Keresés

Részletes keresés

Flacika Creative Commons License 2005.01.11 0 0 768

"(mert nagy a világ álatkertye én mondom neked..)"

 

Van egy másik mondás:

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

Előzmény: spacc (735)
spacc Creative Commons License 2005.01.11 0 0 767

oppá!

 

a reflexes doboz mérete légfelfüggesztéses mélynyomó alkalmazása esetén mindíg kisebb, mint a zárt doboz. A hangszórómembrán visszatérítő erejét az összepréselt levegő szolgáltatja.

Előzmény: dcaddi (766)
dcaddi Creative Commons License 2005.01.11 0 0 766
Arra gondoltam, hogy a hangszoro parameterei hatarozzak meg neked a lada pontos meretet. Teljesen mas meret ( sokkal nagyobb) szuksegeltetik a "reflexes" dobozhoz. Egy bizonyos hangszoro vasarlasakor a gyarto megadja, hogy tegyuk fel 20 -50 lier legyen a meret zart doboznal. Igen, csakhogy ezen belul is igen sokat valtozik a hangzas. Igen konnyen el tudsz vesziteni olyan frekvenciakat, melyek fontosak a zeneben. En a sajat ladaimat 3-5 napi megfeszitett szamolgatas es meregetes utan kezdtem el gyartani. Nem kotekedni akarok, csak ha az ember dolgozik valamivel, akkor azt szeretne, ha a vegen igen jol szolna. Ja, amugy a kep tul nagy meretu, ugyhogy ma keszitek rola kisebbeket....
MiSA Creative Commons License 2005.01.11 0 0 765
Azért vagyok benn olyan biztos mert ($) még odább van a hangszóró és az erősítő beszerzése. Most az adott eszközökből megvan az előkészítés, így később ezzel már nem kell bíbelődni. De be fogok róla számolni ha valami fejlesztés történik…

 

Képet ha feltöltötted a beszúr v. hozzáad (vagy ilyesmi) gombot is meg kell nyomni a kép alatt, akkor mi is látni fogjuk.

Előzmény: dcaddi (762)
dcaddi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 764
a kep lemaradt. na majd legkozelebb...
dcaddi Creative Commons License 2005.01.09 0 0 763
En epp most epitem sajat autohifimet..... ime egy kep a subwooferek dobozarol....
Sajnos meg csak az MDF munka van kesz, epp ma rogzitettem a reflexeket.
Nem egyszeru, mivel dutott mdf re tettem oket, s a ladan belul csak ugy volt helyem, hogy azok vizszintesen legyenek.
dcaddi Creative Commons License 2005.01.09 0 0 762
Misa! Biztos vagy abban, hogy boven raersz gondolkozni, hogy zart, vagy esetleg reflexnyilassal ellatott ladad legyen? En ebben egyaltalan nem vagyok biztos...
spacc Creative Commons License 2005.01.08 0 0 761

.. nem semmi!

 

Kiváncsi vagyok hogy fog dödögni..?

Előzmény: MiSA (760)
MiSA Creative Commons License 2005.01.08 0 0 760

Bocsi, a képeke lemaradtak ...

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MiSA (759)
MiSA Creative Commons License 2005.01.08 0 0 759
Első lépés az volt hogy fejtetőre állítottam, leszedtem a kerekeit. Utána a szövetet szépen lefejtettem róla, amit cirka 300db tűzőgép kapcsolnak megfelelő szöggel volt rögzítve. Ezt csavarhúzóval szépen föl lehetet feszíteni, elég pepecs meló, de 40-50 darab után már rutinból fog menni. A visszafejtésnél szépen óvatosan jártam el, hogy később ugyanazt az agyagot 1:1-ben vissza lehessen tenni. Visszahajlítottam és kifelé lefejtettem, vágni csak 1-2 helyen kellett rögzítő cérnát. Oldallapon vékony fehér szivacsszerű anyag gátolja meg a szövet és a fa közti közvetlen érintkezést, ezt is eltávolításra került. A vastag szivacs rész jön le a legvégén (ülő/fekvő felület) ragasztva volt, finoman azt is el lehetett választani kézzel vagy pengével a fa anyagtól.  

Így megvolt az átalakítandó doboz, ezt már csak mérni kellett és leadni a lapszabásznak a méreteket. Oldallapok behelyezése után kivágtam a lyukat a könnyebb szerelhetőség érdekébe. Belülről is kellett rögzítés céljából csavarozni, a tökéletes légmentes zárás érdekébe még egy adag szilót is kapott a sarkokba. Az eredeti oldallapot is visszakerültek rá a méretpontosság miatt, hogy a huzat ne lötyögjön majd rajta. Ezek szintén ragasztva és csavarozva lettek egymáshoz, hogy ne tudjanak rezonálni. Miután elkészült, megszáradt, a külső (szövet alól kilátszó) részét lefújtam feketére. Ezután kerestem tűzőgépet és kapcsolt, de olcsóbbnak láttam, ha visszaviszem a bútort készítő kisiparosnak (vagy kárpitosnak) a puffot. Ha jól emlékszem 1500 Ft-ért szakszerűen visszavarázsolta a zárt dobozra a szövetet.

 

Kibélelése, hangszórózása még nem készült el.

 

 

Előzmény: spacc (758)
spacc Creative Commons License 2005.01.08 0 0 758

MiSÁm!

 

Akkor most ha a belső csillapítóanyagot, és a kívül párnázott részt hasonló részletességgel elmondanád, hátha..eccer másnak is kedve van realizálni.

Nagyon cool ötlet....

Előzmény: MiSA (757)
MiSA Creative Commons License 2005.01.08 0 0 757

Hangzásról még nem tudok nyilatkozni, a semminél jobb lesz.

 

Természetesen nem csak vágtam bele egy lyukat, hanem full szét lett szedve, majd újra húzva. Alsó és felső eredei fedlap (19-es MDF) és a 4+1 tartóoszlop megmaradt. Az oldalát borító vékonyka pozdorját kicseréltem szintén 19-es MDF-re, csavaroztam, ragasztottam, és most légmentesen zárt. Hangszóró helye lehet hogy nem a legoptimálisabb :( ezzel kicsit elkapkodtam a dolgot.

Előzmény: spacc (747)
tere Creative Commons License 2005.01.08 0 0 756
:DD
Előzmény: spacc (755)
spacc Creative Commons License 2005.01.08 0 0 755

Kedves AS!

 

khöhmmmm..szal jó ez a "big brother" feeling....

 

Amúgy a ma reggeli felismerés:  közeltéri lehallgatás: rulez!!!!!! (vagy csak siketülök =:((( )

Előzmény: antiskating (754)
antiskating Creative Commons License 2005.01.08 0 0 754
as nem ment ki sehova, high-end monitora van (sosincs kikapcsolva, mert így jobb a kép:), így éjjel-nappal látom, h micsinász:-))
Előzmény: spacc (753)
spacc Creative Commons License 2005.01.08 0 0 753

off.

 

Ogyláccik, én már aludtam, amikor AS kiment és dobott egy sárgát....

 

Viszont ez azt jelenti, hogy momentán még megy nekije legalább egy veséje, és ennek én is örvendek. =)))

 

ON

 

Jó reggelt kivánok!

Előzmény: antiskating (752)
antiskating Creative Commons License 2005.01.08 0 0 752
off>> spacc, ha  éjjel kimész pisilni, te akkor is bekapcsolod kicsit a cuccost, és beírsz gyorsan valamelyik topikba?:-)))
Előzmény: spacc (751)
spacc Creative Commons License 2005.01.08 0 0 751

Akkor neked kedves tere egy BAYER DINAMIC, vagy a jó öreg KOSS4 kéne, ez a kettő, ami meg tudja tépni még egy elefánt cimpáit is. Akkorát szólnak ezek,  hogy még a tökeid is tikitakiznak egy jó dobütés után.

 

A széles bázistávolság amúgy a czimpákat illetően naon nagy előny, sokkal analitikusbb az ilyen egyedek térhallása, mondhatnók: ETALON.

(na ma nyaltam is egyt, húzok is be egy strigulát a megfelelő rovatba)

 

 

De hogy ne legyen off.   A provizorikus (78-as állapotokra visszabutitott kis ládikák) azért nem is olyan rosszak, már hozzáidomultam a hanghoz.  A projekt végéig azért nem kell állandóan fülest viselnem...

Előzmény: tere (750)
tere Creative Commons License 2005.01.08 0 0 750
Akkora fejem van, hogy a tankossisak fel se fér. A gégemiksi szűk a gigámra és különben is az arcomat is kéne szabni, hogy simán beférjek egy lakótelepi ajtón. Gyerekkoromban különben is fülesnek becéztek, úgyhogy ez a Technics nekem fejsatu és kész. Mellesleg én is a kábelébe szerelmesedtem bele. :DDD Na jó, azért szól is. Az E-mu-ba dugva ha félrenyúlok és fentebb van a head pot, mint 1/3 majd' letépi a fejemet. :D De hát én szeretem a dinamikát...
Előzmény: spacc (749)
spacc Creative Commons License 2005.01.07 0 0 749

tere!

 Jóég! Hát milyen széles kobakod van, hogy szoriccsa a fülédet.... persze akkor nagyobb a bázistávolságod, és széjelebb kell raknod a hangfalakat is...

és mielött még valaki szólna, hogy kiürül a közép, felhívom a figyelmet, hogy ott vagy TE a tere.    :)))

Előzmény: tere (748)
tere Creative Commons License 2005.01.07 0 0 748

Jójaz, csak kicsit satu. :D

Nekem is ilyenem van. :D

Előzmény: spacc (746)
spacc Creative Commons License 2005.01.07 0 0 747

MisA!

 

Halkan suttogva, lehelve: wow és megint wow!  Kedvem lenne ódákat előadni a leleményességedről, és a hangzásról.

 

ps.: qurwa jó lehet kurelni rajta....    ha nekem akkor...   wow!

Előzmény: MiSA (743)
spacc Creative Commons License 2005.01.07 0 0 746

Asztaaaa!  Betyár solyómszmit ennek a teregyeröknek! :))))

 

Na nem egy "nagyjátékos" füles, az tény, de nyáron, mikor elhallgatott a jó öreg KOSS baloldala,  elrohantam a comcédba, budakalászi Elektroworld+CORA, és gyorsan, provizorikus pótlás gyanán esztetet választottam.  Nagy mozgásterem nem wott, pillanatnyi liquiditási gondjaim miatt (összes zsebemet kiforgatva csak 18 rénusi ezreseket leltem,) a választásnál az döntött, hogy 1. Ennyi pízért ez volt kapható, 2. Megkapott a szövetboritású tyúkbél, mert recege melegben, miközben egy szál gatyóban csücsörgök, és dől rólam a víz, csak jobb mint egy műnyanyag.

A philipsemnek szebb hangja van.

Majd lessz jobb. Addig zsírosdeszka+hagyma+tej.

 

Amúgy impozáns darab, ha egy láma meglássa, odavan...:))))

Előzmény: tere (745)
tere Creative Commons License 2005.01.07 0 0 745
Az A füles a képen csak nem egy RP-F880? :)
tere Creative Commons License 2005.01.07 0 0 744
Spacc, ez durva! :DDD Miges meg tankos sisakom nekem is vagyon, de hogy éjjellátóval?! :))))
Előzmény: spacc (737)
MiSA Creative Commons License 2005.01.07 0 0 743

Nekem is van kerekesem, ilyen:

 

http://misa.atw.hu/netkepek/sub3.jpg

http://misa.atw.hu/netkepek/sub5.jpg

http://misa.atw.hu/netkepek/sub6.jpg

 

* hangszóró csak illusztráció, az hogy zárt/reflex, aktív/passzív lesz azzal még van időm bőven ...

 

Én elrejtettem a dobozt az ágyban :) hogy senki ne vegye észre...

Előzmény: spacc (695)
spacc Creative Commons License 2005.01.07 0 0 742

Scuba!

 

Akkor ezt jól megbeszéltük.....

Előzmény: Scuba (741)
Scuba Creative Commons License 2005.01.07 0 0 741
Közben utánaolvastam 990 kihúzva.
Előzmény: Scuba (740)
Scuba Creative Commons License 2005.01.07 0 0 740
Sziasztok!
Meglévő hangfalcuccomat cserélném egy fokkal jobbra.
Mi a vélaményetek a Magnat Motion 990-ről www.suranyihifi.hu nál most akciós 48e-ért.
Érdemes megvenni?
Eltaxot 37e-ért amint olvastam a korábbi hozzászólásokból nem javasoljátok.
spacc Creative Commons License 2005.01.07 0 0 739

me akkor engemtetet is látnak!

Ime az eklatáns példa az ember és a strucc közötti külömbségre...

Előzmény: gabocza1 (738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!