Keresés

Részletes keresés

micimacko10 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 554

                                      T. MÉHÉSZEK , Álmatlan éjjelek.        Tehát akkor nézzük a film elején  az irásokat és a szavakat. Elöször is ahogy láttam a felhasznált anyagokat hasonlitsa össze az Övével . Fölöslegessen kavarom itt össze. Mindenki tudja saját költségeit . Hasonlitsa össze mindenki a magáét. Ha PISTA bácsi kettöezer forintbol ötven család, egy-két hónap után nem lát atkát, nincs költség nincs atka. Tehát meg van a filmen bizonyitott ered mény. De megint nem . De mégis miért nem???? Következö években már nincs atka, nincs kiadás nincs vele munka . De akkor mégis miért nem???

  A világ összes Kutató Intézete 30 éven keresztül kisérletezett az atkák elpusztittásával nem sikerrel. Most hogy mivel magyar 90 éves öreg méhész PISTA bácsi egyszerü jozan paraszti ésszel megtalálta a titkot de mivel nem királyi családbol származó Kutato Intézet vezetöje NEM KELL. Ez az első elképzelés de mi lehet a többi???? {Ha beengednek az égö akác erdőbe a kaptárakért} Folytatjuk. De mégis miért NEM??? EZ nem állitás gyermekes elképzelés....

Előzmény: nyulica (553)
nyulica Creative Commons License 2011.03.23 0 0 553

Ez a video nem bizonyít semmit. Én most is láttam atkát.

Azt írod, hogy nem vagy hozzáértő, nem értem akkor hogyan foglalhatsz állást?

Szívesen megnézném az öreg méheit őszi időszakban is. Biztos, hogy lenne rajtuk atka! Ahhoz, hogy az atka továbbszaporodjon elég egyetlen egyed is.

Gondolom azért valamennyire utánanéztél a dolgoknak és tudod, hogy az atka a befedés előtt álló sejtekbe bújik be ott 3-8 petét rak amelyből nőstény és hím atkák kelnek ki és még a lezárt sejtben párosodnak a nőstények a hímekkel. Ugyanis a hímek szájszerve nem alkalmas a táplálkozásra! Rövid úton éhenhalnak!

A kifejlődött nőstények már megtermékenyítve bújank elő a méh kikelésekor és semmi más dolguk nincs, mint új befedés előtti sejtet keresni és petét rakni!

A mitac hatóanyagú szerek csak a sejten kívűl levő atkákat képesek elpusztítani, a sejtekben levők vígan élnek tovább!

Előzmény: micimacko10 (552)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 552

atka883 favorited a video (1 month ago) méhészet Atkaírtás

micimacko10 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 551

                                    NÉZD MEG JOBBAN az lép törmelék...

Előzmény: nyulica (549)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 550

Üdv Mindenkinek! Amíg nemismerünk meg minden pontos részletet eme atka írtási

módszerröl nem is tudunk vélemélnyt kialakítani. Azt, hogy meddig lessz atka nálunk

szrintem sokáig.Én már azt óriási eredménynek könyvelném el, hogy gyógyszer nélkül

kevés atka szám lenne a méheknél.Lejebb már leírtam erről a véleményemet.

A legfontosabb viszont az ,hogy már a határt járják a méheink.A zöme méhész túlvan az első idei szurásokon.Most már mindenki látja a következő lépését. Jó szezont kolegák!

Üdv Cirkusz

 

Előzmény: nyulica (549)
nyulica Creative Commons License 2011.03.22 0 0 549

Nem jól nézted a filmet!

Én láttam atkát!

Előzmény: micimacko10 (548)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 548

           ÜDV CIRKUSZ UR   T. MÉHÉSZEK . Álmatlan éjszakák . Megvan de NEM: komolyabban átgondolva nem is vitázni kellene hanem a 2011 év az igazság felderitésének az éve.Erre kell rá állnom.. Meg van és miért nem?? Ide pedig nagyon nagy bölcs ész kellene: Mirt nem?? Miért nem??? A filmet láttam ATKÁT nem.. Tehhát akkor jöjjön a szöveg .De még mindig Miért nem??? Ez okoz nagy gondot nekem Miét nem?? A szöveget még nem tanulmányoztam folytatás utánna. De miért nem??? ÜDV   MCIMACKO.

Előzmény: Cirkusz01 (546)
nyulica Creative Commons License 2011.03.22 0 0 547

Gyermekkorom kedvenc mesehőse!

A válasz a méhek az atkák és a méhészek eltérő biológiai adottságaiban található meg. :-)

Képtelenség minden varroa atkát kiirtani a méhek és a méhészek kiírtása nélkül.

Előzmény: micimacko10 (545)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 546

Üdv Micimackó! Kicsit bővebben , ha lehetne. Köszi! Üdv Cirkusz

Előzmény: micimacko10 (545)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 545

                        T. MÉHÉSZEK.            Válaszaikra még nem készültem fel, a következö nem hagy aludni MIÉRT NEM???  ÜDV MICIMACKO.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 544

Üdv Micimackó! Természetesen Pista bácsi jótakar.  Az a szer amit használ  és a 

módszerének az alapja nem uj. A pontos leírást attol tartok sose tudjuk meg.

Abban nem vagyok biztos,hogy valami egetverően uj és jó technológia. 30éve használjuk az atka ellen  ezt a ható anyagot.Természetesen más formában  más néven más bejuttatással.De az eredmény mindig jó volt.És a legfontosabb egyelőre nem alakult ki 

az atkánál rá a rezisztencia. Magyarán nincs uj a nap alatt. Ez a valóság. Üdv Cirkusz

Előzmény: micimacko10 (543)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 543

                                        T. MÉSZEK.  Mostanában figyelem  ezt a vonalat. Nagyjábol ugy megértik, egymást segitik,tanácsokkal egymást. Hogy még egyszer beszaladt a film ezt azonban jo lenne megvitatni. Jót akar-e PISTA bá. Mi van??? Szeretném már megtudni az igazságot. Elgondoltato eset ez.. Mi lesz belöle kiváncsi leszek??  NEM MÉHÉSZ..

Előzmény: Cirkusz01 (542)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 542

Üdv Micimackó!Ha ez olyan könnyó lenne.Igazából nagyon nehéz feladat.Természetesen mi méhészek ismerjük a barátaink méhesét,annak normális szaporulatát. Nem ezzel van a baj henem a méheket kezdő veszi meg aki ráadásul semmilyen nyilvántartásban nincs akit

 még a méh egészségügyi felelős sem látokat rendszeresen.A követ kező évben már legalizálhatja is őket.A becstelen méhészekkel van a nagybaj akik szálítják a szajrét.

Minden dologgal ígyvan ez. A méhészeti ágazat sem kivétek ez alól.Ha valakit mégis tetten érnek azt egyjó ügyvéd tisztára tudja mosni.Pontosan úgy mint más bűn esetekben.Amíg az igazság szolgáltatásban nincs rend nem is tudják végezni a dolgukat

a mi jólképzett biróink. Fokozni kellene a vagyon védelmet törvényileg.  Szigorubban be tartatni.Függetlenül attól hogy köz illetve magánvagyonról van e szó.

Csak át kell gondolni az egészet józan paraszti ésszel. Van mit ebben az országban

rendbe tenni.Ugy gondolom elég sok sebből vérzünk. Ödv Cirkusz

Előzmény: micimacko10 (541)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 541

               T. CIRKUSZ  uram .        A méh lopásokkal kapcsolatban a szövetségben lévö méhészek nem tudják megállapitani Kinek gyarapodott a méh állománya.  Igaz itt is csak a becsületes méhészekben lehet meg bizni. Van méhész aki megrendeli a mennyiséget is. Miért nem fognak össze??, . Végetvetni a lopásoknak. NEM  MÉHÉSZ .

Előzmény: Cirkusz01 (540)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 540

Szia Micimackó! Sajnos tisztában vagyunk  vele . Felkészültünk. KI így ki úgy.

De amíg ilyen két balkezes tehetetlen rendőrők vannak az állományban akik

még a jogaikkal sincsenek tisztában nem hogy a kötelességeikkel. Örülnek

ha egy nap nem kell jelentést írni.Addig ezek a személyek nyugodtan garázdálkodhatnak

az élet minden pontján.Mély meghajlás és tisztelet a kivételek ,sajnos ők vannak a kevesebben.

Igyekszünk minden legális módszert alkalmazni ellenük.Bár akitől sokadszorra visznek el családokat nem lehet ezt garantálni.Csak remélem nem lesz komolyabb baj.

Üdv Cirkusz

Előzmény: micimacko10 (539)
micimacko10 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 539

MÉHÉSZEK  figyelem Ébresztö. A méhtolvajok a tavaszi terepszemlét megtartották. Felkészülni a védekezésre nem vagyok méhész csak egy jóakaro......

atka2011 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 538
atka2011 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 537

YouTube - atka883's Channel - [ Oldal lefordítása ]"raszto80 atka2011@gmail.com Tetszett afilm ÖN Nézte-e a Mienket ÜDV " more ...
www.youtube.com/user/atka883 - Tárolt változat

Előzmény: moholivirág (515)
imkerei Creative Commons License 2011.03.09 0 0 536

Szia!

Igen ezeket a gyári eszközöket én is láttam már a neten. Igazából leírás kellene hozzá, hogy ne kelljen drága pénzen megvenni.

Lehet, hogy megpróbálok otthon összebarkácsolni egy ilyen gőzöst.

Előzmény: Cirkusz01 (535)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 535

Szia Imkerei! A googlina üstbe, hogy gőzös viasz centri fuga.Nekem még nincs,de 

igéretet kaptam rá hogy lemásolhatom az egyik méhésztársét.

Az egöszgyártók is forgalmaznak hasonlókat.A honlapjukon is kutakodhatsz.

Ha az enyém elkészül és addig  neked nem sikerül ,akkor felteszem ide a képét.

Az elkészítési fázisokat is mellékelem majd. Üdv Cirkusz

Előzmény: imkerei (533)
vidock Creative Commons License 2011.03.08 0 0 534

Jó napot kívánok! Kristálycukor jutányos eladó áron, bolti ár alatt jóval!

imkerei Creative Commons License 2011.03.07 0 0 533

Elég sok dolgot megoldottam már a méhészetemben egyvalamivel viszont állandó problémáim vannak. A viaszolvasztással.

A napviaszolvasztóm adja a legjobb viaszt, viszont csak meleg, napos időben működik.

Az üsben történő olvasztás is elég problémás.

Ti hogyan csináljátok?

Frenkee80 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 532

Sziasztok!

Volna eladó 7 boconádi nagy kaptáram, lép nélküli kerettel,valamint 3 keretes kézzel hajtott aluminium pergetőm.

70-319-3821.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 531

Sziasztok! Csatlakozom Imkereihez. Nem úgykell méhészkedni hogy kiraboljuk a méheket.

Utána meg sirunk milyen magas a cukor ára.Én Hunorozom,nálam a fészek sosincs

pergetve.Sőt azon kereteksem amiben fedett fiasításvan és nincsenek a fészekben.

Minden fiókban mézes keretek a zárás akár hány keret van ben.Persze nem mindíg fulon vannak de jócskán mézesek.Vagyis 10-12 Kg minimum bent van amit biztosan nem veszek el tőlük.Szotyi után minden fészket 2-2 mézes kerettel zárom.Ez feletti csak az elvehető.

Azt a méztet sosem számolom termésnek,csak azt ami kifolyt a pergetőből.

Üdv Cirkusz

 

Előzmény: imkerei (530)
imkerei Creative Commons License 2011.03.03 0 0 530

"Mit csinálsz ha nincs méhlegelő?"

"Mit csinálsz ha kapsz egy mérgezést?"

Mindig kell a méheknek annyi élelmet, hagyni, hogy rövidebb hordástalan időszakot kibírjanak. Itt megint azok vannak gondban, akik minden mézet elvesznek.

Mérgezés esetén a felkarcolt mézes lépek többet érnek, mint a cukorszirupos etetés, mert a híg szirupot a méheknek még fel kell dolgozniuk, ami könnyen továbbgyengítheti őket!

Előzmény: Törölt nick (528)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 529

Sziasztok! Az odáig rendben is van, De a cukor tisztán nem jó a méheknek.Azt mondják

az okosok felesbe keverve még nem lesz baj.A cukor méz arányt a cukor felé eltolva

már igencsak veszélyes. Ezeket azért figyelembe kell venni a méhek etetésénél.

Jó pár évvel ezelőtti a tapasztalatom amikor 4 családomat etetni kellett tavasszal. 8

kereten teleltek valamilyért kevés volt ez élelem.Voltak 6-7 keretesek ahol bőségesen volt élelem.Repcén kellett a szélsőketfelkarcolni.Napi 1/2l.-ert kaptak.Nem fejlőgtek olyan jó ütemben mint azok akiknek bőségesen volt mézük.Mondanom sem kell nem ez a 4 lett a legerősebb.Csak ennyit a méz fontosságáról.Magyarul a cukrot csak végszükségben

adjunk a méheknek. Üdv Cirkusz

 

Előzmény: Törölt nick (528)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.02 0 0 528

Lehet cukor nélkül is eredményesen méhészkedni.

Ez az én véleményem!==

 

Lehet de nem minden esetben.

 

Mit csinálsz ha nincs méhlegelő? 

Mit csinálsz ha kapsz egy mérgezést?

 

Ki vagyunk szolgáltatva sok mindennek, amit esetenként cukorral megoldhatunk!

 

Előzmény: imkerei (525)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 527

Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólóhoz.Igazából a méheknek is szükségük van a változatosságra.Ezt sajnos mamár csak vándorlással lehet elérni.Én igyekszem a telep helyeket úgymegválasztani,hogy minél kevesebbet keljen mozgatni őket. Évente 4-5

költözést jelent így is.Ez persze a telelőből ki és be költözést is befoglalja.A tizenegynehány év alatt egy évem volt amikor egybe és egy ki költüzéssel megusztam.

A vándorlás negystressz a méheknek.Szóval erre is figyelni kell. üdv Cirkusz.

Előzmény: imkerei (526)
imkerei Creative Commons License 2011.03.02 0 0 526

"Ami a méhek nem bántanak dolgot illeti nem értek egyet elég ha sapkanélkül megyek ki és rögtön célbaveszik a hajamat."

Elég nehéz elképzelni, hogy, ha valaki leveszi a sapkáját egyből belerepülnek a méhek a hajába!

Ez csak akkor fordulhat elő, ha valaki cukorsziruppal mos hajat, vagy max. 3-4 méteres távolsagban sétálgat a kaptárak kijárója előtt.

Mindenesetre a méhésznek tudni kellene, hogy a kaptárak kijárónyílása nem nézhet a szomszéd telke felé, ha nincs meg a kellő távolság vagy telepítenie kell előttük sövényt vagy palánkot, ami felfelé repülésre készteti a méheket.

Előzmény: rhava (520)
imkerei Creative Commons License 2011.03.02 0 0 525

"Anyit elárulok hogy a jó méhészkedéshez három dolog kell:cuko,cukor,cukor."

A vajdasági méhésztárs ezt írta szó szerint.

Szerintem a méhészkedéshez nem ez a 3 dolog kell, hanem: méhek, méhlegelő és szaktudás.

Lehet cukor nélkül is eredményesen méhészkedni.

Ez az én véleményem!

Előzmény: Törölt nick (519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!