Keresés

Részletes keresés

Márta néni Creative Commons License 2007.02.10 0 0 84

Nincs kidobásra itélt régi bőröndöd? Ha kettévágod, két nagy tálcát kapsz. De mi van, ha a hungarocell lapra körbe nyomsz egy kis vájut, hogy abba csurogjon a fölösleges festék?

Egyébként ma botor fejjel azzal szórakoztam,hogy szétmorzsoltam hungarocellt bele a festékbe, abban a reményben, hgy arra majrd rátapad a festék, és jajj de érdekes lesz az anyagon, nahát az elektromos feltöltődés miatt röpködött mindenütt, nagyon hülye ötlet volt.

Előzmény: b_ildikó (82)
katafa Creative Commons License 2007.02.10 0 0 83

Ez az egyik blog, amit néhány hónapja minden este olvasok::))

 

Gondolom, azt is láttad akkor, hogy neki olyan állványa is van, mint az önkiszolgáló éttermeknek, és oda tolja be "érni" a festékes tálcákat. Nekem is nagyon tetszenek a végeredmények, de fogalmam sincs, mit lehetne erre a célra használni.

Előzmény: b_ildikó (82)
b_ildikó Creative Commons License 2007.02.10 0 0 82

Valami ilyesmiket szeretnék festeni. Láthattatok próbálkozást az előzőleg bemutatott anyagaimon.

 

 

 

 

Kérdésem a következő: szerintetek házilagosan hogyan lehet olyan tálcát/valamit eszkábálni, amire kiterítem az anyagot, megfestem és hagyom megszáradni. Azért gondolkodom peremesben, mert próbálkoztam hungarocell lappal, de arról az esetleges felesleg lefolyt - ami ugye egy mosókonyhában nem praktikus (van már néhány pöttyös bugyikánk :-)))) ) . Műanyag tálca max. 35x45-ben létezik.

 

Egyébként a hölgy, aki ezeket elkövette, itt található:

http://fibermania.blogspot.com/   Melody Johnson.

36évi Creative Commons License 2007.02.10 0 0 81
Ne izéjj már, ha ott lennél, nem bírnád ki, hogy ne fess, annyira szórakoztató. :)))
Na, meg ahhoz sem kell sokkal több hely. :)))
Előzmény: juhizs (79)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.09 0 0 80
köszi katafa:)))

igen, sejtem, de itthon sem olcsók a dolgok:) (bezzeg ausztráliában van, ami olcsóbb, mint itthon...)
Előzmény: katafa (75)
juhizs Creative Commons License 2007.02.09 0 0 79
Itt, Pesten, vagy Karcagon, ha lesz esetleg, akkor - festés nélkül -, de megfigyelői státuszban is ott tartózkodhatnék? Tudom, hogy őrülten hangzik - állva kb. 35 x 35 cm-es helyet foglalnék el, csak csöndben szuszognék, ahogy mostanában egy reklámban van; főznék, mosnék, takarítanék rátok. Persze, ha túl sok jelentkező lenne, akkor az állóhelyre is szükség van az igazán festőknél...
Előzmény: katafa (78)
katafa Creative Commons License 2007.02.09 0 0 78
Persze.
Előzmény: cordula2 (77)
cordula2 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 77
Ha lesz tanfolyam fölrakjátok ide is a jelentkezási feltételeket?
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 76
Te miket nem tudsz!Akkor mégse jó hír.Köszi!
Előzmény: katafa (74)
katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 75

Bár nem erre gondoltam, de most ezt találtam. Csemegézzél!

 

Shops

New Feb. 07:
ABsolutt Quilt
Artic Quilter
Broderibua
De Lappegale Sřstre
Desiree's Lappeteknikk
New Feb. 07:
Ellens Butikk Hand dyed fabrics
Fabela
Fargesymfoni
Jordbćrstedet
Kjellerstua
Kreativ Quilt
Lappedilla
Lappekjelleren
Lappemakeriet
Lene's Silketrĺd
Magda Imregh
Mettes Makeri
Nannas Verksted
Northern Quilts
Olaugs Quilt
Pink Design
Quilt-Design
New Feb. 07:
Quiltegĺrden
Quiltehuset
Quilteloftet
Quiltekroken
Quilteland
New Feb. 07:
QuilTe'n
Quilte.net
New Feb. 07:
Quilter's House
New Feb. 07:
Ritas hĺndarbeidsstue
Ruter 9
New Feb. 07:
Solsikken Quilt og Hobby
New Feb. 07:
Tonje Brodering as  Sewing- and embroidery machines
Tre Damer
Sy.no - Merete og Bent Ellingsen
Vrangborden






katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 74

Norvégokat én tudok. Két éve voltam ott, és előtte felfedeztem egy listát a neten. Megkeresem neked, ámbár tudnod kell, hogy qrva drága minden.

 

Violini! Ne felejtsd el, hogy az átutalásért fizetni kell, nem is keveset, tehát lehet, hogy jobban jössz ki, ha a kártyádat lecseréled egy "okosabbra". Nem tudom, mennyi az éves díj különbsége.

Előzmény: Némakertész:) (72)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.08 0 0 73
jaj, és bocs, hogy kicsit OFF volt
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.08 0 0 72
sue!
tudsz valamit norvég patchworkos boltokról is? vagy csak a belgákat tudod nyomozni?
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 71
Köszönöm,ez jó hír lehet más "buta"  bankkártyával rendelkezőknek is!
Előzmény: sunbonnetsue (67)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.08 0 0 70
Köszönöm szépen a választ Mindkettőtöknek, majd figyelek. Nagyon jó lenne ha össze lehetne hozni, én legalábbis nagyon szeretném.
Előzmény: katafa (69)
katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 69

Violini és Borcsamama!

 

Én természetesen úgy gondoltam, hogy ha lesz Pesten - meg majd Karcagon is - arra én rendelek mindenkinek festéket. Hogy mennyit, azt majd megbeszéljük annak idején.

Előzmény: violini (68)
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 68
De,biztos,de azt tudnod kell,hogy nem én szervezem,inkább közkívánatra rendeződik,ha...én csak próbálok hozzá helyiséget keríteni,mert Katafa említette egy hsz-ben hogy ha lenne helyiség Pesten,akkor lehetne itt is ,újra.Mert Karcagon lesz.
Előzmény: borcsamama (66)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 67

Violini

 

A 31-es hozzászólásomban említett cég, ill. hölgy igen.

 

Sue

Előzmény: violini (65)
borcsamama Creative Commons License 2007.02.08 0 0 66

Violini!

 

Szeretném  megkérdezni, hogy az országnak melyik részében szerveződik ez a festős találkozó?

 Másik kérdésem a festék rendeléssel kapcsolatos.Ha összejön ez a találkozó, akkor nem tudnánk olyat csinálni, hogy akit érdekel a dolog azok összefognának és közösen rendelnénk?

Előzmény: violini (53)
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 65
Köszönöm a kimerítő választ,a kérdést rossz szórenddel tettem fel:Úgy működik helyett működik úgy?Mert az 1. verzióra nem alkalmatos a kártyám. Ezek szerint elvben igen,kérdés az adott bolt hajlandó-e ezzel szórakozni.
Előzmény: sunbonnetsue (64)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 64

OFF

Elnézést, hogy én válaszolok, a dolog roppant egyszerű:

 

Vagy vásárol az ember online vagy nem.

-Ha online vásárolsz a netes felületen keresztül kérik be a bankkártyád számát,lejáratát ill. tulajdonos nevét,  stb. és az ellenőrző kódot.

Ha ezeket megadtad ők megterhelik a számládát, magyarul kiszolgálják magukat a te pénztárcádból és utána elküldik az általatok leegyeztetett címre.

Ehhez szükséges pl. egy MasterCard bankkártya, a lényege, hogy alkalmas legyen a netes vásárlásokhoz, tehát a hátulján legyen egy 3 karakterből álló kód.

-Ha nem online vásárolsz, azaz az eladónak nincs ilyen felülete, akkor levélben ( mailban ) megrendeled tőle, amit szeretnél és az általa megadott IBAN számlaszámára átutalod a kialkudott összeget.( Eurot) Ez általában eltart ( bankonként változó )  néhány napig, míg az előző tranzakció aznap realizálódik.

HA van kérdés , irjál...

ON

sue

Előzmény: violini (63)
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 63
A hozzáféréssel nekem az  a gomdom,hogy a bankkártyám nem üti meg a kívánt szintet.Egyébként úgy működik,hogy én utalom a pénzt,és ha megérkezett postáznak?
Előzmény: Czkriszta (60)
violini Creative Commons License 2007.02.08 0 0 62
Ok,ezt is megkérdezem.
Előzmény: katafa (55)
36évi Creative Commons License 2007.02.08 0 0 61
Így van, az ibériát főzöd, a prociont meg direktben használod, festesz vele akár ecsettel meg mindne mással.
Amúgy egyátalán nem elérhetetlen, nekem is azért van, mert egy kedves foltostársam berendelt nagyobb mennyiségét, majd osztoztunk. Abszolút járható út, 1 hét alat itt van. :)
Előzmény: Czkriszta (60)
Czkriszta Creative Commons License 2007.02.08 0 0 60

És mi a különbség az Ibéria és a Procion között? A végeredmény? Szebbek a színek? Vagy az Ibériával nem lehet extra dolgokat létre hozni?

Egyébként azt hiszem mindegy, mert nekem ez a Procion elérhetetlen. Nem az ára hanem  a  hozzáférés nehézsége miatt. Pedig gyönyörű dolgokat készítetek vele. Irigy vagyok nagyon.

Előzmény: katafa (57)
katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 59
Sajnos, Brüsszelből nem tudok kimozdulni - dolgozom. Illetve lehet, hogy szerda de. Brugge-be kirándulunk, de az se biztos (még.)
Előzmény: sunbonnetsue (58)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.02.08 0 0 58

Katafa,

 

 

szólhattál volna előbb is erről.

Rákérdeztem a fórumon, hátha van valaki, aki tud ilyenről. A mailodra küldök néhány belga pw bolt címet, igaz egyik sem Brüsszel, de hátha a közelben van.

Ha válaszol valaki, továbbítom.

 

Sue

Előzmény: katafa (52)
katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 57

Nem tudok igazán mit mondani. A márkanevet ismertem, most megnéztem a cég honlapján a cold water dye-t. Van használati útmutató is, amiből úgy tűnik, hogy ezt csak "merítéses" módszerrel lehet használni. Edénybe hideg víz + anyag, rá forró vizben feloldott festék, majd forró vízben feloldott fixáló.

 

Tehát én nem látom igazi előnyét, mondjuk a COlumbushoz/Ibériához képest. De hát ezt Te döntöd el. Az biztos, hogy a neten megtalálható nagy "festők" mind Prociont használnak (még az angolok is, akik pedig olcsóbban hozzájuthatnának a hazai cucchoz).

Előzmény: Czkriszta (56)
Czkriszta Creative Commons License 2007.02.08 0 0 56

Én egy vallomással kezdeném. Tavaly amikor szerveződött a festős találkozótok teljesen hidegen hagyott a dolog.Most viszont azzal, hogy mutogatjátok a szebbnél szebb  megfestett anyagaitokat kedvet kaptam hozzá.Márta néninek említettem, hogy találtam egy Dylon nevezetű hideg vizes festéket.26 színben rendelhető, 25 dkg anyaghoz 600 ft +200 ft a színfixáló. Nem ismeri valaki? Mert a hozzájutás egyszerűbb lenne mint a Procionhoz.

Ha esetleg én ennél maradnék adnátok gyakorlati tanácsot a technikákhoz?

katafa Creative Commons License 2007.02.08 0 0 55
Violini! Egy nagyon fontos dolgot nem írtam a helyiségről: legyen meleg (min. 22 fok)!!
Előzmény: violini (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!