Keresés

Részletes keresés

Gabeszka Creative Commons License 2004.01.01 0 0 644
Horror a javából!
Gyors és teljes gyógyulást így ismeretlenül is az anyukának!!

Kinga (olvasgattalak régebben a felkészülősben...), megírnád kérlek mélben ha esetleg tudod, melyik az a doki, és mit rontott el (én ama 1 km-re lévő kórházban szülnék áprilisban)

Köszi,
Gabeszka

moes Creative Commons License 2003.12.30 0 0 643
most már én is közbepofáz, sajnos nem tudom megállni:

na ezek éppolyan sarkítások, minthogy dr. H. esetéből azt vonjuk le, hogy minden doki pénzcsináló gyilkos. nem minden 18-22 évesnek van háza és autója, én pl. a "piacgazdaságban" jártam egyetemre ilyen idős koromban, kollégiumban laktam és volt, hogy hetekig pirosaranyas kenyeret ettem. most meg közgazdász vagyok, 10-11 órákat dolgozom naponta, rosszabb esetben 12-13-at is (a piacgazdaságban viszont nincs túlórapénz...) és nem keresem meg az orvosi fizetések tízszeresét.

lehet, ez most nem érdekel senkit, csak arra inteném a nagyérdeműt, hogy ne skatulyázzunk, mert az nem sok jóra vezet.

tisztelettel
moes

Előzmény: DoktorÚrVazze (601)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 642
Sziasztok, nemrég ment el a barátnőm férje, javulunk, javulunk, de pár napig még valószínűleg altatják, kvázi vércserét csinálnak nála. De holnap bemegyek hozzá, mert látni akarom.

Viszont azt mesélte most a férje, hogy hajnalban megszületett a baba, anyuka még látta, kezdett jól lenni, aztán reggel lett rosszul.

Az orvosa nem érzi jól magát a bőrében, de azt hiszem ez a minimum.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.30 0 0 641
Hát ez valóban jó hír nagyon örülök neki! :-)
(Szegény asszonyka nagyon megszenvedett ezért a gyerekért...)
Előzmény: Törölt nick (639)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.30 0 0 640
szuper:))))
Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 639
Jó reggelt, hát nagyon úgy néz ki, hogy tényleg túlvagyunk a nehezén. Barátnőm javul! Igaz, még altatják, de működik a veséje, a mája (!), már nem vérzik sehol, rendben a keringése, jön vissza szépen, ahogy azt kértük tőle.

Jaj, csajok, most merek elkezdeni megkönnyebbülni.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.12.29 0 0 638
Kedves doktor úr (vazze) :-)

ezt írtam többek közt:

"A terhes anya azért választ orvost magának, hogy BIZTONSÁGBAN ÉREZZE MAGÁT a nehéz óráiban!!!! És éppen ezt nem kapja meg! "

Igazad van, kimaradt 3 szó belőle, miszerint "az ilyen esetekben"

azaz, a mondat így szól helysen, szándékom szerint:

"A terhes anya azért választ orvost magának, hogy BIZTONSÁGBAN ÉREZZE MAGÁT a nehéz óráiban!!!! És az ilyen esetekben éppen ezt nem kapja meg! "

Nem tudtam előbb válaszolni, mert 24 óta elszállt az internetem, ma javították meg. De bármit írtam, az nem a becsületes hivatászerető orvosok ellen íródott.

Mentésgemre szóljon, hogy nem vagyok sem politikus, sem kormányszóvivő. :-)

Egyébként boldog új évet kivánok neked és minden hozzád hasonló orvosnak! :-)))

Előzmény: DoktorÚrVazze (578)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 637
Na, beszéltem a barátnőm férjével. Javulnak a kilátások, de szorítani, szorítani, szorítani. De sokkal nyugodtabb volt a hangja.
Előzmény: Angiszeged (636)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.29 0 0 636
JA, nem vagyok tisztában a pesti korházak felszereltségével. Így más a helyzet...

ÖRülök, h a baba jól van:). NEM is olyan picuri;)

Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 635
MuTer, gondolom azért a Kútvölgyi, mert ott van hematológia (remélem jól írtam).

Nos, a délutáni hírek szerint stabil az állapota, és "javultak a mutatói". Nemsokára hívom a férjét, hogy mi a helyzet, szóval lehet szorítani továbbra is.

Megnéztem a picurkát, hát lányok, gyönyörűszép, nagyon apró, 2,6 kg-mal született, de azt mondta a csecsemős nővérke, hogy eszik, mint egy kis gép:)

Előzmény: Törölt nick (634)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 634
(Szerintem meg durva, hogy olyan súlyos állapotba került, hogy egy átlag kórház ITO-án már nem bírták megfelelően ellátni :-(( Mellesleg a két kórház durván 1 km-re van egymástól)
Előzmény: Angiszeged (633)
Angiszeged Creative Commons License 2003.12.29 0 0 633
Kingus!
TOvábbra is megy a drukk! HA szálítható állapotban volt, az remélem már jót jelent!
Hihetetlen...
Előzmény: Törölt nick (631)
tasha Creative Commons License 2003.12.29 0 0 632
huh...
további jobbulást neki!

t.

Előzmény: Törölt nick (631)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 631
Az újabb hírek: stabilizálták az állapotát, már vannak vérlemezkéi, most felrohanok, megnézem a picilányt, ha van valami írok.

És köszönjük a sok szorítást:)

Előzmény: bobus (630)
bobus Creative Commons License 2003.12.29 0 0 630
Kingus!

Mielobbi jobbulast a baratnodnek!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.29 0 0 629
Gyors helyzetjelentés. Barátnőmet átszállították a Kútvölgyibe, négy órás műtéten van túl, relatíve stabil az állapota, de továbbra is altatják. Nagyon bízom benne, hogy holnapra jobban lesz, csak álljon el a vérzés. De el fog.
Előzmény: mzsperx (628)
mzsperx Creative Commons License 2003.12.28 0 0 628
kingus, ez durva :-((

maszek ügyelet: nekünk a házidokink kijön, ha kérem, amiért fizetek. akármikor kijön. így eldönthetem, hogy bemegyek a rendelőbe, és rizikózom, hogy betegebben jövünk-e haza, vagy itthon nézi meg az orvos a kölket. és akkor fizetek...

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 627
MuTer, írtam mailt.

Tudom én, hogy óriási szerencséjük volt itt a bajban. Csak már lennénk rajta túl.

Előzmény: Törölt nick (626)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 626
Jaj istenem. Melyik kórház? Tudod, hatalmas szerencse ám, hogy mindketten túlélték!
Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 625
császár. tegnap beszéltem a férjével sokat, azt mondta, hogy kb. öt perc alatt lett rosszul éjjel, nem fájásai voltak, hanem egybefüggő fájdalom. berohantak a kórházba, az ügyeletes vacillált, legyen uh, ne legyen, majd befutott a fogadott orvosa (mindez éjjel egy körül), azonnal bevitték a műtőbe, onnan ki, és ekkor kiderült, hogy leállt a veséje, életmentő műtét, központi intenzív, altatják, aztán hajnalra elindult a veséje. de még mindig nincs magánál, továbbra is válságos az állapota, de most már érzem, hogy rendbejön.
Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 624
Éljen!!! :-))
Honnan szivárog vér??? Nem normál szülés volt? :-o
Előzmény: Törölt nick (623)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.28 0 0 623
gyors helyzetjelentés, a barátnőm veséje újra működik, a keringése éjjel jó volt, de most ismét megműtik, mert még mindig szivárog a vér, és nem akar abbamaradni. de most már érzem, hogy rendben lesz minden.
Előzmény: Törölt nick (621)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.12.28 0 0 622
renegade!

A kérdésed, hogy a gyerekemmel mi lesz, teljesen jogos. Én magam is félek, ha a valamelyik csöppségemet orvoshoz kell vinni. Egyetlen előnyöm van: orvos vagyok, igy könnyebb megbizható szakembert találni.

Ezt mondaná, mert nekünk, beosztott orvosoknak is ezt modják. Ez a törvény, nem tud mit csinálni. Tudod, a törvényeket olyanok hozzák, akiknek valszinüleg nem kell 4-5 órát várni kisgyerekkel a zyúfolt ügyeleten, ahol a gyerek szinte biztosan összeszed valami plussz nyavaját az ott várakozó többiektől... :-((((

Nem hiszem, hogy van magán ügyelet. Azt esetleg megbeszélheted a saját háziorvosotokkal, aki a gyerekeket látja, hogy mennyiért vállalna olyat, hogy sürgős esetben kijöjjön, megnézni a gyereket, illetve ha elmegy valahova pl nyaralni, akkor legyen valaki helyette. Akár egy fix havi összegért, vagy esetenkénti fizetésért. Fogalmam sincs, hogy működik-e, vállalja-e, vagy sem...

Szia

DÚV

Előzmény: renegade (611)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 621
Ja, hogy második... A toxémia második gyereknél még sokkal ritkább, mint elsőnél. Ez persze nem ment fel senkit...
Előzmény: Törölt nick (616)
Agallis Creative Commons License 2003.12.27 0 0 620
elolvastam azt a topicot és amit kati írt. Pontosan így tudom én is a történteket, és ugyanez a gyógyszernév is! Ha kati valóban szülész-nőgyógyász, akkor ez elég bizonyíték arra ami ennyire hihetetlenül hangzik és talán megérti most az aki _engem_ támadott, miért neveztem h.sz-et gyilkosnak:(

Agallis

Előzmény: Törölt nick (592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 619
Maminti, panaszkodott, persze lájtosan a vizesedére, de azt mondták neki, hogy nem vészes.

Legyen rajta túl, jöjjön rendbe, aztán majd megbeszélem vele.

Előzmény: Maminti (618)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 618
Ja, és természetesen mindig nézik a súlyt és a vérnyomást is, plusz kérdezik, van-e valami panasz, vizesedés stb...
Előzmény: Maminti (617)
Maminti Creative Commons License 2003.12.27 0 0 617
Nem tudom, a barátnőd hova járt terhesgondozásra, én most a másodikkal is a Margit kórházba járok. Itt összesen 4 vérvétel és négy uh-vizsgálat van. (Ill. mivel az orvosom 3 hetente akar látni, minden 3 hétben van egy uh.) Minden egyes terhesgondozás alatt le kell adni vizeletet is, amiben pont a fehérjét keresik. (A 36. héttől van CTG, de ez most nem ide tartozik.)

Egyébként a terhesgondozáson való megjelenést a 24. hétig 4 hetente, a 24 és 36. hét között 3 hetente, a 36. héttől hetente javasolják.

Első vérvétel: vérkép, éhgyomri vércukor, vizeletvizsgálat, vércsoport, ellenanyag, Wasserman. (Én voltam terheléses vércukron a 12. héten is, lévén az első terhességem alatt cukorbeteg lettem, valamint megvan sajnos a hajlam is a családban.)

Második vérvétel a terhesség 16. hetében: AFP, hepatitis, terheléses vércukor;

Harmadik vérvétel a terhesség 26. hetében terheléses vércukor, vérkép, vizelet;

Negyedik vérvétel: 36. terhességi hét, vérkép, vizelet.

Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 616
Majd megkérdezem a barátnőmet, ha már tud beszélni, hogy mi az isten is történt itt tulajdonképpen. Beszéltünk mi a vizesedésről, de az első gyereknél is volt, és szerintem ráfogták, hogy ilyen típus. És csórikám gyümölcsnapot tartott/hét, gyakorlatilag fűszermentesen kajált egész végig, és közben csak jött a víz:( Este még dumáltunk, jókat rötyögtünk, erre tessék:(
Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.27 0 0 615
Azok a tünetek, amiket Maminti leírt, a védőnőnél derülnek ki; az ő kötelessége minden alkalommal tesztcsíkra pisiltetni és vérnyomást mérni.
Előzmény: Törölt nick (614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!