Keresés

Részletes keresés

HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23723

Lisztest mára már kiveséztük :-)

 

és ezek után Lipicaiba is csak óvatosan kóstolnék bele, szal ő se jó szájízzel távozott Portóból, és utána kisebb kaliberű csapatban játszott...

 

juteszembe boldog emlékű Fehér Mikivel is amit a portugálok csináltak az nem kicsit hányinger... csórikámat is meghurcolták, hol itt játszott kölcsön, hol ott, halála előtt is meg akartak szabadulni tőle, aztán meg szentté avatták, mint a klub egyik legnagyobb játékosát (mez visszavonultatás, stb)...

Előzmény: Lucilius (23721)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23722

na pláne karrier nem... mármint olyan értelemben, h kimegy egy kisebb csapathoz, és onnan igazol el egy nagyobbhoz... ilyen lehet (legyen) esetleg Gera...

 

na igen, a 80as években Belgiumban elég sokan játszottak, és bár akkoriban (most is?) válogatott szinten előttünk voltak, a klubcsapataik nem nyerték az EU kupákat sorra... talán csak az az SK Beveren (?) rémlik, ahol most vagy 20 nigga jáccik :-))

 

 

Előzmény: Lucilius (23720)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23721
Ki is hagytam két játékost. A ma már említett Lisztest, és a Portóban töltött jó időszakáért Lipcseit is illik megemlíteni. (De azt náluk is fenntartom, h. ők se váltották meg a világot).
Előzmény: Lucilius (23720)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23720

Amúgy nem provokálni akarlak, mert hosszú percekig kell gondolkodnom, h. a 90-es évekből és a 2000-es évtized elejéről (mondjuk 2003-ig) rajtuk kívül egy komoly magyar focikarrier eszembe jusson.

 

Tucatlégiósból sok volt, ezek közül a jobbak:

 

Dárdai (lehet, h. vele szigorú vagyok)

Sáfár

Babos

Pető Tamás

Fehér Csaba

Bodnár László

Horváth Ferenc

Sallói (?)

Sándor Tamás (?????)

Sebők Vilmos (?)

Mátyus János (?)

Miriuta László :-) (?)

 

Az alapján írtam őket, h. külföldön, legmagasabb osztályban, legalább 1 csapatban, 1 évig sztandard kezdők voltak, és valamit elértek (bajnokok,kupagyőzelem, egy szezonban legalább kb. 10 gól). Természetesen szubjektív, és hasraütés szerű az összeállításom.

 

 

 

Előzmény: HT Miskolc (23717)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23719
hááát igen, talán... na őt csak azért küldték el, mert ha még egy évre szerződtetik, nyugdjíat kell fizetniük neki (v vmi hasonlót), ugyanakkor arra nem emléxem, h akkor a Feyenoord nemzetközileg kimagasló csapat lett volna... végül is ezen a szinten van még 1-2 játékos (Fazekas - Antwerp, Nyilasi - Austria), de tényleg az is ritkaság számba megy, ha vki kitölti a szerződését a klubjánál... 
Előzmény: Lucilius (23718)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23718
Kiprich - Feyenoord! Ott még ma is istenítik a szurkolók! Ezt a maiak közül csak a Gera és Király(?) tudta elérni!
Előzmény: Lucilius (23716)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23717
sztár volt a Frankfurtban, és a Német Kupát az ő szabadrúgás góljával nyerték, nagy hiba volt a görögökhöz igazolnia, mert bár ma már jól (jobban) cseng a neve, akkoriban igencsak nem, sztem az apóskája jól elbaxta a dolgát... a görögök után meg csak a nagy semmi... és asszem a Frankfurt sem számított akkoriban nagy csapatnak...
Előzmény: Lucilius (23716)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23716

Détári is necces, nem? Sztár volt a Frankfurtban! És ma már az Olimpiakos neve is jól cseng! Bár tény, h. többre is vihette volna...

 

Előzmény: HT Miskolc (23712)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23715
most olvasom, az origón, h sajnos lassan már a ciprusi bajnokság is erős a játékosainknak :-((
Előzmény: DON-1 (23713)
Wác Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23714
A Rosenborg meg huzamosabb ideje BL szereplő, ez se egy elvítatható dolog :-)
Előzmény: Greeneagle (23684)
DON-1 Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23713

Na azért nem Puskás volt az utolsó. Híres Gáborról Verebes mágus annak idején (80-as évek) határozottan állította, hogy ő a világ legjobb belső védője.

Szerencsére ezt sikerült a világ elől eltitkolni :D

 

Bocs, folytassátok.. :)

HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23712

1: nem haragszom

2: nem kezeltem le, azt hangsúlyoztam, h ennél többet reméltem én is tőle... bár lehet, h ezt csak a válogatottbeli teljesítménye alapján gondolom így és a bundesligában ő tulképp meghatározó játékos...

3: nem hasból, hanem emlékezetből, bár lehet ez a rosszabb, de ha az autójának a rendszámára emléxem, akkor  talán mégsincs azzal olyan nagy baj, lehet csak az ujságírók írkáltak össze vmi baromságot

4: de tényleg nem ez a lényeg, a Fradi-Loki játékoskeretének összehasonlítása volt a téma, te terelted Lisztesre a szót ;-)

5: a sorry nem azt jelenti, h elnézést?

 

elmúlt 15 évre? sztem Puskás volt az első és utolsó, aki nemzetközileg is elfogadható pályafutást tudhat a háta mögött... a többiek max európai középcsapatokban tudtak ideig-óráig megfelelően teljesíteni... (ha nem hiányosak az információim)

Előzmény: Törölt nick (23711)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23711

Már ne is haragudj, de Te elég lekezelően nyilatkoztál Lisztesről, és mellé (hasból) teljesen hamis dolgokat állítottál róla. Láthattad, hogy mindaz, amit állítottál, nem egyezik a valósággal. Most akkor légy szíves kedves HT barátom ne azzal gyere, hogy nem ez a lényeg, hanem azzal, hogy elnézést kérsz tudatlanságodért :-D

 

Abban egyetértünk, hogy "komoly nemzetközi karrier" egyedül Lisztesnek sikerült az akkori Fradiból (tegyük hozzá: az elmúlt 15 évre kivetítve is elmondható ez, nem csak a Fradi viszonylatában, és ez már nagyobb baj)

Előzmény: HT Miskolc (23709)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23710

Tessék:

 

 

Előzmény: The Evil (23705)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23709
az oks, de a vitaindító gondolat az volt, h ne hasonlítsuk össze a Fradit a Lokival, merhogy a Fradi játékosai nemzetközi szinten is megállták a helyüket... namost holmi apró cseprő jelentéktelen adatot eltekintve ( ;-) )senki nem vitatkozott velem abban, h ez nem igaz, Lisztes kivételével mindenki beégett, ugyanakkor ezt is a Fradi BL szereplése után produkálta/ták tehát összehasonlítani a 2 csapatot majd akkor lehet, ha eltelik 2-3 év, és már a Loki játékosoknak is van/volt/lesz ideje nemzetközi szereplést produkálni... (már akinek, tudom, de mind1)
Előzmény: Törölt nick (23708)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23708
Addigra pl. Sándor "most csak a Debrecenre szeretnék koncentrálni" Tomika már réges-régen visszavonul...
Előzmény: HT Miskolc (23707)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23707
a debreceniek pályafutását majd a BL szereplés után pár évvel értékeljük sztem...
Előzmény: lami (23701)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23706

akkor nekem két év kiesett, jó anyagot kaptam :-))

 

sorry, de a lényegen nem változtat, ahogy frizura is írta, ő az 1etlen a BLes Fradiból, akiről azt mondhatjuk, h nem vallott szégyent (én is ezt írtam korábban), a többiek inkább rövidebb, mint hosszabb idő után hazakullogtak... 

Előzmény: Törölt nick (23702)
The Evil Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23705
azt is linkeld be, hogy balakov mennyit játszott!
Előzmény: Törölt nick (23702)
reckon Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23704
ha a fradi kiverte volna a hajdukot,akkor még jött volna az akkor erős mallorca,mert a horvátok elleni derbi a 2.fordulóban volt.tehát az a sorsolás erősnek mondható.

bár a lényegen nem változtat.
Előzmény: Frizuravarjú (23703)
Frizuravarjú Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23703
Lisztes a stuttgarti első két évében epizódszereplő volt, a harmadiktól kezdve kapott több játéklehetőséget. Egyik évben még Balakovnál is többször lépett pályára.
De nem is ez a kérdés, hanem hogy Lisztes-e az egyetlen aki komoly karriert futott be abból a Ferencvárosból? Szeritnem igen. Nem volt világverő csapat az sem, csak volt egy szerencsés sorsolása, és ezt nagyon jól kihasználták. Egy évvel utána simán kikapott majdnem ugyanez az FTC a Göteborgtól.

De az az igazság, hogy alulértékelni sem szabad azt a BL-szereplést, mert az a csapat legalább élt a lehetőséggel.
A többiek nem, pedig igazán brutális sorsolást a magyar csapatok nem nagyon kaptak.Az MTK és a Dunaferr a Rosenborggal, az Újpest a Sturm Grazzal szemben esett ki, a Ferencváros a Sparta Prahan és a Hajduk Spliten nem tudott túljutni.
Egyedül a Manchester és a Celtic elleni párosítás volt nagyon durva, ezek a párharcok nagyon simák is voltak, a többivel ellentétben, ahol azért néha csak 1-1 gólon múlt a magyar csapatok BL-be jutása.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23702
Ja, és Balakov 2003-ban vonult vissza, Lisztes meg 2001-ben ment át a Brémához, szóval...
Előzmény: HT Miskolc (23697)
lami Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23701

Ha jól rémlik nekem, akkor a Werderben 4 évet töltött, és abból az első háromban szinte állandóan kezdő játékos volt, a sérülése vetett ennek véget. Első évében internetes szavazáson Frings után a szurkolók a második legjobb Werder-játékosnak választották (ez elismerem, nem sokat ér önmagában), és a legtekintélyesebb német sportlap osztályzatai alapján ekkor az élmezőnyben végzett, a középpályások rangsorában a német válogatott több középpályását is megelőzte. A harmadik évben bajnok és kupagyőztes, sérüléséig biztos pontja a csapatnak, ez sem szorul magyarázatra. Mindenesetre Sándor Tomi külföldön befutott karrierje össze se hasonlítható Lisztesével.

A Stuttgartban is egy időben kiszorította Balakovot, de Magath érkezésével kegyvesztett lett.

Előzmény: HT Miskolc (23692)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23700

No, akkor ennyit erről. Az első két évben valóban kevesebbet játszott, utána viszont alapember lett a VFB-ben.

 

Amatőrcsapatról szó sincs...

 

reckon Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23699
lisztessel kapcsolatban már sztem az is nagy dolog volt h a stuttgart edzőinek nagy fejtörést okozott h melyikőjük játsszon(balakov v lisztes),és soxor együtt nyomták.sztem ez azért nagy elismerés.kár azért sérülésért,krisztián tehetséges .
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23698

Feldühítesz, különösen azért, mert nem találok adatokat az ottani éveiről :-D

 

Mindenesetre elhiheted: egy "kicsit" jobban figyelemmel kísértem Lisztes kinti pályafutását, lévén, hogy Fradista vagyok...

Előzmény: HT Miskolc (23697)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23697
jah, ott volt Balakov, mint a szakmai stáb tagja, de nem mint játékos...
Előzmény: Törölt nick (23694)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23696
azt nem is írtam, csak azt, h ő ezt nyilatkozta, pontosabban úgy, h "amatőr" idézőjelben, mivel az A csapatban játszott... természetesen profi szerződése (plusz Merci KL-es rendszámmal, tán a jogsija fiatalabb volt mint a gép)
Előzmény: Törölt nick (23693)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23695
Utolsó megállapításom nem csak az utolsó évére vonatkozott of course.
Előzmény: Törölt nick (23694)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 23694

Hát ez sem igaz, úgyhogy Lisztes ügyben inkább ne nyilatkozz :-P

 

Az utolsó Stuttgartban töltött évében (Balakov még bőven ott volt!) ő lépett legtöbbször pályára a VFB-ben. Úgyhogy ennyit erről.

 

Balakovval együtt is sokszor a pályán voltak.

Előzmény: HT Miskolc (23692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!