Keresés

Részletes keresés

jeniffer. Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11654

Sziasztok!

Több kérdésem is van a nálam jóval tapasztaltabbakhoz/okosabbakhoz:

- ha kontaktlencse folyadékot veszek, akkor mi alapján döntsek? Márka, ár, tulajdonság (utóbbihoz értek a legkevesebbet)

- szeretnék venni kontaktlencse tartó tokot, vajon azt pl. optikában tudok venni, vagy csak folyadékhoz mellékelve tudnék beszerezni?

- nem tudom, hogy mekkora baj/gond, ha néha elalszom 1-2 órára a lencsében. CooperVision Proclear lencsém van, havi, nappali.

Előre is köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11653
ha már biofinity, hol a legócsóbb?
itt?
http://bolthely.hu/lencseshop/id/00047_Biofinity_-_szilikon_hidrogel_lencse__3db_
rendes boltban esetleg van valahol ennyiért pesten?
McLaca Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11652

Helyesebben -2,5D-s Biofinity. :)

 

Üdv!

Előzmény: McLaca (11651)
McLaca Creative Commons License 2008.03.26 0 0 11651

Cilinder is kell a szememre, és most a -2,5D-s Ox-szal éppen nem látok jól, ezek alapján szerintem a -,25D-s Biofinity pont tökéletes lenne...

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11646)
Husika86 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 11650
Kedves DG.,
még annyi hozzáfűznivalóm van, hogy lefénymásoltattam az egyik csajjal a receptet, amit egy szemész orvos készített, mivel kontaktlencsézés előtt elmentem megvizsgáltatni a szememet, amiért fizettem is...szóval ahhoz is volt pofájuk, hogy azt elrakják és most vissza se akarják adni... a kartonmásolatot meg egyenesen ellenezték...jó, én is eléggé tájékozatlan voltam, kezdő kontaktlencse-viselőként nem tudtam minek hogyan kell történnie...
Husika86 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 11649
Kedves Cooper Vision,
mit értesz "okosban behozott" lencse alatt? Basszus, 10 rongyot kidobtam 3 hónapra elegendő lencséért az ablakon és még nem is jóó... :( Tiszta ideg vagyok, mert ma ki akartam cseréltetni annál a h.lye picsánál, aki ezeket adta (persze pénteken is 2x voltam nála, mert elég rendesen nem stimmelt a dolog), de nem volt bent az optikában, pedig rendelési ideje lett volna...Legutóbb nem volt hajlandó számlát, sőt blokkot se adni, a kis naptárról nem is beszélve, amibe a lencse pontos paramétereit írják le... Tisztában van azzal a nagyságos asszony, hogy a környékünkön Ő az egyik legjobb optikus és úgy gondolja, hogy mindezt megengedheti magának...Már elvből sem megyek vissza hozzá soha többé!!! :@ Holnap elmegyek egy másik optikushoz, aki barátnőmnek bevált, és imádkozok, hogy péntekig be tudják nekem szerezni a megfelelő lencséket, mert az a poén az egészben, hogy hétvégén elutazok, és nagyon szükségem lenne rá...ekkora balszerencsét...baromi nagyot csalódtam, szerintem nem játék az emberi szem, a látás, ... pont az tudja a legjobban értékelni, akinek nincs vagy nem tökéletes... A nőcikének meg visszaviszem a lencséit, megmondom, hogy bas.za meg, köszi a 3 napos fejfájást, amit napi 1-1 óra lencseviselés után éreztem az erős dioptria miatt, meg köszi a bosszankodást, amit okozott...Nem kicsit ki vagyok akadva...
Előzmény: CooperVision (11648)
CooperVision Creative Commons License 2008.03.25 0 0 11648

Sziasztok!

 

Ez BIZTOSAN NEM Frequency 55 lencse. A CooperVision 'blister' és a feliratozás teljesen más. Én gyanítom, hogy valamelyik kisebb gyártó terméke.

 

A fólián nem látható CE jelölés (ami egyébként teljesen szabálytlan) kizárólag az 'USA Federal Law' hivatkozás található rajta - szerintem ez egy 'okosban' behozott lencse.

 

Üdv,

DG

Előzmény: McLaca (11640)
ripper13 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 11647
na holnap megyek az első féléves adagért (PV Toric), bevált a lencse, már gond nélkül rakom be és veszem ki, belejöttem. talán annyi kis gond van, hogy a bal szemem picit érzékenyebb, és olyan 9-10 óra viselés után kezdem egészen kicsit érezni, hogy van bent lencse, de a jobb szememnél meg semmi 11 óra után sem. ezt annak tudom be, hogy ilyen féloldalas ember vagyok (síelésben, sportokban, mindenben a jobb oldalam az erősebb, az ügyesebb), illetve hogy volt egy komoly sérülésem a bal szemöldök felett úgy 3-4 éve, hátha ez...de majd rékérdezek holnap.

azt vettem észre így húsvétkor, amikor sokat utazgat a család, hogy pl kocsiban autópályán, amikor direkt minél távolabbra nézek (nem én vezetek, még nincs jogsim, most akarom letenni), akkor a 9-10 óra bentlét után a bal szemnél előjövő egész pici "érzés" egyszerűen megszűnik, és amikor 2 óra folyamatos távolbanézés után kiszálltam, akkor meg olyan volt, mintha frissen tettem volna be a lencsét, nem éreztem semmit. lehetséges, hogy ez a távolbanézéstől van? van erre valami magyarázat? (- os lencsém van)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.24 0 0 11646
Reiderék cégétől nincs akkora gond a szállítással. Mostmár. ~ : D
Arra figyelj, hogy aszférikus szférikus vagy milyen a Biofinity, tehát nem kell rá a +0,25 dioptraia, mint az OXnál, vagy nem feltétlenül kell rá.
Előzmény: McLaca (11645)
McLaca Creative Commons License 2008.03.24 0 0 11645

Próbálnám, ha a kontaktológusom akarna rendelni. Baja volt a szállítással, ami állítlag időközben már rendben van. Majd ha már csak 1 pár OX-om van, meglátogatom ismét, hátha hajlandó illeszteni végre. :)

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11644)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.23 0 0 11644
3-4et simán lehet. Bár nem vagyok szaki.

Viszont ha tudod, próbáld ki a Biofinity-t. Ha jó lesz, abban mint FNDben lehetsz egész 30 napot. Cool nagyon.
Előzmény: McLaca (11643)
McLaca Creative Commons License 2008.03.23 0 0 11643

Mínuszosban gyengébb kell, pluszosban erősebb, de a szilikon-hidrogél lencséknél mínuszosból is ugyanakkora, vagy akár erősebb kell, mint a szemüvegből, főleg, ha a szemüvegen van 0,25-0,5D cilinder, a lencsén meg nincs.

 

Szakik, aki erre jár: OX-ban hány napot célszerű egyhuzamban aludni? Mert mostanában rákényszerülök, hogy 2, vagy akár 3 éjszakát is egymás után lencsében aludjak (3 még nem volt, 2 is ritka még, de már hetente 1-2× rendszeresen lencsében kényszerülök aludni).

Egyébként bennealvás után komfortosabb egész nap, mint frissen reggel betéve.

 

Üdv!

Előzmény: Husika86 (11642)
Husika86 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 11642
Egyébként hogy van, a szemüveg dioptriájánál erősebbet vagy gyengébbet kell viselni kontaktlencsének? Mert most negyed dioptriával erősebbet kaptam és félek, hogy nem lenne szabad...
Kattika Creative Commons License 2008.03.23 0 0 11641

Sajnos nem a dioptria volt rossz, hanem a kényelme...

Természetesen csak olyat rendelek ami tudom h jó, és már viseltem, nem szertnék újból pénzt kidobni.

Előzmény: McLaca (11636)
McLaca Creative Commons License 2008.03.23 0 0 11640

Szerintem ez CooperVision Frequency 55. Az én szemem utálta.

Az anyaga alapján még szóba jöhet 1-2 gyártó, de a legvalószínűbb a Frequency.

 

Üdv!

Előzmény: Husika86 (11639)
Husika86 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 11639
Ezen? Nincs semmi. :( Annyit tudok még, hogy angol lencse... tényleg tutijó, mert nagyon kényelmes, de ezt az optikust ott fogom hagyni a hülye hozzáállása miatt... :(
lencse
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.22 0 0 11638
magán a kis izén amibe a lencse van elvileg rajta van minden nem?
egyébként nekem is úgy kell kérdezgetnem az optikusom, amikor időnként próbalencsét próbálok, mert magától nem azzal kezdi, hogy megmondaná. szerintem roppant kis stílű, mert muszály, hogy tudjam, hogy mik azok a lencsék amiket már próbáltam és nem szerettem. mi van ha optikust váltok, akkor kezdjem előről?
szerintem kérdezd meg az optikust nyíltan. ha nem hajlandó ilyen alapvető info-kat megadni neked magadról, akkor keress másikat. az ilyen hulljon el szépen :)
Husika86 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 11637
Sziasztok! Képzeljétek hogy jártam! 1. próbálkozás: 1 havi lencse - hiperszuperjó, kényelmes volt, imádom, hogy nem kell bénázni a szemüveggel, nem mondanék le a lencséről... Most kellett cserélni, az 1 hónap letelt...9990 Ft-ért vettem 3 hónapra...csak az a gáz, hogy dobozt nem kaptam hozzá, üzleti fogás az optikustól, hogy még a márkát se hajlandó elárulni, már én égtem...bal szemem -2.0, a jobb pedig -1,75 dioptriás... erre most kaptam balra -2.25-öst, jobbra először -1.5-öst...basszus, egyből észrevettem, mert alapból ugye 0,25 dioptria a 2 szemem között az eltérés, így meg 0.75 lett hirtelen...mondtam a nőnek, hogy valami nem okés...erre, hát neki akkor rosszul lett felírva...kurva jó, mert egy álom volt a legelső lencse...a mostani is nagyon kényelmes, de valami nem stimmel az erősséggel... most meg vagyok elég rendesen fürödve... Szerintetek??? :S
McLaca Creative Commons License 2008.03.20 0 0 11636

Érdemes, de vizsgáltatni akkor is kell, és csak olyan lencsét szabad, amit látott rajtad kontaktológus.

Apropó OX: ha rossz dioptriát illesztettek, az nem a lencse hibája.

 

Üdv!

Előzmény: Kattika (11633)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11635

Sziasztok!

Igaz, hogy még senki nem reagált a hozzászólásomra, de elmentem napközben a Focus Night&Day próbalencsémért, és az előző próbalencse meg e között ég és föld a különbség. Kiderítettem hogy Medisoftot kaptam. Ez nem jött be a szememnek.

Remélem ez beválik, bár még csak 3 órája viselem.

Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a lencsével? Jó lehet az én ritka száraz szememnek?

Köszi

Magdi

tandhconsulting Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11634
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Eddig sauflon 55 uv BC 8.8, Dia 14,2 +3,25 és +3,75 hordtam, estére száraz volt a szemem.

Most Bausch & Lomb Purevision Görbület (BC): 8,6 Átmérő (DIA): 14,0 mm Dioptria (PWR): +3,25 Gyártó: Bausch & Lomb-ot ajánlttak helyette.

Az eltérő görbület és átmérő miatt meg tudná valaki mondani, hogy biztosan illeszthető-e?

Köszönöm:
Gábor
Kattika Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11633
Köszi a választ. Kapott az ox ma is egy esélyt, de többet nem fog! Alig látok...
Még jó hogy nem dobtam ki az utolsó havi procleart, jó lesz addig amig nem kapom meg az újat.
Internetről érdemes rendelni? Sokkal olcsóbb!!
Előzmény: McLaca (11631)
Magdi8407 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11632

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni a következőben: Több mint 2 évig AMO Aquavision lencsét hordtam. Elég vakegér vagyok: bal +5,5, jobb +3,5. Tökéletesen láttam vele egész nap, 8 óra monitorbámulás után is. Most kétségbe vagyok esve mert sajnos a lencse gyártása megszűnt. :( Másmilyen lencsét eddig nem hordtam. Most kaptam egy próbalencsét (sajnos a nevét nem jegyeztem meg) amivel nem látok elég élesen illetve zavar a fény is. Vezetni meg egyenesen nem merek vele. A kontaktológus szerint ez valószínű azért van mert ez egy sokkal vékonyabb lencse mint az előző... A köv. próbalencsém a Focus Night&Day lesz. Mit gondoltok, ez talán beválik majd?

Vagy milyen lencse jöhetne szóba még nálam ami pótolhatná az Aquavisiont?

 

Köszönöm ha tudtok pár megnyugtató szót írni!

Magdi

McLaca Creative Commons License 2008.03.19 0 0 11631

Nekem úgy tűnik, hogy a "szigeten" kívül nemigen szállítanak...

 

g0rilla: nem, a kisebb szám domborúbb lencsét, a nagyobb laposabbat jelent.

 

Kattika: az OX-ot egy hónap (minimum), míg "elfogadja" a szem. Addigra idomul hozzá, és akkor már jó. Viszont eleve erősebb kell belőle, mint más nem szilikon-hidrogél lencsékből, szóval ez is lehet gond. Meg az is, hogy esetleg nem szereti a szemed ezt a fajta lencsét (előfordul), valamint a száradás is bejátszhat.

Valóban vastagabb lencse, mint a Proclear, emiatt viszont könnyebben is kezelhető és nehezen szakad.

 

Üdv!

Előzmény: BONNIE (11621)
_MrB_ Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11630
Hallkan jegyzem meg, ha pénteken postára adják, ma már megkaptam volna...
Előzmény: _MrB_ (11625)
Kattika Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11629

Lemaradt, hogy az airoptix sokkal lencse vastagabb volt, mint a proclear. Lehetséges ez??

A proclear pedig vékony és hajlékony..

 

Kattika Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11628

Üdv!
Lenne egy kérdésem :)

1-2 éve cooper vision- proclear lencsét használok. Múltkor ajánlották az airoptixot a ciba vision-től. Szerettem volna kipróbálni, elvileg ez jobb mint a proclear, és régóta szerettem volna ilyet. Ma volt az első nap hogy kipróbáltam, de meglepően tapasztaltam, hogy behomályosul, nem tiszta a kép.... nem jobb a proclearnél, sőt. Pedig elvileg ennek sokkal nagyobb az oxigén áteresztő képessége. Velem van a baj? Hogy nálam ez nem működik??

Vagy lehet hogy nem airoptixot kaptam? Mert ez próba lencse volt, és azon rajta van hogy Ciba vision, meg az adatok... de konkrétan a név nem. Viszont az eladó azt mondta biztos hogy az!

lencseonline.hu-ról akkor biztonságosan rendelhetek azt mondjátok?:)

 

g0rilla Creative Commons License 2008.03.18 0 0 11627
sziasztok!
A kisebb BC jelenti a laposabb lencsét?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11626

Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet (bárhol az országban, de elsősorban Budapesten), ahol beszerezhetek 60 ml-es kontaktlencse tisztító folyadékot lágy kontaktlencséhez?

SOS!!!
Köszönöm!

_MrB_ Creative Commons License 2008.03.17 0 0 11625
Kicsit OFF, de mégsem teljesen.
Fece kedvéért ideírom jól:
Életem második netes rendelését követtem el. Mentségemre legyen mondva, hogy optikusom bíztatására.
Előélet: 1 rendelés lens.hu-ról, a lencse doboza félig "megtaposva" jutott el hozzám, bliszterek szerencsére nem sérültek.

rendelés a lencseonline.hu-ról, péntek délután 6 körül. Van pár még furcsa dolog a regisztrálásnál, de azért abszolválható. Tipikusan a gondot az amerikai típusu formok átvétele, honosítása, és a magyar típusu formok közti eltérés okozza. Cím a név után, Város, elött... ilyesmi. Érződik a profizmusra törekvés, és a még nem forrta ki magát, de halad. Fura a tételeknél, hogy darab a mennyiség, holott leginkább doboz kéne legyen, mégha 1 db dobozt rendelek is, mely pl 3 db lencsét tartalmaz. ~ :D
Azonnal visszaigazoló levél jön, ez jó. Itt is profi formok, pár felesleges infóval, némi finomítás után überjó lesz.
Ma délelött levél, hogy rendelésemet átadták a futárnak, Tisztelettel: X.Y., telefonszámmal. Számot felhívom, fel is veszik, a bemutatkozás még nem az erőssége a hölgynek, de majd belejön. ~ ;D Elmondom mi gondom van, segítőkész, megoldja fél perc alatt. Korrekt. Várom mikor ér ki a cumó, de tippre vagy ma délután, vagy holnap. Nem rossz.

Kicsit zavaros az ÁFA-törvénynek megfelelni akarás a rendelés feladásánál, mert kicsit nem 1értelmü, hogy Összesen + Áfa, vagy Összesen, ebből ÁFA... (szerencsére utóbbi). A kiértesítőn már teljesen egyértelmü.

Aztán zavaró, hogy Szállítás: 0 Ft, Díj: +900 Ft. Basszanak le érte, de az a költség, ami a szállítás, csomagolás jogcímen felmerül, szerintem qrvára a Szállítás/csomagolás, vagy angolul P&P kategóriába tartozik a köztudatban.

Szal van némi zavar a fogalmazásokban és megnevezésekben, de ezt momentán betudom a legjobbat akarjuk adni, de még nemtudjuk, hogy lenne nektek a legjobb résznek.

P&P-re meg az 500/900 forint lens.hu-hoz képest korrekt, lencsebolthoz képest sok, főleg hogy ott márciusban akcióssan 0 HUF a P&P.

Az a folyamat meg, hogy az árazásban merre haladnak, a legjobb nekünk, felhasználóknak lesz ~ : ))))))

ON

Biofinity lencséről kezdeknagyon pozitívan nyilatkozni. 4 havi adag elhasználva. Tisztítós kiszedős procedura tömény szívás vele, de a Night&Day viselésben veri az OX-ot és az FND-t is. Nagyon jó. Optikusom szerint is, a lencse 33 naposan tiszta, felületén nincs száraz folt nyomoban sem, apró hópihék vannak (van nevük, de nemtudom), ami a magas fehérjetartalmu könnyemnél természetes. De mivel lebegnek, igy semmi gond velük. Nincs "gyöngyösödés". Szal nagyon elégedett vagyok vele, és Optikusom is. Igaz Fece? ~ ;D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!