Keresés

Részletes keresés

cssb Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9427

Buxi... :) Ez jó, olyan mint amikor a pösze gyerek hívja a kiskutyáját. :)

 

Az RGT-03 egy kiváló termék, magyar gyártmány. Jó néhányszor használtuk már. Természetesen maga a szabályzó ON/OFF, de ez a készülék modulációját nem rontja le, hiszen az a visszatérő hőmérséklet alapján működik. Annyival több az RGT-03 mint egy normál szobatermosztát, hogy egy GSM kártyán keresztül SMS-sel is irányítható (természetesen nem a világ összes funkciója), de az még fontosabb, hogy be lehet állítani riasztási minimum és maximum szobahőmérsékletet, tehát ha túl hideg van (magyarul nem működik a kazán), vagy túl meleg van (valamiért nem áll le a fűtés), akkor riasztást is küld SMS-ben.

Éves költsége sem túl magas. Meghibásodásról én még nem hallottam, nem valószínű, hogy gyakori. Merem Neked ajánlani.

Amúgy a kettő közül melyik készülékre esett a választásod végül?

Előzmény: eagle24 (9413)
hAnd Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9426

Hello

Nem tudja valaki, hogy a Buderus HMV hőmérséklet szenzora (amit a tárolóba kell "beengedni") igazából milyen NTC ?

Ellenállás(25fokon) és Beta értéke érdekelne. Kicsit sokallom a 10.000 Ft-ot egy 100 Ft-os NTC-ért.

Köszönöm

 

joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9425

"egy régi vegyes tüzelésű"

A "régi" vegyestüzelésű kazánt bekötöttétek zárt rendszerbe ??

Milyen fajta, milyen régi az a kazán ?

Vegyesnél a biztonsági szelepeket, vészhűtőt már meg se kérdezem, hogy van-é....

 

"a csapok el vannak zárva,"

Melyik csapok vannak elzárva ?

Vegyesnél és/vagy a cirkónál ?

Előzmény: tigerr_ (9424)
tigerr_ Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9424

Tudna valaki segíteni egy ariston cf 24 kazánunnk van és szökik a nyomás aki beszerelte nem tud mit mondani álítása szerint mivel egy régi vegyes tüzelésű is van azon keresztűl van összekötve és lehet ott van a gond a csapok el vannak zárva,de azt mondja soha nem 100%,A tágulási tartály az jó.Mit tudok tenni?

Meister Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9423

Én az albérlőmmel megoldottam az elszámolást, vettem rendes hőmennyiségmérőt, ami méri az átfolyó víz mennyiségét, hőjét, a visszatérő hőt, s ebből számol... Így tényleg csak annyit fizetett, amennyit használt.

Előzmény: monyesz (9421)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9422

  "a közösködés hasznos, gazdaságos lenne szerintem"

 

 

 Igen a nagykönyvben így van megírva. Csakhogy a magyar éretlen erre.

Meg a jogszabályi környezet is az.

 De vissza erre , konkrétan a fűtésre.

 Anno régen még a gázkorszak előtt jobbára egyedi fűtések voltak, akár társasház akár bérház vagy cs. ház. Kályhák, cs. kályhák stb.

 Volt némi kivétel, így néhány emeletes házban ( társasház bérház) voltak az un. központi fűtések. Ezekben lakók írigyelt  helyzetű emberek voltak. Nem kellett bajlódni a fűtéssel.

 Aztán a fejlődéssel ment az írány a távfűtés irányába ill. a központi fűtéseket meg gázosították.

 A távfűtés  teljes csőd - részben a rendszerek rossz konstrukciója miatt  meg a házak energetikai paraméteri miatt is. Habár ???  Erre majd később.

 De sokan nem tudják  a központi fűtéses házak is teljes csődbe vannak.

 miért ?

 hát elviekben valóban olcsóbbnak kéne lenni az egyedi gázfűtésnél, csakhogy

 1. mindig rátelepszik valaki aki a tulaj ( a fűtésirendszernek ) és nagyon jól akar élni beleőle.

 

 

 2. Aztán mindig vannak potyázók akik vagy nem tudnak vagy eccerűen nem akarnak fizetni. Egy 25 - 45 lakásos társaháznál csak elmegy ha 2 -néha  3 család nem fizet, de ha már  8 - 15 akkor bizony borul abili. Tavaly hosszú lakásmustráim során volt alakamam erről meggyőződni.Eleve a fűtési költség nagyon magasan van kalkulálva és ezt még tetézi az ilyen mentalítás. A jog ezzel semmit nem tudkezdeni.

 Bizony titkolták az ilyen  eladó lakások tulajai  a fűtési költséget, ami dettó azono svolt apanel fűtési költségével. Csak erre annyira nem figyelnek, mint apanelra. Szóval kerüljétek az ilyen lakásokat   - csapda a jávából !!

 

 

 Most a miskolci avasi szindrómát had ne elemezzem, az a dupla totál csőd  !!

 Nem dupla,  tripla !!

 

 

 Ja a panelnál ! 

 

Kimérte e egyáltalán valaki valaha , hogy azok a házak energetikailag tényleg annyira rosszak vagy csak sokat kell fizetni. Nagy a slepp amit el kell tartani, és a hő mire odaér fele - harmada elmegy a semmibe ??

 Nyugaton miért előnyös a távfűtés ???

Előzmény: monyesz (9421)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9421

Társasházakban a közösködés hasznos, gazdaságos lenne szerintem. Bár meg kell oldani az egyéni hőmennyiség és melegvíz mérést, de pl egy kémény kell csak. Lehet, egyszeri beruházásként sok, de üzemeltetésben olcsóbb lenne.

Előzmény: Meister (9420)
Meister Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9420

Ezen már én is törtem a fejem, hogy a felettem/alattam lévővel közösködni kéne fűtés terén, mert a 24kW-os kazán nagyon sok nekem... :-)

Melegvíz persze nem menne le, csak fűtés. :-)

Előzmény: monyesz (9419)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9419

No és ha az ilyen társasházakban lakók nem csak azt gondolnák, hogy csak lakni kell benn, akkor szépen pályáznának fűtéskorszerüsítésre, hőszigetelésre, nyílászáró cserére. Felraknának egy közös kondis kazán, és mindjárt kevesebb lenne a fűtés költsége.

Előzmény: Meister (9416)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9418

Gondolom eddig szellőztettek, de most a hideg idő beálltával a lépcsőházi ajtót bezárták, így felgyűlt a gáz, aminek érezhető volt a szaga.

Az hogy, ez épp így lett veszélyes, már persze nem volt eszük...

Előzmény: Meister (9416)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9417

A modulációt a kazán elektronika fogja vezérelni. Ez egy normál szobatermosztát csak egy gsm modul is van benne, szerintem neked megfelelő.

Előzmény: eagle24 (9413)
Meister Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9416

Mondjuk én pont ezért mondtam tavasszal a közgyűlésen, hogy be fogom jelenteni a gázsszagot, szavazzon a ház arról, hogy megcsináljuk a gázrendszert, s ezt fogom lobogtatni, s akkor talán nem zárják el...

Nem is zárták el, viszont jelezték, hogy 1 hónapon belül látni akarják, hogy megkezdi a ház a munkát. Látták.

Sikerült mind a 42 lakába bejutni, 2 hétig nem volt gáz, s tényleg csak kirívó esetben nem kapcsolták vissza a gázszolgáltatást, pl. ahol gumisigetelésű új ajtó volt, páraelszívő, és sima kéményes vízmelegítő... De ez azt hiszem érthető is...

 

Ja, így persze volt ideje a Társasháznak pályázni az Önkormányzatnál is, onnan is kapott vissza nem térítendő támogatást...

 

Szóval lehetett volna sunnyogni tovább, hogy engem nem zavar a gázszag, de előbbutóbb valaki bejelentette volna, s ha az tél közepén történik, auz szopás... Szerintem, felelős tulajdonostárs időben egyeztet a közös képviselővel, s tavasszal elindíttatja a cserét... A közös képviselő segíteni fog, mert 10% körül jattolnak a kivitelező cégek, egy ilyen beruházáson százezres nagyséágrendű adómentes bevétele keletkezik, amiért megéri neki 3-at telefonálni...

Előzmény: monyesz (9408)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9415

Vannak, de spec nem tudom ez milyen.

A cikk alapján szerintem a lakók sejtették hogy gond van, csak nem akarták jelezni, mert tudták hogy elzárással jár majd. Aztán most épp az új lakó miatt beborult a dolog.

Előzmény: Zöldövezeti (9414)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9414

 Ha meg önkormányzati tulaj semmi gond, fizeti a tulaj. vannak még arra felé önkorményzati lakások ?

 Azok lakbére általában a  béka segge alatt van , csak kibírják alakók azt a kis hideget !

 Egyébként nem kötelező nyomott bérletű lakásban lakni.

Előzmény: monyesz (9412)
eagle24 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9413

Sziasztok!

 

 

Korábban kérdeztem olyat, hogy távolról, sms-ben szeretném vezérelni a kazánt, mert csak hétvégenként mennénk le a házba és még az sem biztos, h minden hétvégén és hogy pontosan mikor. Találtam egy ilyet, de nem tudom, hogy ez megfelelően vezérli e majd a Buxi 24-es kombi kazánt? (megfelelően lemodulál e például, stb.) Nem szeretném egy sima ON/OFF kazánra butítani egy gyenge kezelővel a kazánt, mert akkor fölöslegesen vettem drágábbat... Tudnátok ebben segíteni nekem?

 

RGT-03 vagy RGT-03 Magyar leírása

 

Előre is köszönöm!

monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9412

Azért a cikk írójáról ne gondolj sokat, hogy az egyes-többes számot jól használja. Amúgy lehet, hogy önkormányzati tulajdonban van.

 

Az egész ház vezetékrendszere elavult lehet, nem egy lakásban lehetett gázszag, csak egy lakó jelentette.

Előzmény: Zöldövezeti (9411)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9411

 És eléggé pongyola a cikk az írójával egyetemben.

A társasház tulajdonosát a helyszínen tájékoztatták, illetve minden lakó írásos értesítést kapott."

 

 

 Egy társaháznak több tulajdonosa van, azért társasház, meg az se derülki a cikkből, hogy a közösvezeték vagy az egyéni vezetékek voltak é rosszak ?

 Tehát ha valaki gázszagot érez jön az engedményes és azonnal elzárja az egész házban agázt. Akár a 2. nagyháborúban, amikor így tanították rendre a meghódítottakat.

 Nem nyomoztak, hanem tizedeltek !!

Előzmény: monyesz (9408)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9410

  "Főzni, sütni nem tudnak, s a fürdéshez szükséges vizet rezsón melegítik. Ha döntenek, akkor akár egy-másfél héten belül helyre állhat a szolgáltatás."

 

 

  Nagyon optimisták !!

 Viszont lehet addig az áramhálózatot verik tönkre !!

Előzmény: monyesz (9408)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9409

Ki beszélt itt tetőről ? Te mennyezetet írtál, én meg födémet.

Előzmény: Ulna2 (9407)
monyesz Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9408

Sok "okos" döntés eredménye a végén ez lesz: http://vasnepe.hu/hirek/20121010_gaz_nelkul_szombathelyen

Előzmény: KalásziM (9406)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9407

És miért nem? A sorházban senki nem akar tetőt hőszigetelni mivel 4 éve a sima szigetelése megtörtént.

Előzmény: monyesz (9373)
KalásziM Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9406

  " Én azt hiszem, az az 5 évenkénti ellenőrzés jó lesz..."

 

 

 Erre de mindenkinek !

Mennyire lenne barátságtalan cselekedett ha kiírnám a házhirdető táblájára, hogy gázszagot érzek ??

Erre csak jogom van ?

 

 Többször.

 Nagyon barátságtalan lenne mivel valaki csak  félne annyira, hogy jelezné a szólgáltatónak és a következmények  ??

 Az előzmény :   tavaly áprilisban a házban akartam venni egy lakást., jól körüljártam, megnéztem vagy 4 x voltam a közös képviselőnél is. Minden rendben volt, kivéve a fűtést.

 56 m2 -re  egy db. konvektor, gondoltam feltetetek még egyet,  ha megveszem.Éppen közgyűlést lett volna a házban megkértem engedélyezzék azt az egy nyomorult parapet konvektort , hát nem elvetették. A másféle konvektor  - kéményesnél lett volna vagy 15 m cső a kéménybe bélelésre horrol árért. (igaz már zárt égésterű kazánban gondolkodtam, de a közgyűlés ezt nem tudta.)

 Mint kiderült a de. 10 órás közgyűlésen  6 vénasszony volt jelen,  ők döntöttek, hogy nem engedik a kivezetést.

 Amúgy  kb. a szomszédben vettem egy hasonló lakást -ott modern rendszert építettem ki, de mikor elmegyek a ház előtt mindig a vénasszonyokra gondolok és ugye gázszagot érezhetek ??

 

Előzmény: Meister (9359)
KalásziM Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9405

 Kazántól függ, olyan 15 -25 eft között.

 Az hogy kötelező mit jelent ?

 Gondolom a garancia miatt ? Ok. egy évután ez még jogos, de ha  2 év a gari, minek a  2. éves ellenőrzés ?

 Nálam  az üzembehelyezés 15 eft volt, mivel a szerelés közben kiderült hogy egy régi kolléga jött ki, amúgy 16 lett volna.

 Mit csinált ?

 Hát nagyjából semmit, kivéve a termosztát bekötést, pluszt agari jegy kitőltését.

 Meg modta hogy 30 féle hibalehetőség van, az első hogy nincs gáz !! és a többi 29   ? Azt már nem mondta egy régi kolléga. Akkor mit csinálnak egy teljesen idegennel ??

 

 

 

 Más : egy  7 éves  olaszkazán nem javítható,  Radiant ! A kurva anyjukat aki ilyent gyárt  - vagy lusták tudatlanok a szerelők. ?

 melyik az igaz ??

 A fégem most lép a 20. évébe !!

 20 év alatt 52 ezret költöttem rá.

Előzmény: vargar1 (9356)
sid1234m Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9404

Aha zt már értem de nem folyhat be ott modjuk az esővíz? És ha befolyik azzal mi lesz. Meg kell tartani a régi tisztítóajtót? Vagy egy teljesen átalakított dolog lesz ez.

Előzmény: monyesz (9393)
monyesz Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9403

De akkor ez együttműködik a kazánnal, elektrikusan beszélgetnek, ugye?

 

Mondjuk ilyet csak akkor raknék a rendszerbe, ha az alsó modulációs teljesítménye kellően alacsony, ilyen időben nem kapcsolgatós üzemben működik. Megtakarítást nem fog szvsz jelenti, max komfortot javít, úgyhogy meggondolandó.

Előzmény: real_geri (9402)
real_geri Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9402

"Ez a belső modulációs termosztát mit csinál? Hisz a kazán modulál."

 

az égő teljesítményt és az előremenő vizet nem csak a külső hőfokhoz, hanem a belsőhöz is állítja

h aON/OFF a belső termosztát, és kint 10 fok van, akkor is X teljesítménnyel égne a kazán, ha bent 21 fokról kell 22 fokra fűteni, meg akkor is, ha 15 fokról kellene 22 fokot elérni

na ez a belső ezt megkerüli, mert ezt is figyelembe veszi

Előzmény: monyesz (9394)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9401

:)

Előzmény: Törölt nick (9400)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9400

Levehetném 35-re is, de az télen már kevésnek tűnt.

Előzmény: monyesz (9398)
Vernichter Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9399

 A más, ott ténleg annyi !

Előzmény: monyesz (9397)
monyesz Creative Commons License 2012.10.10 0 0 9398

Az teljesen jó.

Előzmény: Zeki_ (9396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!