Keresés

Részletes keresés

libazzoli Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6562
Szőnyeg a szerverteremben? Most nem tudom eldönteni, hogy irígyeljelek, vagy ne.
Előzmény: kotoc (6558)
kotoc Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6561
Aki kereskedik, attól légyszi ne várd el, hogy más termékét reklámozza. Akkor se, ha azért ezzel foglalkozik, mert szereti.

Továbbá! Nevezzük nevén a Prijont, amit tavaly év elején még árultak Nyunyóék. Nem volt minden hajóról teszt az oldalon. A Barracudaról és a Kodiakról most is jó a véleménye a srácnak, a többiről meg akkor se ömlengett. Elfogadható kompromisszumnak tartotta. Ha érdekel az akkori vélemény, olvasd el a 1122-es hozzászólást. Aztán az azóta itt is értékelt kedves szállító hozzáállása /majd szeptemberben szállítok /mindezt áprilisban/, de akkor is csak zöldet, hiába rendel bárki narancsot, és persze most fizess/ meg minőségi problémák miatt le lett építve.

Ja, és igen kérem, van aki kereskedni próbál. De az eddigi tapasztalataim szerint tisztességesen. Azért pedig, mert maga a gyártó nyárra nylon/orkán spricót ajánl, télire esetleg kicsit vastagabbat vagy neoprénnel bővítettet és ezt viszont látod az oldalon, én kérek elnézést Nyunyóék nevében.
Előzmény: saintus (6357)
kotoc Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6560
Tengermély tiszteletem ennek a hozzászólásnak több vonatkozásáért is. :-)
Előzmény: qrzor (6354)
kotoc Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6559
Szerintem fórumot nem fikáz. Személyekről beszél, akik nyílt helyen mondanak olyan dolgot, amivel mr Nyunyó nem ért egyet. Sajnos általánosságokban beszél ezen a részen. Ha érdekel részletesen a véleménye, több módon meg lehet találni a srácot. Ha visszaér Görög honból, akár személyesen is.

A folytatást megbocsáss, de eléggé gyerekesnek érzem. Kicsit a "csúnya vagy, nem kell az uzsid" jut eszembe, ami az oviban még rendben volt, alsó tagozat már kicsit többet várna.

A honlapon levő drága floatról annyit, hogy év eleján még két típus volt fent. Az egyik nagyon csini, piros-átlátszó. Nekem (is) gondjaim voltak vele. Ez a Kajak Sport darab működik. És a Kajak Sport nem épp a legkisebb név ezen a területen, valószínűleg valóban a nevét is meg kell fizetni. De nekem ennél a cuccnál is bejött ez a név.
Előzmény: saintus (6351)
kotoc Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6558
Volt egy kis Bodrog. Meglestem a szlovák oldalt, csak ott nem sikerült vízreszállni. Aztán Sárospatak-Tokaj. Utána Dombrádon békés lazsálás. Részletek és képek majd később.
Ez után íróasztal, szerver terem, szőnyeg széle meg ilyenek. Még egy kis lapátolás is belefért, de tényleg csak jelzés értékű.
Előzmény: Uldin (6557)
Uldin Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6557

Jé.... Itt van Kotoc.

 

Merre túrázgattál?

Előzmény: kotoc (6546)
Arza Creative Commons License 2008.09.12 0 0 6556

A teljes távra? Milyen lehet 8-as kenuban evezni? Eddig maximum 4-esben eveztem. Az már majdnem sárkányhajó(cska)

 

Minden esetre jól megnövelték a résztvevők létszámát :)

Előzmény: Emdzsí (6545)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6555
Szép hajó... Jó hajó... :-)
Előzmény: aeroe (6281)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6554
Nekem erről más a véleményem, de én mondjuk elég közel állok ahhoz a társasághoz. Mondhatnám úgy is, része vagyok. Azt meg aki akarja, elhiszi, hogy nem a mundért védem, hanem tanultam valamit, amit korábban baromságnak gondoltam és úgy vélem megértettem, aki meg nem akarja, az nem. Ennyi.
Előzmény: Ozekimester (6234)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6553
Majd jól megmutatom. ;-)
Előzmény: Bazsa69 (6231)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6552
Az üvegszálasok is? Azokat lehet egyáltalán itthon kapni?
Előzmény: libazzoli (6230)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6551
Járhatna körbe 1db DVD. Ha levonod a letöltéshez el nem fogyasztott áramot, úgy már elég környezettudatos megoldásnak tűnik. ;-) Ja, és a píztárcád is kíméli. O:-)
Holnap hozod?
Előzmény: Bazsa69 (6224)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6550
Nekem privátban elküldhetnéd azt a linket. Én tényleg szeretnék tanulni és nyitott vagyok. Csak ha valamit érteni vélek, az ellen egy "az nem úgy van" nekem kicsit kevés.
És azért, mert te 1000 éve tanultál eszkimózni, mikor itthon a tengeri kajak is csoda számba ment, a floatról meg a városligeti héliumos lufi jutott mindenki eszébe, azért még az az oktatási technika, amit olyan helyen ajánlanak, ahol van tenger, azt érdemes megnézni. Szerintem.
Dönteni meg majd akkor fogok, ha a sokadik sikeres eszkimózáson leszek túl és legalább három módon menni fog magabiztosan. Eddig egyetlen alkalom látszott kívülről jónak, mikor nem fért el a lapát a Tiszában és a mederre támaszkodott. O:-)
Előzmény: Ozekimester (6214)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6549
Ezt a Chris Speliust én is ajánlgattam már pár embernek.
Ellenben a videón látható hölgy szerintem párszor már szintén járt vízen.

<i>de ha valaki tud eszkimózni, teljesen felesleges a float, ha meg nem tud, kritikus helyzetben a float lesz az utolsó, ami eszébe jut, miközben kirugdossa magát a beülőből</i>
Ez igaz. Deee... A tanulási folyamat leegyszürísítéséről beszéltünk. No meg egy (pár) olyan technikáról, amivel vissza tud mászni a delikvens a vízből is. Hullámos tengeren is. Pont nem a sík vízről szól.
Előzmény: multiplas (6206)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6548
Akkor inkább a Triyak. Bár azzal eszkimózni... ;-)
Előzmény: Emdzsí (6185)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6547
Igazad van, te nyertél. Hiszen akkor te cirka hasonló idő alatt nem tanultál meg eszkimózni és ehhez valóban nem kell float. :-P

Ami Ray Mearst illeti, én nem várom el tőle, hogy hosszú SAS szolgálat, már azon belül specializálódás a túlélő technikákra és aztán pár évtized szakértés után csetlő botló bénát alakítson. Ellenben láttam pár műsorát, tanultam belőle sokat (nagy részét soha nem fogom alkalmazni) és ha rád nem tett ilyen hatást, az nem az ő hibája.

Szerintem.
Előzmény: saintus (6184)
kotoc Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6546
Szép jó estét mindenkinek.
Elnézést, nem leszek túl aktuális, de most van egy kis időm, elkezdem pótolni a lemaradásom.
O:-)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6545
Bejelentkezett nálam egy baráti társaság 8-as kenuval.
Előzmény: Arza (6542)
Emdzsí Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6544
Szerintem jó ötlet.
Előzmény: aeroe (6543)
aeroe Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6543

találtam egy érdekes oldalt: www.kayakwiki.org. az utóbbi hetekben élénk levelezésben voltam a szervezőkkel, h befogadnának-e magyar fordítást is (most angol és francia verzió van), de elhajtottak, azt mondták, hogy nem tudnák ellenőrizni, miket írogatunk a site-jukra. de ha mi lefordítjuk magunknak a szócikkeiket és behivatkozzuk az ő wikijüket, az nekik ok.

 

kell nekünk magyar kajakos wiki?

 

érdekes lenne a sok kajaktesztünket, lapátokról, segédeszközökről, úticélokról szóló véleményünket egy közös, könnyen visszakereshető wikis módon tárolni

 

szerintetek?

Arza Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6542
Lehet, hogy lesznek még résztvevők? Nem tudom hány emberhez jut el a hír(ünk) ...
Előzmény: aeroe (6538)
szőrmók Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6541
Igen ,de ez a képről nem látszik. Ez a tipus volt az ami az elsők között került az országba és az enyém ennek a klónja volt. Az üvegszálas beülőkeret a derekamat vágta ,és alig tudtam belepaszirozni a lábaimat, sajna kövér vagyok és 180 magas. De mint kajak semmi bajom nem volt vele. ( mármint miután kormányos lett).
Előzmény: Arza (6540)
Arza Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6540

Az enyém nem üvegszálas. PE, és már nem mai "gyerek", de egyenlőre jól bírja az idő múlásást is, meg a gyűrődést is.

 

A beülő tényleg nem túl nagy (70x40 cm), de lagalább jó a hajókontakt :)

 

Az iránytatrás tényleg kisebb kívánnivalókat hagy maga után, de én már megszoktam, szépen tudok menni vele.

Előzmény: szőrmók (6539)
szőrmók Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6539
Ez volt nekem is üvegszálasból.körmányos volt , de szkeg kell bele legalább mert ugy ment mint az ökörhugyozás a földön, egyébbként borithatatlan volt a sulyomat is birta (120).Csak nekem a beülő volt kicsi.Egyébbként kopaszon ujjonnan már 60 éert láttam.
Előzmény: Arza (6537)
aeroe Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6538
ezt már láttátok? http://www.nol.hu/cikk/506433/ - legalul nézzétek
Arza Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6537

Nekem egy ilyenem van, ha gondolod erről is leszedheted a sablont (már többen is érdeklődtek utána). Egy szkeg azért jó lenne rá:

 

 

Előzmény: szőrmók (6529)
Arza Creative Commons License 2008.09.11 0 0 6536

Ozekimester, Saintus: valószínűleg igazatok van. Próbáltunk már rövid, széles kajakot is, arra jó volt, hogy a kislány ráérezzen a kajak irányítására, az evező kezelésére, de tényleg széles neki. A Puffin az 60 cm széles, és nem is túl magas a beülő pereme, abban szépen elboldogult (fürdőruhában, strandon - óvatos vagyok, gondoltam, ha borul, nem gond, úgyis strandolunk, de nem volt gond).

 

A rövid hajókat, kizárólag a tárolás miatt nézegetem, de nem hiszem, hogy találnék olyant, ami épp annyiba kerül, hogy már nem sajnálnám érte a pénzt kiadni :) Na ezt elég kacifántosan fogalmaztam meg, de remélem érthető. Mondjuk a Nemo-ért 70.000-et megadnék, 100.000-et már nekem nem ér meg (ha nem lenne hajóm, akkor valószínűleg rákattannék, de így sokallom).

 

Nem hajt a tatár, legalább lesz mit nézegetnem, keresgélnem majd a tél folyamán :) 

Előzmény: saintus (6535)
saintus Creative Commons License 2008.09.10 0 0 6535

Na igen. Ezt én is akartam mondani... Rövid karral, egy 60cm-nél szélesebb kajak, az rossz dolog, a srabilitáshoz meg fölösleges, hogy annyira széles legyen, ha alacsony aki benne ül... Igazábol jobb lenne valamiféle hagyományos üvegszálas cucc.

Pl:

 

http://www.hitechplast.hu/hu/index.html

http://www.sybill-plastic.hu/indexhu.htm (az 1. a táblázatban)

Esetleg valami Pörnyeszi, bár, az már nem olcsóbb a Lettmannál, ami azért lényegesen jobb minőség...

Előzmény: Ozekimester (6534)
Ozekimester Creative Commons License 2008.09.10 0 0 6534
szerintem ezzekel az a gond hogy tul széles és egy gyereknek nem biztós hogy az kényelmes.
némo is ez a katagoria.
Előzmény: Emdzsí (6524)
usergt Creative Commons License 2008.09.10 0 0 6533
Nagyon örülünk a felajánlásnak, köszönjük, és élni fogunk vele.
Előzmény: slide73 (6521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!