Keresés

Részletes keresés

mrsmiawallace Creative Commons License 2002.01.04 0 0 120
Sziasztok!
Egészen véletlenül csöppentem ide..
1990-től 1998-ig voltam a NLG lelkes tanulója.
Bekerülésemtől (illetve már a felvételin mély benyomást tett rám) egészen haláláig a tanár úr tanítványa voltam.
Remélem, sikerül feltámasztanunk a topikot és egyre több volt és jelenlegi NLG-s (mind diák, mind tanár) látogat és írogat majd ide.
Thierry Creative Commons License 2001.12.16 0 0 118
Szalagavató január 12-én, a szokott helyen.
e_laca Creative Commons License 2001.11.20 0 0 117
süssétek meg, 18-a, az nem péntek!
(de nem baj, pénteken úgysem tudtam volna jönni)

ja, bocs... szóval sziasztok.
A 70-es években voltam Kiliános, R. B. egyik elsõ tanítványa voltam. Szédületes, mit ki nem hozott belõlem.
Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot (benne édesanyával, aki teljesen egyértelmûen az osztálytársam volt).
Az alapítványban is benne vagyok.

Laca

Előzmény: Thierry (114)
Champace Creative Commons License 2001.11.17 0 0 116
köszi a rendszeres értesítést
Előzmény: Thierry (115)
Thierry Creative Commons License 2001.11.16 0 0 115
Az idei díjazottak: Földvári Attila XII.b és Kovács Október.
Thierry Creative Commons License 2001.11.14 0 0 114
A publikus változat szerint háromnegyed kettőkor.
Előzmény: e_laca (113)
e_laca Creative Commons License 2001.11.13 0 0 113
Mari! Hánykor lesz?

Laca (tudod, melyik! :-))

Előzmény: édesanya (112)
édesanya Creative Commons License 2001.11.10 0 0 112
Lesz az idén is természetesen. November 18-án. De azért jó volna, ha nem csak szóban, hanem esetleg tettekkel, és anyagilag is támogatnátok Rónai Béla emlékének fennmaradását.

édesanya

Előzmény: vvvvpppp (95)
Champace Creative Commons License 2001.10.12 0 0 111
Köszi szépen. Akkor azt hiszem önhatalmúlag kiválasztom az 5. túrát. Többiek?
Thierry Creative Commons License 2001.10.12 0 0 110
Nos, nem jön Németh Márta, Barna Csilla, Ihász Andrea, Németh Ferenc és Rodolphe. A találkozók az általam írtaknál fél órával korábban vannak, a negyedik túráé pedig nem a Moszkva téren, hanem a Fogaskerekű városmajori végállomásán. Mást egyelőre nem tudni, de hát amilyen az élet...
Thierry Creative Commons License 2001.10.11 0 0 109
Huhh. Ami már szinte 100 %, hogy Németh Márta és Rodolphe nem jön, Gyöngyi se biztos, ma nem volt semmi hangja, egy szó sem jött ki a torkán. Holnapra megnézem.
Ja, és holnap elvileg nyilvánosságra hozzák a Rónai Béla-díjra jelöltek névsorát...
Előzmény: Champace (108)
Champace Creative Commons License 2001.10.11 0 0 108
Azt nem tudok, hogy kik nem jönnek el?
Thierry Creative Commons License 2001.10.11 0 0 107
Ma mondták meg, hogy a kiadottól eltérően a kihirdetett időpontok nem a találkozó, hanem az indulás időpontjai, így fél órával előrejön a találkozó!
Néhány túravezető, illetve kísérő mégsem tud eljönni, de emiatt egyetlen túra sem marad el.
Champace Creative Commons License 2001.10.10 0 0 106
Nagyon minimáltúrák az előző kettőhöz képest ;((
Na 5-8-ig válasszunk egyet. Szerintem 5. vagy 8. de inkább 5. Ti?
Thierry Creative Commons License 2001.10.10 0 0 105
Csillagtúra részletesen

A csillagtúra célpontja (központja) Makkos Mária kegytemploma, pontosabban az előtte levő tisztás/tér. Mint már írtam, minden túra a Moszkva térről indul.

Az első túra 1,5 km-es, a 22-es busszal a budakeszi plébániatemplomig és onnan Máriamakkosra. Talákozó tízkor, tanárok Dunkel Zoltánné és Németh Márta.

A második túra 2 km-es. 56-os busszal/villamossal (?) a Hűvösvölgybe, onnan a gyermekvasúton Virágvölgyig, majd Máriamakkosra gyalog. Találkozó kilenckor, tanárok Kisné Tóth Zsuzsa és Barna Csilla. A gyermekvasút költsége 50-140 Ft.

A harmadik túra 3,5 km-es. 22-es busszal a budakeszi művházig, és onnan Máriamakkosra. Találkozó fél tízkor, tanárok Csenki Mária és Gloviczki Zoltán.

A negyedik túra 4 km-es. Fogaskerekűvel a Széchenyi hegyre, onnan a Normafán keresztül Máriamakkosra. Találkozó kilenckor, tanárok Gyöngy Ildikó és Lengyel Sándorné.

Az ötödik túra összesen 5 km-es. 59-es villamossal a Farkasréti temetőig, onnan Farkasvölgyön keresztül, az Ördögorom, a Kőfejtő, a TV adó és Normafa érintésével, majd gyermekvasúttal Virágvölgyig. Onnan 2 km Máriamakkosig. Találkozó nyolckor, tanárok Csúzdi Csabáné és Szeghő István. A gyermekvasút költsége 50-140 Ft.

A hatodik túra 6 km-es (erre megy a fél XI.a). 22-es busszal a Dénes utcáig, onnan a Tündérszikla érintésével és libegővel a Jánoshegyre, majd tovább Máriamakkosra. Találkozó nyolckor. Tanárok Dénes László és Pokorny Péter. A libegő költsége 250-300 Ft.

A hetedik túra 7-8 km-es. 59-es villamossal a Farkasréti temetőig, onnan Rupphegyen, Kakukkhegyen, Csillebércen és Magaskőn át Máriamakkosra. Találkozó nyolckor. Tanárok Németh István, Zsoldosné Kovács Lívia és Ihász Andrea.

A nyolcadik túra 8 km-es. 88-as autóbusszal Budaörsre, onnan a Törökugrató, a Lóhegy, Kiesvölgy, a Piktortégla üregek és Magoskő érinteésével Máriamakkosra. Találkozó nyolc órakor. Tanárok Doór Miklós, Dégen Csaba, Németh Ferenc és Rodolphe Lombard.

Ez lenne a választék.

Dawe Creative Commons License 2001.10.09 0 0 104
No Yoestet :-)

Reg jartam erre jol.
A csillagtura az kiraly...ha jol sejtem, megint lesz oregdeak szekcio :-)

Thierry Creative Commons License 2001.10.08 0 0 103
Az összes túra találkozója a Moszkva téren van, csak különböző időpontokban. A túra távok már egyszer megvoltak, csak most nem tudom, hogy mi lett velük. Holnapra sokkal bővebb infóim lesznek.
Előzmény: Champace (102)
Champace Creative Commons License 2001.10.08 0 0 102
Frankó. Tudsz mondani pontosabb infokat?
Mikor találka, mennyi ideig tartó túrák, stb..
Thierry Creative Commons License 2001.10.08 0 0 101
Még pont jókor. Szombaton megyünk Makkosmáriára. Eredetileg szeptember huszonvalahányadikán mentünk volna, de azon a héten rettenetesnek tűnt az időjárás, és elnapolták. Persze a hétvégén verőfényes napsütés volt.
Előzmény: Champace (100)
Champace Creative Commons License 2001.10.07 0 0 100
Volt már a hagyományos csillagtúra idén? Ha nem, nem tudod mikor lesz?
Thierry Creative Commons License 2001.10.07 0 0 99
Sajnos nem tudom. Ebben a röpke egy hónapban kevesebbet voltam benn, mint bármelyik eddigi hónapban. Egy biztos, minket még nem kértek fel szavazásra, a jelöltek listája sem nyilvános (ha egyáltalán elkészült már).
Mellesleg bő egy hét múlva diáknap. Idén mi rendezzük...
Előzmény: vvvvpppp (98)
vvvvpppp Creative Commons License 2001.10.07 0 0 98
A fene, lelőttem a százat, és észre sem vettem! :-)))

Thierry: mikor?

Előzmény: Champace (97)
Champace Creative Commons License 2001.10.07 0 0 97
Miféle dolog 100. hozzászólásban megkérdőjelezni egy topic létét???

Előzmény: vvvvpppp (95)
Thierry Creative Commons License 2001.10.07 0 0 96
Egyelőre úgy tűnik, hogy lesz.
Előzmény: vvvvpppp (95)
vvvvpppp Creative Commons License 2001.10.06 0 0 95
Jé, ez a topic még létezik? :-)
Vajon lesz idén is Rónai-ünnepség? És mikor? Annak idején azt mondták, hogy ezentúl minden évben lesz, de ez nehezen tűnt számomra tarthatónak. Kíváncsi vagyok, mi lett a sorsa.
Champace Creative Commons License 2001.10.06 0 0 94
Ő az.
Makács Dezső Creative Commons License 2001.10.06 0 0 93
Üdv mindenkinek!

Az az érzésem, hogy nem vagyok az iskola büszkesége, dehát ez nem is csoda, hiszen még egy teljes évet sem töltöttem az iskola falai között - a saját hibámból. Félévkor négy tantárgyból megbukni az nem az iskola hibája volt. Ennek lassan húsz éve, 1982-83-ban történt ez az eset. Egyébként volna egy kérdésem: A Mester azonos LP-vel?

Deepfreeze Creative Commons License 2001.07.11 0 0 92
Csak megtaláltam ezt a topicot :)

85-89 között voltam Kiliános. Mi voltunk az utolsók, akik még Kiliánban érettségiztek, aztán minden megváltozott.
Szóval üdv mindenkinek, bár ahogy elnézem Old England kivételével nem nagyon jártam senkivel egyidőben. :)

Champace Creative Commons License 2001.06.11 0 0 91
Mi van a felvételizőkkel - érettségizőkkel?
Thierry Creative Commons License 2001.04.26 0 0 90
Újabb tanár távozott - ha ideiglenesen is. Október felesége ikreket vár, és veszélyeztetett terhes. Emiatt be kellett feküdnie egy kórházba, így nincs, aki a gyerekekkel foglalkozzon. Ezért Okti betegszabadságot vesz ki, és helyette vki új tanár érkezik. (Pontosabban érkezett kedden.) De aztán legkésőbb októberben visszatér...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!