Keresés

Részletes keresés

Laia Creative Commons License 2006.10.16 0 0 226
Sziasztok!
Naggyon tetszik a topik, már a könyvjelzőim közé is betettem, és minden nap fönn vagyok!^_^
Nagyon érdekel a téma, annyira, hogy elhatároztam:kriptozoológus leszek:)))
Csak sajnos Magyarországon nem tudnak róla valami sokat:( (amikor a könyvtárost kérdezem meg, van e ezzel kapcsolatos könyve, se tudja, miről van szó...-_-')
Az után szerettem volna csak érdeklődni, hogy nem tudjátok véletlenül, külföldön hol lehet tanulni kriptozoológiát? Vagy hogy lehet-e egyáltalán? Egyetem kell hozzá gondolom. De zoológiaira kell járni, vagy van egy külön "kriptozoológiai egyetem"?
Ha tudtok választ esetleg, előre is köszi!:) Hi!:)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.10.15 0 0 225
Dehogy haragszom!!! Inkább örülök, hogy más is nézegeti azt az oldalt!
Előzmény: Eloni (224)
Eloni Creative Commons License 2006.10.15 0 0 224

Valószínűleg:)

De a képen tényleg javítottam vmicskét(csakhogy védjem magam:))

Meg nem is mindenki nézi meg a linkeket, és ezt tényleg érdekesnek találtam. Mindegy, remélem, nem haragszol:)

Előzmény: Sch.Lacika (223)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.10.15 0 0 223
Itt találtad? :)

http://www.theshadowlands.net/creature.htm

Előzmény: Eloni (222)
Eloni Creative Commons License 2006.10.15 0 0 222
Izé, a kép...
Előzmény: Eloni (221)
Eloni Creative Commons License 2006.10.15 0 0 221

Óriás kongói kígyó


A képet 1959 készítette egy belga helikopter pilóta, Col. Remy Van Lierde, amikor a Kongó fölött őrjáratozott.  A kígyó kb. 40-50 láb hosszú volt, háta sötét barna/zöld, hasa fehér.  A feje 3x2 láb méretű, az állkapcsa háromszög alakú volt. Szakember is megvizsgálta a képet, és eredetinek bizonyult. Úgy is bizonyították a lény méretét, hogy összehasonlították méreteit a talaj sajátosságaival. Ahogy a helikopter lejjebb ereszkedett, a kígyó kb. 10 láb magasra emelte fel a fejét, és úgy nézett ki, hogyha a helikopter közelebb repül, megtámadja azt.

 

Amennyire tudtam, élesítettem a képen, hátha így kivehetőbb.

 

Sch.Lacika Creative Commons License 2006.10.15 0 0 220
Új madárfajt fedeztek fel Kolumbiában:
http://news.yahoo.com/s/ap/20061010/ap_on_sc/colombia_bird_discovery

És meglepő módon új emlősfajt Európában:
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,13509-2399572,00.html
eguzki Creative Commons License 2006.10.08 0 0 219

Most olvasom Jens Bjerre "Kalahári" című könyvét, abban leltem rá erre az érdekes eszmefuttatásra:

 

Az antropológia egyik legnagyobb problémája a most élő emberfajok közvetlen őseinek felkutatása. Lehet, hogy az egyik-másik ős még most is él. A darwinizmus százéves jubileuma alkalmából Korovikov, az ismert orosz tudós érdekes gondolatokat közölt az emberiség fejlődéstörténetére vonatkozóan.

Egyátalán nem tekinthető fantasztikus ötletnek - mondotta - hogy nehezen megközelíthető vidékeken olyan emberekre bukkanunk, akik az emberiség hosszú fejlődésének alsó fokán állnak. Emlékeztetett a Himalája szörnyűséges havasi emberére, amelynek felkutatásán számos expedíció fáradozik. Az egyik feltevés szerint a havasi ember csimpánz- vagy gorillaféle lehet. Korovikov azonban a leírások alapján úgy véli, hogy az Australopithecusra hasonlít, tehát arra az emberszabású majomra, amelynek megkövült csontmaradványait Dél-Afrikában találták meg. Még az is elképzelhető, hogy a neander-völgyi ember egyik válfajáról van szó. Emelett szól az a tény is, hogy két lábon jár, ami még a legfejlettebb majmokra sem jellemző. Európában még szakadék tátong a neander-völgyi és a modern ember közt, de Ausztráliában állítólag a neander-völgyi fokon álló ősemberek némely vonása meglehetősen határozottan fellelhető a később élő népeken.

Sch.Lacika Creative Commons License 2006.10.05 0 0 218
Vagy azért tűnt el, mert eredeti volt, és qrvára nem illik a darwini világképbe; vagy mert "semmi különös", és kidobták. Bár ez esetben egy selejtezési jegyzőkönyvnek lennie kellene.
Esetleg valakinek nagyon sokat ér, de ez megint az eredetiség mellett szól...
Előzmény: eguzki (217)
eguzki Creative Commons License 2006.10.04 0 0 217
Ráadásul eltűnt! Ennek körülményeit azonban nem ismerem.
Előzmény: sirocco (214)
sirocco Creative Commons License 2006.10.01 0 0 216
Hát ez az! A Photoshop világában már a fénykép sem meggyőző bizonyíték.
Előzmény: Sch.Lacika (215)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.10.01 0 0 215
A Horrigan által linkeltről kiderült, hogy Photoshop. Az urbanlegends.com-on volt róla szó.
Előzmény: sirocco (213)
sirocco Creative Commons License 2006.10.01 0 0 214

Pedróról már sokat olvastam, tényleg megdöbbentő. Rengeteg a találgatás róla. Ez egy olyan lelet, amelyet elég jól dokumentáltak és vizsgálat alá vetettek. Voltak akik úgy vélték, bebalzsamozott embrió, olyan parányi, de a röntgenvizsgálatok kimutatták, hogy teljesen kifejlődött a fogazata és a csontváza meglett korú emberének felel meg.

Ez egy igazi rejtély...

Előzmény: Sch.Lacika (211)
sirocco Creative Commons License 2006.10.01 0 0 213

Tényleg érdekes, csak az a baj ezzel és az ehhez hasonló leletekkel (?), hogy mindig készül egy fénykép, amely megjelenik itt-ott, rejtélyes dolgokkal foglalkozó portálokon, újságokban, aztán a dolog annyiban is marad. A maradványok mindig rejtélyes módon eltűnnek, mire oda kerülne a sor, hogy antropológusok és más szakértők megvizsgálhatnák.

Az óriásokról: az ókorban és a középkorban feljegyzett adatokat óvatosan kell kezelni, mert erős túlzásokat tartalmazhatnak. Nem kizárt, hogy találhattak óriási csontokat, amelyek akár 3 m magas emberektől is származhattak. Viszont könnyen lehet, hogy ismeretlen, nagy méretű (pl. mamuttól, dinoszaurusztól) származó csontokra fogták rá, hogy emberi csontok, és költöttek belőlük óriásokra vonatkozó legendákat.

Előzmény: horrigan (209)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.09.30 0 0 212
Kicsit keresgéltem óriás és törpe ügyben:

http://www.stevequayle.com/Giants/charts/charts.html

http://www.stevequayle.com/Giants/index2.html
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.09.30 0 0 211
És ez sem utolsó...

http://www.biblelandstudios.com/nuke/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2
Előzmény: Sch.Lacika (210)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.09.30 0 0 210
Én is találtam érdekeset:

http://www.subversiveelement.com/History_Unusual_Remains.html

illetve:

http://weeswaakzaam.punt.nl/index.php?a=2005-10
az oldal alsó harmada környékén.
Sajnos nem beszélek hollandul, így fogalmam sincs, hogy miről szól az oldal. Azt sem tudom, hogy a képek eredetiek-e.

Előzmény: horrigan (209)
horrigan Creative Commons License 2006.09.29 0 0 209

Állítólag ez Nephilim csontváza

 

Állítólag ez is Nephilim holtteste, vhol találtam a neten, h ez a kép Szaúd-Arábiában készült helikopterről. Hogy ez mennyiben igaz az egész, azt nem tudom. Csak érdekesség gyanánt raktam fel a képet.

szabadsag_part Creative Commons License 2006.09.29 0 0 208
miért? ezeknek a létezése bizonyított, s nem daniken által, elég a tanykönyvet kinyitni.
Előzmény: eguzki (203)
Csimpolya Creative Commons License 2006.09.29 0 0 207
Vagy harminc évvel ezelőtt az akkori Élet és Tudományban olvastam, de ez régen volt, és az enlékezet nem mindig megbízható.
Előzmény: eguzki (204)
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.09.29 0 0 206
Itt a folytatás:

http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/brunei-bf-pic/
Előzmény: eguzki (205)
eguzki Creative Commons License 2006.09.29 0 0 205

Érdekes cikk, csak az a baj, hogy tényleg elkélne már valamilyen konkrét bizonyíték, mely megerősíti avagy megcáfolja a hegyi ember -almasz, yeti, bigfoot, yowie stb.- létezését.

Előzmény: Sch.Lacika (200)
eguzki Creative Commons License 2006.09.29 0 0 204
Ennek utánajárok, még nem hallottam róla!!
Előzmény: Csimpolya (201)
eguzki Creative Commons License 2006.09.29 0 0 203
Ez inkább valamilyen bibliatörténeti topik témája lehetne....
Előzmény: szabadsag_part (202)
szabadsag_part Creative Commons License 2006.09.28 0 0 202
az óriások nefilimek már szóba kerültek mint kriptozoológia tényezők, amelyeknek létezésük bizonyított?
Csimpolya Creative Commons License 2006.09.26 0 0 201
Eszembe jutott valami, éspedig az Irimote macska. Ezt Japán Irimote szigetén fedezték fel, ami nem nevezhető egy gyéren lakott, egzotikus helynek. Persze mindenki ismerte, de azt hitték, hogy elvadult házimacska. A konkért állattani besorolás valamikor a hatvanas évekdben történt.
Sch.Lacika Creative Commons License 2006.09.26 0 0 200
http://www.brudirect.com/DailyInfo/News/Archive/Sept06/260906/nite01.htm
eguzki Creative Commons License 2006.09.15 0 0 199

Egy kis Yeti-kronológia:

 

1832: B. H. Hodgson brit képviselő Nepálban arról számolt be, hogy egy szőrős teremtmény megtámadta a szolgáját. A helyi törzsek elmondták, hogy ők "rakshas-nak" azaz démonnak nevezik. Ez az első beszámoló, ami egy európaitól származik.

 

1889: Egy brit tiszt (L. A. Waddell) hatalmas lábnyomokat talált a hóban Szikkim (India) területén, egy hegyen. A helyiek elmondták neki, hogy ezek a Ye-ti, egy emberszerű lény nyomai, akik igen gyakran megtámadják az embereket!

 

1913: Kínai vadászok egy csoportja arról számolt be, hogy megsebesített és elfogott egy emberszerű lényt, amit (vagy akit?) a helyiek csak "havasi embernek" hívnak. A szőrös lényt állítólag öt hónapig tartották fogva, míg elpusztult. A jellemzések szerint fekete, majomszerű arca, hatalmas teste van amit ezüstös hosszú szőr borít. Kezei és lábai emberszerűek és a lény rendkívüli testi erővel bírt.

 

1914: J.R.P. Grent brit erdészeti katonatiszt, aki éppen Szikkim tartományban tartózkodott, beszámolt arról, hogy hatalmas lábnyomokat talált ,amik minden bizonnyal egy hatalmas és furcsa lény nyomai.

 

1921: A Howard-Bury vezette brit hegymászó expedíció tagjai éppen a Mount Everest északi oldalán tartózkodtak, amikor észrevettek néhány sötét alakot egy távolabbi hómezőn. Amikor elérték a helyet (kb. 17 500 láb magasan), a furcsa aalakok már eltűntek, de hátrahagytak néhány hatalmas, emberszerű lábnyomot a hóban.

 

1923: Alan Cameron, aki szintén egy Mount Everest expedíción vett részt, megfigyelt néhány hatalmas és sötét színű alakot, akik messze fenn a hóhatár feletti térségben meneteltek egymás mögött. Amikor két nappal később elérték a helyet, számos felvételt készítettek a különös, hátrahagyott nyomokról.

 

1925: Egy görög fotós, név szerint N. A. Tombazi, aki a Nat. Geo. Soc. tagjaként tartózkodott a Himalájában, megpillantott egy furcsa teremtményt, amit később úgy írt le mint egy: "Pontosan úgy nézett ki mint egy emberi alak, éppen néhány törpe Rododendron bokor közül húzkodott ki valamilyen gyökereket". Tombazi ekkor kb. 15 000 láb magasan járt, később elérte a kicsiny bokrokat de mindössze néhány különös nyomot talált a hóban.

 

1936: A H. W. Tilman vezette expedíció néhány furcsa lábnyomot talált a hóhatár közeli térségben a Mount Everest lejtőin.

 

Folyt köv.

 

 

 

eguzki Creative Commons License 2006.09.15 0 0 198
Érdekes, bár ezek a lábnyomok nyilván további vizsgálatokat igényelnek. Azt olvasom ,hogy néhányukat medvenyomoknak határozták meg, de a medvének karmai vannak, ezeken pedig inkább az emberi ujjakhoz hasonló a lenyomata.
Előzmény: Sch.Lacika (195)
sirocco Creative Commons License 2006.09.14 0 0 197
Engem meg valami vadkecskefélére emlékeztet :-)))))
Előzmény: ftonyo (196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!