Keresés

Részletes keresés

Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2411

Csak fel kell hívni a hmrc-t (0845 915 4515), várni amíg egy élő embert kapcsolnak, bediktálod az adataid (kell majd az NI szám pl.), meg hogy mikor hagytad abba a kereskedést. Pár héten belül küldenek néhány papírt és ennyi (nem szabad elfelejteni adózni pl, különben megbüntetnek!). Az egyetlen amire esetleg külön kell figyelni, hogy a NI-t továbbra is vonni fogják (pontosabban küldik a csekket továbbra is), azt külön lehet lemondani, bár ennek nem néztem utána, mert én inkább továbbfizetem magamnak.

Nem kell bemenni sehova, ez nem Magyarország :D

Előzmény: peky85 (2408)
wog33 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2410

Legjobb tudomásom szerint be kell menni a tax office-ba, ott majd helyben telefonálni kell, valami általuk megadott számra, és csak bejelenteni, és kész. Igazolni kell, személyes adatokkal, hogy tényleg Te vagy, majd meg fogják kérdezni, mikortól nem aktuális, és ennyi. Legalábbis 2-3 éve még így volt.

Előzmény: peky85 (2408)
apojani Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2409
Előzmény: peky85 (2408)
peky85 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 2408

Sziasztok

 

Tud valaki segíteni abban, hogy hogyan tudom magam kiregisztráltatni a self-employed státuszból?

Link , cím valami segítség jó lenne. Mert  nem találok semmit a hmrc oldalán erre vonatkozóan.

 

Előre is köszi mindenkinek

zolikae Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2407

Sziasztok!

 

2011.10.03.tól keresek Double szobát London 2-3 as zónáiban, hosszútávra max 130 font/hét/szoba! Önmagára és környezetére igényes, 30-as srácok vagyunk.

 

Előre is köszi. Zoli

 

zolikae@gmail.com

apojani Creative Commons License 2011.09.10 0 0 2406

Bocsi de pontosítok:

1. Angol társkártya kint lakás nélkül!?

2. Kizárólag vásárlás evvel Magyarországon!? 

Előzmény: melondinnye (2404)
wog33 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 2405

Persze, nem újdonság, csak előttem legalább ketten állították (az egyik saját bank-belim), hogy tőlük semmit nem vonnak le külföldi kártyahasználatért. Lehet, hogy csak nem vették észre...

Köszi az összefoglalást a pénzküldési módokról.

Előzmény: melondinnye (2404)
melondinnye Creative Commons License 2011.09.10 0 0 2404

Szerintem ez nem újdonság, kb. egy éve nézegettem a bankokat, és szinte mindegyiknél volt külön, százalékos díj a külföldi kártyahasználatért (ill. az internetes, nem GBP tranzakciókért is). Azért írom, hogy szinte, mert tuti nem az összes bankot néztem meg.

Én a Lloydsnál vagyok, még nem küldtem haza pénzt, de azt láttam, hogy £5000-ig most már 'csak' fix £10 a küldés díja. Persze ebből még lejön a hazai bank T+2-re-ráülünk-hátha-bedöntik-odahaza-még-egyszer-épp-a-forintot stílusú, pislogási és köhögési díjjal emelt jutaléka is, de talán ez a leggyorsabb.

 

Gondolkoztam még Paypalon is, de ott sajnos néha teljesen random módon letilthatnak, sok rémtörténetet hallani, én nem bízom benne, inkább csak a netes vásárlásokra használom.

 

Egy harmadik - az általam ismert legolcsóbb - megoldás lehet a Moneybookers. A módszer az lenne, hogy beregisztrálod, és ellenőrizteted először az angol, majd a magyar számládat, aztán az angolról feltöltöd az egyenleged egy átutalással, a magyarra meg lehúzod. Elég kedvező a konverzió, és a jutalék is elég alacsonynak tűnik. Az egyetlen hátránya, hogy elég lassú lehet szerintem: egy feltöltés-lehúzás akár 6-7 munkanapba is telhet, de eddig ez a legolcsóbb pénzintézeti megoldás szerintem.

 

Majd még kutakodom, hátha van olcsóbb és gyorsabb módja (ami nem posta :D - attól én is fáznék nagyon), de ha van még valakinek ötlete, azt is szívesen várom.

Előzmény: wog33 (2403)
wog33 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 2403

Hát ez érdekes.

Én utoljára 3 éve vásároltam otthon Barclays-kártyával. Akkor úgy volt, hogy az online egyenlegemnél, mindjárt a fizetett összegen FELÜL ott volt, hogy commission fee ,és ha sok pénzért vásároltam, magasabb összeg volt, ha kevésért, alacsonyabb. És elég sok pénz volt.

Utána megkérdeztem: a Barclays külön pénzt von le azért,ha Mo-on használom vásárlásra  a kártyát? Erre azt mondták: "jó hogy", és szinte még le is hülyéztek, hogy mégis mit gondolok, a bankok miből élnek? Én meg mondtam, jól van na, jól van na, visszaléptem, és azóta nem vásároltam vele otthon.

Lehet, azóta megváltoztatták? Vagy nekem másfajta számlám van? (nekem a legegyszerűbb van, semmi számlavezetési költségem nincs)

Előzmény: Dorka 57 (2401)
cam aro Creative Commons License 2011.09.09 0 0 2402

Mindenki skizofren egy kicsit. 

..van ki jobban, van ki kevesbe. 

..van ki ebben, van ki abban. 

 

Szarul jott le amit irtam, ennyi. 

Elnezest kerek erte. 

 

a tobbirol nem tudok semmit. 

natwest a bankom, neha levont vasarlasert 1-2 fontot, neha nem. (kozeparfolyamon szamolt. ) 

kp felvetelt buntet. 

reg volt mikor korbejartam, hogy mit merre erdemes.

akkor wog33 modszere jott be >>  bar nekem kp kellett otthon, s vasarlas csak eseti    

==========

"Maradva a "varrásnál" : 

Miért nem azt kifogásolja bárki, hogy -sajnos- ismerve az általános állapotokat, vannak Emberek akik úgy érzik, hogy szükséges egyfajta önvédelem" 

 

ciganbunozes nincs odahaza -kobanyan se - . ez kilett jelentve...akkor mit, (es hol ?)  lehet kifogasolni...  

(mashol -hazafele- azert jobb a kozbiztonsag, oda nem kell varrni.. de ez sk eset tukreben  )  

mindegy, nem fogom szavankent magyarazni mit irtam. (esetleg rosszul :)  

 

Előzmény: apojani (2397)
Dorka 57 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 2401

Nekem is a barclays a bankom, de ilyen számlazáradékokkal nem találkoztam soha.

A havi értesítőben pedig mindig csak a fizetett összeg szerepel középárfolyamon.

Használom mindenfelé, nemcsak itthon-otthon.

 

Előzmény: wog33 (2400)
wog33 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 2400

Barclays... A fizetett összeg után mindig automatikusan megjelenik: commission fee (kártyás vásárlásról beszélek), és elég tetemes szokott lenni, úgyhogy hamar felhagytam ezzel. Miért, más bankok nem számolnak fel semmi extrát külföldön? Pl. melyik nem?

 

Mondjuk én is tudok jó ellenpéldát: a magyar OTP se számol fel felárat külföldi vásárlásnál, úgyhogy ha megszorulnék, tudok plusz költségek nélkül, csakis középárfolyam-váltás ellenében Angliában vásárolni OTP-kártyával.

 

Persze, a készpénz-kivétel másik országban semelyik bank esetében nem téma, az mindenütt húzós.

Előzmény: Mrs Fred Weasley (2399)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2011.09.08 0 0 2399

Melyik banknál vagy?

 

Csak és kizárólag kártyával fizetek otthon, és mindig középárfolyamon váltják.

Készpénzt nem éri meg kivenni magyar vagy más automatából, de a kártyás fizuval nincs gond.

Előzmény: wog33 (2398)
wog33 Creative Commons License 2011.09.08 0 0 2398

Nemcsak az átváltás költségével fogsz találkozni (a Te költséged egyébként), hanem az igen borsos commission fee-vel is, ami azt jelenti, hogy külföldön használod az angol kártyát, és ezért még levonnak egy összeget, a vásárlás értékétől függően. Éppen ezért én csak végesetben vásárolok otthon az angol bankkártyámmal (néha szoktam, főleg nagyobb összegeknél, kisebbeknél nagyon nem éri meg).

 

Nekem az vált be a legjobban, hogy hazaviszem a készpénzt (most ne idézgessük, milyen módon :)), és átváltom forintba a legkedvezőbb pénzváltónál. Nekem ez a módszerem, lehet, hogy másnak más.

Előzmény: apojani (2397)
apojani Creative Commons License 2011.09.08 0 0 2397

Részemről befejezem, legalábbis a vita részét!

Nem tudom mert nem olvasom más nemzetek fórumait és éppen ezért nem tudom mennyire jellemzőek ránk Magyarokra reagálások!

Amit viszont a hozzászólásokban érzékelek, hogy nagyon sokszor nem a jelenséget veszik mérce alá némelyek, hanem azt aki hozzászól, vagy ír! És akkor jön a "bélyeg" ;-(! 

 

Maradva a "varrásnál" : 

Miért nem azt kifogásolja bárki, hogy -sajnos- ismerve az általános állapotokat, vannak Emberek akik úgy érzik, hogy szükséges egyfajta önvédelem?!  

(És már megbocsáss cam_aro, de Te magad írtad, hogy "...ja.. en is kobanyan keresztul kozlekedtem jo parszor.. (nem  rad celoztam. )  .. s arra fele ertheto a bevaras. mint irtam is. :P ")  

Szóval akkor egy  "ferihegyrol vonattal a nyugatiig megertem. . egyeb esetben nem érthető és indokolt természetes viselkedés, egyébb esetben pedig fóbia?  "

Már elnézést, de  akkor erre is lenne bélyeg: skizofrén állapot! 

Na mind egy.

Visszatérve az eredeti témához:

A hónap végefelé ki fogjuk próbálni, hogy mennyire éri meg az, ha valaki angol bankkártyával vásáról és nem átváltja a fontot forintra! Ahogy nézegettem a net-en, ha valaki vásárol akkor két konverzióval is szembetalálja magát:-( Az egyik pl. fontról euróra és majd aztán forintra! A kérdés csak az lesz, hogy ennek költsége kinél jelentkezik? A kereskedőnél, vagy a kártyatulajnál?! 

 

cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2396

Ha ezt ram ertetted akkor egy kicsit melle lottel ,de ezen nem fogunk osszeveszni. :)  

 

 

Előzmény: wog33 (2393)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2395

Kerdeztel egy opciot >penz haza< jeligevel. 

 

Leirtam a boritekot - mint opciot - .. nem azert hogy ugy csinald, hanem hogy mukodhet igy is. 

nyilvan riziko. s nem az ego miatt csinaltam en sem  (bar lehet van :), hanem mert filler baco lennek, es nem akartam a bankokat fizetni a semmiert. 

 

Nalam bejott, soha nem tunt el.

De ez a Te dontesed nyilvan. 

Előzmény: apojani (2392)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2394

Nem mondtam meg semmi tutit, es nem alaztalak meg. 

Igazi magyar mentalitas, hogy nem arra figyelsz amit irok, hanem arra hogy mit irok rolad.

 

nekem is fontos a penz, en is kemeny meloval keresem. 

ellenben azt is tudom, hogy aki ilyen szinten rejteget, az retteg is.. es azt meg az uzletszeru utonallok latjak, es ha kiszurnak akkor barhonnan elveszik. a lenyeg itt lett volna. a tobbi csak korites. 

 

ja.. en is kobanyan keresztul kozlekedtem jo parszor.. (nem  rad celoztam. )  .. s arra fele ertheto a bevaras. mint irtam is. :P 

 

Béke. 

 

Előzmény: wog33 (2389)
wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2393

Minden topikban megjelennek előbb-utóbb azok, akik csak azért szólnak hozzá, hogy balhézzanak / kellemetlenkedjenek.

Ha valaki elmeséli, hogyan járt pórul = milyen hülye vagy, meg is érdemelted.

Ha valaki elmeséli, hogy elővigyázatos volt és nem járt pórul = paranoiás, beteg.

Welcome to a real Hungarian club, ilyen csak a magyarokra jellemző, minden más nép összefog, de ezt előttem már pár százan leírták.

apojani Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2392

Most tavasszal amikor a fiam itthon volt, elment kiváltani az új útlevelét mert a munkája miatt EU-n kívűli országba kellet mennie. (Pakisztán!!!) Sajnos annyi időt nem töltött itthon, hogy megvárja amíg kipostázzák és meghagyta, hogy küldjük ki neki postán! Soha többé ilyen baromságba nem megyek bele! Amit létezik biztosítás, meg díj befizettem a postán! Ebbe beletartozik a kézbe kézbesítés is! Szerencsére csak annyi bibi történt, hogy a levelet simán dobták be postaládájába és nem kézbe kézbesítették és az útlevél nem veszett el. 

Úgyhogy a levélben való pénzküldést inkább meghagyom az "egészséges" ego-val rendelkezőknek ;-) !

Előzmény: wog33 (2390)
apojani Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2391

A 2387-el együtt tényleg szép volt :-(!

 

Előzmény: cam aro (2388)
wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2390

Egyik ismerősöm hazaküldette a bankkártyát Mo-ra (Bp-re),  de a kártya már nem volt a borítékban, mire megérkezett.

 

 

wog33 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2389

Hát igen, megjelentek az igazi magyarok ezen a fórumon, akik megmondják a nagy tutit, a keserű, másikat megalázni kívánó mentalitással. Elmondhatom, hogy igen: ferihegyről busszal szoktam kőbányáig menni, onnan metróval népligetig, onnan távolsági busszal haza, és ha szerencsém van, innen már elém jönnek kocsival, de ha nincs, akkor jó félóra további gyaloglás, általában éjféli-hajnali órákban.

Te rettegésnek fogod fel, hogy én vigyázok arra, amit megkerestem, nem "könnyen jött, könnyen ment".

Neked biztos nem fontos, hogy a pénz elvész vagy sem, nekem igen.  Én túl sokat és túl szar munkát végzek ezért a pénzért.

Aki akarja, pénztárcájában tartja, aki akarja, simán a zsebében, aki akarja, hazaküldi sima borítékban (hangosan dicsekedve, mennyire tuti megoldás, mindenki paranoiás, aki ennél nagyobb ügyet csinál belőle), és aki akarja, bevarrja.

Remélem, vita lezárva, eddig az a topik - aránylag - jó hangulatú volt, viszonylag kevés keserű megjegyzéssel, "mindenki hülye, aki..." kezdetű tanácsokkal.

 

 

Előzmény: cam aro (2388)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2388

"" Inkább alsóruházatba rejtettem, lehetetlenség volt tőlem ellopni, "" 

Mig valaki megnem akar fektetni. :)) 

 

dore ember lehet fapofaval all tizezer fontokkal zsebben. es nem szurja ki senki..... mig te alsoruhaba rettegve bujtogatsz penzeket.. 

nem dugdosni/rettegni kell.. hanem elvegyulni vele.. 

 

de am legyen. ne bactatni akartalak. 

Előzmény: wog33 (2378)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2387

Van kezed, van szemed, es van zsebed. 

Belevarras tutinak tunik, de kisse fobias. 

 

(ferihegyrol vonattal a nyugatiig megertem. . egyeb esetben nem :)  

Előzmény: wog33 (2374)
cam aro Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2386

Eveken keresztul majd havi rendszeressegel kuldtem haza penzt, boritekban. (nem 10 eset )  

no first class.. csak sima, natur boritekos udv lap. 

max £300, maximum cimlet . = 6 db papir.

soha nem veszett el..1 darab sem.

 first classban volt hogy 2 het tiprodas volt, de csak megerkezett. 

normalban 3-4 nap alatt mindig otthon volt. 

 

(alsogatyas megoldas lehet infarktust kap :)

 

Angol kartyahasznalat otthon, csak vasarlas eseten is komolyan buntet..( hatha meg kp.) megha kozeparfolyamot is szamol.  

angol kartya, Mo-n hasznalt tarskartyaval ??   meg rosszabb lehet. bank nem hulye. 

 

jobb  otlet nincs, western unionnal talan van/volt valami igen jol csengo opcio.. HA mar aranykartyas az ugyfel. .

(csak info )  

 

 

(kovetkezo boritekomban bomba lesz, csak szolok :)   

 

Előzmény: apojani (2373)
apojani Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2385

Bocsi és talán off is!

De fejembe ötlött egy réges-régi vicc: 

A tömött villamoson egy nő és egy férfi egymás mögé kerül. A tömeg és a villamos ringatása miatt a férfinál beindul a tesztoszteron;-)! 

A nő mérsékelten figyelmezteti a férfit:

- Uram! Legyen szíves és a kulccsomót tegye át a másik zsebébe!

- Sajnálom hölgyem! Nem kulccsomó, hanem ma volt nálunk fizetés!

- Az azért ne mondja, hogy rollniban adták és két megálló közt még fizetésemelést is kapott! 

Tényleg bocsi, de az alsónemű meg a beledugott pénz miatt volt ;-)

 

 

Előzmény: wog33 (2383)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2384

Hm, mondjuk az igaz, hogy a legtöbb, amivel mi utaztunk talán 1000 font lehetett, ez is még a legelején. Azóta talán 3-400 font a legnagyobb amit viszünk, most összesen 20 fonttal mentem és talán pár ezer magyar forinttal :)

Szóval 2500 az már tényleg más tészta :I

Előzmény: wog33 (2383)
wog33 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2383

Hát, amikor az ember úgy összespórolt 2500 fontot, hogy minden pennynek tudom a történetét, hogy milyen áron kerestem meg, hát én biztosra megyek, alsónemű ide vagy oda. A kézitáskára elég, ha egyetlen másodpercig nem figyelek, és már el is lopták. Semmiképpen nem raknék ennyi készpénzt bele... (saját vélemény). Főleg, ismétlem: nem talált vagy ajándékba kapott pénzről van szó... hanem hosszadalmas munkával, kínkeservvel megkeresett pénzről.

 

 

A pénzt belecsomagolom egy textil zsebkendőbe vagy hasonló dologba, és utána jöhet a varrás. Saját vélemény, saját módszer, mindenesetre tuti bevált és teljesen lehetetlen az ellopása.

Mellesleg nem alsónemű, hanem a hasi rész :)

Előzmény: Nincstöbbnick (2380)
apojani Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2382

Köszönöm az eddigieket!

Igazából nem a pénzfelvétel volt az ötlet, hanem a vásárlás! Annak díját -legalábbis az itthonit- ugyebár a kereskedő állja ;-) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!