Keresés

Részletes keresés

wpepi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 89
"Mert ha jövőre tudok venni egy LCD-t,gondolom abban máűr benne van a digi vevő is,nemde?"

Mivel a DVB-T azaz a földfelszíni digitális műsorszórás országos lefedettségű indulásának tervezett időpontja 2012 ezért a DVB-T tuneres (digitális tuner) TV-k, asztali DVD felvevők várhatóan 2010 után fogják a magyar piacot elárasztani.
De ezekkel a digitális tunerekkel felszerelt TV-kel, DVD felvevőkkel, csak DVB-T rendszerű adást tudsz majd fogni. Ma a világban elérhető DVB szabványok a következők: DVB-T a földfelszíni, DVB-S a műholdas, DVB-C a kábeles. Ezekből ma Magyarországon csak a DVB-T megy kísérletileg és ez az egész digitális átállás mizéria is ezt a DVB-T rendszert jelenti. Az, hogy a kábelTV szolgáltatók fognak-e DVB-C rendszert használni ma még nem tudni.

"Ha meg beindul a digi műsorszórás, akkor még a Kábel társ.-tól is érdemes lesz elválni?"

Ez attól függ, hogy a DVB-T rendszeren milyen műsorszerkezet lesz elérhető. Véleményem szerint első körben a közszolgálati (m1, m2, DunaTV) meg a ma legnagyobb 2 kereskedelmi (RTL, TV2) műsorai lesznek elérhetőek.
Előzmény: wpepi (88)
wpepi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 88
Először is többféle digitális műsorszolgáltatás létezik. Ami ma a kábelTV-k esetében kezd megjelenni annak semmi köze a 2012-re tervezett országos lefedettségű DVB-T azaz a földfelszíni digitális sugárzáshoz. Digitális sugárzás már évekkel ezelőtt is volt (pld. UPC Direct).
Azokban az LCD és plazma TV-kben valamint egyes DVD felvevőkben melyek tartalmaznak digitális tunert is azok csak DVB-T tunerek azaz csak és kizárólag DVB-T vételre alkalmasak. DVB-T ma Magyarországon még csak kísérleti jelleggel van (Budapest egyes részein fogható) és még egy jó darabig biztos marad kísérleti hiszen még nincs új média törvény se.
Az, hogy mi lesz a kábelTV-k sorsa ma még nem tudni mert a kábelTV szolgáltatókat kihagyták a digitális átállás terveiből (ezt sérelmezték is).
A földfelszíni digitális adás azért még odébb van. Ma annyit lehet tudni, hogy a jövő évtől már lehet műsorszolgáltatásra pályázni. De azt, hogy ki és milyen műsorszerkezettel jelenik meg nem lehet tudni. Azt sem lehet tudni, hogy mennyibe fog ez nekünk nézőknek kerülni. Ma még a kísérleti adás ingyen van annak aki tudja fogni de a teljes lefedettségű induláskor (2012) feltehetően lesznek programcsomagok melyek ugyanúgy pénzbe fognak kerülni mint ma a kábelTV rendszereknél lévő csomagok. Azt sem tudni, hogy mi lesz azzal a sok nézővel akik ma kábelTV rendszereken vannak mivel a 2012-es átállás őket nem érinti. Mivel a kábelTV szolgáltatók nem lettek belevéve ebben az átállásba ezért vagy marad ugyanolyan analóg mint most vagy bevezetnek valamilyen digitális továbbítást (DVB-C, IP TV, stb.)
Egy dolog viszont biztos már ma is. Azt az STB-t melyet a kábelTV szolgáltató ad neked digitális vételhez azt másra nem tudod se ma se a jövőben használni.

Tehát ha neked az ár, minőség miatt szükséges a kábelTV-s digitális szolgáltatás akkor vágj bele. Viszont arra készülj fel, hogy ebben az esetben ahány vételi hely annyi STB kell mivel csatornákat nem a TV-n váltod hanem az STB-n ami azt jelenti, hogy ha két TV-re kötsz 1db STB-t akkor mind a 2 TV-n ugyanazt a műsort kell nézni. Az STB azaz a Set Top Box ugyanúgy értelmezendő mint a műholdvevő beltéri (tulajdonképpen az is egy STB). Ha van videomagnó vagy asztali DVD felvevő akkor az szintén az STB-n keresztül lesz vezérelve azaz az STB-n váltod a csatornát. Ennek a hátránya az, hogy csak azt a műsort tudod rögzíteni amin az STB éppen áll.
Előzmény: Diótörő (87)
Diótörő Creative Commons License 2007.08.24 0 0 87
Sziasztok!
Szerintetek érdemes a kábelszolgáltató által eladásra,ill. bérlésre javasolt digitális Top Box-ot kipróbálni? Mert ha jövőre tudok venni egy LCD-t,gondolom abban máűr benne van a digi vevő is,nemde? Ha meg beindul a digi műsorszórás, akkor még a Kábel társ.-tól is érdemes lesz elválni?
áter-páter Creative Commons License 2007.08.24 0 0 86

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok,mi a véleményetek,szeretnék venni egy projektoros tv-t.

Érdemes olyat venni? Abszolut nem ismerem,ha valaki tud pár jótanácsot azt szivessen venném!!

Elöre is köszi!!

 

Áter-páter

wpepi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 85
Ami ma kapható 110.000Ft felett az mind tökéletes (Panasonic, Philips, Sony)
Előzmény: Lebenstod (79)
wpepi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 84
A CRT TV-nek nincs digitális értelemben felbontása mert a megjelenítés analóg. Felbontás csak a digitális megjelenítőknél létezik. A CRT TV-k esetén sorfelbontásról beszélünk ami azt jelenti, hogy egy sorban hány függőleges fekete és fehér vonalat lehet megkülönböztetni. A CTR TV-n a maximális sorfelbontás 860 körül van. A miniDV kamerák sorfelbontása 500 ami azt jelenti, hogy 500 függőleges vonal különböztethető meg egymástól (250 fekete és 250 fehér). A TV stúdiókban használatos broadcast kamerák 740 sorfelbontást tudnak.
A sorfelbontás monoszkóp ábrával mérhető (azok a kicsi függőleges fekete-fehér vonalak segítségével).
A CRT TV-k sorfelbontás tekintetében képesek lennének megjeleníteni HD-t is de megjeleníthető TV sorok száma kevés mert a CRT TV-k csak 625 sort képesek megjeleníteni.

Előzmény: laja30 (81)
L.Forolszkin Creative Commons License 2007.08.23 0 0 83
Méretre gondoltam.
Előzmény: wpepi (78)
mephysto Creative Commons License 2007.08.23 0 0 82
Hi! nekem ugyan ez van csak 32-esben... a kezdeti hipohondriáim után kijelenthetem, hogy egy nagyon jó kis keszülék :)
Előzmény: laja30 (73)
laja30 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 81
A CRT TV-k felbontása viszont továbbra is nagyon alacsony, nem? Ez nálam kizárja a CRT-t. Meg a mérete is - tudom, hogy van viszonylag keskenyebb, de nekem épp az a lényeg, hogy falra akaszthatós legyen, és ezzel is növeljük a szűkös teret a kis nappalinkban.
Előzmény: Lebenstod (80)
Lebenstod Creative Commons License 2007.08.23 0 0 80
Mármint a legjobb CRT-t (nagy méretűt).
Előzmény: Lebenstod (79)
Lebenstod Creative Commons License 2007.08.23 0 0 79
Üdv. Ésabból melyiket ajánlanád?
Előzmény: wpepi (75)
wpepi Creative Commons License 2007.08.23 0 0 78
Az a típus amit belinkelt nem full HD. 1920x1080 felbontású az a full HD.
Előzmény: L.Forolszkin (76)
ferdo Creative Commons License 2007.08.23 0 0 77
Az LG-nek ezt a mondelljét még nem láttam!Szerinted az amit te akarsz venni jobb mint az LG-nek a 106 plazmája?Árban kb egyeznek.Van olyan hozzászóló aki azt mondja,hogy inkább crt-t érdemes venni ebben az árfekvésben.
Előzmény: laja30 (73)
L.Forolszkin Creative Commons License 2007.08.23 0 0 76
Gondolom nagyobb kell neki.
Előzmény: wpepi (75)
wpepi Creative Commons License 2007.08.22 0 0 75
Ha nem kell a HD akkor ma még inkább CRT.
Előzmény: laja30 (74)
laja30 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 74
Előzmény: laja30 (73)
laja30 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 73
Én kb. egy hónap múlva megveszem az LG most bejelentett, 37 colos LC5-ös modelljét (LCD). Addigra talán 200 körülre esik az ára.
Előzmény: ferdo (68)
laja30 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 72
Gyerekek, semmi értelme ennek az "LCD elavult, jön az ilyen-olyan új technológia" dumának. Az OLED kijelzőkről már évek óta szó van, aztán mindig csak az a tény, hogy "majd valamikor jövőre". (Ráadásul az ilyen új technológiák a termékek megjelenése utáni egy évben még NAGYON drágák lesznek.) Az nem segít a topikindítón, hogy mi lesz TALÁN a jövőben. Arról beszéljünk, hogy miből választhatunk most.
Előzmény: wpepi (65)
L.Forolszkin Creative Commons License 2007.08.20 0 0 71
Iszonyú sok mindentől függ. Nekem van mindkettő, nekem a plazma szebb.
Előzmény: ferdo (68)
ferdo Creative Commons License 2007.08.18 0 0 70

 

Elgondolkodtató amit írtál,majd megfogom nézni,köszi.

Előzmény: wpepi (69)
wpepi Creative Commons License 2007.08.18 0 0 69
Vegyél CRT-t. 250.000Ft-ból már igen jó CRT-t kaphatsz. (jelenleg SD-ben sokkal jobb képet ad egy minőségi 100Hz-es CRT TV mint az az LCD, Plazma amit 250.000Ft-ból megkapsz)
LCD, Plazma akkor javasolt ha kell a HD. Ha meg HD akkor az a 250.000Ft kevés egy jó TV-re.
Előzmény: ferdo (68)
ferdo Creative Commons License 2007.08.18 0 0 68

Sziasztok!

 

Valaki mondja már meg,hogy mindent összevetve melyiket érdemes venni a plazmát vagy az lcd-t.Nem sokára tv-t kell vennünk,és nem tudom eldönteni,hogy melyiket vegyem.Viszont az hozzátartozik a dologhoz,hogy 250 ezernél többet nem szeretnék költeni tv-re.

bico1980 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 67
Csak anyit tudok róla mondani,hogy közel 1 guriga az ára.Ezek szerint nem küzködsz anyagi gondokkal.
Előzmény: Meszigyuri (66)
Meszigyuri Creative Commons License 2007.07.31 0 0 66
Sziasztok!
Újként köszöntök mindenkit. Sok hasznos és érdekes véleményt olvastam Plazma vs.
Lcd témában. Én már kinéztem a "nagy Őt",egy Pioneer PDP 507XD személyében.Ha valaki volna olyan kedves és írna róla néhány hasznos információt(előnye-hibája), azt nagyon megköszönném.Esetleg ha valakinek van ilyen,szivesen értekeznék vele...
wpepi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 65
Az LCD-k nyugdíjba küldése már megkezdődött hiszen az OLED panelek olcsóbban gyárhatók, nem kell háttérvilágítás, vékonyabb a képernyő, az OLED panel lehet hajlékony formában is, gyorsabb a válaszidő, stb. A Sony már jövőre piacra akarja dobni az első OLED TV-t :)
Előzmény: lovechubby (64)
lovechubby Creative Commons License 2007.07.27 0 0 64
A jövőben kizárt,hogy az LCD maradna hoszszútávú megoldásként. Japán kutatók dolgoznak egy ennél sokkal költségkímélőbb eljáráson. A vas-oxid részecskék véleményük szerint 5 év múlva a folyadékkristályt nyugdíjba fogják küldeni méghozzá negyed annyiba fog kerülni,mint a mostani SG-k
bico1980 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 63
Sajnos nem jól tudod.A válaszidő csak lcd-nél van.A folyadékkristályok elfordulási idejét jelenti.A plazma teljesen más elven működik.A plazmánál elektromos áram hatására rendeződnek a plazma részecskék.
Előzmény: wpepi (60)
heted7 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 62
Azaz ennyi idő alatt lesz egy kék pixelből mondjuk piros?
Előzmény: wpepi (60)
mephysto Creative Commons License 2007.07.26 0 0 61
Szia Saughassy!

Köszönöm a hozzászólást. Kezdem megszokni. Hallottam olyat, hogy a Sony BRAVIA-ja már kellemes homogén feketét tud, viszont ezzel ellentétben pl. a Westend MM-ben a "szaki" nem ajánlotta, mondván a Sony-ban sok Samsung alkatrész van, és mivel én az LG 32LC51 és a SONY 32U2000 között csapongtam, ezkből az LG-t ajánlották. Megmondom őszintén a bolti körülmények között az LG-nek szebb képe is volt valóban...
Előzmény: Saughassy (58)
wpepi Creative Commons License 2007.07.26 0 0 60
Pedig írtam :)
A digitális paneleknél (LCD, Plazma, stb.) a válaszidő a pixel állapotváltozásának idejét jelenti.
Előzmény: heted7 (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!