Keresés

Részletes keresés

becker a hacker Creative Commons License 2001.01.01 0 0 44
Minden unalmas!

Mondj nekem valami olyan programot, vagy operációs rendszert, amit sok idő használata után sem tudtál megunni! Még a Wörddel tudok egy flippereset, de az még nekem sem vált be, pedig ráment egy délutánom, ezt is meguntam, (azzal a fagyi Windowssal meg pláne), úgyhogy így fejből csak az exceleset tudom. (azt a yó yátékot is meg lehet benne unni, de én még nem untam meg, mivel csak tudok róla, és terjesztgetem, hogy mások is mosolyogjanag rajta egy jóízűt.)

becker a hacker

Előzmény: joy (43)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 43
:o)))
Szerintem nem unalmas!
1-1 szürös-leválogatós többévet átfogó látványos diagram létrehozása több füzetböl hálózaton át yóóó yáték...
Előzmény: becker a hacker (42)
becker a hacker Creative Commons License 2000.12.29 0 0 42
Nem tudok! Én tudod, dolgozni szoktam az excellel, és ilyenek szempontjából unalmas kis progi.
Előzmény: joy (41)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 41
Ez yóóó!!!
:o)))

Tuccmégilyeneket?

Előzmény: becker a hacker (36)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 40
1. Próbáld importálás után a teljes lapot kijelölve újra cellaformázni és kéttizedes számmá alakíttatni! Ahol nem jelenik meg a ,00 a cellatartalom karakter, nem szám, újra be kell írni! Sajna eléggé gyakran fordul elö föként DBF-nél!
Előzmény: Rwin (29)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 39
Részvétem!

Akinek nincs esze, legxen notesze!

Írd le egy cetlire a fileneveket, és a hozzájuk tartozó jelszavakat, és tedd zsebre!

Előzmény: Tomi69 (33)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 38
Sub auto_open()
.
.
.
end sub
Előzmény: mmimr (25)
joy Creative Commons License 2000.12.29 0 0 37
Próbálkoztál már a cellaformázással?

Ha ráállsz a kérdéses cellára, belekattintasz a szerkesztösorba a szöveget !karakternként! kijelölve külön-külön lehet formázni, a jobbgomb-helyi menü cellaformázásával!

Előzmény: The Dark One (21)
becker a hacker Creative Commons License 2000.12.28 0 0 36
Háj!

Ha tudni akarod az excel programozóinak a nevét, vagy csak látni akarsz valami kis hülyeséget, akkor nyiss meg egy üres táblázatot és nyomd meg az f5 billentyűt, és írd be: x97:l97, és nyomd meg az entert. Nyomd meg a TAB gombot. Ezt követőleg nyomd meg a CTRL gombot, és a SHIFT gombot egyszerre, (és e-közben) kattints a diagram-varázslóra, és lásd meg a következményt. Ez főleg azoknak szól akik, a Petőfi-csarnokban vették félpénzért, és igen csak lenézik az Excelt.
becker a hacker

Előzmény: mmimr (35)
mmimr Creative Commons License 2000.12.28 0 0 35
Üdv!

Alá kattintasz annak a sornak amit látni akarsz.
Jobbra mellé annak az oszlopnak amit látni akarsz.
Ablak menü -> ablaktábla rögzitése.

Üdv:mmimr

Előzmény: SigmundFraud (34)
SigmundFraud Creative Commons License 2000.12.28 0 0 34
Kedves Tomi69!

A megoldás nagyon egyszerű, Advanced Excel Password Recovery.
Letölthető, bármelyik kereső megtalálja neked.
Ugyanígy van wordhöz, accesshez, stb.

Nekem is van egy kérdésem, ez pedig a következő:

Hogyan lehet azt beállítani egy sornál vagy oszlopnál, hogyha görgetem a képernyőt, akkor is mindig látszódjon. Ez főleg címsoroknál hasznos.
Valamikor már sikerült megcsinálnom, de már nem tudom, hogy hogyan.

Köszi!

SF

Előzmény: Tomi69 (33)
Tomi69 Creative Commons License 2000.12.25 0 0 33
SEGÍTSÉG !!
SEGÍTSÉG !!

Excel fájlaim egy részét jelszavaztam (sajnos), s most nem tudom őket megnyitni mert elfeljtettem a jelszót/jelszavakat.
Állandóan hadilábon állok a kódokkal (bankkártya,telefon,internet stb.),legjobb lenne ha mindenütt ugyanazt tudnám használni s akkor nem lenne a mostani gondom se.
Kérem ha valaki tud segítsen !! Köszönöm !!

Tomi69 Creative Commons License 2000.12.25 0 0 32
SEGÍTSÉG !!

Excel fájlaim egy részét jelszavaztam (sajnos), s most nem tudom őket megnyitni mert elfeljtettem a jelszót/jelszavakat.
Állandóan hadilábon állok a kódokkal (bankkártya,telefon,internet stb.),legjobb lenne ha mindenütt ugyanazt tudnám használni s akkor nem lenne a mostani gondom se.
Kérem ha valaki tud segítsen !! Köszönöm !!

Tiba Creative Commons License 2000.12.23 0 0 31
Rwin figyu:

Állj egy üres cellára, legjobb, ha üres munkafüzetben, vagy munkalapon teszed. Írd be: 1

Edit/Copy (Szerkesztés/másolás)

Vissza az eredeti adatbázisra
Edit/PasteSpecial/Multiply (Szerkesztés/irányított beillesztés/szorzás

Na, milyen?

Tiba

Előzmény: Rwin (29)
mmimr Creative Commons License 2000.12.18 0 0 30
Üdv!

Nekem is problémám volna, amit nem tudok megoldani (mert nem értem mi a baj).
Az adott munkalapban van négy oszlop, ami egy számokból álló beolvasott szövegfájl.
Ezeket négy DARABTELI függvény átnézi fixen a munkalapban lévő négy oszlop számaival.
Egy SZUM függvény pedig összeadja hogy mennyi az egyezés.
No de ha frissítem a beolvasást, az utolsó DARABTELI függvény átugrik az utolsó sorra.
Az előtte lévő sor pedig függvény nélkül marad.

Köszönet: mmimr

Rwin Creative Commons License 2000.12.18 0 0 29
Segítség :-(
Egy másik programban leválogatott adatbázist szeretnék további feldolgozás céljából az EXCEL-be importálni, ami sikerül is ,de bizonyos cellák tartalmát "sum"-ban nem veszi figyelembe, pedig a mező formátuma numerikus. Érdekes módon ha az összes cellát két tizedes formátumra átállítom, ezek végén nem jelenik meg a ,00. Ha a hibásnak vélt cellára állva a szerkesztőlécbe kattintok és vissza, az eddig hibásan végzett műveletet ettől kezdve jól csinálja. Ez is megoldás, de egy nagyméretű táblázatot cellánként átnézni elég macerás.
ha valaki tud megoldást kérem segítsen
mmimr Creative Commons License 2000.12.02 0 0 28
Tiba!

Örök hála.
Magamtól meg az angol nyelvű súgóból az életbe rá nem jöttem volna.

Üdv:mmimr

Tiba Creative Commons License 2000.12.02 0 0 27
A VBE-ben a ThisWorkbook-ra kattints kettőt.
A szerkesztőléc bal oldali lenyíló ablakát állítsd Workbook-ra.
Automatikusan az alábbi sub íródik be:

Private Sub Workbook_Open()

End Sub

Írd eközé, amit szeretnél (pl. call sajatprogram), és kész.

Ha nem akarod, hogy fusson, nyisd meg a fájlt úgy, hogy a Shift billentyűt nyomva tartod.

Tiba

Előzmény: mmimr (26)
mmimr Creative Commons License 2000.11.30 0 0 26
Segítsen mán valaki!
mmimr Creative Commons License 2000.11.29 0 0 25
Üdv!

Van egy kis problémám, meg egy makróm egy munkafüzetben.
És nem szeretnék egyebet, mint hogy őfelsége automatikusan lefusson, ha megnyitom-e munkafüzetet.

Köszi: mmimr

The Dark One Creative Commons License 2000.11.23 0 0 24
Köszi a segitséget, már megoldtam a problémákat. Feltételes formázást ismerem, én csak azt szerettem volna tudni, hogy képlettel lehet-e variálni, de ahogyan látom nem nagyon...

Jó ez a Pivot Table. Kicsit rakoncátlan, de ha szenvedsz vele eleget, meghálálja...

Előzmény: Tiba (23)
Tiba Creative Commons License 2000.11.22 0 0 23
A pivot-táblára nem szabad hivatkozni. A megoldás az, hogy az eredeti adatokra kell hivatkozni.

Ide kapcsolódó függvények:
vlookup/fkeres
hlookup/vkeres
sumif/szumha stb.

Előzmény: The Dark One (20)
Tiba Creative Commons License 2000.11.22 0 0 22
Formátum/feltételes formázás.

A VBA-val kapcsolatosan. A helpnél jobb megoldás szerintem:

Makrórögzítéssel egyszerűbb makrókat rögzíteni, majd megnézni a színtaktikát a VBE-ban.

Konkrét kérdésekkel lehet hozzám fordulni.

Tiba

Előzmény: The Dark One (21)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.22 0 0 21
Még egy dolgot szerettem volna megkérdezni a nagyérdeműtől:

Meg lehet-e formulával oldani olyan dolgokat, hogy példáúl dőlt betű, félkövér betű, stb?

Ja, magyar Excel 97 van itt az irodában, de szükség szerint hozzáférek Office 2000-hez is.

The Dark One Creative Commons License 2000.11.22 0 0 20
Köszönöm mindenkinek a segitségét, azt hiszem sikerült megoldani ezzel a pivot-table-vel. Nem is tudtam, hogy ilyen van. Egyetlenegy dolog azért zavar, méghozzá az, hogy nem nagyon enged beleszolni a vegeredmenybe. Nem szúrhatok be bellákat, stb.

Azért még egy dologt megkérdeznék. Hogy a francba oldom meg, hogy a pivot table egyes celláira tudjak hivatkozni? Ugyanis most ha simán hivatkozok (pl =B12), akkor ha a pivot table-ben átlapozok mondjuk Péterről Lajosra, akkor a hivatkozás nem marad Péternél, hanem ezentúl az is Lajosra mutat. Kérdés tehát az, hogy van-e valamilyen megoldás arra, hogy a hivatkozás csak is egy-egy lapra/személyre legyen fikszálva.

igazi hős Creative Commons License 2000.11.22 0 0 19
A Pivot Table-nél jobb, programozásmentes megoldást nem fogsz találni (nem is biztos hogy kell), mint ahogy -méretéből adódóan- igazán kis, egyszerű VBA leírást sem. Ami használható (és ingyenes): az Excel saját helpje (mármint amit a makróeditorból (bocsánat mostmár 'Visual Basic Editor') hívhatsz fel. A magyart nem sokat olvastam, de az angol egészen részletes és érthető. (Az Office 2000-nél defaultban nem telepítődik!) Ha mégis megpróbálkozol vele: kezdj egy sort-tal, majd 6 sorban megoldható a kívánt törlés.
Előzmény: The Dark One (15)
mmimr Creative Commons License 2000.11.21 0 0 18
Üdv mindenki!

VBA leirás (lightos) engem is érdekelne magyarul.
Mert csak azt tudni jól.

Üdv:mmimr

Előzmény: The Dark One (17)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.21 0 0 17
Na, indulásnak nem is rossz, a Pivot táblát megnézem mindjárt.

VBA? Az a baj, hogy én nem tudok programozni...
Van valami egészen light-os irodalom erről, vagy tud nekem valaki segíteni?

Tiba köszi a tippeket.

Előzmény: Tiba (16)
Tiba Creative Commons License 2000.11.20 0 0 16
Két megoldás lehet:

Pivot tábla, amely nem teljesen így, de elég használhatóan formázza, valahogy így:

Józsi Nyírfa u. 1.
Tölgy u. 6.
Pter Tölgy u. 3.

A másik megoldás a VBA, amellyel úgy alakítod, ahogy akarod. Egy hasonló nagyságrendű feladat 15 perc, 20 sor program, és úgy formázod, ahogy akarod.

Tiba

Előzmény: The Dark One (15)
The Dark One Creative Commons License 2000.11.20 0 0 15
Na emberek, ezen gondolkozzatok, nem lesz könnyű szvsz.

Adott egy táblázat Excelben, ami több oszlopból áll, valahogy kb. így:

Józsi Nyírfa u. 1 1234 stb.
Kinga Nyírfa u. 2 2344 ...
Péter Tölgy u. 3 3456 ...
Józsi Tölgy u. 6 4567 ...

Tehát egy adott emberhez több cím is tartozik. Ebből szeretnék Generálni egy ilyen táblát:

JÓZSI
-----
Nyírfa u. 1 1234 stb
Tölgy u. 6 4567 stb

Na most ez idáig sikerült is, csak a gond az, hogy eléggé manuálisan. Ugyanis azt szeretném, hogyha hozzáadok egy új címet, amit mondjuk Józsihoz rendeltem, akkor az meg is jelenjen Józsi neve alatt.

Nem vagyok biztos benne, hogy egyáltalán meg lehet ezt csinálni Excelben (lehet, hogy csak Access-ben lehet). Segítsetek, hátha több fej rájön a megoldásra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!