Keresés

Részletes keresés

sx7 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29120

ellenpéldaként írtam. :D

 

Előzmény: verkri (29104)
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29119
Torghellet megint 60. percbe csereltek le (2-1). Korsos viszont vegig volt de kikaptak
bagira11 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29118
Remélem legalább a Barca-Pana meccseket adni fogják...
Steve the Great Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29117
Na, épp most akartam beírni... :) hajrá Pana! :)
OFF
Közben Ronaldinho akasztott egy jókra gólt szabadrúgásból... :o Hajrá Barca is! :)
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29116
En Varsoba vagyok, nem tudom.
Előzmény: bagira11 (29115)
bagira11 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29115
Közvetítik valami értelmes csatornán?
Előzmény: zdzicht (29114)
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29114
Mar 2-0 igaz nem a Torghelle lotte de tole indult a Pana paradeja!!
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29113
kurva jol kezdodott a Torghellenek!!!!!!!!!!! O kozdotte ki a 11-est neki koszonhetoen vezet a PANA!!!!!!!!! Hajra MagyaroK!!!!!!!!!
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29112
En is ugy gondolta de biztos voltam benne hogy valahol olvastam hogy ma is lessz.
Lengyel sport ujsagba azt irjak hogy holnap jon Vitoria Guimares Krakoba wislawal jatszani visszavagot (az eslot Dragonerek nyertek 3-0) szoval azt irjak hogy csatlakozik a csapathoz magyar valogatott Attila Dragoner, hiszen o nem is valogatott, nem is tudom mert LM nem hivja be a keretbe mikor o volt a portugal bajnoksagnak az alomcsapataba?? Mindegy holnap nezni fogom hogy jatszik a Dragoner es leirom nektek.
Hajra Magyarok, Wisła ne hagyd magad :-))
Előzmény: Prücsökk (29111)
Prücsökk Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29111
U17? Két nap egymás után? Az még a felnőtteknek is sok :))
Előzmény: zdzicht (29110)
zdzicht Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29110
Mi van Lengyelekkel?? En mindent tudok jol roluk, ha valami konzultacio vagy kerdes vagy osszehasonlitas akkor kerdezzetek :)))


TORGHELLE MEGINT KEZDO BL-ben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hajra Magyarok!!!! Korsos is

Ma nem jatszottak U17-sek??
Előzmény: numero51 (29090)
h3o Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29109

Én arra céloztam, hogy egy fordulót sem lett volna szabad kihagynia, azért mert épp mással tárgyal. A válaszod szerintem ezzel nem nagyon van összefüggésben, de megpróbálok reagálni.

Ennyi kipróbált játékos mellett természetesen vannak olyanok is, akik viszonylag jól beválnak. Sokan viszont nem.  kovácspétereken, molnárbalázsokon meccsek mentek el, és nem lehet azt mondani, hogy gyenge teljesítményük váratlan lett volna. Ha viszont nem hasraütés, vagy üzleti érdek döntött Kovács mellett, hanem a norvég bajnokság alapos tanulmányozása, akkor kérdés, pl Józsi a Slavia legjobbjaként miért nem kapott lehetőséget. Vagy Nikolov hogy kerülhet be, amikor katasztrofális teljesítménye miatt kikerült a Debrecen kezdőjéből is?

A játékosok külföldre szerződése alapvetően természetesen az EU-csatlakozás következménye, amihez Matthäusnak és Filipovicsnak köze volt az pl az, hogy Gerát már a BL-selejtező előtt el kellett adni, amivel talán az utolsó reális BL-lehetőségünk úszott el. Ez nem tudom mennyiben volt jó a magyar focinak. Gera Matthäusnál semmivel sem játszik jobban, mint korábban (Böőr sem), sőt gyakran szenved a változó posztokon.  (Ha az, hogy Gera gólt lőtt a Chelsea-nek Matthäus érdeme, akkor Király, Huszti szerencsétlen szerződése is az ő felelőssége.) Hajnal teljesítményén is lehet vitatkozni, azonban őt nem elfelejtették, hanem három évig 0 meccset játszott a Schalkéban és csak 2004-ben küzdötte vissza magát egy belga kiscsapatig a német harmadosztályból. Ugyanilyen furcsa Egervárit átkozni, amiért csak 9 gólt lőtt nála Torghelle, hiszen azóta bajnokin még nem szerzett gólt. Ez nem egyedi, Horváth Ferenc is rúgott gólokat a Cottbus, vagy a Maccabi kispadjáról érkezve. Szabiccsal Matthäus szinte azonnal összeveszett és hosszú ideig nem játszhatott. Korsóst pedig Matthäus sem hívta meg  (egy kivétellel), még  a bajnoki cím, vagy a BL-szereplés kiharcolása után sem, csak most.

Előzmény: kannibál Kovács (29099)
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29107

 

Az a baj, hogy már ott tartunk, hogy több magyar játékost fedeznek fel külföldi szakemberek, mint a magyarok. A magyar edzők gyengék. Sajnos. Lásd a mai igazolást!

Előzmény: verkri (29101)
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29106

 

Emlékszem, Szabicsot a szurkolók követelték hetek óta, mire berakta az a "szakember".

 

És arra emlékeztek, amikor a szurkolók csapata 2-1-re legyőzte a hivatalos válogatottat? Na, ott bukott először nagyot a szakma. Vagy ki tudja hányadszor...

Előzmény: kannibál Kovács (29099)
Darwin Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29105
szerintem a jelenlegi válogatott legnagyobb érdeme, hogy egyre inkább SZeretik a szurkolók stadionba-tévébe egyaránt. alap dolog, de ez már régóta nagyon hiányzott a válogatottnak
pl.: ha apu nézi a meccset a tévén, szurkol, akkor kap kedvet a fia focizni, ha sokan kimennek meccsre van jegybevétel, élmény meccsre járni, majd egyszer már talán sikk, ha szeretik a játékosokat az motiválja őket, akaratosabbak-lelkesebbek lesznek, jobb eredmények jönnek... aztán ez a folyamat párszor körbeforog, felpörög és lehet egy jó/jobb válogatott/magyar futball
Előzmény: bratislava (29092)
verkri Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29104
Az egy másik hozzászólásra volt válasz, de egyébként igazad van. :)
Előzmény: sx7 (29103)
sx7 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29103
Valóban csak 1 külföldi edző lett bajnok nálunk.....
Előzmény: verkri (29101)
sx7 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29102

Habár kurvára nem tartozik ide,de abban az országban ahol az MTA(Magyar Tudományos Akadémia) pénzügyi gondjai enyhítésére , megoldást keresvén azt a lehetőséget is megemlíti ,hogy ne fizessen a beszálítóinak.

 

Erre nem tudok mit mondani.

Morális válság van de kva nagy.Ráadásul megy az irigység is.

Ez a fociban is kijön.Elég csak a csapatod vezetőjét megnézni.Belegondolni is rossz ,hogy mi mehet a háttérben!!!És közben meg  téged , mint szurkolót szopatnak, mert ugyebár szereted a klubodat....

 

És ez csak a foci.

 

Micsoda (Rö)hely....

Előzmény: Kcsita (29098)
verkri Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29101
Azért a kivételek listája is legalább ilyen hosszú lenne. :)
Előzmény: kannibál Kovács (29099)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29100

Még egy gondolat a külföldi edzőkról. Több helyen is olvastam, hogy amióta Aldo Dolcetti a Honvéd edzője, ugrásszerűen javult a kispestiek erőnléte. Érdemes lesz a hazai "szakmának" elgondolkodnia, ha bebizonyosodik, hogy ez a nevenincs, fiatal, pályakezdő kis olasz képes olyan szintre felhozni egy magyar csapat fizikai mutatóit, hogy ezzel érzékelhetően feljavítsa a teljesítményét. Nem kedvelem a Honvédot, de ez az olasz tréner nagyon szimpatikus. 

Az is elgondolkodtató, hogy az idei év három vitán felül legjobb csapatában (MTK, Debrecen, Újpest) az a közös, hogy mindháromnál dolgoztak vagy jelenleg is dolgoznak belga illetve holland erőnléti edzők. Vajon van-e összefüggés eme csapatok eredményessége és az előbb említett tény között?

kannibál Kovács Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29099

Azt speciel nem tudom, hogy a legutóbbi hétvégén járt-e Lothar bajnokin, de azt lijelenteni, hogy nem szokott magyar bajnokikra járni, finoman szólva ferdítés. Máskülönben hogy fedezett volna fel annyi tehetséges játékost, akik esetében szinte kivétel nélkül mindenkinél bebizonyosodott, hogy neki volt igaza?

 

Böőr Zolit pl. talán két bajnokin látta játszani, és már áradozott róla. Míg Gelleinél többnyire tartalék volt, nála kulcsember lett, és egyelőre Böőr törökországi teljesítménye is őt igazolja.

Gerát egyszer ha látta és azonnal csapatkapitányt és irányítót csinált belőle. Matthaus érkezéséig Gera egy posztját tekintve bizonytalan - többnyire csatárként szenvedő - a cselei miatt agyonajnározott, ugyanakkor komolyan nem vett "gyerek" volt. Matthaus óta nemzetközi kvalitású középpályás lett belőle.

Husztit és Takácsot egyértelműen ő fedezte fel.

Halmosi is nála lett először komolyan véve, bár az tény, hogy korábban is beválogathatta volna. Gellei elvétve vette csak be a keretbe.

Rajczi szépen alakuló karrierjében szintén komoly szerepe van.

Juhászt és Torghellét bármelyik kapitány beválogatta volna, de nem biztos, hogy ilyen karriert futnak be. Az MTK-ban Egervári alatt Torghelle csak elvétve rúgott gólt...

Az itthon elfeledett Hajnal is az ő találmánya. A tavalyi svéde meccs óta Hajnal még nem játszott rosszul a válogatottban.

 

Közben...

A válogatottban mindig oroszlánként küzdő Urbánt Bicskei három és fél év alatt egyszer sem válogatta be.

Sándor Tamás hat év alatt mindössze egyszer játszott Bicskeinél és Gelleinél.

Szabicsot Gelleinél úgy kellett bekönyörögni a keretbe, pedig már szórta a gólokat Grazban és az U21-es csapatban is.

Mai szemmel nézve röhet, hogy az ereje teljében lévő Éger, Stark és Komlósi mellett (pontosabban helyett) Gelleinek Juhár volt a kedvence.

Bicskei Lipcseiről, Gellei pedig Korsós Györgyről feledkezett teljesen el, ami enyhén szólva túlzás volt.

 

 

 

 

Előzmény: h3o (29095)
Kcsita Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29098
Sok külföldi edző, és tőke beáramlott Törökországba, Japánban, Dél-Koreában, és láss csodát a fejlődés beindult! Nem volt ott furkálodás, de, ami itt megy nálunk, kész kabaré!
Előzmény: Bacilus Benő (29097)
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29097

 

Érdekes, hogy milyen nagy lett a felzúdulás, hogy külföldi lett a szövkap és most is külföldi edzőt akarnak az NBI-be. Dehát mondjatok akárcsak 3 magyar edzőt, aki jó lenne szövkapnak, ÉS KIJUTNÁNK VELE A KÖVETKEZŐ VILÁGVERSENYRE!

 

Egyet se tudok. Vagy talán kettőt. A sok magyar edző mind dilettáns. Nem tudják a szakmát, azt se tudják, hogyki a jó magyar játékos, és ki nem. Ma is leigazoltak a brazil I. osztályba egy nevesincs ismeretlen magyar kapust.

 

Király is viszonylag ismeretlen volt, mielőtt külföldre igazolt, Fülöp is, Torghellét és Husztit is Lothar "találta". Szóvl a magyar edzők inkább ne a pro licencet ordítsák, meg, hogy mennyit keres Matthaus (előbb hozzák nyilvánosságra a saját szerződéseiket, hoppá, aztán kérjék a másét!), hanem vagy tanulják meg a szakmájukat egy náluk tehetségesebbtől külföldön, vagy menjenek villanyszerelőnek.

Előzmény: kannibál Kovács (29094)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29096

Novemberben meccs nap (asszem 16.), gondolom akkor is játszunk.

Előzmény: kannibál Kovács (29094)
h3o Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29095

Ha jól tudom, hétvégen pl. egy bajnokit sem nézett meg. Az is a dolga lenne.

Előzmény: kannibál Kovács (29094)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29094

Egy kis statisztika.

Hány válogatott meccset játszott a magyar válogatott egy-egy évben a mexikói VB óta?

 

1986 (Mezey, Komora) - 10 (ebből kettő a komolytalan Ázsia-válogatott ellen)

1987 (Verebes, Garami) - 9

1988 (Bálint, Mezey) - 11

1989 (Bicskei) - 9

1990 (Mészöly) - 10

1991 (Mészöly, Glázer) - 12

1992 (Jenei) - 11

1993 (Jenei, Puskás, Verebes) - 9

1994 (Verebes, Mészöly) - 12

1995 (Mészöly) - 8

1996 (Csank) - 8

1997 (Csank) - 11

1998 (Bicskei) - 9

1999 (Bicskei) - 10

2000 (Bicskei) - 9

2001 (Bicskei, Gellei) - 11

2002 (Gellei) - 9

2003 (Gellei) - 9

2004 (Matthaus) - 15

2005 (Matthaus) - eddig 8, a továbbiakban még 2 tétmeccs, és egy decemberi amerikai túra esetén 2-3 barátságos meccs várható.

 

A fentieknek semmi köze az eredményességhez. Mindezt  azért írtam le, mert hihetetlenül felidegesített az, hogy ez a színvonaltalan bulvárlappá lezüllött NS (a többi újságról most inkább nem beszélek...) már n+1. alkalommal kezdte azt sulykolni, hagy Matthaus alig dolgozik néhány hetet egy évben, szövetségi kapitányként szinte semmi dolga nincs. Ez lehet, hogy így van, de ne feledjük el, hogy ez az eddigi kapitányokra is érvényes volt. Kivétel Verebes és Garami (ezért van megvastagítva a nevük). Ők ugyanis klubedzők is voltak eközben (sőt a Mágus 1987-ben még az olimpiai válogatottat is irányította, ezért van aláhúzva a neve, akárcsak Gelleié, aki 2001 őszén néhány napig párhuzamosan az U21-es csapat trénere is volt). Aligha hihető, hogy Matthaus kevesebbet dolgozna, mint az eddigi kapitányok. Nemcsak a meccsek száma igazolja azt, hogy Mexikó óta ő a legtöbbet dolgozó kapitány. Soha ennyi tengeren túli túra, egyhetes edzőtábor, februári meg decemberi meccs nem volt még, nem beszélve a B-válogatottról, meg a Puskás Ferenc-válogatottról. Arról sem beszélve, hogy a korábbi kapitányok többségével ellentétben Matthausnak László Csaba, majd Szalay László személyében csak egy pályaedzője volt/van, ezért az edzéseken is több munkát kell személyesen végeznie. Vagyis a lényeg: olcsó és alattomos demagógia, a legocsmányabb hazugásg azt sulykolni, hogy Matthaus nem dolgozik!

bratislava Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29092
pontosan. és akkor még a szerethetőségről, a lelkesedésről, az akaratról nem is beszéltünk...sztem az a 21 ezer szurkoló a svéd meccs után ezt díjazta tapsával..és nem mást.
Előzmény: HT Miskolc (29091)
HT Miskolc Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29091

Lengyelo. - Horváto.
Litvánia - Bulgária
Grúzia - Izland

csak ezzel a 3 párossal van gondom :-)

 

ha csak egy paraszthajszállal is, de jobb a jobb oldal...

 

és ahogy itt korábban többen is kifejtették, nem feltétlen a 3. hely számít, hanem a megszerzett pontok... az meg már több, mint amennyit a gelei cspaat produkált..

 

Előzmény: numero51 (29090)
numero51 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29090
Svédo. - Svédo.
Lengyelo. - Horváto.
Litvánia - Bulgária
Grúzia - Izland

Így gondolom nagyjából az erősorrendet. Tehát nem a lengyeleket hasonlítottam a svédekhez.

Ha Lothar beviszi a 3. helyre a csapatot, akkor gratula. De addig ne beszéljünk előrelépésről.
Előzmény: HT Miskolc (29085)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29089

Ajánlom zsigri 28662-as hozzászólását: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=47474513&t=9018358

 

Ennyire lehet őt komolyan venni.

Előzmény: mintavöcsk (29086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!