Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2004.12.23 0 0 638
Amúgy csendesen megjegyezném.... Dolbyék forognak álmukban amikor ilyen témát hallanak... az ajánlás szerint az 5+1-es rendszereknél van 4 db. egyforma, egy center meg egy effekt. Ezekre megadják a specifikációkat is... szal ha nem csak stereo hallgatni akarja az ember, akkor bizony kőkemény anyagi vonzata van annak, ha minőségi hangfalat vessz az ember.
spacc Creative Commons License 2004.12.23 0 0 637

AudiJo!

 

Igy karácsonykor mi mást is.... ja egészségt, és békességt is.. :)))

Előzmény: AudiJo (636)
AudiJo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 636

Spacc!

 

Jó sok pízt kívánhatsz nekem is, hátha bejön. Tudnám mire költsem el!

AJ 

Előzmény: spacc (631)
AudiJo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 635

Én azért ajánlottam BogiZoli-nak az építést Sonido sugárzóból, mert Én viszont hallottam szólni is a Nea-t és egy kis kompromisszum kötésével szerintem nagyon jó hangfal készíthető a Nea sugárzójából betartva Varga úr tanácsait és az Ő tervei alapján. Jó sugárzó a Nea -ban müködő SFR144-es, de legalább annyit jelent a Varga úr által hozzá kitalált dobozkonstrukció.

A Sonido Nea meghallgatására big-d hívta fel figyelmem itt a topikon és mondhatom nem kaptam rossz tippet Tőle. Már régebben szemeztem a szélessávúakkal de ez a doboz olyan lehetőségeket rejt, amelyeket általában a szélessávúak nem tudnak olyan jó minőségben (egyenletes hangzás a teljes audió sávban, viszonylag egyszerű megépíthetőség). Én egyébként szintén 200 km-re élek Pesttől, de én ezt nem érzem hátránynak.

AJ

Előzmény: vili29 (625)
AudiJo Creative Commons License 2004.12.23 0 0 634

Pici, de próba szerencse.

Nézz be a Bécsi út- Kiscelli u. sarkán lévő használt cuccoshoz. Volt nála kb egy hónapja valami kis Linn monitor a saját állványával. Engem akkor (sem) érdekelt, de feltűnt. Csak most jutott eszembe. Nem tudom milyen, a típusára sem emlékszem de egy próbát megér (ha még meg van). Volt ott egyébként több hangfal is, talán érdemes szétnézni. Értem a problémád az építéssel - én is olyan vagyok hogy hajlamos vagyok siettetni a dolgokat és így jó lehet de szép bajosan. Ezért (kegyes csalás) a famunkát ismerős asztalosra bízom. Így ugyan drágább lesz de még mindig elviselhető áru, viszont az asszony nem dob ki (talán) a kókányommal együtt.

AJ 

Előzmény: BogiZoli (609)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.23 0 0 633
Sőt, hacsak úgy nem ))
Előzmény: gabocza1 (632)
gabocza1 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 632

Úgy van...:)

Előzmény: big-dewil (622)
spacc Creative Commons License 2004.12.22 0 0 631
Elmentetek fiugg naon-naon messze,  szegény Zotya meg már el van szerintem keseredve.  Van 60 ezre a frontra.  Akkor a rear is annyi, + center+ effekt, az máris 2 kila a következő másfél két évben...adjon szegény Zotyának az úristen erőt, és pízt.......
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 630

Aha... ennyit.. hát tudod ez igen kevés, meg felszínes is...

A Kuzma játszók nem rosszak, de kivitelük sokxor nem éppen a minőség csúcsa... és hát belőlük is többféle létezik...

Előzmény: vili29 (628)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 629

Egyrészt elfelejtetted, hogy az EU tagság azt jelenti, hogy bármit bárhol megvehetsz, ha éppen olyanod van.

Másrészt nemigen hiszem, hogy ismernéd a felsoroltakat. Pláne, hogy valaha is hallottál volna ilyesmiket...mondom: nézz utána a Neten, nem fog megártani...

De ha szépen megkéred Bigit, esetleg megmutatja neked, mi hogyan szól, de úgy igazán...

Az meg, hogy te mit hiszel, és mit nem jelen esetünkben sajnos nem hogy irreveláns, hanem inkább szomorú...

Előzmény: vili29 (627)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 628
A Beag,valamikor erősítőket,meg térhangfalakat gyártott,nem foglalkoztam evvel a céggel,de Kuzma úrról többet tudok:))))
Előzmény: Linn Sondek (626)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 627
Igen ismerem őket is,de errefelé nem igazán árulják őket,mit mondjak lehet beszélni mint már mondtam rendszerekről,meg lehet őket összehallgatni is,pl :múlkor egy Cabasse y. /bubinga kivitelü/ párosítottak egy audiomeca cd-vel+ jadis da50-el,azért nem hiszen,hogy kevesebb lenne egy Linn soldeknél,meg a thiel,és nem hiszem hogy bocsánatot kell kérnem,nagyon sok márka van és ami már millós tételü ott már olyan nagyon nagy különbség nincs,ill akkor ha picivel jobb minőséget /elenyésző/ akarzs ,igen ott már lehet bukszát jobban nyitni,de mint mondtam,a Zolinak akartam ajánlani,ez nem az ő árkategóriája,csak Bigdewilel folytattunk eszmecserét:)))
Előzmény: Linn Sondek (624)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 626

Látod, látod, már megint tájákozatlan vagy... nem is kicsit... A Sonido tulaja, évtizedekn át az EAG (BEAG) hangszóróműhelyének a fejlesztője volt. Hallottál már erről a cégről?

Aztán hallottál te véletlenül NEA-t? Biztos nem...mert ha már eljuttottál volna arra a szintre, akkor sejtésed is lehetne, mit is tud az a láda...

Előzmény: vili29 (625)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 625
Ránéztem a sonido lapjára,ennek a cégnek még a nevét sem hallottam,pedig 1993 óta létezik,azért enny idő kevés a presztízs kivívásához,ráadásul a külföldi nagy cégek is fejlesztenek,én biztos így látatlanba sem adnék többszázezreket ezekért a dobozokért,az emberek többsége sajnos még mindíg a kommersz kategóriákban gondolkodik,ezzel részemről a vita lezárva,nem érdemes többmillós monitorokról beszélni,mert szerintem neked sincs erre pénzed,csak egyszerüen ilyen is van.
Előzmény: big-dewil (622)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 624

Hát neted van: ajánlanám nézz körül, mi az hogy Thiel hangfal, Red Rose erősítő, Linn Sondek LP 12 lemezjátszó, meg ilyen apróságok.

 

Aztán ha ez megvan, akkor szépen kérj elnézést szvsz. Bigdewiltől... és egy kicsit olvass itt a fórumon például, és akkor rájössz, hogy mit is beszéltél, beszélsz...

 

Az ideírogatók többsége évtizedek óta vesz részt ebben a hifi/hígend című társasájátékban, oszt esetleg mégiscsak kicsit több tapasztalata van, mint amit itt előadtál...függetlenül attól, hogy éppen hol lakik...

Előzmény: vili29 (623)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 623
Először is,a Zolinak ajánlottam,mivel árban kb belefér,ha ,de ha egy pl: Kuzmával vitatkozol,vagy 1 Jadis da 80-al,ráadásul olyan hitvány tömegtermékkel villantasz mint a sony,hát szerintem meg neked nincs fogalmad,de ezt már kielemeztem,a hk meg ha nem is high-end,de nagyon jó,esetleg a conrad-j,Mark L, Lexicon,ezek 1 tőröl fakadnak.Tudom ott vannak még az elektrosztatikus hangfalak,de az nem ez az ársáv. Csak pénz kérdése az egész, szvsz. egy 130 000 monitor is jól szól,effektive rendszerbe,de mondjuk nincs értelme,egy hk-át,összepárosítani egy jd-3 cd-vel,meg grande utópiával.
Gondolom pest környéki vagy,hogy annyira tudsz mindent,én csak egy tudatlan vidéki vagyok.
Előzmény: big-dewil (620)
big-dewil Creative Commons License 2004.12.22 0 0 622
A hozzáwalo fa álwánnyal együtt gondotam... Akko mennyi?
Előzmény: gabocza1 (621)
gabocza1 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 621

"De ammá 3kilo fölött wan,ha jol tom."

 

Rosszul tudod!!!:(

Előzmény: big-dewil (613)
big-dewil Creative Commons License 2004.12.22 0 0 620
Ha nem ismersz wmit,w walakit,akko hogy mondhacc rola wéleményt? Lehet,h neked a Kef már high-end, de nekem csak híg end. De még a HK is. A jo kis monitorok pedig nem 90e ért wannak,hanem 350-nél kezdödnek és pár miláé má wan hallgathato is a számomra. De pl pont a JMlab mikro utopia semmi pizé nem köne. JBL meg minden,csak nem high-end. Ehiheted. Amit még itt fesoroltál,há azok sem azok. De még a belépöt se mutatták meg nekik. A Sonynak több köze wan hozzá, az tuti.
Előzmény: vili29 (616)
spacc Creative Commons License 2004.12.22 0 0 619
Bocs. ez BogiZolinak szólt.
Előzmény: spacc (618)
spacc Creative Commons License 2004.12.22 0 0 618

vili29!

 

Azért a választást egy apró dolog befolyásolhatja. A CRT-s tévéd van, annak a közelébe 1 méteren belül nem ildomos mágneses árnyékolás nélküli sugárzót tenni.

Előzmény: vili29 (616)
Linn Sondek Creative Commons License 2004.12.22 0 0 617
Mee mindíg az a szar használt, meg kínnyai...me azaszarvynyl... nemfelsorolták nekd mijamárka? Itta már ma?
Előzmény: big-dewil (615)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 616
A high-end,az egészen más mint a házimozi,vehetsz akármilyen drága házimozi erősítőt,meg hangfalakat,akkor sem lesz belépő high-end, sonido-t nem ismerem,ugyanúgy mint a Dénes féle csöveseket sem,ezekről nincs véleményem,de olyat ismerek,mint cabasse,jmlab,celestion,jbl,ezek régi motorosok,a KEF Q1-es azért csak hallgas össze a kardonnal,stílusukban egymást erősítik,múltkor a tesztanyag,/ a Toni Lakatos féle jazz volt/,minden elismerésem,90 pénz nem sok érte,nem kell lenézni a kis monitorokat. Szerintem.
Előzmény: big-dewil (612)
big-dewil Creative Commons License 2004.12.22 0 0 615
Tod,h hogy elkenödtem,miko aszonta a kiccsáwo,h leragadtam a haxnált hangfalaknál,meg az orijon szintjén? -Há majnem sirtam!)))
Előzmény: spacc (614)
spacc Creative Commons License 2004.12.22 0 0 614

bigi! 

 

már 3-adszor sajnáltatod magadat, hogy "használt" hangfalad van.

Örülj neki, legalább már be van járatva, nem neked kell pöcsölni...

Előzmény: big-dewil (612)
big-dewil Creative Commons License 2004.12.22 0 0 613
Towábbra is azt jawaslom,h menj be a Sonidohoz. Ugyanis wan nekik kis álwányos monitor kétutas hangfaluk is. Asszem ujan kb 115e. Aszt akármellik nagy gyárit leweri hangra 2kiloig, az bizti. Ha meg télleg jo monitorra wágysz,akko nézz be a Mellornhoz. De ammá 3kilo fölött wan,ha jol tom. Wixont partiban wan az igenigen drága monitorokkal is. Q1,meg ilyeneket felejtsd el. Az csak zörög.)))
Előzmény: BogiZoli (609)
big-dewil Creative Commons License 2004.12.22 0 0 612

Há ez az 1mila nekem whogy ölég wot... Igaz,h haxnáltakra.

Megnéztem a zodalt,de ott a HK csak a hifik közt xerepel. Nem furcsa ez neked? De picit towábblépwe az árnyékon,az nem tünt még fel,h a zigazán High-End cégeknek fogalmuk sincs,h mijaza házimozi,meg AV?

Mellesleg nekem nem jönnek be a sáwhatárolt Jadisok.

Előzmény: vili29 (611)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 611
Igaz amit mond spacc,múltkor rám akartak sózni 1 kardon 5550-es 7.1-es a/v-t,igaz 20 kg fölött volt,de atzhiszem ez volt a cég talán utolsó szégyene,sztereóban nagyon szar volt,de hál istennek nem vettem,hanem benéztem Lajoshoz,és beszéltem erről az esetről mire mondta ,hogy megjöttek az új avr-ek,kívűl-belül megújulva /Kardon Bernard és Dr. Harmann 1953-ban alakította a céget és 2003-ban dobták piacra ezeket a termékeket ,50 éves jubileumra,amit csak később forgalmaztak Európába/,sajnos 1999-környékén amikor kezdett széthullani a cég,akkor a tagok meg akarták kaparintani maguknak 1-1 szeletet,és ez a minőségen,meg az árakon meglátszott,de most igen -igen sikerültek a termékek,na de mind1,fő hogy az ember jól járja körül a témát,mert 100000 ft is sok,ha kidojuk 1 szarra,meg 1 000 000-ft is kevés egy jó high-end cuccra.
Előzmény: spacc (605)
vili29 Creative Commons License 2004.12.22 0 0 610
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindennkinek!
BogiZoli Creative Commons License 2004.12.22 0 0 609

Használtam mekkora esélyem van, hogy kifogok valami jót?

Nagyon igénytelen vagyok, ha azt mondom, hogy ha én építem akkor az úgyis fog kinézni azaz csúnya lesz, ezért nem akarok építeni.:( Lehet tényleg az a legjobb, ha meghallgatok több cuccot és utána döntök.

Előzmény: AudiJo (608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!