Keresés

Részletes keresés

Sigma2 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8493
Üdv.Mindenkinek!Bundikám!! A tápodról nem kivánok mondani semmit,arról már a tőbbiek elmondtak mindent.De az újraforasztott mikecsatlakozó okozhat brummot abban az esetben,ha "véletlenül" ősszecseréltél 2 vezetéket.Mike nélkül is brummos?Lehet ,hogy még visszább kellet vólna ólvasnom a hozzászólásokat és  már szerintem ezt is kiveséztétek.Baráti javaslatom:Tápot NE javitgatsad az nem fog sokkal jobb lenni ahogy fotókat látom örülj,hogy jön ki belöle valami amivel a rádiód egyáltalán megszóllal.Higyj a többieknek és én is csatlakozom hozzájuk:Egy jó táp,ami stabilizált, szürt és legalább tud 8-10 ampert.Most, hogy főldelt-e,hát ez nem lehet kérdés.Egy gyári oszt kész.Ja és az se egy hátrány ha van benne rövidzár és tulláram védelem.Na igy hirtelen a tápról ennyit.Antenna:5/8-os függőleges körsugárzó 27Mhz-en rezonanciába hozva 50-omhos talpponti ellenállásal 50-omhos kis csillapítású antennakábel /RG-213/.Aztán antenna fel SWR le oszt jöhet a rádió.Rádió:Kinek-kinek pénzbukszája szerint/jó a Paci hidd el,arra meg különösen elég ,hogy a hatóság esetleg szemezzen vele.2001 jan.1-től stb.Erről itt nem sok szó esik,de ez csak igy van.Viszont kisérletezgetni lehet néha kicsinykét, meg jó is az,ettől még ugyanugy dübörög a gazdaság.Szerintem.Na ennyi volt a maesti szent-evangélium.Oszt a terjedés szálljon minden antennának látszó tárgyra.Csákó.
Előzmény: Bundás86 (8483)
zebra2 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8492

Birod még? :)

Gyűjtsd a zsét. Tudod. Antron99 :D

Előzmény: Törölt nick (8477)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8491
Én is megyek! Csákány mindenkinek!
Előzmény: Ádám73 (8490)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8490

Én viszont elköszönok mára,joéjt nektek,holnap leszek!

 

Adam

Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8489
Egyébként, ha tényleg a helyén lesz majd az antenna, szerintem én leszek majd az ország legkeletibb stabil állomása ... ez azért jól hangzik! Bár jobb lenne ott kötép tájon lenni...
Előzmény: Bundás86 (8488)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8488
Hát most nem hallok semmit, mert az antennát leszereltem, mert féltettem, hogy a szél elintézi...igy most TV-zek... :((
Előzmény: Ádám73 (8487)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8487
Ha az antennad rendesen a helyere kerul,tapod is megoldodik,biztos jobban kinyilik szamodra a vilag,kinyilik a radiod fule.Most pl eleg jo pörgés van k39 usbn.
Előzmény: Bundás86 (8486)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8486

OK! Megdumáltuk!

 

Sajnos másoktól is hallottam már, hogy kihalt a 27 mega. Én ha 5 különböző emberrel tudok egy nap beszélni, nekem már megérte kint ülnöm a rádióval egész nap...akkor milyen lehetett "régen"??? ISTENEM!!!

 

Tényleg nagyon kár, hogy nem laksz mondjuk egy kicsit közelebb!!!

Előzmény: Ádám73 (8485)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8485

Semmi gond.

 

Ezert van a forum,hogy ilyeneket megvitassuk,segitsunk egymasnak.

Akik ismernek tudjak hogy nem vagyok szajhos,szivesen maszok tetore cbsnek antennat telepiteni/hangolni,tapot radiot megjavitok ismeros cbseknek anyagaron.Hozzateszem,mivel 3-4 eve csak gyült a por a radiomon ezert nem is foglalkoztam abszolut a cb javitassal.Aki regen cbzik az biztos hallotta a ondast"a Cb-s ott segit ahol tud"Hidd el ez igy van.Persze vannak sajna kivételek.

Amit viszont sajnalok,hogy nagyon  kihalt a 27 mega,es a keves beszelgetesben sok a tragar beszed...felreertes ne essek,szoktam karomkodni,de ha egy mod van ra radion nem.De pont azert van szukseg olyan lelkes emberekre mint Ti hogy hátha valamennyi visszajon a nem is olyan regi CB-s életből.

Előzmény: Bundás86 (8483)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8484
MEGÍGÉREM!
Előzmény: Ádám73 (8482)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8483

Csak higgadtan, nyugodtan...

DeTomaso csak az életemet félti, mert ő tudja, hogy nem értek az ilyen dolgokhoz, hanem csak kísérletezek!!! A mikrofont is átforrasztanom egy délutános program volt...szóval ez már tőlem óriási teljesítmény!!! :))

 

Ádám!Ezzel nem leizélni akartalak, így nagyon kérlek, ne vedd annak! De most már Te is tudod, hogy szinte közöm sincs az elektronikához...még...

Tökre rendes voltál velem, mert egész este/délután segítettél, hétha sikerül megoldani a táp kérést...

 

De most már tudom, hogy Rád is számíthatok bármikor...

 

Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8482

Konkluzio:

Bindas! Ha meglesz az uj tapod ezt jobb kézzel bal váll fölött minnél messzebre :)

A roncsrol képeket kérunk :)

Előzmény: Ádám73 (8480)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8481
Igy most már tisztán látok, és ezt is tudom...
Előzmény: Ádám73 (8478)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8480

"Ha van feszultseg mero muszered akkor kosd ra a tapra vetelben merj feszultseget,majd ssb modban pl futyulj egy hosszut es kozben nezd a feszultseget hogy mennyire eseik."

 

En ezt irtam,nincs bene szo kotoraszasrol.

 

"

Csak tanácsaid végett nehogy addig kotorásszon a "tápban" míg több mint 13 voltot mér a végén..."

 

sztem a ketto nem ugyanaz,ha idezel akkor idezzel legyszives.

 

Reszemrol befejezettnek tekintem.

 

Amugy egyet ertunk.

 

Adam

Előzmény: Törölt nick (8477)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8479

"hajszárító dugalj", de tényleg olyan.. ez jó :))) Na most már akkor szerintem mindennel tisztában vagyunk!

 

Vagyis kaka a táp és kész....megyek is a garázsba a FABIA akksiért.... :))) apám meg majd "meg CB rádiózik" :)))

 

Persze, hogy jót akartok/akartatok mind a ketten...

Előzmény: Törölt nick (8477)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8478

Ha olyan csatlakozo van a keszuleken mint pl a szamgep tapkabelen akkor az foldelt(elvileg)ilyenkor a keszulet fémhazara ra van kötve a tapkabel 3. azaz a védőföld erintkezoje.Termszeszetesen ennek csak akkor van ertelme ha van megfeleloen kialakitott vedofoldeles a fali dugaljban.ilyenkor ha valamiert a femhazra rakerul a fazis,levagja a biztit es nem engedi visszakapcsolni amig le nem valasztod a halozatrol a hibas keszuleket.de ha nincs vedofold,akkor megette a cica az egeszet.Es itt johet a miert nem joa a gazcsore,vizcsore,radiatorra kotes  a normalis foldeles helyett...azert mert mindharom esetben hasznalhatnak barhol muanyag csoveket,es ha a haznal nincs a csohalozat kulon lefoldelve/egyenpotencialra hozva akkor csunya dolgok tortenhetnek a zuhanyzo csaladtaggal.

 

Ahol az altalad mutatott csatlakozo van,az adott keszuleket szigoruan tilos foldelni mert az kettos szigetelésu.(tapodat ne vedd ebbe a kategoriaba,mert az max into peldanak jo)Pl.hordozhato radios magnok,videok,tvk,stbstb.

Előzmény: Bundás86 (8476)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8477

Végülis jót akarunk neki mindketten.

Csak tanácsaid végett nehogy addig kotorásszon a "tápban" míg több mint 13 voltot mér a végén...

 

Az aksi a RÁDIÓ SZEMPONTJÁBÓL mérvadó, a 220V most le van... Tehát ha aksiról nem búgócsiga a rádió, és nem is "bugyog" akkor a táp a rongy.

 

De most hogy látom a Bundás "hajszárító dugalj" csatlakozóját, ezen formán fölös is keresni földelést hozzá.

 

A Mascot tápban megvalósított kettős szigetelés AZ AMI, és jól van elkészítve. Nem véletlenül tápláltak anno telefon bázisállomásokat is róla.

 

De nem hinném hogy a Bandi "tápja", mint villanyszerelési műanyag doboz bármiféle kettős szigetelésű elvet megvalósít.

Látatlanban nem hinném, közelről meg nem vagyok rá kíváncsi.

 

És nem vagyok távgyógyító sem.

Előzmény: Ádám73 (8475)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8476

Nekem műanyag házas a táp, de a belsejében van egy fémlap, és arra van egy pár "izé" forrasztva meg csavarozva...

 

A ti tápotoknál olyan dugó megy a konektorba, mint a számítógépé? Mert az én tépomnak olyan a dugója meg a vége, mint egy magnó vezeték...

Előzmény: Ádám73 (8475)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8475

Abba nem halt bele senki hogy megmerte a 13,8 V ot.

De legyen igazad,ne merje.

Bundas! ha nem oldodik meg a tap kerdese,itt megigerem mindenki elott Szerzek neked egy megbizhato tápot.

Halkan megjegyzem,jelenlegi tap eseten hiaba is lenne az amugy elengedhetetlen vedofold.

Femhazas tapnal kozelezo,bar pl a mascot femhazas tap kettosszigetelesu amit viszont szigoruan tilos foldelni!.

Az meg hogy idosebb vagyok e vagy sem tokmindegy.

Előzmény: Törölt nick (8471)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8474

Persze persze, szólok előtte természetesen, hogy Neked is jó legyen!!!

Ára TERMÉSZETESEN LESZ, és nem hat doboz multi, hanem legalább 2 karton...de ezt majd..

Meglesz a védőföld tavasszal, mert akkor fogjuk a házat és a TETŐT felújítani....a tető felújítás meg pont jó lesz, mert majd jön az ács és kilöki majd az antennát a tetőre... :))))

 

Előzmény: Törölt nick (8470)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8473

"Ez esetben az akksi sok szempontbol nem mérvado..pl teljesen fuggetlen táplálas."

MIÉRT IS NEM?!

 

Tobbek kozt azert mert nincs a 230 V-os halozatra kotve,tehat halozati oldalrol nem erkezhet semmi zavaro korulmeny,sem a 230 voltos halozat esetleges rossz felepitese,sem a rosszul,gondatlanul megépitett tap miatt.

 

Mas f@szval csalan c. mondat...ugygondolom hogy nem mondtam neki hogy mukodes kozben kotorasszon a 230 ban,van a Bundas is annyira ertelmes ember hogy amikor pl kikoti probabol a ventit akkor arra az idore kirantja a konektorbol.

 

Brum mentesseggrol annyit:Jelen esetben NEM puffer gondrol van szo,hisz az nem akkor jon elo amikor bedugjuk a mikit vagy ha tapizzuk a miki szigetelt vezeteket,,hanem folyamatosan jelen van esetleg nagyobb aramfelvetel eseten...de errol most nincs szok hisz vetelben elenyeszo az aramfelvetel.

 

Tekintettel arra hogy igen messze lakom tole csak ilyen forman tudok neki segiteni.

Előzmény: Törölt nick (8468)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8472

Ezt el is felejtettem mondani... a múltkor mikor még jóidő volt, rádióztam és nem tudom már kivel beszéltem, de szó szerint azt mondta, amit Te, hogy egy kicsit bugyogós :) a hangom... de csak néha néha...szóval akkor tényleg kula a táp. Azt hittem, hogy más miatt szarakodik a hangom az ellenállomásnál...de most már akkor kiderült minden :)))

 

Multiméter volt nálam kölcsön, de már nincs nálam...

 

Én is úgy tudtam, hogy a STALKEK IX-esben is ilyen végfok van. Mi is DeTomasoval 18-20 wattot mértünk..

Előzmény: Ádám73 (8469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8471

Maximális rádiós és elvtársi tiszteletem!

Valószínüleg idősebb is vagy mint én, amit tisztelek, de könyörgöm:

 

NE KÖSSÖN MÁR EZ A GYEREK SEMMIT SE A TÁPÁGBA! Pláne áramot ne, se ki, se be.

Bírjátok ki amíg eljut hozzá a táp és kész.

 

Előzmény: Ádám73 (8469)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8470

A tápom Anyáméknál van, pár kilométerrel arrébb. Mielőtt jössz, legalább egy nappal előtte csörögj!

Anno "Dodi" bácsi csinálta, 13,8V, toroidtrafó, 6/7 amper terhelhetőség.

 

Ára... Legyen ára?...

LEgyen. ;-) Mondjuk hat doboz "sötétkékmulti", vagy két zsugor "kokakólalájt".

Csak rossz nézni amit ezzel az izével csinálsz.

 

Apropó. A Radar-féle táp... Szóval szintén kéri /kérné/ a védőföldet. MEgkapja már nálatok valahogy?

Mikró mögött? Hűtő mögött?

Fel fogom koncolni az összes naményi villanyszerelőt bazz... AKi nem épít védőföldet egy lakóházba, kezét töretném.

Védőföld nélkül én nem bízon semmiben.

Előzmény: Bundás86 (8467)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8469

Igazábol a paci szempontjabol szerintem nem,de az fugg attol is hogy mennyire stabil a tap..mert ha 1 A kimeno aram eseten mar leesik a kimeno fesz pl 11,5 voltra akkor mondjuk a radio max aramfelvetele eseten ami pl 2 A ssb uzemmodban,akkor valszinu hogy a kimeno fesz mar csak 10 volt kornyeke ami azt eredmenyezi hogy meg-meg roggyan az oszcillatorok stabilitasa es ssb modban a beszed utemeben meg meg randul a hang,cbs nyelven bugyog :)

Ha van feszultseg mero muszered akkor kosd ra a tapra vetelben merj feszultseget,majd ssb modban pl futyulj egy hosszut es kozben nezd a feszultseget hogy mennyire eseik.Pacific ssb 800 rf vegfoka 2sc1969,ebbol 1 db van benne mint pl a stalker 9 ben.anak eleg a 3,5 A.Ha jol emlexem asszem 18 W nyerheto ebből a tranyobol.(grantban 2db van)

 

Adam

Előzmény: Bundás86 (8467)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8468

"...ha van lehetoséged masik táppal kiprobálni akkor probáld."

Megtörtént, frankó volt.

 

"Ez esetben az akksi sok szempontbol nem mérvado..pl teljesen fuggetlen táplálas."

MIÉRT IS NEM?!

 

Megsúgom, hogy minden táp aksi szeretne lenni.

Olyan sima, olyan zavar/brumm mentes. De sokuk meg sem közelíti.

 

Vigyázz a Mascot tápodra, ma már igazi kincs!

 

Továbbá vigyázz, ne bíztasd arra, hogy ezt meg azt nézzen meg még a "tápjában".

Más farkával a csalánt...

Előzmény: Ádám73 (8460)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8467

Hát én is sajnálom, hogy nem jött össze :((

Tényleg jó kicsi :)) Az enyém kétszer akkora, de rosszabb is :)) Nekem ha minden igaz a 13,8 volt megvan, de csak 3,5 amper jön ki belőle. A 9 voltos elem jó ötlet volt :))) Nem kevés az a 3,5 amper egyébként?

Előzmény: Ádám73 (8466)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8466

Sajnalom hogy nem sikerult a tavjav..

DeTomassonak igaza van,nem ér annyit egy nyüves táp mint egy emberélet és a radio épsége!

Itt egy kép az en tápomrol,ez egy kapcsolouzemu cucc,5 A tartosan napokon keresztul,es 6-6,5 A csucsokban amit kiad magabol 13,8 V mellett ugy hogy max 0,01 V-ot esik a kimeneti fesz 5 amper kimenő áram esetén.Rátettem egy 9V os elemet viszonyitasi alapnak hogy erzekelni lehessen a méretét :)

Adam

Táp
Előzmény: Bundás86 (8465)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8465

Sehol semmi! Talán egy kicsit halkabb lett, de az is lehet, hogy már csak én képzelem...

Tényleg jó lenne ha itt lennél a szomszédban!

 

DeTomaso! Kutasd elő a régi tápodat, amiről beszéltünk régebben! Ha megyek legközelebb Nyíregyre, veszek 1 kilóméter koaxot meg akkor a tápot elüzleteljük jó???

 

A fa..om se küszködik...

Előzmény: Ádám73 (8463)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 8464

Na ezt még megnézem....

Előzmény: Ádám73 (8463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!