Keresés

Részletes keresés

DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 489
abban igazat adok neked, hogy amit mutattál jó technológia, csak a sok szakbarbár leegyszerűsíti, ezen a fórumon a hozzászólások alapján a legtöbb szaki ad a munkájára, de mindannyiunknak heti szinten ad bosszúságra okot : megcsinálok egy korrekt árajánlatot dolgozok vele egy éjszakát a megrendelő a pénzéért 100%os munkát kapna, erre következő héten megyek a megrendelő felé és látom hogy 2-3 alkoholista az udvaron gégecsőbe tuszkolja a máshonnan bontott vezetékét. persze a megrendelő arra sem méltat, hogy visszajelezzen mert 10-15 %-al olcsóbban kapott valakit , csak néhány hónap múlva keres meg , nagy sajnálkozva , hogy "itt sincs áram ott sincs áram "....
Előzmény: stewevill (486)
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 488

Egy kis vágástechnológia  (még mindig a mostani panel) érdemes megnézni a nagy rombolást :-)

DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 487

Mi most épp egy panellakást újítunk fel, ami vágás szempontjából nem egy leányálom bár jó gépünk van és csak 15-20%-al lassabv a vágás.

van egy hely ahol nincs más bejutási lehetőség a gardróbok miatt itt nekünk is padlócsövet kellett bevágni  (nem lefúrni)  :-)

 de kicsit szebben megoldottuk.

 

bár a kép kicsisége miatt nem látszik a konyhai dobozok alatt egy csík fut ami a legjobban elcsúszott doboznál is kb 1 mm (ami igen fontos, mert legtöbbször a csempézés után a fugák dobják ki a villanyszerelő szaki precízségét

 

 

 

stewevill Creative Commons License 2007.08.06 0 0 486

folyt:

azért lehetne ezt terített huzalozásnak megfelelően is csinálni....

 

Előzmény: stewevill (485)
stewevill Creative Commons License 2007.08.06 0 0 485
Minden hülyeséget azért nem kell átvenni... :)
Előzmény: DkGrinder (483)
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 484

-1

 

DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 483
lehet, hogy nem rossz a technológia de engem ezek a polipszerű képződmények elborzasztanak (ez a kép a gyártó honlapján van)
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 482
:-(
Előzmény: stewevill (481)
stewevill Creative Commons License 2007.08.06 0 0 481

DkGrinder!

 

Kicsit ellentmondok Neked a padlócső témában:

SzVSz igenis jelentősége van a padlócsövezésnek, ugyanis így a gyengeáramot teljes biztonságos távolságtartással a padlóba lehet helyezni, a fix, nem változó végeket a legrövidebb hosszal lehet elhelyezni: pl. kazán termosztát-kazán közti szakasz, tűzhey 3 fázisú leágazás, konyhai dugalj főáramkör betáp doboza, mennyezeti lámpakiállás, Tv, riasztó csatlakozási pontok, külső udvari világítások (ezeket jellemzően nem kell később sem máshová tenni, mint az eredeti szerelés helye). Természetesen az én hátam is borsódzik, ha meglátom, hogy erre a feladatra bármilyen!!! gégecsövet alkalmaznak. Attól sokat én sem remélek. Azonban javaslom próbáld ki a symalen csövet, s megváltozik a véleményed.

Mellékesen megjegyzem: 1. Ny-európai tapasztalat szerint az építőiparban ezzel szerelnek, 2. kíméli a tartófalakat, áthidalókat,  3. pl. peva födémeknél nem is tudok jobb megoldást.

Kíváncsi vagyok, hogy egy magas villanyszerelési igényű épületben szabványos oldalfali szerelés esetén mi marad a falazatból, szerintem a statikus rosszul lenne. :(

 

A symalen weblapon láthatsz jó dolgokat, javaslom próbáld ki a valóságban!

 

(Soha többet gégecsövet!!!)

 

Üdv. : stewevill

Előzmény: DkGrinder (480)
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.06 0 0 480

A padlóban készült csövezésnek az a hátránya, hogy nem húzható újra (tulajdonképpen először se lehet belehúzni semmit, sokszor látni az utcán gégecsővel birkózó "villanyszerelőket" vajon miért kell az utcán behúzni a vezetéket?) persze minden így barkácsoló szerelő az állítja hogy az úgy jó, de az igazság az, hogy sajnálnak beruházni komolyabb horonymarókra és anélkül így egyszerűbb ,ráadásul ha valamit elszúrnak könnyű ráfogni a kőművesre, hogy eltörte a csövet.

Bár az is igaz, hogy én túl maximalista vagyok nagyon adok a részletekre ,még az olyanokra is amit később elvakolnak (Pl. a 13-as csőnek 14 a 16--osnak 17  mm-t vágok, minden vágást vízmértékkel feljelölök....) ami kicsit betegesen hangzik de ha valakinek profi a felszerelése nem tart tovább. szerintem ha olyan szerelőt kérdezel meg aki kicsit is ad a munkájára az csak akkor használ padlócsövet ha már végkép nincs más megoldás

Előzmény: medvetervez (479)
medvetervez Creative Commons License 2007.08.06 0 0 479

Kösz a választ!

De miért rossz ha az aljzatbetonban (szigetelésben) viszi a gégecsövet? Azt mondta ott is viszi...

Előzmény: DkGrinder (468)
Robin Creative Commons License 2007.08.06 0 0 478
köszönöm
Előzmény: Lacivill (474)
Hangolka Creative Commons License 2007.08.06 0 0 477
igazabol atnezni csak a kezdo es vegpontokat tudja, mivel a szerelodobozok mar elvannak tuntetve(gletteles, festes)
az osszes dugaljt 2,5mm2-el szereltem, csak a lampak vannak 1,5mm2-el
16A-ral biztositottam.
10 kulon kor van a hazban, minden helyiseg kulon gegecsoben lefuzve

Előzmény: Lacivill (476)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.06 0 0 476
Kihívsz egy olyan szakit aki leméri, és átnézi a házat, és ő állit ki egy papirt.
Előzmény: Hangolka (475)
Hangolka Creative Commons License 2007.08.06 0 0 475
hi!

egy olyan kerdesem lenne, hogy sajat uj epitesu csaladi hazamban az eloirasoknak megfeleloen vegeztem a villanyszerelesi munkakat, viszont villanyszereloi papirom nincsen (elektromuszeresz a vegzettsegem)
a hasznalatbaveteli engedelyben viszont csatolni kell a kivitelezo villanyszerelo nyilatkozatat.
a villanyszekrenyig a kiepitest az aramszolgaltato vegezte.

mit tehetek ebben az esetben?
Lacivill Creative Commons License 2007.08.06 0 0 474

Hát elég nehezet kérdeztél, első körben:

több szolgáltató nem engedélyezi a vezérelt/nappali áramkörre mágneskapcsolót.

Valószinű, hogy teljesen új mérőhelyet kell kiépitettned az új szabványos műanyag szekrény formájában.

Ha elég 32A akkor hálózatfejlesztési díjat nem kell fizetned 150 nettóra tippelném a költségeket, a belső szereléssel.

A legegyszerűbb lenne kihívni a helyieket.

Előzmény: Robin (455)
Robin Creative Commons License 2007.08.06 0 0 473
Úgy tűnik sikerült igazán nehezet kérdeznem, mert senki sem reagált a kérdésemre. Node sebaj, nem sikerülhet minden.
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.05 0 0 472
fogadd meg Laci tanácsát  általában az aljzatban szerelők nagy barkácsolók, de úgy egy 4 napos melót 1 nap alatt meg lehet csinálni ezért vállalnak olcsóbban
már sokszor elhangzott, de kérj tételes árajánlatot , családiháznál  én is inkább a szerelvénykiállásos számolást ajánlanám. a 441-es hozzászólásomban leírtrm egy két árat amihez tudsz hasonlítani.
Előzmény: kitty-d (470)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.05 0 0 471

Nehezebbet kérdeztél mint gondoltad!

Kezdem azzal, hogy én szerelek aljzatban, csak végszükség esetén viszek el ott néhány csövet. Ettől még elfogadható ez a szerelési mód. Mivel a villanyszerelőre szokás minden egyég gyengeáramot, illetve riasztó csövezést testálni erről nem írtál! Ettől még nehezebb a dolog. Ennek ellenére 1,5 milla anyag+munkadíj nettót tippelnék.

Ezen a fórumon van egy kollega aki négyzetméter árai fenn vannak, én inkább szerelvény darabáron szoktam vállalni................

Vigyázz az olcsó jánossal!

Előzmény: kitty-d (470)
kitty-d Creative Commons License 2007.08.05 0 0 470

Kedves Lacivill!

Van egy nettó 250m2-es ház, amiben villanyszerelési munkát szeretnénk elvégeztetni. Ezidáig nagyon eltérő árajánlatokat kaptunk, és nem értjük miért. Nagyjából leírom miket szeretnénk beletenni: a konyhában mindenféle beépített gépek (sütő, főzőlap, beépített mikró, mosogatógép..), lesz 2fürdő, egyikben masszázskád, másikban hidromasszázs zuhanykabin, szolárium. Van egy nagy nappali, 3szoba. A házat most kezdik építeni, ezért a kábeleket föld ill. aljzatbetonban szeretnénk elvinni. A kertben akarunk kerti lámpákat, illetve a tető alatt is világító testeket. Tudom hogy ezt így nehéz, de szeretném ha írnál egy körülbelüli árat, amit te reálisnak tartasz. A ház vidéken található, ha ez jelent valamit. Várnám válaszod, és köszönöm előre is!

Kitty

Lacivill Creative Commons License 2007.08.04 0 0 469

Tehát semmi külső villanyóraszerelés, miegyebek?

Szerelvényeket tartalmaz?

Nagyságrendileg 80-100 kiállásnál( konektor, kapcsoló, riasztó,gyengeáram) reális.

Előzmény: medvetervez (467)
DkGrinder Creative Commons License 2007.08.04 0 0 468
még 1-2 érdekes dolog:
nekem mindig gyanús a tipikusan elfogadott 40-60%  (munkadíj/anyag ) a valóságban inkább 60-40  )-:
mert ezek általában úgy készülnek,hogy pl. "akarok kapni a munkáért 870e FT-t ezt ezt elosztom 40-60= 348e +522e ezeket szétválogatom kamu tételekre....."
ezek az árajánlatok ritkán tartalmazzák a műszaki tartalmat, mert kevés családiházról  készül elektromos terv és félóra helyszíni megbeszélés után  lehetetlen megmondani, hogy 400 vagy 600m cső kell :-)és mivel egy lakás csövezésének pontos megtervezése otthon kb annyi idő mint kivésni a hornyokat ráadásul csak minden  harmadik árajánlat nyer szerintem kevesen bíbelődnek vele igazából, általában az így készült árajánlatok négyzetméter*x 1000 Ft-al készülnek, és a négyzetméteres kivitelezőnek az az érdeke, hogy minél kevesebb kiállást számoljon ( nagyon sok az 1 szoba 1 dugaljas kivitelező)sok a rosszul   megtervezett lakás kihagyják az alterokat (pl egy helységbe minden iránybol ahonnan be tudsz menni le is kell tudni kapcsolni a lámpákat, lespórolják a TV csillagpontokat,lefűzik az egész lakást  azután meg ha nincs a TV-n adás ráverik a szolgáltatóra,  lebeszélnek ha házimozi aljzatról mert elég ha csak egy kábel lóg ki a falból, kevés áramkörre osztják szét a lakást.... Szerintem nagyon fontos, hogy a megrendelő értse az árajánlatból, hogy mennyibe kerül ha az egyik szobába pl nem 4 hanem 5 dugaljat szeretne....ne kelljen neki tréfás számiíásokat végeznie ha valamit ki szeretne venni vagy hozzátenni.
szerintem családiháznál a normázás nem a legjobb megoldás mi inkább csak ipari létesítményeknél alkalmazzuk.

Még egy jó tanács ha a villanyszerelőd a földszinten a padlóba gégegecsövet akar lerakni kergesd el :-)még ha ingyen is vállalja
Előzmény: medvetervez (467)
medvetervez Creative Commons License 2007.08.03 0 0 467
Semmi extra, csak szobánkénti leállás termosztátnak. Biztonságtechnikának csak kábelhúzás. PC hálózat nincs, a kertben egy konnektor.
Előzmény: Lacivill (466)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.03 0 0 466
4 tételből ez nem megállapítható, én csak egy furcsa ellentmondásnak látszó dologra hívtam fel a figyelmet. Nem látszik mi a munka műszaki tartama, mennyi egyéb munkát tartalmaz: riasztó, teló, Pc, antenna egyéb kerti munkák..............
Előzmény: medvetervez (465)
medvetervez Creative Commons License 2007.08.03 0 0 465

nettó 170nm

Úgy értsem hogy ez jó ár?

Előzmény: Lacivill (464)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.03 0 0 464

Én alkalmaznám horonyvésésre, ha ebben a vágás is benne van::)

Olcsóbb a horonyvésés, mint a védőcső fődémbe helyezése, érdekes............

Hány négyzetméter ez a ház?

Előzmény: medvetervez (463)
medvetervez Creative Commons License 2007.08.03 0 0 463

Várnám véleményeteket árajánlattal kapcs. Pest megye, családi ház, 3 fázis.

Példák:

1. horonyvésés 400m, 45e

2.védőcső födémben20mm, 300m, 38e

3. 1x1.5mm2 vezeték behúzása védőcsőbe, 1200m, 18eű

4. kismegszakítók elhelyezése, 18db, 8e

 

Az egész ház munkadíija 350e, anyagköltsége 520e.

 

Soknak tűnik. Vagy mégsem?

 

Fabiodiv Creative Commons License 2007.08.02 0 0 462
Betegek, nem?
Előzmény: Lacivill (461)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.01 0 0 461
700.000 Ft ért vitték el a melót! Egészségükre!
Előzmény: Lacivill (460)
Lacivill Creative Commons License 2007.08.01 0 0 460
Lezárult már, a kilométer csak odaút!
Előzmény: Fabiodiv (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!