem a gázoljaszűrő-komplexumba? Az egyébként elképzelhező, hogy vizes az ua. de nem valószinű, mert már kimostuk a tankot (előzőleg a tanksapkánál folyhatott be a víz), és 3-4 alkalommal úgy elfogyasztottam belőle, hogy 3-3,5 liter maradt csak benne, tehát már megette volna. Egyébként mostanába, hogy nincs olyan hideg, kevésbé csinálja.
A modern Dieseleknek lehet, hogy nem szabadna feketét füstölniük, de azért ha nyomnak neki egy padlót, akkor azért szuszognak. A corsa pedig ne ebben a kategóriában van, 1992-es, de egy régi Isuzu Diesel van benne. Ez is csak akkor füstöl, ha gyorsítasz, vagy erőlködik, ha már belendült, akkor csak a hegyi ózondús levegő jön hátul. Ez az egy jó van az autóba (márnmint a motor), a többi az opel.
Főleg a futómű. A Mercivel egyszer véletlen besuhantam 80-90 körül egy 20 cm mély, és 30-40 cm hosszú, szögletes kátyúba, azt hittem ott marad a fél eleje, és semmi baja nem lett. Még centírozni sem kellett. A csorsát meg tényleg normálisan használom, városban a járdára mindig tolatok, tehát nem kaphat nagyot, az ilyen kátyúkat mellőzöm, és 3-5 ezer km-enként futóművet kell állítani. Gyenge, kevés az anyag.

No, egy kicsit off, de annyi kell.

Hpg

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1370
Jó bizony, és tanulságos: nem szabad eladni a Trabantot (bár nekem sajnos nincs, de alig férnék el benne)... Néha jobb az egyszerű technika.
Előzmény: Dobcsi (1369)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1369
sebaj, a történet jó volt :)
Előzmény: medvegyevv (1367)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1368
mikor lesz kész a verda?
Előzmény: medvegyevv (1366)
medvegyevv Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1367
Helyesírás: -1

bocs.

Előzmény: medvegyevv (1366)
medvegyevv Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1366
Hi!

Eddigi Eredményhírdetás:

Beállás 20e.+áfa ebben benne foglaltatik a műszeres bemérés
Inj.Porlasztó csúcs. 17e.ft+áfa/db*4 (a kur... anyatok, volt az első gondolat)
De rendesek voltak, mert megbeszéltem velük, hogy szerzek.
Irány Szentendre, metró, hév, futás, 5:00 kor zárás elött 1 mp.-vel
Inj.Porlasztó csúcs. 8,8e.ft+áfa/db*4
Tudtam, hogy az egyik gyertyakábelem törött és ezért szereztem egyet , ill. gyertyákat mert avval minden szervízben próbálkoznak.
Reggel fajnali 6:50-kor indítanám a tartalékautómat 601-es ...Trabant Limuzin. Se kép, se hang, 2 éve áll, megtolom a lejtőn, beindúl, pöffög-röffög, ahogy kell. Leérek a lejtő aljára, megáll. Hú ba. meg. Elfelejtettem kinyitni a benzincsapot, kicsit visszatolom az emelkedőn, aztán restart.(Csinálja már valaki utánam, a Mercivel és ne mondjátok, hogy az aksitok nsem romlik el. :-)) Gyors utólagos állapotfelmérés: Fék: levegős, nem fog a jobb első, lámpa: nem használom, mert a Kárpát utcában nem égetem le a trabit, hogy be kelljen tolnom. Index: hol igen, hol nem. Fűtés: Még nem szereltek bele. Ablakra fagyott lehelet: Minden mennyiségben. Kézifék: MŰKÖDIK. Mindenesetre sikeressen beértem a szervízbe, és beadtam a cuccokat, indítás, pöcc-röff, gáz és gázfelhő, elismerő tekintetek a szervíz előtt álló "hasonló" 600-as széríájú autóstársaktól.

med.

Előzmény: Prac (1353)
Prac Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1365
az, minimum... :-)

De nagy szívás volt, mert most meg a C-sre is kellett csavarokat venni, igaz ott pont fordítva, mert a téligumi-lemezfelni pároshoz ugyanúgí nem jó a hosszú, de elfelejtettük, hogy a 123-as csavarjai még megvannak, uh. abból is jól bevásároltunk. de Ausztriában, Merci-márkakereskedésben (igaz a rövidé) darabja csak 16ATS volt...

Előzmény: Dobcsi (1363)
Prac Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1364
Fogalmam sincs, h. milyenek, de gondolom, hogy eredeti 123-asuk nem nagyon lehetett...
Na mindegy, bosszantó mindenesetre...
Előzmény: Stern (1360)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.22 0 0 1363
Azok lehet hogy w140 csavarok?

30 rugóért.. :)

Stern Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1362
Bocs, vagyis Prac-é az, ami nem W123-as.
Előzmény: Dobcsi (1361)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1361
az enyémben épphogy nincs m. jel
Előzmény: Stern (1360)
Stern Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1360
A manual szerint a rövid, lemezfelnis csavarban van csak Mercijel, pont a megkülönböztethetőség miatt.
A hosszú alufelnis csavar csillagtalan, ha eredeti W123-as. A Tiéd talán más modellé, de ha a méret jó, nincs baj.

Stern

Előzmény: Dobcsi (1358)
Piri Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1359
Pontosan, így kell megcsinálni. Én már ránézésre meg tudom állapítani hogy ki kell-e cserélni vagy nem
Előzmény: Stern (1356)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1358
én talán 2000ért vettem a 20 darabot

nem mercijeles az tény :)

Előzmény: Prac (1357)
Prac Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1357
Üdv!

Téged is "látni"? :-)

ad csavarok:
eredetileg lemezfelnik voltak a géphez, és hozzájutottam occsúér' 4 eredeti, jó állapotú könnyűfémhez. Csak később derült ki, h. a lemezfelni csvarjai nem voltak jók az aluhoz. Az össze dunántúli bontót átszaglásztuk, de sehol semmi. Ott persze volt, csak éppen kétszer annyiba volt, mint a 4 felni... :-(
DE VAN RAJTA MERCI-JEL! :-)

Előzmény: Dobcsi (1355)
Stern Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1356
Helló!

Köszi. Nem is mondtam, hogy mit akarok állítani rajta, de nyilván rájöttél, hogy túl nagy a hézag. Tehát akkor még1x: kifelé kell csavarni. A 19-es a kontraanya, és 5-ös inbusszal tekerem ki?

Stern

Előzmény: Piri (1354)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1355
felnicsavart szalonból?

miért?

Előzmény: Prac (1353)
Piri Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1354
19 villáskulcs és 5 ös imbusz kell hozzá a tetején van az állítócsavar és KIFELÉ kell csavarni !!! Ha totál ki van csavarva a kkor csere!
5000 Ft a kormánymű Szentendrén
Előzmény: Stern (1350)
Prac Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1353
medvegyevv!

Csak egy példa: én csavarokat fettem a könnyűfémhez a fehérvári Merci szervízben, a 20 db. csavarért kellett fizetni 29!!! e. Ft-ot. Na a szervízárakról fogalmam sincs ezek után...
Remlem Te azért jobban jössz majd ki belőle... :-)

(aaarrrgh... , bsz@rt a monitorom!!4

Előzmény: medvegyevv (1349)
Prac Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1352
CSF!

Egyetértek, de azért azt ismerjük el, hogy a márka sem minden... De az tény, hogy a mai világban már KIFEJEZETTEN nem éri meg tartós cuccokat gyártani, mert akkor nem fogják gyorsan lecserélni...

Előzmény: CSF-085 (1348)
medvegyevv Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1351
Stern!

Szerintem van egy csavar a szervón, egy kibasz.. eldugott helyen, "inbusz", elég nagy, lehet hogy kontrás. De még nem próbáltam, csak mondta egy haverom.

med.

Előzmény: Stern (1350)
Stern Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1350
Helló!

Kárpát utca... Ha visszakaptad, oszd mrg a tapasztalataidat, szerintem drága lesz.

kérdés: Nem tudja valaki, hogy a kormányholtjátékot hogy állítjuk szervós W123-on? A német szervízkönyv szerint sehogy, mert magától állítódik. Az amerikai CD szerint valamit lehet álllítani alátétekkel vagy hogyan, de angolul nem értek olyan jól, mint németül...

Stern

Előzmény: medvegyevv (1349)
medvegyevv Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1349
Hi Mindenkinek!

W123 230E-et bevittem a Kárpát utcába, mert egyenletlenül jár a motor. Szerintetek rosszúl leszek?

Drága hely?

med.

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.21 0 0 1348
Prac!
lehet, hogy off-topic, de ezek az új masinák tényleg tudnak érdekes dolgokat:
A céges MB Vito CDI pl. fél óra alatt éri el a 60C-ot... Gondoolhatod, milyen "fűtés" van benne...

Nekem általános véleményem, hogy bármennyire is nyomják a technikát az autókba, a "kommersz" kategória (amit az új autót vásárlók 90%-a vesz), csak egy nagy halom technikai demó, de nem igazán emberközpontúra csinálják őket.
Ugyanez a véleményem a mindenféle (és fura módon egyre, de egyre sokkal olcsóbb) hi-fi cuccokról is.
Nekem pl. egy min. 16 éves (azért nem tudom, mert használtan vettem) kazettás deckem van, amit szerintem azóta se előzött meg egyik gyártó sem. Ha esetleg ismeri valaki a márkát: Nakamichi, még a régi japán gyártás. Belátom, hogy ez enyhén szólva is dicsekvően hangzik, de ezek a berendezések erősítik bennem azt a hitet, hogy nem feltétlenül az új a jó... Sajnos egyre kihalnak azok a cégek, amelyek tényleg kompromisszumok nélküli árukat kínálnak -hozzá kell tenni, szerényen, csinnadratta nélkül, bár magasan árazva. Ezzel szemben a mai "csúcsgépeket" (amelyek korántsem azok) az egekig dicsőítik... Ez a XXI. század marketingje.

Más: nem tud-e valaki olyan kerülő útról, hogy hogyan lehetne külföldről behozni és forgalomba helyezni öreg (a KFF listáján nem szereplő járgányokat)? Bocs, ha nagyon álnok vagyok...

Mégegyszer bocs mindenkitől, hogy elkanyarodtam a témától.

Az én öreg 300D-men még mindig nincs műszaki, de néha csak kimerészkedek vele... (Előbb le kell rendeznem az átalakítási engedélyét, utána zöldkártya az "új" motorra -ugyanaz van benne, csak most már AF-es számmal), aztán majd vihetem műszakira. Sajnos a karácsonyi ünnepek miatt szinte bizonyos, hogy csak jövőre lesz készen, mert a közlekedési felügyeletnél szabadságolnak az illetékesek. Az átalakítási engedélyre is most 2 hetet kell várnom (jövő csütörtökön telik le).

Remélem, jövőre találkozunk jónéhányan az öreg-csillagosok közül!

Üdv.
Pesta

Előzmény: Prac (1347)
Prac Creative Commons License 2001.12.20 0 0 1347
Sziasztok!

Nem kell szidni szegény öreg verdákat...
Faterom 3 éves T4-ese sem indult, a 7 éves Corsa anyamobil Corsa (1.4i) pedig fél óra után is csak langyosat fúj...
ehhez képest a 25 éves 123-asnak igazán megbocstható a reggeli köhécselés... :-)

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 1346
Cső, Hpg!
Bocs, hogy ennyire "tapadok a témára", de azt hiszem egy ilyen fórum erre (is) való.

A fehér füst indítás után kicsit fura... Nem túl vizes az üzemanyag? Nem folyik a motorból valahol a hűtőfolyadék?
Mikori a Corsa? Mert egy modern dízelnek nem szabad feketét füstölnie, hacsak nem a porlasztócsúcsok rosszak már.

Úgy tudom, sokan vitáznak azon, hogy mi kell ilyenkor a dízelolajba, de az én véleményem az, hogy benzint nem célszerű a gázolajba önteni, mert nagyon leronthatja az öngyulladási hajlamát! Gondoljunk csak bele: ahhoz, hogy minél nagyobb teljesítményű, nagy kompressziójú (= jó hatásfokú) motort lehessen üzemeltetni, ahhoz olyan benzin kell, amely jól tűri a kompressziót, és nem hajlamos az öngyulladásra (lőhetnénk az előgyújtás-állító elektronikát, belobbanna az anyag, még mielőtt szeretnénk). A dízel ennek szöges ellentéte, hiszen olyan üzemanyag kell bele, ami ha kellő meleget kap, be kell, hogy lobbanjon, különben nem megy az autó...
Javaslom, hogy ha van hozzá kedved, inkább petrót tegyél bele (tudom, hogy drága, de ha érdekel, próbáld ki, hátha segít), ráadásul azt szerintem nem vizezik a kutasok, mert lezárt flakonokban adják.

Ja, és nincs véletlenül a Corsa üzemanyag rendszerében valami vízleválasztó? Lehet, hogy csak azt kéne kiüríteni, és menne az autó...

Ha van valami fejlemény, írd meg!

Többiek: hol vagytok? Mindenki szabadságol? Vagy a CD-t bújjuk? :-)

Csá.
Pesta

Előzmény: Hpg (1345)
Hpg Creative Commons License 2001.12.19 0 0 1345
CSF-085:

Kösz a tippeket, a helyzet a következő: Gázolajszűrő 2000 km-re ezelött lett cserélve, az izzítók régebben, de tuti jók. Az izzító relé már kevésbé, a lámpa ugyanis hamarabb alszik el, mint vége lenne, de egy jellegzetes kattanás, és az áram visszatérése egyértelműen jelzik az izzítás végét. Utólag izzítani meg szerintem csak a békebeli járgányokon lehet, a corsán biztos, hogy nem megy indítás után, ha igen, akkor meg nem teljes kakaóval. A probléma valahol az adagolóban lehet, hogy mi, azt már nem tudjuk eldönteni, annyi lehetőség merült fel. Egyébként legutóbb 10% benzint is töltöttem hozzá. Ma, hogy kicsit melegebb volt, már jobban viselkedett. Ja, és a dadogásnál nem lehet tolatni, mert kb. 0,5m a látótávolság. Petróleumszagú fehéres köd ömlik belőle, de késöbb ez is helyreáll. (A megszokott szürkére ill. feketére.)

Hpg

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.18 0 0 1344
Sziasztok,

Szóval a CD-ket azoknak akik kérték, hogy postázzam, azoknak elküldtem, azonban a POSTA egy állat, mert most közölték velem, hogy az utánvétes szállítás 790,- Ft-ba kerül, s a múltkor feladott ugyanígy becsomagolt CD-ket a kollégája rossz tarifával számolta ki. Erre én balhézva elértem, hogy mögöttem a tömeg zúgolódott, de olcsóbb sehogyan sem lett a szállítás. Így a végösszege az utánvételes csomagnak a következőképp alakult:

1.590,- Ft a CD-k (2*170,- + 1.250,- = 1.590,- )
790,- Ft az utánvétes postaköltség
2.380,- Ft összesen.

Szóval ez a MAGYAR POSTA sajna egy ilyen cég, nem rajtam múlott, hogy most "korrektül" számolták ki a díjat, a pénteken feladottaknál viszont "rosszul".

Azért a véleményem az, hogy a CD még ennyit is megér, attól függetlenül is, hogy angolul van, meg hát amerikai...

Üdv,

bcsocsan

Stern Creative Commons License 2001.12.17 0 0 1343
Hi Don Cool-leone!

Én is utálom a hideget! De ezt nem részletezem jobban, mert kimoderálnak. Ráadásul nekem is gondjaim vannak a gázszettel, ugyanúgy nincs alapjáratom, de nekem már nyáron is ilyen volt. Elvittem a Kontárokhoz, ahol gázszűrőt cseréltek (ilyen is van, olyan, mint a légszűrő, csak 4 centis átmérőben) el volt tömődve. Jó volt, kb egy napig. Én is reduktorra gyanakszom, mert Bécsig elmegyek vele, meg vissza, de alapjárat nincs.

Másik gusztustalan dolog: A reduktornak fűtés kell, hogy ne fagyjon be, amikor a folyékony gázból gáz halmazállapotú gáz lesz. Ez rendben is van, de mivel ezt az utastéri radiátorról vették le úgy, hogy párhuzamosan kötötték rá, nincs túl nagy meleg az autóban. A Ladában több volt. Asszem át fogom kötni a hűtő elé, de akkor tényleg csak üzemmeleg motornál lehet gázozni, mert amíg zárva a termosztát, befagy a reduktor.

És a legnagyobb poén: ma (HÉTFŐ) nem indult az autó, pedig nagyon fontos dolgom volt. Indítózás, semmi. Akkusaruk nézegetése, világítás megy, nem merült le, mentem BKV-val, mert nem volt időm diagnosztizálni.
Hazaérek, ülök be az autóba... hát D-ben hagytam a váltót előző éjjel, és azért nem indult... én meg emiatt BKV-ztam... nagyon durva!!!

Stern
akinek sok esze van

Előzmény: Mr. Cool (1340)
CSF-085 Creative Commons License 2001.12.17 0 0 1342
Helló!

Isten ments, hogy bárki is kioktatásnak tekintse amit írok. Nézzetek inkább úgy rá, hogy ezt ti más kárán (az én káromon) megtanulhatjátok:

1. Még a hideg beállta előtt érdemes beszerezni egy tartalék üzemanyagszűrőt. Nekem a kocsin az előszűrő (ami a tápszivattyú és a tank között van) dugult el, de rettenetesen. Nem bírtuk átfújni! Nem kell csoádlkozni, ha miután kifogy/kifagy a szűrőből az anyag, nem akar menni az autó.
Ha az ember nincs meggyőződve arról, hogy tutira jó minőségű (kis paraffintartalmú, és tiszta) gázolajat tankol, akkor érdemes lehet a főszűrőt is kicserélni. A Mercibe 1000Ft körül van...

2. Petróleum a gázolajba. Nem taglalom jelentőségét.

3. Izzítógyertyákat leellenőrizni. Az indítás után néhány másodperccel elkezdődő dadogás alighanem annak tudható be, hogy érdekesen hangzik, de úgy tudom, hogy ha a motor beindul, utána még rövid ideig megy az izzítás. Ha az izzítás kikapcsol, akkor a motor járása egyenetlenné válhat. Én nem kínoznám totál hidegen a kocsit, adjunk neki csak 1 percet (alapjárat közelében), hadd térjen észhez! Biztos nem fog dadogni.

4. Víz az adagolóra nem hiszem, hogy kell... Amennyiben szintetikus olaj van a motorban (feltételezem, hogy igen), akkor meg pláne felesleges az adagolót eláztatni. A szintetikus olaj elvileg mínusz sok fokban sem dermed le nagyon. Ha meg a gázolaj fogja meg az adagolót, akkor az érdekes... Hol is tankolsz :-) ?

Nekem annyi szerencsém van az autómmal, hogy az izzítás az indítástól függetlenül működtethető, ezért ha úgy veszem észre, hogy hidegindítás után még "köhög" az autó, akkor pár másodpercet még nyugodtan rá lehet izzítani.

No, ennyi. Jó autózást!
Pesta

Előzmény: Mr. Cool (1340)
Hpg Creative Commons License 2001.12.14 0 0 1341
Mr. Cool:

Diesel Corsával kapcsolatban van tapasztalatom, de az enyém tökéletesen indul. Csak beindulás után pár másodperccel kezd el dadogni, de ez 300 m után megszűnik. Ez valószinű az eltömődött adasgolónak/porlasztócsúcsoknak köszönhető. 170 000 km után asszem még a gyári van benne, nyáron nézettük, de még jó volt...

De akkor is a Mercikben a legjobb a fűtés. Ilyen hidegben 15 km-t tudok menni úgy, hogy a víz mutató kijön a kékből. És a termosztát jó. A hűtő meg hideg. Szóval ilyen a Merciknél nincs.

Hpg

Mr. Cool Creative Commons License 2001.12.14 0 0 1340
Szevasztok,

Utálom a hideget! Hát még az autóm! Mivel szegényem ridegtartásban van (nem fér be a garázsba) ezért reggelente eléggé parázok a hidegtôl irtózó gázrendszer miatt. A mai reggel különösen "frankó" volt. Kimentem a géphez, beindítottam benzinnel, had melegedjen, közben pedig elsétáltam újságot venni. Mikor visszaértem, levakartam az ablakokat, még egy kicsit járattam amíg már langyosat nyomott a ventillátor, átlöktem gázra és útrakeltem. Hát olyan 500 métert tudtam menni, aztán leállt, annak ellenére, hogy már 50 fokos volt a víz, tehát a reduktor nem igazán fagyhatott le. Nagy nehezen életet leheltem bele benzinnel, de elég egyenetlenül, erôtlenül járt, sajna nem igazán megy normálisan benzinnel addig amíg be nem melegszik. Szóval úgy szenvedtem el magam a cégig, hogy jobb láb a gázon, bal a féken... Szerintem a kocsi alatt fagyott le a gázcsô. Az 5 km-es utat sikerült fél óra alatt letudnom. De más sem viseli túl jól a telet. Tegnap délután a fater dízel gépét kellett a cégétôl bevontatni a városba, mert bikázásra sem indult. Este mondtam neki, hogy menjen másnap a cherokeeval, meg is próbáltam beindítani, de az meg megint sztrájolt, szintén nem akart beindulni, ráadásul megint behalt az automataváltó kapcsolója, ezért önindítoznom sem sikerült. Ma reggel meg egy dízel korzát kellet bebikáznom, de az is csak úgy indult, hogy forróvizet locsoltunk az adagolóra meg a gázolajszűrôre. Ilyen hideg van itt Zalában. Egyre inkább hajlok arra, hogy melegebb éghajlatra költözök. Nagyon vonz Kuba...

Na csá, vigyázzatok a hideggel.

Cool

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.14 0 0 1339
Piri!

Beteszed a Cd-t, és ha nem indítja el a lejátszó magától, akkor a lemezen található index.html fájlra kattints rá. (ha nincs nálad installálva az Acrobat Reader legalább 3.0-s változata, akkor kiírja, hogy a lemezen az acrobat reader könyvtár alól fel lehet telepíteni.

Ha az index.html fájl elindul, akkor kinyitja az Acrobat Readert is és bejön egy 300SL Gullwing képe fekete alapon, melyből a Merci-csillag fehérré válik és megnagyobbodik egy hang kíséretében. Ezután a csillagra kattintva egy új ablakban jön a disclaimer, hogy elfogadod-e az MBUSA feltételeit a CD-vel kapcsolatban. Itt értelemszerű accept-et kell klikkelni, és akkor jön a keretprogram egy női hang és egy kis W123 video kíséretében. (Ennek az ablaknak a címe: Welcome to the Model 123 Service manual Library) Itt aztán alul találsz egy continue gombot, amit megnyomva bekerülsz a modell-választó részbe. Itt kiválasztod a típust és évjáratot, s akkor vagy továbbugrik a keretprogram, vagy kiírja, hogy exit-et nyomj és a másik lemezt tedd be és csináld végig újra. Innen aztán bejutsz a keretprogramon belül arra az oldalra, ahol az Engine Manual, electric troubleshooting Manual, Maintenance manual, Owners manual, Climate control manual, és a chassis and Body manual gyűjtőgombok vannak. Az egyiket kiválasztva mehetsz tovább, arról az oldalról pedig további részletezett témakörökben mehetsz egészen odáig, ahol a címre kattintva az Acrobat Reader megnyitja a témának a pdf - formátumú kézikönyv-oldalait.

Asszem ennyi, ha kérdés van még, megpróbálok válaszolni, habár mostanában olyan elfoglalt lettem, hogy alig bírtam még belenézni a CD-k tartalmába.

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: Piri (1338)
Piri Creative Commons License 2001.12.13 0 0 1338

Bcsocsan!
Megkaptam a CD-t !! Köszönöm!

Sajnos a keretprogramot nem találom.

Stern Creative Commons License 2001.12.13 0 0 1337
Helló!

Én tegnap/ma próbálgattam a szárnyaimat, mivel szeptemberben vettem az autót, havat együtt még nem láttunk. Voltunk a felvonulásin, na az túl csúszós volt, gázzal lehetett körbe-körbe pörögni, más manőver nem nagyon megy, mert túl nehéz az autó. Meg be lehet lengetni, és akkor keresztbeáll. Ezt a budai rakparton gyakoroltam at 2:00am. Persze figyeltem, hogy sehol ne legyen senki, amikor keresztbe mentem 3 sávot. A Michelin XM+S pedig nagyon jó, főleg latyakon. Ha túl nagy a hó, és be van tömörödve, és jeges, akkor túl sokat a téligumi se ér. Hajnali 3-kor értem haza, de ha jól sejtem azóta még esett. Csak rendőrökkel meg hókotrókkal találkoztam, meg a felvonulásin ökörködő sporttársakkal.

Stern

Előzmény: medvegyevv (1336)
medvegyevv Creative Commons License 2001.12.13 0 0 1336
Sziasztok!

Na milyen a hátsókerék?

Nyárigumi Rulez!

Med.

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1335
Sziasztok!

A CD-ről egy kis előzetes info:

...eléggé szerteágazó, ha van ideje az embernek ide-oda belenézni. Az egészet egy keretprogramba foglalták, s onnan lehet a különböző, csoportosított témaköröket elérni, pdf formátumban. Az Acrobat Reader3 verziója kell a megnézéshez, ami a lemezen meg is található, ha neked még nem lenne a gépeden installálva.

Mindenképp egy olyan szerelési kézikönyv, ami ennyi pénzt megér, még akkor is, ha angol nyelven van és amerikai csicsa-körítéssel. De emellett azért még mindíg hiányzik nekem a cikkszám szerinti keresés is (robbantott alkatrészábrák cikkszámokkal). Ezt is meg kéne szereznünk majd CD-n.

Na üdv,

bcsocsan

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1334
Sziasztok,

tegnap el kellett vidékre utazzak, bocs de nem tudtam számítógép elé kerülni.

A maileket most dolgoztam fel, mindenkinek küldtem választ meg aki kérte annak a telefonszámomat.

Üdv,

bcsocsan

GeryV8 Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1333
uppssz...

Nem "dobcsi" hanem "bcsocsan"

Szóval:

Bcsocsan:

mail ment...

malyki Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1332
szervusztok!

tudom, hogy karácsony előtt mindenki elfoglalt. nekem elég rugalmas munkaidőm van, ezért azt mondom, nekem mindegy mikor találkozunk. jövő hét hétfő, kedd, szerda...
bcsocsan! mondj egy helyet és időt, aki akar és tud, ott lesz, aki nem, privátozik. ha ez jó.

üdv: mályki

GeryV8 Creative Commons License 2001.12.12 0 0 1331
Dobcsi:

mail ment.
még tegnap vagy azelőtt...

üdv

eger.jeno Creative Commons License 2001.12.11 0 0 1330
Szia !

Köszi a CD másolást ! Maga a másolás sem lehetett semmi.

Én is szivesen találkozék veletek, és ott meg tudnánk oldani a CD átvételt is.

Ha nem megy akár el is mehetek hozzátok. Persze nem a mercivel - sajnos. Ha igaz karácsonyra kész lesz !

Most csak ennyit mert rengeteg a dolgom.

Jenő

Előzmény: bcsocsan (1328)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.10 0 0 1329
Én is inkább utalnám, a részleteket majd mélbe megbeszéljük.

Dobcsi.

Előzmény: bcsocsan (1328)
bcsocsan Creative Commons License 2001.12.10 0 0 1328
Szia Malyki és többiek!

Ha találsz(tok) időpontot, akkor én is szívesen találkozom egy megbeszélt helyen és időpontban. Ez az én dolgomat is megkönnyítené nagymértékben. (Mondjuk csak 5-7 csomagot kéne postára adnom)

De érte is lehet jönni annak aki bp-i, vagy éppen erre jár, mert valaki mindíg van nálunk itthon. Ha előre tudom, hogy XY jön, akkor előre kikészítem a csomagját, s ha én véletlenül épp nem is lennék otthon, akkor a szüleim tudni fogják a dolgot. Bővebben magánban emailon!)

Hát sajna a Postabank és a Citibank ügyfele vagyok.

A 2db CD lemez = 170,- x 2 = 340,-

A CD tartalma = 1250,- lett (15000 / 12 fő)

Együtt a költségek: 1590,- Ft

Ehhez jön még majd a postaköltség (megnéztem a jelenlegi díjtáblát,
kiscsomagként 280,- Ft, az utánvétes dolog pedig 290,- Ft, ha jól néztem ki
a táblázatukból.)

Tehát összeségében: 2160,- Ft (ha a számításom jó. Ha a postaköltség más
lenne, akkor azt mindenképpen jelzem!!!)

Üdv,

bcsocsan

Előzmény: malyki (1326)
CSF-085 Creative Commons License 2001.12.10 0 0 1327
Nagyon köszönöm a CD-írást!

Nem tudom, bcsocsan milyen banknál vezeted a számládat, de ha történetesen az OTP-nél (remélem nem tekinti senki reklámnak!), akkor a neten keresztül nagyon gyorsan át lehetne utalni a pénzt. Csak a számlaszám kellene hozzá. (vagy durva ilyet kérni?)

És akkor most mennyi az annyi?

Csá!
Pesta

malyki Creative Commons License 2001.12.10 0 0 1326
szervusztok!

miután nem voltam a legutóbbi – számomra első - találkozón, nem tudom, hogy hány pesti van, de én - pesti lévén - szívesen meginnék egy sört (kólát, fantát...) a pestiekkel - és az erre járó nem pestiekkel - a cd megszületése, illetve a többiek megismerése, apropóján. amennyiben ez nem járható, akkor természetesen én is írok privátban.

üdv: mályki

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.09 0 0 1325
Üdvözlet a fórumlakóknak!

Készen van a másolás. Szerintem keressetek meg mielőbb mailben a következő napokban. Aztán csütörtök tájékán feladnám egyszerre, kinek ahogy kell.

Üdv,
bcsocsan

U.I.:Prac! "Fájdalomdíj"-ként semmi sem indokolt - nem fájt a másolás! Tudod a W123 a hobbim. Bárcsak lenne mindíg valami érdekes másolható cucc!

(Ja, angol szótárt beszerezni!!!!!!!!!!!!!)

Prac Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1324
Üdv!

Gery!

Kösz az infot, kb én is így gondoltam, bár már lassan 3 hete nem pöccintettem be a gépezetet, Ehhez képest azért köszörülés után, de sikerült+ menii pár kört. Hütőfoly. ellenőrzés: -23-ig jó. Asszem egy kicsit túl jól sikerült a felkészítés... :-)

CD:
Bcsocsan önfeláldozó munkáskodása meggyőzött. Bcsocsan, ha nem gáz, akkor már 12 CD-t kéne másolni :-) (====>én lennék a 12.)

A CD-küldés-megoldásnak én azt tartanám, h. bcsocsan küld nekünk emailben adatokat, mi oda befüzetünk X összeget fejenként rózsaszín csekken, erre bcsocsan elpostázza a CD-ket, és mivel ez baromi nagy meló, ezért ki kéne még találni neki vmilyen "fájdalomdíjat"... :-)
Eddig ennyi...
Ötletek?

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1323
Hellóztok,

most érkeztem haza a CD-vel és vettem üres TDK CD-ket is 170,- -ért/db. Most el kell menjek otthonról, de remélem holnap lesz időm, hogy a 20db CD-t megírjam. (Ez kemény meló lesz ám, mert egy CD ~ 8 perc + az előkészületek...)Na tőlem ezt kapjátok karácsonyra.

Üdv,

bcsocsan

UI: Holnap jelentkezem, addig gondolkodjatok, hogyan jutnak(jussanak) el majd mindenkihez a CD-k.

malyki Creative Commons License 2001.12.08 0 0 1322
sziasztok!

elnézést az eltünésért. elúsztam a munkámmal.
Stern:
megkaptam mindkét leveledet.örülök, hogy megoldódott.

én is rákattannék a cd re. (11)

mályki

GeryV8 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1321
Hali

Prac:
Én ilyen esetben 1 héten 1x beindítom, előtte folyadékszintellenőrzés (olaj, víz) megvárom míg bemelegszik, megnézem hűtő/fűtő rendszer muxik e rendesen, minden nyit zár ahogy kell. Aztán egy rövid kör a futóműnek meg a fékeknek.

Kb röviden ennyi.

Prac Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1320
Üdv az uraknak!

Dobcsi! Nem is cagy a saját géped közelében?
(offline vagy ICQ szerint...)

CD ügyben én még egy kicsit vacillálnék, de azt hiszem én is benne leszek...

Kérdés: Ha nem használom télen a gépet, viszont nem garázsban tartom, mennyi időnként kell egy kicsit járatni, mennyit+ mit csináljak így télen, ha nem nagyon használom (ui. ilyen eddig még nem volt... :-))

üdv, Prac

Dobcsi Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1319
tehát megvan a holnapi programod :)
Előzmény: bcsocsan (1317)
Dobcsi Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1318
beszállok a cédébe, csak kicsit messze vagyok...
bcsocsan Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1317
hali,

Na legyen még egy tizedik, s akkor holnap elmegyek érte.

Üdv,

bcsocsan

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1316
Még mielőtt kimaradnék a "rendhagyó formátum" miatt, itt megismétlem:

"
Akkor CD:
1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo
5. Blacas
6. GeryV8
7. Eger.jeno
8. Piri
9. CSF-085
"

Hol van? Mi újság vele?
Csá.

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1315
Szevasztok!

Jenő:
Ha újítani kell, hát kell... Azért jól nézd meg, hogy kinek adod oda. Nekem tavaly új dugók nélkül került 160eFt-ba, és valóban 20eFt a dugóknak darabja újonnan.
A petróleumos demót azonban nem kell elsőre elhinni! Nagyon alacsony a petró felületi feszültsége, mindenhová befolyik (nem véletlen, hogy a petrólámpa kanócába sem kell külön belepumpálni az anyagot).
Kimértem odahaza egy új gyertyát (van tartalékba) 0,7ohm volt az ellenállása.
A Haynes szerint a kompresszióviszony 21:1-hez, ami valóban 25bar körüli/feletti végnyomást eredményezhet egy jó motornál.
Gyűrűhézag megengedett max. 1,5mm.
Remélem, hogy jól sikerül a munka, sok szerencsét!

Dermedéspont-csökkentők:
Tavalyelőtt nekem a kinthagyott dermedéspont-csökkentő lötty belezselésedett a flakonjába, pedig nem volt még -10 sem akkor. Erről ennyit. (persze lehet, hogy töményen nem tud működni) . Nem emlékszem már a típusára, egy Nissan hátulja volt a címkéjén. Azóta nagy ívben kerülöm, és öcsém javaslatára (aki szakmája szerint autószerelő, egyébként buszozik) petróleumot (kb. 2-3%-ban) használok. Nem olcsó, de nem is borzasztó drága, nem kell jobb.

Üdv!

Előzmény: eger.jeno (1313)
Stern Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1314
Helló Jenő!

Természetesen mi sem dönteni akartunk Helyetted, csak arra hívtuk fel a figyelmedet, hogy pl. itzzítógyertyákat amúgy is kell cserélni generálozáskor, mert egy ekkora felújítás után nem teszi vissza a régit az ember. TEhát megpróbálhatnád előtte, hátha segít.

Milyen mértékben fogy az olaj? Ha jól tudom 400-450E km van a Tiédben?

Stern

Előzmény: eger.jeno (1313)
eger.jeno Creative Commons License 2001.12.06 0 0 1313
Sziasztok !

Bennt voltam a műhelyben megnézni a motort lekapott hengerfejjel. Megnéztem a hengert milyen vállas. Újjal érzékelve szerintem kb 02, 0,3 tized lehet, persze oldalanként. Beleontott a hengerbe a szerelo egy kis petróleumot, próbálni mennyire ereszti el. Hát rendelsen lefolyt a dugó mellett.

Én a felújítás mellett vagyok.

CSF-805: sajnos eszi az olajat.

Kompresszió: az AUTODATA 24-28 ?? a kompreszzió , persze kérdés a 24 a minimum mint gyári új vagy a "normális" működés minimális értéke.

Vagyis: megcsináltatom a felújítást. A vége 310 eFt lesz mindennel együtt:

kb 40 a gépműhely munkadíj (fűzve), anyaggal együtt 230 (ebből csak a Mahle dugó 100 eFt)

szerelőnek 60 eFt

olaj, víz szűrők stb 20 eFt.

Két hét alatt elkészül.

Amiért megcsináltatom:
Én ezt az autót nem akarom eladni, vagyis előbb vagy utóbb ugyis ide jut.
Bízom benne, hogy az eredmény egy tényleg megbízható és erős motor lesz.

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Jenő

CSF-085 Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1312
Szevasztok!
Bocs, hogy el voltam veszve, de vírus(?) és hardver okokból kifolyólag nem voltam netközelben...

CD: nagyon kell! Ki ne hagyjatok!
Off-topic, de kissé furán viselkednek ezek az amerikai manusok (na ne mondja már nekem, hogy 8USD-n múlik az élete...). Én is leveleztem már amerikai ürgével (motorkp-ral kapcsolatosan), kb. olyan volt, mintha a falnak beszéltem volna.

JENŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!
Még mielőtt nekiugranál a motorgenerálnak!
1./ 2,5 ohm/gyertya szerintem nagyon magas! kb. 0,5-nek kellene lennie, ami azt jelenti, hogy 5x akkora lenne a teljesítménye, mint a tiednek most. (Ha olyan helyen jársz, akkor ki tudják neked lakatfogóval mérni, hogy milyen áramfelvétele van az izzításnak: az izzítás ráadásának pillanatában 90-100A körül kell lennie, ami persze rohamosan esik a gyertya felizzása miatt.) Javaslom, hogy a multiméterrel a kezedben menj el egy boltba, és mérj meg egy új gyertyát ellenállásra!
2./ 16-20 bar közötti kompresszió valóban nem sok, de azzal még be kell indulni. Én tavaly generáloztattam a motort, akkor 4mm volt a gyűrűhézag (ami nagyon sok!, ha jól emlékszem egyik hengerben sem volt 20bar), de akkor is beindult -15C-ban, legfeljebb jó sokáig (30-40sec) kellett izzítani. Szerintem ez az egész motorgenerál-kérdés egyszerűen eldönthető azzal, hogy eszi-e a motor az olajat, vagy sem. Ha már 1000km-en benyel pár lityi olajat (tudom, hogy rémisztően hangzik), és füstöl, akkor már kell a generál. Ha viszont nem kell neki az olajat utántöltögetni, akkor szerintem még jónak kell lennie annak a motornak. (Ne higgy feltétlenül a szerelőnek, mindnek a pénzed kell!)
3./ A hidegindító aeroszolt csak óvatosan használd, mert ha túladagolod, inkább "megfogja" a motort, semmint besegítené...

Igyekszem holnapra ezeknek a dolgoknak még inkább utánanézni!
Írok majd a gázolaj-dermedésről is, de máris sok belőlem...
Szerbusztok!
Pesta

Piri Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1311
Elvileg be kéne induljon , az más tészta hogy mennyi a HENGERVESZTESÉG !!!!!

Legjobb lenne először azt leméretni >> Nyíri Diesel Bosch szervíz Budenz út Budakeszi tüzoltók felől egyirányú lefelé

Előzmény: Stern (1309)
Piri Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1310
Ja jut eszembe a hengerfejtömítés ill a tömítéskészlet a Forex kft nél a legolcsóbb
www.forex.hu ?? Szentendrei út ugyanitt hengerfej csavarok is vannak meg jó akksik de más nincs W123 hoz (talán fékbetét van)
Stern Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1309
Helló Jenő!

Szeretnék én a benzinesembe 16-os komressziót! Vagyis nem szeretnék, mert becsörögne folyton ;)

Dízelesek segítsetek Jenőnek: 16-20 közötti komresszióval tényleg be sem indul? Nekem nehezemre esik elhinni...

Stern

Előzmény: eger.jeno (1306)
Piri Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1308
A szét-összeszerelés fűzéssel együtt 50 ért reális öt hengeres motorrol lévén szó.

Anyagot pedig érdemes a Pál gépműhelyben megvenni és ugyanott felfuratni a blokkot, főtengelyt köszörülni A gépmunka szerintem anyag nélkül 25 körül lehet Üllői út vége felé van a műhely ...

Ha megjött volna az az átkozott motortartó állvány én is szívesen elvállalnám

A Pál gépműhelyben nagyon korrektül dolgoznak csak ajánlani tudom de ők nem szerelnek szét semmit , szétszerelve kell odavinni...

Jó hengerfejes pedig a Podina műhely nem messze Páléktól csak a másik oldalon kell bemenni a McDonalds melletti utcára merőleges kis utca a vasúti átjáró után Bocs de nem jut eszembe a neve

Hengerfej felújítás kb 30 -35 pénz

Előzmény: eger.jeno (1306)
Piri Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1307
Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo
5. Blacas
6. GeryV8
7. Eger.jeno
8. Piri

Of course

eger.jeno Creative Commons License 2001.12.05 0 0 1306
Köszi fiuk az együtt gondolkodás az indítással kapcsolatban.

A végén elvittem egy közeli szervizbe, a következő az "eredmény":

- izzítók jók
- porlasztók jók
- kompreszzió: kritikán aluli: 20 és 16 között szór. ha jól sejtem a 16 egy benzines érték ?

Na akkor motorfelújítás:

Gépmunkára ajánlat 130 e től 290 e ig.

Benne van minden : furás, digattyú, főtengely szelepek, motor fűzés stb.

A 130-as ajánlat spanyol dugókkal van az egyik műhelytől, míg van egy másik műhely akik Mahle dugókkal csinálnák, de ők adták a 250- 290 es ajánlatot.

A szerelő 60 e ért szedi szét és rakja össze.

Mi a vélemény?

Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo
5. Blacas
6. GeryV8
7. Eger.jeno

üdv

Jenő

Előzmény: GeryV8 (1305)
GeryV8 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1305
Sosem lehet tudni...:)

Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo
5. Blacas
6. GeryV8

üdv

blacas Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1304
Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo
5. Blacas

...tehát, most tartunk 3000.- nél !

Visszatérve a diesel hidegindításra: az ÖMV még soha sem dermedt meg nekem, mindig elsőre indul (kivéve, amikor behalt az aksi).

Előzmény: Balo (1302)
Balo Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1303
Nagy hideg esetén (amikor a JegeSMaci is szivatóvaliondul) érdemes a Diselbe pár liter benzint is tankolni, így a gázolaj nem parafinosodik ki.

U.I.: tudom, de nekünk bevált...

Előzmény: blacas (1295)
Balo Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1302
Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern
4. Balo

Előzmény: Stern (1301)
Stern Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1301
Akkor CD:

1. Bcsocsan
2. HpG
3. Stern

Előzmény: Hpg (1300)
Hpg Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1300
Hali!

Természetesen továbbra is érdekelne a CD.

Köszi

bcsocsan Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1299
Hahó fiúk!!!!!

Láttam a CD-ket, a kezembe fogtam! Végül 15.000,- HUF-ra le is bírtam alkudni. Ez azonnal hozzám kerülne, ha kifizetem. Szóval írjuk már össze, hogy végül hányunknak kellene, mert szerintem 10 fő esetén = 1.500,- + 2CD-be kerülne, fejenként. ha többen lennénk, akkor még kevesebbe. Írjátok tovább a listát, vagy vki szedje össze a neveket.

No üdv.

bcsocsan

CD kell nekem:

1. bcsocsan

Stern Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1298
Nem, nem én voltam. Engem most onnan lehet megismerni, hogy le van törve a csillagom :-(((

CD alakul, de lassan

Stern

Előzmény: Piri (1297)
Piri Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1297
Stern!
OFF

Nem a te autódat láthattam vasárnap a Mammut 2 parkolójában??

Próbáltam parkol
ni de nem lehetett:-(((
ON
Mi van má a Cd vel????????????????????

Előzmény: Stern (1296)
Stern Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1296
Helló!

Én ugyan nem értek a dízelhez, de a többieknek adok igazat: ez elsősorban izzítás problémának tűnik, meg kell nézni az összes kábelt, a relét, azt, hogy kapnak-e áramot a gyertyák, talán kiszerelt állapotban meg is lehet nézni, hogy izzítanak-e. Bár lehet, hogy vad ötlet, nekem sosem volt dízelem. Aztán ha kiderül, hogy mondjuk a relé rossz, kérj tanácsot Dobcsitól, a "Hogyan éljünk Bosch izzítórelé nélkül" c. könyv szerzőjétől ;-)))
Másik lehetőség, hogy a gázolajszűrő eltömődött a paraffintól, vagy túl levegős, ki kell takarítani az üarendszert.

CÉDÉ:
Malykinak írtam magánban, megpróbáljuk kifizetni a $18-at az ő ismerősén keresztül, ha bcsocsan még nem rendezte le a $70-et. Bcsocsan, bcsocsan jelentkezz! ;-)
(Ő meg biztos olajozza a zsanérokat a hátsó ajtón ;->)

Stern, aki ma gonosz

Előzmény: blacas (1295)
blacas Creative Commons License 2001.12.04 0 0 1295
Szia Jenő !

A talin említetted, hogy a kompressziód húszonakárhány. A véleményem változatlanul az, hogy az izzítás körül van valami gebasz, esetleg az üzemanyag-ellátásnál, egyszer jártam így is, amikor az Esso gázolaj függölegesen állt a II. szűrőben hasonló hőmérsékletnél és locsolgatnom kellett az adagolót és környékét, hogy e kiváló üzemanyag felengedjen. Mire felengedett, addigra lemerült az akkori félholt aksim ...
De bikával pöcire indult.

Üdv.:
Blacas

Előzmény: eger.jeno (1284)
Balo Creative Commons License 2001.12.03 0 0 1294
Most kaptam egy mailt, ami fontos lehet, ime:

48 órán belül egy új vírus kerül a forgalomba, amit a MICROSOFT éppen most tett közzé. Ha emailt kapsz valakitől, lehet ismeretlen vagy ismerős is, aminek a tárgya HELP, ne nyisd meg, rá se menj egérrel, ne próbáld meg letörölni, mert ezek az egyszerű dolgok beindítják a vírus működését! 48 órát kell várni, és csak azután lehet letörölni. Ha előbb próbálod, a vírus automatikusan működésbe lép és letörli az összes adatot a merevlemezről, az operációs rendszerhez pedig nem enged hozzáférni!

Nos, aki az elmúlt héten járt a rally.hu-n biztos komolyan veszi (én is tapasztaltam a virustámadásokat).
Aki Outlookot használ az ne használja és legyen olyan kedves, hogy kivesz a cimtárából, THANX(ha benne lennék). Az Eudora nem küldi tovább a virusokat, az Outlook igen - bár van hozzá egy patch...

Dobcsi Creative Commons License 2001.12.03 0 0 1293
Ezt egyszer az enyém is eljátszotta, már majdnem elvittem motorgenerálra, mert nem akart indulni, mikor kiderült hogy egy oxidált toldás van az izzításnak a vezetékén, és nem kapnak elég áramot az izzítógyergyák.

Az autó pontosan azt produkálta mint a tiéd. Ahogy bejött a hideg, megadta magát. Javaslom _alaposan_ átnézetni az izzítást mielőtt valaki megbontja a motort.

Valami 500 forintba került a vezeték forrasztása, és azóta is hibátlan a kocsi, én meg majdnem meggeneráloztattam.

Üdv,
Dobcsi.

Előzmény: eger.jeno (1284)
f5g6h7 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 1292
Huhh koszi a listat, holnap vegigjarom oket.

Egyszercsak megszunt mukodni az utasterbe meleget/hideget befuvo ventillator.

Nem tul jo igy most :)
Ha esetleg tippetek is lenne:190E.

Balo Creative Commons License 2001.12.03 0 0 1291
Bocs a 1290-es hozzászólásomra utaltam...
Előzmény: Balo (1290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!