Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 381

és nem utolsósorban könnyebb is követni/fotózni!

Előzmény: Törölt nick (376)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 380

éppen írni szerettem volna, de megtetted... köszi!

 

csatlakozom :)

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 379

A Naprendszerünk fényképei, vagy a Fényképek égitestekről is jó lenne. A holdon kívül sok mindent úgysem lehet fotózni ezekkel a 100eFt alatti felszerelésekkel. Így a csillagokat és a tejutat is ide lehetne sorolni ez kicsit feldobnánk a topic hangulatát. Mondjuk ilyesmi képekkel:

Előzmény: ítélőszék (375)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 378

Én szívesen veszem bármelyiket. Viszont jó lenne itt is látni sok JÓ képet, mindegy, hogy melyik égitestről van szó, meg olyat is, amit én csinálok:D:D:D

Előzmény: ítélőszék (375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 377

Kösz a felvilágositást,azt hittem motorral vezérelt távcsövek képesek ilyesmire.Sajnos ilyen mélyen nem mozgok a dologban.És hogy legyen egy kékórás hold is:

Előzmény: telescoper (369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 376

Nagyon klasz,Grat.Talán látványosabb is igy a nap előtt,mint csak úgy magában.

Előzmény: manitounickfree (368)
ítélőszék Creative Commons License 2014.08.13 0 0 375

Ez most komoly?

Mivel a topiknyitó immár törölt nikk, így, ha az itteni közösség kéri, akkor átnevezhetem a topikot és a topikleírást is módosíthatom.

 

Például erre:

Hol- és napfotózás

 

vagy erre:

A Naprendszerünk fényképei

 

vagy arra:

amit javasoltok

 

topikleírás a fejlécben: Ide várjuk a Naprendszerünk tagjairól készült saját készítésű fotókat. (például)

 

De ugyebár ebben nem én döntök, így légyszi írjátok ide a véleményeiteket, javaslataitokat!

Előzmény: syssy48 (374)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 374

Na most az eccccer megbocsátunk:):):) de csak azért, mert mind szép.

Egyébként módosítani kéne a címet, hold és napfotózásra. Olyan úgy sincs:D 

Előzmény: telescoper (370)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 373

1. lényeg, többi... egyéb foltok :)

Előzmény: telescoper (372)
telescoper Creative Commons License 2014.08.13 0 0 372

ISS csak egy van, de napfoltból egy csomó. Vagy azok szenzorkoszok?

Előzmény: manitounickfree (371)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 371

:)

 

ISS-t tálaltam nem napfoltokat... :)

Előzmény: telescoper (370)
telescoper Creative Commons License 2014.08.13 0 0 370

Nem félsz, hogy itt minket agyoncsapnak, mert napfoltok fotóit mutatjuk a holdfotók helyett?

 

Előzmény: manitounickfree (368)
telescoper Creative Commons License 2014.08.13 0 0 369

Bocs, de ez butaság. A Föld forgását ellensúlyozó mozgató szerkezet (a csillagászok ezeket kövező mechanikának hívják), a csillagos égbolt elfordulásának sebességével tudja a távcsövet mozgatni (tekintsünk itt most el attól, hogy van olyan mechanika, amelyiken külön sebesség tartozik a Holdhoz és a Naprendszer egyéb objektumaihoz). A műholdak ezeknél a sebességeknél sokkal nagyobb szögsebességgel mozdulnak el és még ráadásul nem is az égi pólus körüli körpályán, így a műholdak követésére a csillagászati mechanikák normál mozgatószerkezete nem alkalmas (létezik ugyan megoldás erre a problémára is, de az külön vezérlő szoftver és megfelelő léptetőmotorok használatát követeli meg).

Előzmény: Törölt nick (360)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 368

természetesen ettől nem lesz gyorsabb, csak a tudat h 27.000km/h-val száguldó tárgyat elkapni + hozzájön h több 100km-es távolság.

 

nem a legjobb, de az első... és most 1-2 dolgot másképp csinálnék

 

Előzmény: Törölt nick (367)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 367

Igen elnéztem,nálam mérföld/óra volt beállitva.Tehát 17100mph/h.

Előzmény: manitounickfree (366)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 366

a 17.000 jó lesz 27.000km/h-nak is :)

Előzmény: Törölt nick (356)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 365

Nincs ezekkel semmi baj, az eszköz ennyit tud, a maxot kihoztad belőle.

A Sony esetében az 1200 mm az ekvivalens fókuszhossz. Ez azért lényeges, mert a Holdkorong képének nagysága a szenzoron mindig a fizikai fókuszhossznak megfelelő lesz. Az ekvivalens fókuszhossz az csak a kisfilmes méretű szenzoron szükséges fókuszt adja meg, hogy a két cucc azonos látószöggel fotózzon. Így 215 mm fókuszhossznak megfelelő méretű kép keletkezik a szenzoron jelen esetben.

Előzmény: syssy48 (363)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 364

grrrrrr, a méretezés miatt teljesen élettelen képek:(

Előzmény: syssy48 (363)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 363

Ha már ilyen szépen.........:)  Pár nappal ezelőttiek, illetve tegnapi  : ez nikon 300mm

 

   ez sigma 600 mm

 

  ez vágás nélküli sony 1200mm és ez telihold:)

 

Előzmény: telescoper (355)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 362

sony bridge gép, 1200 mm vagyis a 24 mm-hez képest:)

Előzmény: Fehérpárduc (359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 361

Bridge gépről beszélünk. 27mm-hez képest. Egyébként 30x a max ami ha jól tudom 810mm.

Előzmény: Fehérpárduc (359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 360

Óraművel,ami követi a föld forgását,és a kijelölt célpontot..Csikhuzos ISS-m van de az nem ilyen látványos a panelházak között.

Előzmény: Törölt nick (358)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.08.12 0 0 359

mi az hogy 50x-es zoom? mihez képest? hány mm?

Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 358

Viszont 410km magasan, nagyjából 1000km-re tőled. 50x zoom sok, viszont 15-20x-oson meg lehet próbálni, de manuális beállítással. Mire beállítja, fényt mér, fókuszál és még az expo idő is, szóval semmi nem lesz belőle. Esetleg úgy,ha közben követed, de ilyet kézből lehetetlen.

Ezeket mivel és hogyan fotózhatták? Valami félkomoly teleszkóppal?

 

 

Az alábbit például ezzel:

- Nikon D7000

- Orion 10" Dobsonian

- 2x Barlow lens

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 357

Azt figyeltem élőben a neten,h francia nyugati határátol 5 perc alatt ért ide..ez őrulet....Nézem az X-aktákat,sziasztok

Előzmény: syssy48 (345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 356

Egyertelmű...17000km/órával megy ...ide több kell.Maradok a Hold-repulő párosnál...

Előzmény: syssy48 (345)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 355

Megegyeztünk, várom.

Előzmény: syssy48 (354)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 354

Neeeeem! A jót és szépet sosem szabad levenni!:):) este talán.......

Előzmény: telescoper (353)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 353

Akkor inkább levetetem ezeket innen. Szóval lássuk!

Előzmény: syssy48 (351)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 352

Egyet azért el kell, hogy ismerjek! A szuperhold dumának van olyan hatása, hogy az emberek közül sokak ennek hatására emelik fel egyáltalán a fejüket a Hold irányába. De az égbolt iránti érdeklődést azért mégis inkább valami normálisabb módon kellene felkelteni szvsz.

Előzmény: syssy48 (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!