Az meg nincs a nemzet ellen, ha a maffia szándékosan HAMIS rágalmakkal mocskol, rágalmaz, tesz tönkre politikai szereplőket. Amikor a teljes hatalmi gépezet sunyin rászáll arra, aki ki meri mondani, hogy a király meztelen. Amikor egymás ellen uszít tudatos és szándékos félrevezetéssel, megtévesztéssel arra fogékony embereket. Ez persze rendben van.
Először is ne többesszámozz. Pláne ne hazudozz! A nemzet javára válna, ha a sunyi maffiózók nem a hatalmukért, hanem az országukért dolgoznának. Ha mondjuk a Goebbels/Gestapo Minisztérium helyett egy Oktatási Minisztérium dolgozna. Nem egy rendőr lenne a tanárok munkáltatója. De hasonló mondható az egészségügyről is.
Hááát, ízlések és pofonok. Eléggé megszállottnak kellene lenni ahhoz, hogy az ember több mint 80 percig nézzem egy gyomorforgató filmet, ami ráadásul arról szól amit egyébként is tud. Jobb lett volna ha a 8 fejezetet külön epizódonként jelenítik meg, legfeljebb utalva a többire. Szerintem.
Egy borongós téli délután izgalmas szórakozás ez a film. Késeket, bicskákat átvinni a szomszédhoz, ne lehessen odakapni az indulatoktól! Belpolitikai horror, sajnos valóság orbániában.
Évtizedek óta hangoztatják a tényleg hozzáértők, hogy az "átlag" helyett inkább a "medián" értéket kellene megadni. Sokkal jellemzőbb egy értékeket (fizetést, életkort stb.) tartalmazó halmazra. De "természetesen" a mai napig átlagbérekről szól a közmédia. Ha átlagoljuk a nemzet gázszerelője és a felcsúti lakók átlagkeresetét, mindjárt kiderül, hogy átlagosan több milliót keresnek havonta. A medián ezzel szemben feltárná az igazságot, hogy a lakosok többsége máról holnapra él, megtakarítása szinte semmi. Ugyanez igaz a KSH által "generált" inflációs adatokra is. Olyanokat vesznek az átlagba aminek valóban nem emelkedett jelentősen az ára, igaz, hogy a kutya sem vesz belőle egy darabot sem. Ezzel szemben az élelmiszerek ára amit a lakosság minden nap a bőrén érez csak egy adat a sok között.
Egy valódi piacgazdaságban valóban lehet jó a hitel. Ha valakinek van egy jó ötlete, csak nincs pénze a megvalósításhoz az hitelt vesz fel és ha valóban jövedelmező dologba fekteti be akkor a nyereségből visszafizeti tartozását. Nem véletlen, hogy a bankok komoly hitelbírálatot folytatnak le, hogy van-e reális alapja a hitel visszafizetésének, és még ha van, még akkor is biztosítékot kérnek, pl. jelzálog bejegyzés stb.
Ezzel szemben az államkötvény (kincstárjegy) olyan hitel, ahol senki sem vizsgálja a felvett kölcsön megtérülését, az adós likviditását. Elegendő a hitelkérő (állam) ígérete, hogy vissza lesz fizetve. Nem is ez a legnagyobb probléma, hanem az, hogy az így befolyt pénzek nem fialnak, nem egy jól jövedelmező beruházást támogatnak ami majd nyereséget termel, hanem a költségvetési hiány ordas nagy lukainak a betömésére kell. Aztán amikor vissza kell fizetni a kamataival együtt, az állam újabb, még nagyobb hitelt vesz fel a lakosságtól, egyfelől, hogy a lejáró tartozását ki tudja fizetni, de továbbra is kell a költségvetési lukak foltozására is. Egyre nagyobb a lakossági hitelállomány de ezzel együtt az államadósság is. Szerinted meddig lehet ezt folytatni?
A KSH pont olyan adatokat szolgáltat, amilyet a fenntartója (a kurmány) meghatároz neki. Aki ért a statisztikához az pontosan tudja, hogy egy adatbázisból bármit és annak az ellenkezőjét is ugyanolyan biztonsággal meg lehet határozni.
Itt az újabb kellemes meglepetés: 8 százalék alá esett a magyar infláció. (Érden is!)
Novemberben 7,9 százalékra esett az infláció Magyarországon – közölte a KSH péntek reggel. Ez egy hajszállal kisebb az előzetes várakozásnál. Októberhez képest stagnáltak az árak, az év végére pedig akár 6 százalékig is eshet a ráta.
Kuncsorog? Hát a korábbi állampapíros cikk nem kuncsorgás volt? :)
Mellesleg, látszólag fura módon valahogy mindig választás előtt találnak valami büntetnivalót az 'ellenzéknél'. A kamupártokkal hogy is állunk? Azokat miért is nem vegzálják?
Hitel (Széchenyi István) Ez a szócikk Szechenyi István művéről szól. Hasonló címmel lásd még: Hitel (egyértelműsítő lap). A Hitel Széchenyi István műve, a magyar gazdasági szakirodalom egyik első képviselője. 1830. január 28-án jelent meg, Széchenyi magyar nyelven írta.
Gyönyörű számok! Ezt hívják úgy, hogy adósságsprirál. Persze elsőre úgy tűnik, nagyon jó befektetés az államapír, mert a bankokhoz képest kiemelkedően magas hozamot garantál. Csak azt is észre kell venni, hogy egyre több állampapír kibocsájtás történik, mert a korábbiak kifizetését újabb és újabb - a lakosságtól felvett - hitelből kénytelenek megoldani. Szerinted mi lesz ennek a vége?
Lázár meg ehelyett inkább a vasút rendbeszedésével lehetne elfoglalva, hogy legalább fel lehessen férni a reggeli csúcsban a vonatra és ne késsünk el a munkahelyről, s hadd pörögjön az a dzsídípi. Mert eleddig úgy tetszik, mintha jobban érdekelnék a tehenei és lovaspályája. :(