Keresés

Részletes keresés

Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 39
kinek hány EP-je van otthon?
nekem van 4 meg apámnál is van egy
sajnos billentyűfólia ami nagyon hiányzik, ki kéne találni valamit a gyártásra, nekem eredeti formájában tetszik a gép, nem szeretném PC-vé csúfítani...
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 38
valószínű, hogy meg van, küldjem mailban?
Előzmény: paradox (36)
Domika Creative Commons License 2000.01.18 0 0 37
Üdv EP-sek!

Hát én is az EP-nek köszönhetem az számítástechnika iránti érdeklődésemet. Nagyon meglepődtem, hogy az akkori idők nagy magyar Enterprise-osai is irogatnak ebbe a topicba. Zozo, és ORK. Király. Nekem egy csomó progim megvan igaz csak kazettán. A Paceman City-vel nagyon sokat játszottam.
Tavaly beszéltem Matusa Istvánnal, amikor megláttam a honlapját a NET-en. Írta, hogy reményei szerint újraéled az ENTERPRESS is. Az utolsó 3-4 év számai meg is vannak otthon. Sőt, az EP is. :))
Talán ennek a kis gépnek köszönhetem, hogy a technikusin, a vizsgaremekem egy Z80-as fejlesztő rendszer lett...

paradox Creative Commons License 2000.01.18 0 0 36
wally széria nincs meg valahol valakinek?

-p

Előzmény: Zozosoft (35)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 35
Logiballból csak elég kezdetleges van meg sajnos :-( (pedig arra gondoltam, hogy ha el lehet kérni tőle akkor be lehetne fejezni)
Gyányi Sanyitól mielött eladta a gépét kölcsönkaptam az összes lemezét, azok megvannak nekem (kb 30 db)
érdekel az emulátor? elküldöm...
már sikerült túllépni végre az EXOS 2.0-n, a legutóbbi már EXOS 2.3-al is ment
EDC: nem csak az IM2-volt ott baj, hanem az LPT-vel is, kb minden 2. átiratának sikerült összeakadnia a Zozotools órával...
azonkivül voltak az irányítással is gondok, olyan is volt, hogy pl a Kempston joystick kiválasztása fagyást okozott...
Egyébként az IM2 alsó bájtja nem portról jön, hanem a megszakitást kérő külső eszköz adja a buszra, persze mivel nincs IM2-t használó eszköz az EP-ben, így általában 255 jött, de ezt senki nem garantálja. Sok kártyával telepakolt vagy turbo gépen ahol leterheltebb a busz ott könnyen jöhetett bármi más szemét is. Ezért EP-n az IM2 emulálásához egy 256 egyforma elemet tartalmazó tábla kell, hogy minden esetben tökéletes legyen.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.18 0 0 34
Nincsenek már EP-s dolgai. Pedig a Logiball-t még nem is láttam, neked nincs meg véletlenül?
Te levelezel még az angol sráccal, aki az emulátort fejleszti? Hogy áll most?
Az EDC átirataiban csak az im2 táblát kellett rendesen megcsinálni. Az im2 rutin címének alsó bájtja ui. a 254-es(?) portról jött. A legtöbb gépen itt mindig 255-ös(?) érték volt, csak pár gépen nem, hanem véletlenszerűen valami más. Ilyenkor szépen lefagytak a programok. Persze erre én akkor jöttem rá, mikor már kevesebbet játszottam.
GÁBOR Creative Commons License 2000.01.18 0 0 33
Hozzunk össze akkor valami bulit, mondjuk februárra!
Akit érdekel a dolog és van ötlete hova menjünk írjon nekem!
Ezúton is keresem Várady Ferencet, tudtok róla valamit?
Próbáljuk meg előhalászni BAMsoftékat is!
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 32
Moonlight: mit tudsz róla, kidobálta minden EP-s lemezét?
Előzmény: Törölt nick (30)
Zozosoft Creative Commons License 2000.01.18 0 0 31
EDC: nálam is fagytak az átíratai, többek között rágondoltam amikor azt mondtam, hogy ahhoz képest a BAM profi volt... (hiába aki pénzért, darabszámra dolgozik...)
volt néhány progi amivel ha játszani akartam kb. vissza kellett írni Spectrumra, és újra átírni
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
BAM: nem ismertem őket, a Big demó jó volt.
Gyányi: már nem foglalkozik programozással, menedzser lett.
Hsoft: nem tudom.
Devilsoft: nem tudom, de egyszer láttam a klubban, jó hevimetálos csávónak nézett ki (az jó! én csak azért nem néztem ki annak, mert épp katona voltam :-).
Moonligh: levelezek vele, közösen írunk (na ez azért túlzás :-) egy pc-s játékot. Ő amúgy adatbáziskezelőt ír, vagy ilyesmit.
EDC: ő is valami játékot írt, párszor váltottunk levelet, van honlapja is. Mindig mérges voltam az átiratai miatt, mert nem csinált rendes im2 táblát, és nálam lefagytak a programok.

A klub: mivel Pesten voltam katona (amúgy Veszprém megyei vagyok), párszor elmentem. Ott ismertem meg a Moonlight-ot. Akkoriban szűnt meg, mikor én odajártam. Sajna...

Én elkezdtem egyébként csinálni egy EP-s honlapot, amely direkt az EP demókat és játékokat, alkotókat mutatná be. Most, hogy van emulátor, jó képeket is lehetne beletenni. Csak valahogy abbamaradt... senki se segített. Ja, csak EP-s eredeti programokkal (demó, játék) foglalkozna... főleg a grafikai tudást mutatná be.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!