Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2004.10.06 0 0 549
és a 7809 a 12 voltról megyen?   mert az sovány nagyon, valszeg az lengedezik be mint a páfrány...  de így tippelni csak a Gyurcsók doktor tudna...
Előzmény: Bra Dalaha (548)
Bra Dalaha Creative Commons License 2004.10.06 0 0 548
Nem tudom, emlékszik-e valaki az urak közül, egy MP3-lejátszót csinálok 4 csatornás erősítővel autóba. Odáig eljutottam, hogy kész a 4 erősítő, és egy TDA7313 vezérli őket (hangszórónkénti hangerő, mély, magas), amit egy mikrokontroller (PIC) vezérel. Most úgy néz ki a dolog, hogy egy stabilizált 12 V-os számítógéptápról tápról hajtom meg az erősítőt, egy 7809-en keresztül a TDA-t és egy 7805-ön a PIC-et. Na, ez így nem megy. 1-2 másodperc után, de néha azonnal is, gerjed, és gyakorlatilag semmi sem hallatszik, csak borzalmas zaj. Ha csak az erősítő megy a tápról és a többi elemről, akkor minden szépen szól. Szóval a kérdés: ezt hogy szokták megoldani? Mivel választják el a tápokat? Fojtótekercs?
quad Creative Commons License 2004.10.05 0 0 547

Én nem találok semmi kivetnivalót abban, hogy ha valki közismert (publikált) kapcsolások alapján készített erősítőt árul. - nem mindenkinek van kedve, ideje hozzáértése stb. elkészíteni.

Quad 405-öt is készitenek többen is. Nekem az árakkal van nagyobb gondom, mivel a honlapon szereplő árak jelentősen meghaladja a jóval bonyolultabb Quad-ok árát.

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.05 0 0 546

Szia!

 

Nem biztos, hogy szerencsés dolog mások szellemi termékével üzletelni... pláne, mások által használt fantázianeveken...

 

-- Nytech > Ion Systems > Heed Canopus,

-- Linsley Hood 10W-os A osztályúja,

-- a PSaudio RIAA,

mind-mind jól ismert kapcsolások, melyeket tervezőik publikáltak azért, hogy lelkes amatőrök saját céljaikra elkészíthessék.

 

Sokan "építenek Ongakut", aminek a kapcsolása lehet, hogy nagyjából ugyanaz, de a képességei korántsem. Ha én ezen készülékek tervezője/képviselője lennék, kikérném magamnak az efféle üzletelést a nevemmel/márkámmal/tudásommal...

 

Üdv:

JLM

 

 

Előzmény: PSuser (545)
PSuser Creative Commons License 2004.10.05 0 0 545
Ha valakit érdekel :  www.erosito.hw.hu
monnyatokle Creative Commons License 2004.10.04 0 0 544
Vazze mennyire hifi a hűtőgép "elektornikája"? Ilyen alapon a HUSz-ba is írhattál volna!
Előzmény: ZolKa (543)
ZolKa Creative Commons License 2004.10.03 0 0 543
Hi! Van egy kis probléma egy hűtőgép elektornikájával, nem igen akarja rendesen kapcsolgatni a kompresszort.A hűtő tipusa: Siemens KG 26 V 04 Az elektornikán a követlező tipusjel van (ami egyébként Bosch gyártmányú): 9.981.310.017-4 (ez van a NYÁK -on) 1 707 215 143 W 965 VDE 6601 87207 (ez pedig egy cimkén) Az lenne a kérdésem, hogy nem e tudna valaki ehez az elektornikához kapcsolási rajzot szerezni, vagy esetleg egy cím... Előre is köszi! Zotya
spacc Creative Commons License 2004.10.01 0 0 542

depot!

 

http://www.kecskemettv.hu/   sasold meg, itt javítanak

Előzmény: depot (541)
depot Creative Commons License 2004.10.01 0 0 541
sziasztok,
van nekem egy régi Bang & Olufsen BeoCenter 1800-asom ami kisebb hibákkal muködik. A hangeroállító csúszka/potméter elromlott, a helyére a balance csúszkáját rakták és most a hangerovel együtt balanszirozom is a kimeno hangot ami azért zavaró. Ezen kívül a lemezjátszó résszel is vannak problémák. Amikor a tut rárakja a lemezre, akkor egy pillanatig szól mindkét hangfal, aztán az egyik oldalon csak halk búgás, a másikon meg szól a zene. Lehet ezekkel a problémákkal kezdeni valamit? Van valami szervíz Budapesten ahol foglalkoznak ilyen öreg gépekkel is?
whoa Creative Commons License 2004.09.28 0 0 540
de nézz körül, asszem ilyen TDA1562-es erősítőt kitben is lehet kapni, abban meg minden benne van nyáktól kezdve az összes alkatrészig, csak össze kell rakn, meg még hűtőbordát kell hozzá szerezni és kész az erősítő...
Előzmény: ST2 (538)
whoa Creative Commons License 2004.09.28 0 0 539

én ezt a megoldást javaslom, ez viszonylag eccerű, de csak 70W-os :-) és nem kell hozzá külön tápegység :-)

 

 

http://www.freeweb.hu/palmester/doc/TDA1562.pdf

Előzmény: ST2 (538)
ST2 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 538
Ez nem olyan crossautó lesz... Én tanyán lakok, és ott fogok crossozni, értitek?Nem midfarer vagy mia görcs, nem versenyezve.Csak akarnék belerakni jó kis cuccost, ami legalább 100w-ot nyom.Na, ilyen erősítőt mondjatok nekem lécci, teljes komolysággal.vegyétek úgy, mintha 1 rendes kocsiba kéne...KösszI!
whoa Creative Commons License 2004.09.28 0 0 537
az aztán má vaszélyeset szól :-))))))))))))))))
Előzmény: Bra Dalaha (536)
Bra Dalaha Creative Commons License 2004.09.28 0 0 536
Sőt, ha az ST-től letölti a TDA2003 adatlapját, azon még nyákrajz is van a hídbakötött 20 W-os erősítőtől.
Előzmény: spacc (535)
spacc Creative Commons License 2004.09.27 0 0 535
utóbbi hídban... szaré-hugyé....   brrrr!
Előzmény: whoa (534)
whoa Creative Commons License 2004.09.27 0 0 534
jó lesz erre a célra a TBA810 vagy TDA2003 :-)
Előzmény: spacc (533)
spacc Creative Commons License 2004.09.27 0 0 533

Kishaver!

 

Mint írád, crossautót épícc oszt abba kéne az erölködő. A füleshez, hogy halld a mitfahrer hangját?

Mert ha zenélni, akkor azt a tütüt nem crossoláshoz fogod használni, ellenkező esetben rövid lesz az életed..

Nembay, a korkedvezményes jogsihoz is van még két éved, addíg ráérsz gondolkodni.

Előzmény: ST2 (529)
toloba Creative Commons License 2004.09.27 0 0 532

Kiváló!

Köszönöm...:)

 

Valami közelebbi? Telefon vagy cím esetleg?

Előzmény: whoa (531)
whoa Creative Commons License 2004.09.27 0 0 531
Magyar Rádió stúdiója?
Előzmény: toloba (530)
toloba Creative Commons License 2004.09.27 0 0 530

Hello, skacok.

Ki tudja, hogy Magyarországon van-e valaki aki még foglakozik bakelitlemez vágásával, gyártásával? Egyedi darabszámról van szó...

ST2 Creative Commons License 2004.09.27 0 0 529
Hello!Én 1 15 éves srác vagyok, aki szegdre jár elektros suliba, és mi még nem nagyon tanulunk konkrét dolgokat, de valamennyi gyakorlatom van az elektronikában. Eddig nem építettem semmit, csak javítottam pl.:Videom, discmanem, és egyéb dolgok.Most építünk nekem 1 crossautót, és abba szeretnék 1 elég jó kis autóerősítőt, és ahogy így elnézem, itt értenek az erősítőkhöz, legalábbis a váltó-áramúhoz. Ezért az önök, vagy a ti segítségetek kérném, hogy olyan max 15eft-ig minél nagyobb teljesítményűt. Milyen autóerősítőt lehetne összedobni, ami 12V-ról megy???Ha lehet kérnék önöktől; tőletek:kapcsolási rajzot nyákrajzot, avagy bármi hasznosat.Előre is megköszönném.Mailem: alex89@napnet.hu
spacc Creative Commons License 2004.09.26 0 0 528

Na látod... ezért nem vettem magamnak még ilyen rágyigót, mert sokallom érte.

Egy SHANGEAN meg 5x ennyiba kerül...

Hallgatom a 37 éves GRUNDIG Yahtboyomat...

Előzmény: Báthory Ödönke (527)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.09.26 0 0 527
9kFt!!
Előzmény: spacc (525)
spacc Creative Commons License 2004.09.26 0 0 526
erre a válasz: passz.
Előzmény: Bra Dalaha (522)
spacc Creative Commons License 2004.09.26 0 0 525

Te Ödönke!

 

Azért dicséretes az az álhatatosság, ahogy bízol benne, hogy meg fogod reparálni... bár azért én azt mondanám néked, nagyívben célozd meg a szemetest ezzel a kütyüvel, pénzt, időt, fáradságot és egy valag pofáraesést spórolván meg tenmagadnak.

Ez egy tipikus fogyasztói társadalombeli termék, ennyi, és kész.  Végy másikat, az se fog tovább tartani.  (esetleg igen, ha nem kap kakaót...) 

Előzmény: Báthory Ödönke (524)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.09.26 0 0 524
Te engemet teljesen és globálisan félreértettél. Én ezt úgy gondoltam, hogy létezik valami olyan vezetőfólia, amelyiknek a két végén arra alkalmas ragasztó van. Szerintem ezt a gyárban nem úgy oldják meg, hogy egy robot félmilliméterenként húz egy szigetelő és egy vezetőcsíkot. Én a ragaszót valamilyen egységes (illetve szemmel eltérést nem látható) anyagnak néztem, amely hosszába vezet, merőlegesen szigetel. Lehet, hogy hülyeség?
Már bementem egy CASIO szervízbe, ahol managerkalkulátorokat javítanak. Próbáltam koldulni ilyen átvezetőt. Némelyiknek ugyanis könnyen megszakad az átvezetése a billentyűzet (az alja) és a kijelző (a fedele) között. Azt is megjavítják. Azt mondta a szervizes, hogy úgysem stimmel a lábkiosztása. Tehát létezik erre valamilyen előregyártott megoldás, csak én még nem láttam.

Köszi a drukkot:b
Előzmény: Bra Dalaha (523)
Bra Dalaha Creative Commons License 2004.09.26 0 0 523
Nem teljesen értem, hogy ragasztod oda. Most megnéztem egy ilyen fóliát, ezen kb. fél milliméteres közök vannak a vezetősávok között. Azokat akarod odaragasztani? Mert ha a vezetőre is megy a ragacsból, akkor ugye nem jó, mert ha szigetel a ragasztó, akkor nem fog vezetni, ha nem szigetel, akkor meg átvezet a fóliasávok közt is. Gondolom, a gyárban ügyes kis robot ragasztja, de nem tudom, ezt kézzel hogy lehetne megcsinálni. Azért drukkolok neked, hogy sikerüljön, de majd meséld el, hogy csináltad.
Előzmény: Báthory Ödönke (521)
Bra Dalaha Creative Commons License 2004.09.26 0 0 522
Ez most mire vonatkozott? A VBR-re? És lehet kapni valahol? Én eddig bármit kerestem, a legközelebbi forrás egy csehországi webshop volt.
Előzmény: spacc (516)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.09.26 0 0 521
A nyákra OK, de az LCD kijelző üvegből van, vákuumgőzölt kivezetésekkel. Már gondolkodtam karórából kitermelt vezetőgumiban is, rácsavarozom egy barkácsolt nyákra, de a rádió kisebb, mint egy kazetta, nem fér bele.
Nem lehet venni ilyen ragasztó cuccot? Végülis egy csomó helyen használják ezt a ragasztott vezetőfóliát. Számológépek, managerkalkulátorok stb kijelzőjénél is. Próbáltam leszedni egy gagyi számológép kijelzőjéről (a lábkiosztás stimmel), de a ragasztó összegyűrődött.

De azért köszi:b
Előzmény: Bra Dalaha (520)
Bra Dalaha Creative Commons License 2004.09.26 0 0 520
Szerezz egy IDE-kábelt egy döglött számítógépből, vágj le annyi eret, amennyi kell, és forraszd rá egy tűhegyű pákával. Mármint a kijelzőre és a nyákra is.
Előzmény: Báthory Ödönke (517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!