Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2023.01.25 -5 7 9280

Hülyeségeket beszélsz, persze ez nem újság...

 

Pásztor Nonó a Fradiban 2020/21 szezonban 1.11 gól/meccs, egy évvel később Móváron 2021/22 szezonban 3.28 gól/meccs. Ez egy év alatt szignifikáns fejlődés.

 

Móváron sokkal több játékidőt kap és ez látszik a játékán is. Ennyit arról h nem lett jobb.

Előzmény: Bamberg58 (9279)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.25 -12 0 9279

Óváron rengeteget fejlődött védekezésben is, támadásban meg a leginkább megjátszható magyar beálló kevés hibával.

 


Sokat játszik, de alig fejlődött, pedig nem magas a szint. A Móvár sem szint..

Én mondom? Nem, Golovin szerint is így van, nem került be a válogatottba, pedig két közepes beálló előzte meg... Ez tény, a többi vélemény.

Igaz a kettőből egy, Tóvízi, az EB-n, viszonylag jól teljesített.

 

Ja, Stolle, a Fradi előtt pont ezt produkálta mint itt, pedig nem Elek a kedvencem. Alfonzó már be sem merte tenni, támadásban, pont mint Elek, bár most ő kénytelen.

Előzmény: Igazság80 (9278)
Igazság80 Creative Commons License 2023.01.24 -1 4 9278

"Pásztor még ebből a harmatgyenge magyar beálló mezőnyből sem emelkedik ki"

 

Szerintem meg pont hogy kiemelkedik a mezőnyből, a Fradiban is kiemelkedett volna ha hagyják, de ott sajnos egy olyan edző van aki "pofára" is méri azt hogy ki állhat be játszani sokat és ki nem, nem mindig a tényleg jobb formában lévő játszik.  Egyébként Pásztor a Fradiban BL meccseken nem hagyott ki gólhelyzetet !    Köszönetképp padozhatott, nyilvánvaló hogy el kellett onnan jönnie.

 

Pásztor az Óvár első szezonjában kipipálta a cseh válogatott kollégáját, és az Európa Liga meccseken sem hagyott ki gólhelyzetet míg ki nem dőlt. A bajnokságban gólerős volt és minőségi % lőtt.  Az EB.t hagyjuk, ott is inkább padozott, volt vagy 25 perce játszani amikor a többinek is szarul ment.))   Pedig idén is egy halom gólt és 10 % lövéshatékonyságot rápakol a Vovánál favorizált kollégájára.

 

Óváron rengeteget fejlődött védekezésben is, támadásban meg a leginkább megjátszható magyar beálló kevés hibával.  Idén is a kőkemény selejtezőkett is beleértve már 17 gólnál jár valami cirka 83 % lövőteljesítménnyel, ami igen komoly.  Ezen kívül még labdákat is szerez meg kiállítanak róla rendszeresen, egy zsák hetest ő harcol ki, még gólpasszai is akadnak ami ezen a poszton nem éppen elvárás.  Úgy látom igen komolyan megindult másfél szezon alatt az örökös kispadozásról, a csapata egyik szűken vett legjobbjai közé verekedte be magát.  

 

Na de erről ennyi, mert már kezd úgy tűnni mintha már egy évtizedes befutott világklasszisról írnék.))  Ami még nyilván nem, de kellett egy ellensúly a fenti idézetre, mert szerintem akiben nincs elfogultság irányába, az látja hogy igen jó úton indult el és még épp időben...

 

"Valójában kik azok, akik a Fradiból távozva máshol kivirágoztak, és Elek személyi döntését alapvetően megkérdőjelezték?"  

 

Elég szép listát lehetne már erről írni.  Meg arról is hogy kiket hozott, vagy ki milyen volt az odakerülését megelőzően.  Terveztem már erről egy összefoglalót, de majd ezt akkor már teljes névsorral fogom.

 

Egyébként Szemerey is ide tartozik, tavaly az Európa Liga messze legjobban teljesítő kapusa lett, és mindezt az Óvári védelem előtt tette meg.  Idén is a legjobbak közt van a selejtezőt is ideértve, ha nem úgy véd ahogy abban a románok elleni párharcban (végig 40% felett)  akkor nagy valószínűség szerint csoportkör sem lenne.    De LDVH, Snelder, Szikora, Pásztor, Tóth Niki is ide (fog) tartozni ebben biztos vagyok, akkor Klivinyi (ráadásul őt még félre is kezelték előtte), Szekerczés legjobb szezonja utána Metzingenben volt, de a Montenegrói válogatottakról is kiderült azóta hogy azért használható játékosok.  Ez csak bemelegítés, közel sem teljes lista. 

 

A következő játékos akin majd a közeljövőben nagyon de nagyon csodálkozni fogunk majd hogy mégis milyen jó más helyen, az nem más mint Alicia Stolle.  Már sejtem előre hogy így lesz...

 

 

 

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (9249)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 -5 2 9277

Elek rosszul döntött, amikor Pásztor helyett Kisfaludy mellett tette le a garast.

 

Elek egyik legjobb döntése volt az elmúlt években.

Előzmény: Trombozis4 (9248)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 0 1 9276

Nem tudom, de ez a keret a 3. helyre jó.

Előzmény: Bamberg58 (9274)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -4 5 9275

'

'Az MKSz egy légiós bandát még elvisel a BL-ben (ETO) de kettőt azért már túl soknak gondoltak.'

 Ez egy elég védhetetlen mondat,de te tudod....!'

 

Miért lenne védhetetlen....? Szerintem elég nyilvánvaló h a Siófoknak a légiósai miatt tettek keresztbe.

Ahogy Kirsner mondta: a Fradi BL-indulása a magyar válogatott szempontjából is jobb....

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9266)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.24 -11 0 9274

Ilyen pénzügyi háttérrel és játékoskerettel egy-egy bravúrra jók lehetnek

 

1.2 milliárdból? Mennyi kéne? 10 milliárd?

Előzmény: Tonio 2.0 (9273)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 -1 2 9273

Ilyen pénzügyi háttérrel és játékoskerettel egy-egy bravúrra jók lehetnek, de nem lesznek bajnokok, mit nem lehet ezen érteni?

Írd le azt is, hogyha az MKC vagy a Siófok vezetné a bajnokságot... - kb ugyanannyi realitása van mindnek.

Nyilván történhet csoda, most a reális forgatókönyvet írtam le, ami 10+ éve így működik (a fiúknál ugyanez: Szeged, Veszprém).

Ez a status quo, amit eddig szinte mindenki elfogadott.

Előzmény: Taliga007 (9272)
Taliga007 Creative Commons License 2023.01.24 0 1 9272

Ó hát hogyne, és ha a Debrecen vezetné a bajnokságot, akkor a gonosz MKSZ elgáncsolná őket...

Előzmény: Tonio 2.0 (9270)
Gojira Creative Commons License 2023.01.24 -1 1 9271

Ez is egy városi legenda IMHO.

Előzmény: Tonio 2.0 (9270)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 -2 3 9270

A rendszernek az a lényege, hogy eleve nem alakul ki ilyen helyzet: a Debrecen nem lesz első vagy második.

Az első és a második a Győr és a Ferencváros (a sorrend változhat). Ezt mindenki pontosan tudja.

Előzmény: Gojira (9267)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -4 0 9269

'Ha a Debrecen lesz az első vagy a második, akkor ők indulnak a BL-ben, és az MKSZ semmit sem fog tenni ellene.'

 

Ez esetben valóban nem fog tenni semmit.....

Előzmény: Gojira (9267)
Gojira Creative Commons License 2023.01.24 0 0 9268

"kitoljon"

Előzmény: Gojira (9267)
Gojira Creative Commons License 2023.01.24 -2 2 9267

"Ugyan az a döntés születne mint anna a Sió esetében.....persze kitalálnának valami cirkalmas "magyarázatot" oszt jó napot hogy egy klasszikust idézzek!:-)"

 

Ha egy kicsit is gondolkodnál, nem írnál ilyen szamárságot. Kubatov találta ki a covidot csak azért, hogy kitolsón a Siófokkal? Az a bajnokság nem ért véget, így se bajnok nem lett, se második, se a többi. Tudom, hogy választhatta volna az MKSZ azt, hogy a pillanatnyi állapotot tekinti végsőnek, de akkor is ugyanúgy szidták volna (lehet, hogy még többen).

 

Úgyhogy le kéne szállni erről a "szegény Siófokkal hogy kitoltak" kezdetű városi legendáról. Ha a Debrecen lesz az első vagy a második, akkor ők indulnak a BL-ben, és az MKSZ semmit sem fog tenni ellene.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9266)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -6 1 9266

'Ezért abban korántsem vagyok biztos hogyha egy túlnyomórészt magyar játékosokból álló csapat kerülne BL-közelbe akkor is ugyanígy viselkednének. Szerintem a Debrecennek például zöld utat adnának.'

 

Ha a Loki vagy a Fradi opciók vannak....akkor naivság lenne azt hinni hogy az előbbi kapna zöld jelzést....mert attól nagyon bepipulni Kubi:-)

Ugyan az a döntés születne mint anna a Sió esetében.....persze kitalálnának valami cirkalmas "magyarázatot" oszt jó napot hogy egy klasszikust idézzek!:-)

 

 

'Az MKSz egy légiós bandát még elvisel a BL-ben (ETO) de kettőt azért már túl soknak gondoltak.'

 

Ez egy elég védhetetlen mondat,de te tudod....!

Előzmény: RnD (9264)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -4 7 9265

.....mondanom sem kell (bár neked úgy látszik igen) h ezeket a példákat NEM konkrétan a Mayonnade-igazolásokra hoztam fel. Hanem csak úgy általában.

Előzmény: Tonio 2.0 (9263)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -6 9 9264

'....Ki gondolja komolyan, hogy - például - a Móvárból BL klub lesz belátható időn belül? Mindenki legfeljebb a harmadik helyben gondolkodik sok-sok éve (lásd Érd).

A Siófok volt a kivétel, aztán megmondták nekik, hogy mi merre hány méter...'

 

Azért van egy fontos különbség: a Siófok úgy akart a BL-ben indulni h magyar játékos hírmondónak alig volt a csapatban. Az MKSz egy légiós bandát még elvisel a BL-ben (ETO) de kettőt azért már túl soknak gondoltak. És valljuk be, valahol érthető is ez az álláspontjuk (ahogyan érvényre juttatták az már kevésbé).

 

Ezért abban korántsem vagyok biztos hogyha egy túlnyomórészt magyar játékosokból álló csapat kerülne BL-közelbe akkor is ugyanígy viselkednének. Szerintem a Debrecennek például zöld utat adnának.

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (9247)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 0 6 9263

Hát igen, a francia klubokról és a Final Four résztvevő, világbajnok edzőről NEM SOK JÓT HALLOTTUNK!

Előzmény: RnD (9262)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -6 7 9262

Régóta mondogatja itt néhány fórumozó, akiknek semmiféle belső információja nincs erről. És most elmondta Mayonnade is, akinek szintén nincs erről információja, csak Borsostól.

 

NB Egyébként a 'nekem nem elég ez a pénz' megszokott indok ha egy játékos nem akar egy másik klubba menni és nem akarja megbántani a klubot vagy az edzőjét (nem szokás azt mondani h 'az önök edzőjéről nem jókat hallottam', vagy 'a francia klubokról nem jókat hallottam' etc. etc.) Ilyenkor mindenki a pénzzel jön, az nem sértő.

Előzmény: handy001 (9258)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -3 0 9261

'Mayonnade nem tájékozott a magyar női kézi belső viszonyaiban, miért is lenne.'

 

Nem is dolga hogy mindennel napi szinten tisztában legyen,de azt biztosan tudja,hiszen szándékuk volt,hogy bizony a magyar tehetségek nem igen mozdíthatóak mert anyagilag nem érdekeltek abban hogy pl a Meztben játszanak!

 

Előzmény: RnD (9250)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -7 7 9260

Méghogy Jezic nem motivált? Tudta nagyon jól h a légiósok távozásával még jobban oda kell tennie magát, mert már kevés igazán jó játékos maradt Siófokon.

 

Éppen ellenkezőleg, ha lehet még motiváltabb volt mint korábban (néha a jv-kkel fölöslegesen veszekedett is, amire korábban nem emlékszem).

 

Szóval hagyjuk a hülyeségeket...

Előzmény: Tonio 2.0 (9255)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -6 1 9259

'A Siófok volt a kivétel, aztán megmondták nekik, hogy mi merre hány méter. A kézilabdában sem a patyolattiszta vezetők a jellemzőek, könnyű a tyúkszemükre lépni.'

 

Az egész ország így működik,miért pont a kézilabda lenne kivétel!

Előzmény: Tonio 2.0 (9247)
handy001 Creative Commons License 2023.01.24 -2 6 9258

Csűrjed meg csavarjad csak, Mayonade által a másik oldalról is bizonyított amit már régóta mondogatnak itthon , a pénz miatt nem mennek ki a fiatal játékosok még egy BL csapat hívására sem,pont megfelel ez a közeg nekik.

Előzmény: RnD (9221)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -2 1 9257

'Miért kellene mindig ugyanazoknak a csapatoknak indulniuk a BL-ben? Ez sehol nincs kőbe vésve'

 

Persze hogy nincs kőbe vésve,és időről időre vannak is új belépők!

De a nagy mameluk egyesületek,és itt most minden sportágat beleértek,pont attól nagy mamelukok,mert komoly hagyományokkal bírnak komoly anyagi és játékos kerettel bírnak,és az ilyen óriásokhoz a pénz is magától megy....komoly brand ek jól eladhatóak!

Előzmény: fulees (9242)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -3 1 9256

'Amúgy Pásztor, mióta egészséges és elkezdett egyre többet játszani, jól játszik. Az előző szezonja is korrekt volt már, 80plusz akciógólt lőni beállóként NB1es szezonban, az nem rossz. Most pedig az EL-ben is gólerős. '

 

Rajta abszolút látszik hogy rendben van és végre játéklehetőséget is kap bőven!

Neki szerintem nagyon jót tenne egy két év légióskodás,és nála meg nem tudom mondani miért,de esélyt is látok erre.....főleg ha az EL-ben lez még egy két jó meccse,mert most sokkal inkább szem előtt van a nemzetközi életben.

 

Előzmény: Törölt nick (9234)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.24 -2 3 9255

Hogy jön ide Jezics?

Egyébként Jezics sokkal jobb védő, és levezet a párjával a törököknél, gondolom az utolsó siófoki évében már nem volt túl motivált.

Előzmény: RnD (9251)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.24 -2 1 9254

'A beállós nyilvánvalóan Pásztor. Benne van meg az az X-faktor, amely nemzetközi szintű játékossá teheti egyszer.'

 

Nekem is ő volt az egyik jelöltem,a másik meg Tóvizi!

Előzmény: Süni2 (9229)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -3 6 9253

'....a Siófok pl a szezon közben engedte el az egyik legjobb játékosát (Janjusevicset)...'

 

Nem elengedte. ELADTA.

 

Ugyanis sürgősen kellett a pénz.

Előzmény: Tonio 2.0 (9232)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -4 7 9252

'...Planétát (fejben is) rendesen kikupálták a franciák annak idején, és nem kizárt, hogy előbbre járna, ha Franciaországban marad a rehabilitációja után is. (Persze, ő rendesen rákapcsolt most, nyilván, mert szeretne válogatott maradni. Pál esetében úgy tűnik, vannak fontosabb szempontok, mint a válogatott mez.....'

 

Ha néztél ebben a szezonban MTK-meccseket akkor evidens lehet az is h Pál Tamara még jobban rákapcsolt most (az edzőváltás után) mint Planéta. Szóval ha ebből indulunk ki akkor neki is 'fontos a válogatott mez'.

 

 

Előzmény: Süni2 (9226)
RnD Creative Commons License 2023.01.24 -3 6 9251

'Pásztor még ebből a harmatgyenge magyar beálló mezőnyből sem emelkedik ki....'

 

OK, de akkor Jezic sem emelkedik ki. Mert a tavalyi szezonban ők ketten nagyjából ugyanannyi akciógólt lőttek/meccs (a különbség minimális). És nagyjából ugyanannyi játékidőt voltak pályán.

Előzmény: Tonio 2.0 (9249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!