Én csak azt sajnálom, hogy nincs midnenhol halbihoz kompatibilis peron... :) Érdekes ez a Csörgő + 1 BHV... Nah majd kedden megnézzük, de tetszik, hogy rendesen csöris minden. :P
Íme pár fotó a mai napról. Első kettőn a 9714 szerelvénye a 007+031-es Desiroval. Másik két képen pedig a Bz helyett debütáló elvileg két BHV-s, de ma csak egy kocsis 9725.
Jövő héten, ha időm engedi csinálok képet a halbis -majdnem- keresztről, 9724-9713-ról.
Persze más fél órát, és más 3 órát utazni Bz-n. Nekem a Bz inkább a buszos közlekedésre hasonlít kényelem szepontjából.
Belátom én is hogy nem a leggazdaságosabb a Classik Csörgővel a vonal kiszolgálása, de mind ettől függetlenűl én nagyon örülök neki hogy ismét jelen vannak. :-)
Itt persze egy kis elfogultság, és megszállottság is szerepet játszik részemről. :-)
Én pl. szeretem a Bz-t - de ezen ne nyissunk vitát.
Viszont szerinted hány utasnak kellett (szűk) három órát utazni a 29-esen Bz-vel? Jellemzően igen rövid távolságra utaztak (és igen-igen kevesen).
Persze, lehet, hogy majd most megnő az utasszám, hogy nem Bz lesz :))
Remélem a classik Csörgők tartósan jelen lesznek a vonalon!
Hát, én meg remélem, hogy nem fogják ezt a pazarlást (sem) engedni... A korábbi bezárások miatti Bz-k nincsenek szétvágva, felújítás után nyugodtan visszajöhetne ide is - a 29-es vonal télen egy vicinálishoz hasonlító vonal inkább, legyen bármilyen sértő is ez sokak számára.
Drága Fórumtársak! Ez a 29-es vonal topicja. Kérek mindenkit, hogy a személyeskedő megnyilvánulásoktól tartózkodjon! Valamint csak a topic témájával kapcsolatban írjon ide.
De észre veszem, ezért is írtam le minimum kétszer, hogy ebben egyetértek Veled, hogy a vasút nem ettől drága, hanem sok egyéb más dolog végett, de ez is költségelem, ezt is látni kell. Sajnálom, ha ezt most így harmadik nekifutásra sem sikerül megértened, ez az igazán szánalmas.
Nem bántom Őt, de magamat megvédem, örülök, hogy lelkes, remélem az is marad, én is az vagyok, csak sajnos itt már az néha kevésnek bizonyul :(
Szánalmas vagy, mert te is csak fröcsögsz, ugyanazokat a frázisokat írogatod és nem veszed észre, hogy a vasútból a milliárdokat nem a csörgő 2 halbi viszi ki. Rolit pedig hagyd békén, ha a vezetők fele olyan lelkesek lennének a vasút irányába mint ő, nem itt tartanánk.
Mivel csak förcsögni tudsz, érdemben hozzászólni és értelmeset írni nem, ezért nem látom értelmét a kettőnk közti párbeszédnek. Az pedig, hogy ki vagyok, az legyen az én dolgom, én sem érdeklődöm felőled...
Na, de ideje befejezni, mert átment az egész személyeskedésbe, ennek meg itt se helye, se értelme nincs.
Visszatérve nem sajnálom, hogy a 29-esen utazók kapnak halbit vagy akármilyen más talán minőségibb járművet. De azt ne feljtse el seni, hogy ez a helyzet azért alakulhatott ki, mert az újranyitott mellékvonalakra kell a Bz. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy a mozdonyos vontatás lényegesen drágább ebben az esetben, ráadásul a nem frekventált időszakban közlekedő járatokat ki lehetett szolgálni Bz-vel - optimálisan. Persze sokkal nagyobb költségelemek vannak a vasútnál, mondhatjuk, hogy ez elenyésző, ez mind igaz, ugyanakkor ez is költségelem, ha nagyon sarkítanánk, mondhatnánk, hogy ettől is drágább a vasút.
Valamikor ez a vonat felment egész Sümegig, mert akkoriban a reggeli Zalaegerszeg-Déli ill. később Celldömölk-Déli gyors még gyors volt, és nem állt meg olyan kis helyeken, mint Sümeg. Így ez a vonat biztosította Sümegről visszaindulva Tapolcán a gyorsvonati csatlakozást a Délibe.
Aztán megállították a celli gyorsot Sümegen és akkor visszavágták a zánkai vonatot Tapolcáig. Azóta meg szerintem a tehetelenség törvénye miatt jár még ma is a vonat.
Bár ez még mindig nem magyarázat a kérdésedre, hogy miért pont Zánkától jár... :-)
Az éjszakai üzemszünet sem az igazi ok (szerintem), mert régen még volt éjfél körül Füredről Tapolcára menő Bz, ami éjjel még visszament szerelvényben Füredre.
A költségekről, gazdaságosságról lehet beszélgetni, de nem érdemes, mert nem ettől feneketlen zsák a vasút.
Részben igazad van, főleg a mondatod harmadik fele, de úgy gondolom, hogy érdemes vele foglalkozni, ugyanis nem 1-2 Ft-ról van szó, hanem lényegesen többről, illetve szerintem sokan nincsenek tisztában azzal, hogy ez a mekkora mértékű költséget jelent. Ugyanakkor abban igazad van, hogy ez a vasúti költségekhez, költségvetéshez képest elenyésző, huszadrangú dolog, de ez is költségelem, mint bármi más.
Jó, volt vonat egy-két évig éjjeli vonat a déli-parton is Bz-vel, de ne a múltból induljunk ki (csak olyan esetekben, amikor szükség van rá), inkább a jelennel foglalkozzunk :)
Volt róla szó, csak annyira képben vagy, hogy efölött sikerült átsiklanod, de ez nem gond...
Ez mondjuk jellemző, ha már kifogyott az érvrendszer, rá lehet fogni, hogy elkanyarodás van a topic témától.
Jó, akkor folytassuk, de vigyázz, kezdesz már nagyon-nagyon nevetségessé válni :)))
Nincs kifogyott érvrendszer, én elmondtam miért, Te mondtál példákat, melyek rosszak voltak, ráadásul úgy kezdeményeztél vitát velem, hogy az eredeti ok fölött átsiklottál, és a semmire sikerül még flegmázni pár kört... Tanácsként mondom, hogy tanuld meg, az életben adódnak olyan szituációk, amikor el kell fogadnod azt, hogy nem neked van igazad, illetve olyanok is, amikor jobban teszed, ha csöndben maradsz.
Amúgy franc se tudja eldönteni mit is szeretnétek igazából. Korábban azért sírtak itt sokan, hogy a Bz micsoda utasriasztó hatású, mindent a Bz számlájára írtatok, ami negatív változás történt a 29-es vonalon is (utasszám szempontjából). A halbi kocsik is egy nagy rakás sz@rok, de ne mondja senki, hogy a Bz-hez képest nem egy minőségibb fejlődés. A költségekről, gazdaságosságról lehet beszélgetni, de nem érdemes, mert nem ettől feneketlen zsák a vasút.
Többek közt az általad leírtakból is látszik, hogy pazarlás lesz a téli menetrendben az összes személyvonat mozdonyos vonattá való avanzsálása. Tudom, kell a Bz az újranyíló vonalakra, de ez ettől függetlenül pazarlás, ráadásul rendkívül költséges is.
Szó sincs sértődésről, csak nem szimpatikus a flegma stílus...
ON
Jó, akkor az általad mondottakba is bele lehet kötni, ugyanis ott például spórolsz egy gépcserét (és időt is rövidebb távon), egy villamosított vonalról egy dízeles vonalra való átmenetről írsz, ami Székesfehérvár-Siófok viszonylat esetében nem áll fen, ugyanis a kezdőponntól a végpontig villamosított, kvázi teljesen fölöslegesen dízel járművel kiszolgálni.
Tehát, az általad felvázolt példa továbbra sem tükröz helyes logikát erre a helyzetre (arra a helyzetre igaz és jó, amit példának hoztál, de itt közel nem ugyanaz a szituáció).
Az utolsó mondatod ezek alapján saját magadra is vonatkozik...
Mindenestre javaslom, hogy ezt a logikai eszmecserét lassan fejezzük be, mert igencsak elkanyarodtunk a topik témájától.
Sajnálattal hallom, nyár óta változatlan a helyzet?
Háát lehangoló.
Most már gyakran elég az egy mellékes Bz. (Sőt sok is).
A mellékekben amúgy sem szívesen utaznak,a remek "fűtés"miatt.
Van csörgős bhv-s forda is,sajnos 0 fok alatt igencsak keresni kell a "legmelegebb"szakaszt.
A halbis kocsik (9712-9713) a mélypont. Ajtónyítás,fűtés redva amit nem lehet letakarítani.
A távolsági gyorsok is lehangolóak,a vjv kollégákkal rendszeresen beszélgetek,ha írnak is jegyet az általában regisztrációs. A pénteki és vasárnapi napokon bizonyos vonatok még úgy-ahogy kihasználtak de messze nem úgy mint tavaly ilyenkor.
És ha ez még nem lenne elég tegnap óta állomástávolságú közlekedés van Csajág-Polgárdi között beázás miatt.
Most nem kell megsértődni, de mi ebben a logika? "Hibás logika, ugyanis a 30-as villamosított, ellenben a 29-essel..."
80a Budapest - Aszód, villamosított mégis jár Bz, 8807-8806 Szombathely - Ukk, Keszthely - Fonyód között van villany mégis M41 viszi végig a vonatot... akkor ez alapján a fémondatod miért nem hibás logika alapján íródott?
hát igen...jellemző, itt csak úgy röpködnek a férhelyek semmiért...:(((
vajon a vonal ingyenutazói - kiket így is nagyítóval kell keresni - mekkora részt vállalnak majd a tetemes költségekből, amit a Bz helyetti M41 eredményez...? :)
Az ütemes személy mögé való járatás bizony nem menetrendszerű! Én is tapasztaltam.
Egyszerűen szándékos, vagy simán a kreativitás hiánya.
Eseménylap is született arról, hogy 3x esett meg 19719 esetében, hogy percek óta indulásra készen volt, el is érkezett az indulás ideje, de a kijárat nem jelent meg, sőt, a személy ment el előbb.
Igen, több utas volt, meg nagyobb vonat. Ha most az igényekhez jobban igazodó méretű vonatot állítanának ki, talán még fűtéssel sem lenne sokkal több a gázolajfogyasztás, mint nyáron.
És nem a végig dízelezés miatt voltak nyáron késések. Sőt, elég gyakran sikerült rendes érkezéseket is abszolválni. :-)
Szerintem annyira nem olcsó vonatjegy azért, hogy akár ne férne bele.
De messze nem rólam szól, mert én átszállok, vagy elmegyek körbe. De egy nem vasútmániást könnyen elriaszthat a menetidő többlet, és a 29-esen sajnos így is kevés az utas. Azért a Tapolca-Bp. 184 km-es táv 4 óra alatt gyorsvonattal bizony nem sok büszkeségre ad okot...
Meglepődtem, hogy a 971-esen nem volt fülkés kocsi.
Fura volt, hogy a 29-es Desiroja 20:43?-kor személyvonatként a Délibe ment. Miért? Vasárnap nincs Desiro a vonalon?
Ez a kerülés Szabolcs felé gáz...
Tegnap este késett a 901-es 40-et, nagy dicséret érte Fehérvárnak, hogy 971 érkezésekor bemondta, mert így visszaszálltunk.
De az, hogy 971 ott áll 13 percet Fehérváron, majd elmegy Szabolcsnak, ahol bemegy az ütemes személy mögé, az gáz...
Remélem, hogy az új menetrendi időszakban ez így ebben a formában megszűnik. Ez még annál is rosszabb, mintha személyként menne a 30a-n. Volt ilyen egyszer, az nem vált be?
Tehát ha már muszáj terelni, akkor legalább gépcsere ne legyen Szabolcson.
Továbbra is nehezen értem, hogy ha nyáron befért a 971 a 30a-ra, ilyenkor miért nem fér be.
A 978 (12978)-es vonat menetrendjét nem tudom értelmezni a jelen vágányzári strukturában. Ugyanakkor indul mint a nem vágányzári szerint, de Pusztaszabolcs felé megy, és mindössze 6 perccel indul fehérvárról emiatt később. Ez reális, tartható?
Ha igen, miért nem mehet így a 970,9704 is így?
Gyanítom nem indult még sosem Fehérvárról pontosan...
01016-25-el egyetértek, le kéne zárni ezt az igencsak OFF topickozást. Aki a személykocsik jelzéseit, tipusát behatóbban kivánja fejtegetni, legyenkedves fáradjon át az erre a célra létrehozott topicba. Köszönöm!
A 20-06-osok olyan By-ok, amelyek egy kicsit komolyabb fővizsgát (főjavítást?) kaptak. Fénycsővilágítás van bennük, az egyik budi kikerült belőlük, de a másikba kerekesszékkel is be lehet jutni. És két ülőhely is ki lett véve, ahova befér a kerekesszék. Így ezek a kocsik nem 80, csak 78 ülőhelyesek. (Van még pár változás, de az most lényegtelen.)
Az, hogy "nem volt más", egy szükséghelyzet. Olyankor IC kocsi is megy az elővárosban, de ettől még azt nem erre találták ki.
Egyébként mindegy, kezdjük egy kicsit túllihegni ezt a témát. Ennyit nem ér az egész. Nincs sebesvonati, vagy gyorsvonati jegy, tehát a felosztás csak elvi. Én úgy gondoltam, hogy nem a h betűnek kell besorolnia a kocsikat kategóriákba, hanem a tulajdonságainak. (Pár éve voltak olyan Avmz kocsik, amelyekből pár fülkényit átalakítottak 2. osztállyá. A kocsik nem kaptak új betűjelet, tehát nem lettek ABvmz-k, és a 19-91-ből sem lett 39-91. Ettől függetlenül ezek a kocsik nem 1., hanem 1. és 2. osztályú kocsik voltak.)
Annyi a lényeg, hogy szerintem a BDbh nem elővárosi forgalomra készült, ti meg máshogy gondoljátok. Az álláspontok nem közeledtek, úgyhogy zárjuk is le a témát. :)
20 06-os az melyik ? Nem vagyok annyira kocsis, hogy a középszámokból....))) Miért ne lehetne a távolságiban is ? Annak idején volt hogy a Somogy express, is Bhv kocsival volt megerősítve, mert nem volt más.....
A h betű eredeti jelentése: helyi forgalmú középátjárós (termes) kocsi. Ilyen a Bhv, BDh, BDbh, ... Ez a betű lett később a mozgássérült szállítására alkalmas kocsi jelölése is. Az itt közlekedő 20-06 Byh esetében is a mozgássérült számára kialakított helyre utal (egyik végében a fél ülést kiszedték, nagyobb ajtó, nagyobb WC). A 20-67 Bph-nál is ugyanez a helyzet.
Tévedni méltóztatik. A kis h szerepel a 29-esen gyakran előforduló Byh (20-06-os) kocsikon, és a keleti országrészben futó Bph (20-67-es) kocsikon is. Egyiken sem az elővárosi (helyi) közlekedésre utal. Úgyhogy ez nem kizárólagos.
Ettől függetlenül a BDbh-ban nyilván a középajtó miatt került fel, de egy ilyen táblázatban én igenis a távolsági forgalomhoz sorolnám.
Szívesen...Miért nem szerencsés? Hát a kis"h"alsorozatjelet, csak és, csak is elővárosi-személyvonati kocsikon lehet találni.....Sajna a konkrét jelentése, már nekem sem megy, de talán a középajtós, tán azt jelentheti....Pedig a BDbh igencsak tipikus elővárosi kocs, a középajtóval....Az már csak bónusz, hogy rokkantkocsival is be lehet menni a kis utastérb, hely is van rá, széles ajtó....
Köszönöm, de az általad leírtakkal tisztában vagyok. Ettől még van olyan kocsi, amin a "h" nem a helyi forgalmat jelöli. És továbbra is úgy gondolom, hogy a BDbh-t az elővárosi közlekedéshez kötni emiatt nem szerencsés.
Elnézést a beleugatásért, de igenis a h, jelűek az elővárosi, helyi forgalomra készült kocsik jele. Az azóta már megszűnt Bh-k is ugyanezek voltak. Igaz azok "teliablakosak" voltak, és hiányzott a "v" betű, ami a távvezérlési kábelt, ill a távvezérlésre alkalmast jelölte....Ezeken a kocsikon azért volt a középső ajtó, hogy az utascserét gyorsítsák, ugye amire az elővárosi-helyi gyakran megálló személyvonatoknál van szükség. A By kocsik pedig, valóban a távolsági forgalomra készültek-épültek át. Ugyanis annak idején a távolsági gyorsokban, gyorsított személyvonatokban jártak, sőt egyes nemzetközi gyorsok belföldi részeiben is. Sőt ugye épültek, a WRy, Bry kocsik is amik megint a távolsági vonatokban szerepeltek étkező, ill. bisztrókocsiként. Üdv!
A Bz lehet, hogy tud 80-at de gyorsulással, nem ér fel az M41 2 halbi összeállítással, vagyis a jobb menetidőket talán lehetne hozni ha már lehetőség lenne rá.
Megmértem a Bhv és By kocsik üléstávolságát, a teljes hossz (ábrán a kék) By esetében 190 cm, Bhv-nál 160. A két ülés vége közötti távolság (ábrán piros) By-nál 60, Bhv-nál 45 centi.
A Bz-és vonatokat mérvén sebességre sok esetben 60-nál többet nem mennek állomásközben, az M41-es fordákban, hogyan lesz?
60 a max, vagy amit egyáltalán ki lehet hozni?
Adamis Gusztáv: A 971-es gyorsnál az elírás volt, javítottam, köszönöm!
01016-25: Nem csak a h betű döni el, a Bhv és a By hosszúsága, és az ülőhelyek száma megegyezik, viszont a Bhv-n (és BDbh-n) van egy dupla ajtó középen. Emiatt jut kevesebb hely egy ülésközben Pontosan nem tudom mekkora a különbség, de hazafelé lemérem. Ezen az oldalon ott van a kocsik besorolása (Bhv: személy, By: sebes), és ennek a táblázatnak a segítségével írom ki a különbséget (gyorsvonatban közlekedő Bhv kocsi esetében ez -2, By-nál -1)
Azért ezt ne egy "h" betű döntse már el. Szerintem gyakorlatilag a középső feljáróajtó miatt kerülhetett rá. Biztos nem az elővárosi forgalom részére készültek. Nyugodtan lemérheted mérőszalaggal, nemigen fogsz nagy különbséget találni az ülések közötti távolságokban. (Mellesleg ott a Byh, amiben szintén más jelentése van a h bötűnek.)
Persze, ha nagy tömegben a paklitérben utazol, ott nem túl nagy a komfort.
A BDbh helyi forgalmú kocsi (h betű), a By pedig távolsági (y). A BDbh személyvonati kocsi (az ülőhelyes rész gyakorlatilag megeggyezik a Bhv-val), a By-t gyártáskorban sebesvonatokhoz tervezték, ezért pl.: a 9716-nál pont jó. A különbség a kettő között az, hogy a BDbh-ban kisebb a távolság két ülés között, összeérhet az ember lába a szemben ülővel. A By valamivel tágasabb.
A 9712-9713-ra én a három Bhv-t hallottam, de még nincs meg a SZVÖR. (lehet, hogy még nem is végleges).
A BDbh és a By között mi a különbség a te besorolásod szerint? Pl. a 9716-osnál a By szerinted a vonat típusának megfelelő, de a BDbh kapott egy fekete pontot.
(Egyébként én úgy hallottam, hogy a 9712 - 9713 április 23-ig német kocsikból lesz kiállítva. Persze lehet, hogy elavult az információm.)
Gazdaságos vagy nem, az igazi mellékvonalakra kell menniük a BZ-knek. Újranyílnak az 20-30-40-es sebességű pályák, oda tökéletesek. Mivel nincs hadrafogható dizelmotorvonat a főbb dizelvonalakra (pl. 29), marad az M41. Ez most nem szabadon választható opció, hanem kényszer. Hidd el jobban örülnék én is Desironak mindegyik helyi személyben, de még Usgyinak is. Ez azonban most nem reális.
Szerintem nem baj hogy nem lesz bz a 29-esen,nekem nem hiányzik remélem máskor sem lessz többet mert szerintem azok nem idevalók kín rajta utazni pédául Fehérvártól Tapolcáig pláne nyáron a 40 fokban de télen sem jobbak a gázolajszagot szagolni útközben.
Tehát a lényeg a lényeg hogy M41 forever!!!!!!!!!
Reméljük lessz a télen egy két classic is és hallhatjuk a téli csendben a szép dübörgésüket!!!!
hát, azért maradjunk a realitások talaján, s ne álmodozzunk egész évben mozdonyos vonatokról a 29-esen...:(
más országokban sokkal nagyobb forgalmat is motorvonatokkal visznek, pláne ott, ahol nincs villamos vontatás...(nem is kell messze menni, elég csak a határ túloldalára pár kilométerre)
A Bz egy jó dolog... a hevederes pályán, kisebb sebességű és forgalmú mellékvonalon, és nem itt (max késő este, és kora reggel).
Tehát innen menjenek csak.
Járműjavítós ismerőstől hallottam, hogy jövőre sok személykocsi megújul, fővizsgát kap. Remélem ezalatt nem csak a festés (és az utasok számára nem lényeges műszaki javítások) lesz várható...
Itt van pl ez a By. Van ilyen pár, megújult a világítás, a fűtés, a Wc és az utastér elosztás.
Tök jó, kényelmes, és (a képen még) tiszta.
De ha nem pvc borítaná az ülést, akkor a siker lényegesen nagyobb lenne.
lehet, hogy nő a sebesség, de nem biztos, hogy tudod a köztes állapotokra (30a-ra gondolok) is módosítani a távolsági menetvonalakt, mivel a délinél 3 vonalat kell bevinned, s a másik 2-n nincs egyidejűleg átépítés...
Nem értem, hogy 2012-13-ra olyan menetrendet tervezel, ahol továbbra is 1 óra a Déli-Szfv? Nem lesz kész addigra a felújítás? Csak megnő a sebesség, nem?
Nem is baj. Ha rajtam mĂşlna, akkor a nyari idoszakban nem is lenne Bz egyaltalan.
Epp itt ulok 19712-n ismet. Felhaborito, hogy 30 percnel kevesebbet sosem kesik, amit nagyobbreszt mindig pusztaszbolcson szed ossze.
(Van utas, 60%-os kihasznaltsag, mielott ez lenne a kovetkezo kerdes :P)
Lehetne csörgős, de akkor annak új menetrend kellene a 2-esen. A lassújelek miatt nem tudja azt tartani mint a Dezső. Ergo ha legyen egomi vonat a menetrendtervünk szerint, akkor az jelenleg csak Dezsős lehet. Ha nem legyen, akkor jöhet ugyanúgy a Déliből mint eddig, szép "nagyvonat". :-)
TÉLi menetrend a 972 kivételével egész jó. Annak a vonatnak naponta kéne járni, akár gyorsított személyként. Ismétlem: pocsék az, hogy nincs délelőtti közvetlen vonat! Ez a desiro ügy is igen pocsék dolog, főleg, hogy sokszor a bajai Ic-ket sem tudják kiállítani, jött nemrég uzsgyi is helyette, mert mind a 3 megdöglött Baján. Az állandó fekvemaradás, és egyebek miatt ezt el kell hagyni. Maradjon meg valamelyik személynek fehérvártól, ha annyira kell.
Desiro gyorsnak még télen, és hétvégén sem jó! Megesett már sokszor a fűtés hiánya is... Maradjon az ez előtti version. Ez az esztergomi ötlet kissé rémes (nem megbántásból).
NYÁR Kiállok amelett, hogy nyáron 9728 pedig jöjjön a déliből. Azért mert egyvalaki úgy látja, hogy "nem kell az", attól még jobb lenne úgy, főleg, hogy én tapasztaltam a tömeget egyik (nyári) este a Bz-n. És a másik parton is megy még jó későn is közvetlen vonat. Régen is a déliből jött, ráadásul télen, nyáron. Ha szolgáltatni akarunk...
Korábban született pár koncepció, hogyan jöhetne a déliből.
Egyébként nem, és így talán lenne értelme a Dezsős dolognak. Egomból könnyű beforgatni és a nyugatiban is csökkenhetne az állás ideje 10-15 percre. Szóval így már van értelme ennek a vonatnak. :)
Akkor ezt az egomi közvetlen vonatot beépítjük a téli 972-9703 párosba. Viszont nagyvonatos lassújel esetén nem tartható a 2-es a menetrend, ergo Desiro utálók rettegjetek!:-) Szültünk egy Dezsős gyorsot...
2067 beérkezik a Nyugatiba 9:39-kor. Átűl a vezér az ellentétes irányba stb. 9:57-kor elindul Kelenföld felé ahová 10:32-kor érkezik. Innentől a menetrend adott.
Visszafelé:
9703 elindul Kelenföldről 17:23-kor, Nyugatiba érkezik 17:58-kor, 18:21-kor pedig indulhat Egomba 2066-tal. Ez nem tűnik vészesnek, a menetirány váltás miatt kell az a 20-20 perc a Nyugatiban.
Úgy gondoltam, hogy nem a Déliből indulna, hanem a Nyugatiból. Ergo Kelenföldtől érdekes a dolog. Melyik az az egomi vonat, amely számításba jöhetne a mi menetrendünk alapján, hogy kiérjek Kelenföldre illetve eset onnan a Nyugatiba? 2067/2066 esetleg?
Akkor felteszem a kérdést: van valakinek ellenvetése az ellen, hogy 972-9703 (téli menetrendi időszak) Esztergomból jöjjön és oda térjen vissza? Tud valaki bármiféle akadályt ami ezt lehetetlenné teszi? Ha igen szóljon most, vagy hallgassa el mindörökre.:-))))
milcse: bejelölgetjük azokat a vonatokat amiknek, az utasok szerint és szerintünk is van értelme. Na, ez az íróasztal mellőli gondolkodás csimborasszója....
A csoportoknak rendkívüli megállást szokott rendelni a start, csak ezért még nem kellene minden vonatot megfogni... Mondjuk ezt rendesen meg kellene hirdetnie, hogy van ilyen lehetőség (akár plusz díjért)...
Ha talász neki menetvonalat úgy, hogy nem zavar semmit a 30a-n, valamint ki tudod hozni valamikor a Déliből és még gyorsabban is leér Füredre mint egy gyors, akkor én beillesztem, esküszöm. :-)))
Győrt hagyjuk. Füred-Győr között elég sok busz van, a vonat ott nem alternatíva, menetidőben pláne nem az.
Záhonyi nem oké. Lefelé megáll káptalanban, felfelé nem. Semmi értelme. Káptalanban nagyon sok tábor érdekeltsége az alföldhöz köthető. Turnusváltási napokon 3 éve kocsifoglalást tekintve nem volt ritka a 80 főre foglalt kocsi sem. De átlagosan 30-40 főnyi foglalások voltak oda-vissza. Ez tény, ott voltam a pénztárban. Mióta két éve szarakodnak a menetrenddel, ezek a táborozó csoportok rendre elmaradnak, mert idefelé el tudnak jönni, haza nem. Vagy fordítva. Ha ki kell hagyni vmit, akkor olyan megállót ahol nincs semmi. Szerintem.
valóban kicsit át kéne, de nem a nyári 2 hónapnyi 29-es vonatai miatt... (jelenleg bizonyos napszakokban, amikor nincs is minden menetvonal lefoglalva sem lehet pl. egy tehervonatot betenni...)
akkor inkább fel kell vállalni, hogy a déliből csak a 2óránkénti gyorsok, az ütemen felüliek pedig máshonnan....(de enélkül is meg lehet oldani)
a lényeg, hogy ne tessék az alapütemben Sv-n a gyorshoz csatlakozó bokorugróra felfűzni a nyári sebest, mert teljesen más a 2 menetvonal jellege, aztán megint jön a szokásos "télen baromi laza a menetrend", "nyáron meg késik" szöveg mindenhonnan...
van a két órás gyors, a két órás személy Sv-Bf között (lent már problémásabb), s tessék ezeken felül megoldani a nyaralók forgalmát a déli part mintájára:) (attól ne tessék félni, hogy nem kék lenne a vontatójármű a 30a-n...)
Most jön egy hosszú hétvége, ha ráértek gyűjtsétek össze a maradék javaslatokat! Építő kírtikákat is szívesen fogadunk még, hibákat amiket más észrevesz szintén.
November 10-én tényleg zárjuk a "szavazást" és szétküldjük a már TÉNYLEG VÉGLEGES VERZIÓT. Nem csak az önkormányzatoknak, hanem a régió civil szervezeteinek. A hamarosan induló egyesületi honlapon pedig bárki, a "k_rva utas" is véleményezheti a tervet. Lesz sajtóvisszahang is, arról majd gondoskodom én magam, hogy ismerjék az emberek, utasok a lehetsőséget. Ennek lezárulása után megy majd a minisztériumba, egy kis hátszéllel. :-)
Én a magam részéről bízom egy sok lábon álló, széleskörben támogatott menetrend megszületésében! Ja és a pécsit én személy szerint sajnálom. :-)
És itt jelezném azt is, hogy az elején ott rontottad el, hogy a gyorsok ugyan akkor mennek mint a jelenlegi menetrendben. Így persze, hogy visszatértünk oda, ahonnan indultunk.
"Mert beleépítettük a javaslatokat, amivel 90%-ban tényleg visszatértünk a mai menetrendhez."
Akkor lehet hogy jó a mai menetrend? [ Amúgy nem. :)))) ]
"Az önkormányzatokkal a legutóbbi kikerült verziót egyeztetjük tovább, a szavazást LEZÁRJUK!"
Még mindig az utas legyen az első ne a kurv@ önkormányzat... Még mindig módosítanám a személyek indulását 21-ről 4x-re Sv-ről.... Még mindig kéne esztergomi vonat (esetleg a pécsi helyett)... Még mindig kéne Füred Expressz nyárra, Télre nem. Előről kéne kezdeni az egészet, de ha a szavazás lezárult akkor lezárult... :)
"Bekapcsoljuk a számítógépet megnyitjuk az Excelt és szépen lassan nekiállunk tervezgetni"
Miliméter papírt használtunk az elején, az alapok lerakásánál. Nem az excell táblázatban kezdtük a dolgot. Miután ide kikerült, mindenki tette hozzá a maga javaslatát (az építő jellegűeket külön is köszönjük, tudják kiknek szól) amit figyelembe is vettünk. Ilyen volt pl. a "de hülyeség ez a pécsi", "a záhonyi csak 12:21-kor tud indulni és mindenhol megállós", "legyen a Füred alatti településeknek is közvetlen járata a fővárosba" stb...
A menetrend megszületése óta formálódik és gyakorlatilag tényleg azt mondhatjuk lassan, hogy a koncepcióváltás (amit szerettünk volna) eltűnt. Miért tűnt el? Mert beleépítettük a javaslatokat, amivel 90%-ban tényleg visszatértünk a mai menetrendhez.
Az önkormányzatokkal a legutóbbi kikerült verziót egyeztetjük tovább, a szavazást LEZÁRJUK!
- 9719, 9723 nem tud 47-re érkezni B-be. Előtte ott van 859 illetve 851, ezeket át kell szerkeszteni és igazdoni a B-s érkezésekhez. 9723 50-re be tud jönni, 9719 esete problémásabb, ott van 50-kor a martoni helyi vonat. Egy tapolcai vonatért meg ne borogassuk meg az elővárost...
- Az altatás még mindig nincs figyelembe véve, ha mindenépp úgy akarjátok, előtte számoljátok ki, hogy ez mennyibe is kerülne vonatonként naponta és egy menetrendi időszakra kivetítve, hidd el, nem éri meg a dolog...
- Sebesek esetében a 9 perces gépcsere nagyon karcos, nem lesz elég idő.
- Ez már saját véleémnyem, de ahogy egyre jönnek ki az újabbnál újabb verziók, úgy kezd egyre jobban hasonlítani a jelenlegi struktúrához, lehet, hogy az illetékes menetrendtervező lehetőségeihez mérten (!!!) egy jó menetrendet hozott ki az egészből. Mindenesetre csináljátok, csak alaposabban kéne itt a dolgoknak utánajárni, mert nincsenek konkrét számok, példák, ez kevés még, és ezt építő kritikának szántam.
Igen, úgy hívják miliméter papír. :) Esetleg még egy ceruza és egy radír és neki lehet kezdeni. Profibbaknak TAKT és METERV, de inkább a TAKT, ha lehet választani.
Egyébként létre is hoztak egy szervezetet, mely a jelentkező igényeket összegyűjti és az operátorhoz eljuttatja, az már más kérdés, hogy a szervezet működését ha osztályozni kéne, konvergálna a nullára.
Mielőtt nekiállunk menetrendet tervezni felmérünk... Az, hogy egyeztetünk a polgármesterrel ("Mert itt aztán meg kell állnia a vonatnak!!") lóf@sz. Érdekelne melyik polgármester utazik vonattal a 29-es mentén.
Nagyon jó és örülök, hogy elindult valami, de ez lassan te is ugyan úgy tervezel menetrendet mint az összes többi irodában ülő kocka.
Szerintem....
1. - Megszámoljuk hányan használják a vasutat.
(Elborzadunk és csalódottan vesszük tudomásul, hogy mennyi utas van a vonatokon, hol mennyien szállnak le/fel, és hány kocsi rohangál a mozdony mögött fölöslegesen.)
2. - Azt a pár szerencsétlent megkérdezzük mivel elégedett és mivel nem, és szerinte mi kéne még pluszba mitől lenne több utas, mitől lenne jobb ez az egész.
(Tudomásul vesszük és a többség dönt egység nyal alapon újabb útra indulunk körbenézni hova tervezünk menetrendet.)
3. - Elmegyünk a vonalra és a településekre, megnézzünk, hogy a jelenlegi menetrend mellett is miért és mitől áll a bál sokszor, hol vannak igen késésre érzékeny pontjai a menetrendnek és melyik településen vannak annyian, hogy a jövőben az általunk tervezett menetrend miatt több kedves utas válassza a vasutat.
(Kb. most zárult le az első fázis, hazamehetünk menetrendet tervezni.)
4. - Leülünk az íróasztal elé és soook-soook menetrendet átnyálazunk, majd bejelölgetjük azokat a vonatokat amiknek, az utasok szerint és szerintünk is van értelme. Ezek után a környező vonalak menetrendjét is megnézzük, mert ugye nem csak mi létezünk a világon. :)
(Elcsodálkozunk, hogy anno milyen jól ment minden.)
5. - Bekapcsoljuk a számítógépet megnyitjuk az Excelt és szépen lassan nekiállunk tervezgetni figyelembe véve az előző pontokat. Közben figyelünk még mindig, hogy kinek miből mit csinálunk. Elkészül a 0.99-es verzió.
(Elmegyünk vele a polgármesterekhez)
6. - Polgármesterek megnézik itt-ott elkezdenek rinyálni, hogy náluk miért nem áll meg a piros vonat. Mivel ők is az utasokat képviselik ahol lehet eleget teszünk a kéréseknek.
(Hurrrááá kész a béta verzióóó!!!)
7. - A kész TERVEZETÜNKET megmutatjuk főként a 2-es pontban említett embereknek, aztán kitesszük a netre meg az index-re is, hogy a sok okos is hozzászóljon. Megkérdezzük mi jó és mi nem akik okosabbak attól elfogadjuk, hogy igazuk van. Az utasoktól kapott visszajelzéseket is elolvassuk. A sok indexes kocka és az utasok véleményét összevetve ahol tudunk ismét javítunk.
(Kész a béta 1.1-es verzió! Örülünk, hogy idáig eljutottunk.)
8. - Elküldjük a szakmabelieknek a kis tervezetünket akik ebbe belejavítgatnak (reméljük nem sokat) és tervezgetnek hozzá fordát, szerelvény összeállítást stb-t...
(Most izgulunk milesz... :/)
9. - Készen van a menetrend. Ebben a formában használható és életképes ezért izgatottan várjuk a 2011/2012-es évet ahol bizonyíthat.
(Körömrágás és remegés.)
10. - 2012-ben mosolyogva megyünk végig a vonatokon és látjuk, hogy munkánk nem volt hiába való, az utasoknak tetszik amit sikerült összehozni, és nagyon örülnek, hogy végre figyelembe vették őket is. Besöpörjük az összes létező menetrendtervezésért járó díjat!
(Persze ez után sem pihenünk hazamegyünk és évről évre felmérünk, nézelődünk nyitott szemmel járunk, érdeklődünk és ahol változtatni kell ott változtatunk.)
Hány fővel nő az utasforgalom ezeken a napokon Balatonfüred állomáson?
- Majd megszámolom:-)
Vonatokra lebontva hány utas van Bp Füred és vissza útvonalon?
- Hétvégén nagyságrendekkel több mint hétköznap.
Hány ember hiányolja innen azt a plusz 1 vonatot?
- Ezt is majd megszámolom.:-) De komolyra fordítva a szót nincs kétségem afelől, hogy szombaton sok utast vonzana az új járat lefelé, vasárnap meg felfelé.
Az utasok igénylik-e újabb vonatok közlekedtetését és ha igen kb. mikor?
- Az utasok is, de inkább az önkormányzatok, akikkel folynak is az egyeztetések. Persze nehéz, ha mindig változtatunk az aktuális menetrenden. A pécsi ötlet pl. a Zánka Gyermeküdülőből jött. Ha már igény: az utasnak mindig minden kevés. Ha fél óránként menne vonat az lenne számukra a legideálisabb, de ez eszement lenne.
Mennyivel nő a parkoló autók száma az élettel teli városban hétvégén?
- 2%-ról 130%-ra, de akkor még finom voltam.
Miből és hány kocsiból állítanád ki a vonatot, hogy az utas ne az autót vagy a buszt
válassza?
- Ha utast akarunk nyerni a vasútnak akkor jó minőségű és kényelmes szerelvényre lenne szükség. 972-9703 lehetne 3 Ao, de ez csak egy példa. Gondolom azt vártad, hogy egyből rávágom: DESIRO! :-)))
De ehhez nem kell plusz vonat. Én nagyon szívesen vitatkozom. :)
"A szombat-vasárnap elég élettel teli a városban, télen is."
Akkor a kérdéseim:
Hány fővel nő az utasforgalom ezeken a napokon Balatonfüred állomáson? Vonatokra lebontva hány utas van Bp Füred és vissza útvonalon? Hány ember hiányolja innen azt a plusz 1 vonatot? Az utasok igénylik-e újabb vonatok közlekedtetését és ha igen kb. mikor? Mennyivel nő a parkoló autók száma az élettel teli városban hétvégén? Miből és hány kocsiból állítanád ki a vonatot, hogy az utas ne az autót vagy a buszt válassza?
"Gondolom most az jön, hogy: "Füreden ilyenkor is mekkora élet van!!!" De nincs..."
Helyzetemből adódóan -mivel itt lakom- azért jobban ismerem ezt a dolgot. Ezen ne vitatkozzunk. A szombat-vasárnap elég élettel teli a városban, télen is.
Télen, illetve téli menetrend idején van az 5-6 kocsira (Fehérvártól) 100-120 fő. (Y) Ez alól megint kivétel szeptemberben és októberben valamint májusban és június elején 5-6-7 napok... Sőt Májustól talán hétköznap is kéne.
Szerintem ezen a vonalon és környékén ami kifejezetten a turizmusból él évszakonként váltakozó menetrend kéne még mindig...
Szét kéne szedni 4 felé a dolgot pontosan azért, hogy az utas ne a kis 91-es jelzéseket lássa meg ilyenek, hanem jól érthetően oda legyen írva, hogy mettől meddig mi megy...
De jól látod, akik szállodába mennek legtöbbször a retkes vonattal utaznak igen... Fölösleges... 2 kocsira való utast még valahogy talááán össze lehetne kaparni, de ennyi utast el visz füredre a busz is. Nem a vasút ellen akarok szólni, de ez tényleg egy értelmetlen vonat. (Télen legalábbis...)
Gondolom most az jön, hogy: "Füreden ilyenkor is mekkora élet van!!!" De nincs...
[ig"9712 az egyetlen olyan vonat, amelyről reggel -átszállás nélkül- le lehet jutni akárhová a parton, a legkisebb megállóhelyre is. Azt kivenni Déliből hátrányt okozna a bácsikának pl. aki kapával, kaszával elindul le pénteken a Szepezdfürdőn lévő kiskertjéhez. Ugyanez fordítva is igaz, reggel és este kell egy olyan vonatpár mely a parton mindehol megáll ugyanakkor a Délibe közlekedik."
És ez hány embert érint? és ha emiatt nem tud rendszer lenni az elővárosban, az hány embert érint?
9712 az egyetlen olyan vonat, amelyről reggel -átszállás nélkül- le lehet jutni akárhová a parton, a legkisebb megállóhelyre is. Azt kivenni Déliből hátrányt okozna a bácsikának pl. aki kapával, kaszával elindul le pénteken a Szepezdfürdőn lévő kiskertjéhez. Ugyanez fordítva is igaz, reggel és este kell egy olyan vonatpár mely a parton mindehol megáll ugyanakkor a Délibe közlekedik.
972 is szükséges, hiszen ez kimondottan a korábban megálmodott "Füred Expressz" helyett, helyén járhatna. Kimondottan az északi-part legnagyobb településére, városába utazók számára, ráadásul egy olyan időpontban érkezik Füredre, amikor már elfoglalható a szállodai szállás is. Szóval tovább gondolkodtunk kicsit annál, minthogy milyen színű és hosszú vonat járjon és mikor. Arra azonban gondoltunk, hogy a 972 lehetne esetleg az, ami csak 5-6-7 napokon közlekedne.
A vonat párja a 9703 pedig optimális visszaindulási idő egy hétvégi kirándulásnál és jó lehet a füredi diákoknak is visszatérni a koleszbe. Ráadásul ehhez van csatlakozás Balatonfüreden, Keszthelyről!
Vagy 9712 vagy 972 ennyi vonat nem köll... 9712 szerintem bőven elég lenne 5-6-7 napokon a Déliből hozni. Arra lennék még kíváncsi ennyi vonatnál hány kocsis vonatokra gondoltál télen, hogy kihasznált legyen? 3 esetleg 4 ugye?
Nos átnéztem a vonatszámokat és valóban pár helyen nem stimmelt a dolog. Viszont most rendbe tettem, de m62-165 vonatszámai nem teljesen stimmelnek. Én ezt a hivatalos rendszert nézem mindig:
Általában(!!!) a 30-as, 40-es (50-es, 60-as) számok a nem a teljes vonalon végigmenő vonatokat szokták jelölni. Egy csak Füredtől/Füredig közlekedő vonatot talán szerencsésebb lenne ilyen számmal ellátni.
Akkor elég a dupla Dezső 9738-ban, vagy akkor mi legyen ezzel a vonattal a menetrendben?
Elég bőven!
Tényleg jöjjön a Déliből?
Véleményem szerint felesleges. Nyáron rengeteget utaztam az 18738-al. Aki az északira akart menni simán átszállt a 5.-ről a 4.-en álló Bz-re.
Viszont gondolni kell arra is, hogy reggel ez a szerelvény adja a 9719 és 9740-et.
Akarod mondani a 9739-et és a 9740-et? :-) A menetrendedben rendesen bekavartad a vonatszámokat. Én inkább ragaszkodnék a jelenlegihez vagy legalább hasonlóhoz. A párosoknak szerintem így kéne kinéznie sorrendben: 9740, 9710, 9720, 970, 9702, 9722, 974, 16907, 9704, 9724, 19706, 19606, 9708, 9718, 978, 9728, 9738
Akkor elég a dupla Dezső 9738-ban, vagy akkor mi legyen ezzel a vonattal a menetrendben? Tényleg jöjjön a Déliből? Viszont gondolni kell arra is, hogy reggel ez a szerelvény adja a 9719 és 9740-et.
Te mi biztos, hogy egy vonatról beszélünk? 9719 reggel 4:10-kor indul Füredről. 3 Desiro is kevés lenne? Most Bz+2Bzx-el megy. Az egy hajnali munkásjárat, turista gyakorlatilag nincs is rajta.
9719 menjen fel a délibe, ha tud, ha mégsem, akkor gépcsere után valamelyik helyi személyként felmegy.
9731 forduljon vissza akkor 9740-re.
Amúgy pofásodik ez már amúgy.
De...:D
Ott a nyáriban délelőtt nekem nagy a lyuk.
(Azt idei menetrendben volt) 19702 hová lett? Az a Te verziódban 8:26-kor kéne, hogy induljon. S9730 nem tudna mondjuk 7:20 körül indulni? Amúgy alakul ez...
"még mindig a 9738-nál tartunk, hogy nyáron a déliből jöjjön, de sajnos erre rá sem hederít az úr :P"
Hederítünk, hederítünk de milyen szerelvényfordulóval oldanád meg? Mert ha Déliből jön, illik oda vissza is mennie. 9719 lehetne, ami szintén akkor végig menne? De mi van akkor a 9740-el, az hogy kerül Füredre? Mert az elképzelésünk szerint a 9738 két Desiro lenne füredi alvással, onnan reggel egyik 9719, másik 9740. Dacára a kőbe vésett altatási rendnek, szerintünk szükség van hajnali bulivonatokra.
monforte: Bár, ha le lehet boxolni a pályavasúttal, akkor miért ne. Sok mindent le lehet bokszolni a PV-tal. Pl. ha átcsoportosítható az altatás az adott állomásokon vagy egy másik vonalra is. De abba nyilván (és érthetően) nem megy (nem mehet) bele, hogy a saját költségei növekedjenek állandó bevétel mellett.
Persze, igazad van, '90-es évek óta így van sajnos.
(Attól függ, miképp nézzük a kérdést: a tojásból lett a tyúk vagy a tyúk tojta a tojást, nem mindegy:))) ).
Visszatérve, úgy gondolom ennek ellenére, hogy a jelenben kell élnünk, a jelennel kell foglalkoznunk és jelenleg ez van. Bár, ha le lehet boxolni a pályavasúttal, akkor miért ne.
Egyébként ha jól tudom, ehhez a vonathoz a TRAKCIÓ a vezért taxival hozatja, csak egy kis színesként írtam.
monforte (6316) "Ajánlom a HÜSZ 5.3.8.2 sz. mellékletének tanulmányozását. Nem véletlenül nem Füredről, hanem Zánkáról indul a hajnali első vasút." A tyúk volt előbb, vagy a tojás?:) Mert a hajnali vonat már régóta Zánkáról megy, amolyan "megszokásból", ahogy a START-nál tervezik a következő évi menetrendet... HÜSZ meg azért nincs olyan régóta... Az altatásra vonatkozó mellékelteket a PÜ egyszerűen úgy adja meg, hogy megnézik az adott évben mikor megy az utolsó személyvonat, aztán fogják, s ezt ültetik át a következő évre is. Ami meg egyúttal megköti a START kezét is a tervezéskor, mert a menetvonalak kiszerkesztése során a VPE-nek figyelni kell az altatást, hiába is akar ott mást mondjuk a START...:(
V43 - 1157 (6319) "Továbbá 9711 nyáron szintén menjen a Délibe. Meg lehetne mér próbálni, hogy 19702, 9704, és 9706 Keszthelyig menjen." Az első résszel az a baj, hogyha Fehérváron a személyvonatnak jó csatlakozása lesz BP felé a gyorshoz, akkor a személy nem tud hol továbbmenni, csak úgy kb., mint idén... Szóval az ilyen közvetlen sebeseket kicsit máshol kellene "benézni" az "ábrákba", bocsánat, excel-táblákba...:) Mert pl a páros sebesek:51-es indulása is érdekes, akkor ugyanis a tatabányai betétjáratok mennek a Déliből... A nagy szerelvények továbbvitele a 26-oson még nyáron is értelmetlen, Keszthelyen az állomás kapacitása erősen korlátozott, nameg Tapolcán az irányváltás is időveszteség a körüljárás miatt..vagy ezért legyen ott plusz mozdony? Arról nem is beszélve, hogy a közvetlen Bfüred-Keszthely vonat sem fog nagyságrenddel több utast hozni, mint egy most is megvalósítható rendszeres átszállás...
M41 230 (6323) "A záhonyi akkor sem lehet mindenhol megállós SV és Kenese között, ez egy fürdősvonat, aminek célja szerintem minél előbb "meglátni" a Balatont. Hogy utána mindenhol megáll az természetes, hiszen azért jött el idáig, a Balaton miatt. Azon most dolgozunk, miként lehetne visszafelé is mindenhol megállósra átalakítani, de ez azért nehéz mert a Kelenföldi továbbindulás ugyebár adott." A záhonyinak kötöttsége bizonyos fokig van a 100a-n, mert itt van 4-5 szabad menetvonal, amin el tud menni ütemen felüli vonatként... Ez sajnos nem mindig jól jön össze a 30a ütemével, ilyenkor az ütemen felüli vonatot sajnos nem lehet kiszerkeszteni az elvárt ideálisra... Mindenütt megállítani felesleges a fürdős vonatot, még a parton is, mert vannak olyan megállók, amelyeknek még nyáron is elhanyagolható a forgalma, nameg nagy szerelvénnyel sem szerencsés megállni egyes helyeken...
István Gyuri (6324) "A korábbi állapot szerint nagyjából stabil 40-es, minimális 60-as résszel. Kb. 50 percre számolhatsz menetidőt Borgárd és Fehérvár közé." Hát az a minimális rész 6km a 30ból, de csak motorkocsiknak... Ezt figyelembe véve az elméleti minimum kb. 53 perc, de ez tarthatatlan a valóságban... mozdonyos vonatra meg 55-56...
zjakabfi (6332) "érdekes, de idén Miskolcról 3 vonat is volt a déli partra. (5209,5609, meg a Varsovia Kassóia :) )" Sajnos a kasai elég szerencsétlen helyre került a nemzetközi kötöttségei miat...ezért nem lehetett rá tenni egyik belföldire sem...:(
"És Békéscsabáról egy sincs se a délire, se az északira." Anno ment az Alföld Ic egyirányba közvetlenként Keszthelyre...
"Vajon mi alapján dől el, hogy van igény vagy nincs? Én próbálkoznék egy Dél-Kelet Magyarországival is, régebben volt az északira, és talán a délire is)" Kb. a jelenlegi menetrendet veszik alapul. Mivel most nincs,így nem jut eszükbe, hogy esetleg lehetne...ennyi...
Adamis Gusztáv (6333) "Szerintem a pecsiek zome a deli partra megy, mert az sokkal kozelebb. " S annak is a fonyód 15km-es körzetébe lényegében....
zjakabfi (6337) "De mindenképpen egy 120-as ütemest vinnék tovább a Balatonra, a 30-ason az egyik miskolci helyén." És akkor annak a szerelvényfordulójába mi áll be reggel? Másrészt a 120as órás ütemen túl még a nyári szezonban sem igényel plusz vonatot, cserébe szolnoki átszállást lehet számukra adni mindegyik átlóshoz külön-külön...
Meg mondjuk suliszezonban is kellene Füredre egy kicsivel korábbi érkezés, akár plusz vonattal is az iskolásforgalomra - de itt most a nyári kirándulóforgalomról álmodoznak egyelőre. (Plusz vonatokat, pláne kora reggel simán be lehet építeni még a rendszerbe.)
zjakabfi: És Békéscsabáról egy sincs se a délire, se az északira. Vajon mi alapján dől el, hogy van igény vagy nincs? Én próbálkoznék egy Dél-Kelet Magyarországival is, régebben volt az északira, és talán a délire is) Egyrészt a menetrend a részben mindig (valamilyen szinten) a tavalyira épül, tehát, az eddigi utasszámok alapján is lehet tervezni. Másrészről vannak technikai korlátok is (honnan lehet értelmes módon berakni egy plusz vonatot - egyébként a 30a-ra is korlátozott számban lehet vonatot betenni értelmes menetidővel), a statisztikai korlátozásról (vonat-km) már ne is beszéljünk.
Békéscsabáról és környékéről - valljuk be - az órás ütem mellett (persze, ha nem lenne kihúzva belőle két pár...) már elég nagy merészség behúzni még egy vonatot, illetve igen kevés utasnak jelentene ez nagy előrelépést. Mezőtúrról és környékéről a záhonyi vonat átszállással történő elérése nagyjából most is elfogadható, nyilván a Békéscsaba és környéki potenciális utasoknak ez előrelépés lenne, de ez elég minimális igény (nézzél csak lakosságszámot). A csak hétvégén járó szeged-fonyódi expressz is éppen csak tud egy olyan utasszámot produkálni, amivel magyarázni lehet a létjogosultságát, pedig ott még ott van Kkfélegyháza, Kecskemét, Cegléd stb. (és persze budapesti) utasok is. Szerinted mennyien lennének a 120-as vonalról? (Annó volt egyébként Samuval IC nyáron, túl sok átutazó nélkül.)
M41 2305: Hozhatná a pécsi stokkot a Baranya Ic is. Bogárdon az áll 3 percet. 7:03-kor a lecsatolás után indul a fővárosba, ezután járhatna rá a Csörgő. Indulás 7:18-kor. A legrosszabb számítások szerint megállás nélkül SV-n van 8:10-re. Nem nyert ez a megoldás sem (és nem azért, mert 4 perc a normaidő arra, hogy leakadjon a vonat vége, az átjáró ajtókat lezárják, felhajtsák az átjárókat, egy egyszerű fékpróbát tartsanak a Pestre menő részen), hanem, mert Sárbogárdról minden IC-től indulna egy csatlakozó járat (ez elvileg egy Baja-Komárom járat lenne, de legalább is egy Sárbogárd-Komárom), ami még két helyen megállna a kétórás üteme szerint. Na, most ez a vonat akár 8 órási börgöndi (saját párjával) kereszttel közlekedne, akár 8 órási fehérvári kereszttel ez már igencsak karcos lenne, hogy még Fehérváron akadjon belőle egy komáromi rész (ami ugye inkább Bz lenne egyébként, ha Sárbogárd-Komárom vonatokról beszélünk, illetve Uzsgyi, ha Baja-Komárom vonatról). Plusz mivel nincs párja, ezért ilyenkor a 7 óra előtt Bogárdra érkező szerelvényből valamit csinálni kell, hogy visszakerüljön Fehérvárra. Csak gyártjuk a problémákat...
Nem értem, hogy miért ragaszkodol egy "féltökű" eljutási lehetőséghez. Az utasok általában olyan "hülyék", hogy oda is, vissza is szeretnének utazni... Mindent feláldozni, kicentizni csak azért, hogy legyen egy ilyen (lássuk be, minimális utasigényt egy irányban kielégítő) közvetlen kocsi... Igaz, ha már ehhez sem ragaszkodol, aki kialakul az az alap kétórás ütemes gyors, kétórás ütemes személyvonati alapstruktúra, ami a "hivatalos" tervezőknek is megszületett a fejében :)
Szerintem a pecsiek zome a deli partra megy, mert az sokkal kozelebb. Szegedrol nem jon senki az eszaki partra, legalabbis vonattal, erre bizonyitek a 2-3 evig tok uresen rohangalo szegedi gyors. Hatvan, Eger felol viszont tobben jonnek, mert onnan relative kozelebb van a Balaton ill. az eszaki / deli part egyforma tavolsag, tehat a (60-as/70-es evekbeli) udulovasarlasnal nem volt szempont, h melyik part van kozelebb (ez igaz a Debrecen/Nyiregy vonalra is)
érdekes, de idén Miskolcról 3 vonat is volt a déli partra. (5209,5609, meg a Varsovia Kassóia :) )
És Békéscsabáról egy sincs se a délire, se az északira.
Vajon mi alapján dől el, hogy van igény vagy nincs? Én próbálkoznék egy Dél-Kelet Magyarországival is, régebben volt az északira, és talán a délire is)
Bocs, most latom, hogy az update-ben a zahonyi visszafele is "majdnem" szemely. De igy meg a gyorsok utemezese veszik el. Szerintem egy utemes menetrend attol utemes, hogy MINDEN ora/ketora u.akkor indul a vonat. Ezzel pont a menetrend elonyet veszed el...
"Aki a pécsi ellenirányú párját továbbra is hiányolja annak elmondom, hogy arra technikailag nincs lehetőség, mert Bogárdig még csak el lehetne vinni, de ott nem lehet rásorozni semmire. Mert ahhoz meg a 40-es menetrendjéhez kellene hozzányúlni."
Csak halkan kerdem, el tudod kepzelni, amikor Mari neni vesz jegyet mondjuk Sarbogardon, Revfulopre. Kerek egyet oda-vissza. Ja, hogy vissza nincs? hat akkor hogy jutok haza kedveskem? Elmegy Tapolcaig, ott atszall... Ez igy nonszensz. (U.ez igaz a zahonyira. ) Az nem kozvetlen vonat, ha egyik iranyba az, a masikban nem. Akkor mar sokkal jobb, ha 1x at kell szallni, de oda-vissza u.ott. Szerintem, be kellene latni, hogy ez nem jo 5let, plane, ha van az I.Gy. altal leirt pecsi csatlakozasi valtozat ketorankent (!!). Nem hiszem, hogy annyi pecsi utas lenne az eszaki partra, hogy megerne... Ha mar tavolsagi vonat, akkor szvsz egy miskolci, ha belefer, jobb lenne.
HÜSZ = Hálózati Üzletszabályzat, a www.vpe.hu oldalon megtalálhatod (valaki hivatkozott is itt a megfelelő melléklet sorszámára, ahol megtalálhatod, hogy mely vonalakon mely időszakokban "alszik" az állomási személyzet, ilyenkor csökkentett fizetést kap. Ha valaki ilyenkor akar közlekedni, akkor minden szükséges állomáson, minden dolgozónak ki kell fizetni a bérkülönbözetet).
De értem a záhonyi problémáját, egyszerűen rosszul jön ki a Kelenföldre való megérkezése. De Isten mentsen meg attól, hogy emiatt az egész 100-as menetrendjéhez hozzá kelljen nyúlni. Mivel tényleg nem látok én sem másik megoldást elfogadom az érveidet.
Menetrend részben korrigálva, ragaszkodom a pécsi stokkhoz és a 9725 bosszúból a Déli-ig közlekedik. :-)))
Aki a pécsi ellenirányú párját továbbra is hiányolja annak elmondom, hogy arra technikailag nincs lehetőség, mert Bogárdig még csak el lehetne vinni, de ott nem lehet rásorozni semmire. Mert ahhoz meg a 40-es menetrendjéhez kellene hozzányúlni.
Hozhatná a pécsi stokkot a Baranya Ic is. Bogárdon az áll 3 percet. 7:03-kor a lecsatolás után indul a fővárosba, ezután járhatna rá a Csörgő. Indulás 7:18-kor. A legrosszabb számítások szerint megállás nélkül SV-n van 8:10-re. Ott pedig a már rá váró 9730-ra rátol, ami a kérésednek megfelelően Déliből jönne.:-) Vagyis a bogárdi gép pécsi stokkal együtt járna rá az amúgy gépcserére kényszerülő 9730-ra. Nos?
M41 2305: Előbb sokkal nem lehet indítani, hiszen a sebes előtt ott van még a 9724 is. A csajági 14 perces tartózkodásról beszéltem. A 9724-nel Alsóörsön van a keresztje továbbra is.
Almádiban akkor 3-as kereszt lenne, ami nem tudom megvalósítható-e. Ugyan ez így már okafogyott, de a csonkán kívül a másik három vágány, peronos, vonatfogadó vágány.
Egyszerűen végigcammog a 9714 Tapolcáig, így nincs 9713. Igaz, hogy a záhonyit követi 30 valahány perccel, de délután amúgy jobb a túlkínálat Badacsony felé. Továbbra is szeretném jelezni, hogy a záhonyi nem tud odaérni a tervezett időben Fehérvárra, ezért is a 9714 menetvonalán tudna csak menni...
A pécsi stokkon megoldáson agyaltunk eleget, ezt találtuk a legjobbnak Hát, ez nem a legjobb, mert ez nem megvalósítható.
A most majd újranyíló 45-ös pályaállapotát részletesen nem ismerem, úgy 40 percre saccoltam menetidőt megállás nélkül. A korábbi állapot szerint nagyjából stabil 40-es, minimális 60-as résszel. Kb. 50 percre számolhatsz menetidőt Borgárd és Fehérvár közé.
Egy biztos a 8801 az egy rémálom az északi partra tartóknak, mert ha pl. Fonyódon le is száll és áthajózik Badacsonyba (rendszerint pont elmegy a hajó), akkor tuti nem kap vonatot Füred felé. Ott lesz a 40-es vonalról az IC+bogárdi pókból a személy Fehérvárra + a 29-esre a jó átszállási lehetőség. Minden második órában.
A záhonyi akkor sem lehet mindenhol megállós SV és Kenese között A záhonyi a megálmodott módon akkor sem tud odaérni, ha ezt nem szeretnéd, vagy nem akarod elfogadni.
Azon most dolgozunk Először még az odaúton is "dolgozzatok"...
miként lehetne visszafelé is mindenhol megállósra átalakítani, de ez azért nehéz mert a Kelenföldi továbbindulás ugyebár adott. És hát nem kellene a kétóránkénti Délibe menő eljutási lehetőséget elvenni a záhonyi vonat kedvéért... Mert akkor megint az utasok nagyobbik részével tolsz ki.
"A 9713-as miért is áll Csajágon 16:23-ig 14 percen át? Ha a gyors keresztje után el lenne hozva és a minimális forgalmú megállásokat kiszednétek még kiérne Battyánba a zsebesvonat előtt."
Előbb sokkal nem lehet indítani, hiszen a sebes előtt ott van még a 9724 is. Almádiban akkor 3-as kereszt lenne, ami nem tudom megvalósítható-e. Azért kössz a felvetést, mert ez egy radikális lépésre szánt. Egyszerűen végigcammog a 9714 Tapolcáig, így nincs 9713. Igaz, hogy a záhonyit követi 30 valahány perccel, de délután amúgy jobb a túlkínálat Badacsony felé.
"A pécsi stokkot sem tudom, hogy miként álmodták oda 8:19-re, mert ahhoz ugye Pszabolcsról megállás nélküli vonatként is 7:50-es indulás kellene, a 8019-es meg az üteme szerint 7:53-kor érkezik csak Pécsről..."
A pécsi stokkon megoldáson agyaltunk eleget, ezt találtuk a legjobbnak a régi Pécs-Győr stokk mintájára. Természetesen bogárdi szétkapcsolásban gondolkodtunk és 8009 stokkjaként. A most majd újranyíló 45-ös pályaállapotát részletesen nem ismerem, úgy 40 percre saccoltam menetidőt megállás nélkül. Ez lehet, hogy 50, akkor viszont valóban ugrik a 8:21-es fehérvári továbbindulás.
Egy biztos a 8801 az egy rémálom az északi partra tartóknak, mert ha pl. Fonyódon le is száll és áthajózik Badacsonyba (rendszerint pont elmegy a hajó), akkor tuti nem kap vonatot Füred felé.
"A záhonyi gyors továbbra sincs kiszerkesztve: Fehérvárra nem tud leérni 11:55-re, mert ahhoz az ütemes személyvonatot kellene félre verni, ami 11:59-re jön be, de az alsóörsi keresztje sem megvalósítható a leírtak szerint."
A záhonyi akkor sem lehet mindenhol megállós SV és Kenese között, ez egy fürdősvonat, aminek célja szerintem minél előbb "meglátni" a Balatont. Hogy utána mindenhol megáll az természetes, hiszen azért jött el idáig, a Balaton miatt. Azon most dolgozunk, miként lehetne visszafelé is mindenhol megállósra átalakítani, de ez azért nehéz mert a Kelenföldi továbbindulás ugyebár adott.
Sok újdonság nincs az ide feltett tervezetben. ("Tetszik" a minden jog fenntartva - miközben a hivatalos alapütem van felhasználva lényegében egy-az-egyben, csak a korlátozások vannak leszedve...) A záhonyi gyors továbbra sincs kiszerkesztve: Fehérvárra nem tud leérni 11:55-re, mert ahhoz az ütemes személyvonatot kellene félre verni, ami 11:59-re jön be, de az alsóörsi keresztje sem megvalósítható a leírtak szerint. (de 15:31-kor is egyszerre érkezne be két vonat a keresztre...) A 9713-as miért is áll Csajágon 16:23-ig 14 percen át? Ha a gyors keresztje után el lenne hozva és a minimális forgalmú megállásokat kiszednétek még kiérne Battyánba a zsebesvonat előtt. A HÜSZ-ben meghirdetett altatás továbbra sincs figyelembe véve... Szóval, álmodozások vannak itt, kérem...
A pécsi stokkot sem tudom, hogy miként álmodták oda 8:19-re, mert ahhoz ugye Pszabolcsról megállás nélküli vonatként is 7:50-es indulás kellene, a 8019-es meg az üteme szerint 7:53-kor érkezik csak Pécsről... Ha pedig Sárbogárdon akadna a 8019 végéből (bár a 8019-nél ezt a 4 percet sem igazán lehetne beleépíteni a menetrendbe...), akkor 8019 Sárbogárd 7:28/7:32, a csörgő ezek után tudna ráállni a tapolcai stokkra, fékpróba, papírozás, szóval 7:42-es indulás a legkorábbi, innen 8:19-re megállás nélkül sem lehet átérni a jelenlegi pályaállapotok mellett Székesfehérvárra (de talán még akkor sem, ha Pécsről egyből csörgővel jönne - amivel meg a menetidőt nem lehetne odáig tartani - és nem kellene gépcserézni, stokkozni). Szóval, ismét egy álom került "minden jog által fenntartva"... (A 2-3 halbis kocsi pedig kevés lett volna Fehérvártól, ha jönnek a pécsi "tömegek" az északi partra...) Egyébként meg a pécsi IC-vel borgárdi és fehérvári átszállással kb. 50 perccel rövidebb idő alatt el lehet majd jutni az északi partra. (sajnos, mindenhonnan mindenhová közvetlen járatot nem lehet biztosítani, ezt el kell fogadni). A Pécsről tervezett személy pedig jöhetne továbbra is pesti indulással, több utasnak tennétek vele jót...
V43-1157: Még mindig hiányolom 9738-at legalább nyáron, hogy a déliből jöjjön (vagy tegyék rá a fonyódi személy végére, fehérvárig). A stokkozást több ok miatt sem támogatnám (pl. túl hosszú lenne már a vonat). Ha már annyira akarunk közvetlen vonatot, akkor a fonyódi személy menjen gyorsként, a füredi meg személyként a Délitől külön-külön.
"Szépen eljutnak az emberek Kaposvár felé Pécsről..."
Egyszer próbáld ki, hogy Pécsről elindulsz 7:26-kor és szépen megkerülve a Balatont 35 fokban 14.05-re már Füreden is vagy. :-) Ez minden csak nem "szépen eljutás."
Még mindig hiányolom 9738-at legalább nyáron, hogy a déliből jöjjön (vagy tegyék rá a fonyódi személy végére, fehérvárig).
Továbbá 9711 nyáron szintén menjen a Délibe. Meg lehetne mér próbálni, hogy 19702, 9704, és 9706 Keszthelyig menjen.
Nézzük meg ezt a művet, és mindjárt látszik, hogy a téli menetrend is jöhetne belőle: annyi lenne, hogy: Télen 9740 (A) , 9710, 9720 970, 9722, 9704, 9724, 19606, (9726 fehérvártól) és 978, 9728, 9738 maradjon. Vissza is hasonlóképpen.
Minek Pécsről a 29-re vonat valaki elmondja nekem? Szépen eljutnak az emberek Kaposvár felé Pécsről... Ha Esztergomból jönne azt mondom oké, de Pécsről...
Ajánlom a HÜSZ 5.3.8.2 sz. mellékletének tanulmányozását.
Nem véletlenül nem Füredről, hanem Zánkáról indul a hajnali első vasút.
Persze mindent meglehet, csak ára van a dolognak és úgy gondolom, hogy olyan világot élünk manapság, hogy ezeket a tényezőket is figyelembe kell venni.
Szvsz, értelmetlen egy pécsi vonat, aminek nincs párja. Hogy megy haza, aki azzal jött?
És talán érdemesebb lenne az a vonatot Pestről hozni, vagy legalább úgy, hogy Szfv-on rákapcsolják a pécsi stokkot egy Pestről jövő személyre. Így gyakorlatilag nem lehet Pestről délelőtt olyan Balaton-parti állomásra eljutni, ahol nem áll meg gyors (a fehérvári gyorsról-személyre 40 perces csatlakozás nem elfogadható.)
Dunaújvárosból ugyan minek? :-) Pécsről lenne utas és természetesen az útvonala ez lenne: Pécs-Dombóvár-Sárbogárd (itt gépcsere)- Székesfehérvár-Tapolca. Ez sokkal jobb alternatíva azoknak akik Pécsről akarnak az északi partra utazni, mint a Pécs-Celldömölk sebes Fonyód felé. A 8009-es stokkjával már a kora délelőtti órákban a Balcsinál van az ember.
Visszafelé nincs pécsi, a stokkot a celli sebes vinné vissza Pécsre. A stokk max. 2-3 halbicsek lenne.
Az a Pécsi vonat reggel bőven jó lesz Dunaújvárosból is. :) Este frankónk lehetne egy párja. Sv-ig Adony, Szabolcs és Zichyújfalui megállások jók lennének, onnan személy. Füred Expresszről sztem ne mondjunk le nyáron igen is kell. Ha máskor nem akkor 5-6-7 napokon.
Persze az éjszakai és hajnali vonatokra szükség van. Nyáron minden est a buloról szól, sokan ezzel mehetnének a szórakozóhelyre, illetve hajnalban haza.
Zánka biztosan ragaszkodik a gyorsok megállításhoz.
Ne feledd, hogy enélkülis is rövidül a menetidő, hiszen Bp-SV között alig 52 perc lehet a gyors menetideje, sőt ez már most decemebertől így lesz.
Az éjszakai Tp-Bfüred, és a hajnali Bfüred-TP vonat kifejezetten jó, már évek óta be kellett volna vezetni.
Másrészt negatívum, hogy a Bfüreden a 8-9p-es tartózkodásokat fontos lenne lefaragni, max. 4-5 p-re, hadd ne írjam miért.
Másik, hogy én Zánkán nem állítanám meg a gyorsokat, mert ennyi erővel magállhatna Csopakon, Bakaliban, Ábrahámhegyen is. Ott sem lenne kevesebb utas. Vagy napközben ezeken mindenhol álljon meg 1-2 gyors, vagy mentesítő, de legalább az esti meg a reggeli gyorsok legyenek tényleg gyorsok.
Nos változott a hozzállásunk mert nagyon sokan kértétek privátban.
Íme az a koncepció, amely a helyi önkormányzatokkal egyeztetés alatt áll egy ideje. Ez a nyári, főszezoni menetrend. A szezonon kivülit egyelőre tényleg nem rakjuk ki közösbe, mert az elég nagy vitákat fog szülni úgy érezzük.:-)
"amit egy darabig most nem fogunk publikálni" erre értettem a miért is kérdést :) nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod, OFF a Zeg-Hodos menetrendről privátba tudnál infót adni, csak hogy lesz e komolyabb változás köszönöm előre is
Az elkészített menetrendi koncepcióban -amit egy darabig most nem fogunk publikálni- miskolci nem, de pécsi indítású vonat szerepel. És nem Fonyódon át...:-)
A menetrendi elképzelésekkel kapcsolatban. Igaz, hogy a Balaton partja elég speciális eset. Meg kell felelni a turisták igényeinek, ugyanakkor a helyi igényeknek is. Nyilván télen ez egyszerűbb, mivel nincs idegenforgalom. 1. Észre kellene venni a záhonyi vonattal kapcsolatban, hogy nem megoldás az, hogy egyik irányban megáll bizonyos helyeken, gondolok itt Káptalanfüredre, vissza irányban pedig nem áll meg. Következő évben pont fordítva. Ez marha logikátlan, illetve nem biztosítja a vonat azt a funkciót, amit pár éve. A táborozók az alföldről inkább eljöttek busszal, mint vonattal, mert csak az egyik irány lett volna biztosított. Persze felárért meg lehetett volna állítani a vonatot, de szerintem nem ez a cél. A jártra mindenképp szükség van, de álljon meg ott (oda-vissza), ahol van turisztikai vonzerő, nagy üdülő tábor stb. 2. Az átlós vonatok esetében a szegedi nem jött be, de meggondolnék egy Miskolc-Tapolca járatot. A szombathelyi kell, a bécsi szakasz nem tudom milyen volt két éve, vélhetően nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. 3. Nemzetközi vonatkozásban nehéz ügy a Balaton, nem feltétlenül vonattal jönnek, mivel a célszegmens már inkább a tehetősebb nyaraló, akiket a 4 csillagos szállodákba csalogatnak. Ők nem vonattal jönnek. Viszont van rengeteg kempingező dán, akik esetében érdemes lenne elgondolkodni. Nyilván nem feltétlenül kell Dániáig vonat ha nem megoldható, de ha egy transzferként működne egy reptér és a tó között, valamelyik fapados szolgáltatóval együttműködve, még életképes is lehetne. Ferihegy értelemszerűen kilőve, mert az állomás alkalmatlan erre. De Pozsony, vagy Bécs még akár jó is lehet. Persze ez csak álom. 4. Nyáron a BZ motorvonatokat el kell felejteni. Lehet hogy télen is. Kapacitásban egész egyszerűen alkalmatlan erre a feladatra. Nyáron fordult elő, hogy Kenese Üdülőről szólt át ismerős Káptalanba, hogy tele a BZ. Volt kb 20 percem h a csoportot ledumáljam, hogy nem ma, vagy későbbi vonattal menjenek Badacsonyba, mert tuti nem férnek fel.... 5. Az Expressznek lenne értelme. Amíg Tihany expresszként ment a reggeli járat és csak 130 ft volt a pótjegy voltak rajta, mert nem volt sok érte. Utas azért nem volt, mert az 520 Ft már sok volt azért, hogy egy órányi zötyögés után 20 perc szünet, és még egy óra pestig. Tehát egy expressz járat jó kompromisszum lenne. Az IC a parton amúgy is nagyképű dolog volt, pláne hogy ugyanannyi helyen állt meg mint a gyors. 6. A téli menetrendben meg kell gondolni a pénteki és vasárnapi haza, ill. visszautazási napokat, amikor sok az egyetemista Pest irányába. Nyilván elegendő lenne télen ezeken a napokon az expressz, elegendő kapacitással, megfelelő komforttal. Hét közben lehetne sima gyors BKo-val.
A tiszta menetidőkben nincs változás. A többlet menetrendi sajátosságokból adódik. :-)
Most is simán teljesíthető lenne annyi, sőt kevesebb idő alatt, de akkor a többi vonatnak nincs helye (pár éve egy Gaskó sztrájk alatt mentem a 974-gyel, mindenhol megállva, mégis tudtam tartani a gyorsvonati menetidőt, igaz más vonat nem volt a vonalon...) Ez a nem mindegy.
Én ma voltam lent csopakon és nem hallottam classikot.
"Egyébként kezdő lévén érdekelne hogy mit jelent a mozdonyszámozásban az M41 mi az Més mi a 41,61,62 stb mert erre még nem jöttem rá mi alapján számozták őket anno."
Tudja valaki hogy jár a hétvégén classic gép a 29-esen??? Egyébként kezdő lévén érdekelne hogy mit jelent a mozdonyszámozásban az M41 mi az Més mi a 41,61,62 stb mert erre még nem jöttem rá mi alapján számozták őket anno. Köszi a választ!!!
1977-ben a Fehérvárról kb 20-kor induló vonatban volt büfékocsi (Bkr), voltunk kb 5-en összesen, a 8 Bhv-én a fűtés viszont jó volt, az M40 adta a gőzt böven.
Ma a 6 gyorsból 5 Sv-Bf közt 73 percet megy, 1 pedig 67-et.
13 éve néhány gyors ugyanezt 60-61 alatt megtette (igaz, kevesebb megállással)
Az akkori sebesek ami kb = a mai "gyorsok" (pl. S 9706, S 9708) 63-65 alatt megvoltak, igaz volt 69 is (S 9704), de egyik sem 73.
Plusz 2-4 perc Sv-n is van, régen 10-12 perc volt, ma 13-14, bár még mindig jobb, mint a tavalyi (?) 18 perc :-(((
És akkor nem beszéltünk a 30-aról, ami a jelek szerint még hosszú évekig lesz balhés, stabilan leszoktatva az összes menetidő iránt érdeklődő bp-i utasokat.
A mi családunk nem autós tagjai már a vonat környékére se néznek, Bp-Bf vígan és megbízhatóan 2 óra alatt megvan, még ha a könyves kálmán krt-on araszol is a busz.
Ahogy vonattal a 80-as években is megvolt a 2 óra, de soha többet nem lesz már.
Ugyanazok a menetidők mint most. Fehérvártól nem látok jelentős eltérést, ami nem csoda, mivel a pálya állapota majd ugyanolyan, mint akkor, ebből a szempontból. Sőt, most jobb (pl. Fűzfőnél jóval rövidebb a 60-as rész, abban az időben majdnem Almádiig tartott, és Tapolca előtt is csak 60 volt B.tördemic-Szigligettől..).
Istenem, micsoda menetidők... Milyen szépen sikerül azóta a hatalmas technikai fejlődéssel párhuzamosan lefelé küzdenie magát az egész nyomorult vonalnak :-(((
Amikor még volt használható téli menetrend a vonalon... (részlet) (Amúgy ezek a 2007-2008-2009-es InterCity-k szentem rossz időben mentek, túl korán, illetve túl későn). Lentebb (3-4.) egy még korábbi menetrend részlete (1997-1998). Egyik sem volt ütemes, de messze jobb, mint ami most van!
Köszönöm a tanácsot. Volt szerencsém utazni veszprémi dácsián, még akkor mikor beo. gépek voltak (kenőként nem egyszer a "kabókáson" Lepsényig), majd akkor is amikor már nem (már mint mv. vagy négy fajta tartalékon).
A megbízható kifejezést némileg túlzónak érzem. 1232 kollégával egyetértve: dolgoztak, nem kis erőfeszítést kívánva meg az üzemeltetőktől.
Később aztán mikor a személyvonatos korszakuk lejárt csak estek-keltek, az ember megkönnyebült ha a szoli végén lekászálódott róla mondjuk Kelenföldön, úgy hogy egy-egy depós kiszolgálás alkalmával nem döntötte össze az 1. vonal menetrendjét, mert az a mocsok mindig akkor hagyta el magát, mikor keresztben kellett betolni a sarokba 15-20 konténerrel...
De nem akarom szétOFFolni a topikot a dácsiás kalandjaimmal... :-)))
A 20-on nem 30-40-el mentek. A Bakonyba meg elég szép emelkedők vannak, volt ahol Csörgővel, 200-250t körüli terheléssel max.-on alig tartotta a 40-et. Az ottani kollégák meg mesélték, mennyi (mozdonyvezetői is) munka kellett az üzemeltetésükhöz.
Hogy a régi "sz@rokból" mit lehetett kihozni, annak nézz utána a veszprémi fűtőházzal kapcsolatban. Míg máshol a kerítést csinálták a fűtőház köré ezekből a gépekből, itt megbízható (főleg) személyvonati mozdonyokká váltak.
Elődeink ilyeneken nem problámáztak, minden kocsiban volt gőzfűtés, mozdony meg volt bőven amely gőzt termelt. Azért szép menet lesz a Dacia, rezsó, By, By A hajdani ABbmot ideális megoldás lehetne!
Az a helyzet, hogy sokkal-sokkal jobbak, és ami a legfontosabb megbízhatóbbak a remot dácsiák mint a régi sz@rok voltak. Hogy nem került bele vonatfűtés? Nyilván csak megrendelés kérdése lett volna az egész...
"Konkrétan tegnap is tele volt, a 4-esekben mindenütt 3-an ültek legalább."
Az nem kihasznált... Én sem szeretnék valami heringszagú ember mellé ülni, de minek a gyorsokra 6-7 kocsi TÉLEN? 971 ma kongott az ürességtől... Ahogy az összes többi vonat is. 1 fülkébe 1 ember termes kocsiba meg termenként 2... (Y)
Szeretném leírni saját tapasztalataim: átlag hetente 1-2x utazom Füredre, és vissza. Mindig a 19712 és vissza 19713.
Megjegyezném, hogy 19712 munkanapokon közepesen kihasznált, szombaton teltházas. Az eléggé felháborító, hogy a késése legalább 30 perc, ha szerencsés napunk van. Ez rendszerint a pusztaszabolcsi késve indítás (technológiai okok, rengeteg vonattalálkozás), a Zichyújfalun és Börgöndön, továbbá Székesfehérvár bejáraton való hosszas várakozás idézi elő. a 60 perc sem ritka... Ilyenkor a sok utas (joggal) meglehetősen pocsék véleménnyel van a közlekedésről.
Nagyon hiányolják a délelőtti közvetlen vonatot, a szidalmazás mellett ez is többször elhangzott.
A 19713 című visszaútnál egyértelmű, hogy a vonatnak télen -nyáron közlekednie kéne Székesfehérvár és Bp. között. Vasárnap teltház, a vonat fele általában átszáll 853-ra, amit én is kipróbáltam, azonban ez még később is ért fel, mint 19713 a kerülő úton (itt-ott való ácsorgás...). Konkrétan tegnap is tele volt, a 4-esekben mindenütt 3-an ültek legalább.
Elgondolkodtató. Nem látom azt, hogy olyan kihaltság lenne, amit sokat emlegettek (a közvetlen vonatokra értem mindezt - egyszer mentem 9722-n, a hering Bz-n szombaton, köszönöm, többet nem kérek belőle!).
Füreden pl. sok a leszálló/várakozó utas. 2 éve még gyakornokként jártam arra februárban, az akkori még nem ennyire kiritkított menetrend szerint, akkor sem tapasztaltam azt a nagyon erős ürességet.
Szerintem lassan vonat nem lesz, mert azzal hogy az extrém menetidejű terelések állandóvá váltak, az év 9 hónapjára elveszti a vonal a maradék értelmét is... :-(((
Pár M41 + 2-3 kocsis szerelvény Sv-Tp közt, és kész...
Viszont ez már nem hasonlít a "Balatoni vonalak" topic logójára, aminek egyébként a színvilágát koppintották anno a 29-eséről.:-) Önálló ötlet hijján.:-)
Igazából a terelve vinni a vonatokat sincs értelme így. Mert utas Fehérvár-Déli között gyakorlatilag egyenlő a nullával, néhány kivétellel, olyan hosszú a menetidő.
Tisztelt Fórumtársak, állandó és csak néha-néha bekukkantó topiclátogatók!
Örömteli hír, hogy 2010. szeptember 30-án a 29-es topic fennállásának 3. évfordulóját ünnepli! Ilyenkor illik megállni egy picit és emlékezni. Örülök, hogy a közel 7000 hozzászólás megalapozta a topic további 3-5-10-15, vagy akármennyi évét. A kezdeti bizonytalanságok mára elmúltak. Ha visszalapoztok a legelső hozzászólásokhoz, bizony kaptam hideget-meleget, miért is kellett egy újabb élettelen topic, van elég. Nos, az idő a topic létjogosultságát igazolta! Volt itt ötlet összeolvadásra, mert összevonásra, de hát mégsem illik "bezúzni" egy jól működő, önálló fórumot egy alig látogatottba. Ezt tehát a jövőben sem tervezem, ez egy önálló vonal, méghozzá az ország egyik legszebb vonala! De ez itt az ünneplés ideje!
Legyetek hát továbbra is aktív tagjai a 29-es észak-balatoni vasútvonal topicjának!
A születésnapra egy meglepetéssel készülök, bízom benne mindenkinek tetszeni fog.
Helyes, hogy hétvégén vannak! Nincs annál jobb mint Badacsonyban felszállni egésznapos dőzsölés után! Mint kiderűt BCymot közlekedtetése nem lehetséges így örüljünk a mai lehetőségek maximumának!
A Sulzerrel kapcsolatban azért nevettem el magam, amikor olvastam a hozzászólásodat, mert tetszett, hogy ennyire képeben vagy, mikor milyen gépek fordulnak ott elő. "Ha Sulzer, akkor szombat" - ugrott be a régi film címe nyomán ("Ha kedd, akkor Belgium")
Szóval nem értetlenkedni, pláne nem kötekedni akartam, egyszerűen csak tetszett a dolog :))
"... Sulzerből ítélve ma ..." Ez nagyon jópofán hangzik az én laikus fülemnek :))
De jobban örültem volna, ha azt mondod: "A Desiróból kiindulva ma". Mert nem akarnék Desiróval vonatozni, ha eljutok egy hétköznapon az északi partra. És örülnék, ha igaznak bizonyulna a hír, miszerint hétköznap "igazi" vonatok járnak Tapolca és Bp között. A Tapolca - Fehérvár vonatok gondolom Bézék lehetnek.
Külön lesz az. Az OFF dél-balatoni vonalat is egyben terjesztették fel a minisztériumba. Ahogy Gyuri is írta, igazából nem nagy munka szétszedni a kettőt.
Fogalmam sincs róla... (Nem egy nagy dolog a startos tördelőprogramban megcsinálni külön-külön vagy éppen egyben is, tehát az "utolsó pillanatban" is meg lehet variálni.)
Gyuri! A nálam lévő új menetrendtervben a 29-es vonal téli és nyári menetrendjét egy hasábba tették, ez így is marad vagy a könyvben megint lesz külön téli és nyári elkülönítés?
V43 - 1157: arra, hogy ütemes lehet a menetrend 2; 3 óránként is (4 óránként már olyan izé a dolog... az már erőltetettnek tűnik). A 3 órás is erőltetett (nem is igazán lehet hová beilleszteni), a kétóránkénti is csak kompromisszum, mert az emberek mobilitási, gyors eljutási igénye igazából a minimum óránkénti eljutás biztosítását kívánja meg, mert egyébként elmegy kocsival - és annyi idő alatt célba ér, amennyi időt kellene várnia a következő vonatra.
De nem fogok vitába szállni az ütemes menetrend egyik megteremtőjével, inkább fejet hajtok:D Nem kell vita nélkül fejet hajtani, sőt! Tessék próbálkozni egy milliméter-papír mellett, hogy mit lehet kihozni, milyen kötöttségek vannak ebben a szakmában. Én mindig azt szoktam mondani, hogy az ütemes menetrend nem csodaszer, nem lesz tőle minden jó, nem lesz (nem lehet!) mindenkinek jó (akár az utasok, akár a vasutasok között nézzük ezt). De a hibáinak a felemlegetése (pl. rugalmatlanság, inkurrens időben kihasználatlan vonatok) még nem alternatíva.
Ugyanígy nem kell fetisizálni a Desirót, a Flirtet, de a mozdonyos vontatást sem. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is (utas és vasutas oldalról is). Olyat sem lehet, hogy minden vonaton a megfelelő eszköz közlekedik, mert abból pazarlás lesz. Olyan eszköz(ök) kelle(né)nek, amivel csúcsban, de azon kívül is a lehető legjobban (értsd bele a gazdaságosság kérdését is) megoldható a közlekedés. Emiatt lesznek olyan járatok (célszerűen csak néhány), amelyben kicsit nagy vagy éppen kicsit szűkös az eszköz, vagy éppen kicsit alacsonyabb komfortú, mint amiről az elméleti igények megállapításra kerültek. (Pláne, ha figyelembe vesszük azt, hogy a mostani járműállományból kell kiindulni, ebből kell csodát tenni, illetve holnap és holnapután is közlekedni.)
A kocsik minőségétől jól elkanyarodtunk... Elsősorban az óránkénti ütemesség feleslegességére akartam mondjuk utalni (jelen vonal esetében), és arra, hogy ütemes lehet a menetrend 2; 3 óránként is (4 óránként már olyan izé a dolog... az már erőltetettnek tűnik).
De nem fogok vitába szállni az ütemes menetrend egyik megteremtőjével, inkább fejet hajtok :D Én az utazási komfort dolognál maradnék :D
V43-1157: Az ütemes menetrend elővárosi szinten a könnyebb, és hatékonyabb forduló-, és forgalomszabályozás miatt szinte elengedhetetlen, elsősorban a vasút saját érdeke. Nos, ha a vasút érdekei közé vesszük azt is, hogy az utasnak is jobb legyen, akkor így van :)
Távolsági szinten meggondolnám. Mert sem az elővárosi ütemesség, sem a távolsági ütemes menetrend (és ez utóbbira méginkább igaz ez) nem érdekli az utast. Ezt azért az eddigi eredmények eléggé markánsan cáfolják. Ugye, minden ilyen anyag titkos, de egy összefoglaló anyag felkerült annó az LMCS honlapjára: http://levego.hu/sites/default/files/kapcsolodo/utemes-reform_0707.pdf
Egyébként pedig mindig azt szoktam mondani, hogy mindig mindent lehet, csak következményei vannak. Szóval, akkor ne legyen ütemes, hanem legyen más. Hogyan nézne ki az? Miben lenne jobb? Ettől gyorsabb lenne az utazás? Nem hinném, hiszen nincsen olyan sok kereszt miatti félreállás, hogy az növelné meg az utazási időt. Sőt, az ütemes menetrendnek meg van az a jó tulajdonsága, hogy egyszer kell csak kitalálni az alapütemet (pl. egyvágányú pályán a keresztezési helyeket) és a csatlakozási rendszereket (és az állomási technológiákat...), míg ütemtelennél ez sokkal nehezebben működik, gyakran hosszabb várakozási idők kerülnek be a keresztek során. Mikorra akarnál az ütemtelen vonatokkal Fehérvárra vagy éppen Budapestre érni? Miért éppen akkor? A többi vonalról nem pont ugyanakkor lenne jó érkezni? (Nézzük csak pl. Kelenföldet: oda akkor a 1-30-40 elővárosából is, a 1-20-29-30-40 távolsági vonatával is "ugyanakkor" szeretnél érkezni, ha ennyire speciális, könnyen kijelölhető időpontban szeretnél érkezni Budapestre. De akkor ha egymás nyakán mennek a gyorsvonatok, akkor az az elővárosi vonatok félreállításával, vagy nagyobb követési időközével oldható csak meg szerintem.) Emellett a kocsik minőségét a menetrenddel nem tudod befolyásolni, tehát ez sem lehet indok emellett.
Akkor mégis mi a reális alternatívád (és nem a vágyálmaid halmaza), aminek a következményei még elfogadhatók lennének szerinted?
Mai 6914 halbicsekkel BZ helyett, ahogy tegnap már be lett harangozva. Ez a szerelvény ma 6:30-kor kezdett Siófokon. Ma még megy 6923-6928-ban. Holnap reggep pedig 9717-el indul, aztán irány Kanizsa 8524-el. A bicaj az enyém.:-)
Elolvastam. Ugyanazt írja le, amit én is mondtam lejjebb, azonban a leírtakban mellékvonalról van szó, és ezen a szinten nálunk is érdemes lenne ilyesmibe kezdeni (sőt kéne, de nagyon).
Térjünk vissza a 29-es vonalhoz. Itt most arról van szó, hogy nem minden a desiro, és a többi járműnek is felszereltnek kellene lennie, tehát színvonalas utastér, utastájékoztatás, stb, főleg itt! A DB-nél (is) a desiro egy mellékvonali jármű. a 29-esre személynek talán okés. A Bz kevésbé...
Színvonalas, és színvonalassá felújított személykocsikkal szintén hasonló (vagy jobb) elégedettséget lehetne elérni. De mint mondtam, NEM akarják.
Az ütemes menetrend elővárosi szinten a könnyebb, és hatékonyabb forduló-, és forgalomszabályozás miatt szinte elengedhetetlen, elsősorban a vasút saját érdeke. Távolsági szinten meggondolnám. Mert sem az elővárosi ütemesség, sem a távolsági ütemes menetrend (és ez utóbbira méginkább igaz ez) nem érdekli az utast.
Az utast az érdekli, hogy a vonat mikor indul, mikor ér a célállomásra, és az utastér kulturált, kényelmes legyen (illetve lehetőleg ne napok alatt érjen le a vonat egy belföldi utazásnál). Sajnos a jó öreg Bo, By, és Bhv nem tud színvonalas lenni a műbőr ülésével, hiába a kényelem, sőt, néha a tisztaság... (Az Ao más tészta szerencsére).
Nem, nem a desiro. Az ütemes menetrend meg még kevésbé. Az utast ez utóbbi főleg nem érdekli. 1 órás ütemre semmi szükség, ilyenkor meg főleg. Magára az ütemre sem tulajdonképpen. Az esztergomi vonalat se említsük... Ismét el kell olvasni az előbb leírtakat, nem pedig vakon írni olyanokat, amelyek egyértelmű, és elfogult elvakultság jelei.
(meg persze a max. egyoras(!!) utemes menetrend, meg hogy a vonatok nem csak a (mellek)vonal kezdopontjaig jarnak, hanem a regiokozpontig. - de ha e ket utobbi nincs, akkor bizony maga a Desiro)
Nem maga a desiro a siker titka... Sőt. Arról van szó, hogy a személykocsikra nem költenek sajnos, vagy másik szemszögből: kevés a színvonalas személykocsi.
Nyílván, ha a többi jármű nem így nézne ki, mint ahogy, akkor a desiro hatalmas sikere is beleolvadna az általános komfortérzetbe (ami most ugye nincs). Nincs abban semmi eget verő, hogy az utasok örülnek a kulturált utastérnek. Bárcsak a személy, és gyorsvonati kocsijaink is olyan állapotban lennének. De ameddig nincs erre akarat...
(Mint ahogyan az enyhe szóval is katasztrofális téli menetrend megváltoztatására sem nagyon hajlanak a szakértők...)
A Bz-t meg inkább nem említem, mennyire illik a 29-es vonalra...
Örülök, hogy tényleg azok kedvelik a Desiro-t akik valóban használják is őket. Ez a lényeg nem de?:-)
Amit tegnap a 9723-ason az utasoktól lehetett hallani, az csak pozitív volt. Vasárnap pedig nagyon sok utas volt, tehát jól ki is volt használva a jármű. Időközben olyat is hallottam vissza, hogy Badacsonyban jópáran megérdeklődték melyik járattal kell visszautazniuk felfelé, hogy ezzel mehessenek.
Szóval a Desiro vonzóerő a vasúton. Ez ma nagyon fontos, hogy egyáltalán létezik ilyen.
A mögöttünk álló egy hétben volt szerencsém kipróbálni többfajta járművel a 29-es vonalat, végül ma egy Desiro fedélzetén hagytam el Füredet. Jómagam nem vagyok Desiro-párti (de semelyik jármű elvakult rajongója sem), ám azt kell mondanom, hogy lényegesen magasabb komofortérzetű volt az utazás rajta, mint az összefirkált, huzatos By-ban, vagy főleg a Bz-ben.
Nem akarom ujra elinditani a szeretem/utalom a Dezsot vitat, de arrol NEM a Desiro tehet, ha 2 egyseg keves ill. nem megfelelo a karbantartas stb. Szvsz ez az EGYETLEN a mai kor szinvonal igenyet ugy-ahogy elero dizel jarmu a MAV allagaban. Es raadasul pont helyi szemelyvonatnak alkalmas. Ha a MAV-Startnak ezt is sikerul elk...rnia, az csak azt bizonyitja, hogy reges reg soval be kellene hinteni meg a helyet is, mert alkalmatlan barmilyen feladat ellatasara.
9723-as ma Badacsonyban amolyan menyországexpresszként, legalábbis a fényviszonyok ezt feltételezik.:-) Már Tapolcáról jövet is sokan utaztak, de Badacsonyban nagyon sokan szálltak fel. Füredig az első egységben 3 ülőhely volt szabad, a másodikban talán még ennyi sem.
Itt pedig már Füreden vár indulásra talán 1-2 ülőhellyel a 9723.
Még annyit, hogy volt szerencsém hallgatni az utasokat. Először is Badacsonyban mikor meglátták, hogy mi közeledik sokan örültek a Desironak, ennek hangot is adtak. Utazás közben egy négyes helyen folyt párbeszéd a vonatról. Ilyen mondatokkal:
- Ezek hétköznap is erre közlekednek? (Ment a válasz, hogy igen, tévesen.)
- Na ezzel vissza lehet hozni az utasokat.
- Még a táj is szebb ebből a vonatból.
Ma újra meggyőzödtem arról, hogy az utas aki jegyet vesz szereti a Desiro-t.
Ma a 12,10-es vonattal indultam Balatonfüredről. A Bz-szerelvény a peron elején állt, nem is a lépcsőnél, vagy esetleg a perontető mellett! Vélhetően azért, hogy a forgalmistának ne kelljen a járó motor hangját hallgatni. Viszont a kocsiban kellemes meleg volt, jól esett az esőn ázás után. Azonban hamarosan negyven gyerek szállt fel, persze abba a kocsiba, amelyikben én is utaztam, és nekik olyan melegük volt, hogy kinyitogatták az ablakokat. A kellemes meleg helyett egy-kettőre jégverem lett...
Visszaútban Fűzfőn szálltam fel, no ott is furán csinálják. A vonat úgy állt meg, hogy a mozdony még az állomásépületig sem ért el, következésképpen sok kocsinak nem jutott peron. Ha ezt előre tudom, hátrább maradok fotózni, jobb képet készíthettem volna.
Napközben még megtekintettem kenesei vasutas üdülőt, ahol egyszer, közel negyven éve, szüleimmel nyaraltam. [Számomra érdekesség, hogy apám akkor használt először szines diafilmet fényképezéshez.] A környéken, emlékezetem szerint, akkor nem volt ekkora a nádas mint most, de lehet hogy tévedek. A vasutas üdülő udvara is elég elhanyagoltnak tűnik, használják még egyáltalán. Egy kitérőt is láttam ott, vajon mi lehetett rajta?
Köszönöm. Hát szombatra Tihany van ütemezve, vasárnap meg utazunk haza.
Ma ezeket (is) megnéztem. Klotildliget peronja mellett egy csapat pályamunkás nagyon ügyködött, alátétlemezeket (nem tudom, tényleg így hívják-e?) cseréltek.
Igen, a jelenlegi október 16-ig tartó vágányzári menetrend alapján továbbra is 44-en járnak a pesti vonatok illetve abban a pár napban is.
"A Székesfehérvár–Tapolca vonalon, szeptember 7-10-ig Balatonfüred és Aszófő között módosított menetrenddel közlekednek a vonatok. Továbbá Balatonfüred és Aszófő között mindkét irányban vonatpótló busz szállítja az utasokat pályaépítési munkák miatt." Menetrend fent van a Start honlapján a vágányzári hírek között!
Úgy tudom 30-a és 6-a között noha vágányzári menetrend volt, nem volt kizárva sehol vágány. (Ezt írta egy másik topiktárs a Fehérvár fórumban).
Azt mertem megkérdezni, hogy ezen idő alatt is elvitték Szabolcs felé a 29-es vonatait, vagy a vágányzári menetrend szerinti rendben, de a 30a-n levitték , felhozták őket? (Csak olcsóbb /lett volna/)
Ma elég izgalmas nap volt a vonalon. A déli pesti gyors mozdonya bedöglött, segélyezni kellett. Aztán ami vonatot vissze kellett hoznia Tapolcára, az meg azért késett, mert az indulási idejére ugye nem ért oda Székesfehérvárra. Közben még megkezdődött a vágányzár is.
Egyébként az egyik megállóban látta, kiragasztva egy Desiro fordát hirdető papírt. Csak éppen Desirót nem láttam.
Még egy utolsó kérdés, aztán tényleg abbahagyom: Azt hogy tudod megoldani, hogy az áthalad az állomáson szimbólumok egymás alá pakolva összeérjenek? Mert nekem ott hézagos marad a cellaközök miatt, ugyanez a hullámvonallal is.
Itt off, de szeretném megkérdezni, hogy milyen programmal szerkeszted a menetrendet, mert nekem az excellel nem mindig sikerül beilleszteni úgy a szinbólumkat ahogyan én szeretném üdv
Ha ténylegesen segíteni akarsz a 29-es vonalon utazóknak, akkor azt kéne elintézni, hogy ÜCS-kel lehessen fizetni minden állomáson és megállóhelyen (már ahol van jegykiadás). Akár önkormányzati összefogással is.
"Az ütemes menetrend nem mindenhová jó. Az utast az érdekli, hogy mikor indul a vonat, és mikor ér oda. Ez alapján mérlegel, hogy neki a felsoroltak megfelelnek-e"
Azért abban egyet kell, hogy érts: az ütemes menetrend adja a kiszámíthatóságot.