Keresés

Részletes keresés

zsolt1973 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30936
A braziloknak is kellett...Ma már csak a rendező egyenesen résztvevő.
Előzmény: Lucilius (30930)
zdzicht Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30935
kezdodik a sorosolas!!
Lucilius Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30934
Ha Mattheus megy, akkor egy holland, német (kivéve Vogts) vagy skandináv edzőnek örülnék. Még csak nem is kell, hogy nagy név legyen, ha egy középcsapatot elvezetett, jöhet. De legyen határozott.
Amúgy én szeretném, ha maradna Mattheus.
Előzmény: kannibál Kovács (30920)
BalazsUVB Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30933

6 meccs 1 gól

Lucilius Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30932
Románokból nekem egy időre elég volt!
Előzmény: Darwin (30904)
bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30931
és szerintem egy olyan Lobanowski kaliberü futballdiktátor kellene ide.
Lucilius Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30930
Görögöknek kell selejtezniük? Nem automatikusan jutnak ki?
Előzmény: verkri (30895)
kannibál Kovács Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30929

Új szövetségi kapitány vagy régi?

Nézzük a variációkat!

1. Marad Matthaus. Bizonyos szempontból megfagyott a légkör körülötte. A magyar-horvát meccsen egy tíz-tizenkétezres, hangosan demonstráló közönség óriási támogató erő lett volna, de ez a sokak által várt szófiai pontszerzés hiányában elmaradt. Pelladyt és társait ki fogják utálni a hazai utálógépek, a "szakma" most még őt támogató tagjai pedig habozás nélkül hátba fogják támadni, ha úgy adódik. Azt is mérlegelnie kell Lotharnak, hogy ha marad a magyar fociban, akkor ilyen erővel el is temethetné magát. Minimális az esély a maradására.

2. Olyan magyar edző jön, aki még nem volt kapitány.

-Egervári? Unalom és középszerűség várható. Nagyobb elméleti tudás Matthausnál, de hiányzik belőle a lelkesítőerő és kreativitás.

-Mészöly? Rutintalan, erélytelen, egy erős háttérstábbal lehet esélye jó eredményre.

-Nyilasi? Kiégett, elfáradt, elszokott a kispadtól. Átmenetileg látványos eredményjavulás nem lenne kizárt, de hosszabb távon ő sem tudna sokat elérni.

-Détári? Nagypofájú, összeférhetetlen, pár hónapig bírná csak a nyomást.

-Csertői? Ígéretes, fiatal edző, de a nemzetközi tapasztalata nulla.

-Róth? Jó munkát végzett az U21-es csapattal, ezzel együtt félek, hogy Egervári klónja lenne fiatalabb kiadásban.

-Supka? Amolyan egyszer fellobbanó bravúredzőnek tűnik, a hosszabb távú nemzetközi munkához hiányosnak tartom a képzettségét.

-Tornyi? Ha az MLSZ csődbe akar menni, akkor jöjjön ő.

-Dunai Antal? A kilencvenes évek közepén nagyon jó megoldás lett volna. Mára kiöregedett és eltűnt a kispadok környékéről.

3. Olyan magyar edző, aki már volt kapitány.

-Mezey? Lehet, hogy meglepően jól kezdene, de fél év után megsértődne valami miatt. Az ő ideje lejárt.

-Mészöly Kálmán? Verebes? A magyar foci Torgyánjai. Húzzanak el a picsába!

-Csank? Kiégett, elfáradt.

-Gellei? Bicskei? A közelmúltban megtapasztalhattuk a szakmai munkájukat. Szerintem dolgozzanak klubedzőként.

-Garami? Ha nem lenne már 66 éves, akár szóba is jöhetne, az MTK eredményessége ugyanis önmagáért beszél.

4. Külföldi edző.

-José Mourinho? Fabio Capello? Otto Rehhagel? Ha a kormány hajlandó új költségvetési fejezetet nyitni, akár ők is jöhetnek.

-Ruud Gullit, Rudi Völler, Gianluca Vialli? Ha beleszeretnének valami budapest lányba, akkor talán...

-Bora Milutinovics? Sajnos nem mi vagyunk a VB/EB-rendezők, és nem Salvador ill. a Fülöp-szigetek lesz az ellenfél.

-Szrecsko Katanec? Marijan Vlak? Hen ten Cate? Egil Olsen? Josef Chovanec? Szabó József? Ljupko Petrovics? Bölöni László? Próba-szerencse...

 

 

 

 

bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30928
bocsi, de tényleg 52 tagja van az uefának. kazahsztán pár éve a 52edik.

Előzmény: kannibál Kovács (30920)
h3o Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30927

Bevallom, az utolsó három meccsen én nem voltam elégedetlen a hajtással. Olyat régebben nem nagyon lehetett látni, mint ahogy Hajnal berepülve szerel, aztán a vonalon kisodródva, hason fekve, fejjel tartja bent a labdát. Ezt kifejezetten jónak tartom. Sajnos ezek a pozitívumok csak a sorozat végén, részben tét nélküli meccseken mutatkoztak meg, a számos hiba mellett.

Hajnalt különben sem értem, miért fikázza az NS, nyilvánvalóan nem egy Gera szintű játékos, (mondjuk Lisztes simán kerettag lehetett volna) de azért tegnap nagyon hajtott, és a sok eladott labda mellett voltak szép megmozdulásai is. Hogy Kovács, aki -részben önhibáján kívül - gyakorlatilag semmit sem csinált, vagy a botrányos hibákat vétő Huszti hogy kaphatott jobb jegyet nála, azt nem értem.

Előzmény: Tywer (30926)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30926

Kovács az szánalmas volt egy zömök középső védő megekrülve lefutja, szégyen amit művelt...

 

A 65. perctől kezdve Korsóson kívül senki nem bírt futni... talán Király bírt volna :)

 

Rossz volt ránézni arra a sok áldogáló nyelvüket maga mögött ezer méterrel húzó szerencsétlenekre... a horvátok meg szartak magasról a meccsre...

Előzmény: h3o (30922)
verkri Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30925

Nem számoltam utána, ebből indultam ki:

 

"Seven groups
The qualifying phase for EURO 2008™ consists of one group of eight teams and six groups of seven. The qualifying competition will begin in the autumn of 2006, after the FIFA World Cup in Germany. Co-hosts Austria and Switzerland will qualify automatically."

Előzmény: kannibál Kovács (30920)
Darwin Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30924
http://www.fifa.com/en/mens/statistics/index/0,2548,27275-Sep-2005,00.html
ez alapján a lista alapján 52 tagállama van az Uefának...
Előzmény: kannibál Kovács (30920)
verkri Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30923

Egyébként kicsit furcsának tartom azt, hogy az UEFA a legjobb csoportmásodikok kiszámításánál alkalmazza azt az elvet, hogy a nagyobb létszámú csoportok utolsó helyezettje elleni meccseket veszi ki, és úgy méri össze a másodikokat, a kalapok kialakításánál pedig pontátlagot számít.

Úgy lenne méltányos, ha ugyanannyi meccs alapján számítana minden csapatnak a teljesítménye (vagyis a nagyobb létszámú csoportokból kiesne a gyengébb helyen végző utolsó kalapbeli csapat elleni eredmény, az utolsó kalaposok egymás elleni meccsei pedig nem számítanának).

h3o Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30922

Örülnénk, ha megmondanád azt a kettőt:) Nem voltam nagy rajongója, aggódtam is, amikor visszajött, de jelenlegi formájában Kovácsnál, Kerekesnél semmivel sem rosszabb. Egyébként Gyánó kifejezett tehetség, de a hihetetlen szerencsétlenkedés is jellemző volt rá sokáig. A ZTE-ben elég sokat fejlődött, és idén egész gólerőssé vált. Nem hiszem, hogy baj lett volna, ha Kovács helyére egy magasabb, frissebb játékos áll be, lehet hogy elrontott volna egy-két helyzetet, így helyzet sem volt.

 

Abban meg elég biztos vagyok, hogy ha Matthäust most leváltják, akkor egy újabb ,,nevet'' próbálnak idehozni. Kataneccel meg is lennék elégedve:)

Előzmény: mondial (30845)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30921

A lengyelek hagyományosan jók az utóbbi selejtezősorozatokban, szóval nem biztos, hogy olyan jók ők, de nincs jobb...

 

 

kannibál Kovács Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30920

Senkitő nem kell besz@rni. Nincs verhetetlen válogatott. Én úgy tudom, hogy 7 csoport lesz, csoportonként 7 válogatottal. Svájc és Ausztria a két rendező, így jön ki az UEFA 51 tagállama. Vagy van egy 52. is?

Teljesen mindegy, hogy a 4. vagy az 5. csoportba kerülünk-e majd. Mindenképpen lesz három, nálunk erősebb ellenfél, akik közül kettőt le kell gyűrni. Ha tovább akarunk jutni, akkor a 4-5. serleg csapatai már nem lehetnek ellenfelek.

Matthaus elküldése elvileg logikus lenne. A probléma az, hogy a hazai edzőelitben nem nagyon látni az alternatíváját, hozzá hasonló kaliberű külföldi edzőt pedig aligha tudnánk megfizetni. Ha ennek ellenére összejönne egy külhoni tréner, én a magyar futballkultúrához hasonló horvátoknál keresnék valakit.

bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30919
vissza jött hozzám az optimizmus :)
Előzmény: bunkerfoci (30918)
bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30918
a legegyszerübbnek tünö csoport:

görögök
lengyelek
bosnyákok
lettek
mi
örmények
san marino
lux
Előzmény: Darwin (30904)
SZAbi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30917
Hát itt bizony az 5. hely bravúr lenne, de sztem nem lenne meg és minden idők legcsúfosabb szereplése elé néznénk.....
Előzmény: verkri (30903)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30916
na látod, akkor meg mit elégedetlenkedsz :))
Előzmény: bunkerfoci (30914)
SZAbi Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30915
ez fasza csoport!!!!

Ez kell nekünk!!!
Előzmény: verkri (30895)
bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30914
bocs, luxemburgot is
Előzmény: bunkerfoci (30913)
bunkerfoci Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30913
6-ik leszünk abba a csoportban:( san magyarino max. san marino-t fogja megelözni:(
majd jön a 6os kalap:(
Előzmény: verkri (30895)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30912
szerencsétlen magyar foci... vicc..
Előzmény: zsolt1973 (30911)
zsolt1973 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30911

Íme, a folytatás:

 

Váratlan fordulatot vett a mai MLSZ-elnökségi ülés/nem ülés/ ülés szappanopera. Miután dr. Bozóky Imre, az MLSZ elnöke bejelentette, hogy az elnökségi ülés elmarad, váratlanul megjelent az a 7 elnökségi tag, akiket a liga delegált a grémiumba. Az érkezők ellentmondást nem tűrő hangon kijelentették, hogy márpedig lesz elnökségi ülés, mert 7 fő jelenlétében az már megtartható.

Bozóky Imre ekkor közölte, hogy kikéri Blatter úr állásfoglalását, és jelenleg éppen a FIFA elnökével van vonalban.

Mivel a hatályos törvények szerint a közhasznú szervezetek ülései nyilvánosak, és honlapunk bemutatta az erről szóló törvényt, az elnökség tagjai hozzájárultak, hogy a sajtó is jelen lehessen az ülésen.

Előzmény: Tywer (30910)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30910
végül mégis van ülés...
Előzmény: zsolt1973 (30909)
zsolt1973 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30909

Ja, és egy érdekes cikk:

 

A mai MLSZ-elnökségi ügyében dr. Bozóky Imre az alábbi levelet küldte el az elnökség tagjainak.

"Tájékoztatom arról, hogy a mai napra, azaz 2005. október 13. napjára kitűzött elnökségi ülés elmarad.

Azért döntöttem a fentiek szerint, mivel álláspontom szerint a Magyar Labdarúgó Liga 2005. október 5. napján tartott taggyűlésén hozott 3./3005. 10. 05. számú határozata sérti az elnökségi tagok szuverenitását, megakadályozza őket abban, hogy a magyar labdarúgás egészének érdekeit a saját meggyőződésük szerint képviseljék.

A tegnapi nap folyamán meghozott MLL határozatokról tájékoztattam Joseph S. Blatter FIFA elnök urat, aki a kialakult helyzetről részletes tájékoztatást kért, amelyet megadok.

Mindaddig, amíg a FIFA az üggyel kapcsolatos álláspontját, amely számunkra kötelező, nem alakítja ki, addig az MLSZ elnöksége határozatot ne hozzon, mert annak legitimitása kétséges.
Tisztelettel: dr. Bozóky Imre elnök"

 

Lehet, hogy Kistelekiék előnyben vannak???

Előzmény: zsolt1973 (30907)
Tywer Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30908

Hát igen nem sokra vinnénk abban a csoportban...

 

Az a baj, hogy nem elég,hogy nem jutunk még ráadásul ebben a kalapozásban is egyre szarabbak vagyunk....

 

Ha nem rendezünk soha nem leszünk ott...

Előzmény: verkri (30906)
zsolt1973 Creative Commons License 2005.10.13 0 0 30907
Közben ajánlom mindenkinek a figyelmébe az nb1-hu-t. Valamiféle háború zajlik az MLSZ-ben. Elnökségi ülés van éppen, illetve, lehet, hogy nincs is...Mi várható??? Tippjeitek???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!