Keresés

Részletes keresés

airzsike Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9571

Kedves Mindenki!

Nem éppen a kondenzációs kazánról, de annak használatával történő vegyes fűtési rendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem.

Megoldást keresek (teljesen laikusként) a következő problémára: A lakásunk két szintes, a földszinten radiátor, az emeleten padlófűtés. Kondenzációs kazánt vásároltunk, a két szinten külön termosztát lett beépítve, hogy mindig csak a szükséges hőmérsékletet tudjuk biztosítani mindkét szinten. Hogyan tudjuk megoldani, hogy a két termosztát külön tudja vezérelni a kazánt? Már vásároltunk egy elektronikusan vezérelhető szelepet, de a gázszerelő szerint ezzel csak azt tudjuk megoldani, hogy hol az egyik, hol a másik rendszerben kering a meleg víz. Mi azt szeretnénk elérni, hogy ha szükséges, mindkét szinten illetve mindkét rendszerben egyszerre is lehessen fűteni. Van erre valami megoldás? Eddig azt a javaslatot kaptuk, hogy építsünk be két ilyen szelepet, de az plusz 30 ezer Ft.

Ha lehet segítsetek!

KömKel Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9570

Ránézésre a hőigényed mindenképpen 12 kW alatt van (jobb hőszigeteltséged van, mint nekem, és kisebb alapterületed; az én max hőigényem 9.6 kW).

 

Én Baxi vagy Immergas-t ajánlanék, a Baxikat most nagyon viszik, jó a hírük.

Előzmény: Khaosz5 (9569)
Khaosz5 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9569

Sziasztok,

 

miak az ajánlott vételek kondezációs kazán terén? Bosch, Vailant, Buderus, Junkers -et nézegettem.

 

Duval esetleg de azt annyira nem akarom mert most nyílterűbe az van és zörög rajta minden.

 

Baxi az milyen márka ?

 

Indirekt tárolós rendszer lesz igaz csak jövőre csak nem tudom mekkora hőigényem.A mostani kazánom 17Kw-ra van leszabályozva és így a 60mˇ2 padló körömet elviszi 60 fokos előremenővel. Persze keverőszeleppel már 40 fokra le van keverve a padló köre.

 

A ház 118mˇ2 .

3 Kör:

1. padló kb 60 mˇ2 (nappali+konyha+étkező+fürdő) . Ez a legnagyobb fogyasztó.

2. 2 Szoba radiátoros + fürdő törölközőszárító

3. 1 Szoba radiátor + másik fürdő törölközőszárító

 

Ha megy az összes kör akkor is 50-55 fok az előremenő. Ha melegszik a padló persze kikapcsol a kazán és újra be. Ha radiátoros kör megy folyamatosan ki be kapcsol.

 

Ház könnyűszerkezetes Szigetelés:

Tető: 35cm üveggyapot

Fal: 15cm Üveggyapot

Lábazat : 7cm XPS

Padló : 4 cm xps

Éves fogyasztás 100mˇ2-re 1200mˇ3 gáz nyílt égésterű kazánnal. Belső hőmérséklet 22-23 fok.

 

A nyílt égésdterű kazánomat azért akarom lecserélni mert:

1. lakótéren bellül van

2. Használja a belső levegőt

3. Zörög minden lemez rajta mint a szakramentum.

4. Indirektes rendszert akarok mert a jelenlegi tárolós nekem ez kevés.

5. persze meg spórol is a kondis

 

Szóval halk kazán kell majd nekem. Nem tudom milyen teljesítményű legyen mivel a 22Kw-os kazánok olyan 7 Kw-ra tudnak lemodulálni.A 16Kw-os kazánok meg 3-4 Kw-ra.

 

Attól félek, hogyha csak 1 radiátoros köröm megy akkor egy 22Kw-os kondis kazán ami le tud modulálni 7 Kw-ra az is sok lesz és össze vissza be ki kapcsol. Ha pedíg a 16Kw-os kazánt választom lehet nem viszi el egyszerre az összes kört?

 

Huh nem tudom. Nem az ára érdekel ham az hogy feleslegesen ne legyen túl nagy kazánom ami ki be kapcsol.

 

Szerintetek ? Bízzam szakemberre? Na én attól félek a legjobban.

 

 

 

t.zsolti Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9568

immergas victrix 12 kw x , ez csak fűtő de 1,9-12kw-ig modulál, és kislángon indul, 10 perc alatt éri el a max teljesítményt ha kell,

de megvettem a hmv szettet  amivel indirektet tud fűteni, valahol én is 6 kw-ot láttam de nem emlékszem már hol.

 

Előzmény: joevagyok68 (9566)
Meister Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9567
Szerintem ezt ideiglenesen simán állítsd be ON állapotba. Aztán hajrá!

De sok ilyen érdekes dolog lehet még abban a gépkönyvben, olvasd még egyszer át...
Az új kazánom első fél évében én vagy 5-ször átlapoztam elejétől-végéig, s mindig találtam még valamit, amin lehetett hangolni...
Előzmény: Marzi (9562)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9566

Úgy , hogy :

- a kazánnal hőcserélőn keresztül fűtöd fel

vagy

- csak a kombi kazán után kötöd..

 

Mert ha az első, akkor arra figyelj, hogy ennek marha kicsi a hőcserélője !

HMV készítés közben folymatosan kapcsolgatni fog a kazán... (valami 6kw-ra emlékszem, a drazicék 24kw -jával szemben.)

Előzmény: t.zsolti (9565)
t.zsolti Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9565

tehát van olcsóbb is, feltehetően nekem is ez lessz felrakva.

Előzmény: Marzi (9561)
t.zsolti Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9564
Előzmény: Marzi (9561)
monyesz Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9563

Általában a gyári tárolók drágák. Van egy Drazsice nevű, ami ugyan nem olyan szép, de ha a kazán nincs szem előtt akar jó lehet.

Előzmény: Marzi (9561)
Marzi Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9562

Most, hogy mondod, elővettem a termosztát leírását, és találtam benne ECO módot, de ez szerintem nem egészen azt jelenti, amire az elnevezése utal. Azt írja, hogy használati víz működési módok:

 

On (Be) - Használati melegvíz aktív

OFF (KI) - Használati melegvíz kiiktatva

ECO - Használati melegvíz aktív a beállított idősávban.

 

Ezek szerint a vizet is lehet idősávok szerint aktivizálni, erre nem is figyeltem eddig! Illetve láttam a termosztát menüjében, csak arra gondoltam, hogy ezzel felesleges foglalkozni. És akkor azért ECO, mert a köztes idősávokban nem kell neki felkészülve lennie a vízmelegítésre?

Megnéztem, hogy ugyanaz az idősávja, tehát a nappali órák, mint a fűtésnek, ami azt jelenti, hogy most pihenőben van. Ki is kellett engednem jó pár liter vizet, míg megjött a melegvíz. De érzésem szerint itt van a megoldás kulcsa, és reggel folytatom a tanulást.

Köszönöm a jótanácsot!

 

Előzmény: Meister (9556)
Marzi Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9561

Korábban felvetődött a melegvíz-tároló, de helyhiány és az anyagiak miatt lemondtam róla. Nézem a kazános oldalt, ahol a Baximat vettem, 200 e Ft-ba kerül egy 80 literes.

Előzmény: t.zsolti (9558)
Alapi42 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9560

 csak úgy ne járj mint a tigázos óracserélővel jártak egyesek !

 Azok is hangszóró mágnessel mérnek mágnesességet !!

Előzmény: Mrsandor (9548)
epitkezes1 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9559

:DDD

Előzmény: t.zsolti (9557)
t.zsolti Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9558

egy indirekt tároló ( nem kell nagy  ) és a beindulás körüli " sokáig engedem a hideg vizet " megoldja a tároltból. Ha rögtön akarod , hogy jöjjön akkor kell cirulációs vezeték + szivattyú .

persze ez mind + költség

Előzmény: Marzi (9543)
t.zsolti Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9557

izgulhatsz, tartalék kazánnak kell, vagy max nyáron a melegvízet fogja készíteni ( persze ha a napkollektor nem fűtötte fel kellö hőfokra az indirektet )

úgyhogy nem sokat fog menni

Előzmény: epitkezes1 (9542)
Meister Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9556
A melegvízzel kapcsolatban: ennél a kazánnál nincs valami ECO-mód, amikor nem tartja melegen a hőcserélőt? Mert azt kéne kikapcsolni... Vagy hívhatják ennek a fordítottját komfort módnak, s akkor azt kéne bekapcsolni...
Kézikönyv mit mond erről?
Előzmény: Marzi (9555)
Marzi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9555

Köszönöm a biztatást, és már alig várom, hogy legyen egy problémamentes szuper fűtési rendszerem!  És remélem, a melegvizet is sikerül megoldani, mert igazából akkor lennék teljesen elájulva ettől a kondenzációs technikától.

Előzmény: sünbogár (9553)
sünbogár Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9554

Bocsánat, persze Marzinak válaszoltam :-)

Előzmény: cssb (9545)
sünbogár Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9553

Nálam is bent hagyta a hidat a "szakszerviz"... Bár nem ez volt a legnagyobb vétkük :-(... Azóta jött egy valóban hozzáértő SZAKEMBER, és tessék, a készülék tökéletesen működik. A melegvíz nálam szuper, azonos helyiségben is és a lakás távolabbi pontján is. Pillanatok alatt megfelelően meleg a víz, kvantumugrás s korábbi kazánhoz képest. Külső érzékelővel 35-45 fokos az előremenő fűtéskor. Beállítás kérdése lesz Nálad is.

Előzmény: cssb (9545)
Csapszi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9552

Gondolom a szerelő monogramjára kérdezett rá.

Előzmény: Mrsandor (9551)
Mrsandor Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9551

Szia

nem nagyon értem?

sajnálom

Előzmény: friizer (9550)
friizer Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9550

MP?

Előzmény: Mrsandor (9548)
monyesz Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9549

A franc köze van a külső szondának a rendszer vízmennyiségéhez?

Az hogy a Szatmári embere, nagyjából semmit nem jelent, csak annyit, hogy van papírja a beüzemelésről (perszer csak papírja, mert nem tudja és nem is akarja azt csinálni, amit kell).

 

Ez a magyar mentalitás, és ez nem a kazán "hibája". Persze jó lenne, ha a Westen tudna róla, mert talán képeznének egy másik szakembert, aki csinálja is a dolgát.

 

Keress másik embert! Ha máshogy nem megy a gyártó képviselete tudnbi fogja, ki van a megyében jogodult ember ezen kívül.

Előzmény: Mrsandor (9548)
Mrsandor Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9548

Sziasztok

Ma elmentem a szerelőhöz aki telepítette a készüléket . A Szatmári szerelője tehát jogosan rakta fel.

Mondtam neki nekem kell a külső szonda. Erre:-Nem kell az kevés a vized hozzá.

Mondom én :-Tegyümk fel + radiátort vagy hőcserélőt vagy valami megoldást keressünk.

Erre.:-Minek melegítek több vizet felesleges.

Kérdeztem a co2 mérésről nem tudott válaszolni akkor mért vagy nem papír nincs róla . Kijön jövő héten mindig ezzel jön de szt idén már nem jön. Mondta még hogy ő a beszerelésnél mindíg felvilágosít mindenkit hogy nem olyan jó ez a kondenzációs technika hmm.. erre nem nagyon emlékszem.Mert függ mindentől a működése de szt nem fogok vele dűlőre jutni . Ha ki is jön mér valamit elhiteti velem hogy ez így jó és kész. Mert az ő kazánja is sokat eszik 2x akkora a háza ....Jelzem Szatmári szerelő ...Itt minden olyan egyszerű de ha elmondom "szakembernek" szinte lebeszél a modosításokról. Tisztában van azzal a ténnyel hogy 45c előremenő a legjobb de

a rencerem alkalmassátéle nem nagyon érdekli . Most szezon van neki..Én meg vettem 400.000.-ft-ért egy turbós kazánt.

Üdv nektek .

 

monyesz Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9547

"Ezt az előszellőztetési időt egy kicsit visszább lehet vetetni a szervizzel, ezzel javulhat a komfort."

 

Meg ha egy akár kisebb 60 literes indirekt tároló lenne a kazánra kötve. Az átfolyós vízmelegítésnek csak hátránya van!

Előzmény: cssb (9545)
Marzi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 9546

Szuper, köszönöm.

Holnap hívom is a szervizest!

Előzmény: cssb (9545)
cssb Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9545

Bennefelejtették az M1 kapocsléc 1-2 pontján a gyári hidat. Így a saját szabályzója hiába állna le, a direkt köri termosztát csatlakozás állandóan zárva van, tehát mindenképpen fűt. Ki kell vetetni (egy kis sárga vezeték), meg fog oldódni a probléma.

A melegvizet egy kondenzációs kazán sajnos mindig egy kicsit lassabban adja, mint egy régi kéményes, mivel begyújtás előtt előszellőztetést végez. Ezt az előszellőztetési időt egy kicsit visszább lehet vetetni a szervizzel, ezzel javulhat a komfort.

Előzmény: Marzi (9543)
cssb Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9544

"De amikor a külső szondát említettem arra csak azt mondta nem kell az. Ilyen co mérés szt nem is hallott."

 

Biztos, hogy felhatalmazott beüzemelő volt? Nehéz elhinni... A kondenzációs kazánoknak egyetlen korrekt beüzemelési módja van, amit füstgázelemzéssel végez a SZAKSZERVIZ. Az előbb kíváncsiságból felmentem a Westen honlapjára, és még én is, mint a márkától kívülálló, azonnal hozzáfértem a gyárilag előírt CO2 értékekhez, amire be kell állítani a kazánt.

Magyarul van egy kiváló kazánod (tényleg az, ebben nyugodj meg), és lehet, hogy még egy percet sem működött a tudásának megfelelően. Ráadásul külső hőmérséklet szondáról radiátoros rendszerben azt mondani, hogy nem kell? Hihetetlen.

 

"Én szivesen hívnék szakembert aki kicsit átnezné a rencert beszerelne felvilágosítana. De nem nagyon találok"

 

Én megkeresném a helyedben a Westen szervizközpontot. Ez nekik is presztízskérdés, ez a legjobb kazánjuk, biztos küldenek egy profi szervizest. Aki hallott már a "co mérés"-ről is. :)

Előzmény: Mrsandor (9538)
Marzi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9543

A segítségeteket kérem!

 

Probléma: a kazánom nem fogad szót a vezérlő szoba-termosztátnak!

 

Baxi Luna Duo-Tec 24 kazánomat májusban üzemelték be, akkor költöztem egy kis felújított vályogházba egy hatalmas nagy társasházi lakásból, ahol havi 40 ezer forint volt a gázátalányom.

A kazán és a szabályozók akciósan 330 e Ft-ba kerültek. Azért vettem Baxit, mert nagyon sok jót olvastam róla többek között ezen a fórumon is. Nő vagyok, műszaki érzékem nulla, de sokat bogarászva a neten valahogy felfogtam, hogy ez egy olyan technika, amivel a komfort maximális, a gázfogyasztás pedig minimális lehet.

 

Eddig csak a meleg vizet használtam, amiben azt utálom, de azt nagyon, hogy egy fél vödör vizet ki kell engedni, amíg a meleg víz a csaphoz ér. A korábbi lakásomban is ki kellett folyatni ennyit a konyhában, de ott a csap 10 méterre volt a fürdőben lévő átfolyós vízmelegítőtől, itt viszont 2 méteren belül van a legtávolabbi csap is. Vizet tehát spórolni biztosan nem fogok!

 

Egy hete indult be a fűtésem, akkor lettek csak feltöltve a padlócsövek, addig a gáztűzhely sütőjével csináltam kellemes hőfokot a konyha-nappalimban meg a hálószobában napi 1 m3 gázzal. A két padlós szobában radiátor, a köves helyiségekben pedig padlófűtés+radiátor van. Már az első napon megdöbbentem a gázfogyasztáson, ami 6 m3 volt, de úgy gondoltam, a rendszer felfűtéséhez végül is elmegy. A napsütéses hosszú hétvégém ezután úgy telt el, hogy napközben langyos radiátorok, langyos padló, este és éjszaka melegebb padló és forró radiátorok. 3 nap leforgásával eljutottam oda, hogy a hőmérséklet tartósan 24-25 fok lett mindenhol, számomra szinte elviselhetetlen hőség a megszokott 18-20 fok helyett, a napi 5-7 m3 gáz pedig elfogyott. A modulációs vezetékes szobai termosztátnak hiába állítottam be, hogy napközben 19 foknál, éjszaka pedig 17 foknál kezdjen a kazán fűteni.

 

Ma itt járt a szerviz! A szerelő is tanácstalan volt, de azért kikötötte a külső hőmérséklet érzékelőt, amire viszont a kazán úgy beindult, hogy közel 70 fokosra melegítette a vizet néhány perc alatt. Visszakötötte hát a külső érzékelőt, de levette a dominanciáját a lehető legkisebbre. A szaki megígérte, hogy konzultál a főnökével, és majd jelentkezik.

Egy délutánt ment így a fűtés, de este-felé újból kiiktattam, mert simán folytatta a korábbi üzemet, vagyis nem fogad szót a vezérlő termosztátnak, és úgy sem, ha a padlófűtést letekerem és csak a radiátorok mennek. Még jó, hogy elkészült a cserépkályhám, és annak próbaüzemével, egy kisebb vödörnyi aprófával szigorúan nyitott kályhaajtók mellett most 21,5 fok van a lakásban és ez nem is csökken 20 fok alá reggelig.

 

Szerintetek mi lehet a gond a Baximmal?

epitkezes1 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 9542

űű kezdek izgulni, ezexerint már legalább kettőt eladtak ebből a típusból az országban :DD

Előzmény: t.zsolti (9541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!