Keresés

Részletes keresés

pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3693
"Azt hiszem, az altternatív gyógymódok ellen beszélők többnyire csak annyit szeretnének, hogy senki ne vessen el egy gyógyulási ESÉLYT - mert a kemo és a sugár is az adott esetben."

Igen, Reja, én pontosan ezt gondoltam, amikor megírtam a
véleményem,ami itt nem mindenkinek tetszett.Te jobban is
meg tudtad nálam fogalmazni.Még hozzátenném,hogy amit
"gyógyulási esélynek" hívsz,az néha "csak" azt jelenti, hogy
ne rosszabbodjon az állapot,ha már javulni nem tud.De egy
áttétes rákosnak ez az életmeghosszabbítást jelenti!És nem
csak palliatív terápiát,hanem életminőségben is megfelelőt.
Legalábbis így képzelem el.
Előzmény: Törölt nick (3690)
pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3692
"nem is mutottek.Mivel az orvos semmi joval nem biztatott,
igyekszem minel inkabb a sajat kezembe venni a sorsomat."

Kedves Ricsicica,ebből a mondatodból tűnt úgy,hogy orvosi
segítség nélkül érzed boldogan magad már közel nyolc éve,
a hormongyógyszerről akkor még nem írtál. Hadd kérdjem
meg,a műtét miért maradt el?Szintén nem vetetted magad
alá,mint a kemókezelésnek?A korod is megkérdezhetem?A
nicknévhez még annyit,hogy egy kedves topiktárs (nem itt)
a kutyusa nevét variálta sajáttá:-)

Előzmény: ricsicica (3691)
ricsicica Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3691

Kedves Forumozok,

csak egy hozzaszolast irok most, nem valaszolok kulon-kulon mindenkinek, ha nem haragusztok.

Tenyleg nem a kedelyeket szeretnem megbolygatni es foleg nem a kemo/nem kemo, regularis/alternativ vitat szitani. Csak annyit kerek hogy legyunk nyitottak minden irant, ne essunk neki annak aki valoban segito szandekkal ir ide a sajat maga altal kiprobalt modszerekrol. Lehet hogy valoban vannak akik ingyen reklamnak hasznaljak a forumot (bar en meg nem talalkoztam ilyennel) de vagyunk olyan okos felnottek hogy azt kiszurjuk.

 

En egyebkent (meg) nem gyogyultam meg, "csak" nagyon jol erzem magam mar 7 es fel eve. Azt sem irtam hogy mindenfele orvosi kezeles nelkul (mi tulajdonkeppen nem is ALTERNATIV, hanem KIEGESZITO gyogymodokrol kaptunk kepzest, erre az iskola nagy hangsulyt forditott). Szerencsemre hormonerzekeny a rakom, igy sokaig hormongyogyszereket kaptam es fogadtam is el nagy orommel. Egy ido utan azonban az osszes hormongyogyszer kidolgozta magat, akkor az orvosom kemoterapiat javasolt. Mivel az en esetemben nem gyogyito, hanem palleativ kemoterapiarol lett volna szo ((eletminoseg javitas (hala Istennek nincs rajta mit javitani) es bizonyos esetekben akar eletmegohhszabito hatas)), ezert azt nem kertem. Helyette megcsinaltam a 42 napos Breuss kurat (nem haltam ehen, sot, tulajdonkeppen egy nagyon szep, nyugalmas idoszak volt). Nem gyogyoltam meg ettol sem, de a tumormarkerem nagyon lezuhant es a scanon is hatarozott javulas volt lathato. Az onkologusom boldog volt en pedig megusztam a kemot. (Az orvosom nem kerdezte hogy mitol zuhant le a felera a tumormarker es lettek kisebbek az attetek...)

Kozben itt is engedelyeztek vegre a Faslodex nevu hormongyogyszert, az orvosom szerint arra jol fogok reagalni. Jovo hetfon kapom az elsot.

Es igy elek mar 8. eve, valahogy mindig meguszom... :-)))

 

Ugy ni, mostmar nem vagyok "Elsősésegyetlenhozzászólásos" cica  :-))

(A nicknevrol csak annyit : probaltam egy csomo "normalis" nevet, mindre azt a valaszt kaptam hogy foglalt. Erre beirtam a cicam nevet es azt legnagyobb meglepetesemre elfogadta !!)

 

Mindnekinek sok erot, gyogyulast kivanok !

 

 

Előzmény: Törölt nick (3690)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3690

Kedves ricsicica, először is nagyon jó olvasni, hogy jól vagy. És sok mindenben igazad is van. Bár én úgy látom, hogy az onkológusok egy része egyre többet tud a kiegészítő gyógymódokról, legalábbis a monoterápiákról (azokat a többnyire étrendkiegészítőket hívom így, amiket csak be kell szedni, meg kell inni, és "minden jó lesz"), igaz nem nagyon van honnan tájékozódniuk, mert a nagy többségről kevés a megbízható adat, és főleg kevés a vizsgálat mondjuk együtt kemoterápiával, vagy az egyes kemoterápiás szerekkel. Viszont én is úgy tapasztalom, hogy keveset tudnak a gyógynövényekről és még kevesebbet a komplex életmódprogramokról, beleértve az étrend-terápiákat is. Igazad van: "egyen mindent ami jol esik!" - ezt a tanácsot kapta az általam ismert csaknem valamennyi rákbeteg. Én nem igazán értek egyet ezzel, de nem egyszerűen azért, mert én is vizsgázott természetgyógyász vagyok, hanem a "józan paraszti ész" alapján sem. Bármit, bárhogy és bármennyit enni mondjuk kemoterápiával súlyosan terhelt májjal vagy vesével, nem tűnik túl racionálisnak nekem.

Szóval alternatív módszerek vonatkozásában talán tényleg jobb nem onkológust megkérdezni, vagy legalábbis nem csak azt, pláne, hogy sokan azt sem szívesen ismerik be, hogy tulajdonképpen fogalmuk sincs, hogy valami ajánlható-e vagy sem.

 

De ettől függetlenül tudom, hogy van rá példa, amikor áttétes rák meggyógyul a kemo- és sugárterápiától. Nem mindenki gyógyul meg - és nem mindenki gyógyul meg az alternatív terápiáktól sem.

 

Azt hiszem, az altternatív gyógymódok ellen beszélők többnyire csak annyit szeretnének, hogy senki ne vessen el egy gyógyulási ESÉLYT - mert a kemo és a sugár is az adott esetben.

Előzmény: ricsicica (3679)
pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3689
A fő ráktopikban (Rák, avagy a szomorú valóság) érkezett hozzászólás:

Haragszom az ilyen cikkekre. Ha végigolvassa valaki, és kicsit is értelmezi, látott már kutatást, hallott már az OTKA-ról, fel tudja mérni, hogy mi az, amikor ketten (egy prof és egy doktorandusz) kutatnak valamit, akkor nagyon világosan kiderül, hogy minimum 10-15 év, mire ebből bármi is lehet. Nemhogy a klinikai kísérleteknél nem tart a dolog, hanem kimondottan "ötlet-szinten" van. Még az se biztos, hogy bármi is lesz a dologból.

Ezek után a nagy szalagcímmel felesleges illúzókat, hamis reményeket keltenek. (Az egész cikk két dologra jó: egyrészt van egy bombasztikus cikk, amiből a Zindex meg akar élni, másrészt a jó Tombácz professzor asszony megpróbál pénzhez jutni a kutatásaihoz. Mindkét cél nemesnek gondolható, de ezért megvezetni pár százer, pár millió embert szvsz kétes. Akkor még az egyszerű tárgyi tévedéseket meg sem említettem, az ilyen sajnos abszolút természetes a sajtóban. :-( )

Mondhatjátok erre, hogy reményt kell kelteni mindenáron. Hazugsággal is?

Bocs!

halihó
Előzmény: pária (3684)
tumormarker Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3688

7 év után szokott visszajönni a rák újra, de akkor már áttétekkel.

 

Ezt honnan szeded?

Előzmény: MaciLaci68 (3687)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3687

Tegnap volt a tévében hogy vastagbélrákos műtétek után 60% az 5éves túlélés. A doki szerint ez rendkívül jó arány. Egyéb rákoknál sokkal rosszabb az 5 éves túlélés a doki szerint.

Hozzáteszem, hogy nem véletlen az 5 évest tartják nyilván. 7 év után szokott visszajönni a rák újra, de akkor már áttétekkel.

 

pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3686
Akkor még korrekt volt a doki,mert amelyik táplálékkieg.-t a másik országban
nem kapni és nem ismerte, arról nem is nyilatkozott semmit. Az A.-ról szvsz.
azért is lehet fönt legtöbb találat a netkeresőben (a felsoroltak közül), mert a
terméknek a reklámcsapata is jó. Ottani táplálékkiegészítőket nem próbáltatok
beszerezni? Azt könnyebb lenne folyamatosan pótolni.Mesélhetnél pár szót az
ottani egészségügyi állapotokról (ha van kedved), pl. mekkorák a várólisták,az
állami vagy magánbiztosítás jellemző-e,nálunk most ezek a kérdések éppen az
érdeklődés fókuszában vannak,népszavazás is lesz(bár nem a svájci mintára).
Előzmény: búsmadár (3685)
búsmadár Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3685
Köszönöm a választokat Melles-leg-nő és pária!
"4-féle táplálékkiegészítőt egyszerre szedni az is megterhel(het)i a szervezetet, de mit mond a feleséged kezelőorvosa?"
A feleségem kezelöorvosa nem hallott az egyik ételpotlorol sem! Mi CH-ban élünk és itt ezek a szerek ismeretlenek. Az orvos betippelt valamit a számitogépbe (google?) és azt mondta h. nincs az Avemár szedése ellen, de a többiröl nem tud mit mondani.
(A COD teát akkor még nem használta a nejem)
Tényleg, ha az internetten keresgélünk, akkor az Avemár a legismertebb, a google szerint 60900 adat, Culevit-röl 17400, Vitanaxrol pedig csak 1600 adatot jelez.
Szereintem az onkologusát nem érdekli a téma.
Előzmény: pária (3676)
pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3684

Célzott csapás a rákra.Egy órája,éjfélkor  feltett index-cikk.

 

http://forum.index.hu/EditArticle/vieweditarcticle?t=911582

 

pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3683

"a kiváltó ok - mert azt kellene gyógyítani, nem a tünetet - egészen más, mint azt ma gondolják"

 

Mire gondolsz, hogy egészen más kiváltó ok? Én úgy tudom, hogy többféle kiváltó ok létezik, pl. a légszennyezés.

 

Előzmény: tumormarker (3681)
pária Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3682

Kedves "Elsősésegyetlenhozzászólásos" Cicanick,(én is csak három-négyszer írtam

még ide) , nem akartam senkit megbántani,Téged se, hisz Téged csak irigyelni lehet,

hogy a 8 éve diagnosztizált áttétes rákodból - orvosi segítség nélkül - kigyógyultál...

 

Szinte hihetetlen, amit írtál még, hogy az onkológus orvosok nincsenek tisztában a

legelemibb táplálkozástannal sem.

 

Kérdésedre az utánad hozzászóló Tamás megelőzött a válasszal,egyetértek vele.

 

További boldog (és egészséges) életet kívánok Neked!

 

Előzmény: ricsicica (3679)
tumormarker Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3681

DE vajon az alternatív/természetgyógyászati szerek meggyógyítják az áttétes rákot?

 

Amennyiben Hamer doktornak van igaza -én pl. neki hiszek-, akkor persze, hogy nem feltétlen gyógyítja meg, egyik sem, minthogy a kiváltó ok -mert azt kellene gyógyítani, nem a tünetet- egészen más, mint azt ma gondolják. Nem lepődnék meg, ha mondjuk 150év múltán egyfajta inkvizícióként emlékezne meg az orvosi szakma a mai módszerekről.  A hivatalos orvoslás engem lassan jobban emlékeztet valamiféle erőszakszervezetre, mint olyan rendszerre amiben bízhatok. Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem az orvosokat hibáztatom, ők szintén áldozatai a rendszernek. Sajnos úgy tűnik, itt is a pénzérdek a probléma...mint oly sok egyéb területen.

Előzmény: TamásD (3680)
TamásD Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3680
...Paria, Te TENYLEG azt hiszed hogy az onkologusok kepesek kemo-es sugarterapiaval attetes rakot gyogyitani...

Ez az esetek többségében tényleg így van. DE vajon az alternatív/természetgyógyászati szerek meggyógyítják az áttétes rákot? Nem, a kivételektől eltekintve azok sem. Hiszen akkor mindenki meggyógyulna.

TamásD
Előzmény: ricsicica (3679)
ricsicica Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3679

Mar jo ideje olvasom a forumot, de csak most szolok hozza eloszor.

7 es fel eve csontattetes mellrakot diagnosztizaltak nalam, nem is mutottek. Mivel az orvos semmi joval nem biztatott, igyekszem minel inkabb a sajat kezembe venni a sorsomat. Elvegeztem egy 4 eves Termeszetgyogysz Foiskolat, konyvek tucatjait olvastam... es ezek szerint elek boldogan.

Egyre kevesbe ertem hogyha a forum cime "A rakrol - kicsit maskeppen", akkor miert estek neki annak aki, szerintem joszandekbol, megosztja velunk hogy naluk mi segitett. Miert kell mindenkit ugynoknek, csalonak kikialtani, aki a rakos betegeken akar meggazdagodni ????

Paria, Te TENYLEG  azt hiszed hogy az onkologusok kepesek kemo-es sugarterapiaval attetes rakot gyogyitani ???? Ha ez igy lenne, akkor mindenki meggyogyulna ! Te TENYLEG ugy gondolod hogy az onkologusokkal lehet beszelni a kiegeszito gyogymodokrol, azokkal az onkologusokkal akik a legelemibb taplalkozastannal sincsenek tisztaban es azt javasoljak :"egyen mindent ami jol esik!" ?????

Van, aki szentul bizik az orvosaban, az tegye azt. A hit es a kezelesbe vetett bizalom is sokat segit.

En mindenesetre sajnalom hogy az aki itt, a forum cimehez hiven, valoban kicsit maskepp probal gyogyulni, beszelgetni szeretne arrol hogy mit tehetunk mi magunk a gyogyulasert, ahelyett hogy az onkologustol varjuk hogy az majd meggyogyit, azt itt menthetetlenul lehurrogjak...

 

Előzmény: pária (3678)
pária Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3678
Kedves Sairam, (aki akupunktúrával rákot diagnosztizálsz,ehhez gratulálok:-) nem vonom kétségbe a jószándékodat.
A gyógynövényeket és a pozitív energiát én is fontosnak tartom,de csak mint
kiegészítésként és a gyógyuláshoz való hozzáálláshoz. De ha egy rákos beteg
önkényesen felhagy az orvosilag előírt kezeléssel (ami a kemo-és sugárterápia legtöbbször) attól a betegsége nagy valószínűséggel nem jobbulni fog,hanem rosszabbodni


Előzmény: SAIRAM (3677)
pária Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3676
Kedves Búsmadár,4-féle táplálékkiegészítőt egyszerre szedni
az is megterhel(het)i a szervezetet, de mit mond a feleséged
kezelőorvosa?Mert igazából nem az a fő kérdés,amit kérdesz
hogy a sok ételpótló nem zárja-e ki egymást,hanem az,hogy
ezek a szedett gyógyszerekkel kompatibilisek-e,felerősítik-e
azok gyógyító hatását,vagy valamely összetevőjük – netán –
éppen ellenkezőleg,gyengítheti-e a hatást?És akkor inkább a
gyógyszeres kezelés befejezte után célszerű használni.De ezt
mindenképp orvosi konzultáció után tanácsos eldönteni,mert
a IV.stádium az már elég veszélyes állapot.Jobbulást kíván P
Előzmény: búsmadár (3674)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3675

Kedves Búsmadár!

 

Annyi helyesbítést engedj meg,hogy nem ételpótlókról beszélünk azért,mert táplálékkiegészítőknek nevezték el őket.

A rendes táplálkozást egészítik ki fontos nyomelemekkel,amit élelmiszer formájában nem tudunk olyan mennyiségben elfogysztani pl.

Kettőnél többet mi nem szoktunk javasolni,de ha elejétől fogva bíztok bennük,és azt gondoljátok ez is hozzájárult az állapotjavuláshoz,akkor kérdés,hogy melyik maradjon?S,ha nem marad,és az állapota romlani fog akkor ezt fogjátok elkönyvelni felelősnek.Mi a véleményed?

Előzmény: búsmadár (3674)
búsmadár Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3674
Uj vagyok itt és mindenkit szeretettel üdvözlök, beteget és egészdégeset is!
Szeretnék kérdezni valamit töletek, anélkül h. az egész topikot átolvasnám.
Feleségemnél agusztusában a nyirokban, medencecsontcsontban és gerincben áttétes IV. stádiumu NSCLC lett megállapitva (nem kissejtes tüdödaganat).
Azóta 3 ciklus kémon ment át carboplatin/navelbine + zometa majd 3 hónapos szünet,
12 napja 150mg Tarcevát szed.
Végig szedte a következö ételpotlokat: Avemar, Culevit, Vitanax és CODE tea .
A nyirokbol eltünt az áttét, a csontbol visszahuzodoban volt és a primáris tumor 15 mm -röl 10 mm -re zsugorodott már a kémo után.
Mi a véleményetek az ételpotlokrol?
Lehet öket egyszerre szedni?
Nem zárja ki egyik a másikát?
Köszönöm elöre a válaszokat.
pária Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3673
Elhúzhatsz innen a reklámoldaladdal!Ha nem tűnt volna fel,
ez betegek meg a betegség iránt érdeklődők topikja,nem a
csodadoktoroké- és tanácsadóké...Mellesleg,a múlt idő jele
két t,nem egy és a különbözőt nem m-mel kell írni,de ezek
a legkevesebb,amit kifogásolok az eü.-i hozzászólásaidban.
pária

Előzmény: SAIRAM (3672)
pária Creative Commons License 2008.05.25 0 0 3670

Szia Mea,én voltam a kiállításon és utána kerekasztal-beszélgetést is meghallgattam

a tüdőrákról.Rengeteg ismertető prospektust kaptam (más rákokról is), továbbadom,

ha érdekel Téged (felveheted a kapcsolatot velem,lemy tudja az e-mailem dk-i topik.)

 

Előzmény: Mea07 (3665)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3669
Szia, Csongrádon a Szarka Ödön Szakrendelő Intézet igazgatója természetgyógyász is, és úgy tudom, hogy foglalkozik daganatos betegek étrend-terápiájával. Nem tudom, hogy Breuss felügyeletet vállal-e, de megkérdezni szerintem érdemes.
Előzmény: bodza80 (3667)
bodza80 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3668
Ja, és még egy kérdés: nem olvastam végig a topikot, nem tudom, próbálta valaki a Gerson diétát?
bodza80 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3667
Tudtok olyan orvost (non plus ultra lenne, ha Szeged környékén lenne ilyen), aki vállalja egy előrehaladott rák esetén a Breuss kúra felügyeletét?

Köszi
Cseresznye Creative Commons License 2008.05.05 0 0 3666
Szia!
Nem tudom, volt-e valaki, de felhozom a topikot. Lemaradtam valami pengeváltásról?
Előzmény: Mea07 (3665)
Mea07 Creative Commons License 2008.05.01 0 0 3665
Sziasztok! Volt valaki a Lurdiházban megrendezett rák rendezvényen?
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 3664

Ez Magyarország. Mindenki haragszik a másikra. Sokra fogjuk vinni.

Pibotpil Creative Commons License 2008.04.28 0 0 3663


www.energyworkinfo.com/files/cancer.pdf
Melles-leg-nő Creative Commons License 2008.04.19 0 0 3648

A háziorvos nem partner ebben?Szoktak segítséget nyujtani hasonló helyzetekben.

Ha nincs erre lehetőség,vedd fel az ottani otthonápolási szolgálattal a kapcsolatot,akik segíteni fognak.

Győr-Moson-Sopron megye

 

Magyar Máltai Szeretetszolgálat Soproni Csoportja

9400 Sopron, Orsolya tér 4.

tel.: (99) 311-391

kerekes.ildiko1@chello.hu

Ezek kiterjedt hatókörrel rendelkeznek,ne ijedj meg a soproni székhelytől.

Sok sikert!

Előzmény: rdi001 (3645)
Cseresznye Creative Commons License 2008.04.19 0 0 3647
Szia!
Sajnos én nem vagyok ismerős azon a környéken, de hátha valaki igen.
Előzmény: rdi001 (3645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!