Keresés

Részletes keresés

m61petyus Creative Commons License 2008.01.14 0 0 230
pedig kölcsön adtam volna az orosz gyártmányú (cdelano b CCCP) 4kg-os gömbfejem!
Előzmény: Tejminátor (226)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 229
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 228
Bóra Creative Commons License 2008.01.14 0 0 227
Ne add fel!!!
Előzmény: Tejminátor (226)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 226
Könyörögtem az állványért, de nem adta. Azt mondta, hogy itt soha vissza nem térő alkalom, ahhoz, hogy megörökítse dédi mosolyát. Megértettem Őt, így most nem hozhatom magammal azt a 9kg-os drágaságot. De legközelebb újból megpróbálom.
Előzmény: Bóra (225)
Bóra Creative Commons License 2008.01.14 0 0 225
Sajnálom, de nem tudok veletek menni én sem, viszont felhivnám figyelmedet az állvány használatára. Olvasva a topikot látom, Fecskea sem tud menni, igy bizonyára szivesen kölcsön adja neked azt a csinos kis könnyü darabot, mely legutóbb az irodádban egy Mamiyát tartott. Az egész nem több, mint 9 kg, természetesen fej nélkül. Januári kirándulásokon nagyon hasznos darab, különösen ha nem sik terepen vagytok.  Azért ezzel együtt is irigyellek benneteket.
Előzmény: Tejminátor (224)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 224

Akkor összesítem, hogy tánzcika mit szeretett volna mondani:

.

Aki a Vértes sétára jön, azokkal 10.00-kor talákozunk Csákváron a kocsmában ( mellette, elötte, mögötte koordinátákat titkosan kezeljük, így mindenki klotyofonozhat, mivel itt van térerő ). :-))

.

Tervezett útvonal: Vérteskozma, Várgesztes. Cca: 5km oda-vissza, az én sebességemmel kb 3 óra. Utána vagy a bányába megyünk vagy lubickolni a tóra. Útvonal módosítást csak 10.30-ig fogadunk el és csak az első pálinkát követően. Ha valaki legelni szeretne akkor jelezze, mivel vagy lefoglalunk egy konkrét helyet, időponttal vagy beesünk az első útszéli kocsmába kaját követelve. :-))

.

Ha valamit kihagytam, akkor jelezzétek, és remélem nem sértődik meg senki. Én egyetértek mindennel " Én a vizilovakkal vagyok ".

fecskea Creative Commons License 2008.01.14 0 0 223
Megy a fene! Még a végén jól érezném magam köztetek...
Inkább választom a kötelező családit...

(csak belűlről röhög, kívül meg vackort eszik - mosoly)
Előzmény: tánczika (216)
blzoly Creative Commons License 2008.01.14 0 0 222

A víz nekem is az egyik alap elemem:-)

 

Ja és én sem ragaszkodom a Vendéglőhöz,ki tudja,miközben kajálunk maradunk le a legjobb pillanatról:-)

 

Norbi!Meg tudnál csörgetni,sehol nem találom a számod.Köszi

Előzmény: leitnor (218)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 221

(Majki tónál van szalonnasütési lehetőség is)

Előzmény: tánczika (220)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 220

Szerintem is legyen tarisznya, akkor csak a naplementéhez vagyunk kötve.:)

1 üveg pályinkáról, illetve kávéról gondoskodom.

Előzmény: apca (219)
apca Creative Commons License 2008.01.14 0 0 219
Magam részéről a vendégházas kaja jöhet, ha társaság is úgy gondolja, de annak a hátránya, hogy időhöz, helyhez köt. Vendéglő csak helyhez, hideg kaja meg a tarisznyához :)

Szerintem 10-kor találkozzunk, az azt jelenti, hogy kb 9-kor a Nagyfaluban. Mivel vízi életmódhoz szoktam, a tó, mint cél nálam elsőbbséget élvez.

UFF, én szóltam.

mint a vén rézbőrű: ufftam én már eleget, uffon most már más is :)
leitnor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 218
Nekem Kozma és a Majki tó szimpatikus...
Előzmény: tánczika (214)
apca Creative Commons License 2008.01.14 0 0 217
:)))
Előzmény: Tejminátor (204)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 216

Andrásbátyja,

 

amire lesz időnk, nem rohanunk.:) Én Kozmát és Majkot favorizálom.

(másrészt Kozmáról van út Várgesztesre. Harmadrészt meg tessék eljönni!:))

Előzmény: fecskea (215)
fecskea Creative Commons License 2008.01.14 0 0 215
No másodszor:

Ha Csákváron találkoztok, akkor Gánt épp az ellenkező irányban van, mint Várgesztes Majk meg épp a Gánt-Csákvár-Várgesztes háromszög hosszabbik befogóján, de az az érdekes, hogy mivel Várgesztes "madzagfalu", vissza köll gyünni Környéig, és onnan Majkra...

(vagy cukorka, vagy csokoládé - mosoly)
Előzmény: tánczika (214)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 214

Laci,

 

elnézésed kérem, felhomályosítottak, mia teendőm ez esetben.:) és jogosan.

Nos a látnivalók a környéken:

-Vérteskozma már maga egy kis mesefalu, illetve mellette az erdő sétára is alkalmas.

-Gánti bánya, ha van Csillagok háboruja fan, ott is lehet fényt le képezni.

-Majki tó, mellette a vizimalom, meg a régi kolostor.

-Várgesztes sincs messze a várrommal.

 

Kicsit félek, mert a környéken utoljára min. 5 éve jártam. Várgesztesen meg 30 éve babakocsiból pislogva. :) Ezért is lettek az úticélok ezek, önző módon:)

 

Találkozó időpontját rátok bízom: ki-mikor szeretne felkelni, Pesten hogy tudtok találkozni.  Az út kb háromnegyed óra. Ez alapján mondjátok meg, mikor legyen a vidéki találkozó

A találkozó szerintem Csákváron legyen: beülünk egy kávéra, megbeszéljük mit nézzünk meg.

 

Ha nem akarunk étteremhez kötődni, akkor hideg élelemmel végighúznánk az egész napot. (Ez személyes vélemény csak)

Előzmény: Tejminátor (205)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 213
Hívjál fel: 06-30-9499-167
Előzmény: blzoly (212)
blzoly Creative Commons License 2008.01.14 0 0 212

Hehe,gondoltam hogy nem lesz korán kelős séta,csak bepróbálkoztam:-)))

 

Akkor azt a helyet lestoppolnám.Dobnál egy mailt a blzoly@vipmail.hu  ra és akkor egyeztessük a találkát.

 

Köszönöm

Előzmény: Tejminátor (211)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 211
Nálam egy hely, de ha a hajnali fényekre vagy kíváncsi akkor máshoz kell, hogy csatlakozz! :-)) 
Előzmény: blzoly (208)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 210
Szerintem minden faluban van templom ( mellette a kocsma ), így szerintem az jó találka hely lehet.
Előzmény: tánczika (206)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 209

Andrásbátyja, pont a kastélyt említettem látnivalóként. Csak korház mivolta okán nem tudom, hogy beengednek-é titeket.

Gyönyörű a kastély, de még szebb lehetne, ha többet fordítanának az állagmegóvására, helyreállítására.

Vérteskozma felé menet megkérdezem reggel, hogy legalább kívűlről körüljárhatjuk-e-é.

 

(azért még reménykedünk, hogy ott leszel velünk - mosoly)

Előzmény: fecskea (207)
blzoly Creative Commons License 2008.01.14 0 0 208

Szasztok!

 

2 dolog lenne.Az első hogy ki tud elvinni Pestről?Nem szívesen vonatoznék.....

 

A másik hogy ha jó képeket is szeretnénk csinálni talán érdemesebb lenne korábban kiérni a terepre.(egy mániákus koránkelő:-)))))

 

 

Előzmény: tánczika (206)
fecskea Creative Commons License 2008.01.14 0 0 207
No no, Zoltán öcsém!

Mi az, hogy Csákváron a Szanatóriumban nincs látnivaló?
Ha már úgyis ott ebédeltek, méltóztassatok megnézni Patay László Európa-hírű festőművészünk (sajna már nem él) falképét.
Róla annyit kell tudni, hogy mindmáig a legtöbb négyzetméter falat beföstő művész (beleértve Aba Novák Vilmost is). Ő csinálta a Parlamentben a Rákóczí-szekkót (amely alól a köztársasági elnök kigyün), a Szegedi Dómban az újabb szekkókat (a kupolát is) stb. stb.
Az akadémia anatómia-tanszékének professzora volt haláláig.
Csákvári munkája az első nagyvolumenű freskó (vizes falra festett temperafestmény, ellentétben a szekkóval, amely már kiszáradt falra kerül föl), még akkor is, ha csak 13 négyzetméter.


(ha már arrafelé ebédeltek - mosoly)
Előzmény: tánczika (199)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 206

Inkább csak koordinálom.:)

Kornél felhívta a figyelmem, hogy Vérteskozmán nincs mobil térerő. Ha odatalál mindenki, akkor nem gond, de az ottlevőket szinte lehetetlen lesz elérni.

Tudom, hogy mindenki kedvére nehéz tenni, de szerintem döntsük el ott helyben, mit nézzünk meg. A csákvári kastély is körbájárható állítólag.

Legyen az, akkor találkozunk vagy Kozmán, vagy Csákváron, aztán időjárástól és hangulattól függően megtervezzük a napot. (lehetőségek: Kozma és környéke, Gánt (akkor is szép, ha a bányába nem jutunk be), Majki tó a vizimalommal, kolostorral)

Előzmény: Tejminátor (205)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 205

Egészen másról beszélek! Én csak a Te elképzelésedet szeretném kihúzni belőled, de ez rém nehezen megy. :-))

.

Találkozunk Vérteskozmán, ott erdei séta vagy faluban maradunk?

.

A hatalmas demokráciával az baj, hogy sosincs közös nevező, így ezt szeretném elkerülni. Mivel Te szervezed, így Te határozod meg a programot. Ha azt mondod, hogy itt menetelün 5 km-t, akkor menetelünk. :-))

Előzmény: tánczika (202)
Tejminátor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 204

Nekem is vas GPS-m. Megkérdezem Apcától, hogy mikor fordulunk. :-))

Előzmény: leitnor (201)
leitnor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 203
Szerintem nem időtervre gondolt. Az nem kell... 10kor találkozunk Kozmán aztán majd ott megbszéljük, hogy mi, merre, hány méter.
Előzmény: tánczika (202)
tánczika Creative Commons License 2008.01.14 0 0 202

Laci, milyen határozottságot szeretnél??

Az elején mondtam, hogy kötettlen séta lesz (legalábbis annak indult..)

Komolyan csináljak időtervet?? Legyen zászlócska is mint a Hősök terén az idegenvezetőknek?

Pont ezt a görcsösséget szerettem volna elkerülni.

Akkor 10-kor Kozma. Ha igény van rá, csinálok időtervet. (persze akkor bele kell kalkulálni az etapokba az esetleges rossz utak miatti csúszásokat, stb.... ugyanmár..)

Előzmény: Tejminátor (200)
leitnor Creative Commons License 2008.01.14 0 0 201
Szerintem is lehet egybőla célhoz megbeszélni a találkát. A többség úgyis benyomja a célt a dzsípíeszbe.
Előzmény: Tejminátor (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!