Keresés

Részletes keresés

gma Creative Commons License 2005.04.02 0 0 534
"Ja, és ne hagy magad félre vezetni, nézz be a közeli Tescóba, vagy más hipermarketbe, vagy bevásárló központba, figyeld, hogy mi van a bevásárló kocsikban! Én ettől vagyok rosszul, hogy mennyi felesleges kacatot, bóvlit, értéktelen, vagy gyorsan értékét vesztő holmit vesznek meg tök fölöslegesen!

Pl: plazma TV, házi-mozi, HI-Fi, és más divat cikkek...."

Miért, ez az ő dolguk, nem?
Mindenki azt vesz amit akar és van rá pénze/hitele...
Előzmény: Zoli_az_oktato (533)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.02 0 0 533

"Így tudok BÁRKINEK segíteni. Nem csak azoknak, akik havi n150e FT-ot keresnek...

Nézd, én nem válogatom az embereket, megkérdezem tőlük, akarják-é, ha igen, akkor kiderül, hogy együtt tudunk dolgozni, vagy nem..."

Evvel csak 1 bibi van: Vajon ezek az emberek kiket hoznak be?

Ha valaki munkanélküli, akkor már a kezdőcsomag megvásárlása is gáz neki.

"Minden megvalósítható amit az emberi elme ki tud gondolni!" Napoleon Hill.

A munkanélküli sajnos a saját gondolatainak köszönheti, hogy azzá vált.

Tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz, és időigényes egy-egy ilyen beállítottságú embert felhozni még csak az alap szintre is.....

És itt megint előjön a másolódás: vajon aki eleve a gondolkodásában merev, elzárkózik a váltás, vagy a változás gondolatától, valyon milyen embereket fog bevonzani?

Magyar mondás: "Madarat tolláról, embert barátjáról....."

 

"Lehet, hogy rossz körülmények vannak nyugatmagyarországon, de azt látom, hogy ha az emberek 80%-ának nem lenne jövedelme, 2 hónapig, csődbe menne a család!

Tele van mindenki hitellel, azt költik, amit még meg sem kerestek..."

Ebben 100%-ban egyet értek! Ezt én is tapasztaltam, de nem csak nyugatmagyarországon, hanem országszerte....

Viszont ez nem a pénz nélküliséget, hanem a pénzügyi intelligencia hiányát jelenti!

Ezért kell nekünk a megfelelően nyitott, és tanulni akaró embereknek ezt is megtanítani!

 

"Csak nézz utánna, hogy hány nevet tartalmaz ma a BAR lista.

kb. 1 hónapja hallottam valamelyik hírműsorbanasszem tv2-es, hogy kb. minden 5. hitelre eladott új autót lefoglalnak a bankok... "

A weboldalamon ott van a hiteles forrás! Sztem ez is pénzügyi intelligencia kérdése....

 

Ja, és ne hagy magad félre vezetni, nézz be a közeli Tescóba, vagy más hipermarketbe, vagy bevásárló központba, figyeld, hogy mi van a bevásárló kocsikban! Én ettől vagyok rosszul, hogy mennyi felesleges kacatot, bóvlit, értéktelen, vagy gyorsan értékét vesztő holmit vesznek meg tök fölöslegesen!

Pl: plazma TV, házi-mozi, HI-Fi, és más divat cikkek....

 

Előzmény: TaKy99 (531)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.04.02 0 0 532

Ezt hívjuk kottán aluliságnak.

Igazad van.

Előzmény: gma (530)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 531

Tudod, pont ez benne a szép, legalábbis nekem ez tetszik benne! Bármilyen ember, aki meglátja az üzletben az eszközt, esélye van használni. Viszont, hogy meglássa, abban az én felelőségem van!

Így tudok BÁRKINEK segíteni. Nem csak azoknak, akik havi n150e FT-ot keresnek...

Nézd, én nem válogatom az embereket, megkérdezem tőlük, akarják-é, ha igen, akkor kiderül, hogy együtt tudunk dolgozni, vagy nem...

 

Lehet, hogy rossz körülmények vannak nyugatmagyarországon, de azt látom, hogy ha az emberek 80%-ának nem lenne jövedelme, 2 hónapig, csődbe menne a család!

Tele van mindenki hitellel, azt költik, amit még meg sem kerestek...

 

Csak nézz utánna, hogy hány nevet tartalmaz ma a BAR lista.

kb. 1 hónapja hallottam valamelyik hírműsorbanasszem tv2-es, hogy kb. minden 5. hitelre eladott új autót lefoglalnak a bankok... 

Előzmény: gma (530)
gma Creative Commons License 2005.04.02 0 0 530
Nos, ha mind a 30 új alsóvonalad ilyen kunyerálós, akkor azt kell mondanom, nem a megfelelő embereket hívtad marketingtervre...
Előzmény: TaKy99 (529)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 529

"Attól vonatkoztassak el, hogy segíteni akarok valakinek? Hogy megtegyem azt, ami nekem nem jelent hátrányt semmilyen szinten? Hány ilyen százforintos alkalom van? Három? "

 

ismétlem a lényeget:

 

"segíteni akarok valakinek" + "Három"

 

Mi van azzal a három emberrel, aki az miatt nem indul el, mert úgy gondolja, hogy ezt ő nem tudja megfinanszírozni?

Akkor azt mondja neki az üzlettársad, hogy semmi gond, a felsővonalam kifizeti a telefonszámládat, amit a te üzlettársaid telefonáltak el.....

 

Ugye nem?

 

És az a három ember is ember.

 

A 100 Ft, ha már belemegyünk az összeg nagyságába, tényleg nem egy nagy összeg. Szerintem ezt bárki oda vissza beállja. De 30x100FT-ot már nem!!! De mint írtam, nem az összeg nagysága a lényeg. SZERINTEM.

 

De, pont ez a jó a sok MLM-ben, mindenki "ugyanazt" csinálja másképpen... és egyformán...

Előzmény: gma (528)
gma Creative Commons License 2005.04.01 0 0 528
Sorry, de én nem tudok elvonatkoztatni az "összeg nagyságától". Attól vonatkoztassak el, hogy segíteni akarok valakinek? Hogy megtegyem azt, ami nekem nem jelent hátrányt semmilyen szinten? Hány ilyen százforintos alkalom van? Három?
Azért maradjunk emberek már, ha lehet.
Előzmény: TaKy99 (527)
TaKy99 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 527

Most vonatkoztass el az összeg nagyságától! Ha te megtehetd, hogy az időpontegyeztetést, a te saját telefonodon csináljátok, az üzlettársad is be tudja vállalni, ha eljön az idő?

Vagy ha mentek valahova, te betudod a benzinköltséget, ő is be fogja tudni, amint lesz olyan üzlettársa, akit vinni kell valahova... 

Az elvet nézd, ne az összeget!

100 Ft-ot az ABC-ben simán otthagyok borravalónak, de ez itt nem erről szól.

Előzmény: gma (526)
gma Creative Commons License 2005.04.01 0 0 526
Nem is tudom, szerintem elég gáz 103 forintot elkérni, másolódás ide vagy oda. Ez szegénység-érzetet szül.
Előzmény: TaKy99 (525)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 525
"Hány olyan üzlettársad van (fronton) aki a honlapodon keresztül talált meg és most veled dolgozik? (ha nem akarsz, ne válaszolj)

Sajnos egy sincs...:-((( Éppen ezért kértem meg a topic lakókat, hogy szedjék ízekre!

Mindenkinek kiváncsi vagyok a véleményére, kritikájára, vagy észrevételére."

 

Nem a honlapoddal van a baj, az szerintem jó. Javaslom olvasd el Nógrádi Bence: Rinocérosz üzletkötés könyvét. Főleg a hideghívásról szóló részt. Akkor rá fogsz jönni mi a baj a "honlapoddal"!

 

"Vagy inkább +infóanyagnak szánjátok a személyes mt mellé?

Nem egészen. Inkább egy célnak, amiért érdemes csatlakozni...."

Szóval mégis 'infóanyag', olyan, mint nálunk a danet.hu.

 

"és hogy a kezdő kb. 20 ezret mennyi idő ráfordítással hozta vissza.. sokan ekkor lepődnek meg!

Ezen nincs mit matekolni. Egyszerűen: ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény..."

 

Ja, hogy te erre gondoltál! Ezt én is megtudom mutati. Sőt a HTT egyik pontja pont ez, megmutatni, hogy ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény...

A matekoláson azt értettem, amikor a kompenzációs tervet mutatod be...

 

"Példa: (véletlenül hallottam meg) egy nyugdíjas, aki arról beszélt, hogy a két hónap alatt amióta ő szedi a "bogyókat" nemcsak az egészsége javult, hanem keresett 13 ezer forintot, és észre sem vette, hogy dolgozott, mert annyira természetes volt neki, hogy beszél a "bogyókról". Erre kifelé menet az előttem álló 2 huszonéves megjegyzése: apám, ha a vén csont így hozza a suskát, nehogy má' csak neki menjen ez a bolt..."

ÉS

"Az autó ma már nem kihívás, nem mozgatja meg annyira az embereket, de egy saját családi ház.....

Ami elérhető, mégis elég motíváló.... Szóval ez a cél ezzel a honlappal."

 

Na itt van a kutya elásva, ha valakinek azt mutatod, hogyan lehet 13 ezret megkeresni, akkor ő annyit szeretne keresni. (nagyságrendről beszélek)

Ha valakinek azt mutatod, hogyan lehet családi háza, akkor azt kell mutatni, azt hogyan tudja megkeresni.

Na szerintem itt van értelme a rendezvényeknek.

 

"Én még ezzel a másolódással sem értek egyet. Határozzuk meg a célt és szabjuk személyre, hogy kinek hogyan megy a leghatékonyabban."

A másolódáson ne azt értsd, hogy az üzlettársad magyar szóval: 'majmol'.

Hanem: Gondolj bele: Üzleti, vagy termékbemutatón ha a tehetős üzlettárs-> kaja, pia, ami szem szájnak ingere. Arra agy 'csóró' mit fog mondani. ezt én nem tudom megtenni. Vagy időpontegyetzetés telefonon, ha az enyémet használjuk (vezetékes) akkor a végén elkérem tőle azt a 103 Ft-ot. Nem azért, mert bunkó vagyok, vagy nem tehetném meg. Azért mert valaki nem teheti meg. A másolódáson ezt értsd. A szponzortól látott személyes példát. 

Előzmény: gma (524)
gma Creative Commons License 2005.03.30 0 0 524
Én még ezzel a másolódással sem értek egyet. Határozzuk meg a célt és szabjuk személyre, hogy kinek hogyan megy a leghatékonyabban.
Mindenkinek más módszer válik be igazán. A másolódást az amerikaiak találták ki, mert utálnak tanulni. Ez van. Mi magyarok vagyunk, más a mentalitásunk.
Előzmény: Zoli_az_oktato (523)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.30 0 0 523

Igaz.

Csakogy van vele egy kis baj:

 

Te meg tudod mutatni, mennyit keresel.

Az üzletársad is?

Az is aki 1 hónapja kezdte?

Hogy matekolja végig, ha csak sajátot lehet mondani?

Vagy ti nem matekoltok?

Igen. Az egy hónapos is meg tudja mutatni, ha TESZ valamit. Ha mást nem, akkor azt, hogy a befektetése hogyan jött vissza aznap, és hogy a kezdő kb. 20 ezret mennyi idő ráfordítással hozta vissza.. sokan ekkor lepődnek meg!

Ezen nincs mit matekolni. Egyszerűen: ennyi idő, ennyi energia, és ez az eredmény...

A "komoly" pénzeket majd akkor, ha már túl van az első lépéseken, és TÉNYLEG azt csinálja, amit mondunk.

 

Csak olyat lehet csinálni, ami másolható...

Igaz. 100%-osan.

 

Az MLM pedig a másolódáson alapszik.

Ez is.

 

Ezért kell (lehet) mutatni (rendezvényeken) sikeres embereket, mert így valós, így már másolható...

Evvel nem értek 100%-ban egyet. A kezdő, egy másik kezdőt tudja másolni, és avval tud csak azonosulni. Csak később látja meg, hogy mekkora a pálya, és csak akkor tudja elhinni magáról, hogy tud nagypályás lenni, ha már a fejében is megtörténik a váltás.

Példa: (véletlenül hallottam meg) egy nyugdíjas, aki arról beszélt, hogy a két hónap alatt amióta ő szedi a "bogyókat" nemcsak az egészsége javult, hanem keresett 13 ezer forintot, és észre sem vette, hogy dolgozott, mert annyira természetes volt neki, hogy beszél a "bogyókról". Erre kifelé menet az előttem álló 2 huszonéves megjegyzése: apám, ha a vén csont így hozza a suskát, nehogy má' csak neki menjen ez a bolt...

 

Előzmény: TaKy99 (521)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.30 0 0 522

Zoli

Jól néz ki a honlapod.

Köszönöm, rali is ezt mondta.

 

Hány olyan üzlettársad van (fronton) aki a honlapodon keresztül talált meg és most veled dolgozik? (ha nem akarsz, ne válaszolj)

Sajnos egy sincs...:-((( Éppen ezért kértem meg a topic lakókat, hogy szedjék ízekre!

Mindenkinek kiváncsi vagyok a véleményére, kritikájára, vagy észrevételére.

 

Vagy inkább +infóanyagnak szánjátok a személyes mt mellé?

Nem egészen. Inkább egy célnak, amiért érdemes csatlakozni, és keményen dolgozni, hogy 3-5 éven belül egy ilyen házba lehessen költözni. Az autó ma már nem kihívás, nem mozgatja meg annyira az embereket, de egy saját családi ház.....

Ami elérhető, mégis elég motíváló.... Szóval ez a cél ezzel a honlappal.

 

Az üzlettársaidnak is van ilyen SZEMÉLYES honlapja, vagy ők a tiedet mutogatják?

Nincs. Most dolgozok egy olyan rendszeren, amit Ők is tudnak használni. Másik célom, hogy elindítsam a negyedik generációs hálózat építést. Itt nincs visszautasítás, és nem kell embereket "zaklatni"...

Személy szerint maximálisan egyertértek rali-val, pyrotax-xal, maxell-lel. Én 4 alapítványt támogatok de mindennap van egy új aki adományért könyörög, de kezd már elegem lenni ebből. A vége az lesz, hogy az a négyet is hagyom a fenébe..

Előzmény: TaKy99 (520)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 521

Zoli:

"Bocsi, de szerintem a legjobb a saját példa. Te mennyi időbefektetéssel, mennyi ráfordítással mennyi pénzt keresel. Ez az ami a Te ismeretségi körödben számít....

Szerintem."

 

Igaz.

Csakogy van vele egy kis baj:

 

Te meg tudod mutatni, mennyit keresel.

Az üzletársad is?

Az is aki 1 hónapja kezdte?

Hogy matekolja végig, ha csak sajátot lehet mondani?

Vagy ti nem matekoltok?

 

Csak olyat lehet csinálni, ami másolható...

Ha egy gyémánt a sajátjával jön, azt nem lehet másolni!

Az MLM pedig a másolódáson alapszik.

Ezért kell (lehet) mutatni (rendezvényeken) sikeres embereket, mert így valós, így már másolható...

Szerintem.

 

Egyébként jogos amit írtál!

Csak Pyrotax a személyes tapasztalat, példa jelentőségét Nagyüzemben vitatja....

Igaz nem is MLM-ezik... :-)))

Előzmény: Zoli_az_oktato (518)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 520

Albertinka

Teljes mértékben egyetértek. Nem írtál újat, csak igazat.

Egyébként ezt az érzelmi függőséget lelkesedésnek hívják.

 

Rali

Azért a vallás egy kicsit erős, annak más paraméterei vannak.

Ha egy amerikai típusú kereskedőcégnél hallanál egy reggeli 'míítinget' meg lennél lepődve.

(Én véletlenül belecsőppentem egybe) Hát elsőre én is azt mondam, ezek fanatikusok....

 

Pyrotax:

"Már csak az a kérdésem, ha ebbe ennyi energiát feccöltök néhány kicsi %-kért, akkor miért nem teszitek ugyanezt saját kiskervállalkozásban 20-50%-kos tiszta haszonért? Hmmm???"

 

A árrésről egy másik topikban felvilágosítottalak.

Hogy miért nem kisvállalkozás?

Elmondom: Eddig kb 80 ezret fektettem be, 40-et vettem ki. (2005. jan. 24-én regisztráltam)

Az vállakozásunkba (2 éve indítottuk)  (csak a pénztárgép volt 80 ezer) cca15m árukészlet, cca-1m üzletberendezés, cca3m(pályázat) műhelyberendezés. 6m(hitelre) teherautó... Azóta új műhely, mégegy üzlethelység... kellene venni még egy autót...

A haver most kezdett, panaszkodik, a 10m mellé 10m vett fel hitelre és kellene még...

Na most mond azt egy átlag alkalmazottnak, tuti vállalkozás, befektetés minimum 10 misi...

Ehelyett 80-150e részletekben és kipróbálhatod magad...

 

Ráadásul ahogy Zoli írta, megtanítja, hogyan csinája, és utánna nem kell ottlennie...

Ha én/társaim kiadom az üzletvezetést idegenbe, mert csinálunk, még 6 üzletet, gondolod, az idegenbe kiadott üzlet annyit fog hozni, amennyit nekünk? nem fognak meglopni ugye? lekötelezett lesz az üzletvetzető ugye?..

NEM! Ott kell lennünk mindehol, ha azt akarjuk, hogy menjen a szekér..

Pénz van, Idő nincs...

Miről szól az MLM pénz és idő....

 

 

Zoli

Kérdésedre kicsit feljebb már válaszoltam.

Jól néz ki a honlapod.

Azért lenne egy kérdésem. természetesen kivétel erősíti a szabályt alapon.

Hány olyan üzlettársad van (fronton) aki a honlapodon keresztül talált meg és most veled dolgozik? (ha nem akarsz, ne válaszolj)

Vagy inkább +infóanyagnak szánjátok a személyes mt mellé?

Ahogy mi a Vebso-t és a Danet-et?

Az üzlettársaidnak is van ilyen SZEMÉLYES honlapja, vagy ők a tiedet mutogatják?

 

Előzmény: Albertinka (508)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.28 0 0 519

Szia pyrotax!

Bocs, hogy bele pofázok a beszélgetésbe, csak szeretném elmondani, hogy szinte mindegyik rendszer a következő módon indul: a jelölt először megvesz saját használatra bizonyos terméket, vagy szolgáltatást. Ezt néhány helyen már kedvezménnyel kapja. Ezek után már egy komolyabb néhol 25, de van ahol 30% kedvezménye van.

Konkrétan nálunk: a nagykerjog kb. 20 ezer, ebben tetszés szerinti terméksklála már 10% kedvezménnyel. Ettől a pillanattól kezdve van 25% árrés. A forgalom növelésével további kedvezmények vannak. 7 lépcsőben újabb 22%. Itt még nincs vége. Ahhoz, hogy ezt a kedvezményt elérd, kell 800 ezer forintos forgalmat produkálni. Ezt egy-két emberrel igen nehéz.

Szal, ha ezt a szintet elérem, van 47% árrésem, ha valakinek "eladok" valamit.

Ekkor lép be a "gyorsító sáv" a csoportom forgalma mellé a cég havi teljes forgalmának 3%-ból kapok egy részt. Ez kb. 35-40 ezer. A meglévő önálló csoportom forgalma után is kapok bizonyos százalékot. Ez az igazi pénz. És ezért "csak" annyit csináltam, hogy megtanitottam valakit ugyanerre.

Én személy szerint nem használom ki a 47%-os haszonkulcsot, mert tudom, hogy több pénzt hozhat, ha valaki szintén inkább a "nagyker" jogot használja ki.

Lejjebb megírtam, hogy milyenek a cég paraméterei. A saját csoportom forgalmáról is írtam.

Nem vagyok elszállva, mert tudom, hogy ezt könnyedén túl lehet szárnyalni hagyományos vállalkozással is.

Engem az fogott meg, hogy habár nem voltam túl aktív, a csoportom folyton nőtt, és mivel a családi fogyasztás túllépte a minimális értéket, mindíg hozott pénzt.

És most már ebből élünk.

Más: ha kérhetlek nézd meg a weboldalam, nagyon szeretném ismerni a Te véleményedet is. Nyugodtan írhatsz privátban is!

Köszi a figyelmet.

Előzmény: Törölt nick (509)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.28 0 0 518

"Itt nem az a kérdés, hogy az MLM működik-e, hanem az, hogy neked működik-e?"

Ezt tőlem kérdezed? Kérlek nézd meg a weboldalam.....

 

"Nem tudom, milyen könyvek és audióanyagok vannak nálatok, de azt azért el kell mondanom, hogy nálunk a segédanyagok célja éppen a szakmai és pénzügyi intelligencia emelése. Hogy valaki fejben is "milliomossá" és profivá váljon."

Én azt gondolom, hogy nagyon jó anyagok vannak nálunk. Egy kicsit bele is hallgathatsz az oldalamon.

 

"Mi az MT-n már konzervatív minimumértékekkel számolunk, nehogy elriasszuk a jelöltet. pl: gyémánt 6 smaragd lábbal nettó 2,5 misi."

Bocsi, de szerintem a legjobb a saját példa. Te mennyi időbefektetéssel, mennyi ráfordítással mennyi pénzt keresel. Ez az ami a Te ismeretségi körödben számít....

Szerintem.

 

Szabad megkérdeznem, hogy mennyi ideje foglalkozol a hálózatépítéssel? 

Előzmény: TaKy99 (506)
gma Creative Commons License 2005.03.28 0 0 517
Egyébként a többiben igazad lenne. De ezt a hülye 3%-ot nem tudom honnan vetted.
Én az Amway-ben nem vagyok 3%-os sem, a másikban hó végére kb. 9%-os leszek úgy néz ki (egy hónap alatt).

Nem a 3%-ért csinálja a kezdő emberke, hanem a min. 30% árrésért. Vagy nem is tudtad, hogy van ilyen? :D
Előzmény: Törölt nick (515)
gma Creative Commons License 2005.03.28 0 0 516
Célzást??? Nemár :D:D
Semmi célzás nem volt, ez csak egy jó sztori.
Nem kell mindenbe látni a mögöttest, lehet hogy nincs is.
Most frankón eszembe se jutottál, ezt nem Neked írtam.

Üdv,
gma
Előzmény: Törölt nick (515)
gma Creative Commons License 2005.03.28 0 0 514
Volt egy jó sztori: sógor beállt a melós furgonjával (teherautó) egy helyre, normál parkoló, semmi extra. Mint utólag kiderült, ez a Network21 székháza. Egy kis hülyegyerek meg úgy ráállt, hogy nem tudott tőle kiállni. Erre az a kiscsávó pattog (5 kilós aranylánccal persze) amikor szóvá van téve, hogy rossz helyre állt.
Kicsit el lett verve szegényke :D a kétajtós szekrény spanjával meg még egy harmadikkal együtt. Ja igen, az nem látszik, ha a "szakadt melós" pont karateedző is félállásban ehehehhehehe :D

Tanulság: hiába van sokmilliód, azért az arcodból nemárt visszavenni :D

Üdv,
gma
rali Creative Commons License 2005.03.28 0 0 513
Öléggé kártékony vallás, ami azt illeti....
Előzmény: Törölt nick (512)
rali Creative Commons License 2005.03.28 0 0 511
MAXVAL is megmondta jópárszor, hogy az MLM egyfajta vallás.
Előzmény: Törölt nick (510)
Albertinka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 508

Network-ös ismerőseimet látva én is tapasztaltam, hogy olyan emberek integetnek, tapsolnak,  pezsegnek ott fantasztikus optimizmussal és lelkesedéssel, akik semmit a világon nem csinálnak, eszük ágában sincs dolgozni, és még az is tiszta véletlen, ha egyszer elérik a 3 százalékot. Viszont a szeánszok hangulata, a kazetták életerőt sugárzó optimizmusa kialakít valamiféle érzelmi függőséget. Akiket beszippant ez a milliő, azok találnak egy olyan közösséget, amely tiszteli és megbecsüli, néha még ünnepli is őket, ez pedig nem igazán jellemző más közösségekre. De hiába hallgat valaki egész nap kazikat, hiába van ott valaki minden rendezvényen, hiába ken magára mindent 100 százalékos termékhasználóként, ez nem munka, ezzel nem lehet pénzt keresni. Pedig sok-sok lelkes nulla százalékos abba az illúzióba ringatja magát, hogy ők ilyenkor dolgoznak.

 

Persze, ezt most csak úgy leírtam, semmi újat nem mondtam vele. :)

Előzmény: TaKy99 (507)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 507

"Ahhoz, hogy én sikeres legyek, nem elég egy messiást találnom, minimum kettő kell belőle"

 

Nem, egyet sem kell találnod. csak találnod kell 2 olyan embert, akinek az ismerősének, az ismerősei.... közt ott van. A lényeg, hogy 2 külön lábban legyenek.

Ezért ne állj meg 2 frontnál!

 

És pont itt az ellentmondás:

"közülük csak a messiásoknak van komoly jövője"

Éppen ezért nem igaz:

 

Ha én találok 6 embert frontra, ahol 2 lábban mélységben van 2 messiás, akkor már nekem is szép pénzem van.  Akkor már én is messiás vagyok?

 

Itt nem igaz az, ami a hagyományos piramisban (normál cégek)

Hogy nem kereshetsz többet, mint a főnököd.

Itt pont az a cél, hogy náladnál jobb embereket találj, igaz, hogy ők többet keresnek, mint te, de ezáltal te is többet keresel.

 

Egyébként pont azon gondolkodtam, hogy ha csak 1 frontod van, aki alatt valahol van egy messiás (tetszik ez a szó, erőltetett, de az általad vázolt ténynek megfelelő :-))) akkor már vásárlóként is megéri, mert elég komoly "árengedményt" kapsz utána.

 

"és fél év, egy év múlva jön rá, hogy 1) vagy becsapták, 2) vagy ő csak törzsvásárlónak alkalmas. Egyik sem lehet valami felemelő érzés. "

 

Igaz! a 2. az,      1. is sajnos igaz lehet.

 

Én megint csak ismétlem magam, Rájön, becsapták, vagy ő csak törzsvásárlónak alkamas.

miért is? Nincs meg a célja, nincs kitartása.

 

Saját példa: Azt veszem észre, van olyan üzlettársam, aki nagyon lelkes, ő aztán.. De dolgozni, azt valahogy nem. Ebben a hónapban tartott 2 MT-t. Akkor ő lehet lelkes, de ha a munkát nem teszi bele, akkor nincs eredmény. És hiába mondom meg neki, "megigérem..." "ne nekem igérd, ez a TE üzleted..."

És a végén kiderül, nincs célja, amiért hajlandó lenne dolgozni. Most megint ott tartunk, mint februárban: 1.  - legyen célod...

 

Akkor most én becsaptam őt? Vagy ő saját magát?

Vagy ő az aki csak törzsvásárlónak jó?

 

Mert a lelkesedés, és a csillogó szem tényleg nem elég!

Előzmény: Albertinka (498)
TaKy99 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 506

"Ezért kell elmondani az elején, hogy a cél egy fogyasztói hálózat felépítése, nem" milliomosképző"

Ezzel én is kicsit vitatkoznék....

 

A cél tényleg a fogyasztói hálózat kiépítése + olyan emberek megtalálása, aki kiépítik a hálózatot. Aki pedig kiépíti az jogosan várja a milliókat. (Nem aki próbálkozik, hanem aki kiépíti) Nem tudom, milyen könyvek és audióanyagok vannak nálatok, de azt azért el kell mondanom, hogy nálunk a segédanyagok célja éppen a szakmai és pénzügyi intelligencia emelése. Hogy valaki fejben is "milliomossá" és profivá váljon.

 

És a buktató pont itt van. Hiszen sok ember mit lát? Hogy itt anyagi függetlenségről beszélünk. Viszont ha nem beszélünk, akkor nem lesz az a pár ember, aki ezt magáévá tudja tenni. Mivel a kezdők nagyon-nagyon ritkán rendelkeznek ezekkel a tulajdonságokkal. Van 1-2 olyan akik igen, pont azok akik gyorsan megcsinálják.

 

Itt inkább pont azt kell tisztázni az emberek fejében, hogy itt nem holnapra legyünk milliomosok klub szervezése folyik.

Hanem PERSPEKTÍVÁVAL és KITARTÁSSAL rendelkező emberek érhetik el, Az eszköz, amit ehez kínálunk az egy fogyasztói hálózat kiépítése és munkatárs keresés nevű MUNKA.

 

Mert az MT mit lát? Valahol a millióknál emeli fel a fejét a mélyalvásból.*

 

* Mi az MT-n már konzervatív minimumértékekkel számolunk, nehogy elriasszuk a jelöltet. pl: gyémánt 6 smaragd lábbal nettó 2,5 misi. (ide írtam egy példát, aztán kitöröltem, nehogy a végén engem is meggyanúsítsatok néphülyítéssel.)

 

Csak sokan ezt az új belépőknek nem merik elmondani. Főleg, ha még ők is újak, és féltik az új üzlettársat a kilépéstől. Pedig SZERINTEM pont az elején kell velük ezt tisztázni, mert ha későn mondod meg, akkor becsapva érzik magukat. Ha meg egyáltalán nem, és magától jön rá, akkor főleg.  Mert próbálják a vezetők a rendezvényeken megmutatni, mi is a lényeg, és akinek nem mondod el amit pirossal kiemeltem, akkor jönnek olyannal, hogy szekta, néphülyítés...

 

Valahol hallottam, hogy először fejben kell elérned azt a szintet amit szeretnél, csak azután tudod megvalósítani. Bár ez kicsit Dale Carnegie-s.

 

Itt nem az a kérdés, hogy az MLM működik-e, hanem az, hogy neked működik-e?

 

Előzmény: Zoli_az_oktato (505)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.27 0 0 505

"Ezért kell elmondani az elején, hogy a cél egy fogyasztói hálózat felépítése, nem" milliomosképző"

Evvel azért kicsit vitatkoznék....

MInden rrendszerben kell legyen olyan pont, amely elérése esetén a jutalék átlép hétjegyűbe.

Én magam is példa lennék erre....:-)))

Ma Mo-n inkább a pénzügyi intelligencia szintet kellene emelni, és már az általános iskolában el kellene kezdeni a képzést...

Talán ennek hiánya miatt nem tolonganak az önként jelentkezők...

 

"Aki olyan rámenős a csoportomban (ne feledd az a lényeg, hogy a két nyomulós emberem két külön ágam valamely szintjén valahol legyen, nem kell hogy közvetlen alattam) az úgyis hozza majd a pontokat, úgyis nálam "csapnak össze a hullámok" (pontok)"


Azért még meg is kell őket találni, és el kell őket indítani....

A mélységben pedig az másolódik, amit Te indítasz el..

Ne próbáld meg azt sejtetni, hogy ebben az esetben elég csak ülni a "tojásokon" (ha már itt a húsvét:-)), és majd szépen az ölünkbe hullik a sok lé!

 

Áldott Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

Előzmény: gma (502)
Zoli_az_oktato Creative Commons License 2005.03.27 0 0 504
Köszönöm. Jól esik a dícséret.
Előzmény: rali (494)
rali Creative Commons License 2005.03.27 0 0 503
Ez világos volt eddig is.
Előzmény: Albertinka (500)
gma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 502
Igen, igaza van mind2őtöknek. Ezért kell elmondani az elején, hogy a cél egy fogyasztói hálózat felépítése, nem milliomosképző! Én használom a terméket és továbbajánlom. Ennyi. Nem kellene itt átverni senkit. Aki olyan rámenős a csoportomban (ne feledd az a lényeg, hogy a két nyomulós emberem két külön ágam valamely szintjén valahol legyen, nem kell hogy közvetlen alattam) az úgyis hozza majd a pontokat, úgyis nálam "csapnak össze a hullámok" (pontok)

Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!

Szeretettel,
gma
Előzmény: rali (499)
Albertinka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 501
förcsölsz = görcsölsz
Előzmény: Albertinka (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!