Keresés

Részletes keresés

Baumka Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12384
Sporttárs! Érdekesnek találom a szurkoló kitiltásáról szóló híredet. Szvsz ma Magyarországon nincs meg a jogi háttér arra, hogy bárkit ki lehessen tiltani a sporteseményekről. Próbálkozások voltak a fociban is, nem jöttek be. Nem tudom, hogy lehet érvényt szerezni a határozatnak, esetleg kirakják a fickó képét a bejárathoz, és minden biztonsági ember őt fogja figyelni, hogy jön, vagy nem jön?

Saabee! Én tavaly a gyermek bajnokság döntőjében láttam VM-et, mint a MAFC edzőjét. Mindenki röhögött rajta, annyira kretén volt. Valszeg idén is ő edzi a MAFC gyerekcsapatát, úgyhogy az erőviszonyok alapján újra láthatom. Már annyira várom.-))))

Remélem győzünk Szolnokon, hiszen olyan jó lenne itt olvasni egy Alba-Szolnok rájátszásról a 4 közé jutásért. Azt hiszem forrnánák az indulatok.-)))

Előzmény: Törölt nick (12354)
boran Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12383
Tippek a hétvégére:

Paks-Albacomp +7
Körmend-Kaposvár +6
Falco-Dombóvár +12
Szolnok-Debrecen +4
ZTE-Univer +8
Sopron-Szeged -6

xGabi Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12382
Tippek:

Atomerőmű - Albacomp H7 (Szoros meccsen a hazai pálya előnye dönthet)
Körmend - Kaposvár H8 (Isti!)
OLAJ - Debrecen H5 (A zalaegerszegi pech után egyszer már nekünk is ki kellene,hogy jöjjön a lépés + ha megint kikapunk itthon tuti 8. hely)
ZTE - Univer H27 (Szétesett a vendég,a Zete pedig kettőzött erővel küzd az őszi blama után)
Falco - Dombóvár H18 (Szorosabb is lehet,ha Spivey még játszik és esetleg Halimicsnak is sül a keze)
Soproni Ászok - Szeged V4 (Nekem úgy tűnik,menthetetlen a Sopron)

HAJRÁ OLAJ !!!

Előzmény: _Bazsy_ (12372)
vazsi Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12381
A körmendi utánpótlásneveléssel az a baj, hogy centert még nem sikerült igazán kinevelnie, miközben a kicsiket gyártotta futószallagon. Plusz a jelenlegi csapatban nincs olyan center, akitől a Lóránt tudna tanulni főleg edzéseken. De én szúrkolok neki, hogy jó játékos legyen.
Előzmény: némo (12370)
jani0625 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12380
Én is szívesen felajánlanék vmit egy ereklyemúzeum számára ám sajnos nem sikerült úgy tartósítani a kedvesebb fehérvári és körmendi szurkolók köpeteit hogy még valami hasznát tudná venni a múzeum, egyszerűbben:már rég odaszáradtak a cuccomra. Majd máskor! Hisz tudom hogy idén is meg fognak ajándékozni ilyen jellegű ajándékokkal kedvesebb kollégáim. :)
saabee Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12379
Királyság a fórum!
GRATULA hozzá.

Az első hozzászólásom igen furára sikeredett /technikailag/ Mr.Edberg ezt én rontottam el?

ui.: godo=rostas?

Előzmény: Törölt nick (12369)
ultra1 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12378
Jermaine Spivey valószínüleg elhagyja a DVMSE kosárcsapatát.
A hír nincs megerősítve, amint tudunk valami 100% info-t tudatjuk veletek.
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12377
:-)
Előzmény: BTOM (12375)
BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12375
Hát igen, ez tényleg szar helyzet... De sajnos ez a szabály, nem tudsz mást csinálni. El kell kapni a 24 mp-es időmérőt... :-)))
Előzmény: Olaj az Isten (12374)
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12374
Már regisztráltam is magam... :-)))

Egyébként fajin munka, nekem tetszik az új fórum.

Moderátor: edberg ????? miezmiez??? :-)))

BTOM:

Én akkor vagyok nagyon bepöccenve, mikor lejár a támadóidő, a labda belepottyan a védőnk kezébe, majd megszólal a duda, de a bírók ilyenkor kénytelenek bedobást ítélni, mert a kürt felhangzott, ezzel egy esetleges gyorsindítástól fosztva meg csapatomat.

OAZIS

Előzmény: Törölt nick (12369)
Feribá04 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12373
Ezt minden rosszindulat nélkül állítom, hogy becsülendő. Ha valaki tetlegességre vetemedik kapjon példás büntetést.
Nálunk szerencsére nincs ilyen probléma, de a régebbi meccsrejárók talán emlékeznek, hogy egyszer a vezérszurkolónkat 3 meccsre kitiltották, pedig csak az alkesz exrendőr "rendezővel" veszekedett. :-))))
Előzmény: Törölt nick (12354)
_Bazsy_ Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12372
Paks-Albacomp +2
Körmend-Kaposvár -1
Falco-Dombóvár +16
Szolnok-Debrecen -2
ZTE-Univer +10
Sopron-Szeged -7
pityim palko Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12371
Paks-Albacomp +6 (Nekünk -ZTE- a kettes jobb lenne de nem valószinű hogy ez bekövetkezik)
Körmend-Kaposvár +4(Dzunics nélkül nehéz, hiába fog szerintem toporzékolni a szerb Larry Bird)
Falco-Dombóvár +16 (Sima ügy: 120-104)
Szolnok-Debrecen +6(Olaj:Legalább úgy mint szerdán)
ZTE-Univer +11(Fáradtak vagyunk, viszont centerben jobbak)
Sopron-Szeged -4(Talán)
némo Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12370

Szia Rostas!

Természetesen ott a helyem március 22-én "Magyarország legszebb csarnokában".:-))

A Lóránt Petivel kapcsolatban nem hiszem, hogy eufóriába estünk volna, sokkal inkább arról van szó, hogy a kevés lehetőséggel él a srác. Ez pedig egy 18 éves "kezdőtől" nem megszokott. A teljesítményével kapcsolatban én nem egy (a szerdai) meccsből indulok ki, hanem az összes eddigiből. Harcos, kemény és ami szerintem nagyon fontos: nem tisztelettudó! (Mármint a pályán az ellen játékosaival). Szvsz komoly jövője van a srácnak, persze ezzel nem mondok újat, és remélem nem reked meg a "tehetséges" szinten.

Sporttárs!

A papírforma, 2ség kívül a te állításodat igazolja. Bár azért a zalaegerszegi kudarcot nem szeretném még1x átélni. Ha azonban valamilyen földöntúli csoda folytán mégis kikapnánk 40 ponttal, akkor azt visszavágásnak tulajdonítanám a tavalyi szezonért................. Ugye, még emléxel!!!!!!!:-))))))))

Előzmény: Törölt nick (12327)
BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12368
1. Akinek a birtokában van a labda, azé (lehet a támadó is...)

2. Így van.

3. Ebben az esetben lejárt a 24 mp, a védekező csapaté a labda, ha nem esik be a labda a gyűrűbe (24 mp-en belül gyűrűt kell érnie, ez itt nem teljesül!)

4. A kosár érvényes.

A két feldobásos szituációban a Postás még nem birtokolta a labdát!

Előzmény: Olaj az Isten (12367)
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12367
Várjunk csak, szerintem itt elbeszéltek egymás mellett, nem mindegy mikor mi történt:

1.Eldobja, gyűrűt ér, leszedi, de megszólal duda: szerintem a védekező csapaté a laszti (mintha ezt az esetet írta volana le nattata)

2.Eldobja, gyűrűt ér, labda senki birtokában sincs, megszólal a duda: ez szerintem a feldobás, ezt az esetet írta BTOM.

3.Eldobja, megszólal a duda, majd gyűrűt ér: elvileg ez is feldobás nem??? Vagy védekező csapaté?

4.Eldobja, megszólal a duda, de gól jó. Általában így kéne csinálni az olajosoknak…

:-)

ultra1 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12366
Bajban van a Dombóvár!!!

Üdv mindenkinek, most jöhet a beszarás!


A fent látható srác elhagy minket! Az info-t hamarosan küldjük!

BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12365
Hali Nattata!

A Gencsev-féle eset és ez a mostani nem ugyanaz.

A szabályok szerint akkor kell a 24 mp-es órát nullázni, amikor a labda a gyűrűt érinti. Ez mind a két esetben megvolt, és az időmérő mind a két esetben azonnal nyomta is a gombot. A reflexidő nem az időmérőnél volt rossz, hanem a csarnok időmérő-rendszerében. A gombnyomástól számítva cc 1 mp, amíg nullázza az órát... Ha ilyen esetben szólal meg, amikor már érte a labda a gyűrűt, és még nincs egyik csapat birtokában sem a labda, akkor téves 24 mp-es jelzés történt, és feldobást kell ítélni. Sajnos egyik esetben sem volt még birtokban a labda, és az is tény, hogy mindkét esetben a Posta jött ki rosszabbul a dologból. Mi sajnos erről nem tehetünk...

Meg kell köszönnöm a korrektséged, ritka az, hogy Tőlünk kérnek elnézést... :-))) Köszönöm!!!

Előzmény: nattata (12364)
nattata Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12364
Szia Btom!
Tegnap este úgy gondoltam, ha a Pécs nem kapja meg a tiszteletet Tőletek, nem nyert volna. Ez azt jelenti az én fordításomban, hogy nem csaltátok el a meccset, de nem voltatok korrektek.
Ma reggel megnéztem az ismétlést (vannak még ilyan hülyék, és gondolatban elnézést kértem Tőletek. Ezennel kijelentem: NEM RAJTATOK MÚLOTT :-))
Azt azonban megkérdezném: A Pécs támad, végén járnak a támadóidőnek, rádobják, gyűrűt ér a labda, a Postás játékos lekapja, megszólal a duda, és Ti feldobást ítéltek. Ez az érzékelhető idősorrend. Erre milyen szabály van? Mert ez a Postának -4 pöttyöt jelentett, mert a sajnálatos menetrend úgy alakult,a Pécs megszerezte a feldobásból a labdát és kosarat dobott.
Ha már gyűrűt ért a labda, akkor a támadóidőnek újra kell indulni.
Ha az ellenfél játékosa birtokolja a labdát, a támadóidőnek újra kell indulni.
Ha a duda akkor szólt, amikor nem lehet eldönteni, sikertelen dobás volt, vagy nem, a védekező csapatnak kéne kapni a labdát. (Azért tamáskodom Tamás napon, mert Gencsev doki kufircolt már el támadóidő miatt női MK döntőt, és szerintem megint fennforgás van)
Akin egyértelműen múlott: ezek után az időmérő, aki elefántreflexxxxxxel (hogy kell írni please!!!!) nyomkodja az előtte heverő egyetlen gombot, és szart bele nagy ívben, hogy a hozzá nem értéséből a mérkőzést eldöntő pontok születhetnek. Ismereteim szerint vizsgázni kell a szabályokból az időmérőnek is, ráadásul az időmérő pártatlan részvevőt a rendező csapat biztosítja.
Előzmény: BTOM (12359)
jani0625 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12363

Paks-Alba +6
Körmend-Kaposvár+8
FALCO-Dvár +14
Szolnok-Debrő -1
Zte-Univer +11
Sopron-Szeged -9

Előzmény: káró katona (12349)
jani0625 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12362
Sziasztok!

3napig nem volt gépem ezért most voltam kénytelen elolvasni az utóbbi kb200 hozzászólást(dögöljetek meg ha mégegyszer ennyit irtok ha én nem vagyok! :) ) Most ezért le is fekszem egyet, mert beleálmosodtam.
Paksi vendégszereplésünkhöz nincs mit hozzáfűznöm. Sokan sérültek voltak és a 4 centerből alig tudtunk 2 egészségeset összerakni.De ha mindenki egészséges lesz azért biztos jobban fog menni a csapatnak.Hétvégén tuti nyerünk Dvár ellen!Muszáj!
Körmendnek ennyit jelent az Isti, hogy azóta csak nyertek.Sajna.És persze nemsokára mi is megyünk hozzájuk.Ismét sajna.
meg le is maradtam egy tippről ezért BELFERA, kérlek vedd figyelembe mostani tippemet: ZTE-Szolnok +2!Előre is köszi! :)

saabee Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12361
Holnap végre én is láthatom Smithy /vagy hogy is köll mondani :-) / szárnyalását!Remélem nyerünk úgy kb. 11 ponttal legalább :-)

Aztán sporttárs majd gyertek osz' topictalálka.

Hajrá ASE!
Wayne's WORLD!

Előzmény: saabee (12360)
saabee Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12360
Hi all!!!

Ma volt tesim a Hauszmann utcába.Bementem a termben,majd' megállt bennem az ütő!

Mit látok.Csomó kiccsávó felsorakozva /MAFC-os mezben/ középen pedig egy ismerős arc osztja nekik az észtet.Navajonkivoltaz?

Há' jó hogy a mi hőn szeretett Matyibácsink :-)
Bizony,bizony.

Wazze.... bemutató edzést tartott.A nézőtéren meg 50-60 emberke jegyzetelt(!) intenzíven.Meg volt csávó,aki vette kamerával.

Há' hogyan fejezzem ki maguknak jól meglepődtem...

BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12359
Ez nagyon jó volt... :-))) Vádemelés nem volt, de pletyka igen.

Nekem a kedvenc sztorim (a mostanin kívül) egy másik csarnokban volt, amikor is nézőként ültem az asztal mögötti szektorban. Oda szoktak ülni a szponzorok, meg egyéb nagyhatalmasságok. Öltöny, nyakkendő, kisestélyi, stb. Egy 35-40-es meglehetősen elegánsan öltözött hölgy/asszony egy ítéletet követően felállt, és hangosan sikítva hajtotta el szegény sporit a melegebb égtájakra, miközben az édesanyját emlegette, mint a legősibb foglalkozást művelő valakit. Mellettem 2 méterre... Megjegyzem, az ítéletet senki sem vitatta, a játékos azonnal emelte a kezét...

A fehérvári eset példaértékű, mindenhol ezt kellene alkalmazni!!! Előbb-utóbb a szurkoló is fel fogja ismerni, hogy a fegyelmezetlenségével a saját csapatát bünteti... És saját magából csinál hülyét.

Előzmény: Törölt nick (12354)
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12358

Van még egy "Híres kézlenyomatok csarnoka" is, melyben van egy külön rész, ahol a 99-00 döntő során megcsonkított fehérváriaknak az ujj-és kézlenyomatát tettük elérhetővé az utókor számára (persze ujjakkal és komplett karokkal együtt...:-))

Ha most választhatnék pályát, akkor vagy sportriporter, esetleg mérnök lennék. Jv-nek meg úgysem vennének fel... :-)))

Előzmény: góóól (12355)
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12356
Nem gondolom, hogy ezekkel a kikiabálomabelembőlazanyádat típusú emberekkel egyébként bővebben kellene foglalkozni, bár tény, hogy egyszer-kétszer már én is elővettelek titeket egy-egy meccsünk alkalmával. Nagy kedvenceim közé tartozik Dr. Vígh és Dr. Valovics kolléga, Faidt, velük újból és újból összehoz a sors :-))), bár a legelsővel már kevésbé. A sokak által szidott Szabó IV-gyel olyan nagy gondom nincsen, a két B-s név amit mindig keverek (Bodnár-Bognár) közül a kisebbikkel nem vagyok kibékülve. Továbbá Királyt sem kultiválom túlzottan.

Szeretem viszont Váradit, mert ő elcsalta nekünk a kupadöntőt ha nem még eddig ezt az apró tényt nem tudtad volna. :-). Tényleg, biztos láttad azt a döntőt, kiváncsi lennék a véleményedre…Ja, csak a saját házad táján…OK, akkor nem kérdeztem semmit.

Bár a játékvezetésről sokszor állítunk ki negatív kritikát itt a topikban is, szerintem viszonylag jól működik a másik B-s nevű spori (a magasabb, bocs ez az én hibám, pedig hányszor megnéztem már melyik melyik…:-)). Rólad nem szeretnék mondani semmit, egyrészt mert nyilvános seggnyalásnak tűnne (azt inkább majd emilben :-PP), de az általános véleményünk (már Bubicé meg az enyém) az az, hogy korrekt jv-nek tartunk.

UI: Különben a nézőkkel szemben el lehet járni, de ezzel a jogával csak Szabó IV szokott élni, ő már kivezettetett nem egy szolnoki szurkert a csarnokból. A többiek félnek vagy csak egyszerűen kerülik a balhét, nem tudom? Persze a szolnoki példát csak azért mondtam, mert ilyet már konkrétan tapasztaltam, nyilván vannak más városok is. Persze a legbunkóbbak akkor is mi vagyunk, és ezt nem veheti el Tőlünk senki. :-)))

OAZIS

Sporti, ha kitiltották a gyereket az tényleg becsülendő, és ezt kéne követnie minden csapatnak minden paraszttal szemben. (jójó, tudom, Szolnokon az átlagnézőszám meg 1000re csökkenne, vagy nem ezt válaszoltad volna ?? :-)))

Előzmény: BTOM (12353)
góóól Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12355
Hát pl van ott egy aluljáró a fő utcán, arra minden szolnoki rendkívül büszke, aztán ott van az a magas épület, amiről az öngyilkosok szoktak dive-olni :o))))) (bocs, bocs, bocs! :o)

Egyébként ott van még a Tisza, ami nálam mindig bejön. És ahogy megyünk a tiszaligeti csarnokba, a hídtól jobbra van egy étterem, aminek hangulatos a kerthelyisége, és mindenképpen meg kell kóstolni szilvapálinkájukat.

Oazis! mi még?

Előzmény: Olaj az Isten (12352)
BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12353
Nekem nincs bajom a szurkolókkal, nagyon sok helyen vannak haverjaim közöttük. Ha már 3-4 emberrel el tudok beszélgetni egy szituációról, és vagy ők, vagy én azt tudjuk mondani, hogy "basszus, tényleg így van!", akkor már haladtunk valamennyit... Ez lenne a jó!

Én benne vagyok bármilyen beszélgetésben, csak ne arról szóljon, hogy "te hülye vagy wazzeg, és kész". Lesz még a play-off is, ott is lesznek hazai meccsek...

Előzmény: Olaj az Isten (12352)
Olaj az Isten Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12352
Ha mégis leszel, meccs után összefuthatnánk, megmutatnánk Szolnok nevezetességeit (mert azért az van :-)). Mivel már csak a Körmend elleni van otthon, ezért talán sikerül elcsalni Belferáékat is, és akkor közösen megbeszélhetnénk, hogy mit és hogyan kellene fújni legközelebb… :-))))

Nem tudom miért van az az érzésem, hogy sporttárs is meg fog jelenni… :-))))

Vagy nektek nem szabad így közösködni a szurkolókkal ??? 3 lépés, stb…Persze, mindig csak a sportriporterek… :-)))

OAZIS

Előzmény: BTOM (12351)
BTOM Creative Commons License 2003.03.07 0 0 12351
Hali!

Szerintem ez természetes, hogy elismerem, ha fasz voltam... :-))) Még ha sokan is ellenkeznek, de én is ember vagyok...

Én azt nem értem, hogy akkor minek megy meccsre? Menjen ki a puszta közepére, és üvöltözzön ott... Én baromi kinosan érezném magam, ha viszonylag csend van a teremben, és mindenki az én hangomat hallaná, hogy XY, te ...................! Vagy rosszul gondolom? Szerinted nagyon megsértődne az ilyen, ha udvariasan felkérnénk, hogy azonnal hagyja el a csarnokot, mert elrontja más emberek szurkolását?

Valószínűleg találkozunk még Szolnokon, de ezt előre nem lehet tudni. 2-3 héttel előre van küldés, ami a hunbasket-en is fennt van.

Előzmény: Olaj az Isten (12350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!