Keresés

Részletes keresés

Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8545

Akkor nem az az ember vagy akit en ismerek,ugyhogy nincs mit kifejteni :)

 

Előzmény: LUCzI FERencz (8544)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8544
Semmit nem mond. Mailben fejtsd ki bővebben, mire gondolsz.

Előzmény: Ádám73 (8542)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8543
Ne görcsöljetek, vigyétek el Dodihoz, majd ő belövi. Bár, ha Pacificben nem guru, akkor sajnos csak itt Debrecenben tudnék valakit, aki tisztességesen be tudná hangolni. (Nem én)

Előzmény: Törölt nick (8511)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8542

Luczi Ferenc!

lehet hogy Te az vagy akire gondolok?Arsenalfm mond valamit neked?

 

Bocs az offert :)

Előzmény: LUCzI FERencz (8539)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8541

Enjoe Szia!

 

Jo dolgot irtal,csak Bundas radiojanak eseteben sajna nem ez a baj...neki a paicfic ssb800 nal az a gondja hogy a felso savon az usb kb helyen van de kozepen nem...mint irtam a pcinal kulon van kvarc es kornyeke kozep usb nek,felso usb nek,kozep Am,felso Am. stb...kvarc es trimmerkondi temeto :) minden uzemmod frekijet mindket savban be kell loni a szintezer alap oszcijan kivul(bocs ha te is erre gondoltal,nem kioktatas hanem eszmefuttatas).termeszetesen ehhez kell a szakember aki tudja hogy hol milyen frekit kell beallitani,muszer,muanyagcsavarhuzo,doksi...

 

Bundas!

Szerintem ha valamilyen formaban megkerded Dodit hogy mennyiert allitana be a radiodat biztos tud egy kb osszeget mondani.En nem tudom helyette megmondani,nem lenne fer...

 

Adam

Előzmény: enjoe (8536)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8540

A Tiszántúl legnagyobb CB, PMR és URH szervize.

Készülékek, tartozékok, antennák ......

dodi, alias RADAR (AQUARIUS) 30 FM; máshol USB

Iroda: 42 / 400 - 920 (fax is),

Szerviz: 42 / 44 - 33 - 77,   30 / 493 - 78 - 45 (ez aszám csak a szervízben csörög!)

Mobil: 30 / 95 - 83 - 886

CB: 30FM   -   AQUARIUS

HAM: S-17 (145,425MHz)  -  HA 0 LR

PMR: 7-s csatorna CTCSS, és DCS nélkül  -  AQUARIUS

 

Ezt egy régebbi hozzászólásban találtam....ezek a számok élnek még??? Holnap délelőtt kiderül....

LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8539
Azért én fülre nem kezdenék neki hangolgatni....
Minimum egy frekimérő, meg egy szignálgenerátor kell hozzá.
Előzmény: enjoe (8536)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8538

Szia enjoe!

 

Ez a csavrhúzos dolog biztos jó ötlet!!! Lehet benne valami. Én mondjuk egyátalán nem értek az elektronikához. (sajnos) De te azért úgy látom igen.

 

Akkor a szavaidból azt veszem ki, hogy jobban járnék, ha tényleg valami szakemberhez vinném, és akkor műszeresen be lenne hangolva...és akkor biztos hogy jó lenne.

 

Szerintetek mennyibe kerülne egy ilyen beállítás??

Előzmény: enjoe (8536)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8537

Ezirányu gyakorlati tapasztalatom nincs...elképzelheto hogy valami gerjedes rajon hosszabb labakkal...vegulis rf kornyezetben van..persze megoldas erre is biztos talalhato...szoftok valahol megvannak nekem...amugy gyanus nekem pl a jackson atfogasa...Frequency range from 25,265MHz to 30,355MHz...sztem ezt alapbol nem tudja atfogni...en beletettem a tripla alsot es bizony utana kellett alitani mert legalul mar leallt az oszcillacio...

 

Kerdes altalanosban:letezik olyan gyari jackson ami 6*40 csatis?Mert az enyem gyarilag 5*40...kapcsolot at lehet allitani hogy 6 allasu legyen a tripla also meg ha jol emlekszem talan 3-4 dioda es mar muxik is...(sokat felejtettem,4 eve ra sem neztem ezekre)

 

Mas:Ugyhallom van egy kis terjedes..ionoszferikus..de lehet hogy ennyi volt....

Előzmény: Törölt nick (8534)
enjoe Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8536
Hello Bundás, nem vagyok nagy szaki a CB rádiók terén - csak a saját rádiómat javítgatom - amikor megvettem, azzal is freki elcsúszás problémák voltak. Az általad leírt hiba oka, hogy az szintézer időalapja nincs pontosan beállítva. Ettől függ a pontos csatorna "raszter", ha sávközépen be van állítva a rádió, utánna minden csatornán pontos frekin legyél. Ezt műszer segítségével kell beállítani a gyári értékre, majd ezután jöhet a rádió frekire állítása, a VCO beállítása. Ezt egy jó rádió segítségével fülre is be lehet állítani. Ezt állítottátok DeTomaso-val, de sajnos a rádiódban valaki már eltekerte a szintézet alapfrekit is. "az egyik frekin jobban hallassz, mint a másikon..." ez lehet zaj is, illetve elállított (eltekergetett) bemeneti/kimeneti szűrő körök...
És egy jótanács, rádió beállítása közben ne használjál fém csavarhúzót!!! részben nem lehet vele pontosan beállítani (ha elveszed, elmászik a freki), másrészt összetöröd vele a hangoló ferritmagokat ill. kerámia kondikat. Erre a célra én 3mm-es plexi rúdból köszörültem csavarhúzót, de pl. erre a célra lehet kapni teflonból készített hangoló pálcát is.
üdv 975 Józsi
Előzmény: Bundás86 (8510)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8535

Húú! Most megtapsoltalak, hidd el!!!!

 

Szépen és érthetően leírtad ezt a hintás példát!!! + ez fütyis példa :)))))

 

Az 1-2 miliméter akkor nem sok! Végre valmi jó hír! :) Akkor a felső csatik rendben vannak.. Amúgy biztos ez is elment valamerre egy kicsit azon felül, hogy el van alapból egy kicsit, de a 0 fok kint még rátetőzött....

 

Nekem nem is kellenne az a nagyon nagyon nagy pontosság, de ha azért rákiabálok valkire mondjuk valkire k40en, az hallja meg, hogy valki beszél hozzá, és nem valmi légköri zavarnak hisz...értitek...

 

Még kint voltam, k40-en a kamionos nem hallott a benzinkuton...pedig az itt van egy köpésre...

 

Már nyitom is a Google-t, és keresgélek!!

Előzmény: Törölt nick (8533)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8534

Hangsúlyozom, én nem próbáltam, de tapasztalt barátom mondta, aki túl van a sokszázadik  szintézer cserén, hogy bizony az mb8719 néha "megbolondul" ha nem agyig van a panelra forrasztva.

Próbálta ő is a foglalatos dolgot, kényelmesebb, mert csak be kell helyezni az új szintézert, és nem kell izgulni hogy "túléli e a forrasztást", de aztán hagyta, mert sokat hoztak vissza, hogy olykor "bolond".

Talán a hosszú lábak és a foglalat gerjedékennyé teszi?

Nemt tudom én sem értem pontosan, ez az  a gyakorlati izémizé, amit az elméleti könyvek nem írnak le...

Csak gondoltam szólok, nem tudom legenda e, de aki mondta, eddig mindenben igaza volt.

Előzmény: Ádám73 (8532)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8533

1-2 mm a klárifárin egyáltalán nem sok. Tudod a kvarc, az egy elektromos feszültség hatására fizikailag rezgő természetes képződmény. Innentől többé - (a drágábak) kevésbé hőmérséklet érzékenyek.

A rezgőkör az olyan mint egy hinta. A hintát meglököd egyszer, ha nem lököd, leáll. Ha eléállsz, akkor pontosan te és a hinta vagytok együtt az a rezgőkör, ami a saját jeléből visszavezetve mindig csak pont annyit lök a hintán, mint annak a súrlódási vesztesége. Nem többet, mert akkor átfordul, és nem kevesebbet, mert akkor leáll.

Namost itt jön a lényeg. Ahogy változik a hőmérséklet, változik a kvarckristály rezgése, frekvenciája. Mintha a hinta láncának hossza változna. Meleg esetén megnyúlik, hidegesetén összehúzódik.

Ha nehezedre esik ezt megjegyezni, állj ki egy szál fütyibe a tornácra, figyeld a brokit mi történik, és egy életre megjegyzed ;-DDD

 

A jó rezgőkörök frankó tized százalék pontosságú kvarcokkal készülnek, és még így is "ki szokták TK-zni" (tékázni) őket. Ez annyit jelent, hogy a kvarccal egy áramkörben van egy hőmérséklet érzékeny kondenzátor, ami a kvarccal együtt rezegve pont fordítva működik. Hideg esetén nő a kapacitása (asszem), és ha a kvarc gyorsabban akarna rezegni, akkor a nagy kapacitásával "lelassítja" azt. Ha a nagy kamionfülke melegben a kvarc "elnyúlna", akkor ez a TK kondi ráncbaszedi.

 

A rádiók töbé kevésbé a hőmérséklet hatására "elmásznak" , a fenti okok miatt. Tehát lehet az, hogy a szobában 20C-on belőtt rádió kint a szabadban kihűl és pár fokosan olyan a hangod az ellenállomáson, mint akit kiheréltek. VAgy nyáron a dög meleg fülkében hagyott rádió dörmög, ha addig szét nem olvadt.

Namost a szélsőséges időjárást a grant, és a stali bírja talán a legjobban, ha nincs széttúrkálva.

 

Tessék a rezgőköröknek utánaolvasni, mert nem érted, hogy hidegben miért is változik a rádiód hangja! Egy biztos, hogy a sokszázezer forintos rádiók is 20-30 perccel a bekapcsolás után garantálják a +/-  1-2 % pontosságot!!!

 

A hajszálpontos frekiket csak a méregdrága ipari, közületi rádiók tudják, mondjuk egy Rohde & Schwartz, de mondjuk egy olyat nem is kapcsolgatnak ki-be egy repülőgép irányítótoronyban ;-)

 

A köznapi életben ilyen szintű pontosságra nincs is szükség.

Tessék rákeresni a google-ban: rezgőkör, kvarc, pll, stb.

Szétfagyás helyett!!! 

 

Előzmény: Bundás86 (8526)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8532
Igen erre gomboltam...nos en sem csinalok kaszabolos mod-ot...talan a legkulturháltabban ugy lehetne megoldani hogy onszipácsal kiforraszt a szintezer ic,foglalat a helyere és egy vendegpanelbe szinten foglalatba bele az ic,csak a bemenetei nem a 4008 akra megy hanem a perhuzamos port fele kivezet...igy a gyari pcb nem serul,vissza lehet allitani a gyari allapotot annyi kulombseggel hogy a szintezer ic foglalatban lesz ami nem hatrany.És még azt is meg lehet csinalni hogy ha lehuzod a szamgepet akkor sajat rotaryrol menjen a gep..
Előzmény: Törölt nick (8529)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8531
Gyere gyere! Tárt karokkal/fülekkel várlak!!! Majd legfeljebb a felső csatikon beszélgetünk :))))
Előzmény: Zümi 31 (8527)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8530

Hát ez mondjuk nem is olyan rossz ötlet! De végül is nincs olyan rossz állapotban szegénykém. (DeTomaso is megmondja) Hátha Dodi bácsi nem kér el egy vagyont érte, akkor lehet ez a variáció lesz. De a felső frekit DeTomaso is helyre hozta, de mivel a középsőt külön "tekerő" hangolja, és ezt nem tudtuk így az maradt úgy ahogy volt.

 

Minden képpen szeretnék egy PRESIDENT márkájút. Jackson vagy Grant vagy Lincoln-t.... de semmi KP-m nem volt akkor sem amikor a PACIT szermányoltam.

Odaadtam érte a TECHNICS rádiós erősítőm...most már nagyon meggondolnám, sőt lehet nem is adnám...

Előzmény: Ádám73 (8525)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8529

Te ezt láttad:

http://malzev.tripod.com/cb-radio/wingrant.htm

Páran nekimentek már itt, én mondjuk nem vagdosnám össze a PCB-t.

A gond az volt - most is próbáltam -  hogy nincs mit letölteni...

Előzmény: Ádám73 (8523)
Zümi 31 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8528
Köszi Ádám!
Előzmény: Ádám73 (8525)
Zümi 31 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8527

Rendezd a technikai hátteret!

Járok mindenfelé az országban, a két pacit megkomonikáltatjuk egyszer nyugi.

2-3 hét múlva megyek arra felétek.

 

Előzmény: Bundás86 (8524)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8526
Hú tényleg! Emlékszem!!! Igazad van a költözéssel kapcsolatban.... De a felső frekivel nem nagyon van semmi, mert 1-2 milimétert kell mozdítani valamerreáltalában középről..vagy ez már sok? Szerintem nem, vagyis inkább nem tudom...
Előzmény: Törölt nick (8521)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8525

Szerintem erdemes vegigmenni a szamarletran...pacit elviszed Dodi Bátyádhoz,beszerzel tapot,antennat,sporolsz,ha penzmag megvan akkor meghirdeted a rendberakott pacit es a ket kupac penzbol veszel egy grantot,jackot,rci-t ami teccik.

 

Zümi! Ha jol emlexem neked kene paci rajz...mindjart kuldom.

 

adam

Előzmény: Bundás86 (8519)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8524

Szia Zümi!

 

Mondjál még nekem ilyeneket :)))  Hogyne emlékeznék a gumisműhelyre...nem is tudtam, hogy ilyen jó helyek azok a műhelyek ... :))

 

Ma már TE vagy a második ember, aki nagyon jól járt... de nem vagyok irígy ... na jó egy kicsit.. :)))

Előzmény: Zümi 31 (8518)
Ádám73 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8523

Igen

 

grantnal es tarsainal a segedoszciban van 1 kvarc 3 induktivitas amit lehet hangolni pici ferit csavarral(jolmegaszondtam) es uzemmodtol fuggoen 1 es 2 es 3 as induktivitas kerul a korbe... also ,kozep ,felso valtas pll szinten megy,pacinal kavics valtas..raadasul uzemmodvaltasnal is kavics valtas tortenik,tehat ha felso Am bol valtasz kozep usb re az alapbol 2 kavics valtas.

 

Mas:Lattam szoftvert granthoz,jacksonhoz stb ami nemi  transceiver mod utan kepes parhuzamos porton keresztul adott radiot vezerelni...szoftveren freq display,memoriak,scan...Esetleg vki?Tapasztalat?

 

adam

Előzmény: Törölt nick (8517)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8522
Én DeTomasot akkor láttam életemben először, de tényleg volt sápadás... :)))
Előzmény: Törölt nick (8517)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8521

Dodi bácsi is meg tudja nézni, vagy ha Ádám, hát a postát nem találták még fel?

Az összefütyültetés szükségmódszerénél csak jobb van.

 

Emlékszel mit mondtam neked? Ha az én rádiómba van egy kanyar, akkor összefüttyre átköltözik a tiedbe is!

Egy frekimérő /szkóp az igazi.

Előzmény: Bundás86 (8519)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8520

Jó, OK!

 

Ez a sörös dolog nem is rossz... :)))

Előzmény: Törölt nick (8516)
Bundás86 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8519

Ó ISTENEM!

 

Kellett ez nekem?????

 

ÁDÁM! MIÉRT NEM VAGY KÖZELEBB??!!! Te biztos meg tudnád javítani....

De szerintem ha ez így fog fojtatódni, vagy elviszem Nyíregyházára Dodi bácsihoz, vagy eladom... (Dodi bácsira esküszik sok ember)

Előzmény: Ádám73 (8515)
Zümi 31 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8518

Csákány Nektek!

 

Ádám

Ha jól emlékszem írtad hogy van kapcs rajzod pacihoz.

El tudod küldeni mailben?

Vagy ha papir, elmegyek érte.

 

Bundás

 

Nem akarlak felizgatni, de összejött egy kéregetös antenna a volt osztálytársam

Faterkája álltal. Még örült is hogy elviszem./A gumismühely kategóriához tartozik/

Miröl korábban beszéltünk.1/4 h,hosszu de ingyé van, szombat lejön, vasárnap felmegy.De még lehet DX-Z31/2007-es kitelepülő antenna lesz!

 

  

Előzmény: Bundás86 (8514)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8517

IGazad van, kicsit rémálom belül!

Bandi megmondja, mikor megláttam, elsápadtam egy pillanatra..

Pedig nem az első rádió volt nekem sem. Megtaláltuk, megfütyültük, örültünk..

 

Az uniden sasszikban (stali, grant, galaxy, superstar, szinte bármi) van EGY DARAB Txfreq, és annyi.

Ez a kütyü tényleg tele volt kvarcokkal, meg "érintésérzékeny" trimmerekkel. Viszont jó állapotban van!

 

Előzmény: Ádám73 (8515)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 8516

Ember! Ki ne ülj, mert megfagysz!!! Előtte úgyis szólok. A rádió felől nyugodtan aludjál, nincs gond, kis törődés kell, ennyi.

A kiülés meg vese felfázás helyett tessék fürödni egy atom nagyot, kezedben egy üveg sörrel. Az király.

Előzmény: Bundás86 (8514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!