Keresés

Részletes keresés

freese Creative Commons License 2006.09.06 0 0 28

Szia.

 

Nekem is szükségem lenne egy gázszerelőre. Konvektoroket kellene kicserélni. Tudnál árat írni. A csövek maradnak csak a készülékek lennének cserélve.

 

Előre is köszi.

Előzmény: capi100 (25)
capi100 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 25
Megmondom őszintén én a Te oldaladon állok, mert szerelő vagyok, és én is elszenvedem a hivatal packázását. Ahány szolgáltató annyi szokás. Éppen ezt mondtam lejebb a GOMBSZ kapcsán, hogy az csak ajánlás, és mivel Magyarország nagy ország, minden csücskében máshogy értelmezik a dolgokat. Egyébként a hőszigetelést a fal külső felére kell helyezni, mert ha belül van, akkor a harmatpont a téglafalban jelentkezik, és ha kicsapódik ott a pára, akkor vizesedést, penészedést okozhat, rosszabb esetben megfagy, és mehanikai sérülést hoz létre a falban. 
capi100 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 23
Egyébként az új GMBSZ úgy engedi, mint a villanyt, a falsíkon belül, bebilincselve, bandázsolva, ha nagyon érdekel be tudom szkennelni de sok értelme nincs, mert újat csak terv szerint és régit is csak arcképes igazolvánnyal rendelkező gázszerelő csinálhat,különben szabálysértést követsz el.  A falelállást általában a bilincs határozza meg ami szabvány.
capi100 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 21
Tegnap voltam az Épületgépész Szövetség Rehau telephelyén megtartott "konferencián" ami profi szervezés volt, de amit a szakma művel az vicc. Előadták, hogy az új GMBSZ milyen jó, hogy falon belül is lehet vezetni a vezetéket stb... Felszólalt a Fővárosi gázművek embere, és elmondta, hogy kivéve a "gyevi bírót", mert a fővárosban ez nem érvényes. Hát ennyit.
capi100 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 20
Na csak megtanulom, hogy kell ide képet tenni!II.5
capi100 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 19
bocsi, de va képet nem vette be
capi100 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 18
Tassék csodálkozni!
capi100 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 16
Az új GBSZ-szerint az összes régi flexi kötés szabálytalan, az elzáró után be kell építeni egy hőre záródó szelepet, valamint egy szakadás biztosítót, ami esztétikus, kb. 25cm.
attila80 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 15

Sziasztok! Kezdo epitkezokent szeretnek segitseget kerni. Szeretnem iden a telekre bevezettetni a gazt es a vizet. Namost a gazvezetek onkormanyzati tulajdonban van. A gazhozzajarulas osszege AKCIOSAN 125000 HUF , de ebben allitolag nincs benne a csonk? Szerintem at akarnak vagni. Regebben a gazhozzajarulas osszegeben siman benne volt, hogy bealtak egy csonkkal a telekre. Letoltottem a telepules honlapjarol a kozmuhozzajarulasokrol szolo rendeleteket, de abban semmi sincs arrol, hogy a hozzajarulasok osszegeben mi foglaltatik. Regebben tuti, hogy a gazban benne volt a csonk is (a csatornaban is benne van a beallasi dij, bar egy ismerosomet ezzel is at akartak vagni ott, mert azt mondtak 140000 HUF a csatornahozzajarulas + 300000 HUF (aszfalt miatt) a beallasi dij, erre felkaptak a vizet es balheztak. Mit tesz Isten 140000 HUF-bol megcsinaltak a beallast is. Ok hivtak fel a figyelmet, hogy valami nem stimmel a telepulesen ezzel kapcsolatban. Oket a gazzal atvertek, de a csatorna /az osszeg miatt/ mar kirivobb lett volna). Kerdes: mit tehetek? Van valami jogszabaly, amire hivatkozhatok? lehetseges, hogy a gazcsonkig 125000 + kb. 130000 Huf-ba keruljon. Segitsetek! Koszonom.

capi100 Creative Commons License 2006.03.30 0 0 13
Én gázszerelő vagyok igazolvánnyal meg minden. Írjatok, ha tudok segítek tanácsokkal is.
messengerina Creative Commons License 2005.08.05 0 0 12
"... el is vállalta ... " = egyelőre kijön és felméri a terepet. De már ez is valami.
Előzmény: messengerina (11)
messengerina Creative Commons License 2005.08.05 0 0 11

Amit én kértem tőlük ma ezen beírás alapján, nem tudták elvállalni, de roppant kézségesen segítettek egy név-telszám kombóval. A megadott fazon el is vállalta.

Nem tudtam, hogy ilyen nehéz lesz gázszerelőt találni. Ez a 15. kb., akit felhívtam.

 

Nálunk a szerelés ennyi lenne: régi átfolyós vízmelegítő leszerel, új vízmelegítő felszerel, számomra látszólag egyszerűbb meló.

Vagy nem foglalkoznak a megkérdezettek ilyennel, vagy lerázott a fazon, hogy nem ér rá, meg most épp nincs autója, stb... Szomorú. :-/

Előzmény: Tuskeboki es Tsa (10)
Tuskeboki es Tsa Creative Commons License 2005.07.25 0 0 10
A zuglói Gázcentrum Kft.-t jó szívvel ajánlom ismét, nálunk egy több szerelő szerint teljesen rossz gázkonvektort megszerelt és minden kérdésünkre válaszolt. Fél év garanciát vállalt, korrekt áron, számlával.
norcika1974 Creative Commons License 2005.07.23 0 0 9
tudok gazszerelot Szekesfehervaron
doondoon Creative Commons License 2005.07.23 0 0 8

segítsetek plíz.

egy éve gázszerelő bekötött 2 tűzhelyet kettéosztott lakásunkba.

egy hónapja generáljavítás, kijött a FŐGÁZ és leplombálta a gázóránkat (a tűzhely bekötése nem tetszik neki).

közölték: innentől

- kéményseprő vállalat nézze meg a kéményt (17e)

- ehhez kell egy hő- és áramlástechnikai méretezés (12e)

- le fogják venni az óránkat a szereléshez (15.888,- HUF)

- gázterv kell (cca 25e)

- jóvá kell hagyatni (első alkalommal ingyenes)

- anyagköltségre szaki mondott 50e-t

- munkaköltség 40e

- helyszíni szemle (cca 12e)

- plombalevétel (6e)

 

azt hiszem egyedülálló nőként pofátlanul akarnak levenni, "tetszik tudni kiskezitcsókolom újabb probléma van".... ez ötödjére.

 

kérdezem:

- ha 2002-ben lett a kémény bélelve, és jóváhagyva, miért kell megint újrakérnem??

SZERINTETEK IS CSAK EGY ÉVIG ÉRVÉNYES AZ ENGEDÉLY UGYANARRA A KÉMÉNYRE??

 

- ha a cirkónk be van jelentve a FŐGÁZnál (2002), akkor most miért kell újrajelentenem, ehhez kell az egész kéményseprő izé.

 

- ha van 3 éves áramlástechnikai méretetezésünk, az MIÉRT AVUL EL??

 

- ÉS MIÉRT KELL LESZEDNI A FALRÓL AZ ÖSSZES CSÖVET ÉS ÚJRARAKNI???

 azt állítja a szaki, hogy lágyforrasszal van. nem értek hozzá, honnan látom én azt? ÉS AKKOR NEM ELÉG AZ ILLESZTÉKEKET ÚJRAROPPANTANI??? MIÉRT RÁNGATJA LE ÉS RAKJA ÚJRA?

 

- ha gipszkarton fal van a lakáson belül ami két részre osztja a pecót, MI KÖZE HOZZÁ A GÁZMŰVEKNEK?? EGY HELYRAJZI SZÁMRA KÖZLI, HOGY EZ KÉT LAKÁS....

pont hogy külön légtérben van a cirkó és az óra és ez a cél nem??

 

ja és "hölgyike" vagyok az ügyintézőnek, és kiskezitcsókolom ez sokbafog kerülni a szerelőnek. egy hónapja megy ez és NULLA előrelépés.

 

fogyasztóvédelem??

 

 

lordrolee Creative Commons License 2004.11.30 0 0 7
nézzétek meg a www.mekkelek.hu oldal idevonatkozó kategóriáját és máris megtaláljátok a számotokra legszimpatikusabb gázszerelőt! :D
murray Creative Commons License 2004.11.26 0 0 6

helló!

 

hol lax? apósom gázszerelő, megkérdezem érdekli-e a meló.

írjál még tényeket mi a meló pontosan? 

Előzmény: lorozalu (5)
lorozalu Creative Commons License 2004.11.23 0 0 5
Én is gázszerelőt keresek segítsetek. Elképesztő árajánlatot kaptam. 200.000 Ft -ért összekötötték volna a meglévő gázórámat egy tőle kb 4m-re lévő kombi falikazánnal. Reális ez?
W123300TDT Creative Commons License 2004.02.09 0 0 4
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
takkI Creative Commons License 2002.09.11 0 0 3
köszönöm a fergeteges hozzászólásokat.Úgy tűnik megtaláltuk(na nem álmaink,de.)a gázszerelőnket.:)(
takkI Creative Commons License 2002.09.05 0 0 2
keress:))

takkI Creative Commons License 2002.08.29 0 0 1
Köszi az infokat. Bár még mindig "gázban" vagyunk. Hátha...amíg élek, remélek.:)
Üdv:takkI
Előzmény: taki bá (0)
taki bá Creative Commons License 2002.08.26 0 0 0
nem akarlak elkeseriteni, de a gazosok a leghuzosabbak, mivel a gaz (persze elvileg) total engedelyhez kotott, mondjuk, jogosan, mindenhez terv kell, stb., mi is ilyen cipoben jarunk, es egy egyszeru gazcso-atkotes is 30 rongy volt. De sajnos nincs ismeros es megbizhato szerelonk nekunk se, pedig most megint kene :(
takkI Creative Commons License 2002.08.24 0 0 topiknyitó
Nemrég vettünk egy lakást a párommal. Kérlek segítsen, aki ismer egy megbízható korrekt (megfizethető!)áron dolgozó gázszerelőt. Hívtam már ki egy jó párat, de eddig mindegyik csak le akart húzni. Azért mindennek van határa!!!
Paraméterek:
régi bérház, 57m2, belmagasság 3,2m.
előre is kösz az infokat. (elsősorban konkrét nevekre és telefonszámokra lennék kíváncsi):))

Mindenkinek üdv:
takkI

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!