Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2007.05.02 0 0 213

Ha előre le van mélyalapozva a festendő felület és a festék a felhasználás előtt rendesen fel van keverve, nem szabad foltosodnia. Az előre bekevert festékeket nem kell felkeverni általában, illetve rá van írva, hogy mit kell vele tenni.

Előzmény: M.Szandi (212)
M.Szandi Creative Commons License 2007.04.29 0 0 212
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? A problémám röviden:

kb. egy évvel ezelőtt férjemmel a gyerekszobát kékre (sötét) festettük. Elmentünk, kiválasztottuk, kikevertettük a színt, ahogy kell. A festés azonban foltos lett.:-((((
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy miért???
Most a konyhát szeretném erős pirosas színnel megoldani, de már bele sem merek kezdeni....A festék a tikkurila színmintája alapján , számítógéppel lenne kikeverve, vagy gondolkodtam a supralux előre bekevert színén. Melyik a jobb szerintetek az ami már bekeverve kapható, vagy amit a boltban színkártya alapján kevernek?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Bulu1 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 211
Köszönöm, akkor Héra.

Azért attól, aki benne van, még várnék egy kb. árat.
Előre is köszi.
Előzmény: selaci (209)
selaci Creative Commons License 2007.04.24 0 0 210

Szia

 

Ajánlanám a Supralux rozsdaátalakítóját (diszperziós) erre a célra. Száradás után olyan, mintha vékony műanyag vagy lakkréteg maradna a felületen. Ha ezt beletöltöd és jól átforgatod, hogy mindenhová kerüljön anyag, majd kiborítod és hagyod megszáradni, az szerintem elég lesz.

 

Gondolom, kapu lesz belőle. Én is így fogom csinálni az enyémet, csak még egy higított rozsdagátló alapozóval is átlötykölöm. Biztos ami biztos. Te sem ártanál vele, ha megcsinálnád a tieddel. Az aljára tanácsos lyukat fúrni, vagy rést hagyni azért, hogy a lecsapódó pára és a csapadék ki tudjon jönni belőle.

A zárat szerintem meg szereld ki erre az időre.

Előzmény: cool_cat (207)
selaci Creative Commons License 2007.04.24 0 0 209

Szia

 

Engem egyszer megszivatott a Polifarbe (ill. a tulaj, hogy ilyet vett), ritkán szívtam annyit, mint akkor. Szerintem Héra.

 

A privát véleményem szerint, ami olcsóbb a héránál ( TG, Polifarbe...) az nem túl jó.

Nekem úgy tűnt, hogy ezeknél a festékeknél mintha kevesebb lenne a kötőanyag(műgyanta).

 

A Hérával és drágább társaival még nem volt gondom, sajnos ugyanezt nem mondhatom el az olcsóbb kategóriáról. Persze, nem ismerek minden festéket ami olcsóbb a Héránál, még az is lehet, hogy van köztük jó is.

 

 

Előzmény: Bulu1 (206)
selaci Creative Commons License 2007.04.24 0 0 208

Szia

 

Hát én nem ragasztanék bordűrt a fűrészporosra, túl szemcsés és el fog állni a széle.

Előzmény: valtottnikk (205)
cool_cat Creative Commons License 2007.04.23 0 0 207

Acél zártszelény belsejét hogyan lehetne festeni, felületkezelni ?

 

kb. 20*40mm 2 méter hosszú.

 

 

Ami ötleteim lennének:

 

kinyomni purhabbal

telenyomni olajjal aztán ledugózni

 

 

 

És ahol nem lehet lezárni, ledugózni vagy kitölteni, mert mozgó alkatrész (zár stb.) van a belsejében ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulu1 Creative Commons License 2007.04.23 0 0 206
Kb. 270m2 felületre, amiből olyan 52m2 kaparandó mennyezet, a többi új vakolat, mennyi lenne a munkadíj és mennyi az anyag mondjuk Hérával?
(A Polifarbe-ra azt mondták, hogy olcsóbb, mint a Héra, de ugyanolyan jó. Erről vélemény?)
Előre is köszi.
valtottnikk Creative Commons License 2007.04.23 0 0 205

SZiasztok,

 

festett, fűrészporos tapétára mivel kellene a bordűrt felragasztani?

 

üdv:

selaci Creative Commons License 2007.04.20 0 0 204

Attól függ, mit veszel, de a dobozokon-flakonokon rá van írva, hogyan kell eljárni.

Én szoktam csiszolni, és a lehető leghamarabb átfesteni rozsdagátló alapozóval, hogy keveset legyen "csak úgy szabadon"

Előzmény: T.Adee (203)
T.Adee Creative Commons License 2007.04.20 0 0 203
Köszi!
Rozsdamarózás után,kell még csiszolni,vagy száradás után mehet rá az alapozó?
Előzmény: selaci (202)
selaci Creative Commons License 2007.04.20 0 0 202

Szia

 

Az én javaslatom a következő lenne:

 

A lehető legjobban eltávolítani a rozsdát, rozsdamaró-átalakító, majd kétszeri korróziógátló alapozó, és kétszeri fedőfestés.

Előzmény: T.Adee (198)
selaci Creative Commons License 2007.04.20 0 0 201

Szia

 

Nem, a híg festés azért kell, hogy legyen "rendes tapadó" alapja a többi rétegnek. Ha rögtön sűrűvel festesz, akkor a fal hirelen elszívja a festék nedvességtartalmát, és kevésbé tapad rá a glettre. A hígnál a glettelésbe jobban beszívódik az anyag.  Én amit szoktam csinálni:

1. Híg

2. Színezett sűrűbb( hasonlóra mint a végső szín)

3. Mélyalapozó

4. Végső festés

 

Örülök, hogy már megyeget a glettelés:)

Előzmény: silver25 (200)
silver25 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 200
selaci a híg festés az a mélyalapozás lenne? Csak azért kérdem mert akkor inkább mályalapozok mert kaptam egyet ajándékba afestékhez :)
silver25 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 199
Tegnap ugy ment már a glettelés mint a huzat :D Egész jó is lett, bár majd csiszolás után derül ki.:)
T.Adee Creative Commons License 2007.04.18 0 0 198
Üdv mnkinek!
Kültéri acélszerkezet felújítófestésére szeretnék kérni tanácsokat,olcsó,de tarós védelem szempontjából(esztétika 2.lagos).
Bulu1 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 197
T. Selaci.

Privát üzenetet szerettem volna írni Neked, de nem publikus a címed.
Vállalsz munkát a közeljövőben Bp-en?
Ha igen, kérlek írj a mail címemre.
Üdv,
B.
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.04.18 0 0 196
Általában 10-12l/m2 szokott lenni ráírva a hígabb diszperzitekre. Én nem mértem a m2-et, csak meglepődtem, hogy elég volt az 5 literes egy elég nagy placcra. Szerintem az 50m2 talán reális. Hehh, én is pont napraforgóval festettem legutóbb:) Kicsit sötétebb lett, mint gondoltuk, de azért szép.
Előzmény: silver25 (195)
silver25 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 195

Köszi a választ!

 

Igen azt mondtátk hogy rövid szőrűvel kell.

 

Az 5lesre az van irva hogy 100m2 mondjuk ezt kétlem de ha 50 nekem már az is elég főleg ha tényleg takar egy sorral.

 

Napraforgo szinűt vettünk belőle, de ha beválik akkor a többi helységre is áldozok ennyit.

 

csak lenne már időm hogy fessek vele :)

Előzmény: szenyor Lopez (193)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.04.18 0 0 194
Nekem volt, ahol visszaszedte a festéket (nemtudom,h ogy tesla volt e). De csak kis helyeken, ezt utólag javítottam. Ja a platinumot nem kell higítani, sűrűn kell bedolgozni. Csakúgy, mint a dulux once-t.
Előzmény: silver25 (189)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.04.18 0 0 193

Én festettem Platinummal, jó festék. Egy rétegben is takar. Rövid szőrű hengerrel kend fel. Én lakkhengert vettem, ezzel megdöbbentően nagy felületet sikerült lefesteni vele. A hosszabb szálú hengerrel több volt a "fogyasztás".

Előzmény: silver25 (185)
silver25 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 192

A nagyszobába ráfestettem az előző festésre ott kellene majd a csík, de majd kiderül :) ott nem láttam értelmét glettelni.

 

A budi meg egy szinű lesz.

 

A festék előre kevert. A kevertetett nem a mi pénztárcánkhoz van mérve :)

 

Legalábbis nem a mostanihoz :)

 

Köszi a válaszokat.

 

selaci Creative Commons License 2007.04.17 0 0 191

Ha úgy csinálod, ahogy itt leírtam, nem fogja leszedni.

Előzmény: silver25 (189)
selaci Creative Commons License 2007.04.17 0 0 190

Ez a festék teljesen színre volt keverve, vagy úgy kevertettétek?

Milyen intenzív ill. sötét a szín amit vettetek?

 

Glettelés után mindenképpen ajánlatos alapot csinálni a végső festésnek. Először egy híg, majd egy normál sűrűségű festékkel fesd át a falat. Ez, ha lehet nagyjából hasonló színű legyen, mint a készen vett festék. Jobban fog takarni. Ha nem egy világos vagy halvány szín, akkor mélyalapozni is kell a falat, mert foltos lesz. A készen vett festéken rajt kell, hogy legyen az, hogy mennyire kell higítani. Ez festékektől függ.

 

 

Előzmény: silver25 (188)
silver25 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 189
A tesa farlargasztócsík nem fogja leszedni a festéket?
silver25 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 188

Ez előre kevert szín azért döntöttünk erre :)

 

NEm kell nekem kisérletezni.

 

Sajnos nincs akitől ellessem de mire végzek a lakással teljesen elsajátítóm magamtól :P

 

:D

 

MEnnyire kell hígra az anyagot ?

 

NEm is lenne gond ha nem kerek lenne a fenti sarok, akkor elviselhető lenne a minőség.MErt a fal az sokkal jobb.

Előzmény: selaci (187)
selaci Creative Commons License 2007.04.16 0 0 187
Én a Hérát ajánlanám, ha olcsón jó festéket szeretnél. Ami a Héránál olcsóbb, én nem szoktam ajánlani senkinek. Így kimondottan a Platinumot nem ismerem, már pár éve nem dolgozom a szakmában, csak rokonnak meg barátnak.
Előzmény: silver25 (185)
selaci Creative Commons License 2007.04.16 0 0 186

Gyakorlat teszi a mestert:)

 

Nincs valaki, akitől eltudnád lesni a technikát?  Sokat jelentene.

Előzmény: silver25 (182)
silver25 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 185

Köszi

 

Platinum nevű beltéri festékről mi a véleményed hallottál már rola?

 

Előzmény: selaci (184)
selaci Creative Commons License 2007.04.16 0 0 184

Bocs, elírtam:(  Nem 1:20, hanem 1:10. Ez 1 kg gipszet jelent 10 kg homokhoz.

Fontos, hogy mindenképp modellgipsz legyen (semmi esetre sem adalékolt, kötéskésleltetett). Ha nem pontosan sikerül eltalálni az arányt, az sem baj, csak inkább több legyen benne a gipsz, mint kevesebb. 

Előzmény: silver25 (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!