Keresés

Részletes keresés

mmiissii Creative Commons License 2007.09.08 0 0 119
A full HD-s tv-n 1920 x 1080 teljes egészében tudod élvezni a blue-ray vagy a HD-dvd lemezeidet. Ezek a lemezek tudják ezt a felbontást.
A "középkategóriás" 1366 vagy 1024 x 768 tévék pl. a műholdas HD jelre optimálisak ami 1280×720-as felbontásba jön.
Mind a két jel HD csak az egyik teljes (full).
Mind a két tv HD ready.
Előzmény: Diótörő (118)
Diótörő Creative Commons License 2007.09.08 0 0 118
Kösz szépen mindkettőtöknek a választ.
Akkor most ha jól értem egy 1900 x 1000 valamennyis felbontású masina az már HD és egy ennél kisebb meg HD Ready?Vagyis a HD ready tudja venni fizikailag a HD adást,de a felbontó képessége nem annyira jó?
Előzmény: wpepi (115)
mmiissii Creative Commons License 2007.09.08 0 0 117
Elég elfogult vagyok a loewe-vel. Nyilván azért árulják kevés helyen mert az ár/érték arány nem a legjobb.

Panasonic TX 37 LZX 70 F ,ilyenről még nem hallottam mo.-n nem is forgalmaz a Pana. 32"-nál nagyobb LCD tv-t.

600e. ft-ért már a csúcs kategóriából lehet választani az ismertebb gyártók között.
Előzmény: levi96 (116)
levi96 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 116

Sziasztok!

Lenne egy  kérdésem hozzátok :

A Hugomék szeretnének venni egy 37collos lcd-t és hoznának most nekik egy loewe Xelos A 37 DVB-T,csakhogy utánanézve , létezik h ennek csak 800:1 a kontraszt aránya? 600e-ért? Vagy csak ők nem hazudnak miközben mindenki más igen?

Mert a Panasonic TX 37 LZX 70 F -nek meg 8500:1 aránya van majdnem feleannyiért... Akkor most mi az igazság?

Szerintetek? Csak a neve a Drága és nincs is mögötte tartalom?

 

Köszi

wpepi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 115
1. Minél jobban szeretnéd élvezni a mozi hatást annál nagyobb megjelenítőt kell venni.
Ráadásul a képernyő méret igencsak becsapós a 16:9 arányú készülékeknél mert ha 4:3 arányú műsort nézel akkor egy 82cm-es 16:9 arányú készüléken a 4:3 arányhelyes kép kb. 54cm lesz. Ez testvérek közt is 21" méretű 4:3 TV-nek felel meg. Tehát ha sok 4:3 arányú anyagot nagy méretben és arányhelyesen azaz nem 16:9-re kihúzva szeretnél nézni akkor olyan méretű 16:9 TV-t kell venni, hogy a 4:3 képet legalább 29" méretben lehessen látni.

2. Ha a megjelenítő fizikai felbontása kisebb akkor értelemszerű, hogy a megjelenített kép felbontása sem lesz nagyobb :)

3. Nézhető HD tartalom odaát a fejlett nyugaton már van. Ne azt nézd, hogy a kis hazánkban mire van lehetőség mert ezeket a TV-ket nem csak Magyarországra gyártják. HD pedig nem csak digitális műsorsugárzásban van hanem HD tartalom lesz a már hazánkban is kapható blu-ray lemezeken is. Ha van sok pénzed akkor már ma is vehetsz hazánkban blu-ray DVD lejátszót és ha odaát a fejlet nyugaton vásárolsz hozzá filmet is akkor otthon a fotelből már nézheted a HDTV-n a HD filmet. :)
De ha van 200.000Ft-300.000Ft elköltenivaló pénzed akkor vehetsz HD kamerát is és a családi nyaralást, gyerekeket, egyebeket HD felbontásban (akár 1920x1080 felbontásban) már rögzítheted és nézheted kiváló minőségben a HDTV-den.

4. Annak akinek nem kell a HD annak normál SD-re megfelel. Igaz ha nem kell a HD akkor inkább CRT mint plazma.

5. Pedig reklámozzák. Ott van a készülékek adatlapján. Megnézed a gyártó oldalán a készülék adatlapját ott megtalálod a fogyasztást is. De a fogyasztás kb. annyi mint a nagyobb méretű CRT TV-knek azaz olyan 100W-150W között.
Előzmény: Diótörő (113)
mmiissii Creative Commons License 2007.09.07 0 0 114
1. Jól látod: nézheted messzebbről, illetve a DVD filmek már komoly minőségi különbséget mutatnak a crt-hez viszonyítva.
2.Nem kissebb, csak általában. Van full HD-s plazma is.
3. HD ready-ra gondoltál?
4. Ha biztos vagy benne hogy soha nem akarod a HD felbontást élvezni ezen a tv-n vagy tudod hogy 5 év múlva úgy is neki adod az anyósodnak nyugodtan vedd meg!:)
5. Nem titok hogy a plazmáknak nagyobb a fogyasztása, azonos képátlónál talán 20-30% de ez típus függő, illetve a nézett anyagtól is függ.
Előzmény: Diótörő (113)
Diótörő Creative Commons License 2007.09.07 0 0 113
Sziasztok!
Látom itt nagyon profik vannak, így szeretnék néhány kérdésemre választ kapni:
1.Van-e értelme nagyobb képátlójú tv-t venni,mert végül is a felbontás ugyanannyi, de ha egy 82 centiset mondjuk 4 méterről lehet (érdemes) nézni, addig egy 120 centiset meg mondjuk 6-ról. Akkor meg minek közel dupla annyit költeni rá? Csak hogy a szomszéd irigykedjen?
2. A plazma tv-k képfelbontása mindig kisebb,ugyanakkora képátlónál is.Ez egyben képminőség terén kevesebb felbontást is jelent?
3.Mi értelme van a HDTV Ready kifejezésnek,ha még ezt se tudjuk,hogy milyen digitális adás lesz valamikor?
4. Néha kinálnak nagyon akciós áron plazma tv-t valami nagyon rossz felbontással.Azt hiszem 860 x 480,vagy hasonló.Ezt ugyebár nem érdemes megvenni,mert már sehol sem kell és idehozzák,hogy ránksózzák.
5. Mennyi egy plazma és egy LCD tv fogyasztása? Ezt sose reklámozzák?
Nagyon köszönöm előre is a sokszor kimerítő válaszokat.Sokat visszaolvastam.
Sziasztok: D.
mmiissii Creative Commons License 2007.09.07 0 0 112
Tehát akkor még egyszer: Honnan tudja hogy neki melyikre lesz szüksége a 3 közül????
Előzmény: andras100 (107)
wpepi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 111
"Igy ha HD-ben sugároznak digitálisan, az nem lesz akadály."

A HD meg még jóval odébb van. A jelenlegi és a tervezett multiplex nem igazán tesz lehetővé HD adást (max. 1-2 ami belefér)
Előzmény: wpepi (110)
wpepi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 110
"Sok helyen megjelent már, hogy jövőre indul az országos digitális műsorszóró hálózat kiépítése és legkésőbb a 2011. év végével megszűnik a jelenlegi analog."

Igen. A tervek szerint jövőre kezdik el az országos adóhálózat kiépítést mely várhatóan 2010-re készül el és 2011-ig lezajlanak az országos tesztelések. Ez kell ahhoz, hogy 2012-ben elindulhasson az országos sugárzás.
De ma sincs és 2008-ban se lesz még a jelenleginél nagyobb működő hálózat.
Tehát az, hogy jövőre indul az országos digitális műsorszóró hálózat kiépítése még nem jelenti azt, hogy azon már műsort is fognak sugározni.
Előzmény: wpepi (109)
wpepi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 109
Biztos, hogy ugyanarról az országról beszélünk? :)

Az amit te jövő évi indulásnak értelmezel az a műsorszolgáltatók pályázati beadását és a kísérleti adás elindítását jelenti. Szó sincs tömeges indulásról. Még nincs kiépített országos hálózat sem. Ami 2008-ban elindul az csak ott fogható ahol most is. Az országos hálózat átadása legkorábban 2010 körül várható ami azt jelenti, hogy addig csak regionális jelleggel lehet bármit is sugározni.

"A digitális átállásról szóló törvényt pár hónapja fogadta el az Országgyűlés"

Az átállásról igen de az új médiatörvény még nincs kész. Ahhoz, hogy ez elkészüljön még a kábelszolgáltatók sorsát is rendezni kellene. Az a digitális átállás amit elfogadtak csak a földfelszíni sugárzásra vonatkozik.
Előzmény: andras100 (108)
andras100 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 108
A digitális átállásról szóló törvényt pár hónapja fogadta el az Országgyűlés.

DVB-T vevőegységet én eddig csak HD-képes, 16 : 9-es televiziókban láttam ( SONY és Philips ). Igy ha HD-ben sugároznak digitálisan, az nem lesz akadály. A régi készülékekhez meg hamarosan megjelennek ( illetve már megjelentek ) az üzletekben a beltéri egységek, amik a digitális műsorjelet analóg csatornára, vagy AV-re alakítják vissza.

Sok helyen megjelent már, hogy jövőre indul az országos digitális műsorszóró hálózat kiépítése és legkésőbb a 2011. év végével megszűnik a jelenlegi analog.
Előzmény: wpepi (106)
andras100 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 107
De kiforrott : DVB-T szabványban indul a földi sugárzás jövőre, ezt építik a két vevőegységgel rendelkező televiziókba. A DVB-C az kábeles szabvány, amihez a kábelszolgáltatók adnak beltéri egységet / átalakítót. A harmadik a rádiótelefonon nézhető televizós adások szabványa, ilyen telefonok is kaphatók már, de műsorsugárzás legfeljebb csak kizérleti üzemmódban létezik, vagy még sehogy.
Előzmény: mmiissii (105)
wpepi Creative Commons License 2007.09.07 0 0 106
Digitális (DVB-T) tunerrel rendelkező DVD felvevő már 1 évvel ezelőtt is elérhető volt hazánkban hiszen a Pioneer 2006-os készülékei már tartalmaztak DVB-T tunert is.
Itt nem az a kérdés, hogy kapható vagy sem hanem az, hogy ma Magyarországon még nem érdemes ezzel foglalkozni mert a nem tesztüzemű szolgáltatás indítása az még jó pár év. Mint említettem már 8 éve folyik a fejlesztés hazánkban és ezen 8 év alatt elért eredmény az, hogy Budapest (ott se mindenütt) és környékén fogható a kísérleti adás ami már évek óta kísérleti.

"Úgy vélem, ez ahhoz képest kevés, hogy jövőre indul a sugárzás."

Valódi szolgáltatás majd csak akkor indítható ha ki lesz építve az országos hálózat ami 2010 előtt biztos nem lesz kész. Az ami 2008-ban indul az a műsorszolgáltatói pályázatbeadás meg ott ahol most is fogható elindítható több műsor is.
DVB-T ügyben is ugyanolyan csúszással érdemes számolni mint a sztereó TV adások megjelenésénél mikor is már szinte minden nyugati országban nyomták az A2 és a NICAM sztereót hazánkban még mindig csak kísérleti jelleggel ment az M1 csatornán néha néha.
Ma még se médiatörvény, se kialakult szolgáltatási koncepció nincs. Még az sem tisztázott, hogy mi lesz a sok kábeles előfizetővel.

"Majd ha teljesen megszűnik az analog sugárzás, akkor gondolom az ingyenesen elélrhető csatornákat DVB-T-ben fogják továbbítani a kábelszolgáltatók is."

DVB-T rendszerben biztos nem. Kábelen DVB-C van amihez más tuner kell mint a T-hez. De mivel jelenleg a 2012-re tervezett digitális átállásból a kábelszolgáltatókat teljes mértékben kihagyták ezért nem lehet tudni, hogy mi lesz. Mivel ma a kábelszolgáltatók digitális továbbításra nem egységes rendszert fejlesztenek az a gyanúm, hogy ahány szolgáltató annyiféle átvitel lesz majd.
A DVB-T ingyenességéről meg annyit, hogy már most csiripelik a verebek, hogy lesznek előfizetői csomagok és lesz az közszolgálati ami ingyenesen elérhető. Szóval az aki olyan műsorválasztékot szeretne majd mint most pld. a UPC kábelen a családi csomag annak fizetnie kell.
Ráadásul hazánkban még ma is számos háztartásban található régi készülék (a kábelTV társaságok azért nem tudják 100%-ban kihasználni a hipersávot mert sok olyan előfizető van akinek a TV készüléke nem tudja ezt a tartományt) és nem valószínű, hogy csak azért mert digitális átállás lesz az emberek egyből rohannak és vesznek digitális tunerrel felszerelt LCD meg Plazma TV-t, DVD felvevőt.

"Én a helyedben nem venném meg. Nincs benne digitális vevőegység. Azaz pár év múlva nem sokra mégy vele és külön beltéri egységre lesz szükséged."

Áruld már el, hogy ki az aki előre tudja, hogy hazánkba mi lesz 4-5 év múlva? Ma csak azért venni digitális tunerrel felszerelt TV-t, DVD felvevőt, hogy majd évek múlva egy ma még nem létező szolgáltatást használjak butaság. Először is 2012-re a ma kapható TV-k elavultak lesznek hiszen a szárnyukat bontogatják az új alacsonyabb fogyasztású, jobb képet adó megjelenítő technológiák. Továbbá már a kapuban van a blu-ray és a HD-DVD ami azt jelenti, hogy hazánkban 1-2 éven belül berobban ez a technológia mely ugyanolyan intenzitással tör majd előre mint 2004-től a DVD felvevők.
Előzmény: andras100 (103)
mmiissii Creative Commons License 2007.09.06 0 0 105
És szerinted honnan tudja hogy neki milyen digitális vevőegységre lesz szüksége x év múlva? Állítom hogy pár év múlva mind a 3 fajta benne lesz az összes tv-ben.
Nem kiforrott dolog ez még.
Előzmény: andras100 (104)
andras100 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 104
Én a helyedben nem venném meg. Nincs benne digitális vevőegység. Azaz pár év múlva nem sokra mégy vele és külön beltéri egységre lesz szükséged.

Internetes kereskedéstől pedig különösen nem ajánlott nagyértékű műszaki dolgot rendelni. Ha ragaszkodsz az LG-hez ( ami egyébiránt egy megbízható márka, bár nem csúcskategória ), javallom bármely Euronics, Média Markt, stb. áruházat, akik hazai jótállást adnak. Az EU jótállással semmire sem lehet menni.
Előzmény: nPeti - Silver (96)
andras100 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 103
Ez ügyben tévedsz : digitális vevőegységgel rendelkező DVD-felvevők már az idén várhatók a SONY-tól. Ausztriában, Németországban már a választék részét képezik, angliában már nagyon rég óta. Ezen utóbbival az a baj, hogy nem egyezik az európai DVB-T szabvánnyal, azaz Magyarországon nem működik.

DVB-C szabványt tudtommal már egy jó ideje használ itthon a PR Telekom.
Előzmény: wpepi (89)
andras100 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 102
Majd ha teljesen megszűnik az analog sugárzás, akkor gondolom az ingyenesen elélrhető csatornákat DVB-T-ben fogják továbbítani a kábelszolgáltatók is. Lefordítva : jelenleg is azt teszik : a használatos földi analóg csatornákra keverve érhetők el kábelen a televizióadások.

Jelenleg csaka SONY és a Philips néhány készüléke tartalmaz digitális vevőegységet. Úgy vélem, ez ahhoz képest kevés, hogy jövőre indul a sugárzás.
Előzmény: 1man (101)
1man Creative Commons License 2007.09.04 0 0 101
Digitális adás (legalább) háromféle módon juthat a TV-be:
DVB-T: földfelszíni sugárzással (ilyen van nálunk
DVB-S: műholdról
DVB-C: kábelen
ezek mindegyike saját vevőegységet igényel. A forgalomban lévő készülékek egy része már tartalmaz DVB-T tunert, mások meg nem. A kábeles vevőegység jelenleg az STB-ben van, amit a kábelszolgáltató ad.

A DVB-T sugárzásról info szerezhető innen:

http://www.ahrt.hu/hu/szolgaltatasok/19B3600EA0E94AD79DFA90B315B20B33.php
Előzmény: harczoss (100)
harczoss Creative Commons License 2007.09.03 0 0 100
Sziasztok! Én igazából mindig is a képcsöves tévék pártján voltam, de tudjuk, hogy többet fogyasztanak az LCD-knél. Szóval lehet hogy egy LCD-be ruháznék be inkább, ha van bennük digi átalakító. Egy hozzáértőt kérdeznék, hogy az LCD tévékben és a plazmákban már alapból benne van-e a digitális dekóder? Amivel fogni lehet majd az itthon is megjelenő digitális műsorokat. Köszi
EME Creative Commons License 2007.08.30 0 0 99

Köszönöm. Sokat segítettél!

Az, hogy a háttérvilágítás változó intenzitással működik, azt is jelenti vajon, hogy a megvilágító élettartama rövidebb lehet? Vagy ennek nincsen jelentősége?

 

Érdekes módon nagyon szórnak az egyes készülékek kontraszt arány adatai. Láttam 500:1, és láttam 8000:1 kontrasztarányú TV-ket is.  Gondolom, hogy az 500-as is "nézhető" kategória, de nagyon nehéz eldönteni, hogy az általam kiszemelt készülék 2000:1 arránya milyen is valójában? A boltban nagyon szép képe volt, de úgyis csak otthon és csak később derül ki, hogy milyen is valójában.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Augabi (95)
nPeti - Silver Creative Commons License 2007.08.30 0 0 98
Na, még egy próba... :)

LG: LG, 42LC2RR

Ár: Muszakiudvar, LG 42LC2RR

Mégegyszer én kérek elnézést...
Legalább látszik milyen kezdő vagyok... :)
nPeti - Silver Creative Commons License 2007.08.30 0 0 97
Bocs, a linkeket rosszul szúrtam be:

LG oldala:
<a href="http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=42LC2RR&model=NOTHING" target="_blank">LG 42LC2RR</a>

Ár:
<a href="http://www.muszakiudvar.hu/shop.php?todo=item&vproduct_id=3149&vcategory_id=15&sid=c3fe44fdc721895ded5a53c3865f37c1" target="_blank">Muszakiudvar, LG 42LC2RR</a>
nPeti - Silver Creative Commons License 2007.08.30 0 0 96
Sziasztok!

Nem nagyon értek (még) a témához, és ahogy látom a kínálat LCD és plazma TV-kben hatalmas. Egyenlőre az interneten nézelődök, és találtam egy érdekes példányt.
Az LG egyik 42"-os LCD TV-jébe [WXGA (1366x768), Kontraszt: 1600:1] 80 Gb-os winchit is raktak, amivel könnyen lehet adásokat felvenni, meg time-shift-elni.
Ti biztosan tájékozottak vagytok már, mi rosszat tudtok elmondani erről?

LG 42LC2RR
http://hu.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=42LC2RR&model=NOTHING

Az ára meglepően (?) csak bruttó 263 eFt?
http://www.muszakiudvar.hu/shop.php?todo=item&vproduct_id=3149&vcategory_id=15&sid=c3fe44fdc721895ded5a53c3865f37c1

Köszi,
Peti
Augabi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 95

Talán segítek.

 

A TN+film panelek a válaszidőn kívül minden tekintetben le vannak maradva az egyre olcsóbb és emiatt egyre versenyképesebb MVA/PVA panelektől, ezek közül az egyik legfontosabb paraméter a kontrasztarány. Egy monitor kontrasztarányának megadása igen egyszerű módon történik: vegyük a panel maximális fényerejét (amit egy fehér ponton mérünk), ezt osszuk el egy fekete ponton mért fényerővel és máris megkapjuk a bűvös számot (tesztjeinkben a kalibrálás után is ezt szoktuk alkalmazni). Ebből könnyen kitalálható, hogy a gyártóknak két lehetőségük van a kontrasztarány növelésére: vagy a panel fényerejét növelik, vagy a panelt javítják, és így a fekete fényereje csökken. A napnál is világosabb, hogy sokkal egyszerűbb a fényerőt növelni (erősebb háttérvilágítás beszerzésével), mint a fekete fényerejét csökkenteni, de azt is tudni kell, hogy ettől valójában nem javul a képminőség. Ugyanakkor van egy pont, ahonnan már így is nehéz továbblépni. Ilyenkor mit tehet a gyártó? Előáll egy új megoldással, és ez a dinamikus kontraszt (az LG Digital Fine Contrastnak, azaz DFC-nek nevezi). Ez az új hangzatos funkció úgy működik, hogy a panel a képernyőn megjelenő színektől függően dinamikusan változtatgatja a fényerőt. Ha tehát mondjuk Doom 3-mal játszunk, amiben rengeteg a sötét jelenet, a monitor csökkenti a fényerőt, így kisebb lesz a fekete fényereje, vagyis voilà, magasabb a kontrasztarány. Amikor filmet nézünk, és az éppen nézett jelenetben sok a világos szín, a panel megnöveli a fényerőt, és voilà, máris megnőtt a kontrasztarány. A probléma csak akkor van, amikor gyorsan váltakoznak a világosabb és sötétebb jelenetek, ilyenkor egyesek zavaró villódzást észlelnek a monitoron, ami valóban nemkívánatos jelenség.

 

Üdv: augabi

Előzmény: EME (94)
EME Creative Commons License 2007.08.28 0 0 94

Sziasztok!

 

 

LCD-TV-t szeretnénk vásárolni, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Végigolvastam a hozzászólásokat itt a topicon és máris úgy érzem, hogy okosabb lettem.

De azért még van kérdésem.

A kiválasztott készülék a Samsung LE26R32B, vagy a LE26S81.

Mind a kettő 68 cm es, 1366x768 as felbontású, 16:9-es.  Ez a méret a nagyszobánkban pont jó lenne. Olvasmányaimból úgy tűnik, hogy a 500cd/m2 fényerő és a 8ms válaszidő is jónak mondható.

Amit viszont sehogyansem tudok eldönteni, az a kontrasztarány. Értem én, hogy minél nagyobb ez az arány annál nagyobb a különbség a tök sötét és a teljesen világos képpont között, de biztosan itt is van egy olyan szám, ami alatt nem igazán jó és ami fölött megfeleő lehet, mint ahogyan a fényerőnél, ha jól emlékszem 360cd/m2

Az első készülék kontrasztaránya 2000:1, a másiknál pedig azt a megfogalmazást használja, hogy dinamikus kontrasztarány 4000:1-hez.

 

Kérdésem mi a különbség a dinamikus és a "sima" kontrasztarány között, és hogy a 2000:1 hez arány átlagos felhasználó esetén megfelelőnek mondható-e?

 

(ui.: ez a 130-140 eFt-os árkategória volna megfizethető számomra)

 

Köszönettel:eme

 

Lebenstod Creative Commons License 2007.08.28 0 0 93
Kérem a legujabb infót.
A legjobb CRT felé hajlok.
Lebeszélés? Sürgős!
nappapa Creative Commons License 2007.08.24 0 0 92
az már kifújt....
Előzmény: áter-páter (86)
Diótörő Creative Commons License 2007.08.24 0 0 91
Értem.Kösz szépen a kimerítő választ.Szia: D.
Előzmény: wpepi (88)
wpepi Creative Commons License 2007.08.24 0 0 90
Magyarországon a DVB-T kísérleti sugárzást 8 évvel ezelőtt indította el az Antenna Hungária (pontosan 1999. július 9.-én indult el az első DVB-T sugárzás a Széchenyi-hegyi adóállomásról)
Ezt csak mint érdekesség arra, hogy kis hazánkban milyen gyors az ilyen fejlődés :)
Előzmény: wpepi (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!