Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9457

Arra gondoltam, hogy magasabb hőfokra fűteném fel a vizet, és beállítanám, hogy csak alacsonyabb hőfoknál kapcsoljon be, mondjuk egy 70-35-re.

???

Olyan kazán, ami addig keringeti a vizet, ami 70-ről visszahűl 35 fokra, aztán ismét bekapcsol? Hát ilyen biztos van, csak hol? Ezek leginkább akkor kapcsolnak be, ha a szobatermosztát azt mondja nekik, hogy "hideg van, fűtsél!"

De ha mondjuk egy 130ezres turbós vs 300ezres kondison gondolkodsz, akkor sose térül meg. Egy 200ezres jobb turbós vs 250ezres közepes kondenzációsnál azért már megfontolnám.

 

Előzmény: Törölt nick (9456)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9456

Az engedélyek már megvannak. Mondjuk a gázszolgáltatónál jóba vagyok azzal a személlyel, aki átveszi, ha elkészül, szóval kisebb módosítások szódával elmennek. Nem kéménybe kötök, csak simán a tetőn megy ki a füstgázelvezető, úgyhogy a kéményseprőknek nem nagyon fogok fizetni. A kérdés az, hogy egy viszonylag kis fogyasztású lakásban a kondenzációs kazán megtakarítása egy kb 10 éves kazánélettartamot számolva megtérülhet-e, úgy hogy a kazán ki-be kapcsol és csak perceket megy. Persze a sima turbós is csak ki-be fog kapcsolni, de ott már nem kötelező beállítani alacsony hőfokot a kondenzáció miatt. Arra gondoltam, hogy magasabb hőfokra fűteném fel a vizet, és beállítanám, hogy csak alacsonyabb hőfoknál kapcsoljon be, mondjuk egy 70-35-re. Persze ezt ki kellene tapasztalnom. Csak igazából nem szívesen fizetnék ki 300 ezret egy kondenzációsért, ha nem jön vissza megtakarításban az ára, meg az sem lenne jó, ha egy nap 100-szor kapcsolna ki-be, és két év múlva megjelenne egy pali, aki lemutatna az udvaron található kukára, és azt mondaná, hogy sajnos nem fér bele, úgyhogy máshová kell vinnem...

joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9455

Sokba lesz az így..

Kéményestül ,engedélyestül, gáztervestül, mindenestül..

 

Egyszerűbb lett volna az 1-ik konvektor helyére felrakni egy MIKA kazánt, + ahova gondolod a majdani kazánt egy indirektet.

ÉS akkor még a kéményesek se bacogatnának évente , hogy adj nekik 6-8 eFt-ot  !

Előzmény: Törölt nick (9452)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9454

Valamennyivel azért biztos kevesebbet fog fogyasztani, meg azt mondják, amennyivel drágább a kazán, annyival olcsóbb a kémény. Meg ugye van a 2 kW-ra lemoduláló 350.000-es kazán, és az 5-6kW min. teljesítményű, de csak 250.000-be kerülő. Tudna az alacsony hőmérsékletű módban menni, mert ha azt mondod neki, hogy csináljon 50 fokos vizet, akkor 50 fokos vizet fog csinálni. Legfeljebb hamar végez vele :)

Ha van rá keret, szerintem kondist vegyél.

 

Előzmény: Törölt nick (9452)
monyesz Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9453

Kérdés hogy megérné-e a nagyobb beruházás, de nem azért amit írsz.

Leginkább hagytam volna ekkor a lakásban a konvektort, és egy tárolós vagy átfolyós vízmelegítőt.  Vagy egy konektor kazánt, azaz vízteres konvektort raktam volna.

Biztosan takarékosabb lesz a kondenzációs, csak olyan típust szabad venni, ami minél jobban lemodulál, asszem 1.2kw-ost láttam eddig a legjobbat.

Előzmény: Törölt nick (9452)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 9452

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni fűtési rendszer ügyben. Van egy 50 m2-es társasházi lakásom. A fűtési rendszer korszerűsítésre kerülne. Korábban gázkonvektoros volt (azt én nem használtam, mivel nemrég vettem). A fűtési igény hozzávetőlegesen 3,5-4,5 kW (új nyílászárók, födém szigetelve, 2 fal szomszédos, 1 fal a lépcsőházzal közös, 1 fal a szabadba néz, jó esetben alulról még fűteni is fognak). A fűtési rendszer radiátoros lesz. A fűtéscsövek műanyagok, részben az aljzatban, részben a falban mennek. A teljes rendszerben megközelítőleg 40-50 liter víz lesz számításaim szerint. Kombi kazánban gondolkodom, hely miatt nem megoldható külön tartály felszerelése. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek az én esetemben megéri kondenzációs kazánt venni, vagy jó lenne egy sima turbós is, mivel nem tudnék annyi gázt megtakarítani, mivel kevés a víz a rendszerben, és nem tudna folyamatosan menni a kazán kondenzációs (alacsony hőmérsékleten) üzemmódban?

Zeki_ Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9451
Előzmény: danken75 (9450)
danken75 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9450

Szia!

 

Köszi a segítséget! Ez a winwatt gondolom valami fizetős progi nemde? Vagy van 30 napos próbaverziója? Ha eseteleg segítessz, akkor azért gondolom egy rakás bemenő paramétert meg kell adni... Így nem akarlak terhelni első körben ha lenne valami demó módja... Ha kell az emil címem:

 

danken hetvenöt kukuc frímél ponty hu

 

D75

Előzmény: KömKel (9449)
KömKel Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9449
Winwattal ki tudod magadnak is szamolni. Ha nem megy, szolj (nem segiteni fogok, hanem kiszamolom; arra talan jut idom)
Előzmény: danken75 (9448)
danken75 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9448

Szia!

 

Köszi, ezek hasznos infók, ha esetleg az ember kondenzációs kazánban gondolkodik. A méretezést csak szakember tudja elvégezni, vagy ha pl. nekem van műszaki alapképzettségem, akkor esetleg van valami leírás - példaszámítás - amely segítségével egy gépészmérnök is el tud boldogulni? (aki nem épületgépész :D)

 

köszi,

 

D75

Előzmény: morgen66 (6621)
eagle24 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9447

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítséget!

 

Végülis ez lett: BAXI Luna Duo-Tec 24 kombi kazán, kondenzációs, fali, F:20kW, HMV:24kW, IPX5D

 

Remélem jó lesz... azt hiszem ezt a GSM-es termosztátot is megveszem hozzá.

 

Köszi mégegyszer!

 

Üdv,

Előzmény: cssb (9427)
monyesz Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9446

Igy meg penészedni fog.

Előzmény: Ulna2 (9444)
Csapszi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9445

Dehogynem, csak drága, és szakember kell hozzá.

Előzmény: Ulna2 (9444)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9444

Lapostetős tehát a másikoldaláról nemtudom.

Előzmény: monyesz (9443)
monyesz Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9443

De belülről nem hőszigetelünk, hanem az ellenkező oldalát, a födém tető felőli oldalát.

Előzmény: Ulna2 (9437)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9442

 A hálóról : a levegő bevezetésnél van rovarháló, de a kémény kivezetésnél még ilyent soha nem láttam. Még a kémény seprők szaktanácsadásánál se mondták.

 

 Ez az elfagyásos dolog is ritka lehet, mivel eddig csak a VGF  elrettentő fényképsorozatában (mekk mester ténykedései ) tettek egyet fel.

  A kémény seprők is csak ezt az egy képet használják.

 

 Meg egyszer egy kémény bélelő ezzel indokolta, hogy nem tesz a kéményre sapkát.

 Nálam kettő éve felraktak pedig nem kértem, majd rá  egy hónapra a szomszédnál nem. Kérdem mester hát a sapka  ??, mondja az nem kell mert elfagyhat. Ok. lehet az egyhónap alatt változott a szabvány. De a lányomnál  már 7 éve se raktak.

 Mind a 3  nál 80 -as cső megyen kifelé és szétválasztott a rendszer sőt nagyjából a füstgáz útja is azonos hossz.

 Persze kondezációs rendszernél még elfagyhat, annak az abgáza lényegesen hidegebb.

Előzmény: cssb (9440)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.13 0 0 9441

Érdekes nálunk a Zöldövezetben olyan nem fordul elő !

 Pedig 4 db. kazánt is felügyelek. (igaz egysem kondenzációs, csak gravitációs és  zárt égésterű és túrbós habár az majdnem kondis, 2 -2).

 

 

 A sima kazánnak két kivezetője van, az egyik a lakótér - ott megy bé a levegő, a másik a kémény. A zárt égésterűnek 3 .  1 a bejővő levegő azon  háló van, a másik a kondenz kivezető  -  ez egyvékony cső ami alefolyóba csatlakozik, a  3. a kémény. Jelentem itt  tényleg nincs háló. A kéményseprők mindig a madárral példálóznak, de hogy az ha odas betéved  kicsi a valószinűsége , hogy kazánig jut  - 8m sok könyökkel.

 Igaz eltömődhet, de akkor a kazán leáll.

Ja, jó benneteket olvasgatni, lassan  csak megtudom a 30 hiba lehetőséget.  ( 6 -nál tartok).Az üzembehelyező akkor mondá 30 hiba lehetőség van, hogy a kazán leálljon és példának felhozta az első ha  nincs gáz, a többit azért a 20 eft ért nem mondta meg.

 Hibalehetőségek : nincs gáz, nincs áram, nem megfelelő a rendszer nyomás, eldugult a kémény.... a többi ??

Előzmény: bootyi (9435)
cssb Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9440

Találkoztunk már ilyen megoldással. Nem az igazi...

Az vele a probléma, hogy nagy hidegben, amikor a kondenzátum kicsapódik rajta, rövid idő alatt összefüggő jég boríthatja a füstgázelvezető cső tetejét, teljesen lezárva azt. Ekkor garantáltan kiáll hibára a kazán. A jeget a háló miatt leverni sem könnyű. Marad a hosszabbító, hőlégfúvó, tetőre kimászás és leolvasztás. Egy kínlódás, ami néhány naponta megismétlődhet...

Előzmény: monyesz (9436)
tigerr_ Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9439

Tvaly csinálták meg akkor is ezt csinálta akkor ennyit mondott hogy levegős a rendszer még töltsek rá de már 40 szer töltöttem rá ,egyébként ariston elött van egy csap de el van zárva ha most engednék vizet nem menne bele ,gondolom erre gondoltál.

Előzmény: joevagyok68 (9429)
cssb Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9438

A madár az ritkábban fordul elő a kondenzációs füstgáz-elvezető rendszerben. Pechje volt szegénynek, meg Nektek is. A bogár-kérdés viszont mindig visszatérő probléma, beszállnak, megtelepednek a hőcserélő füstgáz kamrájába, amikor a készülék beindul elpusztulnak, a kondenzvíz pedig belemossa őket a szifonba. A rendszeres karbantartás az egyetlen megoldás. Ha nem tisztítjuk, zöld zselészerű anyaggá állhat össze a sok rovar, gusztustalan, meg ahogy írod, a kazánt gátolja a működésben. Nem nagyon tudod megelőzni sajnos, tisztítsd a szifont sűrűn.

 

„(légtelenít talán, mert vízzel van tele normál helyzetben)”

Itt nem légtelenít, hanem csak feltöltőve a kondenzvízzel szifont képez, az a célja, hogy a túlnyomásos égő működésekor a füstgáz ne kerülhessen a lefolyórendszerbe.

Előzmény: bootyi (9435)
Ulna2 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9437

Igen a menyezet felől akarok hőszigetelni.

Előzmény: monyesz (9409)
monyesz Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9436

Mondjuk egy fémhálót rakni a "kémény" végére?

Előzmény: bootyi (9435)
bootyi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9435

Sziasztok!

 

Egy kérdés: másnak is telemegy állandóan a kondenzációs kazánja bogarakkal (esetleg verébbel). Nálunk ez minden évben előjön. Soha nem látok pl. cserebogarat év közben, de a kazán alsó kis műanyag pohár szerű része (légtelenít talán, mert vízzel van tele normál helyzetben) mindíg tele van cserebogárral (volt már veréb is a kazánban, nem a pohárban, feljebb beszorult). És ez problémát okoz, mert a kazán nem tud így működni.

Mit lehetne ez ügyben megelőzésként tenni? 

 

Botyi

 

 

Zeki_ Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9434

Ja, és a beüzemelés is félmilla magassága.

Előzmény: Zeki_ (9433)
Zeki_ Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9433

Ennek az árát nem ismerem, a  Daikin Altherma árat tudom, másfél misitől indul.

Előzmény: Meister (9432)
Meister Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9432

Azt nem tudom, nem vagyok reklámiozójuk, csak olvastam, s megosztottam... :-)

Ha sokmillió, akkor persze még nem éri meg, annyi pénz nem jön be 10 év alatt sem...

Előzmény: Zeki_ (9431)
Zeki_ Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9431

Ja, csak az árát is tedd hozzá légyszíves.

Hány millió?

Előzmény: Meister (9430)
Meister Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9430

4,74-es COP-nál ezek már kezdenek versenyképesek lenni a gázfűtéssel:

http://www.panasonicaquarea.hu/

joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 9429

Akkor esetleg kéne próbálni azt, hogy felnyomod a rendszert 1,5 bar-ra, majd az ariston előtt zárod el a csapokat .

van ott csap 1általán ? 

Így megtudhatod, hogy maga a kazán vagy a fűtésrendszer engedi el a nyomást.

 

Rendesen lett légtelenítve a rendszer ?

Nem lehet, hogy azért csökken , mert van/volt benne levegő és most légtelenedik ?

Előzmény: tigerr_ (9428)
tigerr_ Creative Commons License 2012.10.11 0 0 9428

Régi vegyes tüzelésű és bevan kötve zárt rendszerbe, amin van egy csap de elvan zárva ,összesen 2 nagy csap van ami elvan zárva ,de azt nem használjuk mert lenne még mit javítani,viszont az aristonnál szökik a nyomás ha töltök rá akkor jó de reggelre már 1.5 ről 1.2 re le esik.

Előzmény: joevagyok68 (9425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!