Keresés

Részletes keresés

CLV Creative Commons License 2012.06.10 0 0 12227

Még 1 kérdés eszembe jutott közben.

Azt írtad, hogy nem támogatod a fogfehérítést.

A porcelánhéj nem jó.

 

Akkor hogy lehet egy átlagos embernek szép foga???

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12226)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.06.09 0 0 12226

Sokféleképpen. Van olyan tükör, ami elemmel működik és olyan gyorsan forog a keretében, hogy hogy lepergeti a vizet. Van, aminek a keretéből folyamatosan vízsugár mossa a tükörszemet, van amin speciális filmréteg van (mint a búvárszemüvegen). A fül-orr-gégészek lángon meglangyosítják, hogy kb testhűmérsékletű legyen, így nem párásodik. De ez a nyál és turbináből permetező víz ellen nem hatásos. A legegyszerűbb, ha az asszisztens időről időre lemossa a vízsugárral.

Előzmény: fáj a bokám (12222)
Maxxxika Creative Commons License 2012.06.08 0 0 12225

Szia!

Csak most olvastam a hozzászólásodat, és eléggé megörültem neki, Debrecenben keresek én is éppen fogorvost.

Megtennéd, hogy emailben elküldöd nekem is a képeket (amit itt elküldtél néhány embernek) és a fogorvos elérhetőségét?

Köszönöm

Előzmény: miyoko (10573)
CLV Creative Commons License 2012.06.05 0 0 12224

köszi a válaszokat

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12219)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.06.04 0 0 12223

Mármint nem az emberek, hanem az asszisztens nénik.

Előzmény: fáj a bokám (12222)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.06.04 0 0 12222

Lándzsa vagy kacaj, azt hogy csinálják az emberek, hogy nem párásodik be a tükör a szájban? :DD

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.06.01 0 0 12221

Kaptam tesztelésre egy ilyen szépséges fogkefét. :))

bocios2 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 12220

Sziasztok!

 

Pallos dent fogászati magánrendelésről, ha valakinek van esetleg véleménye, megköszönném ha megosztaná velem.

Keresgettem, de semmit sem találtam, ami akár jó hír is lehet, volt akiről temérdek rosszat olvastam.

 

Illetve tanácsot szeretnék kérni..

A bölcsességfogam elakadt növekedés közben (28 éves vagyok, kicsit megkésve jön az egyik, van amelyik már kijött).

Sima rendelésen jártam, ahol annyi derült ki, hogy röntgenre van szükség és jó eséllyel szájsebészeti beavatkozással fogják eltávolítani.

Ez ügyben keresek (elsősorban Budapesten) magánrendelőt.

Légyszíves, ha tudtok valaki ajánlani írjátok meg az elérhetőségét.

 

Előre is köszönöm!

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.05.28 0 0 12219

Nem tudom, hogy belefér-e, mert látatlanban ugye...;-)

Ha tartósságról beszélünk, akkor sajnos a héjak nem igazán tartoznak az élvonalba.

Előzmény: CLV (12218)
CLV Creative Commons License 2012.05.19 0 0 12218

Nincs eltörve a fogam, csak a legvége van lepattogzva, és ilyen cikkcakkos a vége.

Az gondolom még belefér??!

A préskerámiás(tehát a drágább) tartósabb, ugye?

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12217)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.05.19 0 0 12217

Nem, ezekhez csiszolni kell. Az előző normál kerámia rétegzéssel készül, az utóbbi préskerámia. A te szempontodból a részletek nem igazán fontosak. Azért drágább a második, mert az eszközkészlete kültségesebb a technikai oldalon.

De mondom, törött fogra a szakma szabályai szerint nem igazán szerencsés héjkerámiát ragasztani.

Előzmény: CLV (12216)
CLV Creative Commons License 2012.05.17 0 0 12216

Köszönöm a választ. Találtam egy közeli fogászati árlistában ilyet:

Héjkerámia 25000 Ft

Héjkerámia IPS e.max Press üvegkerámiából       36000 Ft

 

Egész korrektnek tűnnek az árak.

Erről a másodikról tudsz valamit? Ez is hagyományos héjkerámia, vagy olyan mint a lumineers?

 

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12215)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.05.15 0 0 12215

Még véletlenül se! A Lumineers egy szörnyű találmány, de remek a marketingje. Mivel nem csiszolnak a fogból, csak ráragasztanak egy újabb réteget, a fog koronája öblösebb lesz. Ha 1-2 fogról van szó, ez elég feltűnű - már mint hogy ott valami természetellenes. A másik, hogy az ínyszélnél is van egy plusz dudor a többi, természetes fogfelszínhez képest, ami kedvez a lepedék megtapadásának, szinte minden esetben ebből előbb-utóbb ínygyulladás lesz. És a fogak alapszínét sem tudja igazán leplezni. A hagyományos porcelán héj valamivel jobban - s ennek az esztétikája is sokkal jobb, mint a Lumineers-é. De töredezett, tömött fogra nem igen ajánlatos egyik sem.

Hogy mi lenne a legjobb megoldás, azt szerintem így az interneten keresztül senki sem fogja tudni megmondani. De első körben én a legolcsóbb megoldással próbálkoznék, a törés kompozitos felépítésével. ha ez nem válik be, akkor még minig lehet a drága megoldáson eszelni.

Előzmény: CLV (12214)
CLV Creative Commons License 2012.05.13 0 0 12214

Sziasztok!

33 éves vagyok, már 2x voltam zoom-os fogfehérítésen, egyik sem húzta tovább 1 évnél, és szépen visszasárgultak a fogaim. Harmadjára felesleges pénzkidobásnak tartanám.

Ráadásul az utóbbi időben a felső metszőfogaim élei lepattogzottak, így elég elkeserítő az összhang. Mi lenne a legjobb megoldás a helyrehozatalhoz?

Egy magánklinikán rákérdeztem, és ott a lumineers csiszolás nélküli hélyat javasolták (elég borsos áron).

Kérem, ha valaki hozzáértőnek van tippje, ne tartsa magában.

sebeva Creative Commons License 2012.05.06 0 0 12213

Hali!

Bocsi hogy így eltuntem de kozbejott egy koltozes meg ez az! Koszi az erdeklodest emailben! :)

Vegeztem egyenlore a dologgal! 3 fogamat kellett vegul kihuzni az egyik nagyot ugy tunik sikerult megmenteni kopkop! A tejfogamra ami alatt nincs fog kaptam egy nagyon nagyon ronda fem koronat! Nagyon latszik de ez van. Ha kihuzta volna azt is a fogdoki akkor 2 fogam hianyzna ott egymas mellett! Jo sok fogamat tomte meg 2 elol levot is! Most meg annyi van hatra hogy el kellene mennem fog szaboyzoshoz hogy ne csusszanak meg doljenek meg a kihuzott fogaim melletti fogaim! De a doki szerint csak ejszakait fogok kapni most egyelore meg a fogszabalyozohoz tenyleg nagyon jol kell tudni fogat mosni! Meg majd ezzel a csunya fem koronas tej fogammal is eldontik hogy mi legyen! Csak ez most azert gaz mert ki koltoztunk Ausztriaba tehat meg korbe kell jarni a dolgokat! Vagy az is lehet hogy otthon csinaltatjuk meg mert a suli miatt ugyis vissza kell jarni! Meg nem akarom itt kint lejaratni a magyarokat a fogaimmal!

OROK HALAM NEKED FAJOS BOKAJU HOGY ELINDITOTTAD EZT AZ EGESZ DOLGOT! MEG OROK HALAM KACAJNAK IS MEG KALIKANAK IS MEG EROS LANDZSANAK IS A BIZTATASERT MEG TANACSERT! :)

Jok legyetek majd amint tudok visszanezek! :)

mirla Creative Commons License 2012.05.05 0 0 12212

Én is el tudom képzelni, hogy igaz. Állítólag 3 év börtönt kaphat érte.

Én örökre eltiltanám a fogorvosi gyakorlattól. Ez tényleg szadi! Most mindegy, hogy "csak" egy ember vagy a volt pasija ült a székben, egy orvosnak így nem szállhat le a vörös köd... Vagy ha mégis, tenni kell róla, hogy még egyszer ne forduljon elő....

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12208)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12211

Lehet, hogy kamu, de mindenhol megírták a csaj és a faszi nevét is. Szóval nem hiszem, hogy ez szimpla bulvár lenne. De az embernek is lehetett volna esze, hogy ne az exhez menjen segítségért, s még inkább ne hagyja magát altatásban kezelni. Ez jó lecke minden majrésnak. Az altatásos fogászat nem jó...:-D

Előzmény: szaguldo kacaj (12210)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12210

Nagyon durva! (bár nem tudom, igaz-e egyáltalán) Biztos az A fogorvos (dr. Halál címen is futó) c. nagysikerű filmből vette az ötletet. :)

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12208)
juds Creative Commons License 2012.05.02 0 0 12209

nehogy mar Te is atmenjel doktornobe...

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12208)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.05.01 0 0 12208

olvastátok a doktornőt, aki bosszúból altatásban kihúzta az ex-faszija összes fogát?

juds Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12207

meggyorsíthatja a gyógyulást, feszesebbé teheti az ínyt.

 

Koszonom, pont ezt csinalta! 

 

Kacajnak meg uzenem : en is kaptam gelt amit az inyemre naponta kene rakenni, ugy hivjak, hogy Parodium...

 

 

Amugy, ha nem tudtok tenyleges tanacsot adni, nem kene kigunyolni...

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.04.29 0 0 12206

A direkt héj nem porcelán. Erre vigyázz!

Előzmény: dell27 (12201)
kalika000 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12205

mivan?:D

Előzmény: Degeczi (12204)
Degeczi Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12204

ha nő vagy, akkor OK :)

különben elég furcsa lenne

Előzmény: kalika000 (12203)
kalika000 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12203

Mostanában kétszer is volt fogdokis rémálmomXD

Egyikben valahogy rábeszélt a doki arra, hogy a töméshez hadd adjon szurit. De előtte még lefújta valami mentolos sprayvel. Azt tudni kell, hogy én utálom a mentol ízét, szagát, minden bajom van tőle. Úgyhogy persze nem éreztem semmit, de a mentoltól teljesen kiakadtam, és a végén azt mondtam neki, hogy soha többé:DDD

A másikban meg ültem a székben, és nem voltam hajlandó kinyitni a számat:O kb mint 7 éves koromban. A doki vagy fél óráig könyörgött nekem, hogy hadd kezdjen hozzá, meg nem fog fájni, stb, de én meg se szólaltam, csak ültem ott, mint egy hülye. Aztán mikor megunta otthagyott, én meg rájöttem, hogy mekkora egy marha vagyok:/

kalika000 Creative Commons License 2012.04.26 0 0 12202

véletlenXD

Előzmény: fáj a bokám (12184)
dell27 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 12201

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata direkt vagy porcelán héjjal kapcsolatban?

 

üdv. dell27

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12200

Gél. De nem fecskendőben van. :)

Na, nekem "csak" professzionális szájtisztítás volt, az is kb. 1 hónappal előtte. Végül is, már visszaállt nagyjából az eredeti állapotára az ínyem. Akkor használom még egy darabig, aztán meglátom. Gondolom, ártani nem fogok vele.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12199)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.04.21 0 0 12199

Fecskendő, szájöblítő vagy spray?

Hialuronsav. Hogy mit csinál a szer? Alapos kürett, dezinficiálás nélkül semmit. De paro műtétek, a tasakok rendbetétele után, gyulladt íny esetében meggyorsíthatja a gyógyulást, feszesebbé teheti az ínyt.

Előzmény: szaguldo kacaj (12198)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.04.20 0 0 12198

Én is kaptam egy ilyen gengigel mintát a fogorvostól, mert a korona levétele után nehezen gyógyult az ínyem (szabadon volt a csonk). Egy hét alatt (ekkor már ideiglenesen be volt ragasztva a korona) sokat javult, de mivel még van hova javulnia (és másik mintát nem adtak), vettem magamnak és most használom. Igaz, csak napi két alkalommal. Igazából mit csinál ez a szer az ínynek, milyen változást kellene látnom, ha látványos egyáltalán?

Te milyen esetekben használod és mi más egyebekkel kombinációban?

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!