Keresés

Részletes keresés

mondial Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23889
nem hiszem, h jobb lenne, de anyagilag mindenképp jobban jár Szili, mintha itthon focizna, ebben biztos vagyok
Előzmény: Törölt nick (23888)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23887

Hát Szili Attiláról elég rosz véleményem van. Nem is a tudásával van annyira gondom, mint inkább a mentalitásával. Tipikus zsoldos mentalitása van. Gondolj bele, Újpesti nevelés, de játszott a Vasasban, a Honvédban és a Ferencvárosban is... Pedig nem indult rosszul a karrierje, nagyon fiatalon kikerült a kisMünchenhez. Szvsz Ő az elcseszet magyar focista mintapéldánya, aféle állatorvosi ló...

Jó lesz Neki a francia 4 is! Ahogy a reklám mondja: Mert megérdemli!

 

Mátyus véleményezését meg meghagyom a fradistáknak :-)

Előzmény: Törölt nick (23884)
zdzicht Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23886
www.jegyelado.hu itt 28.katol lehet kapni jegyeket Real Madridra.
zdzicht Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23885
Jobb a magyar 2. bajnoksag mint a francia 4. Legalabbis ugy gondolom :-))
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23884

Gondolj bele az ő helyében te mit tennél?

Nem futott be túl nagy karriert, nem lett nagy focista, bizonytalan bajnokság, még bizonytalanabb csapataiban játszott eddig, most pedig elmehet egy profibb bajnokság profi csapatához (legalábbis sztem.).

Biztos ő is fel tette magának ezt a kérdést: miért ne?

 

Mátyus meg az ETO-ba igazolt.

Előzmény: Kcsita (23883)
Kcsita Creative Commons License 2005.06.26 0 0 23883
Amikor a MK döntöt játszottak, akkor még Matáv Sopron volt. Ma már Fc Sopron. Szili Attila a francia negyedosztályba szerződőtt. Most olvastam az MS- mai friss zsámában a neten. Ez ám a karrier!
Előzmény: Lucilius (23880)
mondial Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23882
a 3-0-ra vert portugál csapat legnagyobb sztáűrjai akik befutottak vmi karriert: Caneira, F. Meira, Simao Sabrosa

lehet, h az Henry, Trezzel felálló franciák elleni 1-2-re büszkébbnek kéne lenni. ebben a társaságban is több volt, legalábbis 96-ban több látszott bennük lenni
Előzmény: Lucilius (23880)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23881
Miféle "bambuk" játékosok ezek??? :))
Előzmény: Lucilius (23880)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23880

Belenéztem az argentin keretbe is. Elég szánalmas csapattal álltak ki! Nem hiszem, h. sokan ismernénk Walter Samuelt, Esteban Cambiassót, Juan Riquelmét, Pablo Aimart, Diego Placentét...

 

Teljesen eltűntek.

 

Csordás Csaba viszont magyar kupát nyert a Matáv Sopronnal!

Lucilius Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23879

Csordást kihagytam volna!? Csak figyelmetlenségből! :-D

Olyan szétszórt vagyok, h. most látom, kifelejtettem a befutott játékosok felsorolásból Diczkó Csabát, Vörös Pétert és Lukács Bálintot is! :-DDD

Előzmény: Kcsita (23878)
Kcsita Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23878
sőt Csordás Csaba is ott volt a keretben, na ehhez mit szólsz?:)).
Előzmény: Lucilius (23877)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23877

:-D

 

Mint írtam a hsz-emben, nézőpont kérdése, h. ki befutott játékos! Ha zdzicht csupán Rabóczki nevét írja a hsz.-ében, meg se mukkanok. :-)

 

De zdzicht ezt írta, idézem: "Abbol a valogatottbol Fuzi, Rabocski meg Baloghbol lett valami."  (amúgy bírom az aranyköpéseidet zdzicht, kedvencem az afrikai bambukok :-D )

 

Tehát, ha Balogh említésre került, ennyi erővel említésre méltó Kabát, Ferenczi, vagy mint SpinyNorman írta Komlósi és Zováth is, sőt horrible dictu, még Szili Attila is!

 

 

 

Előzmény: zizi (23876)
zizi Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23876
Hmmm, ezek befutott játékosok lennének? Maximum az öltözőbe futottak be, de oda is inkább besétáltak...
Előzmény: Lucilius (23874)
SpinyNorman Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23875
Meg Komlósi is - magyar szinten -  befutott, és félig-meddig Zováth is. 
Előzmény: Lucilius (23874)
Lucilius Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23874
Nézőpont kérdése, h. ki futott be. Ha megemlítetted Füzit és Baloghot, akkor illett volna megemlíteni Kabátot és Ferenczit is. Mindketten légiósok.
Előzmény: zdzicht (23870)
Kcsita Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23873
Van egy pár ismert név, a többi nem futott be. Később leirom neked.
Előzmény: zdzicht (23870)
zdzicht Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23872
Akkor most jo nagy valogatottat kene nekik alkotni.
Hogy van a 2. BL korrel? Aki ott kikap akkor mar nem fojtatya az UEFA kupaban??
Hajra Magyarok!!!!
mondial Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23871
legalább ott voltak. ez a csapat 5.-ik lett előtte az EB-n, többek közt a portugálok sima legyőzésével
Előzmény: zdzicht (23870)
zdzicht Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23870
Ha jol latom akkor szegyen volt a U20 VB szereples. Abbol a valogatottbol Fuzi, Rabocski meg Baloghbol lett valami.
Tyler Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23869
Előzmény: Kcsita (23863)
mondial Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23868
írtam, h a Fradi taktikája hatékonyabb volt. ha a Loki megkapja a végén a tizit ablakba teheted a feladásról szóló hülyeségedet

partiban levést alant kifejtettem, ez a te kedvenc szakkifejezésed, amit átvettem. annyi esély mindenképpen van ezek ellen a csapatok ellen(sőt vmivel több), mint anno volt a Fradinak egy a mostaninál sokkal jobb Anderlecht ellen. sosem mondtam olyat, h a Loki jó eséllyel hosszabb időn keresztül beszorítaná a saját 16-osára bármelyiket is

örülök, h az Anderlechtet erősebbnek találod a belga bajnoknál, akkor talán a Bruges ellen több esélye lesz a Lokinak, ugyanis előbbi csapat 0 ponttal esett ki tavaly a BL-ből

sztem te nagyon nem ismered a Dinamo Kijevet, max néhány játékost belőle. ami nem csoda, hisz mondtam, h tele van kelet-európai válogatottakkal. Verpakovskist max Magyaro-n tartják klasszisnak, kb hasonló szint mint volt Demetradze, vagy Dzsanasija, Rebrov LOL, bocs, de én Kléberben vagy Rinconban nem látok semmi különöset, max annyit, h utóbbinak mindig van egy jó meccse a BL-ben

más világban élünk, mást látunk
Előzmény: Greeneagle (23866)
Greeneagle Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23867

 

Még mielőtt belekötsz: elgépeltem, nem "hét meccsen", hanem természetesen két meccsen

Előzmény: Greeneagle (23866)
Greeneagle Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23866

Bocs, a bajnokság végeredményéről csúnyán lemaradtam. Ezzel együtt szerintem az Anderlecht erősebb, de nagyságrendi különbség nincs a Bruges-höz képest.

 

Írod, hogy a Bruges ellen a Debrecen továbbjutása nem sokon múlott. Eredményt tekintve igen, de összesen a hét meccsen nem volt 3-nál több kapuralövésük, hátrányban sem, gyakorlatilag feladták a továbbjutást a "tisztességes eredmény"ért. Ez nálam nem szoros, de ez vélemény kérdése.

 

Összehasonlítottad ezt a párviadalt az Anderlecht-Fradival, csak annyit felejtettél el, hogy kétségtelenül erős védekező taktikával ugyan, de a Fradi idegenben gólt rúgott, nyert (és nem az egyetlen helyzete volt a gól), és itthon is jónéhány helyzetet kihagyva játszott döntetlent, úgy hogy "csak" a végén volt meleg a pite.

 

Jókora különbség az erősen védekező felállás és a "betonozás", a támadások feladása között, ugye ?

 

A Dinamo Kijevet, meg ha láttad volna játszani, akkor nem mondanál ekkora marhaságot, már bocs'. A Róma ellen vezettek, a Real meg nagy nehezen összekaparta ellenük az egyenlítést, és a Dinamo játszott stílusosabban...

Az meg hogy Rebrov, Rincon, vagy Kleber neked nem klasszisok, hát legyen a te bajod. Verpakovskisra meg nekünk magyaroknak illik emlékezni.

 

Mindegy, én itt befejeztem, ha szerinted ezek olyan csapatok, amelyek ellen bármelyik jelenlegi magyar csapat "partiban lenne", akkor teljesen más világban élünk, és mást látunk. Ehhez annak, hogy a Debrecenről mi a véleményem, semmi köze nincs.

Előzmény: mondial (23838)
EdgE Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23865
Szerintem van valóságalapja ennek a cikknek...sajnos :(
Előzmény: cornexis (23864)
cornexis Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23864

Egy év alatt sok minden változott... vagy mégse?

 

Kinek üzlet a válogatott?
A marketing olyan fontos lehet, mint a szakma
2004. május 14. 13:19

MNO-összeállítás
Új szelek, ezzel együtt új problémák a magyar válogatottnál. Lothar Matthäus kapitányi kinevezése olyan összefüggésekre is felhívhatja a közvélemény figyelmét, amilyenekkel eddig ilyen nyíltan nem találkozhattunk. A szakmai okok mellett marketingszempontok is szerepet játszanak a csapathirdetésnél?

Rosszízű pletykák terjengnek a magyar labdarúgás berkeiben. Egyebek mellett az, hogy újabban jobbára az a játékos lehet válogatott, aki Vladan Filipovics FIFA-licences menedzser ügynökségével ír alá szerződést – írja a Mai Nap mai számában.

Ember legyen a talpán, aki a futballszövetség marketinghátterén, illetve az ezt irányító cégek közötti viszonyokban eligazodik. A történetet a The Performers névre hallgató menedzserirodával kell kezdeni, ez a londoni cég közvetítette Lothar Matthäust Magyarországra, s nyomban egy leányvállalatot is alapított tavaly decemberben, Derball néven, amely azonmód az MLSZ kizárólagos marketingpartnere lett.

A Derball honlapján a következő információkat lehet olvasni: „a The Performers koordinálja a tárgyalásokat és segít a Magyar Labdarúgó-szövetség partnereivel folytatott kommunikációjában és a velük kötendő szerződések kidolgozásában. A The Performers ezen kívül a partnerek részére az együttműködések kialakítása után kontrolling szolgáltatást kínál annak biztosítására, hogy a megállapodás szerinti szerződéses kötelezettségeknek a felek kölcsönösen eleget tesznek.”

A weboldalon egyébként a cég tulajdonosi köréről, ügyvezetőjének nevéről nem találunk információt, csak a kapcsolattartók nevét olvashatjuk el. Ám a Nemzeti Sport a „menedzsment vezetőjének” nevezi Pelladyt, s többek között megemlíti, hogy „az elmúlt időszakban, ameddig nem mutatták be az MLSZ új kommunikációs osztályát, Peter Pellady gyakorlatilag sajtófőnöki teendőket is ellátott, és ő a jövőben is Lothar Matthäus jobbkeze lesz. Ám nem csupán barátként, amolyan személyi titkárként is ténykedik majd, ezen kívül az értékesítésben lesz fontos szerepe: cégével azon dolgozik a jövőben, hogy a hazai labdarúgás eladható legyen.”

A Derball egyik fő partnere a Sport and Success (S.a.S), amely történetesen Hrutka Jánosé, akit ugye kineveznek a válogatott technikai igazgatójává. Hrutka, hogy nehogy összeférhetetlenséggel vádolják, azonnal lemond saját cégében az ügyvezetői posztról, de ettől még persze tulajdonos marad. Amúgy Matthäusnak is van ügynöksége, ám ennek minden jel szerint semmi köze a magyarországi futballüzlethez, nem úgy a szerbiaihoz. Ha viszont Hrutka ügynöksége, az S.a.S elad egy játékost, annak hasznából a tulajdonos is részesedik, az összeférhetetlenséget tehát nem is olyan egyszerű a szótárból törölni.

Különösen akkor nem, ha Matthäus kapitány történetesen a válogatottba olyan játékost hív meg, aki Hrutka cégével kötött szerződést.

Egy szövetségi kapitány esetében sokszor az is találgatásokra ad okot, kivel mutatkozik. S mivel Matthaust mostanában sűrűn lehet látni egy magas, napszemüveges ember, bizonyos Vladan Filipovics társaságában – aki történetesen játékosügynök –, hát rögtön pusmogni is kezdtek, ki és miért lesz válogatott. Főként úgy, mint Huszti Szabolcs, akinek a háta mögött négy NB I-es találkozó volt, amikor a kapitány meghívta (ráadásul a Ferencváros kölcsönadta a Sopronnak, mondván, erősödnie kell még)… Persze, mondták, Huszti előtte aláírt Filipovicsnak.

Aláírt Vadócz Krisztián is, akire a másodosztályú Honvédból figyelt fel a kapitány, s hívta meg a keretbe. A kérdés csak az, hogyan akadt meg a tekintette a játékoson, hiszen az MNO értesülése szerint a kapitány nem járt másodosztályú mérkőzéseken. Ha pedig mégis, akkor hogyan kerülhette el az önmagát Matthäusszal is eladni igyekvő Nemzeti Sport figyelmét?

A rossz nyelvek – a magyaré már csak ilyen… – azt is pedzegetni kezdték, hogy Gera egyenesen azért lett csapatkapitány, merthogy maga is Filipovics ügynökségéhez kötelezte el magát. Még az a kósza hír is szárnyra kapott, hogy Dragóner azért maradt ki a keretből, mert Filipovicsot bírálta, hogy két és fél év alatt sem tudott neki csapatot találni.

Az MNO információja szerint egy légiós csatárunk az elmúlt hetekben közvetlen ajánlatot is kapott: anyagi ellenszolgáltatásért újra válogatott lehet…

A félelmetes szövetségi marketingháttér talán jobban ügyelhetne az ilyen részletekre, mégsem túlságosan szerencsés, ha a hazai viszonyokban és emberekben eligazodni egyelőre még nem képes kapitány egy szerb származású játékosügynök segítségére szorul. Még akkor sem, ha a két úriember amúgy két jó barát, feleségeik pedig szegről-végről földiek.

Egyébiránt – a lap információi szerint – a válogatottal Kínába induló repülőgép utaslistáján Grosics Gyula és Buzánszky Jenő mellett Vladan Filipovics neve is szerepel

Kcsita Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23863
Megtudja mondani nekem, hogy kik alkották az 1997-es Malajziai VB U20-as keretünket, ahol kijutott a magyar válogatott? Azt tudom, hogy tagja volt a Balog Zoli, na de ki volt a többi? Ez érdekelne engem...
cornexis Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23862

na megkérdeztem a jegyárakat REAL MADRID ÉS ARGENTINA ellen, Ibuszban.

keddtől lehet venni real madridot, vidéken csak úgy ha bemész és rendelsz ami pár nap múlva lesz ott

szóval.

Real madrid:

5800, 8800, 9800, a többit nem jegyeztem meg ......18800,  é snem adtak infót hova szólnak...

 

Argentina:

3800: korlátozott látással

6300: A-C és S-V szektorok

8900: 10-15, és 22-27 szektorok, ugye ez felső karéj

.és így tovább

.

.

van vip is 29000 ftért

 

Kcsita Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23861
Akkor az mindjárt más... :).
Előzmény: Darwin (23860)
Darwin Creative Commons License 2005.06.25 0 0 23860
Én úgy értettem, hogy a Debrecen meccseit kérdezte zdzicht...
Előzmény: Kcsita (23858)
Kcsita Creative Commons License 2005.06.24 0 0 23858
Véletlenül nem kevered az időpontokat? Az elsú mérkőzés a Fradinak Júlis 13 vagy 14-én lesz, és a visszavágó július 27 vagy 28-án lesz.
Előzmény: Darwin (23850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!