Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15338

Potyi 20!

 

Tájékoztatnál minket (bennszülött magyarokat) hogy milyenek a Felicia alkatrészárak Szlovákiában?

Szinte mindenkinek kell előbb-utóbb:

termosztát, hőfok jeladó, téli-nyári gumi, sárvédő javítóív, 5.ajtó javítóív, folytószelep komplett, zár spiáter (ha nincs, akkor komplett zár), gyujtógyertya, szűrők, kenőolajok, meg amit gondolsz.

Mennyi most a 95 benzin?

Mi nem mindig boldogulunk el a szlovák megnevezésekkel, hiába a WEB olda, ha nincs fénykép, nem értjük.

Előzmény: potyi20 (15334)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15337

Srácok!

Martina ott lesz a találkozón! Gondolom, akkor lehet a Holdon is, ugye jöttök?

Előzmény: Martina. t (15336)
Martina. t Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15336

Ha csak ezen múlik ott leszek, csak az időpont jó legyen.:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ms1964 (15335)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15335

Hello! Mi okosat lehetne kitalálni?

1. Több találkozó országrészenként?

2. Ingyen benzin a résztvevőknek?

3. Teleportálás a találkozó helyszínére?

 

Azért gondoltam a szlovák határra, mert akkor átlépve mindenki meg tudná vásárolni ami kell neki, talán OLCSÓBBAN. Így az utiköltség már nem fájna annyira.

Martina! Ha megígérnéd hogy jössz, nem nyavalyogna ez a sok lusta, smucig hím, ott lenne mind! Eljönnének akárhonnan örömest! 

Előzmény: potyi20 (15334)
potyi20 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15334

Mar enis godolkoztam egy feli talin,de sajnos mindegyikunk messze van egymastol ! Szerintem en,es a hubo vagyunk legtavolabb toletek! Szlovakiaban lakok,gyortol 30 km re ...Ha valami okosat maj kitalaltok irjatok le...

freestyler8 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15333

jó oldal, de még jobb lenne ha működnének a képek hivatkozásai...

Előzmény: ms1964 (15332)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15332

Ismeritek a Skoda orrmotor Fan Clubot?

Itt a link:

http://www.sof.hu/

 

A műhelytitok rovatban van Felicia szerelési tanácsok, sajnos elég szegényes.

 

Ezek a fennlévő fényképes leírások:

 

 Felicia féltengely gumiharang csere 

 Felicia MPI benzinszűrő csere 

 Felicia váltó olaj csere

Felicia fojtószelep tisztítás 

 Felicia zárdugózás 

 Felicia ajtókárpit leszedése 

 Felicia fényszóró beállítás 

 Felicia csomagtér ajtóba központi zár 

 Felicia Elromlott a központi zár 

 Felicia Reszelős motorhang, alacsony vízhőfok

 

Van link az indexes orrmotor fórumra, bekukkantottam, szerintem a mienk jobb.

 

freestyler8 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15331

Van valaki a fórumról Baranya megyében?

Előzmény: ms1964 (15330)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15330

Lehetne a Felicia találkozó Kecskeméten? 

ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15329

Vajon mi célból vette meg annak idején a gazdája? Csak gyönyörködni akart benne?

Láttátok az ülést? Ez még nem volt morzsás se!

Van egy hasonló állapotú Felicia a hasznaltauto.hu -n. 700 pénz, 20.ezer km. Csodaszép.

Előzmény: Viktorboy (15328)
Viktorboy Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15328

Helló!

 

Nem éppen felicia de sokunknak tetszhet, megazsír állapotú gép elfogadnék egy ilyet: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=73805

 

Üdv Viktor

 

stemplis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15327

Ez így igaz!

Elméletileg az igazságosság elve szerint itt kellene találkoznunk,  Pusztavacs mellett. Ez az építmény jelzi Magyarország földrajzi középpontját:D

De ebbe meg a szlovákiai márkatársak/márkatársnők "köthetnének" bele... ;)

 

Előzmény: arthur877 (15324)
Martina. t Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15326

Látom, hogy találkozót szerveztek,és hogy folyton akadályba ütkozik a dolog.Főleg a távolság az ami igazán probélma.Fel kellene mérni,hogy ki hol lakik,és ez alapján lehetne a mindenki számára legmegfelelőbb helyet kiválasztani. Én is javasolnám a középső országrészt.

baligno Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15325

Hali!

Oké, igyekszem! :)

Mondjuk nem is akarok vele száguldozni, egy dízel nem arra való.

Előzmény: zozo38 (15285)
arthur877 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15324

Bárhol is lesz az országban, sokaknak messze lesz!

A kb. középen megrendezés talán azért jó, mert így több embernek lesz elérhetőbb, ráadásul Magyarország középső régiójában él fajlagosan a legtöbb ember...

Előzmény: stemplis (15321)
Martina. t Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15323

Szia!Én is örülök,hogy már ketten vagyunk a Terebesi körzetből.:)És te merre laksz?

Előzmény: István77 (15308)
johannes. Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15322

Igen,ez igaz.Tényleg senki nem akar foglalkozni egy fiatal autóval,pedig ezt kéne,ha persze hosszú távra gondolkodik az ember.

 

Én is sokat gondolkodtam,próbálkozdtam,hogy mi a leghatásosab a rozsda ellen.

A fáradt olajat próbáltuk kint a szabadban lévő hulladék vasakon,bevállt.Évek múlva sem rozsdásodott.Viszont hallottam,hogy savasodik és a vékony lemeznek nem jó,meg persze kívűl hamar lekopik vagy lejön a felületről.

A Hammerite festéknél írják,hogy közvetlenül a rozsdára kell kenni.Én a kerítés oszlopokat kentem le vele,nem rossz de a rozsda megjelent egy idő után.

Igazából az üregek kifújása a fontos.Az üregvédő nem tudom pontosan mit csinál de szerintem csak elfedi.Olyasvalami kell  ami megköti a rozsdát,beleköt.

A másik,hogy sokan nagyon elszigetelik vagy letapasszák,hogy majd nem megy oda a víz.Ellenben a pára,nedvesség odatalál mindenhova,tehát szerintem jobb szabadon hagyni a dolgokat és ha be is folyik valami,ki is párolog.

Volt olyan autóm aminek a gyári szőnyeg meg a szigetelés fogta a vizet meg a párát,kiszedtem és megszűnt a nedvesség mert el tudott párologni.

Előzmény: Pityuuuu (15305)
stemplis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15321

Én nagyon szívesen elmennék egy ilyen Felis találkozóba, de tényleg nem egyszerű összehozni, mert mindenfelé vagyunk az országban... 

Tőlem pl. Esztergom 250 km,-re van, időben kb. 3-3,5 óra, csak az útiköltség lenne majdnem 15 ezer és ha már ott vagyok, akkor nem Tescos pizzaszeletet szeretnék enni;)  

Sajnos amíg a féltengelygumiharangokat otthon "buheráljuk", addig  számít az a 15-20 ezer forint is.  Ettől függetlenül, ha tudok akkor ott leszek.

100km-es távolságon belül, bármikor benne lennék egy összejövetelben.

Előzmény: ms1964 (15314)
stemplis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15320

" Egyébként meg a rohadás összefüggésben lehet a kilométerek számával, annyiban, hogy több sós levet és rosszabb körülményeket kaphat, mint egy alig futott gép."

 

Igen, így van! Pontosan erre gondoltam én is.

Előzmény: Pityuuuu (15307)
svgyula Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15319

Megkérjük a helyi fórumtársakat, hogy nyittassák ki az üzletet. Én úgyis szerettem volna egy méretpontos üléshuzatot, tartalék termosztátot, feszszabályzót, oldalvédő csíkot venni. És a fagyi is baromi finom a főutcán.

És ezt hogy gondolod feszítővas meg miegyéb:) Zárás útán-nyitás?

Akkor először meg kéne várni még a helyszínelők végeznek nem?:)

Előzmény: ms1964 (15314)
vwopel Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15318

""csak az a baj, hogy az ország különböző pontjain vagyunk""

mindenki menjen a hozzá legközelebbi tecsóba:-DDD

Előzmény: Pityuuuu (15311)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15316

Még az a szerencse ennél a típusnál, hogy tényleg csak szépséghiba. A Régi 1000MB Skodánál annyira elrohadt az alja, hogy ha a szőnyeget felhajtottam, látni lehetett az aszfaltot. De ment rendületlenül.

Nyaranta Siófokon mindig megcsodálok egy Skoda 120L-t, tökéletes gyári állapotban van, csak a felni ALU. Legalább 30 éves. Én is ezt szeretném elérni a Felivel. 

Előzmény: Pityuuuu (15313)
Pityuuuu Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15315

De szoktam kirándulni és az már rég meg is van tervezve. Idén Krakkó lesz. E mellé sajnos nem fér más a keretbe. Ez is szűkösen.

Előzmény: ms1964 (15314)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15314

Ezért gondoltam az ország közepére. De javasolhattok más helyszínt is, sőt, lehet két találkozó is. Különben ne mond nekem, hogy nem szoktál kirándulni a családdal (barátnővel), így kell felfogni, és akkor már nem is olyan drága az a benzin. (addigra 500Ft lesz egy korty.) Utána meg felmentek a Várba, kimentek a Margit-szigetre. Egyszer élünk basszus, legalább legyen egy szép napunk.

Újabb helyszín: Esztergom TECSO parkoló? Utána testületileg átmegyünk Párkányba a Skoda boltba vásárolni. Megkérjük a helyi fórumtársakat, hogy nyittassák ki az üzletet. Én úgyis szerettem volna egy méretpontos üléshuzatot, tartalék termosztátot, feszszabályzót, oldalvédő csíkot venni. És a fagyi is baromi finom a főutcán.

Előzmény: Pityuuuu (15311)
Pityuuuu Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15313

Na én a javítást még tuti nem végzem el. Nem tartóelemek rohadnak, így csak esztétikailag rontja a képet. A kocsi értéke jelenleg 4-500 körül van két javítóív berakása és fényezése jelenleg nem ér meg ennyit az autó értékéhez viszonyítva. Persze, ha a küszöb rohadna az más lenne, mert akkor lehetnének bajok.

Előzmény: ms1964 (15312)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15312

Én kitapasztaltam már a rozsda természetét - szerencsére nem a felimen. Ott rohad, ahol lemezek találkoznak, és egymásra simulnak. Hiába a festés, alvázvédelem, a lemezek között indul meg a korrózió. Ez a helyzet a sárvédők pereménél és az ötödik ajtónál is. Érdekes, de a küszöb később kezd el rohadni.

Nem sokat lehet tenni ellene, de én ezeket próbáltam:

1. kerékjárati dobok mind a négy kerékhez. ( cca 8 ezer a garnitúra, én szereltem be.)

2. Előtte gőzborotváltam és kiekentem alvázvédővel. Ahová nem fér be az ecset, oda spray kell.

3. Évente-kétévente a dobokat kiveszem és újból lekezelem.

4. Az ötödik ajtónál a legkisebb foltot is figyelni kell, ha megjenelik, kegyetlenül RO55 maratni, kikenni. Érintett pontok: a hátsó szélvédő alsó két sarka, és a fekete díszlév feletti vonal.

5. Időnként megemelem az üveg gumiperemét, alánézek a sarkonál, rohad-e már? Ha van valami, kis ecsetel RO55-el passziválom. Festeni itt nehéz, ahhoz ki kellene venni a szélvédőt.

6. Rozsdának van kitéve a motortér alatt a köténylemez (? így hívják). A sok járdaszigetes horzsolás miatt ez hamar magadja magát, de könnyen cserélhető és nem is látszik.

 

Az enyém máshol nem mutatja nyomát a rozsdának, pedig 10 éves lesz a kicsike áprilisban.

 

Ha már rozsdás, akkor sincs óriási baj.

Kapható a keréjárathoz javító ív, és az 5. ajtóhoz is. A három ponton való javítás, a lakatos munka, az alvázvédelem, a 3 elem újbóli fényezése max. 100 pénz. És jó lesz ismét pár évig.  Ha majd eljutok idáig, akkor a két tükrömet is lefestetem.

Előzmény: Pityuuuu (15307)
Pityuuuu Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15311

Nem rossz ötlet, csak az a baj, hogy az ország különböző pontjain vagyunk (vagy még azon kívül is), így pl sajnos nekem sem fér bele a keretbe egy pár száz km-es út. :( Főleg a mai benzin árak mellett.

Előzmény: ms1964 (15310)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15310

Nem vagy egyedül, ez a skodás közösség tök segítőkész. Én fórumozok a Nissannál is, hát az egy halott dolog.

Erről jut eszembe: nem kellene egy Felicia találkozót szervezni? Lehetne mondjuk egy TECSO parkolóban, ott elférünk és van WC, büfé is. Kicserélhetnénk a tapasztalatokat, hozhatná mindenki a tartlék alkatrészeit, mehetne a csere-bere.

Helyszínnel javaslom a Pesterzsébeti TECSO parkolóját (az ország közepén, minden út ide vezet.)

Időpont: leghamarabb április, hogy már jó idő legyen, mondjuk egy szombat délután?

Mit szóltok hozzá?

 

Előzmény: István77 (15308)
ms1964 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15309

A gyári központi zár elhelyezését sajnos nem ismerem. Ha a bizti csere nem segített, akkor a vezérlés lesz rossz. Javítgatás helyett érdemesebb venni egy koplett vezérlést, cca. pár ezer ft, és azt beszerelni. Ha ügyes vagy, a távirányítós vezérlést megvéve és beszerlve akár bicskakulcsod is lehet.

Szerencse, hogy a motorok az ajtókban már benvannak, ezzel megmenekültél a beszereléstől, nem beszélve az ajtóátvezető gumik beszerzésétől, amik igen drágák.

Annyit azonban még tegyél meg, mielőtt bármit veszel, hogy leellenőrzöd a rejtélyes barna doboz kábeleit. Kell lennie egy pirosnak a 12V felé, egy feketének a test felé. (Rángasd meg a földelés kötését a sarunál.) Lesz még egy sokpólusú csatlakozó a zárműködtető motorok felé, húz szét, nyomd össze. Ha nem javul meg, akkor majdnem biztos, hogy a vezérlésen belül van a bibi.

Előzmény: kekl (15236)
István77 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 15308

Szia. De jo hogy valaki a TV- járásbol, így legalább nem érzem magamat egyedul és idegenul.

Előzmény: Martina. t (15259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!